Katholiek Woubrugge krijgt in '67 fraai en doelmatig kerkgebouw Ruimte geschikt voor niet-kerkelijke activiteiten „SAMEN AAN HET WERK VOOR EEN WOUBRUGSE KERK?' KLAVERBLAD KOFFIE CONCORDIA LUGDUNUM VERDRINGT LFC VAN DERDE PLAATS IN VERLENGING WOENSDAG 25 MEI 1966 DE LEIDSE COURANT Mede dank zij de na-oorlogse woningbouw is het aantal katholieken in Woubrugge sterk gestegen. Moesten de circa 250 parochianen zich tot nog toe op zon- en feestdagen, wat de kerkdiensten betreft, nog behelpen met een onderkomen in de bovenzaal van Het Oude Raedthuys, dank zij de ak- tiviteiten van de parochieraad hoopt men nog in de loop van 1967 te be schikken over een eigen fraai en doelmatig kerkgebouw, dat is geprojecteerd op de hoek van de Bateweg - Van Woudeweg. Vrijdag a.s. zal de gemeenteraad beslissen, of men de 3500 vierkante meter gemeentegrond zal verkopen voor dit doel. doch in principe had de raad dit al aanvaard. De grondprijs bedraagt ƒ40.000. Het kerkbestuur van Hoog- made, waartoe de parochianen indirect nog behoren, heeft toegezegd deze grond te zullen betalen. Christus Koningkerk behoudt intieme sfeer Het eenvoudige, doch praktisch in gerichte complex, waarvan de totale lengte, breedte en hoogte resp.: 24x22 x4,65 bedragen, is in twee afzonder lijke delen geprojecteerd door de Rot terdamse architekten Swaneveld en Goslinga. Als men vanaf de Bateweg de hoofdingang betreedt onder de 10 meter hoge, uit vier betonnen palen 1 bestaande, open toren, komt men eerst In een zeer ruime haL Hier bevinden I tich aan beide zijden o.a, de garde robes, toiletten, keuken, bergruimte, sacristie, spreekkamer, en zit-slaapka- mer voor pater A. H. G. Demes O.F.M. te Leiden, assistent van de parochie Hoogmade, speciaal belast met de ziel zorg voor Woubrugge sinds 1963. De westelijke helft van het complex b de eigenlijke kerk van 22 x 12 me ter, inclusief een verhoging voor het altaar van 12 x 5 meter. Een bijzon derheid is, dat tussen de altaarruimte en kerk en midden in de kerkzaal flexibele wanden zijn aangebracht, waardoor men ook in de week deze ruimte doelmatig kan indelen voor di verse activiteiten. Vandaar, dat er geen banken, doch ruim 250 stoelen worden geplaatst voor de kerkgangers. In de open toren is plaats voor een luidklok. Het is wel zeker, dat dank zij de bemoeienissen van de heer A. Schlatmann uit Leiden, t.z.t. hier een 250 kg zware luidklok, elektrisch be diend, zal worden opgehangen, die elke zondag de gelovigen ter kerke zal uitnodigen. De naam van de kerk is Christus Koning, omdat de eerste kerkdienst in Woubrugge destijds werd gehouden op 27 oktober 1957, op het feest van Christus Koning, door pater A. H. Faa- se O.F.M. Lange voorgeschiedenis Het heeft heel wat voeten in de aarde gehad, eer de bouwplannen min of meer gerealiseerd konden worden. In 1953 waren er reeds plannen voor een eigen kerkgebouw. Destijds werd een actiecomité opgericht, dat in 1957 een positieve vorm aannam. Hierin had- De parochieraad - bouwcommissie te Woubrugge. Van links naar rechts t W. J. Vesseur, pater A. H. G. Demes ofm, H. J. Hoogenboom (voorzitter) J. A. Markx. den zitting de heren H. J. Hoogenboom (voorzitter), W. J. Vesseur, J. A. Markx en W. de Lange (later vervan gen door P. N. v. Stralen). Zij voer den de eerste besprekingen met mon seigneur M.A. Jansen, destijds deken van Leiden, thans bisschop, op 16 aug. 1956. Na overleg met de situërings- commissie van dit bisdom, werd be sloten om voorlopig kerkdiensten te houden in de Rechtzaal van hotel Het Oude Raedthuys. Uniek Men verkreeg daartoe van het Arm bestuur Woubrugge te Hoogmade fi nanciële medewerking in de vorm van een lening. De toen nog 24 katholie ke gezinnen verplichtten zich vrijwil lig één gulden wekelijks bijeen te brengen voor de bestrijding van de onkosten. Dit geld" werd de basis voor wat thans in het groot op stapel staat en is uniek voor katholiek Nederland. In 1957 werd het actiecomité om gevormd en tevens gepromoveerd tot een parochieraad, een geheel zelfstan dig element vormend binnen de pa rochie van O. L. Vrouw Geboorte te Hoogmade en geheel bestaande uit le ken, ook al een unicum in ons land. Men ontving regelmatig giften in geld en natura, o.a. paramenten, ter wijl de vrijwillige bijdragen later door het steeds groeiende aantal parochia nen (in 1963: 50 gezinnen, thans bijna 60 gezinnen!) vaak werd verdubbeld! De grote offervaardigheid sterkte de Een perspektief-tekening van de Chrla- tus-Konlng-kerk to Woubrugge (zuid en oostgevel). Architecten Goslinga en Swaneveld, Botterdam. parochieraad in haar aktiviteiten, ook toen het fonds Kerkebouw bepaalde, dat de bouw van deze kerk nog in I 1966 moest worden aanbesteed, j Ook van de zijde van de eigenaar I van Het Oude Raedthuys ondervond men veel waarderende medewerking, vooral toen men in 1960 kerk ging hou den in de veel grotere bovenzaal. Steeds meer bekendheid Van de zijde van het bisdom ontving de parochieraad steeds de grootst gelijke mede- en samenwerking, w bij men in vele opzichten geheel vrij werd gelaten bij de bouwplannen. Dank zij de kerkdiensten in het hotel, gelegen aan het water in een dorp, dat steeds meer bekendheid verwerft in watersportkringen, steeg het bezoek van de toeristen en andere bezoekers in de zomermaanden. Het werd min of meer een soort drive-in-kerk, ge tuige de 3500 bezoekers in 1965, alleen al van buiten Woubrugge! De missen worden gecelebreerd om 8.45 en 10.15 uur en gemiddeld zijn er 100 kerkgan gers aanwezig. Het record is echter 280 op één zondag! Het totale jaarbe- zoek beliep 12.000 kerkgangers in '65. Nadat in oktober 1962 nog sprake was geweest van de oprichting van een noodkerk, kwamen in oktober 1963 de eerste contacten met de reeds ge noemde architecten. Vermeldenswaar dig is hier weer, dat men zich tot hen wendde, hoewel niet katholieken, doch protestanten, gezien het feit, dat zij een zekere ervaring hadden met de bouw van een z.g. kerkcentrum, zoals hier gedacht. In december 1964 werd de parochie raad met pater Demes op verzoek van de vicaris geïnstalleerd tot officiële bouwcommissie. In oktober 1965 volg de toen de opdracht aan het architec tenbureau. Dit besteedde bij het ont werp vooral veel aandacht aan de ge dachte, de zo speciale intieme sfeer van de diensten in Het Oude Raedt huys, in een eigen kerkgebouw terug te brengen. Zeker dient hier vermeld te worden de grote morele steun, aan vankelijk ondervonden van pastoor C. W. Olsthoorn en sinds mei 1965 van diens opvolger pastoor L. v. Vugt te Hoogmade, van wie vooral de laatste een onverflauwde belangstelling toont voor de bouwplannen. Naar eigen inzichten Op Hemelvaartsdag 1966 startte men ook nog een actie onder de kerkbe zoekers-toeristen en zeker niet der succes. De besprekingen met het bisdom verliepen eveneens gunstig en men ondervond bij de hele actie veel steun en vrijheid om naar eigen in zichten te handelen. In acht jaar bracht men uit eigen middelen door vrijwillige bijdragen ruim f27.500 bijeen, inclusief de op brengst van de oud-papier-actie voor een electronisch orgel, welk orgel fonds op voortreffelijke \vijze gesteund en geleid werd door mevr. M. van dei Meer-Bouwmeester. Een speciale ac tie met een pierement, destijds op te levisie uitgezonden, was een stunt, ore alweer geld bijeen te zamelen. Voorts bezit men al voor f 10.000 aan litur gische gebruiksvoorwerpen en dient men zelf de inventaris te financieren. Het „naakte" kerkgebouw zal gefi nancierd worden door het fonds Ker kebouw van het bisdom en rijkssub sidie Kerkebouw. Uiteraard denkt de actieve bouwcommissie ook aan de toekomst en bezint zich daarbij op nog grotere acties om gelden bijeen te brengen. Ondanks een vrij grote zelfstandigheid blijft men toch indi rect deel uitmaken van de parochie Hoogmade. Men ontving reeds een bescheiden luidklokje ten dienste van de kerk zaal. Alles bijeen een spontane actie, in vele opzichten uniek voor katho liek Nederland, die gezien de offer vaardigheid zeker met succes bekroond zal worden. WOUBRUGGE, 25 MEI 1966. De kleine katholieke gemeenschap van Woubrugge heet U van harte welkom in het zuidhollandse watergebied van Wijde Aa en Brasem. Wij bieden U onze kerkgelegenheid op zon- en feestdagen (8.45 en 10.15 uur), voorlopig nog in Hotel ,,Het Oude Raedthuys" Raad huisstraat 2, gelegen aan de Woudwetering vlak bij de grote brug, in het midden van ons dorp. Maar in de nieuwbouw van Woubrugge, hoek Bateweg - Van Woude weg, bouwen wij straks een bescheiden kerkje, met enige toeristische accommodatie juist voor U. Dat kunnen wij echter niet zónder U. Wilt U ons helpen bij die bouw, onder het motto: U zult steeds op onze blijvende en oprechte dank kunnen rekenen. Parochieraad Qemeenschap „Christus Koning" Woubrugge Pater A. H. G. DEMES ofm s Mariënpoelstraat 4 - Leiden GIRO 70 28 95 hebt al geprobeerd? waard om speciaal te vragen! TOELATINGSEXAMENS 2e CHRIST. LYCEUM Geslaagden voor het toelatingsexamen tot het 2e chr. lyceum Schubertlaan Wim Chardon te Hazerswoude; Elze- lien de Geus, Wim de Nooljer, Lideke Blok, Jan Nieboer, Hans van Norden, Rob Smit, Ineke Smlttenaar, Wilma Va- vier, Antoon Vrede, Rob v. d. Zwan, Casper van Egmond, Jan Willem Gel derblom, Charles Jas, Wieneke Oldhoff, Harm Esselink, Ineke Galjaard, Tanja de Hoog, Rob de Koning, Dick Lamme, Judi Robbers, Maarten van Vliet, Ad Weststrate, Roelof Boekholt, Jan Bor- dewijk, Jan Geijsman, Pleter Hazenberg, Alice Koning, Rien Koolhaas, Peter La- man, Dirkjan Pleiter, Sietske de Raaf, Maaike Rietveld, Auke Schiphorst, Fr. Smellk, Udo Stolp, Paul Vos, Margriet den Hollander, Hennle van Leeuwen, Harry Terwee, Koos Fllppo, Jan van Oooawllllgen, Herman Handgraaf, Ro nald Kul venhoven, Cor Speksnijder, Tine Begrijpelijk, overzichtelijk én eenvoudig Concordia Levensverzekering heeft haar jarenlange ervaring op het gebied van verzekeringen gebundeld in een assortment verzekeringsvormen, die uitmunten door doelmatigheid en eenvoud. Vorm en voor waarden zijn duidelijk: u weet precies waar u aan toe bent - onder alle omstandigheden. Concordia biedt u rustige zekerheid.' Bijv. m <Je CONCORDIA OPBOUWPOU8 f 6.000,- op 65 jarige leeftijd f 30.000,- bij overlijden vóórdien f 60.000,- bij overlijden door ongeval De premie? Voor een 28-jarige f 31,75 per maand of f 359,44 per jaar. De verzekerde bedragen groeien jeeriijke nog aan door het winstaandeel! Alle inlichtingen bij de plaatselijke vertegenwoordigers of bij het hoofdkantoor van: Coöp. Levensverzekering Mij. u.a. - Oudenoord - Utrecht - telefoon (030) 16591, Meer dan een miljard gulden verzekerd kapitaal. Zilver et i Molentournooi LFC Niet LFC, dat als de grootste kans hebber gezien werd, doch Lugdunum Is er gisteravond in geslaagd beslag te leggen op de derde plaats van het Zil veren Molentoernooi. De kikkers hebben evenwel langer dan normaal moeten ken voor de overwinning, want na verstrijken van de officiële speeltyd de stand nog steeds gelijk (3-3), zodat dus in een verlenging een eventuele be slissing moest vallen. Reeds in de eerste verlenging van 7 '/j minuut kreeg Lug dunum een treffer in de Kanarlekooi aarmee de str(jd gestreden was. Nadat de aftrap was verricht in de regen, gingen de thuisclubspelers direct tot actie over. Het schot van H. v.d. Starp kon echter geen doel treffen, dat de paal redding bracht. Maar in de 12e minut scoort Planjer op prachtige wijze 0-1. In de 25e minuut was het links back H. Sira die prachtig doorgaf Drs. H. Philipsen: Ziekteverzuim in bedrijfsleven niet alarmerend Doordat de fabrieksbevolking ster ker vergrijst dan de bevolking als ge heel, is het toenemende ziekteverzuim in het bedrijfsleven een minder ern stig verschijnsel, dan sommigen willen doen voorkomen. De stijging van de gemiddelde ziekteduur is vrijwel ge heel terug te voeren op de veranderde leeftijdsopbouw: het herstel van oude mensen duurt nu eenmaal langer dan dat van jonge. Deze opmerking maakte drs. H. Phi lipsen van het Nederlands Instituut Praeventieve Geneeskunde gis termiddag voor het departement Lei- /an de Maatschappij voor Nijver heid en Handel. Een andere oorzaak zag de heer Philipsen in de verbetering van de gezondheidszorg, o.a. hierin tot uiting komend dat de psychische ziekten veel meer als ziekten worden erkend. Dat geschoolde arbeiders minder vaak ver zuimen dan ongeschoolde, zoals is vast gesteld, vond de heer Philipsen even min vreemd; hij zag veel gevallen van ziekteverzuim als gevolg van 'n ver sterkt gevoel van onbehagen. Door de geringere mogelijkheden tot binding aan zijn werk zal men zich vaker ziek melden. Loonkwesties en secundaire arbeidsvoorwaarden wor den daardoor van nog grotere beteke nis dan zij al zijn. Vos, Job van Keulen, Willeke Kiemel, Bert Maas. Johannes Mulder, Bea den Os. Hanneke Remond, Gezientje van Schaijck, Martien Schouten. Bram Veefkind, Menso Hendriks, Bert van Splunter, Netty Blankenstein, EUy Breeuwer, Wim Elfert, Kathy Landman. Ellen de Lange, Jeannette de Mey, Gr- rald Brast, Esther Timmermans, Gert Jaap de Haan, Ingrid Koopmans, Mar- greet Mennega, te Leiden. Bram Hak kenberg, Marijke de Jeu en Martina Verweerd te Leiderdorp. Fred Arp, Pie- ran Barneveld, Teun Bogaard, Peter Delden, Wim van Dijk, Rob Knop- pert, Jaap Maat, Hans v. d. Marei, Greetje Modderaar, Addie Oskam, Jan- ny Segaar, Jannegre Wind, Wim van Eeken, Piet Fortuin, Rob Groeneveld, Erna van Lint, Jeannette Matze, Paul Veltema, Rudl v. Delft, Liesbeth Ouds- hoorn, Kees Passchier, Gerrit Ruiter, Olga Wolthuis, Hans de la Mar, Robert Eggink te Voorschoten. Jacobjan Hart en Inger Hendriksen, Wassenaar. nieuwenburg, die onhoudbaar langs doel man Peters ln het doel schoot, met deze stand kwam ook de rust. In de eerste 10 min. van de tweede helft gingen belde partyen tegen elkaar op, maar in de 10e minuut was het toch Lugdunum, dat raak wist te schieten, want by een aanval plaatste Planjer op maat naar W. de Kier en 1-2 was feit. Maar LFC Het het er niet by zitten en vocht onvermoeid door om de achter stand weer ongedaan te maken. Dit ge lukte hen ook in de 14e minuut, toen linksbuiten Moesman een hoekschop nam en Gubler prachtig inschoot 2-2. Even daarna ontsprongen de groen- wltten de dans, toen Hans v.d. Starp was doorgebroken maar, zyn schot kwam tegen de onderkant van de lat en en het leer sprong weer het veld in. Nog steeds bleef het spel levendig van ge halte, want dan was het LFC die ge- vaariyk voor de dag kwam, waarna Lugdunum het initiatief overnam e achterhoede van de geelzwarten ln het nauw dreef. By een zo'n aanval, in de 22e minuut was het opnieuw H. v.d. Kier die zyn club de leiding bracht 2-3. Maar voor het einde van het fluitsignaal zorgde Hans v.d. Starp er voor, LFC weer naast haar tegenstander kwam te staan met een pracht van doelpunt 3-3. Dit betekende verlenging, en wat daaruit voort Is gekomen hebben wy u hierboven al weergegeven. Ver diend overigens was deze overwinning echter niet, omdat het beslissende doel punt in buitenspelpositie door Planjer werd gemaakt. Maar de scheidsrechter had het niet geconstateerd en dus werd het doelpunt geldig verklaard. TOELATINGSEXAMENS le CHRIST. LYCEUM Geslaagd voor het toelatingsexamen tot het le Christelijke Lyceum (Kager- Paula Clement, Jan Sible, Tineke Hoek, Jaap Dubbelaar, Theo van Duyvenbo- den. Truus van Duyvenbode, Ria Haas noot, Jaap Haasnoot, Rieka Hoek, Bram Kruyt, Niek v. d. Marei, Addy Olivier, Lia Ouwehand, Machlel v. d. Plas, Nel- leke v. d. Plas, Kryn van Ryn, Leen van Rijn, Leen van Ryn, Gerard v. d. Schee. Johan Verloop, Ineke Vooys, Corrie Wassenaar. Jaap v. d. Bent, Wim Boe- saard, Tineke Burgerhout, Jetje van Dijk, Alie van Duyn, Lyda van Duyn, Koos Groen, Kees Guyt, Jaap Heerik- huisen, Kees van Kralingen. Atie v. d. Oever, Cobie v. d. Oever, Paulien Roest, Petra van Roon, Jacqueline v. d. Vel den, Clazina Zwaan, Kees Parlevliet, Peter Ravensbergen, Frans Zuidema, Frieda v. d. Marei, Marjo Meyvogel, Jos Planje, Mar ja van Rijn, Jenny de Wit, Jan van Wolferen, Dirk Leen Ket ting, Ada v. d. Plas, Simon van Rijn, Huig van Beelen, Trijntje v. d. Marei, Marianne v. d. Niet, allen Katwyk; Jo ke Barreveld, Wassenaar; Suzanne By- leveld, Rijnsburg: Ans Bouter, Karst Kalma, Joke v. d. Kraats, Leiden; Tom d. Mey, Rynsburg; Henny Mulder, Oegstgeest, Ineke Plug, Noordwljk, Ro bert Poort, Max Schakel, Leiden; Else Tilburg, Rynsburg; Bert de Wek ker, Kees l'Amie, Johan Karstens, Jan Los, Ad Meester, Loes Mulder, André de la Rle, Jurrle de Vos, Conny Verdoes. Sylvester Westerkamp. Wim Deelman, allen Leiden: Francien v. d. Biy, Peter Glasbeek, Fred Meis, Gert Jan Mentink. Marianne Oostergo, IJbo Schutte, Niek Smittenaar. Hans Weljmar, Nanda Woelders, Bouwke van Zwieten, Cees Dokkum, Janette Fokkema, Jeanette Galjaard, Rob Koebrugge, Anneke van Raemsdonck, Ja nine Stol, Janneke van Bergeyk, Cora Boelee. Vera Hall, allen Leiderdorp: Ruth Guicherit. Nico van Rossem, Edith v. d. Spruit, Lisse; Ka- rel v. d. Lely, Abbenes; Marian Sloot weg, Lisse; Rika van Eenennaam, Nw Vennep: Liesbeth Bouwmeester, Mar- greet Don, Han Marinus, Noordwyker- hout; Wim Dykema, Mar jon Geer ling, Jan Landman, Johan Oostling, Joke Passchier. Hetty Ravensbergen. Jan Schoneveld, Anton van Asten, Henk Barnhoorn, Gijsbert Houwaart, Ineke Plokker, Riek Plug, Anneke Duindam, Elisabeth Verloop. Irene Blokpoel, Dic ky Duindam, Deslrée Goemant, Mar- greeth Kloos, Kees v. d. Niet, Marianne van Tubergen, Jaap Verloop, allen Noordwijk; Anco van Rynberg, Noord- wijkerhout; Reinder Valkema, Noordwij- kerhout; Robert Bergman, Olaf van Oven. Jan Pieter Siljee, Marieke Tim merman, Theo Tobé, Gerhard Zielhuis, Piet Zwaan, Aad Bogaards. Ans B ree- baart. Ada Perfors, Ton Brussee, Anne- lies van Seventer, Hanna Berretty, Jo- hanneke Koning, allen van Oegstgeest Rianne Sloo.s, Peter van Heukelom, Lei den; Maart je Kouwenhoven. Noordwij- kerhout; Janneke de Jong, Marleen de Kwaasteniet, Jan Meyer, Gerie Schoen maker. Oude Wetering; Wilma v. d. Mey. Pieter Groeneveld, Adri v. d. Haak. Jan Kromhout, Anke Timmers, Mar ja de Koning, allen Rynsburg; Wil. fred Kruyt, Oegstgeest; Dinco van Star- kenburg, Rynsburg; Geert van Zand wijk, Oegstgeest. Alma van Zuylen, Riet van Vliet, Rynsburg; Nico Cusell, Hans Erbrink, Lida Honders, Leen Oudshoorn, Marja Pikkaart, Mariette Veldhuyzen van Zanten, Hans Wijntjes, Debbie van Zonneveld, Ruth Zuilhof, Ru dy Koerts, Pleun Stehouwer, allen Sas- senhelm; Robs Kopp, Samle v. d. Mey, Ton Verbeek, Valkenburg; Jan Kieft, Voorhout! Wim Scholtea, Warmond; PAUZE DE EERSTE PRIJS VAN HET JAAR Het jaar ia voor een gezond men* tenminste zo dicht bezaait met bin nen- en buitenpretjes, met feesten en feestjes, dat (zoals men dat onder plaat- seiyk1 nieuws pleegt te zeggen) de jury voor een moeiiyke taak staat, de eerste prijs met de lauwertak toe te kennen. Naar ons Idee gaat die lauwertak on omstreden naar het Pinksterfeest. Het is de voltooiing, de bekroning van het gehele jaar, de bevrediging van alle ver langens, de herdenking, dat de Geest des Heren „de gehele aarde vervult". Tussen oorlogen en opstanden, rampen en ziekten daalt het Pinksterfeest op deze woelige planeet neer en omstraalt haar met het licht van de eeuwigheid. „Myn vrede geef Ik u; maar niet zoal* de wereld die geeft". Nog weinige dagen scheiden ons van het Pinksterfeest. Het ls de bedoeling dat we reeds nu be ginnen ons hart open te zetten om de hemeldauw op te vangen en echt mens te worden. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 1925 mei zyn door de Katholieke Film Cen trale als volgt gekeurd: Camera: Geheim agent Cary Grant (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lldo: Even afrekenen heren (14 j.) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: To catch -a thief (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Lady „L" (14 jaar) Geprolongeerd Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.80, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Viva Maria (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Furie der Apachen (14 Jaar) Dageiyks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.80, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. PUNT KORRELTJE Niet alleen van wat de mens heeft gedaan, doch ook van wat hy nage laten heeft te doen, zal hem eens rekenschap worden gevraagd. Massale inschrijving voor tournooien om Rector Vesterbeker Twintig van de twee-en-twintig bij de Nederlandse Katholieke Sportfede ratie aangesloten voetbalverenigingen uit het district Leiden hebben inge schreven voor het voetbaltoernooi voor a-junioren, dat op 5 juni a.s. zal wor den gehouden op de sportvelden van de Voorschotense voetbalverenigingen SVLV en Rouwkoop. De winnaar van dit toernooi mag zich voor een jaar eigenaar noemen van de destijds be- schikbaargestelde Rector Vester Be ker. Met de andere finalist verkrijgt de bekerwinnaar het recht om op 12 juni a.s. deel te nemen aan het Bis schopsbekertoernooi, dat dan in Ber- kel Rodenrijs op het sportcomplex van TOGB wordt georganiseerd. Het toernooi zal op 5 juni worden geopend met de viering van een H. Mis in de openlucht nabij het clubhuis van SVLV te Voorschoten. Na deze H. Mis, die om kwart voor tien be gint, volgt de opening en wordt om elf uur het sein "gegeven voor de wed strijden. Omstreeks half zes zal be kend zijn, wie zich dit jaar winnaar mag noemen van de steeds fel begeer de Rector Vester Beker. Het ligt in de bedoeling de wedstrijden om de Rector Vester Bekers voor b- en c- junioren omstreeks de opening van het nieuwe voetbalseizoen te organi seren. De wedstrijden in Voorschoten worden alle geleid door scheidsrech ters van de KNVB, afdeling Leiden. Hans v. d. Does, Gerda van Duyven- voorde, Peter de Ruig, Gé Schellinger hout, Adriaan Slob, Stanley Snelleman, Jan Traas, Gerrit Jan van Dyk, Dineke Keizer, Claudieke Mighout, Daan Wes- seling, Marlon de Wit, Gertjan Ouds hoorn, allen Wassenaar; Gieneke da Ruiter, Noordwyk; Henk Boekkooi, ling, Noordwykerhout; Bert Stronk*, Peter Chang, Leidwen; Tvon Kemmer- Bert Abblnk, Lelden.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3