S)e Ceidoe Sotvtcmt Magazine „Marimba weer in de ether? Vanavond DE verkiezingen voor de ge meenteraden in Nederland hebben altijd iets weg van twee ongelijke paarden voor een wagen het paard van de plaatselijke, vaak persoonlijk getinte belangen en het paard van de algemeen- politieke verhoudingen. Gabri de Wagt keert terug naar zijn dierbare (VARA)-radio Werken voor fijnproevers Weinig ongewoons Bob Spaak wordt hoofd van sportafdeling NTS WEER KOPPELBAZENAFFAIRE VOOR HAAGSE RECHTBANK 7 programma's uit Montreux Staking bij t.v. in België? I TELEVISIE Woensdag Ton d'r op: f 160.000 HAiHO DE LEID SE COURANT Verkiezingen met een dubbel doel De bijzondere betekenis van de verkiezingen van woensdag 1 juni is. dat het paard van de algemeen- politieke verhoudingen bijzondere aandacht trekt. Ditmaal gaat het er nu eens niet om of de Partij van de Arbeid dan wel de Katholieke Volkspartij net wat meer succes of minder klappen te incasseren krijgt Naar onze smaak moet men het landelijk neveneffect van deze gemeenteraadsverkiezingen ook niet in de eerste plaats zien als een beoordelen of veroordelen van het regeringsbeleid onder het kabinet- Cals. Wat de gemiddelde Nederlander bijzonder moet interesseren is, of het uit de Statenverkiezingen ge bleken groeiende ongenoegen in zake regeringscoalitie èn liberale oppositie zich beide verder voort plant. Met andere woorden: of de Boerenpartij en de P.S.P. ook plaatselijk zoveel kiezers achter zich zullen krijgen als het geval was twee maanden geleden. BLIJKT dit het geval niet of slechts ten dele te zijn. dan zou men de uitslag van de Staten verkiezingen meer kunnen be schouwen als een meer spontane dan goed doordachte reactie van ontevreden kiezers. Valt het suc ces van Boerenpartij en P.S.P. morgen even groot of nog groter uit, dan behoeft men weliswaar nog niet te profeteren dat de par lementaire democratie direct be dreigd wordt, maar kan men toch niet langs de conclusie heen. dat ze in de gevarenzone terecht ge komen is. Wie immers de Boerenpartij steunt, weet dat hij zijn stem geeft aan een politicus en een partij die alleen maar weten te vertellen hoe het naar hun mening niet mag gaan,- Groeiende macht voor de P.S.P. daartegenover be tekent steun aan een politiek die in wezen niet destructief doch idea listisch is. maar dan idealistisch op de manier van de dokter, die het belangrijker vindt zijn genees middelen te kunnen toepassen dan de patiënt in leven te houden en weer gezond te maken. Daarom moet elke kiezer die van plan zou zijn zich op te stellen buiten de sectie van de vijf grotere partijen, toch nog eens goed over denken. wat op langere termijn het gevolg kan worden van zijn handelwijze. Waar is dat de rege ring fouten maakt; waar is dat de oppositie meer opvalt door het maken van andere fouten dan door het scheppen van een ver trouwenwekkend alternatief. Maar met een koers waarbij partijen als de pacifisten en afge vaardigde Koekoek een invloed rijke stem krijgen, gaat Nederland gegarandeerd de mist in. TERWIJL in het westen van het land plaatselijke en persoon lijke tegenstellingen zich overwe gend afspelen binnen de tradi tionele partijen, is het beeld elders vaak anders. Dit ligt voor de hand en is soms aanbevelens waardig, omdat een gemeenteraad die voor driekwart of een nog hoger percentage uit socialisten of K.V.P.'ers zou bestaan, toch prak tisch met uiteenlopende groepen zou opereren of anders in feite maar weinig politieke betekenis zou hebben. We hopen echter dat daar. en overal waar vanwege plaatselijke kwesties het partijbeeld wat min der homogeen is dan anders, het dubbele doel van de gemeente raadsverkiezingen niet uit het oog verloren wordt. In de eerste plaats dus dat men zo stemt, dat man nen en vrouwen op de raadszetels komen die bereid zijn een opbou wende politiek te voeren. In de tweede plaats, dat men in alge meen-politieke zin Nederland een ontwikkeling bespaart die moet leiden tot desintegratie van onze parlementaire democratie. Correctie van fouten moet de Nederlander proberen te bereiken binnen de erkend democratische partijen: niet daarbuiten. Tenzij het niet anders kanmaar al komen politieke partijen dikwijls moeilijk in beweging, zo immobiel zijn ze nu toch ook weer niet. (Van onze omroepcorrespondent HILVERSUM Twee Jaar geleden rel Gabri de Wagt: „De televisie geeft me een kans die ik niet mag nege ren. Na een twintigjarige radiocar rière set Ik er bij de radio definitief een streep onder en vanaf mei 1964 houd Ik me uitsluitend bezig met de t.v. Mijn eerste werkstuk verschijnt In september op het beeldscherm. Een mislukte start kan Ik me niet permitteren en dat legt een ontzag lijke druk op me". Deze radioman in hart en nieren zal toen niet bevroed hebben dat hij na 24 maanden weer op het oude nest zou terugkeren. Niemand van zijn collega's en de vele luisteraars naar zijn talloze klankbeel den begrepen deze stap. Zijn meer dan tweeduizend uitzendingen culminerend in de serie „Signalementen van het ik" en het onvergetelijke radiomaga zine „Marimba" werden door de fijn proevers onder de radioliefhebbers ho gelijk gewaardeerd en men kon hem zijn overstapje naar de t.v. maar moeilijk vergeven. Maar de thans 45- Jarige De Wagt koos destijds voor de t.v. omdat dit jonge medium hem zo intrigeerde. Hij voelde de behoefte om nog eens geheel iets nieuws te be ginnen. Nu heeft hij twee Jaar gestaag werken voor de onbarmhartige t.v.-camera's achter de rug. Over die periode kan hij zonder zich op de borst te kloppen toch wel tevreden zijn. Hij leerde daar niet alleen in beeldtaal werken, maar schonk bovendien grote aandacht aan de functie van het geluld dat nog vaak een zwak punt ia bij de t.v. Expressie kwijt Gabri de Wagt is nu op vakantie en wij kunnen hem dus niet vragen of de t.v. hem heeft teleurgesteld. Maar als wij hem bij tijd en wijle eens ontmoet ten. dan kregen wij van hem de in druk, dat hij geen raad wist met die typische spanningsboog in de arbeid voor het beeldvenster. Als hij sprak over zijn werk, dan leek het alsof De Wagt een stuk expressie kwijt was. Van zijn oude leermeester Ary van Nierop die onlangs met pensioen ging. had De Wagt geleerd zich te richten op "t niet loslaten van de luisteraar en je elke seconde te realiseren dat je je zo persoonlijk mogelijk tot de toehoor ders in de huiskamer moet richten. De laatste jaren is de radio helaas vaak op de tweede plaats gekomen en dat was iets dat De Wagt ook in zijn televisletijd erg stak. De radio was Russische componist Sjostakovitsj ernstig ziek MOSKOU (UP1) De Russische com ponist Sjostakovitsj heeft zaterdag In Leningrad een hartaanval gehad, aldus ls uit welingelichte kringen vernomen. Het Russische persbureau „Tass" maakte slechts melding van een onverwachte ziekte en gaf geen nadere bijzonderheden omtrent de aard van de ziekte. De toe stand verslechtert nog steeds. DlmitriSjoet&kovitsj is de grootste nog in '.even zijnde componist van de Sovjet- Unie. Vele malen tijdens zijn lange loop baan heeft hij in de gratie van de Rus- sisohe machthebbers gestaan, vele malen ook werd hij ,.in de ban" gedaan. Op zijn vijftigste verjaardag. 25 september 1956, ontving hij de Leninorde, de hoogste orde. die aan een Russisch staatsburger kan worden toegekend. Advertentie DINSDAG 31 MEI 1966 573ste STAATSLOTERIJ DERDE KLASSE Prijzen van: f. 15 zijn gevallen op f. 50 zijn gevallen op f. 100 zijn gevallen op f. 200 zijn gevallen op f. 400 zijn gevallen op f. 1000 zijn gevallen op Een prijs van f. 2000 is Een prijs van f. 2000 is Een prijs van f. 2000 is Een prijs van f. 2000 is Een prijs van f. 2000 is Een prijs van f. 5000 is De prijs van f. 30000 is Let wel: Op dit nummers eindigende op: nummers eindigende op: nummers eindigende op: nummers eindigende op: nummers eindigende op: nummers eindigende op: gevallen op het nummer: gevallen op het nummer: gevallen op het nummer: gevallen op het nummer: gevallen op het nummer: gevallen op het gevallen op het 067781 085909 050648 070886 039937 017145 094728 zijn twee prijzen gevallen. volgens hem grotendeels de „kweek- bak voor de t.v.-staven". Misschien was deze tweede plaats wel een ge volg van het feit. dat de programma leiders bij de omroepen eigenlijk veel te laat begonnen zijn om de radio om te buigen naar de veranderde situa tie. Het voorbije jaar en de komst van Hilversum 3 hebben bewezen dat een radicale vernieuwing noodzakelijk is. De Wagt is beslist geen voorstander van een radio-ontvanger, die alleen maar als een surrogaat-Juke-box dienst doet. Een omroep kan daartegenover de luis teraars niet continu kwalitatief hoog staande programma's bieden, maar een behoorlijk aantal uitschieters acht Gabri de Wagt wel noodzakelijk. Vol gens hem moeten de radiomensen be wust zoeken naar nieuwe uitdruk kingsmiddelen. Vooral in het veel ge prezen radiomagazine ..Marimba" dat dit jaar misschien in een ietwat ge wijzigde vorm terugkeert, experimen teerde Gabri voortdurend. Hij presen teerde het vraaggesprek, waarin de vraag van de reporter niet werd uit gezonden, maar de geïnterviewde werd ..gelanceerd". Het resultaat was. dat de luisteraars geboeid werden door de soms schokkend en ontstellende ont hullingen van de mensen voor de mi crofoon. die zichzelf konden blijven. Vast- en halt houden De radio is misschien een vasthouden der element dan de t.v. Goede pro gramma's worden wel eens te lang vastgehouden. Maar de VARA was er ANTENNE sterk ln om op een gegeven moment halt te houden. Een dergelijk besluit vroeg wel eens moed van de pro grammaleiders en haar medewerkers. Toch geloven wij dat de terugkeer van De Wagt 't mogelijk moet maken, om misschien met wat andere ingrediënten wekelijks weer vaste programma-on derdelen te maken, die zelfs voor ver stokte t.v.-kijkers een uitdaging zullen betekenen om de knop van hun beeld ontvanger om te draaien en hun ra diotoestel weer eens in te schakelen. DRIE dagen pinkster-t.v leverden weinig ongewoons op. Zaterdag keken we naar Nederland ET waar VARA en Zwitserse t.v. gezamenlijk „Souvenir uit Holland" verzorgden. Voornamelijk een folkloristisch programma dat in de openlucht (te Alkmaar) werd op genomen maar dat bewees dat folklore zich niet gemakkelijk op t.v.-formaat laat dwingen. Goed. Mies-en-scène volgde, en dus was de avond goed. Zelfs nu de man van de tien vragen tegenviel. Het was Ko van Dijk, die zichzelf maar niet wilde worden en als acteur-zonder-tekst geen verbluf fende indruk achterliet. Zondag: op I bij de AVRO achtereen volgens Mario del Monaco die voor de Duitse t.v. play-baokte bij een mee gebracht bandje: de laatste Kunst grepen van dit seizoen waarbij Pierre Jansen een beetje in tijdnood geraakt leek te zijn tijdens de voorbereiding: een kort t.v.-spel en een optreden van ErroU Garner. Garner speelde op Soesterberg maar Theo Ordeman re gisseerde het of hij na een veelvoud van repetities in een perfecte studio werkte. Ongemeen boeiend, deze beel- Dat t v.-spel was een door Anouilh be werkte novelle „Madame Dedie in die bewerking en in Jan Retèle regie duidelijk en opzettelijk dat novellekarakter behouden had. Het resultaat was er niet minder aardig om al moest men natuurlijk geen regelrechte komedie verwachten De hoofdpersoon is de beeldschone Ma dame De Zij werd gespeeld door Sigrid Koetse, die daar alles voor meebracht en bovendien leuk acteerde. Dat deden de anderen ook; zelfs Ramses Shaffy, die toch alleen maar „verteller" was. Gisteravond (2e pinksterdag!) mocht ingevolge een overeenkomst met de Bioscoopbond geen speelfilm worden uitgezonden (i8 verplaatst naar van avond). De KRO bracht als goede remplacant Der liebe Augustin in haar reeks t.v.-operettes. Het werd een in tegrale uitvoering en die duurde voor het magere verhaaltje en de niet zo belangwekkende .muziek eigenlijk te lang Maar de opvoering was in de puntjes verzorgd door de befaamde regisseur Kurt Wilhelm en Christine Görner was een uiterst bevallige en temperamentvolle Hélène. Vg- Veranderde opzet van „Sport in beeld" PRESIDENT: In deze affaire is enorm gelogen (Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De Haagse rechtbank heeft zich vandaag opnieuw bezig ge houden met de koppelbazenaffaire uit Leiden en omgeving, waarin enige tijd geleden ook reeds twee verdachten zich hadden te verantwoorden. De rechtbank begon vanmorgen met de zaak tegen een 47-jarige aannemer uit Leiden, tegen wie na een urenlange behandeling der feiten de officier van justitie wegens bedriegelijke bankbreuk en medeplichtigheid aan oplichting éèn Jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest eiste. Het ging in deze zaak weer over het feit, dat door ..stromannen" voor aan nemers arbeiders ii> dienst worden ge nomen, waardoor voor aanzienlijke be dragen' er wordt gesproken over miljoenen guldens aan sociale lasten werd ontdoken. De koppelbazen incas seerden hierdoor aanzienlijke bedragen Volgens verdachte zou deze 500 per week hebben ontvangen, maar er weid ook gesproken over 1000.—. Ten dienste van de manipulaties weiden kwitanties vervalst. Verdachte zou toen hij in staat van faillissement verkeerde geiden aan het beslag hebben onttrokken. De officier van justitie mr J. Lulofs. meende dat deze verdachte een zeer belangrijke rol heeft gespeeld in deze affaire. Er is hier sprake van een sociaal kwaad en daarom dienen aware straffen te worden opgelegd. De raadsman, mr. J P. van der Plas. betoogde dat deze verdachte slechts een ondergeschikte rol in deze affaire heeft gespeeld. Verdachte werd weliswaar de ..juridisch adviseur" genoemd, maar in feite fungeerde hij slechts als loopjongen, die de kwitanties liet tekenen Hij maakte geen contracten op. hij werkte wel mee in de affaire, maar maakte zich niet aan uitlokking schuldig, aoals ten laste is gelegd. Pleiter her innerde eraan dat na de gratie voor beide vorige verdachten resp. 6 en 5 maanden gevangenisstraf zijn overge bleven en verzocht deze verdachte m vrijheid te stellen. Na raadkamer wees de rechtbank het verzoek af. Mr. Van der Plas protesteerde er hierna nog tegen dat in deze zaak de president sprak over miljoenen en de officier over ..tonnen" als te zijn benadeeld aan de voor verdachte betreft dit slechts een gering bedrag. i ent: ..Er is in deze affaire enorm «Mogen en het dossier geeft een heel ander beeld. Dc miljoenen hebben be trekking op heel deze koppelbazenaffaire en de Staat Mr. Van der Plas: ..Dat is een fout in de sociale wetgeving". In de middagzitting stonden nog twee Inwoners van Leiden in verband met koppelbazenaffaire terecht. HILVERSUM. Uit de amusements programma's, die op het onlangs ge houden concours om de Gouden Roos van Montreux z\jn vertoond, zijn de volgende produkties voor uitzending via de Nederlandse t.v. gekozen: „L'arroseur arrosé", de inzending van de Franse televisie, die zowel de Gouden Roos als de Persprijs ver- Bernard Show", het programma van de Zwitserse televisie, dat met de Bronzen Roos werd beloond: „That's Entertainment", de Noorse pro- duktie die de Speciale Prijs van de stad Montreux Chaplinprijsontving en van de persjury een bijzondere ver melding kreeg: „Stasera Rita", het Italiaanse pro gramma. dat door de jury met een speciale vermelding werd gewaar. „The dangerous Christmas of Red Riding Hood or Oh Wolf Poor Wolf", dat door de Amerikaanse televisiemaat schappij ABC werd ingezonden; „The Maladjusted Busker", een pro gramma dat door de B.B.C. buiten mededinging werd ingezonden. Het Noorse programma „That's Enter tainment" wordt op dinsdag 7 juni uitgezonden. De data van de uitzen dingen van de overige programma's nog worden vastgesteld. Het programma, dat de Zilveren Roos ver wierf. „The Julie Andrews Show" van de Amerikaanse televisiemaat schappij N.B.C., werd reeds in decem ber van het vorig jaar. op oudejaars avond. door de N.T.S. uitgezonden Voorts zond de N.C.R.V. onlangs al de Engelse produktie ..The Music of Lennon and McCartney" uit. Aaltonen overleden HELSINKI (UPI) De Internationaal befaamde Finse beeldhouwer Waebioe Aaltonen is gisteren op 72-jarige leeftijd Aaltonen. die op 8 maart 1894 in Mart- tila werd geboren, werd in 1948 gekozen tot lid van de rinse Akadamie. Hij werkte vooral met graniet en heeft ln het buitenland geèxpoeeerd. (Van onze omroepcorrespondent) Hilversum Binnenkort Is de offi ciële benoeming te verwachten van van Bob Spaak tot chef van de afde ling sport bij de NTS-programmastaf. Door deze benoeming verliest de Ya- RA-televlsie weer een bekwame kracht, want de heer Spaak is tot nu toe in dezelfde functie werkzaam bij deze omroepvereniging. Het valt te venvachten dat met de komst van Bob Spaak bij de NTS vorm en inhoud van het wekelijkse ..Sport in beeld" duch tig gaat veranderen. Tot nu toe regelde Jean Smita van de AVRO, als voorzitter van de t.v.- sportcommissie de zaken met zijn col lega's bij de omroepen. Wekelijks werd een weekend-schema vastgesteld, waarin bij toerbeurt de sportredacteuren van de omroepen, die op zondagavond uitzending hadden, de presentatie van „Sport in beeld" ver zorgden. Zowel deze methode van werken als de inhoud van de zondagse sporthour- naals konden op den duur de kijkers maar matig waarderen. Het is bekend dat de heer Spaak op dit punt hele nieuwe denkbeelden heeft. Hij is een voorstander van recht streekse beeldreporLagès van de sport velden in alle delen des lands. Maar de nog steeds krappe technische moge lijkheden bij onze vaderlandse t.v. maken dit voornemen uiterst moeilijk te verwezenlijken. Een goede oplos sing lijkt ons om alle steunzenders ln ons land uit te rusten met filmr Ras ters. Dit schept de mogelijkheid om b.v. 8pelfragmenten die in Maastricht Van onze correspondent MAASTRICHT. Het ziet ernaar uit. dat het grootste deel van het administratief en cultureel personeel van de Vlaamse en de Franstalige televisie van België weldra in staking zal gaan. De socialistische en christelijke vakbonden hebben een stakingsaanzegging ingediend, waar van de termijn op 31 mei verloopt. Reeds vroeger werd gemeld, dat tussen de vakbondsafgevaardigden en vertegenwoordigers van het bestuur onderhandelingen aan de gang waren met het oog op een herwaardering van de weddeschalen en de herstructu rering van bepaalde functies. Giste ren kon vernomen worden, dat deze onderhandelingen mislukt zijn. de thriller ,Mel cotnplot' „Het complot", thriller Regisseur Jacques Becker is voor vele film- r liefhebbers zeker geen onbekende. Wie immers heeft nooit gehoord van „Montparnasse 19" en andere films als „Rendez-vous de Juliet"? In 1960 overleed deze grote regisseur na een opzien barende film „Het complot". Opzienbarend omdat deze film eens een anderp j zijde van de misdaad toonde. Vele malen greep Becker in „Het complot" over de ontsnappingspoging van een vijftal gedetineerden uit de Parljse Santógevangenis, zijn kans om aan te tonen, dat het verhaaltje er' eigenlijk i niets tóe doet. Maar dat slechts de wezenlijke personen met hun fouten en gebreken een fascinerend onderwerp kunnen vormen. (Nederland I, 20.30). Overblijven sociodrama In het sociodrama „Overblijven" van de Neder landse auteur Otto Dijk, dat het specifieke pro- bleem van de oude dag behandelt, wordt de kijker i geconfronteerd met de gevolgen van het „over blijven" van een ouder iemand en soms moeilijke situaties, die kunnen ontstaan als een man of vrouw bij een van de kinderen intrekt. 2k>als gebruikelijk wordt dit door Adelheid van der Most gere gisseerde programma van een deskundige toelichting voorzien door de psychiater mevrouw R. Swelheim.de Boer. De rollen worden vertolkt door onder anderen Annemarie Heyligere, Carl van der Plas en Jan Lemaire. (Nederland II. 21.30). Josephine Baker, zestig jaar Er zullen in Nederland maar weinig mensen i zijn, die nog nooit van Josephine Baker hebben gehoord. De meesten zullen haar 1 kennen als de vrouw, die op zo'n onbaat zuchtige wijze een aantal kinderen van ver schillende rassen op haar kasteel in Frankrijk groot brengt. Toch vergaarde Josephine de meeste roem als ster. Gedurende vele jaren is deze Noord- 1 amerikaan.se namelijk het middelpunt geweest in de Folies Bergère. Anderhalf jaar geleden kwam zij naar Nederland om een aan haar toegeikende Edison in ontvangst te nemen. Josephine Baker wordt op 3 juni zestig jaar. Aan deze myipaal uit haar leven wordt door de A.V.R.O.-radio aandacht besteed. (Hilversum I, 21.30). Josephine Baker, op S juni zestig jaar, vanavond in het A.V R.O.-programma J (Hilversum I, 21.30). Hedenavond NEDERLAND I - NTS: 19 00 Nws. 19 01 Klaas Vaak. 1905 Journaal voor gehoorgestoorden. 19.32 Engelse les. J 2000 Journaal. 20.20 Uitzending van de CPN.. 20 30 Socutera: Film van het Ned Rode Kruis. 23.05 Journaal. 23.10—23.50 Teleac: Logica. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nws. AVRO: 20.01 Sportpanorama. 20 40 The long hot summer, tv-film. 21.30 Over- blijven, tv-spel: RKK: 22 10 Er ls geen weg terug, gesprekken; NTS: J 22.45 Journaal. Woensdas zijn opgenomen, in Roermond op 't lan delijk net door te geven. Nog beter wa re 't Indien de NTS zo snel mogelQk uit gerust werd met mobiele ampex-ap- paratuur in de reportagewagens. Ge zien de precaire financiële situatie bij de vaderlandse t.v., die nog steeds in opbouw is, lijkt het ons ui* esloten dat deze plannen reeds in het nieuwe sei zoen realiteit zullen worden. Ander zijds kan men van een deskundige als Bob Spaak verwachten dat hij al zijn registers van vakmanschap zal open trekken om de sportuitzendingen van de NTS een geheel nieuwe impact te geven. DEN HAAG De actie „Ton d'r op" ten bate van de slachtoffers van de Zuidafrikaanse apartheid heeft niet het enorme resultaat gehad dat de organisatoren tijdens de t.v.-uitzen ding hoopten, maar het streefbedrag een ton is ruimschoots over schreden. Voorlopig resultaat 160.000. 'PRO-medewerker Leo Kool specifi ceerde dit bedrag gisteravond aldus: resultaat van de kunstveiling ƒ80.000: per giro ontvangen bijdragen 40.000: opbrengst boek „Apartheid" 40.000. De actie is overigens nog niet afge sloten. Van „Apartheid" is inmiddels een tweede druk opgelegd zodat de mogelijkheid bestaat dat het uiteinde lijke resultaat de twee ton zal bena- Hedenavond HILVERSUM I (402 m' AVRO 18 00 Nieuws. 18 15 Radiojournaal. 18.30 RVUlezing. 19 00 Gesproken brief uit Parijs. 19 05 Jeugd en ritme. 19.35 Stereo. Nederl. gitaardag 1966, 20.00 Nws. 20.05 Vakantieprogr. 21.05 Licht ensemble. 21.30 Josephine Baker 60 jaar. 22 00 Stereo: klass. en mod. muz.. 22.30 Nieuws. 22.40 Radiojnum. 23.00 Oud-Franse muziek. 23,50 Grara.muz.. 23.55 Nieuws. J HILVERSUM II (298 mtr) KRO: 18 00 Dansmuziek. 18.20 Uitzending v. J d C.H.U.. 18.50 Vragenbeantwoording, i, 19.00 Nieuws, actual.. 19.30 Mod muz.. 2010 Nederl Muziekdagen 1966. mod. A muziek. 20 50 Gesprek over het. pries- terschap ,21.30 Kamermuziek. 22 00 De zingende kerk. 22 25 Boekbespr.. 22.30 ie Nieuws. 22.45 Gram.. 23 55 Nieuws RADIO VERONICA (192 m) - Van ie 18 00 tot 20 00 uur. vlak voor het hele uur nieuwsberichten - 18 00 Veronica s jukebox. 19.Jiü Joost, mag het weten. 20 00 Discolngje. 21.00 Non stop popn- J latre platen. 22 15 Leer dansen. 22 30 JazzJournaal. 23 30—1 00 Gram muz BRUSSEL Nederlands (324 meteri 18 Go Nieuws. 18.03 Voor de soldaten 18 30 Progr. rond P Peggy Lee. IS 15 Sport. 19.00 Nieuws, actual 19.k) Lichte Frans (484 mtr) -r 20.00 I Opera. 2215 Jazz ENGELAND BBC (330 mtr) 19.30 ENGELAND BBC (löOq mtr) '20 40 HILVERSUM I (402 m) VARA: 7.00 Nieuws, ochtendgymn.. 7.23 Gram. en reportages. 8 00 Nws. 9.00 Praatje voor de huisvrouw, 9.05 Gram.. 9.35 Waterstanden. VPRO. 9 40 School radio; VARA: 10.00 Lichte gram muz. 10.45 Voor de kleuters. 1100 Nieuws. 11.02 Voor de trouw. 11.40 Klas^ en romantische koorliederen. 12.00 Gnm 12.22 Voor land- en tuinbouw. 12.30 Stereo: Tango-rumba-orkest m zang. 13.00 Nieuws, actual 13.30 Stereo: Mod. amusementsmuziek. 13.45 Ge sproken portret. 14 00 Stereo: Omroep orkest: mod. muziek. 14.55 Moderne muziek. 15.00 Voor de jeugd. 16 00 Nieuws. 16.02 Voor de zieken, 16.30 Tips voor vakantie en snipperdagen. 17.30 Dansorkest. HILVERSUM II (298 m> - NCRV 7.00 Nieuws. 7 20 Pianorecital 'gram1 (7.30 nieuws'. 7 45 Radiokrant 800 Nws. 810 Gewijde muziek. 8 30 Nws. 8 32 Stereo: gram muziek. 9.00 Voor de zieken. 9.40 Voor de huisvrouw, 10.10 Pianorecital: klass. muz.. 10.30 Studiodienst. 11.00 Gram. 12.27 Voor land- en tuinbouw. 12 30 Nieuws. 12.40 Gram, actual.. 12.55 Stereo: Gevar. muziekprogr 14.00 Windeieren, hoor spel. 14.30 Gram.. 14.45 Noordhollands Filharm. orkest: klass. muziek. 15.50 Bijbelvertelling voor dc jeugd. 16.00 Voor de jeugd, 17.00 Stereo: Licht ensemble en zang. 17 20 Jazzmuziek uit Denemarken. 17 50 Overheidsvoorlich ting: Mens en samenleving. HILVERSUM III (240 m en FM-kan. NRU-KRO: 9.00 Nieuws, licht, gevar platenprogr.. 10.00 Nieuws, actual, en gram. muz.. 11.0 Nieuws, actual., en lichte platen en praatje. 12 00 Nieuws, actual, en gezellige Hollandse plaats jes. 13 00 Nieuws, actual. Gevar. pla tenprogr. 14.00 Nieuws, actual, en gevarieerd platenprogr NRU-AVRO 15 00 Nieuws, gram. 16 00 Nieuws en volksliedjes van overal. 16 30 Rhythm and blues 'gr 17 00 Nieuws, verder tot 18 00 Gevarieerd platenprogramma voor automobilisten. RADIO VERONICA (192 ra) Van 8 00 tot 20 00 uur. vlak voor het hele uur: Nieuwsberichten - 7.00 Ook goeiemorgen. 9 00 Muziek terwijl u werkt, verzoekpiatenprogramma. 10.00 Koffietijd. 1100 Hulsvrouwenprogr.. 12 00 Gezellige muziek. 14 00 Voor de leugd met na. teenagershows. Nederl. leugdhitparade 15 00 Woensdagmid dag-speciaal. 16 00 Gram.. 16 45 Tijd voor toppers. 17.00—18.00 Teenager programma lite muz.. 13.3o S 14.50 Koormuziek. 17.15 Tophits.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2