vleesconserven Cals verheugd dat buitenstaanders nu eens in gemeenteraad en Kamer komen NOOIT GEVAAR GEZIEN IN ROETKAP BIJ TRES-FEEST „ZE WETEN NIET WAT ER OMGAAT" 400 eerstejaars faculteiten ruim te veel Geen lijst, dan maar portret van favoriete Koekoek op stembiljet Duitse marine met 9 schepen in Rotterdam VOORSPRONG BOSCH IN DOM. REPUBLIEK Rustig verlopen verkiezingen PROVOTARIAAT SLAAGS MET A'DAMSE POLITIE VAKANTIE- INDELING VOOR 1967 Baron De L.: „IK STA ER NU ANDERS TEGENOVER" m DE LEtDSE COURANT CV an onze parlementaire redactie AMSTERDAM. De hoofdstad vormde gisteravond het bolwerk van de verschil lende politieke partijen, die hier in zalen hun verkiezingsbijeenkomsten hielden. De stemming was niet overal even vrolijk. Traditiegetrouw gaven politici bij het be kend worden van de verschillende uitkla gen commentaar, waarbij vooral veel aan dacht werd besteed aan de toenemende winst van de Boerenpartij. Premier mr. Cals De verschuiving naar uiterst links en uiterst rechts heeft zich voortgezet. Er is een kentering ontstaan in' de publieke be langstelling voor de politiek, die ik ver heugend vind- Ook het feit dat er straks een aantal mensen in de gemeenteraden komt en later wellicht ook in de Kamer dat niet weet wat er daar omgaat, vind ik heel goed. Burgemeester Van Hall Behalve vier leden van de Boerenpartij krijgt Amsterdam nu ook een provo in de raad. Het zijn mensen die zullen moe ten leren wat het besturen van een ge meente betekent- We hebben vroeger ook een „Hadje-me-maar" in de raad gehad en het overleefd. We zullen ook dit wel overleven. H. Koekoek (Boerenpartij] Het blijven zitten van het kabinet Cals heeft de doorslag bij deze verkiezingen ge geven. Het kabinet moet zo spoedig moge lijk aftreden en de Kamer moet worden ontbonden, opdat de gewijzigde opvatting van de kiezer in regering en parlement kan gaan meespelen. Drs. Schmelzer (KVP) De toevloed van kiezers naar de Boeren partij is teleurstellend. Hierin zie ik een doorbraakverschijnsel, waar PvdA en PSP tevergeefs naar hebben gestreefd. Mr. P. Aalberse (KVP) Een exacte verklaring voor de verkie zingsuitslag is nu nog niet mogelijk- On danks verschillen blijft de KVP het kabi net Cals steunen omdat het positieve uit gangspunt gehandhaafd blijft. Drs. G. Nederhorst (P.v.d.A.) Er is voor het kabinet geen enkele aan leiding om af te treden- De P.v.&A. zal (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Het aantal eerste jaarsstudenten dat zich volgens de voor lopige cijfers heeft aangemeld voor de studie der geneeskunde, studiejaar 1966- 1967, bedraagt 1829. Men dient er echter rekening mee te houden dat zich aan de vooravond van de sluitingsdatum, 1 juni j.l, nog een aantal telefonisch bij de commissie plaatsing eerstejaarsstudenten genees kunde heeft aangemeld, van welke kan didaten de aanmeldingsformulieren een dezer dagen tegemoet kunnen worden Zoals bekend, bedraagt de maximum opnamecapaciteit voor de eerstejaars geneeskunde voor het komende studie jaar 1410, hetgeen betekent dat de capa citeit thana reeds met omstreeks 30 pro cent is overschreden. NIEUWOLDA (ANP) Een inwoner van het Groningse plaatsje Nieuwolda heeft zijn politieke voorkeur laten blij ken op een visueel aanspre kende maar helaas voor hem niet geldige wijze. Boos over het feit dat deze gemeente geen lijst voor de Boerenpartij van de heer Koe koek had kunnen opleveren, plakte hij de foto van zijn fa voriete politicus op het stem biljet hetgeen daardoor van zelfsprekend ongeldig moest worden verklaard. Nieuwe kaart Enige tientallen kiezers in Ridderkerk hebben op het gemeentehuis, voordat zij hun stem konden uitbrengen, 'n duplicaat-oproepkaart moe ten aanvragen. Zij hadden hun kaart die door de P.T.T., gevouwen in een V.VJD.-folder, was toege stuurd per vergissing weg gegooid. Ook maakten enige kiezers gebruik van het recht om op het stembureau een reservekaart aan te vragen. Een damet die zich niet kan legitimeren mooht echter niet stemmen. Ook zij had haar oproep met de folder wegge- Aanklacht BERGEN De gemeente raadsverkiezingen in de Noord limburgse gemeente Bergen zijn niet stilzwijgend verlo pen. Vanmorgen heeft de heer J. Brands te Nieuwenbergen een justitionele aanklacht in gediend tegen lijst acht uit Bergen, met als lijsttrekker de heer G. M. Krijns. Dit naar aanleiding van de zin snede uit het verkiezingspam flet van de heer Krijns, die als volgt luidt: „Niet door het gemeentebestuur van Bergen is de toestand zo geworden, dat bijna niemand zelf meer bouwen kan, doch door de bouwmethodes van Brands en consorten, heeft de gemeente Bergen honderdduizenden gul dens moeten besteden om daar waar deze heren gebouwd hadden en de winst op de grond en bouw binnen had den, de straten, riolering, trottoirs enzovoorts te maken" DRUTEN Bijna 300 pa tiënten van huize „Bolders- hor' in Druten, een inrich ting voor zwakzinnige meisjes en vrouwen, hebben toch hun stem uitgebracht voor de ge meenteraad. Zij gingen, wat onopvallend In groepjes naar het stembureau. Vorige week schreven negen van de twaalf Drutense raadsleden een brief aan de directie van „Bol dershof" waarin zij verzoch ten de patiënten niet aan de gemeenteraadsverkiezingen te laten deelnemen. Zij stuur den afschriften van deze brief aan de minister van Justitie, de minister van Binnenland se Zaken, de commissaris der koningin in Gelderland en de leden van Gedeputeerde sta ten. De directie van de In richting heeft geen gehoor ge geven aan het verzoek. Het aantal stemgerechtigde patiën ten van „Boldershor' maakt ruim 3 van het aantal Drutense kiezers uit. hard moeten werken om de opgang, die al in enkele gemeenten valt waar te ne men, bij de Kamerverkiezingen van vol gend jaar te realiseren. Nog sterker dan thans zal de nadruk moeten worden ge legd op de verdeling van de welvaart het zorgen dat bepaalde groepen niet de dupe worden. Mr. E. Toxopeus (VVO) Een kabinetscrisis zit er dik in. Over de uitslag ben ik niet tevreden. Maar dat ben ik eigenlijk nooit In de gemeenten waar de Boerenpartij niet heeft deelgeno men, meen lk enige winst voor de libera len te bespeuren. Drs. A. Tilanus (CHU) Het opstappen van het huidige kabinet is een uiterste maatregel. De regering moet er zich wel van bewust zijn. dat op nieuw is gebleken, dat niet het gehele Ne derlandse volk zich achter haar opvattin gen blijkt op te stellen. De regering zal rekening taoeten hoKiden inet een vri, strenge oppositie. Weth. Tabak, A'dam CHU) Ik ben niet zo huiverig voor de Boeren partij in de raad. Zij zal zich zeker con structief opstellen. Ook van de gekozen provo heb ik geen ongunstige verwach tingen. Als hij werkelijk idealistisch is ben ik als oudere gaarne bereid naar hem te luisteren. B. de Vries (Provo) De uitslag is een beetje teleurstellend voor ons. We hadden op twee zetel6 gere kend. We hadden graag gewild dat Hans Tuvman (die thans gevangen zit) ook In de raad zou zijn gekozen. Tegen sai werking met PSP en CPN heb ik geen bezwaar: misschien ook wel met de PvdA. Wij willen zo veel mogelijk democrati- ROTTERDAM (ANP) Morgen zal het zevende Schnellbootgeechwader de Duitse Bundesmarine ln Rotterdam binnenlopen voor een Informeel bezoek van vijf dagen. Deze eenheid bestaat uit negen mart- schepen. Het Geschwader staat onder commando van fregattenkapitein R. Röo- ner en telt in totaal 488 opvarenden. De Duitse marineboten zullen aan de Park kade afmeren. Het hoofdkwartier van het korps mariniers heeft eenprogramma samen gesteld waarin onder meer zijn opgeno men: excursies naar bezienswaardighe den in Nederland, excursies naar een brouwerij en een distilleerderij, feest voor Rotterdamse kinderen en voetbalwedstrijd. De schepen zullen voor het publiek toegankelijk zijn op zaterdag 4 juni van 16 uur tot 18 uur en op zondag 14.30 uur tot 17 uur. SANTO DOMINGO (UPI) gere president van de Dominicaanse re publiek, Juan Bosch, heeft de leiding genomen in d© gisteren gehouden presi denteverkiezingen. Volgens de eerste uit slagen heeft Bosch tweemaal zoveel stemmen verzameld als Joaquin Balaguer, zijn voornaamste rivaal en eveneens oud-president. De derde kandidaat, Rafael Bonnelly, ligt ver bij hen achter. Men verwacht dat Bo6ch het van Santo Domingo en andere steden zal moeten hebben en dat Balaguer het vooral op het platteland zal blijken goed te doen. De voorlopige president van de Domini caanse ïepuljliek. Hector Garcia Godoy. heeft het Dominicaanse kiezerskorps gis teravond voor radio en televisie bedankt j „voor de voorbeeldige wijze waarop u zich tijdens de stemming gedragen hebt". De 3400 stembureaus in de republiek werden bewaakt door 12.000 soldaten en politie mannen. mede gezien de felle campagne die aan de verkiezingen is voorafgegaan, maar alles is ordelijk verlopen. Ook de 42 leden tellende commissie-ad - hoc van waarnemers van de organisatie van Amerikaanse staten, heeft het- Domi nicaanse volk „hartelijk en oprecht" ge- lukgéwenst met het „in een sfeer van vrede, orde en vrijheid" verstrijken van de vierklezingsdag. Een van de vier Ame rikaanse waarnemers in de commissie, Henry B. Gonzalez van Texas, heeft 47 stembureaus in en om Santo Domingo bezocht en was „zeer onder de indruk" gekomen van de voorbeeldige wijze waar op da» allee wm gegaan. M. Bakker (CPN) De verkiezingsuitslag betekent een grote nederlaag voor de regerlngspolitlek. Witte zakdoeken AMSTERDAM. „Witte zakdoeken om uit te huilen" om in de stijl te blijven van het witte fietsenplanhet witte schoors tenenplan, het witte kippenplan, het witte woningenplan en het witte wijvenplan werden op het A mstelveld in Amsterdam uitgereikt aan de circa 1000 provosympathisanten of ge woon nieuwsgierigen die daar waren verenigd. De provo's, die de tent van Will Spoors mimetlieater ter beschikking hadden, hoefden echter niet te huilen, want al spoedig bleek, dat zij een zetel in de Amsterdamse gemeenteraad hadden verkregen. De schrijvers Simon Vinken oog en dr. Jef Last, die als kandidaat op de Amsterdamse provolijst voorkomtdroegen enkele „provocerende" ge dichten voor, terwijl Boude- wijn de Groot enige protest liederen zong. De beatmuziek die luid over het plein schalde, werd onderbroken door een minuut stilte voor de doden in Vietnam. Onderhandelingen over status van Franse troepen PARIJS (RTR) Frankrijks NAVO- bondgenoten hebben aangeboden met Frankrijk te onderhandelen over de rol van de Franse troepen in West-Duils- land, nadat zij aan het NAVO-opperbe- vel zijn onttrokken. De bondgenoten wil len dit doen door middel van een com missie van vijf, waarin naast de Bonds republiek, Amerika, Engeland en Italië ook Nederland voor de Benelux zitting heeft West-Duitsland wil bovendien bilate raal met Frankrijk onderhandelen over de status van de Franse militairen na 1 juli. Dit is de door De Gaulle gestelde uiterste datum voor de terugkeer van de Franse strijdkrachten onder natio naal bevel. Van regeringszijde, wordt in Parijs vernomen, dat Frankrijk tot onderhan delen bereid is. HOEE OReu/fcer) Zuidvietnamese regeringstanks en pantserwagens zijn van daag de noordelijke stad Hoee binnen gerukt c«n het gezag van de regering over de -gewapende opstandige elementen te herstellen. De tanks zijn vertrokken udt een militair kampement ongeveer 60 km ten noorden van Hoee. Ook regerings troepen zijn naai- Hoee gezonden. Teleurgesteld over uitslag (Van onze correspondent) AMSTERDAM Voor de Amsterdamse provo's is de uitslag van de gemeenteraads verkiezingen een teleurstelling geworden. Lijsttrekker Bemhard de Vries onberispelijk wit pak) haalde het met de hakken over de sloot, hoewel mei meer zetels had gerekend. Het provotariaat gaf uiting aan zijn misnoegen, door te middernacht op te trekken naar het huis van bewaring aan de Amstelveenseweg, dat meer en meer het Lieverdje als plaats van happening gaat vervangen. De politie ving de ongeveer honderd demonstranten op. Bij het treffen werd door de politie gebruik gemaakt van de wapenstok, waarbij ook enkele voorbijgangers werden geraakt. Twee provo's werden gearresteerd, onder wie Irène Donner (echt genote van de schaakmeester en nr. twee op de lijst) omdat zij geen gevolg gaven aan het bevel tot doorlopen. Teleurgesteld over het feit dat zij provoleider Hans Tuynman. die drie maanden vast zit. niet van hun magere overwinning op de hoogte hadden kunnen brengen, trokken de jongelui vervolgens naar de flat van burge meester Van Hall in de Beethovenstraat. Him spreekkoren aldaar stoorden echter slechts de buren, want de burgervader was niet thuis. Nieuwbakken raadslid Bernhard de Vries schitterde bij al deze evenementen door afwezigheid; Hij hield zich „zeer onwennig tussen de politieke kopstukken" op in studio Bellevue. waar hij zoh conformistisch liet interviewen Uit zijn woorden bleek geenszins dat de IJt-unnel alsnog zal worden opgeblazen Het nieuwste gezegde in Amsterdam luidt dan ook: beter één provo in de raad dan tien bij het Lieverdje. De twee gearresteerde pipvo's zaten vanmorgen nog steeds in arrest. De beslissing of ze al dan niet bij de officier van justitie zouden worden voorgeleid zou pas vanmiddag worden genomen. Bezoek? Babbeltje,borreltje en borrelhapje! Natuurlijk had u die borrelworstjes al in uw eigen 'keukenwinkeltje' met vleesconserven klaar staan. Dat winkeltje van u is trouwens helemaal zo plezierig welgevuld met blikjes smakelijke vleesconserven. Met zorg bereid Cdat proeft u). hygiënisch verpakt (dat ziet ui). Enu haalt er zo véél uit 'n blikje! Is uw'keukenwinkeltje' óók zo welqevuld met blikjes DONDERDAG JUNI .boo Westen en metaal DEN HAAG (ANP) Het bestuur an de Stichting van de Arbeid heeft ian de minister van Sociale Zaken Pn Volksgezondheid een schema voorge legd met een aanbeveling voor de va- kanttespreiding 1967. Volgens dit sche ma, opgesteld na overleg met de be trokken bedrijfstakken, zouden de va kanties ln het noorden en oosten van het land, én in de bomv- en nevenbedrljven en in de textieiidustrie, vallen in de periode 8 tot en met 15 juli. Voor Nederland bezuiden de grote ri vieren wordt voorgesteld de periode 17 tot en met 29 juli en voor het westen van het land en de metaalindustrie van 31 juli tot met 12 augustus. Zoals bekend is een dergelijk advies voor collectief sluitende bedrijven ook reeds voor 1966 gedaan. In verband daarmee is de aanvangsdatum voor ve le schoolvakanties reeds nu naar begin juli verschoven. Verwacht wordt dat in 1967 de schoolvakanties in het algemeen op 3 juli zullen beginnen. Aangezien de bedrijven die collectief sluiten over het algemeen de voorkeur geven aan regionale spreiding, is deze in het schema voorop gesteld. Voorzover het in bedrijven mogelijk mogelijk is om zonder tot collectieve sluiting over te gaan door interne rege lingen hun werknemers naar eigen keu ze vakantie te laten nemen, zal dit, vooral wanneer dit buiten het tijdvak van begin juli tot medio augustus kan geschieden, alleen maar worden toege juicht. NICOSIA (RTR) De Cyprische re gering heeft de Turks-Cyprioten giste- i verboden de Turkse wijk van Nico sia binnen te gaan of te verlaten. Deze maatregel houdt verband met twee bom aanslagen in het Griekse gedeelte van de Veel belangstelling in Utrechtse rechtszaal UTRECHT (ANP) De grote zittings zaal van de Utrechtse rechtbank vormt vandaag en morgen de achtergrond voor de behandeling van de Tres-affaire. De zitting begon vanochtend om half tien precies. Tientallen journalisten en een groot aantal deskundigen op crimino logisch terrein wonen de behandeling bij. Ook de rector-magnificus van de rijks universiteit in Utrecht, prof. dr. H. M. J. Scheffer, had op de publieke tribune een plaats gevonden. Sinds de behandeling van de Baarnse moordzaak is de belang stelling voor een rechtzaak in Utrecht niet zo groot geweest. De zeven verdadhten hoorden broeder lijk naast elkaar staande de tenlasteleg ging aan, die door de officier van justitie, imr. dr. R. W. H. Pitlo, weid voorgelezen. Het zevental wordt verdedigd door de Utrechtse advocaat imr. J. E. B. van Julsingha. De president van de rechtbank, mr. M. B. van de Wenk, gaf eerst uiting aan het medeleven van de rechtbank met de na bestaanden van het slachtoffer. Hij deelde mee. dat een vierde rechter de beraad slagingen meemaakt om eventueel voor een collega te kunnen invallen. Dit om vertraging in de behandeling te voor- De rechtbank zal de zaken gelijktijdig, maar niet gevoegd, behandelen. Dit be tekent. dat de getuigen niet in de ver schillende zaken steeds opnieuw behoeven te worden gehoord. Aan het eind van de behandeling houdt mi*, dr. Pitlo één requi sitoir, dus in alle zaken gezamenlijk. Voordat de eerste verdachte, de 30- jarige mr. M. L. L. E. baron de L„ jurist bij het ministerie van Verkeer en Water staat, werd gehoord, werden de verbali- Zo begon rond middernacht in Amsterdam de demonstratie uan provo'sblij met de ene zetel, en teleurgesteld, omdat hst er maar één was. De provo's trokken later naar het huis van bewaring aan de Amstelveenseweg, om hun msdeprovo^-in-hechtenis jcond te doéM IW* het mewwt* Da poMHe mg eiók genoodzaakt enige arrestaties te verriohten. santen en de getuigendeskundigen be- Baron de L. zei. dat hij het opzetten van de roetkap en het schudden van de kap beschouwt, als een faze in de grote keten van handelingen bij- de inwijding van nieuwe Tres-leden. Op de vraag van de president, of hij, toen hij dit ritueel indertijd zelf onderging, moeilijkheden had ondervonden, antwoordde hij, dat dat niet het geval was geweest. Hij had het nooit erg benauwd gehad. De roet smaakte natuurlijk vies, maar hij had er geen nadelige gevolgen van ondervon den. Hij had het ritueel zonder wantrou wen ondergaan en er ook nooit enig gevaar in gezien. Maar, zo verklaarde hij, nu sta ik er uiteraard anders tegenover: „De dood van een vriend of van iemand, die eigen lijk je vriend zou worden, trek je je natuurlijk ontzettend aan". Op een vol gende vraag van de president zei hij. dat degenen die aan het ritueel zouden wor den onderworpen, eerst medisch gekeurd moesten worden en bovendien van te voren een tetanusinjectie kregen. Deze maatregelen zijn na 1960 ingevoerd. De baron verklaarde, dat hij zich nooit had gerealiseerd, dat het opzetten van de roetkap bepaalde onlustgevoelens zou op wekken. Naar zijn oordeel was het meest onaangename van deze haneling voor de betrokkene de onzekerheid: „Je weetniet wat er met je gebeurt". Hij had wel eens meegemaakt, dat iemand tijdens het ritueel tegenstribbelde, maar nooit ge merkt dat iemand het erg benauwd kreeg. Hij beschouwde het gezelschap Tres in de allereerste plaats als een kring van vrien den door dik en dun. En passant merkte de president van de rechtbank op. dat de tiende april een zwarte dag ln de geschiedenis van Tres is geweest. Hij wilde weten hoe de verhou ding was tussen het aantal leden-studen ten en degenen die niet meer studeerden. Op die vraag antwoordde de verdachte, dat hij dat niet wist. Hij merkte op. dat het voorwaarde was dat de inauguranten zich vrijwillig onderwierpen aan het in- stallatiegebruik. ..Dat doe je. dat neem je graag op de koop toe". De vrijwilligheid is volgens hem zeer beslist aanwezig:. ,Je kunt op elk moment weglopen, wanneer iets je niet bevalt". De tweede verdachte, die eveneens een reeks vragen over de entourage van het roetkapritueel moest beantwoorden, was de 25-jarige jhr. J. C. F. van M. die thans in Amsterdam zijn dienstplicht vervult. Hij ontkende dat het roetkapritueel de bedoeling had, „de aterling", zoals de in- stallandi in Treskringen werden genoemd, benauwd te maken. Iïij had wel de indruk, dat het een bijkomend verschijnsel zou kunnen zijn. „Het is altijd zo geweest, we zagen er geen gevaar in. er zijn nooit ongelukken gebeurd", verklaarde jhr. van M., die zelf ln 1962 werd geïnstalleerd, maar zich niet kon herinneren dat in 1964 de instructies zijn gewijzigd. Hij handelde vorig jaar bij de instal- latielatieplechtigheid uit ervaring en wist niet., dat in de nieuwe instructie de be paling was opgenomen, dat voor de koets een auto moest uitrijden voor het geval r wat zou gebeuren. „Het eerste ogenblik is niet prettig met p'n roetkap op je hoofd, maar je went er el aan'.", herinnerde jhr. van M. zihc. De 25-jarige student, jhr. W. M. de B. uit Den Haag, die zich eveneens wegens opzettelijk gewelddadige mishandeling van het slachtoffer moest verantwoorden, gaf de rechtbank ook een beeld van de entou rage tijdens het ritueel. „Een vreemde ge waarwording en een geheimzinnige sfeer ;n de opzet van deze karaktertoetsing, het bezorgen van ongemak of benauwd heid was beslist niet de bedoeling", liet hij de rechtbank weten. Zijn verklaringen stemden vrijwel over een met die van de beide vorige verdach ten. Ook hij heeft het ritueel met toestem- Het blijft „op-art" wat de klok slaat, althans in de tienermode. Op 'n schoenen- en ledertentoonstelling in Kopenhagen was dit model te zien. Model en hoofddeksel zijn geheel gemaakt van vinyl. ming van zijn ouders onóergaan. „Als ik die installatie met de roetkap niet zo hebben meegemaakt, zou ik iets hebben gemist", meende jhr. de B.. die voorts te kennen gaf dat door deze inauguratie pas de band met Tres ontstaat. Wel liet hij blijken dat hij na de gebeurtenissen van vorig jaar wel enigszins anders staat tegenover het roetkapritueel, hoewel hij toch ook de indruk heeft dat een derge lijke slechte afloop nooit meer zou voor komen. De 22-jarige Utrechtse student C. F. de L. M. vond dat in het ritueel elementen van het student-zijn waren terug te vin den, maar hij zag er toch ook- dingen in' die specifiek waren voor Tres. Ook hij had nog nooit gehoord, dat de studenten het benauwd kregen bij het dragen van de roetkap. „Ik vond het zelfs geen eigenlijke beproeving. Toen ik het zelf onderging beschouwde ik het als een onschuldig spelletje, nu natuurlijk niet meer'. Hij deelde mee. dat jhr. W. M. de B. de lei ding had bij deze installatie: Hij fun geerde als president. De jonkheer zelf antwoordde op een vraag van de presi dent. dat hij dacht, dat de instructies, die op papier stonden, door zijn voorganger waren samengesteld De 26-jarige mr. W O. baron B. van S uit Den Haag (net uit militaire dienst kwalificeerde Tres als een studentengezel schap met sterke binding met de reünis ten. Hijzelf zou het erg jammer hebben gevond enals hij de inauguratie niet had kunnen doorstaan, maar bepaald niet on eervol. Hij moest zich verantwoorden voor het opzettelijk mishandelen van A. R. baron van Heemstra, een collega aspirant- Tres! id van het slachtoffer. De 22-jarige student F. J. J. F. werd hetzelfde feit ten laste gelegd. Hij was een van de drie bestuursleden, die de inauguratie hadden moeten organiseren. Een jaar tevoren was hij zelf geïnstal leerd. „Ik moest zorgen dat het zaakje liep", zo zei hij. Naai' zijn oordeel was het wel een zware installatie, maar hij had het niet als te zwaar ervaren. Wil»

Leidse Courant | 1966 | | pagina 6