LIJST VAN KANDIDATEN 5 alles kan met CEta^iüi J VBLJDAG 27 MEI 1966 DE T.EIDSE COURANT PAGINA 11 voor de STEMMING ter verkiezing van de leden van de Gemeenteraad van Leiden op woensdag t juni 1966 P,».d.A, 1 Plena, C. J. Sommellng, M. Roorda, S. J. Kerllng geh. Simons, O. A. don Dubbelden, W. G. van Aken, M. Kuyt, M. L. van Ba»ren, J. Granseh, F. Moll©, L. F. Hewitt, G. P. Fakkel. P. Zunderman, H. van der Horst, J. A. Frèrejean, A. J. Majolee geb. Blansjaar, W. L. Verboom, A. Bomhoff, J. G. Haneveld, B. Slijkhuis, H. Ligtvoet geh. Hofstra, J. Serdijn, A. de Water, D. A. N'lemvenhuis, H. van Rjjn, D Hemerlk, P. de Kruis geb. Wagemaker, H. van Belle, O. C. K.V.P. 2 Menken, S. Ham, M. G. J. van Buel, mej. M. C. J. van der Klugt, M. B. Lambermont, J. C. J. Lijten. J. de Bree, K. F. de Wilde jr.. Til. H. Driessen, mr. H. E. A. de Munk. mr. H. M. Caatelein, J. J. M. van Maarle, mr. drs. N. P. A. van Eijndlioven, S. J. C. Garden iers geh. Berendsen, M. H. M.F. Silvester, J. M. Uphoff geh. Visser, C. Claproth, H. A. Peek, J. H. A. M. van Akkeren geb. Straathof, M. O. Sala, Ir. J. A. Protestants- Christelijke Groep 3 Harmsen, P. S. Geelkerken geb. Brusse, n de Kier, B. Lamers, J. G. Elsgeest, J. C. Kret, A. J. van der Vliet, G. Hekkelman, dr. J. W. van der Kraan, P. Provo Kluit, drs. P. Bonda, W. Schouls, J. Dronkert, A. J. G. Sehlpperus, P. J. Moerman, P. van der Kwaak geb. van don B de Koning A. M. Klarenberg, C. de Boer, D. van Dee, N. V.V.D. 4 Porthelne, mr. F. Duyverman, dr. J. P. den Haan geb. Groen, N. A. Zitman, L. Kappeyne van de Coppello, Wessels, Th. H. van Seventer, Ch. W. Entzinger, mr. W. A. van Praag geb. Taeonis, mr. 1 van der Tuuk, G. Polak. prof. mr. C. H. F. Elzenga geb. Sixma, J. P.S.P. Frans, E. R. de Bruyn, drs. G. J. Koopman», W. H. Meijer», W. .1. van der Meiden, G. W. Amptmeijer, H. Schipper, R. A. H. de Graaf, mevr. C. W. S. de Vroomen. W. J. M. van Hal geh. Klap, M. W. J. van *t Zelfde, P. Communistische Partij van Nederland van der Blom geb. Vijlbrief, J. M. Hoeven. D. van GelIecum geb. Uijttenboogaart, J. van der Blom, J. Teske. D. van den Berg. J- G. Kromwijk, J. Delfos geb. Overvliet, M. van der Veen, P. t an Vliet, H. J. Volkers, J. Zandvliet, H. van Riet, W. F. Boeren- en Middenstandspartij 7 van der Meyden, P. J. van Roojjen, W. J. Sasburg, A. Choufoer, A. van der Heijden, W. C. Bóeren-Partij 8 Koppen, C. Nijssen, Th. H. Pompe, W. J. J. Stlkkelorum, H. de Ren, J. LEONARD WOBERlÉy ..Maar nu u het zich allemaal weer herinnert", zei de president prikkelbaar, „wat denkt u nu van die wijnfles?" „Het was eigenlijk geen wijnfles, meneer de pre sident", zei dr Meidel. „Het was een spoetnik gelanceerd door Grand Fenwick. Het kan niets anders geweest zijn". „U bedoelt, dat ze een wijnfles hebben afgescho ten vroeg de president ontzet. „Ja", zei dr. Meidel. „Het is net zo'n goed object dat doel als ieder ander voorwerp en het kost minder". „Wat is er mee gebeurd?" vroeg de president na een ogenblik van pijnlijke stilte. „Senator Ridgeway heeft hem mee naar huls geno- aan een van zijn kinderen gegeven, als blieft, daar staan we. Volkomen onvoorbereid". „De Russen zitten in hetzelfde schuitje," zei de mi nister van Buitenlandse Zaken schuchter. „Het is een vreselijke klap voor ons. Maar het is ook 'n vreselijke klap. Ik geloof niet dat er iemand is die mij van gebrek aan vaderlandsliefde kan betichten. Maar in zekere zin ben ik blij dat Grand Fenwick geslaagd is. Als wij het eerst geslaagd of de Russen waren het eerst geweest Hij haalde zijn schouders op en beëindigde zijn zin niet. want hij wist dat wat hij bedoelde duldeltyk was". De moeilijkheid met de Russen", zei de mi nister van Defensie, „is dat zjj waarschijnlijk hun bevolking nooit zullen mededelen dat Grand Fen wick de maan bereikt heeft". „Dat is zo", zei dr. Meidel. „Er, is In de Russische pers zelf nauwelijks gesproken over de verschillen de grote successen die wij tot dusverre gehad heb ben. Ze zullen waarschijnlijk besluiten de daad van Grand Fenwick te verzwijgen, daar die een te gro te slag voor hun eigen prestige Is". „We lopen een beetje op alles vooruit", zei de mi nister van Buitenalndse Zaken. „De raket van Grand Fenwick heeft de maan nóg niet bereikt. En het zal nog ongeveer negen dagen duren ze er is. Intussen kan er van alles mee gebeuren." De president wendde zich tot dr. Meidel. „Wat denkt u ervan?" vroeg hij. „Hoe staan hun kan- „Ik kan het onmogelijk zeggen", zei dr. Meidel. „Ik heb niet genoeg gegevens om op af te gaan. Ik alleen wat ik over de radio gehoord en ln die kranten daar gelezen heb. Maar het basisprobleem van ruimteonderzoek is altyd de brandstof geweest. Onze brandstoffen zijn allemaal gebaseerd op ver branding berustende op het principe van ver branding van zuurstof in combinatie met verschei dene andere chemicaliën, teneinde energie te ver krijgen. De zuurstof moet in de raket worden mee gevoerd, daar ze nergens in de ruimte aanwezig is. Als Grand Fenwick inderdaad een kernbrandstof heeft uitgedacht, zijn zij twintig jaar op ons onder zoek en dat van de Russen voor. Ik zou zo zeggen, éls ze kernaandrijving hebben, kunnen ze de i bereiken en weer terugkeren, net zo gemakkelijk ik in een trein stap, naar New-York (Bir terugkeer"'. ~Is deze brandstof te realiseren, te oordelen naar wat u de laatste paar uren gehoord on gelezen hebt vroeg de president. „Zeker", zei dr. Meidel. „Denkt u dat Grand Fenwick zo'n brandstof heeft?" „Gemaakt uit een okshoofd wijn en een vat vol ijzervijlsel." gromde de minister van Defensie, die in een slecht humeur was. „Meneer de president", zei dr. Meidel die de op merking van de minister van Defensie negeerde, „wilt u de telefoon daarginds opnemen en Infor meren of de Grand-Fenwickraket nog onderweg is?". De president keek hem weifelend aan, druk te op een knop en werd verbonden met O'Hara „stygt de Grand Fenwrickraket nog steeds?" vroeg hij, luisterde een paar seconden, kreunde en leg de de hoorn weer op de haak. „Ze is nog steeds onderweg", zei hij. „Het laatste bericht is afkomstig uit Woomera in Australië en luidt dat de raket zich met een gelijkmatige snel heid van de aarde af beweegt. De snelheid is nog steeds zestienhonderd kilometer per uur". „Dan zou ik zo zeggen dat Grand Fenwick kern aandrijving bezit, zoals ze beweren", zei dr. Mei del. „De snelheid is een duidelijke aanwijzing. Wij moeten met een geweldige vaart wegschieten om voldoende snelheid te bereiken om buiten de aantrekkingskracht van de aarde te komen. Onze raketten vuren trapsgewijs ladingen af die hen voortstuwen als artilleriegranaten. Een snelheid van zestienhonderd kilometer per uur ls met een op zuurstof gebaseerde brandstof belachelijk. De zuurstof zou-volkomen verbruikt zijn voordat de raket bulten de aantrekkingskracht van de aarde is. (Wordt 1 (Advertentie) vraag handleiding in de winkel (Advertentie) Een platenbon is altijd raak! happen op i proefschrift Arnold Leon a" Iepen 1846—1895 Prom was prof. dr. H ,i„„ f--p--«• paranimfen van p minister Veld- sgezondheld) en K H. Sprangers. ad tunct-directeur ie N.V. Uitgeversmij. Elsevier. r Liturgische kalender ZATERDAG 28 mei: Vigilie van Pinksteren. Mis Cum sanctifi- catus. Gloria, geen Credo, pre fatie. Commumcantes en Hanc igitur van Pinksteren. Rood.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 11