Kippevel verleden tijd in verwarmd bad „De Vliet' Maatregelen voor het verkeer bij Bloemencorso Bollenstreek DEGRADATIEZORGEN VAN SVL VOORBIJ NA NT E U W E ZEGE Uitslagen NeVoBo jubileum-toernooi De Stalen Band: Route Bloemencorso DONDERDAG S MEI 1966 DS LEIDSE COURANT Brandweer pompte het bassin vol Als zaterdag de eerste zwemlus- tige Leidenaars de poorten van het zwembad De Vliet zullen pas seren zal de voorzitter van de sportstichting, de heer J. P. van der Reijden, waarschijnlijk een zucht van verlichting slaken. Het heeft de sportstichting echt niet meegezeten bij het gereedmaken van het bad voor het komend zwemseizoen. zaamheden een week langer gaan du ren dan aanvankelijk waa gepland. Pm afgelopen vrijdag werd de laatste streek verf op. het bassin aangebracht. Vorige week zaterdag kon pas met het vullen worden begonnen, maar door de hitte werd er te veel water afgenomen, zodat op de leidingen de druk' sterk was teruggelópen. Dit werkte zeer vertra gend op het vullen van" de bassins. Tot overmaat van ramp sprong zondagmor gen om zes uur nog de waterleidingbuis op de Churchilllaan, welke storing pas tien uur later werd opgeheven. Het op tijd vol zijn van de bassins werd nu een dubieuze zaak. zodat de Sportstichting zich wendde tot de Leid- se brandweer om met hun materiaal het vullen te willen bespoedigen. De brandweer had een open oog voor de problemen en gaf haar medewerking ln de vorm van manschappen en ma teriaal. Het maar liefst anderhalve ki lometer brandweerslang en een motor- ZOETERWOUDE DODENHERDENKING Met een sobere, doch Indrukwekkende plechtigheid, zfln gisteravond de doden van de Tweede Wereldoorlog herdacht. Ds. Kranenburg ging voor in een her denkingsdienst in de Hervormde kerk die niet geheel bezet was. Ds. Kranen burg was tijdens de bezettingsjaren werkzaam als predikant van de Her vormde gemeente te Zoeterwoude en nam ook deel aan het verzetswerk. Na afloop van de kerkdienst werd een stille tocht gemaakt naar het ge meentehuis. Bij de gedenkplaat werden kransen gelegd namens het gemeente bestuur en de Zoeterwoudse Oranje vereniging. Dg. Kranenburg en de heer H. Wil helm, oud-commandant van de B.S. ln Zoeterwoude," legden bloemen namens de oud-verzetstrijders. Velen, meestal familieleden van oorlogsslachtoffers, volgden dit voorbeeld. GEBOREN i Elisabeth J. d.v. A. S. Straathof en M. A. A. v. Es; Ronaldus J. M. z.v. P. J. Rotteveel en J. E. M. Janmaat; Cornelia M. Th. d.v. J. C. A. van Leeuwen en W. M. Overdevest; Gre- gorius A. z.v. A. R. v.d. Heijden en A. A. H. Veelenturf; Johannes P. F. z.v. J. Bakker en Th. A. Zandbergen; Tatiana J. M. d.v. J. H. J. Vervoorn en P. J. de Boer; Yvonne H. M. d.v. J. A. v.d. Geest en L. A. Rodewijk. ONDERTROUWD: P. C. Droogh 27 jaar te Hazerswoude en W. C. v.d. Werf 24 jaar wonende te Zoeterwoude. OVERLEDENOnderwater, Johannes Q. 64 jaar. GETROUWD: J. P. H. v. Rijn en A. J. Borst; M. H. v. Amsterdam en G. M. W. Kraakman; J. N. Oudshoorn en G. C. M. den Blanken. pomp werd het water aangevoerd vanaf een garage op het Lammenschansplein. In de Rooseveltstraat moest een sleuf worden gegraven voor de slang,, die onder de provinciale brug liep. Langs de Voorschoterweg lag en uitmondde in het Ook de verwarminginstallatie op aardgas, een primeur voor Leiden, zal deze week in bedrijf zfln. Kippevel is verleden tijd geworden, want als alles volgens verwachting verloopt zal het leidingwater dan zes graden worden verwarmd tot maar liefst 17 gr. C. Het water zal hiervoor een generator doorlopen, die 630.000 Kcal/uur kan pro duceren, en die het water tot de aan gename temperatuur verwarmt. Za terdag zullen de eerste zwemlustigen hun baantjes kunnen trekken, nadat de heer Van der Reijden het badseizoen Foto-onderschrift: Dit is de generator, die het water verwarmt. De dikke buis midden achter de generator voert het koude water aan. Rechts de gastoevi en de overloop van het bassinwater. heeft geopend. Vrijdagavond zal echter de waterpolobal voo rhet eerst ovei water scheren, de openingsworp door wethouder S. Sannes. Gespeeld wordt de wedstrijd LZCGouda. Dank zy de goede samenwerking tus sen Gemeentewerken en de Leldse Sportstichting en de hulp van de brand weer zal het zwembad De Vliet een de eerst geopende openluchtbaden in ons land ztfn, zodat de Leidse zwem lustigen een heel lang zwemseizoen heb- Vooral tijdig aanwezig zijn De districtscommandant der rijks politie heeft in verband met het bloe mencorso, dat zaterdag door de bollen streek zal trekken, de volgende ver keersmaatregelen afgekondigd. VERKEER DAT DE CORSO-ROUTE VAN DE NOORDZIJDE NADERT Van 9.30 tot 18.30 uur wordt te Heemstede uitsluitend het doorgaande verkeer in de richting Leiden-Den Haag-Rotterdam via de Van Merlen- laan geleid naar Rijksweg 4 (Amster dam-Den Haag). Het corso-verkeer zal zo lang mogelijk worden doorgelaten langs de Rijksweg 8 en de Glipper- weg in de richting Bennebroek. Ver der wordt het corso-verkeer via de Zandvoortselaan doorgelaten in zui delijke richting langs de Leidsevaart. Van 11.30 uur af wordt het verkeer op de Rijksweg 8 (Haarlem-Sassen- heim) gestremd in zuidelijke richting. Deze afsluiting geschiedt om 11.30 uur aan de zuidzijde van de Pastoor§laan bij de Rijksweg 8 in Hillegom en om 13.00 uur in Bennebroek bij kruis punt Zwarteweg-Bennebroekerlaan. Het corsoverkeer en het locaal ver keer (Bennebroek, Hillegom en Lisse) wordt tussen 14.05-14.45 uur doorge laten waarna de volgende stremming zal duren tot ongeveer 16.15 uur, d.L de tijd waarop het corso op de terug weg Bennebroek en Hillegom heeft verlaten. Vanaf 12.00 uur is de weg Nieuw Vennep-Hillegom gestremd in de richting Hillegom (dus westwaarts) Deze stremming zal duren tot onge veer 14.00 uur. VERKEER DAT DE CORSO-ROUTE VAN DE ZUIDZIJDE NADERT Het gedeelte van de Rijksweg 8, ge legen tussen splitsing Rijksweg 4-Rijks- weg 8 en splitsing Rijksweg 8-Warmon- derdam (opstellingsplaats corsostoet) in beide richtingen niet toegankelijk voor verkeer over de rijbaan van 7.30 -11.25 uur. Van 14.30-17.00 uur en van 17.45-19.35 uur wordt de Rijksweg 8 vanaf de afsplitsing van Rijksweg 4 noordwaarts gestremd. Van 10.30 uur af zal het doorgaand verkeer, dat komt uit de richting Den Haag en zich over Wassenaar begeeft in de Dies Natalis Satictus Augustinus PLECHTIGE VERGADERING VERVALT, FEEST MET BQRRELS EN BEAT Met een forumvergadering, gevolgd door een debat over het thema „on verdraagzaamheid", wordt vanavond de viering van de 73ste dies natalis van de r.k. studentenvereniging „Sanc- tus Augustinus" Ingezet. In het forum hebben zitting rar. P. G. J. Cammel- beeck, lid van de Eerste Kamer voor de Party van de Arbeid, Richard Schoon hoven, hoofdredacteur van de KRO- actnaliteltenrubriek „Brandpunt" en prof. dr. G. J. Hoenderdaal, kerkeiyk hoogleraar vanwege de Remonstrantse Broederschap aan de Leldse universi teit. zy zullen het onderwerp bekyken vanuit resp. polltiek-maatschappeiyk, pu blicistisch en religieus standpunt. Morgen wordt de diesviering voort gezet met o.a. een receptie van het be stuur, een verenigingsborrel en een feest met beat- en Zuidamerikaanse muziek, cabaret en chansons (door eigen SIA-mensen). De plechtige algemene ledenvergade ring die in vroegere jaren by een der- geiyke gelegenheid gebrulkeiyk was, is vanwege het min of meer gedwongen karakter ervan komen te vervallen. In een inleiding in het diesboekje schrijft de praesés van Augustinus, de heer P. C. C. M. Oomen o.m., dat het thema „onverdraagzaamheid" momen teel in het Brandpunt der belangstel ling staat gezien de geloofsvernieu wing, de recente politieke gebeurtenis sen en de aandacht, die er in de publi citeitsmedia aan besteed wordt. Door een tent op de binnenpaats van het Eigen Huis is voor de diesviering de vloeroapacitelt aanmerkelijk uitge breid. richting Haarlem, worden geleid via de Rijksweg 4 tot het viaduct Kruis weg, waar het langs Hoofddorp de richting Haarlem kan kiezen. ALGEMEEN Overigens is het corso via de be staande wegen normaal te bereiken. In verband met de enorme drukte dient een ieder vooral tijdig aanwezig te zijn, zoveel te meer nu het corso wederom te 10.30 uur aanvangt te Sassenheim. Om stagnatie op het tra ject Amsterdam-Den Haag v.v. over Rijksweg 4 te voorkomen, wordt al het autoverkêer Amsterdam-Den Haag v.v. aangeraden gebruik te maken van de Rijksweg 4a (Burgerveen- Ypenburg). PARKEREN Dit is voor personenauto's toege staan langs de corso-route buiten de dorpskommen. Parkeerplaatsen in de dorpskommen: Sassenheim: Het gedeelte van de kom van de gemeente liggende ten oosten van Rijksweg 8 (omgeving Parklaan echter niet de Parklaan zelf). Lisse: Bussen op autobussenpar- keerplaats Keukenhof en terrein Oost. Personenauto's op parkeerterreinen Keukenhof en alle zijstraten in de be bouwde kom ten oosten van de' corso- Hillegom: Parkeerterreinen achter en tegenover restaurant „Treslong" en in de nieuwe woonwijk nabij dat res taurant op aanwijzing van de rijks politie en aan de Haven. Bennebroek-Heemstede: Parkeer terreinen Linaeushof tegenover de in- aan de Glipperweg en de daar voor aangewezen straten en terreinen ook in de nieuwe woonwijk „Bloem hof", ten westen van de Rijksstraatweg in het dorp Bennebroek op aanwijzing de rijkspolitie. Volleybal hoofdklasse Hoewél de beslissingscompetitie nog niet is afgelopen, is het zeker, dat 8VL ds degradatie zal ontlopen, aangezien stadgenoten gisteravond in Dor drecht tegen St. Paul wederom tot een oerwinning kwamen: 1S. En een blik op de stand leert, dat één van de drie andere teams niet meer op 4 pun ten kan komen. De stand is nu: 1 SVL 4; S St. Paul 22; Octopus 10; 4 PVC 1—0. St. Paul had in het begin van de wed strijd meer tijd nodig om tot haar nor maal spel te komen dan SVL. De aan- an de SVL-dames draaide al spoe dig op volle toeren en hoewel St. Paul >ok steeds beter ln kwam, bleef SVL ln het begin genomen voorsprong vasthouden tot het einde: 11-15. Met, groot vertoon van macht beslisten de Leidse dames ook de 2e set ln hun voor deel: 115 Een 30 nederlaag voor i publiek vond St. Paul kennelijk vat al te erg, vandaar dat zij in de 3e set alles op alles zetten om tot winst te komen. Bij SVL lukte het in deze set niet zo best, hetgeen ook in de uit slag van deze set tot uitdrukking kwam: 158 voor St. Paul. Volkomen gelijk op BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Petra d. v. J. van Beelen en A- M. Petersen. Sandra d. v. F. Zwart en J. E. G. van Vliet. Eelcö Ruurd z. v. R. Nijholt en G. de Vries. Désirée d. v. M. C. van der Horst en C. M. F. de Jong. Cornells z. van B. L. P. K. de Mooij en M. F. Koemans. Theodora An na Maria d. v. J. J. L. van der Meer en T. C. A. de Jeu. Robert Johannes Se- bastiaan z. v. C. Biemans en A. M. L. P. Schuurman. Johanna Frederika d. v. W. Stikkelorum en L. M. Verbooy. Sonja Franzita d. v. H. J. C. Padden burg en F. K. Boltendal. Michaël Ma ria z. v. A. M. A. M. Aelen en H. M. T. Brenninkmeijer. Johanna Wilhelmina d. v. W. P. F. J. Vinkesteyn en L. P. den Os. Gunnar Nijs Franciscus z. v. N. van Putten en E. W. M. Raaphorst. Overleden: J. de Ridder 63 jaar man. J. C. Appeldoorn 80 jaar man. C. A. van Herwijnen 81 jaar man. ging de strijd in de 4e set. SVL wist echter tegen het einde de kansen beter te benutten dan de Dordse ploeg en door een 14-16 setzege legden de Leldse da mes beslag op de 13 overwinning. Groep D Dames: De Vinnen 1; Nw. Bruhilde 3; Argos 2; Argos 3. Uitslag: No. 1 Argos 2, nr. 2 Argos 3. Groep E dames: DIO 1, De Valken 1. Rijnsburg 2, In de Moriaan 1. Uitslag: nr. 1 DIO 1, 2 De Valken 1. Groep D Heren: DSS 3, De Valken 3 SUES 1, Rynsburg 3. Uitslag: 1 SUES 1, 2 De Valken 3. Groep E Heren: Tornado 2, De Val ken 2, DSS 3. Uitslag: no. 1 Tornado 2. no's 2 en 3 De Valken 2 en DSS zijn gelijk geëindigd. Groep F Heren: Blijft Fit 1, SUES 1, De Valken 3. Uitslag: 1 SUES 1, 2 Blijft Fit 1. „National Garden Guild" bezocht Boskoops kwekerijen Tydens een zesdaagse trip door Ne derland brachten 83 leden van de „Na tional Garden Guild" uit Engeland, eer vereniging welke voornamelijk bestaat uit amateur-kwekers, ook een bezoek aan Boskoop. Het gezelschap werd dins dagmiddag door burgemeester Van De- dem ten gemeentehuize ontvangen er een verfrissing aangeboden. In zijn wel- komstrede zeide hy: „Gelukkig is het voor u en ook voor ons, dat u op een tijdstip bent gekomen dat de zon schynt en Boskoop al in een deel van de voor jaarspracht is gehuld. YVIj zijn in Bos koop zeer verheugd dat u als geïnteres seerden voor bloemen en planten eer bezoek aan Boskoop brengt, dat, zoals u wel bekend zal zijn het grootste er meest bekende slerteeltcentrum van de wereld Is. Ook voor ons land heeft Bos koop een taak nl. te zorgen dat onze een gelukkige vrouw is goed te herkennen Op moederdag wilt u het haar nog eens laten merken. U houdt van haar. U kunt het met weinig woorden zeggen ('kijk,... voor jou') en haar iets van goud geven Warm, rijk, heel persoonlijk goud. Goud dat zo duidelijk spreekt van uw genegenheiden waardering. goud maakt zo blij 00 Juweliers hebben veel begrip voor zeer persoonlijke geschenken, die blijvend blij en gelukkig maken. (advertentie) kinderen m kleinkinderen niet gun „verdrinken" ln stenen gebouwen". De heer F. W. Boreham, chairman en tevens organisator van de Dutch Tour „National Garden Build", sprak v den van dank. De welkomstwoorden van de burgemeester ln onze landstaal, aldus de heer Boreman, hebben w(J met grote Interesse en bewondering beluis terd. „Ons bezoek aan Boskoop geldt als een bezoek van liefhebbers van bloemen en planten en w(J hopen veel van dc schoonheid van Boskoop te mogen ge- Vervolgens werd door een deel var het gezelschap een rondvaart in een ge motoriseerde „bok" tussen enkele boom kwekerijen gemaakt terwijl de anderen een bezoek aan enkele kwekerijen brach ten onder leiding van de heer J. Hage. Velen lieten zich door deze deskundige uitvoerig inlichten over het ontstaan van de verschillende sortimenten, hun groei e.d. Boskoops hefbrug krijgt nieuw wegdek Stagnatie verkeer Het wegdek van de provinciale hef brug over de Gouwe te Boskoop Is reeds geruime tyd versleten. Met Ingang van 9 mei zal een aanvang worden gemaakt met de herstelwerkzaamheden. De werk zaamheden zullen gedurende de nachte lijke uren worden uitgevoerd doch aan gezien het brugdek overdag slechts ge deeltelijk berijdbaar zal zijn zal eer snelheidsbeperking gelden tot 15 km. per uur, terwijl nien rekening moet hou den met vertragingen. Ook de scheep vaart zal gedurende de periode der werk zaamheden, welke vermoedelijk tot mei zullen duren, stagnatie ondervin- Het verkeer zal worden omgeleid via Alphen a. d. Rijn en Waddinxveen. Voor voetgangers, fietsers en bromfietsers is er echter wel gelegenheid de brug te passeren. Het nieuwe brugdek wordt van azobé, een tropische hard soort hout. De brug zal op werkdagen zijn afgesloten van 9 tot en met 28 mei of, zoveel langer als nodig, of korter als mogelijk blijkt en wel van 22.30 's avonds tot 6.00 uur 's morgens. Voor MOEDERDAG naar PRONONCE voor de 10de maal een nachtwandeltocht De Leidse wandelsportvereniging „De Stalen Band" (lid van de KNB v.. LO en NLAWB) houdt van zaterdag 14 op zondag 15 mei a.s. voor de tien de maal in successie een nachtwan deltocht over een afstand van 60 kilo meter. Het parcours voert de deelne- mers(sters) langs bos, duin en strand en biedt de Vierdaagse tippelaars on der hen een welkome gelegenheid tot een extra training. De start heeft zaterdagavond tussen 22 en 23 uur plaats vanuit de recrea tiezaal van de HCW en NEM (Zoe- terwoudseweg 1, Leiden). De deelname staat open voor dames en heren van 16 jaar en ouder, die bij het volbrengen van de tocht een speciaal ontworpen herinneringstro fee ontvangen. Met Inbegrip van de extra verzorging onderweg (consump ties) bedraagt het inschrijfgeld 4.50 per persoon. De nodige medische hulp geschiedt door de afdeling Leiden van het Nederlandsche Rode Kruis. Inschrijfadressen: Hoflaan 325 en Seringenstraat 61, Leiden. Inschrijving aan de start nog mogelijk tot uiterlijk 23 uur. T entoonstellingen Galerie Walenkamp, Nieuwsteeg 11. Tentoonstelling werken van Hans Frisch. Dag. 10-18 uur (zond. gesl.). Allemansgeest, Hoflaan, Voorschoten. Schilderijen van Willem T. Breddels. Tot en met mei. OUDE WETERING Weteringse Boys. Vrydag, 6 mei, kaartavond in de kantine voor leden en donateurs, aanvang 8 uur. Voor deze laatate kaartavond van dit seizoen re kent het bestuur op een grote belang stelling. Ook de dames zijn van harte welkom. HEEN 10.30 Vertrek bij de Warmonderdam 10.45 HoofdstraatOude Postbrug 11.00 Hoofdstraatkruising Prov. weg 3 11.05 HeerewegDerde Poellaan 11.15 HeerewegEngelenbrug 11.45 Heereweg't Vierkant 11.55 HeerewegOranjelaan 12.05 HeerewegZwartelaan 12.15 LeidsestraatHyacintenlaan 12.35 HoofdstraatVan de Endelaan-Z. 12.45 HoofdstraatVan de Endelaan-N. 12.50 Weresteinstraat„Treslong" 12.55 WeresteinstraatPastoorslaan 13.10 W eresteinstraatOosteinderbrug 13.30 Rijksstraatwegeindpunt TERUG 15.00 Vertrek rijksstraatwegB.dreef 15.10 WeresteinstraatOosteinderbrug 15.25 WeresteinstraatPastoorslaan 15.30 Weresteinstraat„Treslong" 15.35 HoofdstraatVan de Endelaan-N. 15.45 HoofdstraatVan de Endelaan-Z. 16.00 LeidsestraatHyacintenlaan 16.15 Heer,ewegZwartelaan 16.20 HeerewegOranjelaan 16.30 Heereweg't Vierkant 17.00 HeerewegEngelenbrug 17.15 HeerewegDerde Poellaan 17.20 Hoofdstraatkruising prov. weg 3 17.30 HoofdstraatParklaan 17.40 ParklaanMenneweg 17.40 ParklaanKerklaaneindpunt. Sassenheim Sassenheim Sassenheim Hillegom Hillegom Hillegom Hillegom Hillegom Hillegom Bennebroek Bennebroek Hillegom Hillegom Hillegom Hillegom Hillegom Hillegom Sassenheim Sassenheim Sasfsnheim Sassenheim Alphenaar wilde behang verwijderen met stoom MAAR BRAND DEED HET SNELLER De heer B. Ooms, wonende in de Heems kerkstraat te Alphen a.d. Ryn, kreeg een lumineus idee toen hy aanstalten maak te om zyn woonkamer van een nieuw behang te voorzien. Het oude zou door middel van stoom wellicht sneller te ver wijderen zijn dan ze met de hand baan tje voor baantje af te scheuren. Hy plaatste een stooniapparaat in de kamer en ontstak het butaangas, dat door mid del van een slang vanuit een cylinder naar het stoomtoestel werd geleld. Hy kon niet bevroeden dat het behang nog sneller van de muren zou worden verwy- derd dan hy het zich had kunnen voor stellen. Toen hy zich enige ogenblikken uit de kamer had verwyderd om in de keuken toebereidselen te maken voor het behangwerk, was het al gebeurd. Een oorverdovend lawaai en een schel le gil van z(jn echtgenote deed hem naar de kamer tenigsnellen en zag toen hoe de vlammen, die door de ontploffing van het butaangascyllnder waren veroor zaakt, snel hun verneilend werk deden. In nauweiyks enkele minuten brandde er wat branden kon, behang, gordynen, de zoldering, het meubilair - was vrywel geheel nieuw - en de hitte belette hem er ook maar een hand naar iets uit te steken. Onderwyi was zijn echtgenote, die op het moment van de ontploffing, die vrij wel alle ruiten had vernield van het huis, naar de slaapkamer van het vier jarig kindje van het echtpaar gerend en dat was vrywel alles - het belangrijk ste - wat zij konden redden. Buren hebben de handen ineen geala- water aangedragen, waarmede zij erin slaagden het vuur te blussen. De brandweer was snel ter plaatse, maar de eerste hulp betekende ook hier een snelle hulp, want de brand weer kon zich beperken tot de nodige controle en voorzorgsmaatregelen, zij het achteraf, om te voorkomen dat mo gelijk hier en daar nog smeulende rest jes opnieuw tot ontbranding zouden ko- Als oorzaak wordt aangenomen, dat een lek in de gasslang tot de ontplof fing en een steekvlam heeft geleid. De schade wordt geschat op ca. 5 000,-. De gedupeerde is verzekerd. Mevrouw Ooms en een kennis, met wie zij in de kamer had staan praten toen de brand ontstond, bleven onge- B(j Koninklijk Besluit van 2 mei 1966, no 17, werd de heer H. L. du Boeuff te Oegstgeest, Ingaande 1 mei 1966, op nieuw benoemd tot hoogheemraad van Rijnland. Bij hetzelfde Koninklijk Besluit kwam af de benoeming, Ingaande de zelfde datum, van de heer C. G. M. Mes kers te Noordwykerhout tot hoogheem raad van Rjjnland, met welke benoeming is voorzien in de vacature, ontstaan door het aftreden van de hoogheemraad, de heer G. A. Verdegaal te Noordwyker hout, wegens het bereikt hebben van de 70-jarige leeftijd. Ned. Madrigaalkoor brengt oude en nieuwe muziek - WOENSDAG 11 MEI a.s. zal het jaar lijkse grote concert plaats vinden van het Nederlands Madrigaalkoor om 20.15 uur in de Stadsgehoorzaal te Lei- Wederom wordt een programma uit gevoerd van koorwerken, die niet tot het geijkte repertoire behoren.. Het programma is samengesteld uit de volgende oude en nieuwe werken: ge opend wordt met oude muziek: de „Mes- se des morts" van Jean Gilles, 'n Frans componist, geboren in 1669. Deze do denmis werd uitgevoerd bij de uitvaart van Rameau en van koning Lodewyk XVI. Het ls een werk voor 4 solisten, koor, cymbaal, orgel en orkest. Na de pauze twee moderne compo sities, te weten een werk voor altviool solo, gemengd vocaliserend koor en orkest, geïnspireerd op het Hooglied, van de Engelse componist R. Vaughan Williams genaamd „Flos Campi". Het concert wordt besloten met de in drukwekkende compositie van de Fran se componist Lili Boulanger, die deze psalm „Du fond de l'abime" componeer de op 24-jarige leeftijd en kort daarna op 25-jarige leeftijd overleed. Hiervoor heeft men de soliste Annie Delorie kun nen engageren, die in dit werk, dat Werd geschreven voor mezzosopraan, gem. koor, orgel en orkest, een byzonder mooie partij heeft. De overige medewerkenden zijn: Ger- maine Stordlau, sopraan, Chris van Woerkom, tenor en David Holleatelle, bas. Aan het orgel Albert de Klerk, aan het cymbaal Jan van der Meer, begelei dend orkest Het Utrechts Symphonie Orkest. Algehele leiding Herman Stra- LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 511 mei zijn door de Katholieke Film Cen trale als volgt gekeurd: Camera: (Donderdag, zaterdag en zon dag): Gisteren, vandaag en morgen (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Vrouwenjacht in Beiroeth (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: De amourense avonturen van Moll Flanders (18 jaar). Dageluijks 2.30, 700 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Een man met jaar). Geprolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Thunderball (14 jaar). Ge prolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 245, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Yeah, yeah, yeah the Beatles (aJ.). Dagelijks: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uy^ PUNT Het eerste voorjaarsbloemetje. KORRELTJE MARKTBERICHTEN R'VEEN 4 mei Bloemen Anemonen 24-60; Freesia's 53-101; Lathyrus 80-135 Colvilleis Spitfire 390-470; Nymph 350- 460; Wilhelmina 305; Irissen prof. Blaauw 335-450; Yellow Queen 110; Wedgwood 75-110; Imperator 115-130; Dominator 105-110; Margrieten 80-85; Dhoronlcum 25-53; Duizendschoon 110- 135; Narcissen 22-32; Troschrysanthén Lyona 270; Tokio 285; tulpen Copland 34-57; Golden Harvest 36-80; Edith Ed dy 25-54; Lustige Witwe 41-59; Oma- ment 49-67; Piccadilly 39-60; v.d. Eer den 55-67; Nizza 84-101; Paris 36-60; Algiba 63-88; Apeldoorn 59-75; Aurlola 86-107; Liberation 50-56; Bartlgon 60- 64; W. Pitt 54-60; Kleurenpracht 60-80; Parkiettulpen 80-103; Preludium 60-69 per bos. Am. Anjers 24-49; idem ge plakte 21-39; Rozen Zorlna 19-28; Coral Princess 36-43; Carla 55-62; Baccara 57- 87; Sonora 27-32; Carol en Garnette 20- 28; Violieren 19-23; Chrysanthen geplo zen Mefo 48, Begonia 44-54 per stuk. R'VEEN AARDBEIENVEILING Aardbeien I 67-75, idem II 47-50 per doosje. TER AAR, 4 mei. GROENTE Kassnijbonen 3.90-4.30, idem stek 2.00- 2.60, peulen 7.50-8.00, idem B. 5.10, an- dyvie 60-95. postelein 78-98, spinazie 24- 39, idem B. 10-19, komkommers krom 61-65, idem stek 49. rabarber 27-35, prei 40-42, idem B. 12-14, witlof 1.06, idem stek 21. stoofsla 46. uien 16-37 alles per kilo. Sla 1. 28-40. idem 2. 13-24, kom kommers 15-30 alles per stuk. Radijs 20- 29. seldery 16-17, peterselie 15-18 alles per bosje. Salvia's 5 per stuk. Komkom mers export 35-54 per stuk, idem krom 61 per kilo. LEIDSCHENDAM. 4 mei, EIEREN Aangev. waren 75875 kipeleren. Geno teerd werd voor 2800 eieren nr. 0 ƒ15.25- 16.00; 10300 nr. 1 13.25-14.05; 19100 nr. 2 12.20-13.00; 16400 nr 3 11.30-11.85; 17900 nr. 4 9.50-10.30; 5500 nr. 5 8.30- 8.90; 2300 nr. 6 7.30-7.85; 900 kneus I 6.35-10.50; 175 II 9.00; 80 eende eieren 11.30-12.00; 38 ganze eieren 0.47-0.50 per stuk.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3