ook VOOR JOU ONS KNUTSELHOEKJE Katia Christina van Kranenburg TOPPERS Gé Hofenk LOPEND VUURTJE PAGINA 10 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 21 MEI 1968 Eginliard en Emma Jaren gingen voorbij. De roem van de maeh.ige keizer was ten top ge stegen. Zijn vijanden hadden zich al len aan hem moet onderwerpen. En toch was hij niet gelukkig. Zijn haren waren vroegtijds vergrijsd en zijn hart was verouderd en triestig gewor den. Als de avond gedaald was. kon men hem dikwijls in zijn rijkbesneden armstoel zien zitten, het grijze hoofd gestut in zijn hand. Dan gaf-hij zich in een eenzaamheid over aan trieste ge dachten, die hij maar niet van zich af kon schudden. Het leed, dat hij zich zelf en zijn meest geliefde dochter had aangedaan door haar en haar geliefde Eginhard van zich te verjagen liet hem dag noch nacht los. Dan kwamen de heerlijke uren, waarin de begaafde jongeman heel 't gezin alsmede de hovelingen rond zich verzamelde om hen te laten genieten van schone, vaak diep ontroerende verhalen. Hij moest steeds weer terugdenken aan de grote wijsheid, waardoor hij steeds toren hoog boven de ruwe ridders en raads heren had uitgestoken. Elke dag nog miste de grote keizer zijn edele secre taris en zijn liefste dochter, die met hart en ziel aan de fijnzinnige, zachte jongeling hing. Om zijn droeve herinneringen en gedachten te verstrooien, toog de kei zer dikwijls met zijn gevolg ter jacht. Op een dag trok hij met een stoet van zijn hofhouding erop uit naar het Odenwald, een zeer wildrijk gebied, waar vooral de hertenjacht veel be oefend werd. Nu hield de keizer er niet van om te jagen in veel gezelschap, 't Liefst zonderde hij zich dan dikwijls af om alleen zijn geluk te proberen. Ook op deze dag had hij zich al spoe dig met zijn ros en zijn geliefde jacht hond van het gezelschap verwijderd. Hij had nl. het spoor van een zeer groot hert ontdekt en hoewel hij reeds oud was, wilde hij alleen met deze „knaap" afrekenen. Slechts gewapend met speer en hartsvanger 'n soort van lange dolk vervolgde hij het dier al sinds enkele uren, zonder dat het hem gelukt was het voldoende dicht te naderen voor 'n goed gemikte speerworp. Op een gegeven ogenblik zag hij door 't geboomte het water schitteren van de Main 'n zijrivier van de Rijn Ha!, daar kon hij 't hert met zijn goed gedresseerde hond zeker in het nauw drijven en 't op gejaagde, vermoeide dier de doodsteek toebrengen. Reeds was hij het bijna dicht genoeg genaderd voor 'n speer worp, toen hij zich met een vervaar lijke sprong in de Main wierp en zich door naar de overkant te zwemmen, aan zijn vervolger wist te onttrekken. Teleurgesteld en vermoeid steeg Ka- rel van zijn paard om wat rust te ne- inen. Maar door zijn jachtijver had hij er niet op gelet, dat de dag reeds ver gevorderd was en dat hij zich op een plaats bevond, waar hij helemaal niet bekend was. (Wordt vervolgd) OPLOSSING VAN DE VORIGE RAADSELS 1. 31 Juni bestaat niet. 2. In de tijd van Karei de Grote be stonden er nog geen kranten. 3. Het cijfer 8 hoort er nog tussen. OPLOSSING VAN HET PLAATJE Huub heeft 107 bellen geblazen. De prijswinnaars zijn: Miriam Vroon hof, Herenstraat 72, Voorhout; Anne- mieke v. d. Klauw, Akkerstraat 11, Leiderdorp. NIEUWE RAADSELS Noem een zegswijze met het woordje hand er in. Noem een zegswijze met het woordje voet er in. Noem een zegswijze met het woordje hoed er in. Noem een zegswijze met het woordje Noem een zegswijze met het het woordje vogel er in. Oplossingen sturen aan: tante Jo en oom Toon Krantentuin Leldse Courant Papengracht Leiden. Een mooi boek ligt weer klaar. CORRESPONDENTIE Nellie L'amie en Els Coone, Oude Wete ring hebben samen een verhaaltje ge maakt over: Een dagje uit met de club Het was zaterdag, we zouden met de club een dagje uitgaan. Om half elf ver trokken we. Er gingen zestien kinderen mee en drie juffrouwen, juffrouw Nellie, juffrouw Els en juffrouw Ingrid. Wij tweetjes waren er ook bij en ons vrien dinnetje. We hebben er ongeveer 10 mi nuten over gelopen. Toen we er waren hebben we verschillende spelletjes ge daan. Daarmee hadden we veel plezier. We deden de stoelendans daarbij viel Wilma Kennis heel hard op haar knie. die erg bloedde. Ze huilde aan één stuk door, maar toen ik met ijsjes kwam, was het meteen over. Even later gebeurde er weer een klein ongelukje, Diana van Rijn viel een tand uit haar mond. Al gauw zat haar mond vol bloed 't leek heel erg, maar het was gauw over. Be halve deze twee kleine, ongelukjes was het een heel prachtige dag. Joke den Oude Oegstgeest. MIJN LEVENTJE Ik werd op een zondagmiddag 12 februari geboren. Ik had toen al twee grote zusjes en twee broertjes. Ik was heel klein en woog 5 pond. Altijd ben ik klein gebleven ofschoon mijn broertjes en zusjes groot waren. Wel was ik erg vlug. Met 7 maanden liep ik de box al langs en niet lang daarna deed ik mijn eerste losse stapjes. Al heel gauw klom ik uit de box. Ik ging dan op een beer of pop staan en probeerde er zo uit te klauteren. Ook probeerde ik al gauw j de trap op te klimmen tot grote schrik van mama, als ik soms plotseling hele maal boven was. De trap af, ging niet zo vlug maar als mijn vader zei: ,,Joke laat je maar vallen, ik pak je wel", wel dan liet ik me pardoes in papa's armen vallen. Dat werd een geliefd spelletje. Toen lk anderhalf jaar was, kreeg ik er een zusje bij. Niemand keek meer naar mij, want de baby was heel lief met blonde krulletjes. Mama vertelde dat lk heel dikwijls stoute dingen deed, b.v. plotseling een volle beker melk omkeren, of een bordje stuk gooien, als ik mijn zin niet kreeg. Iedereen was dan ook blij dat ik met mijn vierde verjaardag naar de kleuterschool ging. Daar op die school vond ik het wel fijn. Ik speelde graag met poppen en daar mocht ik poppen aan- en uitkleden, in een badje doen en mee rijden. Thuis had ik een fijne pop. met een koffertje vol kleer tjes. Die had ik van oma gekregen. Van oma kreeg ik ook mooie zijden lapjes en daar leerde ze mij jurkjes van ma ken. Echt naaien hoor! Met mijn zesde jaar naaide ik rokjes en bloesjes, ten minste als oma het knipte. We hadden ook thuis een poppenaaimachientje van mijn grote zus, maar daar mocht ik niet meer aankomen, toen ik een paar wiel tjes verdraaid had en hij niet meer ging. Als kleutertje spaarde ik in lege luci fersdoosjes gekleurde kraaltjes, die ik daar soort bij soort deed en kleur bij kleur. Van die kraaltjes reeg ik arm banden en kettinkjes voor de poppen. In de eerste klas had ik niet veel ple zier, ik vond het spelen op de kleuter school veel fijner, maar toen ik zo'n beetje begon te lezen en in de boekjes kon neuzen, toen vond lk het weer pret tig. Gelukkig ben ik geen enkele keer blijven zitten. De mooiste cijfers haalde ik voor handwerken en gymnastiek. Nu zit ik in de vijfde klas en zou later heel graag prachtig borduren en naaien wil len leren. Mijn grote zus heeft de vorige week een avondjurk gekregen omdat ze naar een feest moest. Zo'n jurk zou ik graag later willen maken maar mijn moeder zegt, dat je daar heel veel voor moet leren vooral Frans, want die mooie japonnen komen uit Frankrijk, Nou lk heb een hekel aan frans, dus misschien word lk wel iets anders. Zou gymnas- tiekjuffrouw ook niet iets zijn DE POES De poes had melk gezien, Van tante Sien. Die dronk 't op, In een grote kop. Dat was een grote strop, voor de poes. Die lekkere snoes. Tante zag 't al. En gaf de poes een bal. Met een schoteltje melk er b(J. Wat was de poes nu blij. Eric-Jan Berendsen Lelden, HET SCHOOLFEEST 's Maandags 's middags 21 februari kregen wij ons jaarlijkse schoolfeest. Toen we 's middags om kwart voor twee op school kwamen gingen we eerst nog even de klas in. Daarna gingen we naar de zaal waar het feest gehouden Eerst kwam de goochelaar en die kon er wat van. Toen kwam de zeepbellen wedstrijd. Ik mocht ook op het toneel komen. Het was een wedstrijd tussen de jongens en de meisjes. De meisjes won nen met 70 punten en de jongens hadden 66 punten. Toen kwam de memo-show. Er werden briefjes met nummers van 1 tot 30 uitgedeeld. Wie een briefje ge kregen had moest een voorwerp noemen, om de beurt te beginnen met De goochelaar noemde al die pen achter elkaar op, sonder er een te missen. Daarna was het pauze. In de pauze werd er een bord met cijfers op het toneel gezet en toen moest je met een speertje op dat bord gooien. Mijn nummer werd het eerst gegooid. Toen kwam de verjaardagstaart en dat was heel leuk. Daarna zong de zesde klas liedjes. Daar vond ik niks aan. Toen kwam de: hit! hit! hit! Dat vond ik het leukste programma. Het laatste kwam het Jan-Klaassen poppentheater, maar dat was meer voor de kleintjes. René Zonneveld, Lelden: GEEN FEEST GEHAD Jammer dat ik niet naar het school feest kon gaan want ik was ziek. Er was natuurlijk ook poppenkast en dat vind ik nét zo leuk. De andere spel letjes waren ook zo aardig vooral het De kinderen hebben ook limonade ge kregen en toen het feest was afgelopen, kreeg ieder kind een zak snoep. Die snoepjes heb ik ook gehad toen ik weer beter was en op school kwam. Ik ben heel blij dat lk weer naar bui ten mag want ik ben gelukkig weer helemaal beter. Als er weer feest is, ben lk er bij hoor. Waar blijven de opstelletjes over Mijn leventje" Kom het Is heus niet zo moeilijk. Gewoon beschrijven wat je in je jonge leventje beleefd hebt, dat is alles. Neem een voorbeeld aan Joke, die heeft er wat aardigs van gemaakt. Dag kinders tot de volgende week! Tante Jo en oom Toon. tal poesen tekenaar voor jullie bij elkaar ge- eens aandachtig 't aan- bracht heeft in figuur C. 't Aantal ligt n allerlei soort, die de heel dicht bij de twintig. ZO VLUG KUN JE JONGLEUR WORDEN! Als je wel eens met je ouders in een circus geweest bent, heb je stellig de jongleurs be wonderd, die met z'n kegels of andere voor werpen zo omgaat, als of de wet der zwaarte- krachtheeft opgehouden Maar in de grond kun je ook een jongleur worden, als je maar ijverig en onvermoeid oefent. En dan weet je van optreden, als je eens vrienden circus wilt spelen. We beginnen met 1 bal, werp hem 40 cm de lucht in en vang hem met dezelfde hand weer op. Dat oefen je dan eerst met de ene en dan met de andere hand. Dan ga je met 2 ballen aan 't werk. De ene bal houd je in je linker hand, de andere (no. 2) in de rechter. Je werpt no. 2 de lucht in, ter wijl je de bal in de linkerhand doorschuift in je rechterhand. Vang nu bal 2 in je linker hand op en werp no. 2 weer in de hoogte. De ballen worden steeds met de rechterhand geworpen en met om no. 3 weer met de linker te kun de linker opgevangen, 't Volgende ge-n enopvangen. En terwijl je no. 1 val. Bal 1 houd je in je linker, de omhoog werpt, geef je no. 3 weer aan Iwee andere (2 en 3) in de rechter, je rechterhand om deze weer voor Werp nu no. 3 70 cm in de hoogte en no. 2 vrij te maken. Dat valt in den als hij 't hoogste punt bereikt heeft, beginne niet mee. maar volhouden werpt men bal 2 evenhoog. Tegelijk hoor. want het spreekwoord zegt: gaat bal 1 weer naar de rechterhand I „Oefening maakt de meester".. <Ö0<fc. B (D EN DE HAAS „Ben ik daar even geschrokken!" zei Hans. Hij was dwars over het veld gelopen, toen plot seling voor zijn voeten een haas sprong, die met 'n sneltreinvaart achter een heuvel verdween. Ik had hem helemaal nog niet gezien, toen hij als een kanon uit zijn legerplaats kwam geschoten". „Ja", lachte vader, „hij is moeilijk te ont dekken als hij tussen 't gras of ander gewas zit weggedoken en dan ineens zich met zijn krachtige lopers afzet. En nu heb jij waar schijnlijk te doen gehad met een wijfjeshaas, die zijn leger niet zo haas tig verlaat, 't Mannetje, de ram, gaat veel vlug ger aan de haal". „Wat is nu eigenlijk dat leger?" „Wel, iat is <en laniwerrug kuiltje slechts enkeie m diep. ter lengte van het h.izenlicha irr en gewoonlijk ge maakt tegen i er heuve' zod; t het dier een behoo lijk uitzicht heeft. Een haas is name'ajk uiterst waakzaam zelfs Is hij .s.'aapt'want dan heeft hij rog z'n ogen open." „Een eigenlijk nest. waarin ,hij schuilen kan. heeft de haas dus niet, in tegenstelling tot het konijp, dat zich in de grond een veilig nest maakt, befst nog onder de wortels van een struik of boom. De haas kan zich dus niet in een hol verstoppen, als hij vervolgt wordt, er is voor hem slechts één manier om zijn vijande te ontko men en wel door een snelle vlucht. Hij heeft, behalve de jager nog vele andere vijanden. Eén dezer is de we zel, die het enkel op 't bloed van de haas gemunt heeft. Als deze in zijn leger ligt te rusten, besluipt de wezel hem ohhoorbaar, springt op zijn nek en byt zich meteen vast in dat deel, waar de halsslageader zit. Bovendien houdt hij zich met zijn scherpe klauw tjes zo stevig vast in de rug van de haas, dat deze er niet in slaagt hem af te schudden. Ik heb dit eens van nabij meegemaakt, toen ik nog een scholjongen was. Onze schoolweg liep door bos- en struikgewas. Dat was heerlijk, want dan beleef je van alles. Ik liep met een kleinere broer naar de middagschool, die om half twee begon, toen opeens een luid schreeu wende haas uit het struikgewas kwam gesprongen. Al gauw begreep ik, waar om het beest zo jammerlijk te keer ging, want plat gedrukt op zijn nek en rug zat een grote wezel, die zich te goed deed aan zijn bloed. Dat zagen wij aan de bloeddruppels, toen wij het spoor van de haas volgden. Maar we hadden onze tijd hard nodig om niet te laat te komen. Maar na schooltijd volgden wij andermaal het spoor, wel twee- driehonderd meter ver. En toen stonden we opeens voor de dode haas. Zijn lijf was heel erg plat, ver der was er neits bijzonders aan te zien, dan een wonde aan zijn hals, waaruit de wezel hem z'n bloed had afgezo gen". Laatste waarschuwing: Tekening no. 10 over Bulier laat jullie zien wat 'n knappe tuinier hij al is. Parijs, Londen, Milaan, het zijn wereldsteden, waar ZIJ voor de filmcamera's heeft gestaan of nog zal slaan. Met zangers als Gilbert Bécaud en Adamo trad zij op in een televisie-amuseijients-show van de Fran se ORTF. Met regisseurs als Roger Vadim, Jacques Charrier en Jean-Luc Godard staat ZIJ op goede voet. En..... binenkort staat HAAR een nieuwe vuur proef te wachten in de Franse lichtstad, wanneer daar de opnamen plaats hebben voor een rolprent over De Saint. In de hoofdrol: Jean Marais. Zijn grote tegen speelster: ZIJ. KATIA CHRISTINA VAN KRANEN BURG, vierentwintig jaar en afkomstig uit de van Ruisdaalstraat in de HAZERSWOUDSE wijk zuid! EEN STIJGENDE STER UIT HAZERSWOUDE STIEN VAN KRA NENBURG was zes tien, toen haar carri ère startte. Nadat ze in Noordwijk tijdens een Miss Noordwijk- wedstrijd een tweede plaats in de wacht had gesleept en even later haar baantje had opgezegd bij een Leids confectiebedrijf vestigde ze zich in Amsterdam. Eén doel stond Christina voor ogen: mannequin en fotomodel worden. Hard studeren aan de mannequin- en fotomodelschool in de hoofdstad leverde vruchten op: de zes tienjarige Hazers- woudse blondharige- toen kréég een aan bod tienerkleding te showen. Brigitte, want zo heette ze toen, ver liet het mode-atelier in de Amstelstad, waar ze tot dan toe emplooi had gevon den, werd free lance model, liep talloze shows in binnen- en buitenland en lachte vanaf de advertentie pagina's van dag- en weekbladen het le zend publiek toe. BRIGITTE van Kranenburg kwam via bureau Top Telefoon in 1962 in contact met een Franse filmploeg, die onder leiding van regisseur Roger Anin voor de thriller „Les Scorpions" opnamen maakte in 'b Noordhollandse Enkhuizen. Een klein rolletje zat er toen maar voor haar In. maar 'n film carrière vloeide er tóch later uit voort. Brigitte studeerde Frans, dat de stuk ken er vanaf vlogen. Haar moeder: „Onbegrijpelijk eigenlijk, hoe dat alle maal gegaan is. .Stien had niet eens op. de mulo gietenl" Knfim de medéwierkstér aan een reclamefilm Xan A?,°P en de tweedfrprijs- vVinares tijdens een pTeaefTandse "Miss Bril-verkiezing nam een belangrijk be sluit: „Ik ga naar Parijs". En omdat 't land van Marianne al dé Brigitte Bar dot) heeft, veranderde ze haar naam in Katia Christina. HANDENVOL WERK kreeg het Ha- zerswoudse fotomodel, toen ze zich in 1963 in de Parijse Rue Scheffer had gevestigd. Tijdschriften van velerlei pluimage deden en doen een beroep j op haar om het lezend publiek vanaf1 de voorplaat toe te lachen. In talloze advertenties prijst en prees ze ook daarI de velerlei produkten aan. Zei ons haar moeder: „Wij kopen hier in Holland vaak „Jour de France", want daarin! staan vaak advertenties, waarin onze Stien staat afgebeeld. Ja, ze verleent ook medewerking aan een beeldver- j haal, dat in een van die Franse illu straties verschijnt". DE FRANSE TELEVISIE deed ver- i volgens een beroep op de Hollandse voor een serie, waarin zij de rol van een diensbode vertolkte. Overigens: liefde speelt in deze serie een belang rijke rol die liefde schijnt Katia Christina nu ook in het dagelijks le ven gevonden te hebben in de persoon van een Franse filmregisseur, die al enkele malen de ouderlijke woning van zijn verloofde aan de Van Ruysdaal- straat heeft bezocht. ,,Dat is dan wel j lachen", aldus moeder Van Kranen burg, „want echt, van dat Frans be- grijp ik geen snars. Mijn man wel, die studeert Frans. Nou ja, we behelpen ons wel, hoor, dat wel. Stien vei-taalt alles wel over en weer". En weer ver der gaand over Katia's tv-carrière: „Ze heeft het zo druk, dat ze bijna geen tijd heeft om hier naar Hazers- woude over te wippen. Nu doet zé ook weer mee aan een televisieserie, die zich afspeelt op een autoracebaan". ,,MET PASEN is onze dochter hier met haar verloofde thuis geweest. Nou. dat is me wat geweestZe ging toen even met die Matra-sportwagen naar Noordwijk, werd toen aangehouden door de politie. Bleek ze me geen ken tekenbewijs bij zich te hebben. Goed, dachten die politieagenten, wie be weert dat die auto van haar is? Dus kwamen ze mee naar de Van Ruys- daalstraat hier. Tweede Paasdag u kunt zich wel voorstellen, wat die Ha- zerswouders gedacht zullen hebben, die de politieagenten met Stien hier de straat in zagen komen. De woens dag erop zijn ze nog 'n keer geweest". Kathia's moeder voegt er aan toe: „De boete bedroeg zeveneneenhalve gul- VRIJWEL iedere week schrijt Katia een brief naar huis en houdt daarin ouders en zusjes op de hoogte van haar activiteiten in Parijs. „Ze heeft ons nu j uitgenodigd voor een vakantie aan de Rivièra, mijn man, de twee dochters en mij. Tot Parijs met de trein en dan eerst naar haar flat. Ja, ik ben er pas I ook geweest. Onze dochter heeft be halve haar eigen flat ook nog een paar appartementen die ze verhuurt. Toen ik in Parijs was, trok ze steeds met mij er opuit". En weer doorgaand: „Stien was van plan om met haar ver loofde met Pinksteren hier thuis te i komen. Dat is anders nog niet hele maal zeker, want ze schreef, dat ze naar Londen moest", i Ze HEEFT onlangs ook een toneel-rol gespeeld in Vincennes, vlak bij Parijs. Daar werd in het Théatre Daniel So- rano een toneelstuk, „La flamma et le souffle", van de Italiaan Turi Vasile op de planken gebracht. „Dat toneel spelen doet ze, om met mensen van het vak in contact te komen", aldus haar moeder. „Het lijkt me anders wel moeilijk, toneelspelen In 't Frans". OEGENEN van onze lezers die in mi- litaire dienst hebben gezeten, kunnen j zich nog wel de ansichtkaarten herin neren, waarop een militair en een char mant meiske ,,Dat was ze ook", aldus haar moeder, die de laatste tijd nog wel eens wat mensen van de pers over de vloer krijgt naar aanleiding van de successen, die haar dochter in Frank rijk boekt. Dat succes kén natuurlijk nog groter worden. Ja, men zou haast zeggen: dat moet er nu wel uitko men. Immers, nadat Katia Christina in de veelbesproken film „Masculin, femlnin" van Jean Luc Godard een rol heeft gespeeld, staat haar nu heel gróót werk te wachten. Op stapel staat namelijk de produktie van een speel film, die handelt over de Saint, de iedereen bekende televisieheld. Nie mand minder dan Jean Marais speelt hierin de hoofdrol en Katia Chris tin^ is zijn tegenspeelster. Als regis seur gaat Christian Jacques aan het roer staan. „ZE IS NOG altijd dezelfde geble ven", zo zegt haar. moeder trots. „Nog altijd dezelfde van vroeger hoor. Maar aanpakken wil ze, dat heeft er altijd al in gezeten". Waarmee maar weer bewezen is, dat met een grote dosis courage en doorzettingsvermogen veel te bereiken valt).).). uit voorraad leverbaar. DE ZAAK VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Muziek- en grammofoonplatenhandel HAARLEMMERSTRAAT 86 Vanavond organiseert de KVP, afdeling Leiden, in de Stadsgehoorzaal een festijn, waaraan behalve de Fellows ook het Leidse Zoldercabaret medewerking gaat verlenen. Kandidaten voor de komende gemeente raadsverkiezingen zullen present zijn. om desgewenst een informeel met belangstellenden verschillende kanten van de Leidse gemeente politiek te bespreken. Tijdens de Nederlandse danskampioenschappen voor professionals, die het afgelopen weekeinde in Den Haag werden gehouden, legde het Leidse paar J. Alphenaar-H. Lens bij de Latijnsamerikaanse dansen beslag op de derde prijs. Zij kwamen ook zover bij de ballroomdansen. Joop Mulder (22), die het afgelopen jaar optrad als consul van de Minjon-afdeling Leiden, gaat per 1 juni het Minjonschip verlaten. Zijn plaats zal worden ingenomen door de eveneens twee-en-twintig jarige Ruud den Dopper, Appelstraat 9, Leiden, telefoon 01710-25255. Degehen. die belangstelling hebben voor het jeugdradio-amateurwerk, kunnen zich derhalve altijd tot hem wenden voor een eventueel lid maatschap. Jacques Senfs „Beat 25" vindt navolging! Vanmiddag in de loods van de Genie te Alphen (Hoorn) met beatgroep You Know Who, van avond in diezelfde loods met De Vrolijke Vrijbuiters. De opbrengst is bestemd voor de herbouw van de Uithoek, het honk van de R.K. jeugd van Alphen aan den Rijn. Op 25 juli gaat voor de zestiende maal de Tour der Verenigde Naties, oftewel Tour de Frats, van start. Aan dit jaarlijks terugkerend evene ment voor stevige jongens zal ook een Leidse ploeg deelnemen. Wanneer op zaterdag 4 juni aanstaande het KRO-kinder-songfestival 1966 wordt besloten met de finale, zal Leiderdorpse Ellen Wagenaar trachten het een eind te brengen onder de zes finalisten in de cate gorie solisten. En kindercircusprogramma is ee. Prix Jeunesse International i je wellicht nog zult herinn Atleta destijds medewerking i bij de KRO te blijven: het jubileum van de Nederlandse bijdragen aan de i München, van 3 tot 10 juni. Zoals je ren. verleende Warmonds jeugdcircus Lan de produktie van dit programma. LEIDSE TOPTIEN Naast The Motions uit Den Haag heeft een andere Nederlandse beatgroep, The Jets uit Utrecht, zich een plaats weten te bemachtigen bij de Leidse (en Nederlandse!) top tien. De pupillen van Jets-manager Ferenc Mulder, die eertijds al successen boekten met vooral „Gold- finger", hebben met hun vertolking van „Picd piper" weer veler belangstelling weten te wek ken. Overigens: Chrispian St. Peters, die met „You were on my mind" deze week nummer vier staat, krijgt in ons land vergeleken met The Jets geen voet aan de grond met 7. ij n „Pied piper". 1. Sloop John B The Beach Boys 2. Dedicated follower of fashion The Kinks 3. Take it or leave it The Searchers 4. You were on my mind - Chrispian St. Peters 5. Substitute The Who 6. Why don't you take it? The Motions 7. It put a spell on you Alan Price Set 8. Pied piper The Jets 9. Homeward bound Simon and Garfunkel 10. Monday, Monday The Mamma's and The Pappa's

Leidse Courant | 1966 | | pagina 10