BINNENKORT KAMERTEKORT IN PLAATS VAN KAMERNOOD IN LEIDEN Gemeente Leiderdorp heeft enkele bezwaren tegen ontwerp-streekplan „Rijnstreek-West" DZ LEIDSE COURANT DINSDAG 31 MEI 1966 Dr. Den Haan: „Liever oude huizen dan ivoningbunhersn Stichting Studentenhuisvesting steunt op sportiviteit l""\e tijd is weer aangebroken dat men U in Leiden een soort stille invasie kan waarnemen van groepjes jonge lui, die wat onwennig een tijdje langs het Rapenburg slenteren om vervol gens bij een van de bekende adressen binnen te stappen met de altijd weer terugkerende vraag „of er misschien nog een kamer vrij is". Omdat dit gebeuren zich ieder jaar weer her haalt en Lelden Ieder jaar weer zo'n kleine zeshonderd aankomende stu denten moet herbergen, terwijl de „af voer" veel geringer is, rijst natuurlijk de vraag hoe groot de Leidse capaci teit in dezen is. Om hier wat meer van te wéten te komen spraken wij met dr. D. C. den Haan, de universitelts- arts, die naast zijn medische werk ook daadwerkelijk medewerkt aan 'n groot S aantal instellingen hier in Leiden, en o.m. voorzitter is van de Stichting i Leidse Studenten Huisvesting. Ingaande op het probleem dat wij hierboven aanstipten, dat van de nul- de-jaars zei dr. Den Haan dat hun aantal in een paar maanden opgevan gen zal kunnen worden, aangezien zij nu eenmaal prioriteit krijgen. Zo zal de studententoren, die op dit moment i aan de Rijn- en Schiekade zijn vol tooiing nadert, met honderdzevfentig aankomenden bevolkt kunnen wor den. Ook een aantal andere grote pro jecten staat op de helling, maar ge zien het stadium waarin de onderhan delingen verkeren zou het voorbarig zijn hier nu reeds melding van te ma- „Overigens is het zo, dat de Stich ting eigenlijk continu een tiental huizen aan het verbouwen is", zegt dr. Den Haan, die er een bjj- j zonder aardige persoonlijke op merking aan toevoegt: „Kun je je voorstellen dat ik in mijn hart veel liever een groot aantal oude huizen neem dan één zo'n bunker, hoewel het veel meer werk geeft? Zulke flats zijn toch dodend voor de zogenaamde studentenroman- tiek, hoe ongrijpbaar dat begrip ook is. Maar ja, je moet met de Stichting natuurlijk zwichten voor de efficiency Wachtlijst Voor de nieuwelingen zijn er dus, wat de Stichting aangaat, geen grote problemen. Die komen pas voor de ouderejaars om de hoek kijken, maar ook in deze kwestie is er, in verge lijking met enige jaren geleden, een duidelijke verbetering te bespeuren. De wachtlijst, die overigens door aan dringen van de studenten zelf tot •tand is gekomen en die dr. Den Haan persoonlijk niet zó een succes vindt, geeft een heel wat gunstiger aantal ongelukkigen te zien dan enige maan den geleden, hoewel 211 niet bepaald weinig genoemd kan worden. Opmer kelijke bijzonderheid is dat slechts 26 v»n hen spoorstudent blijken te zijn, zodat men zich zou kunnen afvragen of het gejammer van die kant niet 'n toetje overdreven is. Laks „fnderdaad", zo zegt Den Haan, „als men werkelijk een kamer moet heb ben doet men er ook moeite voor, dat i«ki me tenminste logisch. Maar je Sieraden ter waarde van 1000,- ontvreemd In een studentenhuls op de Oude Sin gel ls op eerste pinksterdag tussen 15.30 en 13.30 ingebroken in een der kamers. De dader heeft zich toegang verschaft door de betreffende kamerdeur te for ceren. Uit een bureaulade wordt een ju welendoosje vermist, waarin zich de volgende sieraden bevonden: dubbel bloedkoralen halsketting met gouden slot, gouden ring met parel, zilveren munt aan zilveren ketting, wltgouden ketting met diamanten hangertje, gou den ring met brillanten alsmede nog eni ge andere sieraden. De totaalwaarde van bedrag van Tijdens de pinksterdagen is ingebro ken in het clublokaal van de Leidse Korf balclub aan de Zoeterwoudsesingel. Enig snoepgoed wordt vermist. Zaterdag is van de Nieuwe Beestenmarkt een perso nenauto ontvreemd, merk Opel Kapitan, kenteken GF 51-68. De 3-jarige Lau rens Fokkers uit Leiden werd zondag omstreeks 10 over 6 op de Oude Singel aangereden door een personenauto, toen het kind plotseling de rijbaan overstak. Met een zware hersenschudding werd het jongetje door de EHD naar het Aca demisch Ziekenhuis vervoerd. Een vrij ernstige aanrijding vond gisteravond om streeks 20.10 plaats op de Maresingel ter hoogte van het Slachthuis. Een 22- jarige bromfietsbestuurder reed niet rechts van de weg en kwam hierdoor in botsing met een hem tegemöetrijdende 67-jarige wielrijder. De bromfietsbe stuurder liep een kaak- en neusbeen fractuur en een ernstige hersenscudding op. De 25-jarige duorijdster bekwam een hoofdwonde en een hersenschudding, het geen ook het lot was van de wielrijder. De verkeersslachtoffers, die allen uit Leiden afkomstig zijn, werden door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. #In ons zaterdagnummer vermeldden wU op pagina 4 onder de kop "Zieken- vervoer naar stemburcaps" het tele foonnummer van mevrouw A. de Wit- Kraakman abusievelijk als 25297. Dit moet zijn 25287. staat er van versteld hoe laks de men sen soms kunnen zijn. Ik had 'n hele grote wachtlijst, in oktober vorig jaar zo rond de duizend. Als mijn secre taresse dan de mensen aanschreef, ge beurde het vaak zelfs dat er "geen ant woord kwam. Om bij wijze van spre ken het kaf van het koren te scheiden en een soort selectie toe te passen waardoor de mensen die werkelijk in nood zitten eruit springen, is er ten aanzien van de wachtlijst een nieuw systeem van toepassing, waarbij de in geschrevenen zich iedere maand moe ten melden, persoonlijk of schriftelijk, en zeggen of zij er nog prijs op stel len op de wachtlijst te staan. Komen ze niet, dan worden ze ogenblikkelijk van de lijst geschrapt, en wel zonder pardon, Zo krijg je een eerlijke schei ding van de wachtenden en de „bege- renden", d.w.z. de mensen die al een kamer hebben, gehoord hebben dat er een mooi huis door de Stichting zal worden gekocht over zeg een half jaar (zulke dingen blijven in Leiden toch nooit lang verborgen) en zich dan pijlsnel op de lijst plaatsen. Zij heb ben de „we-zien-wel-of-het-lukt"-in- stelling en zijn niet snel geneigd er iets voor te doen." Probleem De wachtlijst blijft overigens een moeilijk probleem en ook de toe passing ervan is, na kritiek van studentenwege, in de loop der tij den veranderd. „In het begin vu het so, dat de Stichting eenvou dig nummer 1 van de lijst in de eerstvolgend vrijkomende kamer stopte. De praktijk heeft echter aitgewescn dat dit tot soms on houdbare situaties ban lelden, om dat Je nu eenmaal met Individuen te doen hebt en niet met nummer so-en-zoveel. Daarom ia het al enige tijd zo geregeld dat de be heerders uit de lijst naar eigen inzicht mogen kiezen wie er voor het „kennismaken" in aanmerking komen. Daarna bepaalt het huis zelf wie er tenslotte nieuw in komt. Dat geldt natuurlijk alleen voor reeds bewoonde huizen, waar in één of meer kamers vrijkomen. Bij nieuwe aankopen, die dus leeg staan, gaat ten eerste de urgentie- lijst en vervolgens, zolang de voorraad strekt, de top van de wachtlijst zonder aanzien des per- soons op een Stichtingskamer wo- Urgentie Ook de urgentielij st blijkt niet te kunnen garanderen dat men in korte tijd een Stichtingshuis kan binnen trekken, aangezien hetzelfde probleem als met de gewone lijst zich voordoet. „Wij kunnen, wanneer een beheerder bij ons komt om te kiezen, alleen maar de urgentielijst speciaal in zijn aan dacht brengen, maar hij wordt niet gedwongen er uit te kiezen. In de praktijk komt het echter gelukkig hier op neer, dat de beheerders meestal ook de werkelijk urgente gevallen aan bod laten komen. Maar het huis be paalt toch wie erin komt en houdt dan weinig rekening met urgentie, maar alleen met de persoon in kwes tie. Onlangs nog kwam er een student bij me langs die, geboekt als een werkelijk dringend geval, reeds bij vier huizen nul op het rekest had ge kregen. Ze móchten hem niet. Tja, het is rot, maar de studentenwereld is nu eenmaal keihard." Redelijkheid voldoet Ook het veelbesproken palet-sys- teem, dat min of meer schematisch bepaalde hoeveelheid corpsleden en hoeveel anderen er in een bepaald huis mochten zitten, is een bron van twist gebleken en werd afgeschaft. „De gehele kamerdistributie is nu min of meer gebaseerd op wederzijds ver trouwen, sportiviteit en redelijkheid. Dat dit in de praktijk voldoet is ver heugend te noemen. Hoewel de ka- mernood in Leiden nog niet is opge lost, is de tijd toch niet ver weg meer dat we zullen kunnen gaan spreken over een „kamertekort". En als wc dat eenmaal bereikt hebben is de de finitieve oplossing bij wijze van spre ken voor de deur. Dat het de goede kant uitgaat met de Stichting bewijst wel het feit, dat we het afgelopen jaar veel en veel meer ruimte hebben losgekregen dan in de voorgaande jaren. Er zal na tuurlijk nog heel wat moeten gebeu ren, maar we krijgen veel steun van gemeente en overheid en er wordt bijzonder hard aan gewerkt." Het provinciaal ontwerp-streekplan „RUnland-Weat" wijkt op meerdere punten af van de bestaande planolo gische voorschriften der gemeente Leiderdorp. Ten aanzien van enkele facetten van het streekplan menen b. en w. bezwaren naar voren te moe ten brengen, die hedenavond in de gemeenteraadsvergadering punten van bespreking zullen uitmaken. Eén der bezwaren is dat volgens het streek plan de grond aan het einde van de Hoogmadeseweg nabij Rijksweg 4A, die ingevolge de gemeentelijke plano logische plannen bestemd is voor de bouw van een motelbedrijf, bestemd wordt voor recreatieve doeleinden, waarop geen logiesverstrekkende ac commodatie mag worden opgericht. Hierdoor zou de bouw van een motel dus worden verhinderd. De grond tussen de Acacialaan, de Berkenkade, de Essenlaan en de Hoog madeseweg is ingevolge de gemeen telijke planologische voorschriften be stemd voor een woonwijk met sport terreinen. 't Ontwerp-streekplan daar entegen bestemt dit gebied uitsluitend voor woonwijk. Dit impliceert welis waar niet, dat de aldaar gelegen sport terreinen na de totstandkoming van het streekplan zouden mpeten ver dwijnen, doch bij uitbreiding van deze terreinen bij voorbeeld van het tennispark waartoe het ter plaatse geldende bestemmingsplan zou moeten worden gewijzigd, kunnen Gedepu teerde Staten bij de hantering van hun AFSCHEIDSCOLLEGE VAN PROF. DR. G. SEVENSTER IN GROOT-ALDITORIUM „De eenheid der Kerk -in het Nieuwe Testament" Prof. dr. G. Sevenster, sedert 1933 aan de Leidse Universiteit verbonden geweest, aanvankelijk als hoogleraar vanwege de Ned. Herv. Kerk, sedert 1954 als gewoon hoogleraar met als opdracht de uitlegging van het Nieuwe Testament met inbegrip van de inlei dingswetenschap en oud-christelijke letterkunde, en in het academiejaar 1961-'62 rector-magnificus, is vanmor gen zijn emeritaat ingegaan met het geven van een afscheidscollege in het Groot-Auditorium. Prof. Sevenster werd ingeleid door de rector-magnificus, prof. J. Dank- meijer. Na het uitspreken van zijn afscheidscollege werd prof. Sevenster toegesproken door prof. dr. P. A. H. Boer namens senaat en faculteit. GESCHENKEN Prof. dr. W. C. van Unnik, hoogleraar in de uitlegging van het Nieuwe Testa ment en de oud-christelijke letterkun de aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, bood tenslotte de scheidende hoog leraar namens collega's, vrienden en leerlingen een gesloten enveloppe aan en een feestbundel, bevattende arti kelen van vrienden getiteld „Plaeita Pleiadia"; de titel van dit „liber amico- rum" js een woordspeling op de naam „Sevenster". De afscheidsreceptie na het college werd door zeer velen be- In de oecumenische beweging en de dikwijls verrassende toenadering tus sen de kerken heeft de wetenschap van het Nieuwe Testament een be langrijke rol gespeeld. Een en ander bracht prof. Sevenster er toe in zijn afscheidscollege te handelen over het thema „de eenheid der kerk in het Acht auto's in ketting aaneen Zondagmiddag zijn in een uur tijd acht personenauto's op de Rijksweg met el kaar in botsing gekomen. Het betrof een tweetal kettingbotsingen, waarbij de erate, die vijf auto's aan elkaar hechtte, tevens een persoonlijk slachtoffer eiste: mej. J. C. M. H. uit Maassluis werd, gezeten in de laatste auto, aan hoofd en benen gewond en kon pas na een behan deling in het Academisch Ziekenhuis naar huis terugkeren. Alle acht auto's werden min of meer ernstig beschadigd. De geschiedenis herhaalt zich Zondagavond rond tien uur werd op de Geversstraat de heer A. V. uit Rijns burg, die in een stilstaande auto zat, aangereden door zijn initiaalgenoot A. V. uit Sassenheim, die onder invloed ver keerde. Laatstgenoemde reed door, maar werd later door een patrouile in Leiden tot stilstand gebracht. Hij werd ingeslo ten in het politiebureau te Oegstgeest. waar hij de volgende ochtend, met achterlating van z(jn rijbewijs, weer kon vertrekken. Een Identiek geval deed zich rond kwart voor twaalf, even scaj .n de Ge versstraat voor. De politie van Oegst geest ls nog doende de dader op te sporen. Nieuwe Testament". Deze eenheid komt reeds tot uitdrukking in de be namingen van de kerk, b.v. in de meest gangbare term .ekklesia', die duidt op het volk Gods, dat door het bijzondere heilshandelen van God in Jezus Christus verzameld wordt en in het begrip Lichaam van Christus. Te gen welke achtergrond wij laatstge noemde uitdrukking ook willen be schouwen, in elk geval brengt ook deze benaming de heel bijzondere een heid tot uitdrukking: allereerst de nauwe verbondenheid met Christus, maar dan ook de innige gemeenschap van de leden der kerk onder elkander. En zo wijzen ook andere „images" als huisgezin, kudde, tempel, op zulk een organische verbondenheid. Spreker wees verder op passages, waarin deze eenheid uitdrukkelijk wordt geaccentueerd en tot een be waren van de eenheid iri geloof, hoop en liefde wordt opgewekt (Ef. 4: 1-6 en Joh. 17: 21-23). In de sacramenten van doop en avondmaal en ook in de overigens niet in alle opzichten dui delijk herkenbare viering van de aga pe, komt de eenheid tot openbaring. Hetzelfde geldt voor allerlei elementen van de oud-christelijke liturgie. Men kan b.v. wijzen op blijkbaar uit de allereerste tijd stammende termen ab ba en maranatha, op het Gebed des Heren en op de Schriftlezing, waarin de aandacht van allen steeds weer gericht wórdt op het allen verbindende; gezaghebbende Woord vap God. Daar naast ontstaat weldra in de brieven van de apostel een nieuwe, de ge meenten samenbindende schriftuur. WAT ALLEN VERBINDT In laatste instantie is al het ge noemde bepaald door hetgeen allen in de diepte verbindt: het ene geloof, het ene evangelie, eenzelfde traditie, één centraal kerygma. De kerk is één „in de Heer", „in Christus" en in de ene alle charismata schenkende Geest. In dit verband werd nog bijzondere aandaqht geschonken aan de traditie in het Nieuwe Testament en aan de daarmee verbonden gedachte van de successie. Intussen blijkt de eenheid van de kerk in het Nieuwe Testament een bedreigde eenheid te zijn. Naast woorden als eenheid en agape komen in het Nieuwe Testament ook reeds de woorden haeresie en schisma voor. Betoogd werd, dat Paulus brééd en begrijpend staat tegenover afwijkende opvattingen, doch wanneer het geloof in de kern wordt aangetast, laat uit komen dat er maar één evangelie is. Tenslotte handelde spreker nog over een door recente publikaties actueel thema: de eenheid in het ambt, met name in het episcopaat. BENOEMING BIJ SECRETARIE B. en w. van Leiden hebben besloten mr. G. N. Lavaleye te Arnhem met in gang van 1 september 1966 te benoemen tot chef van de afdeling Maatschappe lijke Aangelegenheden en Volksgezond heid van de gemeentesecretarie in de rang van administrateur. Mr. Lavaleye, die 50 jaar is. studeerde na zijn gymnasiumopleiding rechten aan de Nijmeegse universiteit. In 1946 trad hij in dienst bij de Provinciale Griffie van de provincie Gelderland. Sedert 1954 bekleedde hij Gaar de functie van chef van de onderafdeling Maatschappelijke Zorg en Volksgezondheid. BURGERLIJKE STAND Geboren: ltegina, dr van I*. Bruné en S. vna der Wolf; Ludovicus Theodorus Nieolaas, zn van T. A. Kok en H. J. Hermans, Mirjam, dr van J. de Bock en H. van der Gaag, Heiko, zn van T. G. Locher en E. van Rhyn, Gerard Arle, zn van A. van der Plas en A. W. Njjgh, Astrid, dr van D. Rlngelberg en G. Op- perlaar, Pleter Nieolaas, zn van P. Schaap en L. Guyt, Pleter, zn van J. do Graaf en T. Kleibeulter, Antonius Hen- drikus Maria, zn van J. M. M. Kramp en A. M. J. de. Groot, Christian Daniel, zn van F. C. M. ter Meulen en B. M. Bittner, Mary Johanna, dr van E. J. Poziomek en D. M. de Forge, Catharina Johanna, dr van J. van Roljen en J. Swa- gers; Monique, dr van G. van Groentn- gen G. W. M. Sessink. Getrouwd: J. Rittersma en N. C, van der Voort. Overleden: A. A. A. v. d. Knaap, 10 m„ zn.; G. J. van de Rotte, 77 Jr., m.; J. W. Hoekstra Klein, 56 Jr„ m.; R. J. A. Bach, 2 Jr., zn. LEIDSE AGEI\DA WOENSDAG 1 JUNI Schouwburg - Leerlingenuitvoering Balletschool Hendrichs, aanvang 8 u. DONDERDAG 2 JUNI Schouwburg - Toneelgroep Centrum met „Liefdes loze Les" van Shakè- speare, 8 uur nam. (K O). AGENDA Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313 en Haven Apotheek, Haven 18, tel. 20085. De avond- en nachtdienst van Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Haven Apotheek. FANCY-FAIR IN DON BOSCOSCHOOL De Don Bosco-LTS is aan het bouwen. Een zéér groots opgezet plan wordt na jaren van voorbereiding eindelijk tot stand gebracht tot zegen van alle leer lingen, die in de toekomst deze onder wijsinstelling bezoeken of zullen gaan bezoeken. Ondanks de enorme outillage, blijven er altijd wensen over welke door zuinig heidsoverwegingen niet mogen worden gerealiseerd maar uit opvoedkundig oog punt zeer gewenst zijn. De klasseleiders hebben hun hoofden bij elkaar gestoken en na veel overleg kwam op papier een fancy fair tot stand. Hun technisch den ken werd omgezet in ,een serie attrac ties, waaraan alle leerlingen onder lei ding van hun leraren hebben medege- Wie kennis wil nemen van de school als onderwijscentrum voor vaktechniek, wie een duit in het zakje wil doen om de leerlingen in hun ijver te steunen, wordt verzocht de fancy fair te bezoe ken en daardoor de mogelijkheid te scheppen, voor de toekomst dusdanige voorzieningen te treffen, als noodzake lijk voor hun culturele vorming. GEMEENTELIJKE AANKONDIGING VASTSTELLING UITSLAG VER KIEZING LEDEN GEMEENTERAAD De voorzitter van het centraal stem bureau ter verkiezing van de leden van de Gemeenteraad brengt ter open bare kennis, dat op vrijdag 3 juni a.s. te 10.15 uur v.m. in het Stadhuis de uitslag van de op 1 juni daaraan voor afgaande verkiezing van de leden van de Gemeenteraad zal worden bekend gemaakt. LEIDEN, 31 mei 1966. De voorzitter voornoemd, VAN DER WILLIGEN. Burgemeester en Wethouders van Lel den brengen ter openbare kennis, dat. met uitzondering van de afdeling Be volking c.a., de gemeentesecretarie als mede het kantoor van de gemeente-ont vanger op woensdag 1 juni a.s. in ver band met de verkiezingen voor de Gemeenteraad voor het publiek gesloten zullen zijn. (advertentie) Benoemingen aan Leidse Universiteit - Bij onderscheiden besluiten van Cura toren der Leidse uni versiteit zijn: Drs. W. M. v. Al phen, voor het tijd vak van 1 jan. 1966 tot 1 jan. 1967 tot wetenschappelijk me dewerker in tijdelijke dienst bij de natuur kunde benoemd; Drs. W. P Buschkens, assistent in tijdelijke dienst bij de culturele antropo logie, voor het tijdvak van 1 jan. 1966 tot 1 jan. 1967 tot wetenschappelijk dewerker benoemd; Drs. R. Th. J. Buve, wetenschappe lijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de culturele antropologie, voor het tijdvak van 1 jan. 1966 tot 1 juni 1967 tot we tenschappelijk medewerker le klasse be- P. J. Janssen, arts, wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de anaesthesiologle, met ingang van 1 nov. 1965 in vaste dienst benoemd; Drs. W. J. Karssen, wetenschappelijk ambtenaar in vaste dienst bij de facul teit der letteren, met ingang van 1 jan. 1966 tot wetenschappelijk medewerker le klasse bij de faculteit der rechtsge leerdheid benoemd; P. M. Khan, wetenschappelijk ambte naar le klasse in tijdelijke dienst bij de anthopogenetlca, voor het tijdvak van 1 maart 1966 tot 1 maart 1967 wederom in deze functie benoemd; Drs. P. Kleft, wetenschappelijk amb tenaar in tfldeiyke dienst bij het insti tuut voor radiopathologie en stralenbe- scherming, voor het ijdvak van 10 mei 1966 tot 10 mei 1967 wederom in deze functie benoemd; Drs. F. K. Kieviet, voor het tijdvak van 1 sept. 1965 tot 1 sept. 1966 tot we tenschappelijk medewerker le klasse ln tijdelijke dienst bij de opvoedkunde be noemd; Dr. L. J. Menges, wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de allergologie, voor het tijdvak van 1 feb. 1966 tot 1 feb. 1967 tot wetenschap pelijk hoofdmedewerker benoemd; A. T. Schweitzer, arts, wetenschappe lijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de kindergeneeskunde, voor het tijd vak van 1 jan. 1966 tot 1 jan. 1967 tot wetenschappelijk hoofdmedewerker be noemd Dr. J. D. Speckmann, wetenschappe lijk ambtenaar le klasse ln vaste dienst bij de culturele antropologie, met in gang van 1 jan. 1966 tot wetenschappe lijk hoofdmedewerker benoemd; A. E. van Voorthulsen, arts, weten schappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst bij de radiologie, met ingang van 1 mei 1966 tot wetenschappelijk hoofd medewerker benoemd; Dr. M. E. Wise, wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij het instituut voor radiopathologie en stralenbescherming. met ingang van 1 jan. 1966 in vaste dienst benoemd; M. van wyhe, arts, wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de pathologie, voor het tijdvak van 1 okt. 1965 tot 1 okt. 1966 wederom in deze functie benoemd; Drs. N. J. Zimmerman, voor het tijd vak vari 16 febr. 1966 tot 18 febr. 1967 tot wetenschappelijk medewerker in tij delijke dienst bij de natuurkunde be noemd. goedkeuringsbevoegdheid de in het streekplan voor dit gebied vastgelegde bestemming laten prevaleren. Ook zouden moeilijkheden kunnen ontstaan wanneer in de toekomst ,de stichting van bepaalde accommodaties voor de onderhavige sportterreinen gewenst zou zijn, omdat de bestemming an- nen behoudens vrijstelling ten minste eenmaal in de tien jaren moe ten worden herzien. Bij die herzienin gen zal niet aan het streekplan kun nen worden voorbij gezien. B. en W. Ziekenvervoer naar stembureaus Enkele autobezitters hebben zich be reid verklaard, te zorgen voor vervoer van zieken naar stembureaus. Degenen, die hiervan gebruik wensen te maken, gelieve zich zo spoedig mogelijk op te geven bij mevr. A. de WitKraakman, Thorbeckestraat 41, tel. 25287 of bfl het sekretariaat Mahlerstraat 62, tel. 25190. Electronenmicroscopen onder de loep Hedenmorgen is om 10 uur ln de college zaal van het Fysiologisch Laboratorium van de Medische faculteit de openings zitting gehouden van de tentoonstelling, die door het organiserend comité van het International Symposium „Electron Microscopy and Cytochemistry" is in gericht. De tentoonstelling omvat electronen microscopen, ultramicrotomen, vacirum- apparatuur en lichtmicroscopen. De ope ningstijden zijn van dinsdag 31 mei tot en met vrijdag 3 juni van 9 tot 19 uui en zaterdag 4 juni 1966 van 0 tot 12 uur Voor leden van de Nederlandse Vereni ging voor Electronenmicroscople ls eer speciale mldag gereserveerd, namelijk donderdagmidag 2 juni 1966 van 13 tot 17.30 uur. De tentoonsteling wordt ge houden in het gebouw voor Fysiologie van de medische faculteit, W weg 62, Leiden. Met ingang van woensdag 8 Juni a.s. zal wekelijks om 19.80 uur, te beginnen in de Pieterskerk alhier een „avond gebed" gehouden worden. Dit „avondgebed" gaat uit van de Oe cumenische Raad in samenwerking met het dekenaat te Leiden en beoogt het ge ven van een mogelijkheid tot bezinning op het evangelie in het midden va drukke werkweek en het bevorderen van de oecumenische gedachte. Voorgangers van de diverse bfl de Oecum. Raad Leiden aangesloten kerk genootschappen alsmede R.K. geeste lijken bij toerbeurt voorgaan in deze bij eenkomsten, terwyi periodiek ook de plaats van samenkomst zal worden ge wijzigd. Gevestigde personen i de week C. G. M. van der Stel en fam., Haar lemmerstraat 73, jeugdleider; G. W. T. M. Tomassen en fam, Maredijk 149, leraar; H. L. de Groot en fam.. Granaat hof 24, buschauffeur; A. A. van Raad en fam., Joh. de Wittstraat 9, wet. amb. R.U.; J. J. L. Geesink en fam., Plantijn- straat 97; B.J.Franken en fam., Gra naathof 12, buschauffeur; S. H. Gouw er fam., Verdamstraat 38; J. J. van dei Veer én fam., Hugo de Vrlesstraat 66, chemlgraaf; A. C. G. Wenlnk, Heren straat 62; G. T. d'Hollosy-Lange, Schel penkade 60, radiologisch laborante; E. C. J. Frank, Levendaal 8; E. S. Beuse- kamp-van Hoorn, a.b. Roomburgerweg, telexiste; A. F. F. Manusama, Peter van Anrooystraat 25, arts; J. M. T. S. Sta- delmann van Escholzmatt, Oude Vest 49; D. G. van der Heiden, Leeuwerik- straat 35, militair; J. Horch, Burggra- i venlaan 28, corrector, W. C. de Graaff, j Rijnsburgerweg 10, verpleegster; H. J j Wassink, Rapenburg 119, verpleegster; j Bb Bb B. Amine, Oude Singel 18, trans- portarbeider NEM; M. C. Brussee, Lin destraat 6, verpleegster; R. H. Planjer- Oudshoorn, Ed. van Beinum6traat 45, inpakster; Ali, Rembrandtstraat 20a, A. Nour, Sumatrastraat 110, arbeider touwfrabriek; A. Q. M. van der Wendt, Rijnsburgerweg 10, ziekenverzorgster. achten het van belang dat de aldaar gelegen sportterreinen onbelemmerd behouden kunnen blijven en dat uit breiding en de oprichting van accom modaties niet onmogelijk wordt ge maakt. RIOOLWATER Aan de grond, gelegen tussen de Mauritssingel, Rijksweg 4A en de Does wordt in het ontwerp-streekplan een recreatieve bestemming gegeven. B. en W. achten deze bestemming op zichzelf niet bezwaarlijk, doch geen rekening is gehouden met de in dit gebied bestaande rioolwaterzuivings- inrichting. Daarom menen zij dat tegen het niet opnemen van de rioolwater zuiveringsinrichting bezwaar dient te worden gemaakt. ENGELENDAAL In het ontwerp-streekplan is aan sluitend op de in aanleg zijnde Enge- lendaal een secundaire weg gepro jecteerd langs de uit te breideh be graafplaats, over de Rijksweg 4A en de Does, door de Huis ter Doespolder, over de Ruige Kade, de Achthovener- weg en de Oude Rijn in de richting Benthuizen. Afgezien van het feit, dat de pro vincie voor de aanleg van bet in Lei derdorp geprojecteerde gedeelte van deze weg talrijke, op vrij korte af stand van elkaar gelegen kunstwer ken zal moeten bouwen, waardoor dit gedeelte uitzonderlijk duur zou worden, zyn b. en w. niet overtuigd van de noodzaak van aansluiting op de Enge- lendaal, omdat deze nieuwe interlo- cale weg evengoed via Huis ter Does- polder op de bestaande Provinciale weg 5 bis kan worden aangesloten. Dit lijkt hun trouwens veel logischer dan aansluiting op de Engelendaal, omdat deze weg, die twee omvang rijke woonwijken zal doorsnijden, in dat geval veel meer doorgaand ver keer zal krijgen te verwerken dan ooit is voorzien. Er moet dus rekening mee gehouden worden dat de Engelen- daal veelvuldig door langzaam en locaal verkeer zal worden gekruist. Met het oog hierop komt het b. en w. onverantwoord voor op de Engelen- daal een interlocale verbindingsweg aan te sluiten. LEIDERDORPSE BRIDGECLUB De heren Blom-Danz jr. wisten hun goede vorm van de laatste weken op de donderdag j.l. gehouden bridgeavond van de Leiderdorpse Bridgeclub in groep rood te handhaven en behaalden samen met de heren v. d. Bijl-Zwanen burg een 51 overwinning op Loof- Witkamp en het echtpaar Danz. Ook Tossen-De Winter behaalden een, zij het wat bescheidener overwinning, sa men met Gerlich-v.Leeuwen op mevr. Zwarts-Karstens en het echtp. Schutte. Met nog drie ronden voor de boeg ziet de stand er in groep rood als volgt uit: 1 Blom-Danz jr. 204 -f98, 2 Tos sen-De Winter 177 +49, 3 echtpaar Schutte 12—12 +10, 4 mevr. Zwarts- Karstens 1113 4, 5 echtp. Danz 1014 27, 6 Van der Bijl-Zwanen burg 9—15 —32, 6 Loof-Witkamp 915 39, 8 Gerlich-van Leeuwen 8—16 —55. In groep zwart zagen de dames Jans-Van Zonneveld hun reeds zeer grote voorsprong wederom vergroot, door samen met de heren Veldhuyzen- Van Vliet een 51 zege,te behalen op het op papier sterke viertal Pias-De Vries en het echtp. Van Klaveren. De heren Van Berge Henegouwen-Brum- melkamp behaalden een nuttige 42- zege, samen met de dames v. d. Bijl- Zwanenburg op de Öames Hogervorst- Zandbergen en het echtp. Verduyn. Hier is de stand: 1 dames Jans-Van Zonneveld 222 +143, 2 dames Ho- gervorst-Zandbergen 177 +71, 3 v. Berge Henegouwen-Brummelkamp 16—8 +56, 4 Pias-De Vries 11—13 -16. 5 dames Van der Bijl-Zwanenburg 11 13 24, 6 echtp. Van Klaveren 8 16 39, 7 Veldhuyzqn-v. Vliet 717 —97, 8 echtp. Verduyn 4—20 103. In groep groen kwamen de dames Van Berge Henegouwen-Kengen aan de leiding door een fraaie en alleszins verdiende overwinning met 't echtpaar Van der Velden op de heren De Ko ning-Van Zonneveld en de dames Van Gelder.De Jong. Verrassend was hier de overwinning van de gebr. Karstens met het echtp. Stokhuyzen op de he ren Jans-Pouw en het echtp. v. d. Pool. Stand: 1 dames Van Berge Henegou wen-Kengen 15—9 +55, 2 gebr. Kars tens 159 +42, echtp. Van der Pool 1410 +27, 4* Jans-Pouw 1410 +26, 5 De Koning-v. Zonneveld 1410 +14. 6 dames Van Gelder-De Jong 1014 —47, 7 echtp. v. d. Velden 9—15 —22, 8 echtp. Stokhuyzen 519 95. „LEIDS ACCOORD" WORDT GEZAMENLIJKE UITVOERING VAN TWEE ORKESTEN EN TWEE KOREN Onder het motto „Leids Accoord" wordt op dinsdag 14 juni ln de Stads gehoorzaal te Lelden een concert ge geven, waaraan het Jeugdkamerorkest Lelden, het Nederlands Madrigaalkoor, de Stem des Volks en het Toonkunst Orkest gezamenlijk medewerken. Solis ten zijn de sopraan Esther Hilllnga, de tenor Cees Borger en de bas Hans van der Leeuw. Het geheel staat onder lei ding van de dirigent Henk Briër. De vier verenigingen hopen met dit breed opgezette gezamenlijke concert een gebeurtenis van belang in het Leids muziekleven tot stand te brengen en er een nog Intensievere samenwerking mee te stimuleren. In november van het vo rig jaar gaven De Stem des Voks en het Jeugdkamerorkest reeds met succes een gezamenlijke uitvoering en ook het MadrigaaÖcoor en het Jeugdkameror kest hebben al enige malen gezamenlijk geconcerteerd. Door deze mogelijkheden tót samenwerking in verschillende com binaties was het mogelijk een boeiend en afwisselend programma samen te stellen. CANTATE VAN BACH Het Jeugdkamerorkest begint het concert met het Concerto Grosso opus 3 nr. 1 van G. F. Handel, daarna geven het Jeugdkamerorkest en De Stem des Volks gezamenlijk een uitvoering van hec Te Deum K.V. 141 van W. A. Mo zart. Met de zelden uitgevoerde, maar bijzonder mooie cantate „Herr Jesu Christ, wahr'r Mensch und Gott" ge looft 't Nederlands Madrigaalkoor (dir. Herman Strategier) een gelukkige keu ze voor dit concert gedaan te hebben. De cantate wordt samen met het Toon kunstorkest en met medewerking van de drie bovengenoemde vocale solisten tot klinken gebracht. Naar de eis van Bach worden de fluitpartijen gespeeld met altblokfluiten. Met volledige instem, ming van het koor en dirigent Herman Strategier wordt deze uitvoering gediri geerd door Henk Briër. SVMPHONIEORKEST De omstandigheid dat het Jeugdka-. merorkest en het Toonkunstorkest beide onder leiding staan van Henk Briër heeft geleid tot het plan deze twee orkesten voor dit concert samen te voe gen tot een ensemble. De gezamenlijke repetitie voor de beroemde en geliefde Symphnnle nr. 104 in D grote terts van Joseph Haydn, die reeds plaats vonden, waren voor de twee orkesten en de dirigent een verrassend genoegen. Men acht het een gelukkig feit dat het mo gelijk is bij gelegenheid in Leiden een echt symphonisch orkest van bijna zestig spelers te formeren. Alle medewerken den hopen dat dit concert de aandacht van een groot publiek zal genieten. Toegangskaarten zijn vanaf heden verkrijgbaar bij concertbureau Bender en Servaas' Muziekhandel te Leiden, bij Radio Westrik, Geversstraat te Oegst geest, bij Liethorps Boekhuys, Hoogma deseweg te Leiderdorp. Eveneens zijn kaarten verkrijgbaar bij de VW-kan- toren te Katwijk en Noordwijk, Jeugd- kaarten verkrijgbaar bij Bureau Leidse Jeugd Actie.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4