Prof. mr. A. D. Belinfante Voor anderhalf uur rijden maak ik geen nieuwe verkeersregels Acht jaar lang doorgebeten IN HEEL EUROPA DE BOER OP TEN BATE VAN WEGGEBRUIKER Dr. Biersteker (o.s. Mexico) hoogleraar in Utrecht Sensaties bleven (nog) uit in Franse tennistoernooi - WOENSDAG 25 MEI 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 '(Van onze parlementaire redactie) DEIN HAAG. Professor mr. A. D. Bei- Infante de schepper van de nieuwe ver keersregels en verkeerstekens was een Jaar of acht geleden nogal positief: „Ik voel er niets voor om anderhalf uur rijden tussen twee grenzen nieuwe regels en tekens te maken. Dat is zonde van mijn en ander mans tijd en bovendien heeft het helemaal Kort daarna verscheen in verschillen de Europese regeringscentra de kleine professor mr. A. D. Belinfante uit Ne derland met een hoofd vol plannen, idee- en, voorstellen over de eenwording van de verkeersregels in deze landen. Het begon met de Benelux, later kwa men de Skandinavische landen erbij nog later Italië, Oostenrijk, Zwitserland, Spanje, Portugal. Ook Engeland zal zal wel komen. „Wat wil je", zegt de ontwerper van de nieuwe verkeersre gels, die op 1 januari aanstaande waar schijnlijk definitief van kracht worden: „Engeland speelt met zijn Kanaal tunnel. En dan is het moeilijk om uit te zoeken waar je in zo'n tunnel ineens van links naar rechts verkeer en omge keerd moet overstappen." Acht jaar lang heeft mr. Belinfante doorgebeten, eerst op conferenties van ambtelijke verkeersdeskundigen, later op ministers- niveau en langzaam maar zeker groeide de eenheid in de verschei denheid van Europese verkeersaanwlj- zingen. „In Wenen wandelde de ver keersminister van Oostenrijk heen en weer tussen onze besprekingen en die van de parlementaire verkeerscommis- sie, toen wij daar vergaderden. En in Zweden gaat men nu toch ook rechts rijden." Eenheid 1 Niets is moeilijker dan eenheid te be- reiken in zaken, die het land geld moet kosten. Daarvan is professor mr. Be iinfante na acht jaar wel overtuigd ge- I raakt. Met de verkeersregels gaat het nog wel. „Auto- instructeurs, verkeers- bonden en dergelijke moeten alleen I nieuwe boekjes laten maken.'Maar die betalen ze nu toch ook zelf. Met de ver- I keerstekens is dat anders, die moeten J veranderd worden en dat kost nu een maal. Maar tenslotte zijn we in Euro- i pa toch tot redelijke zaken gekomen en de Nederlander, die straks naar het bui- 1 tenland rijdt zal daar niet veel meer I vinden, wat hjj niet weet." I Internationaal is in de loop van de acht jaren enorm veel bereikt. De ver- I keersministers hebben afgesproken, dat ze de regels ook i eigen land zul- 1 len invoeren. Bovendien blijft het over leg over het internationaal verkeer door gaan. Voor Nederland verandert er j niet zoveel, behalve enkele rigoureuze j en hier en daar ingrijpende wijzigingen. J Knipperen bij passeren bijvoorbeeld is zo'n ingrijpende zaak, die vooral in de I steden moeilijkheden er vergissingen kan veroorzaken. „Ik had dat liever niet 1 in de steden gehad" zegt professor Be ll linfante ervan". Maar op internationaal geen zin. Ik vind het namelijk levensgevaar lijk, wanneer je je eigen regels zonder meer naar een ander land exporteert en daar doet, wat je thuis gewend bent. Dus 'n Europese wetgeving of gewoon doorgaan, een van de twee. „Zuster George" op weg naar wereldsucces ROTTERDAM (ANP) Het toneel stuk „Zuster George moet sterven" (The Killing of sister George) van de Engelse toneelschrijver Frans Marcus, dat op 23 september in ons land bij liet Nieuw Rotterdams .Toneel in première gaat, lijkt op weg te zijn naar een we reldsucces. Kort na de Nederlandse pre mière volgen eerste voorstellingen in New-York (4 oktober), Berlijn (4 okto ber) en Wenen (7 oktober). Verder zal dit stuk, dat in Engeland door toneel critici werd uitgeroepen tot het beste stuk van het jaar, in het komende sei zoen worden gespeeld in Tsjecho-Slowa- kije, Zweden, Israël, Parijs en zes gro te steden in Duitsland, Australië en Nieuw-Zeeland. Het Nieuw Rotterdams Toneel brengt het stuk onder regie van Robert de Vries, die ook de vertaling verzorgt. Het is een „black comedy", dat wil zeggen een blijspel met een sinistere achtergrond. Zuster George (Elly v. Stekelenburg) is een wijkverpleegster die op haar brommertje jarenlang rondtrekt om overal als de lieve zuster de helpende hand te reiken. Zij wordt uitgekozen om in een hoorspelserie van'de BBC een zelfde rol te spelen en krijgt zo lande lijke vermaardheid. Dan besluit de BBC dat zuster George niet meer kan meespelen. Er ontstaat een conflict en zuster George blijkt in werkelijkheid een moeilijke vrouw, lesbisch en met een saldistische inslag. t)e gehele cast bestaat uit vier vrou wen: zuster George, Elly van Stekelen burg: een vriendin, Annet Nieuwenhuy- zën; een mevrouw van de BBC, Rie Gilhuis; een waarzegster, Coba Keiling. Vulgariteitsprijs van filmfestival Cannes CANNES (UPI) Honderdtwintig van de 680 bij het filmfestival van Can nes geaccrediteerde journalisten hebben de festivaljury, geleid door Sophia Lo- ren, dit jaar onderscheiden met de „Vulgariteitsprijs' De jury kreeg deze hoge onderschei ding als blijk van protest der journalis ten tegen de beslissingen van de Jury. De journalisten hebben echter beslo ten geen boycott in te stellen tegen fes tivaldirecteur Robert Favre-Lebret er er staat ook geen boycott van een vol gend festival op het programma. niveau moest ik dit aanvaarden, omdat het in het buitenland normaal is." De parkeerbepalingen zijn voor Ne derland eveneens nogal rigoureus. Het parkeerverbod geldt buiten de bebouw de kom niet alleen voor snelwegen, aar voor alle voorrangswegen. Daar in zal men nog behoorlijk moeten ven- Belangrijk noemt professor Belinfan te het ook, dat men op autowegen niet „onnodig langzaam mag rijden". Daarmee moet Nederland ervaring op doen, om te zijner tijd misschien tot een minimumsnelheid te kunnen komen. De minimumsnelheid is in zekere zin al ge- introduceerd, omdat men op snelwegen meer mag verschijnen met auto's, die langzamer dan 40 km. rijden. ,Ook al zo'n Europees begrip." Menselijk De ontwerper van de nieuwe verkeers regels en -tekens heeft er bewust r gestreefd voor iedereen zo begrij pelijk mogelijk te blijven. „Ook al is het juridisch soms nodig geweest wat ingewikkelder te doen dan me lief was. Men moet nu eenmaal rekening houden met het ingewikkelde recht. Hij streefde bovendien naar een zo menselijk mo gelijke verkeersreglement. „Het ver keer is er nu eeTaal niet aleen voor mensen, die met grote sigaren achter het stuur zitten of voor mensen, die met hun knipperlichten de ander van de weg af willen rijden." Aan de voetganger is daarom veel aandacht besteed, ook aan de fietser en de bromfietser. Voetgangers hebben bij kruispunten altijd voorrang op af slaand verkeer, wanneer zij als voet ganger rechtuit gaan. Ook wanneer ter plaatse geen zebrapad is. Fietsers kunnen een eigen rijstrook op de rijbaan krijgen, wanneer op dit weggedeelte achter de doorgetrokken streep een fiets geschilderd is. Andere voertuigen mogen niet op deze strook rijden of stilstaan. Voor bromfietsers zijn de regels hier en daar wat moeilijker geworden. Ge zellig naast elkaar brommen is er met het nieuwe reglement niet meer bij. Maar dit is ter beveiliging van de brom fietser zelf. Voor motor- en scopter-ama- zones is het ook wat moeilijker gewor den. De amazonezit op deze voertuigen is namelijk verboden, hoe elegant deze zit misschien ook kan zijn. Ook mag op motor of scooter niemand meer vóór de bestuurder zitten. Over staan vóór de bestuurder, wat bij scooters r eens met kinderen gebeurt, wordt niet Prof. pir. A. D. Belinfante (links) bespreekt het nieuwe verkeers reglement met staatssecretaris Posthumus. gesproken, maar dat valt der de verbodsbepalingen. Het gaat er namelijk om, dat de bestuurder voort durend controle op zijn voertuig moet hebben en dat is volgens deskundigen niet mogelijk, wanneer de bestuurder iemand tussen zichzelf en het stuur heeft. Overgangstijd Professor Belinfante is 'ervan over tuigd, dat een betrekkelijk lange over gangstermijn voor de nieuwe regels en tekens wel noodzakelijk ls. Alle ver keersdeelnemers moeten er eerst van op de hoogte zjjn. Bovendien moeten zjj de nieuwe bepalingen leren en leren toepassen en verder zjjn tal van veran deringen nodig voor politie- en rechte lijke instanties. Het verbond voor veilig verkeer is al met z\jn voorlichting begonnen. Het heeft een handzaam regiementje uitge geven, waarin de voornaamste wijzigin gen vermeld staan. Het verbond en ook de andere verkeersbonden gaan ver der met hun voorlichting, vooral ook over de nieuwe verkeerstekens, die ge leidelijk aan aangebracht worden. „Het verheugend aantal adviserende instan ties maakt, dat ook hiervoor wel even tijd nodig zal zijn", aldus professor A. D. Belinfante, die zich voorlopig met de eenmaking van de Europese ver- keerswetgeving blijft bezighouden. Draverijen op baan Hilversum HILVERSUM. De uitslagen van de raverljen, die dinsdagavond in Hilversum n gehouden luiden: indersivoudprns (2P10 m.1. Eddl u, (J. Geluk) km.tijd 2.59.6; 2. Endu- 3. Dorothea. Winn.: 4.10 pi. 1.90, 2, kopp. 10 30. cov. 6.70. Crailoprns (2040 m.)1. El Mac <S. J. van Leeuwen) 3.04,5; 2. Eros Hollandia; 3. Dorus van Rood en Noot Winn.2.60. El. 2. 1.30, 3.80, kopp. 3.80. cov. 2 90, -io 96.90. Diependaalprijs, eerste afdeling (2000 m.): 1. Cochlnzanger S iA. G. Heskes) -.527; 2. Dirk de V: 3. Capella. Winn.: 6.20, 1. 2.60, 2, kopp. 12. cov. 3.50. Diependaalprtjs tweede afd. (2000 m.): -. Comet Volann (S. J. van Leeuwen) 2.48,82. Alert Hannover: 3 Diana Sun- Winn.1.80, pi. 1.50, 3.60, kopp. e°Vuurac'he Prijs (2420 m.)1. Corna M. Smit) 3.32.6; 2. Claudv Williams: 5.80, pl. 1.80. l.f" •0. trio 197.40. Takv Erebus 2.60, pL 1.70, Rood en Noot. Winn.: >1. 2.60 2.10, kopp 7.30, oov. 3.50. Klevitsdalprijs <2000 n M. Vergaay) 2.50.1; 1 Vdeltraut M. Winn.: -.50. kopp. 16.40, cov. Hoogt van Kruisprijs (2000 m 1. Dei 1'Aster (J. Wagenaar ir) 2.50,8; 2. Ber line; 3. Adua Scotch B. Winn 1.60. .20. 1.50. 1.60, cov. 4.30, kopp. 4.10, 49.40. Kievitsdalprijs, tweede afd. (2000 n 1. Zefa (J. WolwUnt 2.50,8; 2. Zamora Art Erebus. Winn. 3.20 pl 2.20. 2, 3.90, kopp. 9.10. Toto-omzet 174.374 - Vier en halve ton voor doelman LONDEN. De Londen.se voetbalclub Chelsea kocht gistermiddag de jonge doelman van Millwall, Alex Stepney, voor 45.000 pond sterling. Stepney speelde alle interlandwedstrijden mee in het team van spelers onder de S3 jaar van Engeland. Els van Noordduyn, de sterkste Nederlandse kogelstootsterstapte in 't vliegtuig om in Oost-Duitsland 'n korte oefenperiode mee te maken met wedstrijden in Jena, Weimar en Jong Oranje naar Oost-Europa DEN HAAG. Bondscoach George Kessler heeft 17 spelers uitgenodigd voor de trip die Jong Oranje het elftal van spelers onder 23 jaar van vrijdag 27 mei tot en met dinsdag 7 juni naar Oost-Europa zal maken. De zeventien geselecteerden zijn: Van Leeuwen (GV AV), Doesburg (Sparta), Pansier (Xer xes). Koenders (De Graafschap), Van Stijn (DOS), Stolzenbach (Willem II), Van Dorst, Van der Kuylen, Verdonk, Pijs (allen PSV), Van der Vall, Venne- ker (beiden Feijenoord), Vermeulen (NAC), Dullens (Sittardia), Rensen- brink. Pijlman (beiden DWS) en Klijn- jan (DFC). Zaterdag 28 mei speelt Jong Oranje in Dessau tegen de jeugdploeg van Oost-Duitsland Woensdag 1 juni ont moeten de pupillen van George Keseler in Pllsen jong Tsjecho-Slowakije en zon dag 5 juni wordt de trip in Bydgoszcz afgesloten met de wedstrijd Polen (onder 23 jaar)Jong Oranje. Altijd grote belangstelling voor de sport UTRECHT Bjj K B. is dr. P. A. Bier steker uit Aerdenhout, thans lector in de medische fysiologie aan de Universiteit in Amsterdam, benoemd tot hoogleraar aan de rijksuniversiteit in Utrecht met de opdracht daar onderwijs te geven in de medische fysiologie. Prof. dr. Biersteker staat de laatste tijd in het nieuws omdat hjj ten nauwste betrokken is bij de on derzoekingen. die noodzakelijk zijn in verband met de voorbereiding van Neder landse atleten voor de uitzending naar de Olympische Spelen in Mexico-City In 1968. Prof. dr. P(ieter) A(drianus) Bierste ker, die te Aerdenhout woont, is op 20 november 1931 te Haarlem geboren. Na het eindexamen HBS-B te Haarlem studeerde bij geneeskunde aan de uni versiteit van Amsterdam, waar hij in 1957 het doctoraal examen aflegde en op 29 juni 1961 promoveerde op een proef schrift over „Invloeden van acetyl choline en enige metaalionen op de in tracellulair gemeten actiepotentiaal van het ratteatrium". Op uitnodiging is prof. Biersteker in de jaren 1961 en 1962 naar de Verenigde Staten gegaan aan het California In stitute of Technology te Pasedena heeft hij zijn studies afgesloten, waarbij het onderwerp over de „gevolgen van zuur stoftekorten" zijn speciale belangstel ling had. In 1962 volgde zijn benoeming tot wetenschappelijk hoofdambtenaar aan de universiteit van Amsterdam, begin 1965 gevolgd door zijn benoeming als lector in de faculteit der geneeskunde voor het onderwijs in de medische fysiologie. De thans tot professor aan de universi teit van Utrecht benoemde 34-jarlge dr. Biersteker heeft als beoefenaar van de medische wetenschap altijd veel belang stelling gehad voor de lichamelijke vor ming en de sport. De sportman immers levert volgens zijn visie volkomen vrijwil lig overigens, een maximale prestatie in een bepaald tijdsbestek, een problema tiek. die men in het maatschappelijk leven zelden tegenkomt. Uit de aard der zaak verricht hij zijn onderzoekingen in het grote verband van de wetenschap. Mildenberger slaat' Cassius Clay FRANKFORT. Door een leger re porters omgeven, gaf wereldkampioen Cassius Clay, tijdens een tussenlanding op het vliegveld van Frankfort (op weg naar Egypte) een geïmproviseerde pers. conferentie, waarbij hij meedeelde Karl Mildenberger als de voornaamste uitda ger voor het volgende geveoht om de wereldtitel te zien. Clay, die slechts veertien minuten op het vliegveld ver toefde, om dan door te vliegen naar Caïro waar hij door de Egyptische rege ring is uitgenodigd om vijf dagen va kantie te houden, was van mening dat hij Karl Mildenberger eigenlijk uit de weg moest gaan, aangezien de Duitser een rechts voorstaande bokser is Toen hij Mildenberger, die eveneens naar het vliegveld was gekomen begroette, zei hij verbaasd: ,,Ik dacht dat ik de mooi ste was, maar jij mag er ook zijn". Enorm legaat voor Washingtons museum NEW-YORK (UPI) De op 16 de cember 1962 op 77-jarige leeftijd overle den New-Yorkse investeringsbankier Chester Dale heeft voor 22 miljoen dol lar aan kunstwerken nagelaten aan de National Gallery of Art in Washington. In totaal heeft Dale, die op het ogen blik van zijn dood president van de National Gallery was. 240 schilderijen aan het museum nagelaten. Het is voor het grootste deel werk van Fran se Impressionisten, onder wie Renoir, Touloi s-Lautreo. Henri Salvador en Johnny Holliday met oud zeer voor de rechter PARIJS (UPI) Twee van Frank rijk» populairste zangers hebben elkaar gisteren voor de rechter ontmoet. Henri Salvador, reeds lang een lieveling van het Franse publiek, heeft Johnny IlalU- day, wel eens de „Franse Elvis Pres ley" genoemd, aangeklaagd wegens las ter. Halliday, aldus de aanklacht van Sal vador, beweerde in een vraaggesprek dat toen hij in september 1960 zijn de buut in het Parijse Olympia Theater maakte, Salvador op de voorste rij zat en dat hij schreeuwde „Gooi hem eruit, hij is vreselijk". Salvador ontkent zoiets ooit gedaan te hebben. De molens van de Franse justitie draaien langzaam en pas vandaag, meer dan vijf jaar later, is de zaak voor de rechtbank gekomen. Halliday verklaarde tegenover de rechter dat hij inderdaad een interview had gegeven waarbij hij gezegd had dat er mensen waren die hem hadden gehol pen bij zijn loopbaan in de showbusi ness en anderen die getracht hadden hem te benadelen. „Het artikel gaf weer wat ik gezegd heb en ik kan getuigen laten bevestigen hoe Salvador zich had gedragen". Maar Salvador bracht getuigen mee die zeiden dat hij op de bewuste voor stelling absoluut stil was geweest. De rechtbank zal op 14 juni vonnis wijzen William Siegel overleden NEW-YORK (UPI) - William Siegel. de auteur van meer dan 150 yiddische toneelstukken, voor het merendeel ko medies, is maandag in een ziekenhuis in New-York na een hartaanval overle den. Hij was 73 jaar. Siegel die bij Kovntf in Lithauen werd geboren, emigreerde in 1899 naar de Verenigde Staten en schreef in 1918~"kijn eerste stuk. Enkele van zijn werken zijn „Het grote moment", „Der shikker" en „Bublitchkl", Drysdale: „0, hoe kan ik toch zo slecht spelen!" PARIJS. De Australiër Fred Stuik en de Italiaan Nicola Pietrangeli, twee geplaatste spelers, kwamen dinsdag tijden» de Franse tenniskampioenschap pen die op Roland Garros worden gehou den, gemakkelijk door hun opening- singles. De kampioen van vorig jaar, Fred Stolle, als nummer één geplaatst, wa» slechts drie kwartier op de baan om de Fransman Eric Lollèe met 60. 61. 60 te verpletteren. De als vierde geplaatste Nicola Pietrangeli, die van plan is prof te worden, versloeg de als twintigste op de Amerikaanse ranglijst staande Billv Higgins met 60, 60, 6—4. In da namiddag was ag hei drama van Marty Riessen, die in het begin van zijn match tegen de Australiër Alan Stone, zodanig zijn enkel blesseerde dat hij van het centrecourt moest worden gedragen. Met een danig opgezwollen enkel werd hij naar een ziekenhuis ver voerd en röntgenfoto's zullen uitwijzen of er iets gebroken ifc. De Fransv kampioenschappen, de eer ste wedstrijden op gravel van dit jaar, hebben voor het overige op deze dag weinig Interessante wedstrijden te zien gegeven omdat de tegenstanders in Kracht te veel verschil toonden. Cliff Drysdale, als achtste geplaatst, speelde een zeer matige partij tegen de Chileen Pat ,Rodriguez en tijdens één van zijn vele fouten riep hij luid: „Hoe kan ik zo slecht spelen!". De enige verrassing, zij het onbelang rijk, was de nederlaag van de Britse Davls-Cupspeler Roger Taylor tegen de Rus Alex Metreveli. De belangrijkste uitslagen luiden: Herenenkelspel: eerste ronde: Keith Diepraam (Zuid-Afr.)Jean Pierre Gourcel (Fr.) 6—1, 4—6, 6-3, 6—0; Juist toen de fotograaf knipte om een doelpunt vast te leggen in een wedstrijd in Kopenhagen, vloog de bal tegen zijn camera. Dit was het resultaat. maar anderzijds is liet duidelijk dat de research van dr. Biersteker ten aanzien van de regulatie van hart en ademhaling ook van bijzonder belang is voor de sport. Naar bekend heeft dr. Biersteker de leiding van het onderzoek of de adem haling trainbaar is in de sport op zee spiegelniveau en van het onderzoek naar de invloed van grote hoogten op de regu latie van de ademhaling bij het bedrijven van topprestaties in de sport. Deze on derzoekingen zijn mogelijk geworden door medewerking en steun van de afdeling research en sportgeneeskunde van de Nederlandse Sport Federatie. In het na jaar wordt het eerste deel van de onder zoekingen van de werkgroep, waarvan dr. Biersteker de leiding heeft, afge sloten. Prof. dr. P. A. Biersteker, die evenals zijn voorganger prof. dr. Jong bloed .aan de universiteit, van Utrecht, onderwgs zal geven in de medische fy siologie. zal zijn docentschap aan de academie voor lichamelijke opvoeding te Amsterdam, sinds 1962 uitgeoefend, be ëindigen.. Prof. Biersteker is als docent opgetre den aan de drie appliestiecursussen voor sportgeneeskunde van de Nederlandse Sport Federatie, waarbij hij onderricht gaf over de inspanningsfysiologie. Hij ls lid van de rijksexamencommissie voor heilgymnastiek en massage en trad als docent op in de cursus conditietraining van de NSF. Giuseppe Merlo (It.)Piet van Lingen (Zuid-Afr.) 6—3, 6—3, 6—1; Alex Me treveli (Rusl.)Roger Taylor (G.B.) 68, 64, 63, 86; Thomas Koch (Braz.l-^-Stefano Gaudenzi (It.) 63, 6—2, 6—3; Jaideep Mkerja (India) Bob Carmichael (Austr.) 63, 61, 36, 64; FranQOls Jauffret (Frank rijk) Ichio Konishi (Japan) 36, 36, 6—2, 6—1 en 7—5; Cliff Drysdale (Z.-Afr.)Pat Rodriguez (Chill) 64, 62, 6—4; Ingo Buding (W.-Dld.) Ray RuffeLs (Austr.) 64, 63. 62; Georges Goven (Fr.)Keith Carpenter (Canada) 61, 61, 62; Dennis Ral ston (V.S.)—Bernard Paul (Fr.) 86. 63, 86; Clark Graebner (V.S.)Pe- tro Marmureanu (Roem.) 62, 6-j3, 64; Ken Fletcher (Austr.)Wieslav Gasiorek (Polen) 6—8, 6—0, 6—3, 7—5; Nicola Pietrangeli (It.)Bob Higgins (Austr.) 60, 60, 64; Anthony Ro che (Austr.)A. Licis (statenloos) 75 46, 61, 46. 20, opgegeven. Tweede ronde: Pierre Darmon (Fr.) Jaime Pinto-Bravo (Chili) 62, 63, 46, 61; Martin Mulligan (Austr.) Harry Fauquier (Canada) 108, 62, 46, 62; Fred Stolle (Austr.)—Eric Loliée (Fr.) 6—0, 6—1, 6—1. Atleten aan bod in pinksterweekend DEN HAAG Evenals het vorige jaar organiseert de atletiekvereniging Siomo in het pinksterweekend de Haagse atletiekkampioenschappen op het terrein aan de Zuidlarenstraat. Dit jaar zullen op 28 mei en pinkstermaandag zowel bij de senioren als bij de junioren (A en B) de Haagse atleten en atletes strijd leveren om de titel van Haags kampioen(e) 1966 te bemachtigen. Zaterdag (aanvang half drie) worden de volgende nummers ver werkt: dames: 80 meter horden. 200 meter, hoogspringen, speerwerpen en kogelstoten; heren: 110 meter horden, 200 meter, 800 meter, 5000 meter, hoog springen, verspringen en discuswerpen; jongens klasse A: 110 meter horden, 300 meter, 800 meter, verspringen, discus werpen en polsstokhoogspringen; jongens klasse B: 80 meter horden, 600 meter, hoogspringen, speerwerpen en kogel stoten; meisjes klasse A: 80 meter horden, 600 meter, verspringen, kogelstoten en speerwerpen; meisjes klasse B: 60 meter horden, hoogspringen en discuswerpen. Maandag 30 mei (aanvang één uur) komen de onderstaande atletieknummers aan bod: dames: 100 meter. 800 meter, discuswerpen en verspringen; heren: 100 meter, 400 meter, 1500 meter, 10 kilo meter. speerwerpen, kogelstoten, hink- stapsprong en polsstokhoogspringen; jon gens A: 100 meter. 3000 meter, hoogsprin gen, speerwerpen en kogelstoten; jongens B: 80 meter. 300 meter. 1500 meter, ver springen en discuswerpen; meisjes A: 100 meter, hoogspringen en discuswerpen, meisjes B: 80 meter, verspringen en ko gelstoten. Rudi Altig wint etappe in Giro ROCOA De -Westduitser Rudi Altig zegevierde dinsdag in de zevende etappe van de Ronde van Italië, een rit van Rome naar Rocca over een afstand van 158 km. Altig noteerde een tijd van 4 uur 50 min 46 sec. De Spanjaard Julio Jimenez bleef leider in het algemeen klassement. De uitslag van de zevende etappe ziet er als volgt uit: 1, Rudi Altig (Did.) 4.50,46; 2, Sdhiavori (It.) op 3 sec.; 3. Motta (It.) op 1.12; 4. Dancelll (It.) op 1.13,5; 5. Gimondl (It.) z.t.; 6. Zilioli (It.) z.t.; 7. Anquetil (Frankr.) z.t.; 8. Jimenez (Spanje) z.t.; 9. Zande^u (It.) en 10. Adorni (It.) z.t. Jan Hugens ein digde als 75e; in het algemeen klasse ment staat hij 79e. Judoteam studenten tegen school Bontje DEN HAAG Donderdag 2 juni komt het Nederlandse studententeam naar de Javastraat in Den Haag. om de strijd aan te binden met de judoka's van sport school Bontje. Dit ter voorbereiding op dg wereldkampioenschappen judo die eind juni in Praag plaatsvinden. In het Nederlandse team sctaan o.a. Boom en Letterie. twee bijzonder technische judoka's. Vrijdag 27 mei organiseert sportschool Bontje zijn jaarlijkse clubkampioenachap- pen in de aula van het Dalton Lyceum aan de Aronskelkweg, aanvang 19 uur.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 9