Ronnie wil je een stnk nithet vuistje Brusselconferentie beslissend voor toekomst van NA VO Verhuizing uit Frankrijk vrijwel geheel geregeld Rentespaarbrieven B.N.G. Vanavond in de ether Radio moet't „Taal zonder grens nog leren TELEVISIE RADIO PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 2 JUNI 1966 Beeld niet gewijzigd 2 E oordelen naar de lange rij van „heet van de naald" ge geven commentaren behoren de gemeenteraadsverkiezingen anno 1966 tot het soort waarvan bijna ieder politicus beweert dat hij er niet ontevreden over is. Feit is dat deze tevredenheid bij enkelen stoelt op plezier over geprolon geerd succes, maar bij verreweg de meesten op de meevaller dat het verlies minder groot uitviel dan het had kunnen zijn. De in het parlement opponerende liberalen kunnen daarbij de Partij van de Arbeid en K.V.P. toevoegen dat gedeelde smart halve smart is. Voor de protestants-christelijke groep is het beeld ook ditmaal weer iets plezieriger, maar dan dank zij successen van bescheiden dimensies. Verrassend is een beetje de kleine ongunstige omslag van de P.S.P. en de bescheiden vooruit gang van de communisten. De vlag kan weer alleen bij de Boerenpartij uitgestoken worden. Maar meer dan ooit moet de heer Koekoek wel erkennen, dat zijn achterban nu een vergaarbak van de meest uiteenlopende ontevrede nen is. De grootste vrees van de Boerenleiders moet wel zijn, dat ze ooit ergens met verantwoorde lijkheid belast gaan worden. \J OOR iedereen is nu wel duide lijk. dat de Boerenpartij het symbool geworden is van ongenoe gen over het regeringsbeleid en wantrouwen in het politiek bedrijf in zijn geheel, inclusief de con structieve oppositie. Voor de heer Koekoek moet het een probleem zijn, dat zijn partij steeds meer verstedelijktde Haagse agglome ratie bijvoorbeeld wordt langza merhand een steunpilaar voor het politiek bedrijf van de heer Koe koek. Wij scharen ons aan de zijde van de politici en commentatoren, die op 't standpunt staan dat men realistisch moet zijn: een groot deel van de ontevredenen is, als men reëel denkt en reëel handelt niet te „bekeren". Door een betere verkoop van het regeringsbeleid en door de nog altijd te weinig onderkende noodzaak van moder nisering van politieke partijen en parlementaire democratie zal een deel van de tien procent der kie zers die de heer Koekoek allengs op zijn rekening heeft staan, her wonnen kunnen worden. Maar een ander deel is niet te herwinnen, tenzij men het regeringsbeleid radicaal zou veranderen. En dan zal de Boerenpartij zelf waar schijnlijk blijken uit wel zeer heterogene groepen van ontevre denen te bestaan. Voor radio en televisie hebben woensdagavond diverse politieke leiders weer gesproken over de noodzaak van ..bezinning onder de grotere politieke partijen". Maar laat men daarbij niet over het hoofd zien, dat de verschillende politici daaronder niet hetzelfde verstaan. Liberalen en de C.H.U.- voorzitter denken dan aan ombui ging van het regeringsbeleid; de minister-president en de meeste van zijn collega's daarentegen stellen terecht, dat eerste vereiste is het op het algemeen belang ge richte regeringsprogram uit te voeren. WIJ herhalen onze conclusie van maart j.L: wat er in Nederland gebeurt, is niet kata- strofaal. Wanneer bij de komende parlementsverkiezingen een groep regeringspartijen het verlies van nu niet helemaal of slechts heel ten dele weet te compenseren maar op basis van een duidelijk pro gram tot een krachtig rege ringsbeleid komt, vinden we dit heilzamer dan wanneer de Boeren partij geliquideerd of gehalveerd wordt, maar men weer vervalt in politieke onduidelijkheid die bin nen een minimum van tijd toch weer tot nieuwe misère moet leiden. En voor het overige wachten we nu maar af. wat de Boeren in de gemeenteraden gaan doen en of de nieuwe situatie in diverse steden tot politieke gevechten op leven en dood over wethouders portefeuilles zal leiden. Zo ja. dan heeft de heer Koekoek nog een reden om in zijn vuistje (allengs een vuist geworden!) te lachen. Doorslaggevend OM economische ïedenen stdUen Lim burgse en Brabantse parlementa riërs van de KVP het bijzonder op prijs, dat de NA,VO-inatallaties geheel of ge deeltelijk uit Parijs na; - Zuid-Neder land worden overgebracht. Wanneer er miljarden aan voorzienin gen in het Belgisch-Nederlandse grens gebied geïnvesteerd gaan worden, zal daaruit ongetwijfeld economisch rende ment voortvloeien. Maar het zou ver keerd zijn om van Nederlandse zijde de beslissing vooral op economische gron den te beïnvloeden. Om te beginnen -eet niemand of een overgeplaatst NAVO- hoofdkwarticr een „blijvertje" worden kan. Onze voornaamste bedenking is evenwel, dat een kwestie als die welke gerezen is door De Gaulles ageren te gen de Noordatlantlsche Verdragsorga nisatie primair als een politieke zaak moet worden beschouwd en op politie ke gronden moet worden beslist. In het kabinet en op de vergade ring van NAVO-ministers in het alge meen zal dit aspect de doorslag mde- ten geven. En wat de economische kan ten (die daarna komen) betreft: ds Ne derlandse regering zal daarbij ook aan dacht moeten hebben voor de enorme conjuncturele en budgettaire problemen zij thans te worstelen heeft. Een bevestiging BEPAALD alarmerend is het cijfer dat voorlopig het surplus aan aspi rant medische studenten op meer dan vijfhonderd raamt. Voor minister Die penhorst is dus de hoop dat zijn beper kende maatregelen het komend jaar praktisch niet toegepast zouden behoe ven te worden, een illusie gebleken. Op dit feit is door sommigen zo ge reageerd als zou de minister zijn plan nen nu maar moeten intrekken, omdat het aantal gedupeerden veel te groot zou worden. Maar moet men niet veeleer stellen, dat het als een sneltrein voortsnellende aantal van jonge mensen die zich nu naar de collegezalen der medische fa culteiten willen begeven, een bevesti ging vormt van de noodzaak om nu in te grijpen. Japans krediet voor Indonesië DJAKARTA (UPI De Indonesi sche vice-premier en min. van Economi sche Zaken, sultan Hamengkoe Boewo- no. is in Djakarta teruggekeerd van zijn economische missie naar Tokio en Ma nilla. Hij zei bij die gelegenheid dat In donesië zijn handel met Japan en de Phillippijnen heeft hervat. Wat Japan aangaat verklaarde sultan Hamengkoe dat dit land Indonesië een yen-krediet ter waarde van 30 miljoen dollar had verstrekt voor onmiddellijk gebruik ter versterking van Indonesiërs wankele economie. Drie IKOR-programma's over gemengd huwelijk HILVERSUM De CVK IKOR-tele- \1sie start op 1 Juni met de eerste aflevering van een drietal program ma's onder de titel „M aar zo de liefde viel", waarin het kerkelijk gemengd huwelijk tussen een rooms-katholleke en een protestantse partner het onder werp vormt. In de eerste uitzending vertellen enige echtparen, die al jaren gemengd ge huwd zijn, over hun ervaringen, ter wijl de tweede uitzending die op 14 juni op het scherm komt een verloofd paar in beeld brengt, dat kort voor het in het huwelijksbootje stapt, een oplossing voor zijn kerke lijke gescheidenheid probeert te vin- In de derde en laatste uitzending ten slotte wordt naar aanleiding van de twee voorgaande uitzendingen in de studio een discussie gevoerd door prof dr. A. H Eysink. hoogleraar in het kerkelijk recht aan het grootsemi narie Rijsenburg: ds. M A. Krop. Ned. Herv predikant bij de universi teit van Groningen en P Reckman. secretaris van de Sjaloomgroep De gespreksleider van de serie is J. R Berkenbosch, de redactie wordt ge vormd door Dolf Coppes. terwijl de regie in handen is van Wim Neijman. (Advertentie) tps.i Spoorbaan bij Hedel voorlopig hersteld UTRECHI (ANP' - Sinds gisteravond 18 00 uui is weer treinverkeer mogelijk na Hedei. waar eergisteravond het wonderlijk goed afgelopen treinongeluk plaatsvond. Om 18.02 uur passeerde de eerste trein het noodlyntje dat de NS. om de plaats van het ongeluk heeft aangelegd. Dit voorlopige hei stel is geheel volgens plan verlopen De N.S. beginnen nu met het definitieve herstel van de beschadigde De Nederlandse St.-Gregoriusvereniging belegt op zondagmiddag 26 juni a.s. haar Landdag 1966 in de Stadaschouw. buig te Utrecht. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De conferentie van de N.A.V.O.-ministerraad, die op 7 en 8 juni in Brussel wordt gehouden, zal een beslissende faze voor de toekomst van de Noordatlantische Verdragsorganisatie inluiden. De organisatie, waarvan na het uittreden van Frankrijk, veertien landen lid zijn. blijft bestaan, ondanks de crisis (misschien zelfs dank zij deze crisis), die president De Gaulle heeft veroorzaakt. Meer nog: de veertien overgebleven landen, waaronder Nederland en zijn Beneluxpartners, zijn nog meer dan vroeger overtuigd van het grote nut van de N.A.V.O.: economisch, politiek, militair. De afgelopen weken, waarin de diverse autoriteiten naar eikaars regeringscentra zijn gereisd, hebben dit ondubbelzinnig bewezen. Daarbij is vooral gebleken, dat men thans op zoek is naar een nieuwe politieke inhoud van de N.A.V.O. Niet de verhuizing van de NAVO- hoofdkwartieren uit Frankrijk, naar bijna zeker de Benelux vormt het hoofdpunt van de Brusselse agenda op 7 8 juni, maar de nieuwe politieke in houd van de organisatie. Natuurlijk: de •erhuizing zal nog de nodige problemen n kosten met zich meebrengen en de Benelux zal zich op korte termijn moe ten voorbereiden op tal van vernieuwin gen. maar zij is al „rondgepraat". Op zichzelf is deze overplaatsing-en- gros zeer belangrijk in de geschiedenis de NAVO. Maar toch: veel belang rijker en voor de toekomst ook veel be slissender is de nieuwe politieke inhoud de organisatie. Want beslissend zal of de NAVO gezamenlijk een nieuwe kijk op de oost-west-verhoudingen zal in- ;n, of dat de veertien aangesloten landen afzonderlijk contacten blijven zoeken met het oostblok. De Scandinavische landen komen in Brussel met het voorstel ter tafel om gezamenlijk als NAVO een oost-west- conferentle met de oostelijke landen te beleggen. Een bespreking tussen NA- VO-Warschaupact dus. die van zeer grote betekenis voor de toekomst van Europa kan worden. Ook al zal mep, wanneer deze historische conferentie doorgaat, voorlopig nog wel geen con crete besluiten kunnen verwachten. Steun De kans ia bijzonder groot, dat de Be- neluxlanden het Scandinavische voorstel zullen steunen. De kleine landen in de NAVO komt namelijk de eer toe ln het verleden voortdurend gestreefd te heb- naar een veel grotere politieke in houd van de organisatie. Meer dan eens hebben deze kleine landen in de minis terraad aangedrongen op gezamenlijk politiek overleg over allerlei kwesties, een gezamenlijk politiek standpunt ln delicate aangelegenheden en op een eensgezind politiek ojitf éden iTaaV* btjf- matig in het NAVO-parlement ontmoe ten, hebben ontwikkelingsplannen voor beide landen opgesteld, die Griekenland Turkije evenveel economisch voor deel kunnen brengen. Het zijn plannen in de toeristische sfeer, irrigatieplannen de grensgebieden en een groot vis serijproject. De politici reizen geleide- tan de NAVO-landen af om deze Mocht het voorstel tot het beleggen van osst-westconferentle aangenomen worden, dan kan de NAVO vertrouwen en zeer positieve houding van de kleine landen, die ln feite het merendeel an de NAVO uitmaken. Bekend is intussen dat de vijf grote le en van de organisatie op 6 Juni in Brus sel al vooroverleg over deze kwestie plegen. Het zou zelfs kunnen zijn - dit is nog steeds een diplomatieke speculatie dat Frankrijk zijn recalci trante houding zou opgeven, wanneer de oost-westbesprekingen in gezamenlijk overleg een feit zouden worden. Kans Amerika zal zijn kans, naar men zegt, niet voorbij laten gaan, om hierop posi tief te reageren. Al was het alleen al om eventuele nieuwe politieke stappen van president De Gaulle te kunnen voorko- Ook economisch kan het NAVO-ver- drag veel meer Inhoud krijgen. Ver schijnselen hiervoor zijn de laatste tijd merkbaar geworden. Het Turks-Grieks conflict heeft de NAVO de laatste jaren heel wat kopzorgen gebracht. De laat ste tijd echter is er sprake van een eco nomische toenadering tussen beide NA VO-landen. dankzij het streven van het NAVO-parlement. De Griekse en Turk se politici verschillenden ervan zijn zelfs oud-ministers die elkaar regel- BERICHT UIT KONGO Zeven vermiste missionarissen werden gedood LEOPOLDSTAD (KNP) De zeven Nederlandse priesters van het H. Hart, die sedert 25 november 1964 te Bafwa- sende In Kongo als vermist waren ge meld, blijken thans niet zekerheid te zijn vermoord. Aldus meldt het Kongolese Katholieke Persagentschap Dia uit Leo- poldstad. Zeer lange tijd heeft over het lot van deze missionarissen onzekerheid geheerst, maar thans is met zekerheid vastgesteld, dat zij tegelijk met enige protestantse zendelingen en Kongolese christenen door de rebellen om het leven rijn gebracht. Het betreft pater J. de Vries uit Bre- devoort. pater A. Schouenberg en broe der Arnulfus Schouenberg, twee broers uit Swalmen. pater J. Slenter uit Ter linden. pater W. Vranken uit Brunssum, pater Hanis uit Weerselo en pater Van den Biggelaar uit Beek en Donk. In totaal heeft de rebellenopstand In Kongo aan 180 missionarissen het leven gekost, onder wie 36 Nederlandse pries ters van het H. Hart. paters van de H. Geest, kruisheren. paters van Mill- Hill en montfortanen. Geleidelijkaan begint het missiewerk ln de getroffen gebieden van Kongo op gang te komen. Vorige week vertrok ken enige kruisheren. Van de priesters van het H. Hart zijn er eerder alweer zeven teruggekeerd en zullen er deze maand nog drie volgen. Van de paters van de H. Geest keerden er vorig jaar twee naar hun missie te rug. Ook de zustercongregaties beginnen weer terug te keren. Voor anderen is het nog wachten op het veilige sein van de bieschoppen in de Kongo. landen voor hun economische en politie ke toenaderingsplannen financieel en mo reel te interesseren. Supporter En weer Is hier een klein land een van de supporters van dit streven. De Na- VO-parlementariër, het Nederlands Tweede-Kamerlid drs. Th. Westerterp. treedt namelijk namens het NAVO-par lement op als rapporteur voor deze Griekse en Turkse politici. Zijn rapport zal met de nodige aanbevelingen en ad- vlezen van het NAVO-parlement te zyner tijdnieuwe discussie- en toe komstmogelijkheden bieden aan de NAVO als geheel. Ook al heeft het NA- vo-parlement slechts adviserende sti mulerende bevoegdheden op de NAVO- minlsteiraad. Niet meer alleen de militaire kracht van de NAVO zal een hoofdrol in de toe komst spelen, maar de economische, po litieke en militaire zaken als een geheel. Waarbij voor de politieke samenwerking van de veertien misschien opnieuw de vijftien) leden-landen een grote rol be dacht is. Althans zeker voor wat de klei nere landen betreft. Vanwege dit complex van nieuwe mo gelijkheden is de Brusselse conferentie van de NAVO van beslissende Invloed op de toekomst van de organisatie. Een organisatie, die men ook al om deze nieuwe kansen niet meer ongedaan maken. Rentespaarbrieven 1966 voor vele doeleinden een uitmuntend spaarmiddel In mei reeds voor meer dan tien miljoen gulden geplaatst. Verkoop, in stukken van 500,- en 100,- wordt nog korte tijd voortgezet, bij alle bankiers en commissionairs in effecten in Nederland. N.V. Bank voor Ncdcriandsche Gemeenten, LuVijverberg Ï0, Den Haag ANTENNE Europese radio- uitzendingen starten in september GRONINGEN (A.N.P.), Een initia tief van enige radiomensen in Hilver sum en Bremen en van het Nedersak- sische Instituut te Groningen om te komen tot Europeae radio-uitzendin gen, „Taal zooder gTens". heeft na besprekingen In Groningen succes ge had. Na een Inleidende uitzending half september startten de maandelijkse programma's vanuit Hilversum en Bremen in oktober. Prof. dr. K. Hee roma, hoogleraar-directeur van het Nedersaksisch Instituut te Groningen, za! in de eerste uitzending op grond van de taalhistorie, de verhouding tussen Vlaams-Nederlands, Neder lands-Duits en Nederlands-Nederduits verduldeli jk en. Het programma zal een sterk literaire Inslag krijgen en geprobeerd zal wor den om een bepaalde vorm van lite ratuur radiofonisch op te lossen, dat wil zeggen een combinatie van mu ziek en poëzie. In Hilversum werken hieraan de regisseur Ab van Eyk en de jonge Hollandse dichter Wim Ha- zeu, in Bremen de leider van Heimat- funk. Walter A. Kreye en in Gronin gen het Nedersaksisch Instituut onder leiding van prof dr K Heeroma. Dit initiatief voor Europese radio-uit zendingen wordt met interesse ge volgd door Keulen, de Westdeutsche Rundfunk en Brussel, teneinde hierop aan te sluiten om iet» soortgelijks te doen voor België-Nederland. Ook zijn er besprekingen gaande met Denemai De programma's zullen gelijktijdig wor. den uitgezonden in de verschillende landen Inleidende voordrachten van prof. Heeroma gaan gelijktijdig van Hilversum en Bremen uit in respec tievelijk Nederlands en Duits, maar ln de meer literaire en kunstzinnige zaken meent men het zonder verta ling te kunnen doen. Het belangrijke van dit soort uitzendingen ie, aldus de heer H Entjes van het Nedersak sisch Instituut te Groningen, dat het niet gaat om re.gionaIistische zaken, niet on beperkt zenderbereik, maar dat het een programma voor Neder land, voor Duitsland en voor België is. DE oude radio kan wat de verkiezingen betreft nog wat leren van de jonge t v. NCRV en VARA konden elkaar niet vinden wat één uitslagendienst via de radio betreft. De t.v. toonde aan- hoe gemakkelijk de oplossing kan zijn: leiding in handen van neutrale instantie (i.e. NTS), commentaar door een breed opgezet forum, interviews door politieke tegenstanders. Op een enkele technische storing na werkte het t.v.-syeteem bevredigend. Gevolg: goede informatie A-la-minute via Nederland I. terwijl het tweede net vrij van politiek kon blijven. De radio was op beide zenders groten deels aan de verkiezingsuitslagen ge wijd Onzinnig, maar misschien krijgt men'nog eens door dat het ook anders kan. 's Avonds is de luisterdichtheid namelijk niet zo groot omdat t.v. dan een ruime aftrek vindt. Hopelijk ook bij omroepbestuurderen die konden constateren dat het goed mogelijk is om in een gezamenlijke uitzending objectief genoeg te zijn om ook op verkiezingsavonden een contrasterend programma toe te laten. Als gezegd, er waren wat haperingen, vooral in het begin .van de avond Maar over het geheel werd het een levendige uitzending Opmerkelijkst vonden wij het interview met de bur gemeester van Provostad. Mr. Van Hall deed daarin zó akelig laatdun kend dat we ons kunnen voorstellen dat in Amsterdam de gedachte van een gekozen burgemeester leeft. Belgische radio en televisie in staking BRUSSEL (A.N.P.). Het personeel van de Belgische Radio en Televisie is gisteravond voor drie uur in staking gegaan. Zowel de Nederlands- als Franstalige uitzendingen verdwenen om 7 uur tol 10 uur 's avonds rilt de ether. Vla de radio werd nog een kort nieuwsbulletin uitgezonden. De actie wordt gesteund door de twee grote vakbonden, de katholieke en de socialistische. De vorige week was al aangekondigd dat schokstakingen zou den worden gehouden, indien de eisen voor verbeteringen van de sociale voorwaarden niet vóór 31 mei zouden, zijn ingewilligd. ..LidoParijs', amusement Vele miljoenen toeristen trekken naar Parijs om 4 de Eiffeltoren te bezoeken, maar zeker ook om eens eindelijk kennis te kunnen maken met het 4 mekka van het amusement van de lichtstad: het j Lido. Gemiddeld brengen zo'n duizend mensen i tweemaal per nacht een bezoek aan dit uitgaansoord, waar men in oog- -J verblindende kleuren een show op een enorm toneel, compleet met ijsvloer j en waterballet krijgt voorgeschoteld. Wereldberoemde artiesten staan garant voor een avond, die nog lang in het geheugen van de toeristen zal blijven. In de t.v.-show, die aan dit oord van vermaak gewijd wordt, treden onder J anderen op: Les Martys, Frederick en Gina, de Bluebell Girls en Fred Roby. De regie van deze Bavariaproduktie is in handen van de gerenommeerde i Michael Pflegnar. (Nederland I, 20.40). ..Zuid-Amerika nu' documentaire bloed. Sedert 1948. na de felle I In de serie „Zuid-Amerika nu" van de Westduitse journalist Thilo Koch wordt de schijnwerper gericht op Columbia. 4 De laatste hoofdstukken uit de Colum- t biaanse geschiedenis zijn geschreven met 4 ïsten tussen de conservatieve en liberale J groeperingen, heeft he-t land geen rust meer gekend. De pogingen om in 4 1953 tot meer rust te komen, faalden nagenoeg. Moordpartijen bleven aan de orde van de dag. In 1964 telden de dodenlijsten 200.000 slachtoffers. Met j de onrust groeide echter tevens de communistische invloed. Een invloed, die nü in 1966 nog steeds duidelijk voelbaar is. (Nederland n, 20.40). j „Avondpermissie", wedstrijdprogram N.C.R.V.-radio start met de eerste afleve- j ring van een nieuw wedstrjjdprogramma j rond de protestantse militaire tehuizen. In 4 tien uitzendingen vijfmaal in juni en j vijfmaal in september zullen twintig van J deze tehuizen tegen elkaar in het strijdperk treden om te strijden om de wisselbeker met een geldbedrag van 999.99. De tweede prijs is een geldbedrag r van 1500.01. Ieder militair tehuis zendt als afvaardiging een team, bestaande uit een soldaat, een korporaal, een sergeant en een luitenant of vaandrig, Iedere ruim twee uur durende uitzending bevat, behalve de wedstrijd nog een j klankbeeld over het een of andere onderdeel van de militaire dienst. Tevens is j er een verzoekplatenprogrammaatje opgenomen. Vanavond bijten Assen en Zuidlaren de spits af. „Avondpermissie" is een produktie van Johan Bode- s graven ën Kees y$p RojotJen. ,i; (Hilversym IIr 20.30). Hedenavond NEDERLAND I NTS: 18.30 Teleac; Wij maken muziek (les 6); 19.00 Nws in het kort; 19.01 Klaas Vaak; 19 05 Internationaal Jeugdjournaal. 19.15 Regionaal journaal; AVRO: 19.35 De Dick van Dvkeshow (50ste afl.); NTS: 20 00 Journaal; AVRO: 20.20 Econo misch bulletin; 20.40 LidoParijs, show programma; 22 00 Op zoek naar veiligheid, documentaire; NTS: 22.40- 22.45 Journaal. NEDERLAND II NTS. 20.00 Nws in het kort-, KRO: 20.01 De Ronnie Tobershow; NTS: 20.40 Zuid-Amerika nu, reportage; KRO: 21.25 Hazel, t.v.- film (14e afl.); 21.50 Onze man in Keulen; NTS: 22.10-22.15 Journaal. Hedenavond HILVERSUM I (402 mi AVRO: 18.00 Nieuws; 18.15 Radiojournaal; 18 20 Uitzending van de Boeren Partij, spreker: de heer H. Koekoek, voorzit ter van de Boerenpartij; 18.30 Week end-Wegwijzer; 19.05 Gesproken brief; 19.10 Sportparade; 19.30 Country and Western Music (gr.); 20.00 Nieuws; 20.05 Stereo. Residentie-Orkest, groot Omroepkoor; moderne muziek; 21.55 Lichte muziek: 22.15 Licht orkest; 22.30 Nieuws; 22.40 Radiojournaal; 23.00 Discotaria: nieuwe grammofoon platen; 23 55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II (298 mt NCRV: 18.00 Promenade-orkest en zangsolist: operetteklanken; 18.40 "n Beetje ty pisch, cabaretprogramma: 19.00 Nws en weerpraatje; 19.10 Radiokrant: 19.30 Geestelijke liederen (gr); 19.45 Op de man af. praatje; 19 50 Lichte grammofoonmuziek: 20.00 Windeleren. hoorspel (2); 20.30 Avondpermissie; amusementsprogramma voor de mili tairen; 22.15 Avondsluiting; 22.30 Nws en SOS-berichten22.40 Boekbespre king; 22 45 Kerkorgelconcert: klas sieke muziek; 23.15 Weerwoord, een kroniek van kunst en stijl van leven; 23.55-24.00 Nieuws. RADIO VERONICA (192 m' - 18 00 Veronicas jukebox: verzoekplaten. 19.00 Beatle-show. 19.15 Joost mag het weten: Hits van morgen en overmor gen. 20.00 Een programma voor ieder een die zijn hart aan de tropen ver pand heef:: gevarieerde muziek. 22.00 tot 1 00 Gevar muziekprogramma BRUSSEL Neder'a nds '324 meter. 1900 Nieuws 18 03 Voor de soldaten 18.30 Lichte muziek. 45 Snoit 1900 BRUSSEL Krans 1181 gram. platen 22.15 Jaz XDR-ffDR (.309 mi - muziek 22 (XI Lichte mu ENGELAND BBC '33o 1 rijdag HILVERSUM I (402 m) VARA: 7 00 Nieuws, ochtendgjhinastiek; 7.23 Lichte grammofoonmuziek. (Om 7.30- 7.35 Van de voorpagina!8 00 Nieuws; 8.10 Lichte grammofoonmuziek: 9 00 Te land en te water: een informatief programma voor weg - en waterweg - gebruikers; 9.35 Waterstanden; VPRO: 9 40 Morgenwijding; VARA: 10.00 Schoolradio; 10.20 Romantische or kestwerken (gr.); 11.00 Nieuws; 11.02 De wereldvermaarde buitepreker Fred Roby, een ucm de grote sterren a uit het vermaakcentrum .Dido". j (Nederland I, 20.1/0). 4 1 Voor de vrouw; 11.40 Stereo: Oude Italiaanse kamermuziek (gr.); 12.00 4 Licht instrumentaal ensemble; 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuin- 4 bouw: 12.30 Overheidsvoorlichting: Uitzending voor de landbouw; 12.40 a Elektronisch orgelspel; 12.55 Actuali- J teiten; AVRO; 13.00 Nieuws; 13.10 Radiojournaal; 13.30 Coupe classique 4 speciale; een vakantieprogramma met muziek; 14.15 Lichte grammofoon- 4 muziek; 15.15 Voordracht met volks- 4 muziek; 1545 Licht ensemble; VPRO. 4 16.00 Nieuws. Aansluitend: Thuis, lezing; 16.30 Radio-orkest van Bero- 4 munster met solist: moderne en klas- sieke muziek; 17.30 Voor de jeugd; 4 17.50 Actualiteiten. HILVERSUM II (298 m) KRO: 4 7.00 Nieuws; 7.10 Nieuws; 7.10 Medi- tatie; 7.15 Lichte grammofoonmuziek. 4 (7.30-7.32 Nieuws); 7.55 Overweging; 8 00 Nieuws; 8.10 Lichte grammofoon- 4 muziek (8.30-8.32 Nieuws; 8.40 Voor de huisvrouw; 9.40 Populaire grammo- 4 foonmuzlek: 10.05 In de Platensoos: programma voor oudere luisteraars; 4 11.00 Voor de zieken: 11.40 Lichte or- kestmuziek (gr.); 12.00 Angelus; 12.03 1 Licht instrumentaal ensemble en zangsolist; 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; j 12 40 Actualiteiten; 12.50 Promenade- j orkest: amusementsmuziek; 13.25 Lichte grammofoonmuziek; 13.35 Voor j de vrouw; 13 45 Zomercocktail: ge- varieerd muziekprogramma; 15.00 Ne- j derlandse amusementsmuziek; 15.30 4 Voor de zieken; 16.30 Viool en piano; 16 50 Harprecital (gr.): seml-klassleke muziek. 17.00 Voor de padvinders; j 17.30 Coda: gevarieerd muziekpro- 4 gramma voor jonge mensen. HILVERSUM III (240 m en FM- J kanalen 1 NRU AVRO: 9 00 Nieuws: j 9.02 Vrolyk ochtendprogramma. (Om 10 00 en 11.00 Nieuws'. 12 00 Nieuws. 12.02 Operettemuziek (gr NRU 4 NCRV 13 0(1 Nieuws, eventueel actu- aliteiten: 13.02 Zuid-Amerikaanse j klanken (gr. i; 13.30 Licht gevarieerd j platenprogramma; 14.00 Nieuws; 14.02 4 Licht gevarieerd platenprogramma; j 15.00 Nieuws; 15.02 Licht gevarieerd j platenprogramma (vtyv.15.30 Pla- tenprogramma voor de tieners; NRUj AVRO. 16.00 Nieuws; 16.02 Licht ge- varieerd muziekprogramma gr. 17.00 Nieuws; 17.02-1800 Gevarieerd J platenprogramma voor automobilisten. RADIO VERONICA 1192 m> 7 00 Ook goeiemorgen. 9 00 Muziek terwijl 11 werkt 1 verzoekplatenprogramma 4 10.00 Koffietijd met Tineke. 1100 Kookpunt Huisvrouwenverzoekprogr.. 4 12.00 Muziek bij de lunch, gram.muz., j 14.00 Matinee. 16 30 Gevarieerd progr.. 4 17.00 Toppers van thuis. 17.15 Platen- i palet. 17 30-18 00 The Teenbeatclub. BRUSSEL Nederland» (324 meter) J 12 03 Lichte muziek. 14.05 Klass. muziek. 14.05 Klass muziek. 16.00 Lichte muz„ 1.7.30 Muzikale lezing 1

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2