Geen bloemen voor ADO na bekerduel tegen arta Voor vierde maal gestruikeld HOCKEYTEAM MAAKTE HISTORIE DOOR OVERWINNING (1-0) OP INDIA Spartanen bewaarden hun energie tot 2e helft Tom Okker had geen moeite met Marokkaan DONDERDAG 26 MEI 1966 DE I..EIDSE COURANT PAGINA UI Prachtig doelpunt van Deen Madsen bracht Hagenaars van de kook (Van onze sportredacteur Jan Lutz) ROTTERDAM Woensdagavond half tien werd voor ADO het fatale moment in de bekerfinale tegen Sparta. Toen zagen de 24.000 toeschouwers er waren weliswaar 20.000 kaarten naar Den Haag in de voorverkoop gegaan, maar nog geen 10.000 waren er verkocht! hoe de Deen Madsen, Sparta's kostbare aanvalsleider, een knappe pass van de oude rot Tinus Hosselaar op de schoen kreeg. Een kort moment was er verwarring in de defensie van ADO, Jan Villerius en Vos keken naar scheids rechter Leo Horn. Was er geen buitenspel? Maar Horn dacht er niet aan te fluiten. Madsen rukte op en loste onverwacht een haarscherp diagonaal schot, hard en met effect. Ton Thie, de Haagse doelman, deed nog «en vertwijfelde poging de bal te remmen, tevergeefs. Een seconde later werd de stevige Deen, die een monopolie heeft de bal onder zo'n moeilijke hoek in te schieten, door zijn jui chende medespelers in een onstuimige worsteling betrokken. Hij kwam er ongehavend uit. Sparta leidde met 1-0, een doelpunt dat een dapper maar ongeorganiseerd strijdend ADO zo'n, mentale tik bezorgde, dat de Hagenaars met de beste wil niet meer tot hun gewone spel konden komen. Zo won Sparta voor de derde maal de beker, eerst in 1958, daarna in 1962 na een verbitterd gevecht met DHC (10) en op deze natte woensdagavond van ADO. Strop voor de Hagenaars, die nu voor de vierde maal (1959 VW, 1963 Willem H, 1964 Fortuna '54) juist de drempel naar de zo begeerde Cup niet konden overschrijden. Een aantrekkelijk, soms hard, maar van de eerste tot de laatste minuut sportlef duel werd deze bekerfinale in Rotterdam. Jammer was het regen gordijn, dat lange tijd boven het stadion hing en dat het veld rijkelijk glibberig maakte. De tribunes zouden veel voller zijn geweest als de beide teams een „droge" finale hadden kunnen spelen. Sportief was de afloop toen junioren van de Zuiderparkclub de winnende Sparta nen bloemen in de hand stopten, een prettige geste van de supportervereni ging van ADO. Daarna werden de spe lers in de traditionele witte badjassen gehuld. De verslagen ADO-ers stonden bij het feestelijk spektakel rond de elf dolgelukkige Spartanen met begrijpelijk benepen gezichten. Ze hadden einde lijk eens een andere uitslag verwacht, eindelijk eens na zovele mislukkingen de beker in handen willen hebben. Het schijnt van de voetbalgoden niet te mo gen. De ploeg is hard en degelijk voor bereid in het Sportcentrum te Zeist door trainer Ernst Happel en manager Eddy Hartman. Geladen waren de jongens naar het Feijenoordpaleis opgemar cheerd in de heilige overtuiging dat het nu toch eindelijk wel eens zou gelukken. Het kwam er merkwaardigerwijze weer niet van. De kleine parmantige praeses van de KNVB, de heer Schroder, gaf met een minzaam gebaar de zilveren Cup aan Sparta's aanvoerder Eykenbroek. En terwijl klokke tien de elf Spartanen juichend over het veld hun ereronde maakten, de beker hoog geheven, trok ken elf ontmoedigde ADO-ers zich stil terug door de Leo Horntunnel naar de grauwe catacombe van het stadion. Weer een illusie gebroken, weer juist niet die dekselse finale overleefd. En dan de wetenschap, dat hetzelfde ADO in de competitie nog niet zo lang geleden hetzelfde Sparta in Rotter dam zo overtuigend de baas was geble ven. Hetzelfde ADO? Toch niet. Happel had moeten dokteren met zijn team, moeten passen en meten. Piet v. Miert kon niet van de partij zijn omdat hij in de examenbank zit, en Houwaart had van zijn militaire bazen geen verlof kunnen krijgen. Twee uitgeslapen krachten konden dus niet worden ge bruikt. Systeem Ernst Happel had besloten het 4-3-3 te spelen. De talentvolle René Pas moest dus worden gepasseerd omdat hij niet verdedigend kan spelen. Noodgreep Barcelona won van Chelsea (5-0) BARCELONA Slechts door het schitterende doelverdedigen van Chelsea- keeper, Peter Bonetti, heeft FC Barce lona woensdag op eigen terrein, in de beslissingswedstrijd in de halve finale van het toernooi om de Europese beker voor jaarbeurssteden, niet met nog ho gere cijfers gewonnen. Tenslotte klopten de roodblauwen met 50 het zwakspelen- de Chelsea. Zij ontmoeten in de eind strijd, die in augustus wordt gehouden, een andere Spaanse formatie: Zaragoza. Bij de rust stand FC Barcelona met 3—0 voor. ADO en Sparta huldigden Horn (Van onze sportredactie) In de bestuurskamer van het Feijenoordstadion werd na afloop van de bekerfinale scheidsrechter Leo Horn, die zijn laatste wedstrijd in Nederland heeft geblazen, in een kleine huldiging betrokken door de voorzitters van ADO en Holland Sport. Namens de Haagse ere divisievereniging kreeg de heer Horn een legpenning plus een enorme bos bloemen voor zijn vrouw, die echter niet aanwezig was. De voorzitter van Sparta over handigde de heer Horn de alom be kende enveloppe met een verras sende inhoud. werd dus Theo v. d. Burch. Men kan zich na dezef nederlaag afvragen of die tactiek wel juist is geweest. Ja, als ADO eens had gewonnen, als Harry Heynen eens in die 43ste minuut van de eerste helft dat misverstand in de Rot terdamse verdediging tussen doelman Pim Doesburg en linksback Bentzon had kunnen uitbuiten. Heynen, schutter zon der weerga, stond plotseling met de bal schietklaar voor zijn voeten op nog geen meter afstand voor een gapend Sparta- doel. En toch kwam de bal niet over de lijn. Hoe was dat mogelijk! Inderdaad redde enkele Spartanen de hachelijke situatie met kunst en vliegwerk. Maar die kans, zo panklaar voor kogelaar Heynen... Ach, we zullen er verder niet over doorborduren. Maar zeker is wel, dat ADO in die periode een voorsprong royaal had verdiend. En zeker is ook dat dan de wedstrijd een geheel ander verloop zou hebben gekr.gen met aan het slot vrijwel zeker bloemen voor de ADO-ers. Voetbalmode ADO wilde per se in de clubkleuren spelen. Dat zou geluk kunnen brenegn. Sparta vond het uitstekend en kwam in het veld gestoken in het Realtenue, dat voor vele clubs zo'n beetje de voetbalmo de schijnt te zijn geworden. Kort voor de aanvang had ADO's arts back Sjakie Smit onderzocht. Smit had zo pas een hoofdwonde opgelopen. De dokter haal de de krammetjes er nu uit en bekeek de wond. Hij bleek prachtig geheeld te zijn en dat was dus een zdrg minder voor Ernst Happel. Sjakie Smit kon meedoen. In de eerste helft heeft ADO ongewis de beste indruk gemaakt. De ploeg startte zonder dralen met fris open spel naar de vleugels en zette meteen de de fensie van Sparta onder zware druk. Maar de Rotterdammers verweerden zich met hand en tand tegen de opdrin gende Zuiderparkers. De verdediging va Sparta was in die moeilijke periode we af en toe paniekerig maar Bleek overi gens uitmuntend voor zijn taak bere kend te zijn. Speciaal de jonge .rechts back Buitendijk viel op. Aarts had ook de grootste moeite met deze tegenstan der, die in snelheid niet voor de Hage naar onderdeed. De betere techniek var ADO zou op de duur toch wel de door slag moeten geven. Zo meende m< kwamen al vlug schoten uit de aanva een hoge bal van Van de Burch, 'n raderlijke voorzet van Heynen, 'n knap pe pass van Villerius naar de op volle snelheid razende Aarts, die op het nip pertje door doelman Doesburg kon wor- kogel van Heynen uit 'n vrfle trap, die via het Spartaanse muur tje doorschoot naar Maassen. Er kwam schot, dat meesterlijk door de Rotterdamse doelman werd gehou- Eerste aanval Sparta had aanvallend toen nog nie mendal laten zien. Na 22 minuten was er eindelijk een doorbraak en meteen een gevaarlijke. De hoge voorzet van Bosse- laar haalde Thie uit zijn doel. Hij sprong hoog op, miste. In alle verwar ring kwam de bal weer terecht bij rou tinier Bosselaar, die zonder dralen een „lob" produceerde, die Thie maar juist kon grijpen. Maar in die tussentijd had hij de Deen Madsen met een stomp te gen het hoofd gevloerd. Op een brancard werd Sparta's aanvalsleider weggedra gen. Daaf Westhoven (oud-ADO-er! trainer van Sparte, besprak intussen en kele technische puntjes met aanvoerder Eykenbroek. Tien minuten later keer de Madsen weer terug op het natte veld. Er kwamen geen treffers in het eerste bedrijf en als het zo zou blijven deze finale wel weer op een verlenging uitdraaien. Ander Sparta Maar er kwam na de rust een heel ander Sparta in het veld. Men heeft na afloop verteld, dat de Rotterdam mers als tactiek hadden gekozen: voor de rust verdedigen, na de rust aanval len. Wat er van waar geweest mag zijn, laat ons koud. Wel echter de reali teit dat Sparta na de pauze plotseling van een verdedigende partij een aanval lende ploeg werd. En toen bleek algauw dat een attaquerend Sparta veel ge vaarlijker was dan ADO was geweest. Vooral Bosselaar en de slimme tacticus Charly Bosveld stichtten keer op keer verwarring in de Haagse verdedigings sector. In de elfde minuut scheen ADO te moeten capituleren toen Bosveld te gen de paal schoot, de bal terugkwam bij Bosselaar, die laag voorzette Madsen. Maar de Deen miste van te afstand schromelijk. Nog geen minuten later herstelde Madsen op bril jante wijze zijn fout met 'n prachtig doelpunt, beslissend voor dit treffen. ADO bleek murw te zijn door deze te genslag. Aarts noch Heynen kwamen nog in het stuk voor, ook al omdat zij geen ballen meer kregen toegespeeld. Van de Burch zwoegde enorm, maar stond in feite geheel verkeerd. Heynen had de aanval zijn steun nodig en die kreeg hij niet. Het middenveld werd 'n prooi van Sparta met een energieke en driftig drvande Theo Lazeroms. Het wilde niet meer. Van het gewoonlijk zo verbeten doorvechtende ADO bleef nog slechts een schim over, men geloofde niet meei in eigen kracht. En als het zover is ge komen, tja, dan behoeft men niet meei op een voetbalwonder te rekenen. "roor- alsnog is die hinderlijke drempel naai die glanzende Cup voor ADO onoverko melijk gebleken! MOSKOU De negentiende partij uit de tweekamp om het wereldkampioen schap schaken tussen de Russen Tigran Petrosjan en Boris Spasski, die wc dag zou worden gespeeld, is uitgesteld. Petrosjan voelde zich niet geheel fit wilde de tweede van zijn drie toegestane rustdagen gebruiken. De partij wordt nu vrijdag gespeeld. De stand in de twee kamp is 9Vt—8% in het voordeel van Petros jan. Een dolgelukkige Spartaploeg ver eeuwigd met de fraaie O.7.B.- beker. Links (met hoed) trainer David Westhoven, de voormalige speler van A.D.O. uit de kampioens jaren. Aanvoerder Hans Eijkenbroek op de schauders kan het nog nauvjelijks geloven. A.D.O.'s zwoe gende speler op het middenveld, Theo van den Burch, evenmin: weer mag hij de beker niet zelf dragen Knokvoetbal van militairen LEEUWARDEN Het Nederlands militair voetbalelftal heeft woensdag In Leeuwarden, in een wedstrijd in de halve finales van het toernooi om het Inter nationale militaire kamioenschap, met 31 van Turkije gewonnen. Bij de rust was de stand nog gelijk: 11. De Nederlandse militairen speelden geen wedstrijd, ze leverden een waar voetbalgevecht tegen de Turken. Elf Tur ken poogden op het Cambuurterrein met alle middelen de score «o gunstig moge lijk te houden, om daarna op 5 Juni in Ankara, waar de teams elkaar voor de tweede maal ontmoeten, de finaleplaats veilig te stellen. Onbegrijpelijk was het dat scheidsrech ter Schaut (door België als nummer één op de int. arbiterslijst geplaatst) tot de laatste minuut in zijn lankmoedige hou ding volhardde. „Ik zie niets, dus ik kan niet straffen" was het zwakke verweer waarmee de Belg de op de Nederlandse spelers Zeker twee Turken hadden kort na de rust van het veld moeten worden ge stuurd,, Als wat daarna gebeurde elke grove actie werd op gelijke wijze beant woord op de juiste wijze gestraft zou het de vraag zijn geweest of aan het eind van de ontmoeting het reglementair voor- ital spelers nog op de Grote woorden van Denis Neville paald hoffelijke wijze afscheid geno men van Holland Sport, de club waarbij hjj drie jaar in dienst is geweest Hq moet wel een zeer verbitterd mens zijn, gezien zijn verre van vriendelijke uitla tingen aan het bestuur van de Haagse club. Als wij het wel hebben be grepen heeft er van de aanvang af, dat Neville bij Holland Sport In dienst trad, niets gedeugd. Hij heeft geen coach willen zijn van het Nederlands elftal, h|j heeft op Duinhorst volgens zijn zeggen fazanten en konijnen moeten mesten voor het bestuur, de bestuurders worden lieden genoemd, die niet aan de club, maar uit sluitend aan zichzelf denken enz. Om het bondig te zeggen: Neville heeft zijn gal willen uitspuwen. Het Is ook niet leuk wat hij over zijn opvolger zegt. „Cor v- d. Hart heeft het niet geweten, hij is ge schrokken van het geld. Had hij maar gebeld Wij hebben dat niet kunnen begrijpen van Denis Neville, die lange tijd een zeer plooibaar mens was, ontevreden was met zijn werk bij Holl. Sport. Hij is 'n vijftiger en dan mag worden verondersteld, dat hij wel zo verstandig is te weten wat hij doet. ALs het hero van het begin af aan niet is bevallen bij Holland Sport waarom heeft hij dat dan niet aan het bestuur kenbaar gemaakt? Waarom zette hij dan elk jaar zijn handtekening onder een nieuw contract? Dat contract is nu niet meer verlengd, een besluit van het bestuur. Dat Denis NevlUe daarvan de reden niet heeft wil len inzien laat staan begrijpen, is zijn zaak. maar het is allerminst billijk om het zacht te zeggen dat hij thans Holland Sport, zijn werkgever (en een royale!) met roet besmeert. Met alle ge breken en fouten wordt Holland Sport naar beste weten geleid door een bestuur, dat al veie offers heeft gebracht om de vereniging uit moeilijke perioden te hel pen. Van Denis Neville, een onderdaan van het Britse Gemenebest, dat zo prat gaat op de sportiviteit, hadden wij een andere houding verwacht dan deze, die ronduit gezegd wei heel benepen en klein is! Geen verrassingen in tennistoernooi te Parijs PARIJS Op de derde dag van de internatlonaJe tenniskampioenschappen van Frankrijk deden er zich nauwelijks verrassingen voor. Op de Brit Mike Sangster na kwamen alle geplaatste spe lers en speelsters met meer of minder moeite door de tweede ronde. De Nederlandse kampioen Tom Okker had woensdag niet veel moeite met zijn Marokkaanse tegenstander Haibabi Bou- chaib. HIJ zegevierde in drie sets: 61 64 60. Het Australische drieman schap Fred Stolle, Roy Emerson en Tony Roche, die in deze volgorde wer den geplaatst, schaarden zich eveneens bij de laatste 32. Fred Stolle, die de Franse titel verleden jaar op zijn naam bracht, plaatste zich reeds eerder voor de derde ronde. Emerson en Ro che wonnen hun partijen en straight sets resp van Bernard Boutboul (63 97 75) en Beppe Merlo (64 64 62). Sangster, de Britse nummer 1, liet zich verrassen door Zuleta 46 6—1 64 6—2. De 26-jarige Braziliaanse Maria Es ther Bueno vierde haar come-back, na door een knie-operatie bijna acht maan den uit de running te zijn geweest, op Jimenez blijft leider in Giro NAPELS De Italiaanse wielrenner Marino Bassi heeft de 8e etappe van de Ronde van Italië gewonnen. De Span jaard Julio Jimenez behoudt de leiders trui. De uitslag van de achtste rit (Rocca di Cambio-Napels). 1. Basso (It.) de 238 km in 6 uur, 31 min., 03 sec.; 2. Mealli (It.); 3. Nolmans (It.); 4. Baldan (It.); 5. Mllesl (Fr.); 6. Mielle (It.) allen z. t.; 7. Passuello (It.) 6.31,38; 8. Jan Hugens 6.31,53: 9. Graczyk (Fr) 6.33,38; 10. Marcoli (It.) en vervolgens het vol tallige peloton in dezelfde tijd. Het algemeen klassement ls nu als volgt: 1. Jimenez 38.59,05; 2. De Rosso (It.) op 43 sec.; 3. Taccone (It.) op 58 sec.; 4. Motto (It.) op 1,15; 5. Adornl (It.) op 1.26; 11. Gimondi (It.) en Maurer (Zwits.) beiden op 2,55; 12. Altig (Did.) op 3,13; 16. Anquetil (Fr.) op 4,34; 78. Hugens 40.07,30. Charlottown wint derby van Epson EPSOM „Charlottown" van lady Zia Wernher, bereden door jockey Scobie Breasley, heeft de derby te Epsom ge wonnen. Het was voor het eerst sinds vijf jaar dat een in Engeland getraind paard van een Britse eigenaar de derby won. De eigenares sleepte hiermede een prijs van 74.489 pond in de wacht. Tweede werd „Pretende", bereden door Paul Cook en derde „Black Prince II" met Jimmy Lindley in het zadel. „So dium", een van de paarden met de mees te aanhangers werd vierde, en „Right Noble", waarop veler verwachting was gevestigd; eindigde als negende. d« tennisbanen van het Roland Garros- stadlon met een „White-Wash" 6O 60 overwinning op de Zuid-Afrikaan se Yvonne Wilkinson. Na afloop van het duel verklaarde de knappe Braziliaan se absoluut geen hinder te hebben on dervonden van haar geopereerde knie. In de tijd dat zij gedwongen rust had moeten houden was zij ruim 12 kilo af gevallen. Bueno's grootste rivale, Mar garet Smith, die twee maanden gele den een polsblessure opliep en voor het eerst weer deelnamen aan een Interna tionaal toernooi, had al evenmin moei te met haar Spaanse tegenstandster Ma ria Solsona. Ook zij zegevierde met 60 60. Als er geen kink in de kabel komt zullen zij in de finale weer tegen over elkaar staan. TOM OKKER Oranje voetbalde gelijk tegen Schotten BELGRADO De vier halve Analis ten van het UEFA-voetbaltoernooi '66, dat in diverse plaatsen wordt gehouden, zjjn bekend. Spanje, Zuid-Slavië, Rus land en Italië bleken de sterkste van de vier poules en zullen in de beide halve finales in Belgrado Zuid-Slavië-Rusland, Spanje-Italië moeten uitmaken wie in de eindstrijd uitkomt. De uitslagen van de laatste wedstrijden in de diverse poules, waarbij Nederland Schotland 'n verdientelijk gelijkspel (22) afdwong, luiden: Groep A: Spanje-Westduitsland 3—1 (1—0), Nederland-Schotland 2—2 (12). Groep B: Zuld-Slavië-Bulgarfle 20 (00), Portugal-Oostduitsland 20 (10). Groep C: Itallë-Engeland 11 (01), Frankrijk-Tsjecho-Slowakije 1-3 13 (13). Groep D: Turklje-Zwlt- serland 00, Rusland-Hongarije 00. Bril leidt gevecht DEN HAAG. Bennie Bril, de Utrechtse boksarblter, zal op woensdag 15 juni in Frankfurt het gevecht om de Europese titel ln het zwaargewicht tussen de Duitser Karl Mildenlberger (kampioen) en de Zuid-Slaviër Yvan Prebeg lelden. Mooiste wedstrijd sinds jaren (Van onze hockey medewerker) AMSTELVEEN. Eindelijk, eindelijk is het dan gelukt. Het Nederlands hockey-elftal heeft, de grootmeesters van India een kleine maar zeer verdiende nederlaag toegebracht. Laaiend enthousiast verlieten gisteravond een kleine vijfduizend toeschouwers het door natte Wagenerstadion in Amstel veen. De gestaag vallende regen werd echter niet gevoeld. Men was tevreden en gelukkig. Eindelijk heeft het de Nederlanders tegen het zo moeilijk bespeelbare India eens meegezeten. In 1963 was het bijna gelukt. In Tokio zagen de onzen zich een overwinning door de neus geboord. Woensdag 25 mei zal de nationale hockeygeschiedenis ingaan als het begin van een nieuwe periode, waarin veel roem zal zijn weggelegd voor ons elftal. Wat onze spelers gisteravond op het zeer gladde veld hebben laten zien was waarlijk groots. Stuk voor stuk hebben de elf spelers van de eerete tot de laat ste minuut alles gegeven. Reeds direct na de beginbully zette middenvoor Frank Zweerts een Nederlands offensief in, dat echter maar kort zou duren, want de Indiase middenlinie bleek voor treffelijk in vorm. Pass op pass werd editer onderschept door het werkelijk briljante bankstel TerlingenEbbene. Zonder te overdrijven mogen wij stellen dat deze spelers de basis voor de over winning hebben gelegd. Na de eerste schermutselingen kreeg ook de aanval gelegenheid wat beter in te spelen. De combinaties werden snel en listig uit gevoerd, de through pass gaf vele malen een verrassende kans en deed de Indla- achterhoede soms flink wankelen Het eerste echte gevaar kwam echter aan de andere kant. Kort na elkaar mocht India twee straf corners nemen, die ech_ ter op niets uitliepen, omdat keeper Boks als een kampioen zijn domein ver dedigde. Verbluffend was het te constateren dat het speltype tussen beide ploegen volkomen verschillend was. India had een voortreffelijke lichaamsbeheersing die goed werd uitgebuit door de snelle short passings. Nederland, wat logger o® Het Nederlandse hockeyteam behaalde gisteravond in Amstelveen „onoverwinnelijke" India. De magistrale overwinning de been, trachtte met lange slagen en snelle uitvallen de Indiase defensie in paniek te brengen. Geheel onverwachts, tijdens een In diaas offensief gebeurde het ongeloof lijke. Terlingen onderschepte een aan val, gaf een harde through pass naar Zweerte, deze stopte en speelde de bal haarscherp naar de als een pijl uit een boog geschoten Arie de Keizer. Deze nam de bal prachtig aan de stick mee, passeerde in een rush de India-verdedi- ging en schoot hard en hoog in langs de uitgelopen keeper Laxman. Een waarlijk magistraal doelpunt. Meteen terug India kwam echter gevaarlijk terug en nauwelijks twee minuten na ons doelpunt was de stand bijna gelijk. Rechtsbuiten Singh brak door, gaf een harde voorzet die door Darshan Singh ineens werd ingekogeld. Keeper Boks was volledig geslagen, maar de paal stond de gelijkmaker in de weg Ook hierna bleef het spannen voor het Ne derlandse doel, maar Boks, Terlingen en Ebbens en in menig geval ook onze middenlinie voorkwamen doelpunten. Ook de tweede helft heeft het publiek genoten van fris, modern en enthousiast hockey. India beging de fout de bal zo vaak over te spelen dat op het laatste moment altijd wel een Nederlandse stick de bal de weg naar het doel versperde. Toch hadden onze spelers de grootste moeite de bal reeds vóór de cirkel te bemachtigen, hetgeen vooral voor onze binnenspelers een zeer zware taak werd. Het verwachte India-offensief bleef dan ook niet uit en een kwartier lang stond de Nederlandse verdediging onder grote druk. Diverse straf corners liepen echter op nietig uit en dit moet.de India-ploeg gebroken hebben. Door de standvastigheid van de ach terhoede begonnen onze spelers op een gegeven moment te voelen, dat een over winning binnen het bereik lag. Met nog meer elan werd er gevochten, voor elke bal werd fanatiek gezwoegd, met als resultaat dat Nederland zelfs een licht veldoverwioht kreeg Rechtsbinnen Ter Haar en rechtsbuiten Thole, de twee benjamins van het elftal, wisten van geen ophouden. De Keizer en Zweerts zaaiden paniek met snelle rushes en mooie passes, en 't Hooft was de scha af moesten de kei tussen middenllnie en achterhoede. Slechts zelden hebben wij zo'n efeer ge voeld als gisteravond. Keeper Laxman moest nog tweemaal Ingrijpen. Eenmaal stopte hij een kogel van Fr 't Hooft, die wij al telden, en de tweede keer was het een schot van J. P. Fokker, dat geroutineerd werd weggewerkt. Het etyide naderde, de spanning steeg ten top. Nog tweemaal probeerde India een vuist te maken, maar evenzovele malen bleef de achterhoede overeind. Toen het laatste signaal van de uitste kend leidende Duitse scheidsrechters Schinner en Trapper klonk, ging er een vreugdekreet door het elftal. Sticks werden hoog opgeworpen en men om helsde elkaar van blijdschap. Voor de eerste maal ln de bijna 70-jarige hockey- gesohiedenis van de KN.HB. had een Nederlands elftal een verdiende over winning op India behaald. Een waarlijk groots resultaat, geboekt door een elftal met een uitstekende mentaliteit, een prima conditie en een grote dosis vecht lust Hulde ook aan coaoh Bromberg en aan'trainer Hane Kraay.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 11