Speeltuinver. „Prinses Beatrix" in conflict met Leidse Bond van Speeltuinverenigingen Kleine, maar gevaarlijke „zaakjes" DAG VAN EUROPA IN LEIDSE RAAD DOOR DE VOORZITTER HERDACHT Zorgelijke positie van Leidse Maatschappij voor Toonkunst PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 10 MEI 1968 Ledenvergadering beslist over ontbinding De algemene ledenvergadering van de speeltuinvereniging Prinses Beatrix" op 25 mei a.s. in de grote zaal van de Bevrijdingskerk zal wellicht een ongewoon verloop gaan krijgen. Punt tioee van de agenda luidt: Ontbinding van de vereniging" en in een toelichting hierop geeft het bestuur te kennen, geen enkele reële mogelijkheid te zien om de vereniging in leven te houden. Een van de belangrijkste redenen die het bestaan van de v>ereniging bedreigen, is aldus het bestuur, de (verplichte) samenwerking tussen de speeltuinvereniging „Prinses Beatrix" en de Leidse Bond van Speeltuinverenigingen, een overkoe pelend orgaan, waarbij alle speeltuinen tn Leiden zijn aangesloten. „Bond heeft nooit enige belangstelling getoond voor onze nieuwe vereniging „Juist deze bond, die onze belangen moet behartigen, gooit er met de pet naar", schrijft het bestuur van boven genoemde speeltuinvereniging en ver volgt „Wat denkt u van een admini stratieve achterstand van een jaar? Een schrijven van ons aan deze bond van augustus 1965 Is nog steeds niet beantwoord Het bestuur van „Prinses Beatrix" verwijt de bond nimmer enige belang stelling te hebben getoond voor hun niéuwe vereniging. „Zeer waarschijn-1 ging te laten beslissen. lijk komt de speeltuin er dit jaar weer niet" verzucht het bestuur, dat meent dat het niet langer verantwoord is door te gaan. „Wij willen uw kinderen graag een gezonde ontspanning aanbieden, maar dat is op deze wijze onmogelijk. Juist omdat ons werken niet tot ontplooiing kan komen, moeten we constateren, dat dit de enige oplossing is". Die enige oplossing is volgens het bestuur dan om de leden zelf maar over het voortbestaan van hun vereni- Haagse Comedie BEDRIJFSPSYCHOLOGIE AAN DE KAAK GESTELD IN „VRAAG ME NIETS" IN DE LEIDSE SCHOUWBURGmoeten je liefhebberijen zijn, dan werd gisteravond in de serie abonne- krijg je gegarandeerd die baan". An- mentsvoorstelllngen door de Haagse drew speelt het niet klaar. Wanneer Comedie opgevoerd een blijspel van hij zijn vrouw moet kleineren Ira Wallach. ..Absence of a cello", in de Nederlandse bewerking van Alfred Pleiter getiteld „Vraag me niets". Een blijspel, waarin de spot wordt gedre ven met de diepgaande psychologische vooronderzoeken - bij het in dienst nemen van employé's in grote con cerns. Vooral in de Verenigde Staten zijn de methoden tot in de kleinste de tails uitgewerkt De nieuwe mede- de aanpassing aan de inte ressesfeer van het concern, waar iede re medewerker gestandaardiseerde huizen bewoont, gelijke opvattingen heeft en zijn familie aan de zaak ver kocht heeft, geeft hij er de brui aan en verliest hiermee ogenschijnlijk de kans op zijn job. VOORTREFFELIJK SPEL werkers worden in het onderzoek ge- orgette Hagendoorn als pseudo-ir Ge heel mentaal geanatomiseerd, hobbies, levensopvattingen, zelfs de godsdienstige gerichtheid, alles, let terlijk alles wordt door het niets ont ziende oog van de psychologische waarnemer geregistreerd en- gewogen. Het prijsgeven van het eigen inner lijk, het moeten loslaten van een eigen persoonlijk familieleven, dit al les kan een mens soms te veel wor- IRA WALLACH heeft zo iemand ten tonele gevoerd in de persoon van een wetenschappelijk onderzoeker. An drew Pilgrim, die om financiële rede nen gedwongen is een functie in het bedrijfsleven te zoeken. „Vraag me niets" toont het spel van ondervrager en ondervraagde, dat in dit geval enigszins op verstoppertje spelen gaat lijken. Op aandringen van een vriend des huizes, de materialistische en za kelijk ingestelde jongeman Perry Litt- lewood tracht de geplaagde Andrew zich anders voor te doen dan hij is. Zo moet je omgeving er uit zien, dit UITBREIDING LEIDS OPLEIDINGSINSTITUUT VOOR ANALISTEN Het Leidse opleidingsinstituut voor analisten is uitgebreid met een aantal nieuwe cursussen waaronder een dag opleiding voor laborant, waarvoor als opleiding geldt twee jaar voortgezet on derwijs; een avond-opleiding voor che misch analist, waarvoor als vooroplei ding geldt een diploma voor laborant of een diploma voor leerling analist che mische inrichting en eeD avondoplelding voor algemeen klinisch en klinisch che misch analist, waarvoor als vooroplei ding geldt het diploma leerling-analist medische richting Belangstellenden kunnen over deze cur sussen. maar ook over de andere cur sussen die deze gesubsidieerde school geeft, een prospectus aanvragen rond het 50-jarig bestaan van de gym vereniging „Jahn" wordt morgen op de rolschaatsbaan aan de Pieter Bothstraat een springdemonstratie gehouden. Aan vang 7 uur. Dezelfde demonstraties zul len ook gehouden worden op 12 en 18 mei. reap op de Kaasmarkt en het Be- vrtjdlngsplein. Andrew, een ondeugend oud je, dat steelt als de raven. Voor haar applaudiseerden de toeschouwers een maal als de, raven. Voor haar applau disseerden de toeschouwers eenmaal tijdens de voorstelling. Niet minder excellent vertolkte Gijsbert Tersteeg de rol van Andrew, de bon-vivant die zich in deze situatie een streng en strak maatschappelijk jasje moest aanmeten. Annv de Lange. Eric van Ingen en Ingeborg Elzevier speelden op amabele wijze ieder hun eigen rol in deze komi-satire. De jongste twee van de groep. Marijke Merckens en Jacco van Renesse wisten zich uit nemend te bewegen in samenspel met hun medespelers. Algemene indruk: Weinig verhaal, goed spel. ROUWDIENST VOOR MGR BEKKERS IN ANTONIUS- NOODKERK Mede op verzoek van niet- katholieke zijde zal vrijdagavond om half acht in de noodkerk van de St. Antoniusparochie aan de Vijf Meilaan te Leiden een Rouwdienst voor de overleden Bossche bisschop, mgr. W. Bek kers, worden gehouden. Tijdens deze dienst zal tevens een her denkingswoord worden gespro- BURGERLIJKE STAND Geboren: Jocelyn d.v. A. Benard en K. Bakker; Nicolaas Jacobus z.v. N. B. M. Roovers en W. M. Rijsdam; Eve line Paula d.v. F.C. A. Berg en P. H. Jansen; Timothy z.v. J Meijers en H. E. Ravensbergen; Adriana Mechalina Margaretha d.v. J. C. C. Nieuwveen en F. C. T. v. Hoekelen; Sara d.v. D. Ra vensbergen en E. Plezier; Jacobus Wilhelmus Hermanus Philippus z.v. C. J. Verhagen en J. J. M. v. Hazen- donk; Johanna Lammina d.v. J. Eising en W. J. Wilpshaar; Christina Johan na Alargrilha d.v. W. Delforterie en C. M. Ginjaar; Francisca Geertruida d.v. J. F. v d. Kwartel en A. den Har- tog; Désirée Elisabeth d.v. G. M. Pie- terse en I. M. Hoogenboom; Elizabeth d.v. I. Zirkzee en E. v. d. Zeeuw; Ste- phano Barto z.v. W. v. Iperen en M. A v. d. Hoek; Michel Arwin z.v. J. Noppen en J. W. Moenen; Aaltje Lena d.v. J. Pronk en M. C. de Haas; Alle- gonda Johanna Maria d.v. P. T. G. Duivenvoorden en J. A. Brandt; Neel- tje Jacoba d.v. J. v. d. Oever en C. Krijgsman. Elisabeth Cornelia Joanna d.v. N.F.J. Hooijmans en C. J. H. v. d. Meer; Mendy Veronica Maria d.v. J. H. Gottmer en V. M. v. Deursen; Mo nica Barbara Maria d.v. J. H. C. van Veen en J. M. M. Kramer. Gehuwd: F. W. M. Pieck en C. M. A. Buurman; V H.J. Roose en M. Lam me: M. J Erkelens en J. H. Bousie; C. P. A. Holierhoek en M. D. v. .Rijn; B. Kowalewski en E W. C v d. Kaaij. Overleden: A. Verhoef 80 j., m.; C. Groenendaal 83 j„ e.v. W de Roode; C. Zwart 85 j., vr.; J. C. R. Brouwer 7 d., z.; C M. A. Huart 74 j.. m.: K. W. Bruijn 68 j.. m.; N. de Jong 69 j.. m.; A. M.C.J. Frenken 3 m., d.; W. M. v. Vliet 71 j., m. De donkergrijze personenauto, die het afgelopen weekeinde ontvreemd werd van de Van der Waalsstraat, is terugge vonden in de Franchimontlaan. Waar schijnlijk hebben joy-riders er een be denkelijk prezier in gehad, losjes een wagen te openen en weg te tuffen. Dat kan allemaal in dat lieve wereldje van ons. Gezien bij een Leids middenstan der: „Wij eten van 1 tot 2 U." De goede man die deze welgemeen de dank meent te moeten geven voor het feit dat hij gaat eten, lijkt ons een goede eter toe. Wel heeft zijn dank hier voor ons even doen verbazen. O Gezien bij nacht: Een Leidenaar loopt stillekens langs de verlaten straten met een em mertje kalk en flarden oud behang. Zijn huls heeft blijkbaar een opknap beurt gehad, hjj zij daarmee gelukge wenst. Aangekomen bij een gracht staaf de nachtelijke kalkklopper en behang- scheurder stil in stille overpeinzing van de ongeloorloofde daad die hij op het punt staat te verrichten. Hup een twee drie, daar gaat ie dan. Op het don kere water van de stille gracht drijven de fragmenten van een binnenkamertje en vertellen dat zij het twijfelachtige voorrecht genieten, als afvalemmers ge bruikt te worden. Op een dit week einde georganiseerd concours van de Nederlandse -Accordeonnisten Associa tie te Rotterdam is onze stadgenoot Driekske Daans in de hoogste afdeling Amateurs kampioen geworden met als vrjj werk: Toccata en Fuga in d van Joh. S. Bach en als verplicht werk: een voor accordeon geschreven Sonatine van de Nederlandse componist H. Strategier. Dr. Daans Is leerling van de accordeon klas van de Stichting Leidse Muziek school en orkestlid van het Leids Ac cordeonorkest „Neerlandia". Alphens meisje naar accordeon- kampioenschappen Voor de Leidse kantonrechter De zitting van de Leidse Kantonrechter, mr. W. de Koning, kenmerkte zich gisteren opvallend door het grote aantal z.g. „kleine zaakjes", die weinig of geen aanleiding gaven tot lange requisitoirs en min of meer spitsvondige ré- en duplieken. Een uitzondering vormde ditmaal de zaak, waarin een 23-jarige automobiliste uit Leiden terecht stond. Uit de tenlastelegging kwam naar voren, dat de automobiliste op 4 maart j.l. met een door haar bestuurde auto op de Vinkweg met hoge snel heid uit een bocht was gevlogen. Zij schoot tengevolge hiervan een vluchtheuvel op en ramde een daarop staande verkeerszuil. De ver- keerszuil sneuvelde, de auto was meteen rijp voor de sloop en de be stuurster zowel als haar passagier werden uit de auto geslingerd, doch liepen hierbij wonder boven wonder geen noemenswaardige letsels op. „Ik ken die bocht daar niet en werd er dus zo door verrast, dat ik niet vol doende bijstuurde", verklaarde ver- Dank dachte de reden van haar stunt. „Het was de auto van uw man en hij was nog gloednieuw ook. Er zal dus thuis neem ik aan wel wat voor u gezwaaid hebben", informeerde de kantonrechter na raadpleging van het proces-verbaal. „AL LANG BEST" De automobiliste, die naar woord en houding blijk gaf het geheel nogal laconiek op te vatten, knikte bevesti gend en liet zich wijselijk niet verder uit over haar ongetwijfeld allesbehal ve prettige thuiskomst zonder auto. De officier, mr. J. A. J. v. d. Brug gen, kwam uiteraard tot de conclusie, dat verdachte op onaanvaardbare wijze had gereden. „De betreffende bocht is goed overzichtelijk en de snel heid. waarmede verdachte die. bocht naderde t.w. ruim 70 km. per uur was onverantwoordelijk en leverde, zoals wel is gebleken, ernstig gevaar op". Hij eiste een boete van 100 subs. 20 dagen. Met een schouderophaal maakte verdachte duidelijk, dat zij niets op of aan te merken had. „Feitelijk had ik een hogere boete in m'n gedachten maar zal het ditmaal nog bij de eis laten", aldus luidde de korte vonniswijzing van de kanton rechter. Verdachte vond het blijkbaar „al lang best" en volstond met een kort knikje. BROMFIETSER OP MOTORKAP „Ik was nogal zenuwachtig en reed daarom per abuis verkeerd", aldus Op het door de Nederlandse Accor- verklaarde een^ 2^1-jarige hulp in^de deon-Assiciatie georganiseerde accor deon-solistenconcours voor de provincie Zuid-Holand in Rotterdam, heeft Elly van Teeffelen uit Alphen aan den Rijn 't gepresteerd om in de derde afdeling met 76 punten bij de eerste drie te eindigen. Als gevolg hiervan is zij nu gerechtigd in oktober a.s. te Zeist deel te nemen aan de Nederlandse kam pioenschappen. Martin Akker, ook uit Alphen a/d Rijn, miste op één puntje net de boot om ook mee te kunnen gaan naar de landelijke kampioenschappen te Zeis' Zijn prestatie was er niet minder om. Hij behaalde er 75 punten. Het vol gend jaar moeten beiden een afdeling hoger uitkomen. Ter gelegenheid van de Dag van Europa van de Stadhuistoren waaide gis teren de Europese vlag heeft burgemeester mr. G. C. van der Willigen gistermiddag bij de aanvang van de raadszitting in een speech enkele ogen blikken stil gestaan bij de Europese eeirwording. Hij herinnerde er o.m. aan, dat 18 Jaar geleden op de Dam de eerste grote manifestatie voor de Europese integratie plaats vond. waarbij wijlen sir Winston Churchill het woord voerde. Op 9 mei 1950 legde Robert Schuman zijn verklaring af ter oprichting van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal. Daarom ook is door de minis- lei de Dag van Europa voor Nederland Agenda in een half uur afgewerkt „Wij kunnen one afvragen", aldus de burgemeester. „In hoeverre de Euro pese éénwording sinds 1948 en 1950 is gevorderd en of daardoor een omme keer ln het leven en denken van de Europeaan is teweeggebracht en of het begrip „Europeaan" aldus aan zin volle inhoud en betekenis heeft gewon nen. Wanneer wij ons deze vraag stel len, dienen wij eerst terdege onder ogen te zien, dat een volkomen integratie van Europa een zaak Is van zeer lang zame groei: er moet veel gegeven en genomen worden, en juist dat eerste valt niet mee. Toch kan worden gecon stateerd, dat de eenheidsgedachte op gang ls gekomen: op technisch gebied is al heel wat bereikt, omdat menings verschillen op dat vlak tamelijk snel en zakelijk kunnen worden bijgelegd". „Anders ligt het", zo ging mr. Van der Willigen verder, „met de politieke zijde van de Europese zaak; met gang komt, opdat de theoretische over eenstemming niet té ver bij de prak tische zal achterblijven. De praktijk is immers, dat door toerisme, zaken- en stedenuitwisseling de laatste jaren het contact met „de buitenlander" veel in. tenslever is geworden en de grenzen zijn vervaagd; door met elkaar te spre ken, heeft men begrip voor elkaar ge kregen en heeft men „de ander" in za kelijke en andere contacten gevonden. Daarom is het van belang, dat op po litiek vlak een stroomversnelling naar de eenheid zal plaatsvinden: vele heilige huisjes zullen eigenhandig moeten wor den afgebroken om een open, rechte weg naar het einddoel te kunnen verkrijgen: een zo groot mogelijke Europese een heid onder het toezicht van een Euro pees Parlement". Burgemeester Van der Willigen be sloot met de wens uit te spreken, dat de Dag van Europa spoedig de herden king zal zijn van de tot standkomlng van de eenheid van Europa. De openbare raadsvergadering zelf iin slechts een half uur in beslag. Alle jendapunten werden goedgekeurd, al door de houding van Frankrijk is het leen het voorstel inzake verkoop aan streven naar politieke eenheid In feite het Rijk van gronden, gelegen in de ge- op een dood spoor geraakt. Meer dan meente Oegstgeest, ten behoeve van de ooit is het ehter noodzakelijk, dat ook aanleg van rijksweg 4. kreeg zes stern- op dit vlak de Europese zaak weer op men tegen. BRIDGECLUB SANS ATOCT Uitslag 6e ronde „Krooncompetitie" tussen haakjes de totaalstand) Groep A: Star-Goutier 158 (925) 1, echtp. Vissers 127 (896) 2, mevr. Tieke- meyer-v d. Drift 152 (892) 3, v. d. Zeeuw-v. d. Zeeuw 134 (870) 4, v. Bra- kel-van Rhijn 133 (843) 5. Crama-v d Mark 122 (809) 6. v. Brakel-Bonnct 141 784. 7). Eling-Sijpesteyn 143 <771i 8. echtp. Aenmey 123 (.766) 9. v. d. Ende- v. d. Drift 145 (756) 10, echtp. Bernard 132 (750) 11. de Graaf-v. Zanteq 110, (658) 12. Groep B: Jonkers-Dubbelaar 97 (702) 1, Ooyendijk-partner 115 6912, dames 8tikvoort-v. d. Zeeuw 124 (690) 3, De Jong-mevr. Den Dekker 117 (671) 4, Deze week wordt in Voorschoten ge- eniging. 20 v. d Oever-Rijnsburger 89 (642) 5. vierd. het 100-jang bestaan van het ochtend vor Wendt-Meiboom 108 (636) 6. La Lau- Protestants Christelijk onderwijs Dit partner 121 (629) 7. v. Zanten-mevr. feest begint donderdagavond JAAR PR0T. CHR. ONDERWIJS IN VOORSCHOTEN Geldlening Mej. N. H. Mak werd benoemd tot tweede onderdirectrice van de Louise de Coligny H.B.S. Ter financiering van de uitgaven in de eerstkomende 12 maanden voor de bouw van beide Ulo scholen aan de Van Beinumstraat en aan de Sumatrasti aat besloot de raad de aanbieding van de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten: een geldlening van 3.5 miljoen gulden tegen een rente van 6,75 pet. te aanvaarden. „Misschien een hoog percentage", vond de heer Duijverman (WD), „maar we moeten dit doen". Boekenfonds Bij het voorstel tot uitbreiding van de werking van het boekenfonds aan het Rembrandt-lyceum vroeg de heer Zunderman (PvdA) of het niet mogelijk was. dat ook andere rectores en direc trices dit boekenfonds overnamen. Wet houder Sannes zei. dat het fonds een uitstekend succes heeft opgeleverd, maar het over te nemen door andere scholen achtte hij een moeilijke zaak, omdat het fonds zich nog in een experi menteel stadium bevindt en het nog niet bekend is welke kosten er zullen zijn als alle klassen bij het fonds zijn ingeschakeld Voorts waren er van an dere gemeentelijke VHMO-scholen nog geen verzoeken om een fonds binnen gekomen. Hij verzocht de raad met het doen overnemen van het fonds nog een jaartje te willen wachten. Suikerwerkfabriek Pel gekocht door studentenhuisvesting i de huishouding uit Oegstgeest de reden waarom zij destijds met haar brom fiets een nogal vrij gevaarlijke stunt had uitgehaald. Komende vanuit de Geverstraat was zij namelijk de bocht afsnijdend de Deutzstraat ingereden, de verkeerszuil links voorbij gegaan en vervolgens bovenop een tegemoet- rijdende auto gereden. „De klap kwam nogal aan, want u kwam bovenop de motorkap terecht en heeft blijkbaar niet alleen verkeerd maar ook nogal hard gereden",-las de kantonrechter in het proces-verbaal. „Had dan zó'n haast", informeerde hij nog. Neen haast had verdachte niet. Zij was alleen nogal zenuwachtig geweest. Over het waarom liet zij zich niet verder uit. „Als verdachte zoveel last van zenu wen heeft, dat zij dergelijke gevaar lijke verkeersovertredingen maakt, kan zij haar bromfiets beter thuis laten", kwam de officier tot de conclu sie. Hij vond voorts, dat verdachte nog van geluk mocht spreken er *zo goed van afgekomen te zijn. „Als verdach te wat minder geluk had gehad en de bestuurder van die auto niet direct sterk had afgeremd zouden de gevol gen voor haar waarschijnlijk zeer ernstig zijn geweest", wees hij ver dachte indirect nog eens op haar levensgevaarlijke manoeuvre. Ter correctie van een en ander eiste hij in totaal 50 boete subs. 10 dagen. Nadat verdachte te kennen had LEWSE AGE1SDA DINSDAG 10 MEI Nederl. Roode Kruis, afd. Leiden en Omstr. Ledenvergadering. Rest. De Doelen, aanvang 17.00 uur. Abonnementsvoorstelling Haagse Co medie Opv. „Vraag mij niets". Schouwburg, aanvang 20.00 uur. Kath. Nat. Bond voor EHBO. afd. Leiden Aanvang cursus. Gebouw GG en GD. 20.00 uur. WOENSDAG 11 MEI K en O Lezing over „De wind molen, ohze vriend". Rapenburg 61. aanvang 20.00 uur Ned. Madrigaalkoor Concert o.l.v. Herman Strategier. Stadsgehoorzaal, aanvang 20.00 uur. Sociale Raadsvrouw Spreekuur, Trouwkamer Stadhuis. 16.00-18.00 uur. Kath. Nat. Bond voor EHBO. afd. Leiden. Examens aanvang-cursus. Gebouw GG en GD, 20.00 uur. DONDERDAG 12 MEI Kath. Volkspartij, kring jongeren groep Leiden bijeenkomst over: „Grondslag en karakter van de KVP". Rest. Zomerzorg, aanvang 20.00 u. gegeven, dat zij niets meer te zeggen had, vonniste de kantonrechter con- KOETS BOTSTE TEGEN AUTO Het komt in het hedendaagse snel verkeer slechts sporadisch voor, dat een koetsier betrokken raakt bij een botsing wegens het niet verlenen van voorrang. De betreffende koetsier, die een steeds zeldzamer wordende cate gorie van weggebruikers vertegen woordigde was een 68-jarige inwoner van Noordwijk, die op de bok van een met één paard bespannen, trouwkoets zittende op de Zeeweg ter plaatse geen voorrang had gegeven aan een van rechts komende auto. Koets en auto kwamen in botsing. „Wij reden met acht koetsen achter elkaar en de vierde was het kruispunt aj voorbij toen die bestuurder optrok en vlak voor mijn paard overstak", wees de koetsier op verontwaardigde toon zijn schuld van de hand. „Die automobiliste verklaarde, dat uw koets zich nog op een afstand van 40 meter bevond toen zij het kruispunt opreed en u dus tijd genoeg had uw paard in te houden", kon de kanton rechter gezien het proces-verbaal re pliceren. „Niets van waar; de afstand bedroeg nauwelijks tien meter", rea geerde de koetsier zichtbaar kwaad. „Die auto had nu eenmaal voor rang" kon de officier slechts conclu deren. Desondanks had de automobi liste er zijns inziens beter aan gedaan even te wachten mede gezien het feit. dat het hier een „paardetractié betrof. Deze opmerking sloeg bij de koet sier zichtbaar goed in. „Ja want een paard heeft geen rem en die kun je niet altijd in dergelijke gevallen tij- dig genoeg tot stilstand brengen", lichtte hij op docerende toon nog na- De officier had begrip voor verdach- tes moeilijkheden in het snelverkeer en eiste slechts 25 boete subs. 5 da gen. „Ik kon er echt niets aan doen", ver zekerde verdachte nog eens. De rechter kon er eveneens Inko men. dat een koetsier het vandaag de dag niet gemakkelijk heeft in het jachtige verkeer en vonniste mild met 10. GEVESTIGDE PERSONEN IN LEIDEN GEVESTIGDE PERSONEN van 28 april t/m 4 mei 1966 C. J. J. Raats en fam., groentehan delaar. Kennedylaan 13; A. M. Bur- kill - ter Meulen, houder wasserette, Kennedylaan 93; A. J. Kempers en fam., timmerman, Jan Lievenstraat 3; C. Wesselius en fam., winkelier groen ten en fruit, Borgerstraat 2; P. Tol en fam., metselaar. Diamantlaan 132; N. Kluivers en fam.. tekenaar, Diamant laan 154; L. J. Abbink en fam., be drijfsleider, Diamantlaan 176; C. A. Bos en fam.. vertegenwoordiger. Lange Mare 88: M. S. Essaadi en fam.. lasser, 4e Binnenvestgracht 2a; A. H. van Mourik en fam.. verwarmingsmonteur. Herengracht 104; R. J. E. A. Hüppe- ner en fam., Kolfmakerssteeg 3; W. J Bloemendaal en fam., dekenwever. Van Riebeeckhof 26; A. V. Tersteegen en fam., Lieven de Keystraat 11; H. W. Lindeijer en fam., kantoorbedien de, Seringenstraat 18a; P. .J. van der Spek en fam., manufacturer. Kenne dylaan 23; T. A. M. van Goozen-van Leeuwen en fam.. Hoge Rijndijk 59; A. J. M. R. Voll en fam.. Diamantlaan 174; J. J. X. Klaaijsen en fam., loon- administrateur, Baehstraat 536; C. M. Westerman en fam., leraar M.O., Room- burgerweg 25; P. Gijsman en fam., depóthouder wasserij. Lage Rijndijk 12b; J. Schrama en fam., Zaanstraat 151; C. Meijer en fam.. administrateur. Apothekersdijk 14; W. P. J. Smitt. journalist. Duinhof 29; E. J. M. van de Lustgraaf. kleuterleidster. Lammen- schansweg 110; A. Florusse. verpleeg ster, de Sitterlaan 18; A. L. Elsmar., Kersenstraat 23; M. Maat, verpleeg ster, Witte Rozenstr. 21; J. C. Heems kerk, employé BPM, Scholtenstraat 14: F. A. Fiolet, verkoper, Corantijnstr. 100; W. F. de Wolf, werktuigkundige, Lage Rijndijk 126a; H. J. C. W. Jagers, 1.1.- verpleegster, Hoflaan 46; G. J. Bouw man, Herenstraat 97; A. A. Haft, sta tionsassistent, Munnikenstraat 36; G E. Bakker, de Laat de Kanterstraat 3; M. C. J. Langeveld, verpleegster, Rüns- burgerweg 167; L. L. Rosenwald. ar- beids-therapaute. Rijns burger weg 119a; M. A. Venema, verpleegster. Rijns- burgerweg 10; C. G. A. W. Nibbelink, autobuschauffeur, Maredijk 9; E. C. M. Buter, groepsleidster, Apothekersdijk 28; M. B. Josephus Jitta, Rapenbuig 12; J. A. M. Fianen. Nieuwsteeg 19; A. R. Emanuels. rijksambtenaar. J. van Houtkade 24; C. C. Hoogendoorn, zie- kenverzorgster. Rijnsburgerweg 10; M. H. J. van Royen-van Rijn en fam.. Haverstraat 86; J. Kuiper, zwem-in- structeur, Berlagestraat 21; M. W. ae Jong, kleuterleidster, Herenstraat 16a; A. L. Hazewinkel, lerares, Rijnsbur- gerweg 162; G. Ellerbroek, Boerhaave- laan 31; L. B. Drost, verpleegster. Rijnsburgerweg 167; A. N. F. van Eg- mond, Klikspaanweg 16; A. Acharrat, plaatwerker. Nieuwe Beestenmarkt 8, M. Hmidane. staaldraaddraaier. Kraai- erstraat 2; M. Moadine, plaatwerker, Nieuwebrugsteeg la; I. P. A. Bosman, Lage Rijndijk 142; A. Kabach, arbei der touwfabriek, Kraaierstraat 2; A. J. C. Zwinkels, Nieuwe Rijn 34a; N. Guevera, 1.1. verpleegster, Rijnsbur gerweg 10; F. J. M. Hoogenboom. Rijnsburgerweg 37: W. Bolderman, kelner. Vinkenstraat 6: R. G. Duursma, militair. Noordeinde 2a: L. H. M. J. ter Haar. timmerman. Voorstraat 51; J. M. Bordewijk-Knotter. Boerhaave- laan 51; A. G. van der Wielen, J. van Goijenkade la; H. H. Schonewille, be- tonspanner, Atjehstraat 9; E. Németh- Sanders, Bachslraat 288; P. T. Fehmers medewerker RKU, Warmonderweg 43, A. E. Mulder-Mutsers, Vliet 3; W. Nleu- wenhuis, ziekenverzorgster, Mezenstr. 2; R. Prins, Groenesteeg 48; M. Was- sink-Tekamp, Morskade 21a; M. C. van Driel, Garenmarkt 11. J. M. A. Klep per, Koornherstr. 50; M. P. J. Logher 1.1.verpleegster. Hooigracht 15; K. D. Bijlmer-van Konijnenburg, Lijsterstr. 20; E. van Vondel. 1.1. verpleegster, Sophiastraat 45; G Lecca, los arbeider, Wasstraat 31; H. M. Hoeks, kantoorbe diende, Meerburgerstraat 11; M. Zori, los arbeider, Wasstraat 31; C. Fivez, Cobetstraat 16; M. Tarzhout, arbeider touwfabr., Sumatrastraat 110; J. J. Rieteco, militair. Atjehstraat 28; C. J. van Klink, glas-instrumentmaker. He renstraat 6a; P. P. de Koning, ambte naar N.S.. Roodenburgerstraat 56: W. J. Nauta, Witte Singel 18; C. T. Bier- masz, secretaresse, Steenschuur 7; M. L. Saltet, Hoogl. Kerkgracht 46; H Klepper, stoffeerder, Maresingel 52; P. de Koning, serveerster, Lindestraat 18a; A. J. M. Alberda, Marienpoelstr. 27; K. A. Haase, Tit. Brandsmalaan 41; A. Joumayl, stationskapper. Wasstraat 31; M. B. M. Hanafi, metaalbewerker, Nieuwe Beestenmarkt 8; J. Molleman- Maas, Tit. Brandsmalaan 41; N. van Weelden-Dale, Moddermanstraat 108. LEIDERDORP LEIDERDÖRPSE BRIDGECLUB In groep rood deden de heren Blom- Danz jr. op de donderdag j.l. gehouden tweede avond van de viertallen-compe titie het weer uitstekend door. samen met de heren Tijssen-De Winter een royale zege te behalen op de paren Gerlich-Van Leeuwen en Van der Bijl- Zwanenburg. waardoor zij' de leiding hebbten genomen. De overige viertallen speelden tegen elkaar gelijk. Stand: 1 Blom-Danz jr. 102 4-27, 2 Tijssen-De Winter 93 4-34, 3 echt paar Schutte S4 4-25, 4 Loof-Wit kamp 75 4-12, 5 echtp. Danz 57 12, 6 mevr. Zwarts-Karstens 48 25. 7 Gerlich-Van Leeuwen 39 34, 8 v. d. Bijl-Zwanenburg 210 47. In groep zwart waren het de dames j die de grootste eer voor zich opeisten I want de dames Jans-Van Zonneveld met de dames Hoogervorst-Zandbergen I behaalden de grootste overwinning van de avond, waar het echtpaar Verduyn en de heren Veldhuyzen-Van Vliet het slachtoffer van werden. De zege van de heren Pias-De Vries met Brummel- kamp-Van Berge Henegouwen kan als i vrij normaal worden beschouwd. Stand: 1 dames Jans-Van Zonneveld 120 4-104. 2 dames Hoogervorst- 1 Zandbergen 111 4-71, 3 Van Berge Henegouwen-Brummelkamp 10-2 4-56, 4 Pias-De Vries 93 +23, 5 echtpaar Van Klaveren 39 23. 6 dames Van der Bijl-Zwanenburg 210 56, 7 i echtp. Verduyn 111 71, 8 Veldhuy- i zen-Van Vliet 012 —104. In groep groen bonden de heren De Koning-Van Zonneveld met de gebr. i Karstens de dames Van Gelder-De Jong j en het echtpaar Stokhuyzen aan hun zegekar. Ook hier werd een gelijkspel genoteerd tussen de overige teams, t.w. de dames Van Berge Henegouwen-Ken- gen met het echtp. v. d. Pool als part ner en de heren Jans-Pouw en het echt paar Van der Velden. Stand 1 gebr. Karstens 111 —66. 2 dames Van Berge Henegouwen-Ken- gen 93 +41. 3 De Koning-Van Zon neveld 84 +28. 4 echtp. v. d. Pool j 66 +3, 5 Jans-Pouw 66 3, 6 da- mes Van Gelder-De Jong 48 7 echtp. v. d. Velden 3—9 —41, 8 echt- paar Stokhuyzen 111 66. Gemeentelijke subsidie onontbeerlijk Heuvel 105 (626) 8, dames Pot- zijn hoogtepunt op zaterdagmiddag, Groenewegen 121 (602) 9, mevr. Crama- v. d Heuvel 83 (591) 10. Ongeveer 120 studenten zullen voormalige suikerwerkfabriek van Pel i I ln Lelden worden gehuisvest, De Stich- I ting Leidse Studentenhuisvesting heeft de fabriek aangekocht, ur. Vrijdag 13 mei: Feest- De stichting houdt zich nu bezig met de leerlingen van de klcu- de details van de verbouwing van de fa- hool "De Robbedoes" en de laag- briek. Wanneer daarmee een begin kan Gisteravond hield de Maatschappij voor Toonkunst een algemene ledenver- stuurman, die, ondanks een moeilijke indt ste klassen der lagere scholen. 9 uur worden gemaakt valt nog niet te zeggen, gadering in restaurant Van der Heijden. In het openingswoord van de voor- koers, toch steeds op de brug is blij- portmiddag op het sportvelden 11 - omdat nog i alle rgunnin- zitter, dr. C. C. Vlam. kwam duidelijk de zorgelijke positie t BRIDGEN D.D.S. 8tand na de 9e parenwedstrijd: groep zwart: 1. v. d. MeerBrouwer 528,91; 2. LeenheerKuilman 499.74; 3. Van Heusden Jr.Mekking 467.36; 4. da- mea v. d. Meer—Visser 414.19; 5. mevr. Van Heusden—Stapel 402.84; 6. Lan- gemeyerPlouvier 395.69. Groep groen: 1. damea Seis—Wan Deeteren 601 p.; 2. Parmentierv. d. Voort 594; 3. dames de Jong-Brouwer 586; 4. dames KuilmanNagel 583, 5 dames den HolderVertsraa- ten 568; 6. mej. Schneider—Tellekamp 553; 7. Van Heusden Sr.Vogelenzang 551; 8. dames van Berge Henegouwen Petersen 540; 9. echtpaar Krul 627. mKMPHH ■■PHI MPM uo'dleerlingen. oud-onderwijs- plex voor de hogere klassen der lagere gen binnen zijn. Al eerder had de stich- pij voor Toonkunst naar voren. Daar het ledental dalende is en de kosten krachten tezamen met vele belangstel- scholen, aanvang 9 uur. Feestmiddag in {jng panden aangekocht voor de huis- stijgen, Ls het ondoenlijk geweest de vergadering een sluitende begroting aan lenden naar Voorschoten komen en na het Cultureel Centrum voor de hogere vesting van studenten, maar dat waren 1 te bieden. De plannen om een fusie aan te gaan met de Leidse Kunstkring een herdenkingsdienst in de Hervormde klassen van de lagere scholen aanvang veelal oude herenhuizen. voor Allen waren tot zijn spijt op niets uitgelopen. Daar het voortbestaan van Kerk de receptie In het Cultureel Cen- 13.30. Feestavond voor alle oud-leerlin- De Stichting Leidse Studentenhuisves- j de Maatschappij toch van groot belang wordt geacht voor het Leidse culturele trum zullen bezoeken welke Jonger zijn dan 23 jaar 20.00 ting iloopt de fabriek bij het begin van i leven, heeft men gemeend voor de eerste maal een subsidie aan het Leidse De Hervormde School in de Schoolstr. uur. het studiejaar 1967 voor bewoning ge- Gemeentebestuur te vragen. Hieromtrent is nog geen beslissing gevallen, te Voorschoten dient 100 jaar het onder- Zaterdag 14 mei: Bespeling van het ree(j hebben. «IJ, tq .«^n deze .chool „„„geleand c.rrtllon door taei.ardler J v.d. Ende G.nfr!lu.ri^v«4u«!n. lieten zl«n D"i<lel,jk bl«lrt dat staat een oude kleuterschool, die zelfs 13 uur. Herdenkingsdienst ln de Dorps- p|r|rpr|rNT{p langer dan 100 jaar In gebruik is ge- kerk. Cultureel Centrum: receptie, aan- LL1DLKDUKI weest. eerst vorige maand "ontvolkt" vang 15.30, broodmaaltijd 10 werd en thans op de slopershamer grote feestavond om 20 wacht. De Hervormde lagere school af t°t 17.30 bestaat Uontributie-verhoging wordt echter niet afgebroken en deze lingen gelegenheid deel te nemen school voldoet thans aan alle eisen voor cen bustochtje door het dorp. Duur modern onderricht. de tocht 8teeds 30 minuten. Het feestprogramma luidt: Donderdag Van donderdag tot zaterdag 12 mei: Cultureel Centrum: Een aan- Van 15.30 Geboren: Marco Petrus Johannes z.v. oude leer- P. J. Borst, en A. W. C. M. Stuifzand; temen aan Maria Elisabeth, d.v. J. P. van Dalen en M. E. Moerkerk. Getrouwd: Adrianus Martlnus Borre- man, 22 jaar (Leiderdorp) en Marcella Schlagweln, 18 Jaar (Leiden). tentoonstelling van foto's en andere vullend amusant programma voor ge- ken uit het leven van de 100-jarige J Overleden: Willem Oosterom 84 jaar. nodigden en de ledsn der 8chool-ver- school tn de oude kleuterschool. geh. gew. met Catharine van den EnL gemeentelijke subsidie onontbeerlijk is voor het voorbestaan van de Maat- Hierna was het woord aan mevrouw schappij. M. H. J. Teebaal-Hulsekamp, secreta- Het volgende agendapunt vermcld- resse van de Maatschappij, die verslag de diverse bestuursmutaties. Mr. J. C. uitbracht over het jaar 1964-1965, en Bergmeyer was genoodzaakt, wegens tevens een prognose deed voor het ko- drukke werkzaamheden, het bestuur mende seizoen. Vervolgens gaf mevr. te verlaten. Dr. Vlam bracht mr. Berg- M. E. van Heurn-Heynen. penning- meyer dank voor de door hem op uit- meesteresse, een overzicht van de fi- stekende wijze vervulde taak ten be- nanciën, die. zoals de voorzitter in het hoeve van de Maatschappij. Hij ver- begin reeds zei, een ongunstig beeld geleek de heer Bergmeyer met een staan. Namens de Maatschappij werd hem een grammofoonplaat aan geboden. In de vacature van de heer J. J. Roèlofs, die eveneens dank gebracht werd, werd voorzien door de benoe ming van mevrouw L. van Wessem- Aghina. Een voorstel tot contributie verhoging tot 10,- werd met alge mene stemmen goedgekeurd. De prij zen voor het komend seizoen werden als volgt vastgesteld: een scholieren abonnement kost nu 5,-, terwijl voor studenten het abonnement op 7,50 komt. De losse kaarten gaan per con cert 4,50 kosten. Nadat de voorzitter nog een beroep op alle aanwezigen gedaan had zoveel mogelijk in eigen kring nieuwe leden te werven, werd de vergadering na de rondvraag ge-

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4