KEUKENHOF, SHOWTUIN VAN DE BOLLENSTREEK Marcello Mastroianni eenSTERK STAALTJE MEDISCHE DIENSTEN alles kan met ceta [□mU^PUF ""8 h'ndleiding in de wintel DRUPPELS VAN DE LINTJESREGEN VIELEN IN LEIDEN EN OMGEVING VRIJDAG 39 APRIL 19t» DE LMD6E COURANT PAGINA S Met de temperatuur stijgt het bezoekersaantal van Keukenhof bloeit! De enkele zonnige dagen die deze week een voor- proefje van de zomer bleken te geven, hebben de groene knopjes met de fijnste tinten gekleurd als een schuchter jong meisje dat de welving van haar lippen voor het eerst met een zachtrode lipstick aanzet. Het tere groen van de ontluikende beukebladeren komt nog aarzelend uit botten, terwijl de stramme eiken nog vergeten schijnen te staan kleu men in hun wintertooi. Het uitbundige geel van de narcissen wedijvert met het beschouwende donkerblauw van de hyacinthen. Onder de laaghangende takken van de Shirotae-bloesems liggen rechthoekige perken rode tulpenals garderegimenten in gala-tenue. Natuur en cultuur, de eerste in haar rijkste bloemencharme, de laatste in haar beeldenexpositie, worden tot een innige eenheid verweven, die de bezoeker ongewild een diep gevoel van schoonheid afdwingt. IS MET AVONTUREN MEER MAN(S) Expositie is thans op zijn hoogtepunt Toeristenmekka begonnen als reclamepark Het is de schoonheid van de stilte, die Keukenhof zo aantrekkelijk maakt. Wanneer de golven bezoekers de ter reinen echter komen bevolken, ver dwijnt veel van de rust, die slechts doorbroken werd door het gesnebbel van de eenden in de vijvers en het getwinkeleer van de leeuwerik in de blauwe lucht. Keukenhof trekt dage lijks duizenden dagjesmensen, die de pelgrimage naar het Mekka van de bollentoeristen ondernomen hebben. In dichte drommen schuifelt de stróom over de geplaveide tuinpaden. Min stens een op de drie bezoekers draagt een fototoestel. Een ronde Duitser zet het drie-di mensionale van zijn onderkinnen voort in de drie toestellen op zijn voorste van zijn leven gaat maken, treft uit gebreide voorbereidingen en gaat om standig een statief opstellen te midden van de voortschuifelende me nigte, die eromheen vloeit als een rivier om een klip. Keukenhof heeft alle kenmerken van een toeristenoord, waarheen men zich begeeft alleen al wegens het feit, dat er duizenden me- de-vakantievierders zullen zijn. SMELTKROES Op een bankje hebben zich negen non nen neergelaten, die spoedig in medi tatie zijn verzonken. Elders leest een zusterke het toelichtende gidsje met een ijver en ernst als las ze een der klaagpsalmen uit haar brevier. Het is de smeltkroes van een maatschappij die hierheen trekt. Ouden van dagen, moeders met het hele kroost, direc teuren met hun secretaressen, verlief de stelletjes, pastoriebewoners met de huishoudster, vriendenclubjes en een zamen, als die kantoorbediende, die zijn poedeltje bij alles betrekt, om hem zijn bewondering voor de bloemen- expositie mee te delen. KANONNEN Infanterielegers van amateurfilmers marcheren met vastberaden tred tus sen de bloembedden, snappen grap pige tafereeltjes, de zware lenzen als kanonnen in de aanslag op de borst. Een naaktplastiek van een schone draagt met een van haar uitgestrekte vingers een colbertjasje van een ci neast die het wat warmpjes gekregen heeft. Voor de terrasjes wachten de moe- gewandelde bloemkijkers tot er een tafeltje vrij komt. Iets vlugger gaat de bediening aan een zelfbedienings buffet, waar een zware barkeeper hij gend en puffend zijn klanten bedient, het hemd openhangend. Rond de toegangswegen staan Lis- ser schonen in antieke kledij, 'n blau we japon met een rode hoofdsluier, klaarblijkelijk de dames uit het ge volg van Jacoba van Beieren voor stellend. Zij verkopen met hun be minnelijkste glimlach de gidsjes, waar- Zonnige TERRASKLEEDJES voortuin-, keuken- en cam ping, 6 kleurendruk.90x90 cm. 100% wasecht. Normaal a75 A Tijdelijk 4i/v SPECIALE GORDIJNENSHOP Haarlemmerstr. 172-174-179 Herenstraat 9 - LEIDEN fERLO¥»IIBSRIWO£W L1DO Aan pikanterie en humor komt men niets te kort in „Casanova '70" of een „Man met zes vrouwen", een film van Carlo Ponti, waarin de hoofdrol wordt vertolkt door Marcello Mastroianni, een van de grootste Ita liaanse acteurs van dit ogenblik. Majoor Andrea Rossi-Colombetti is zo op het eerste gezicht heel wat mans, maar als hel op daden aankomt moet hij, ondanks de meer dan verleidelijke aanbiedingen, teleurgesteld de aftocht blazen. Hij besluit met zijn probleem naar een psychiater te gaan en deze man komt tot de conclusie, dat de majoor alleen kan liefhebben, wanneer een gevarenfactor in het spel is. Deze diagnose is de sleutel tot een serie dwaze avonturen, welke Mastroianni gaat beleven. Met levensgevaar, maar met veel succes gaat hij een aantal mooie dames kapen tot het moment komt, dat hij de Gigliola ontmoet. Het komt, nadat het arme kind heel wat teleurstellingen te slikken heeft ge kregen, zelfs tot een huwelijk, maar ook in dit huwelijk is de man nog niet van zijn kwaal verlost, want slechts op halsbrekende wijze slaagt hij erin zijn vrouw lief te hebben. Het pikante thema, dat ondanks alle humor telkens aan de orde wordt ge steld, noopt tot enig voorbehoud. De KFC achtte de film toelaatbaar voor personen boven 18 jaar. SCHOKKEND Camera. „Wiegelied voor een iyk", oorspronkelijke titel „HusliHush Sweet Charlotte", is de wel zeer vrye vertaling voor de bijzonder schokkende LEIDEN EN OMGEVING Doktersdiensten Leiden Dkt. Schaefer, Rijnsburger weg 11, tel. 50481; dkt. Verhoef, Zoeterwoudsesin- gel 4, tel. 32505; dkt. v. Alphen, Noord- eindsplein 2A, tel. 22268; dkt. Postel, Witte Singel 69, tel. 23089; dkt. Sastro- wijoto, -Toscaninilaan 18, tel. 34779, b.g.g. 22222. Apothekersdiensten Leiden Centraal Apotheek, Breestraat 74, tel. 20552. Op zaterdag 30 april zijn in Leiden voor spoedeisende gevallen, 's morgens van 8-12 uur bovendien geopend: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. in routes worden aangegeven. Ook verwijzen ze naar de verkoopkiosken van de bloembollenhandelaren, die overal op het terrein te vinden zijn. Want Keukenhof mag dan een ont spanningsoord zijn. de oorspronkelijke en voornaamste functie was destijds een show te zijn van wat de bollen streek te bieden heeft. De showroom van de kwekers is echter zozeer uit gegroeid dat de kassarecettes de be stellingen aan de kiosken verre over treffen. „MEESTER" BEEREB00M 40 JAAR BIJ HET ZOETERWOUDSE ONDERWIJS De Aloyslusschool aan de Zoeterwoud- se schenkelweg Is niet In te denken zon der haar onderwijzer mynheer, of zoals de kinderen het zeggen, "meester Bee- reboom". a.s. Zondag 1 mei zal het 40 jaar geleden zyn dat de heer Beereboom zyn intrede deed In het onderwijs en in de Aloysiussehool. Zeker 2 generaties van de Zoeter- woudse jongens hebben in de 2e klas onderwijs van hem genoten. Wie aan zijn schooltijd terugdenkt zal bij de ge dachte aan meester Beereboom zich on- WEECKELYCKSE CRONYCKE Het reeghent, het seeghent, de lintjensbuy dreef aen en veele groote mannen sien we vandaegh weer staen om sich te laeten sieren de borst met goud of brons. Vanaevond wordt er feest gevierd soo heerlyck onder ons; met kynderen en vrouw, met vrienden en met maeghen, die sich verbaesd afvraeghen: „Waer heyt ie 't Aen verdiend". Wethouders, burghervaeren, magnaeten, ambtenaeren, veel jofferen en heeren, die kryghen op hun cleeren een lintjen met een duyt. De grooten kryghen groote, de mind'ren cleyner dingh. Maer groot of minder groot, 't is seecker niet geringh. Alleenen dat is spytigh, voor myn bleef het weer uyt. getwijfeld diens "meesterlijke" vertel kunst herinneren en tot op de dag van vandaag weet hij de figuren van Puk en Muk als geen ander te creëren. Even uniek zijn de zanglessen waarbij de heer Beereboom de viool bespeelt. De coëducatie in het onderwijs waar mede bij de aanvang van het lopende schooljaar, op de katholieke scholen in Zoeterwoude een aanvang werd gemaakt was een grote overgang voor hem waar hij huiverig tegenover stond. Het is hem heel erg meegevallen en hij voelt zich goed thuis voor zijn klas meisjes en jongens. Zijn akte handelsken nis gaf hem de bevoegdheid midden stands onderwijs te geven waarvan gre tig gebruik werd gemaakt. In de top jaren deden soms wel 40 kandidaten die door hem waren opgeleid examen. Vele zaken en bedrijven hebben de verzor ging van de boekhouding aan hem opge dragen. De heer Beereboom die in 1926, na gestudeerd te hebben aan de Bisschoppe lijke Kweekschool te 's Gravenhage, bij hoofdonderwijzer J. Schputen kwam heeft altijd met plezier in Zoeterwoude gewerkt en gewoond. De zorgen zijn hem echter niet bespaard gebleven, a.s. Zondag 1 mei wordt het feest in de fa miliekring gevierd. De jubileumviering met de schoolge meenschap zal om technische reden la ter plaats vinden en wel op maandag 13 juni. Voor de viering wordt reeds hard gewerkt aan de voorbereiding van een uitgebreid feestprogramma. 21313, en Haven Apotheek. Haven 18, tel. 20085. Apotheek R. van Breest Smallen- burg te Leiderdorp is de gehele week geopend. De Oegstgeestse Apotheek is op zon dag 1 mei gesloten van 8 tot 24 uur. Apotheek Voorschoten is op 1 mei gesloten van 8 tot 22 uur. Alkemade en Leimuiden Dkt. Muskens, Noordeinde 166, Roelof- arendsveen, tel. 01713-329; dkt. Brink horst, Stapenseastraat 6, Leimuiden, tel. 01721-269. Alphen Zaterdag: dkt. W. Cornet, Kievitstr. 48, tel. 3697; apotheek Al- lart tot 13.00 uur zaterdag, daarna apo theek Somberg, Wilhelminalaan 67. Zondag: dkt. H. v. Kooten, Wilhelmina laan 36. tel. 2079. Bodegraven Dkt. D. Ragay, Noord straat, tel. 2030, en zr. W. Faber, Irene- straat, tel. 2599. Dierenarts, J. v. Oos- terom, Vijverlaan, tel. 2136. Apotheek Rond te Gouda. Boskoop Dkt. Jongeneel, tel. 2019. Wijkverpleging zr. Beks, tel. 2141. Hazerswoude Zie Leiderdorp. Hillegom Dkt. A. v. d. Kaaden, Hoofdstraat 14, tel. 5114. Zr. J. Bakker, M. Trompstraat 39, tel. 6657. Apotheek Lisse, Vierkant 223, tel. 02530-3608. Tandarts Werkman, Hoofdstraat 322, Sassenheim, tel. 02532-7457. Katwijk a. d. Rijn Dkt. W. J. Lou- werse, tel. 5805. Apotheek, Princestr. 3, tel. 2755. Katwijk aan Zee Dkt. A. F. Bey- derwelle, tel. 2182. Apotheek, zie Kat wijk a. d. Rijn. Koudekerk a. d. Rijn Dkt., zie Leiderdorp. Wijkverpleegster: zr. v. d. Leer, B. G. Cortslaan 34, Leiderdorp, tel. 01710-23109. Ook voor Hazerswou- de-Rijndijk en Zoeterwoude-H.R. Bij ongevallen aan de Rijndijk bellen tel. 01714-278. Langeraar, Nieuwveen en Woubrug- ge Dkt. J. A. Sandkuyl, Langeraar, tel. 01722-139, en zr. Visser, Groene Kruis te Zevenhoven, tel. 01723-364, b.g.g. 351. Leiderdorp Dkt. Van het Woud, Hoofdstraat 40, tel. 30070. Leimuiden Zie Alkemade. Lisse Apotheek en tandarts, zie Hillegom. Dkt. G. v. Dijk, Heereweg 316. tel. 4486. Nieuwkoop en Noorden Dkt. B. P. Visser, Noorden, tel. 01724-203. Noordwijk Dkt. Mulder, tel. 2230. Wit-Gele Kruis, tel. 2238. Groene Kr., tel. 2907. Apotheek, alleen aan zee, za terdag gewone dienst, zondag van 12-1 uur en var. 5 tot 6 uur. Noordwijkerhout Dkt. H. C. de Groof, Duindoornstr. 1, tel. 02533-2910. Tandarts, zie Hillegom. Wijkverple ging WGK, Rusthof 1, tel. 2468. Oegstgeest Dkt. H. A. Reterink, Terweeweg 154, tel. 50394. Wit-Gele Kruis. tel. 52426. b.g.g. 33773. Rijnsburg Zie Katwijk a. d. Rijn. Sassenheim Dkt. J L. v. Raay, Gouverneurlaan 40. tel. 7777. Wijkver pleging ..Bethesda" en WGK, zr. A. Vriend, Friezenhorst 23, tel. 8022. Wijk verpleging Groene Kr., zr. Konijn, Kerkdam 3. Warmond, tel. 01711-250. Tandarts J K. Werkman, Hoofdstraat 322, Sassenheim, tussen 17.30 en 18.00 uur. Apotheek 1 mei, Vierkant, Lisse. Valkenburg Zie Katwijk a. d. R. Voorhout en Warmond Dkt. Lem pers, Julianalaan 82, tel. 6140. Voorschoten Dkt. S. v. d. Kooy, Jan Willem Frisolaan 5, tel. 2527. Tandarts B. v. Wijk, Kon. Julianalaan 32 (melden om 9.30). Apotheek „Voor schoten", Leidseweg 66, tel. 2525. De Zilk Zie Noordwijkerhout. Zwammerdam Dkt. P. K. V. D. Ent Braat, Aarlanderveen, tel. 01725- film die deze week in Camera draait. De geschiedenis speelt zich af in het zuldelyk gedeelte van de Verenigde Sta ten, in de staat Louisiana. De film be gint met beelden van werklieden die met bulldozers en draglines een oud en statig herenhuis „Hollis" dreigen af te breken in verband met de aanleg van een weg. De bewoonster, Charlotte Hol lis, op overtuigende w(jze gespeeld door Bette Davis, verjaagt de werklieden met een geweerschot. In dit huis hebben zich jaren geleden verschrikkelijke dingen afgespeeld. De minnaar van Charlotte, John Mayhew, is er vermoord en afschuwelijk ver- i minkt. De dader van deze moord is nooit gevonden. Lange tijd is Charlotte voor de moordenares aangezien, maar ten slotte is wegens gebrek aan bewijs de zaak geseponeerd. In dit oude huis leeft Charlotte alleen met een dienst bode, en haar verschrikkelijke herinne ringen. Nu dit huis met de grond gelijk gemaakt gaat worden, komen al deze herinneringen weer boven; Charlotte die zich nooit bij de dood van John Mayhew heeft kunnen reerleggen, meent hem 's nachts steeds weer te zien. Men maakt van nabij de totale geestelijke ineenstorting mee van de hoofdpersoon. Als het nichtje, Miriam Deering, ge speeld door Olivia de Havilland, ten to nele verschijnt, neemt het aantal on verklaarbare zaken toe. En steeds komt er een wending in het verhaal die to taal onverwacht is. Om de spanning van deze film niet teniet te doen, zul len we de oplosing niet vermelden. Wèl willen we zeggen dat deze geheel an ders is als men zou verwachten. Voor liefhebbers van dit genre, die echter wel over heel goede zenuwen moeten beschikken, is het een alleszins aan trekkelijke film. De regie van deze film was in handen van Robert Aldrich, die niet geschroomd heeft griezeleffec ten te gebruiken. (KFC 38 j.). Zaterdag, Koninginnedag, is er een filmac gewijd aan de koninklijke fa milie. Deze voorstellingen beginnen om 11 uur met als laatste voorstelling die van 5 uur. (KFC a.l.). VERBODEN LADING Luxor. Lino Ventura exeeUeeft deze week in Luxor aan de Stationsweg. H(j speelt weer het wat zwygzame, rond borstige maar vooral weerbare, grote kind. Zyn slagen zyn krachtig maar nooit dodeljjk. Zijn optreden is zelfver zekerd maar nooit overmoedig. In „Ver boden lading" vallen veel slagen en nog meer schoten. Ventura gaat vergezeld van een jonge weduwe, op zoek naar een jacht,, dat in de nacht verdwenen is. Het luxe schip, dat eigendom is van de weduwe, wordt vermoedelijk gebruikt voor wapen smokkel. De weduwe en Ventura be treden na lang zoeken het schip dat in middels is vastgelopen en ogenschijn lijk verlaten is. Daar worden zij gecon fronteerd met een bende smokkelaars van het wat hardere soort. Beiden wor den gedwongen te proberen het schip te krijgen. Elke aarzeling om mee te wer ken, ook van de bemanning wordt afge straft met een dodelijke kogel. Men moet zich niet te veel hechten aan de spelers in deze film, want met een zekere regelmaat verdwijnen zfl op een niet bepaald zachtzinnige ma- neir van het doek. Toch is „Verboden lading" een van de betere films in zijn soort. Het verhaal doet wat geforceerd aan, maar het is met een gezonde fan tasie verfilmd. Het spel van Lino Ven tura Is kostelijk en kan de oorzaak z(jn van enkele uren amusement door spanning. De KFC keurde toeganke lijk voor personen boven de 18 jaar. DUINKERKEN REX De hel van Duinkerken naar de roman „Weekend a Zuydcoote" van Robert Merle, met in de hoofdrollen Jean Paul Belmonde en Catharine Spaak is deze week te zien in Rex. Een harde oorlogsfilm met een sterke rolbezetting. De filmavonturier Belmondo deze keer in een heel ander type film, hetgeen hem niet slecht afgaat. De KFC achtte deze film geschikt voor personen boven de 14 jaar. PROLONGATIES Breestraat. Een film, technisch nog knapper dan de vorige, zij het minder j spannend. Een nadere aanbeveling heeft deze geheimagentfilm niet nodig (KFC 14 jaar). ZOETERWOUDE Oranjebal. Het Oranjebal waar. mede 't feestprogramma zaterdagavond wordt besloten beloofd een grandioos festijn te worden. De heren Jan v. Gent en reclame ontwerper Jan v. Winden zijn als commissarissen van de Oranje vereniging druk bezig met de voorbe reidingen om zaterdag het Don Bosco- hufs om te toveren in een sfeerrijk op- art paleis waarin jong en oud zich thuis zullen gevoelen. „De sunshine Combo" zal voor goede dansmuziek zorg dragen. Opgave nieuwe leerlingen. Aan de kleuterscholen „Hummelhof" en ,,Zon- negaarde" bestaat op 2, 3, 5 en 6 mei gelegenheid om 's middags na school tijd nieuwe leerlingen voor september a.s. op te geven. Na bovengenoemde datum is er slist geen gelegenheid meer. Het buurtvoetbaltournooi voor jeugd- ploegen dat om 11 uur aanvangt wordt gespeeld volgens afvalsysteem. Bij ge lijk spel wordt beslist door het n« van 2x5 strafschoppen. De loting heeft de volgende indeling opgeleverd: 1. Zwetkade-Vrouwenweg; 2. Water- tje-Zuidbuurt; 3. Noordbuurt-Jan van Banningstraat; 4. Schenkelweg-Elout- Halve finale: winnaar 1-winnaar 2; winnaar 3-winnaar 4; finale. Volleybal tournool. Het volleybal- tournooi begint om 13 uur. De loting ge schiedt een kwartier van te voren waar bij de acht teams ingedeeld worden in twee poulen. De acht deelnemende teams zijn: C.J.V.. S.J.Z., Onderwijzend personeel, Gemeentepersoneel, Pit "54 I; Pit "54 II, K.PJ. I, K.P.J. II. De meisjes die willen deelnemen aan de korte fietstocht met opdrachten ge lieve schrijfmateriaal mede te brengen. PROGRAMMA KONINGINNEDAG De feesteiykheden zullen zich In de Zilk beperken tot een optocht voor de jeugd der lagere scholen, welke 's mid dags half drie zal starten vanaf het feestterrein. Voor versierde fietsen, au topeds, enz., zyn zeer fraaie pryzen be schikbaar gesteld. Muzikale medewerking zal worden verleend door een der harmoniekorpsen. MEDEDELING Gez. leden Centr. Vereniging Markt en Straathandel deelt mede, dat de markt op Koninginnedag gewoon door gaat. Namens het bestuur, H. STIKKELORUM, voorzitter, (advertentie) SLUITINGSUUR VERGUNNINGS- 1IN VERLOFSLOK ALITEITEN De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat door hem orit- heffing is verleend van het sluitings uur voor vergunnings- en verlofsloka liteiten in de nacht van 30 april op '1 mei a.s. tot 1.00 uur en in de nacht 5 op 6 mei a.s. eveneens tot 1.00 uur. Houders van muziekvergunningen mo gen gedurende bedoelde nachten tot dat tijdstip muziek ten gehore doen bren gen. (advertentie) LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 28 april t/m 4 mei zijn door de KFC als volgt gekeurd: Camera: Wiegelied voor een lijk (18 jaar) Zaterdag 11.00-5.00 uur: De Ko ninklijke Familie (a.l.) Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Een man met zes vrouwen (18 jaar) Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Verboden lading (18 jaar) Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Programma ontraden. Trianon: Thunderball (14 jaar) Geprolongeerd Dagelijks 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: De hel van Duinkerken (14 J.) Wo.: SS-sadisme (18 jaar) Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. PUNT j Pmi Nee, het spyt me, uw scheerapparaat Is nog steeds niet gevonden. KORRELTJE Zoals gebruikelijk rond de verjaardag van de vorstin heeft ook dit jaar weer de traditionele uitdeling van hogere of lagere onderscheidingen plaats gevon den. Van commandeurschappen tot eenvoudige bronzen eremedailles zijn weer her en der door officiële persoonlijkheden op vele revers gespeld, „Leeuwen" en „O.N.'s" dwarrelden hier en daar weer in flinke golven neer. Ook in Leiden en omgeving druppelde de vloed door en van deze druppels vindt de lezer onderstaand een opsomming. Aan hen, die ook nog verder willen zoeken mogen we aandacht vragen voor de volledige lijst, die elders in dit nummer is opgenomen. Wethouder Piena van Leiden ridder Oranje - Nassau COMMANDEUR ORANJE NASSAU Mr. J. Klaasesz, Commissaris der Ko ningin in Zuid-Holland, wonende te Wassenaar, mr. J. J. Oyevaar te Leid- schendam. RIDDER NEDERLANDSE LEEUW Mr. F. J. Gerritsen, te Hillegom, prof. dr. C. Ch. Berg. te Leiden, prof. dr. D. J. Kuenen. te Leiden, ir. G. A. P. de Kort, te Wassenaar, H. J. de Koster, te Wassenaar, prof. dr. A. G. Brom, te OFFICIER ORANJE NASSAU L. Schipper, Inspecteur LO, Alphen aan den Ityn, wonende te Rijswijk, dr. A. J. Koster, lector RU, te Leiden, dr. L. J. v. d. Wolk, Warmond, drs. A. C. den Duik, Hoofdinsp. tit. Bel, Leiden, mr. H. J. v. d. Veen, Hoofdbew. tit. Kad., Lelden. G. Post Lisse, J. J. KoeQers, te Wassenaar, mr. J. J. Waltheer, te Wassenaar, dr. H. v. Driel, te Oegstgeest, J. G. van Schaarden- berg te Wassenaar, B. Schippers, dir. •neer NV, te Rynsburg, won. te Heem stede, ir. H. J. ter Veer, Leidschendam, K. G. Boon, dir. prentenkabinet te Lel den, won. te Aerdenhout, RIDDER ORANJE NASSAU C. J. Piena. wethouder te Leiden, mr J. J. Croles, burgemeester, Bodegraven, B. J. Hoogenboom, burgemeester Ter Aar, B. Kammenga, oud-burgemeester, Rynsaterwoude, H. Batelaan. dir. licht- fabrt.. Leidschendam, W. Geerlof, lid gemeenteraad, Alphen a. d. Ryn, J. de Visser, gem.-secr., Oegstgeest, K. Zand bergen te Rynsburg, H. v. d. Maaden, Katwijk a. Zee, G. Warnar, hfd.contr. Bel. Lelden, A. G. Th. Laagland, Lel den, W. N. C. A. Gastelaars, Voor schoten, mej. A. M. M. Derks, te Was senaar, H. H. Kanters, te Wassenaar, ds. W. Tom, geref. pred., Alphen a, d. Ryn, mej. dr. C. Hovens Greve, arts te Leiden, P. Vermet. te Voorschoten, H. E. Roodenburg, kunstschilder, Wassenaar, W. J. Rozendaal, graficus. Wassenaar. EREMEDAILLE IN GOUD J. v. Dorp, adj. gem.-pol., Leiden, J. Martjt, Noordwijk, H. A, Volgering, weth., Ter Aar, C. Stroo, Koudekerk a. d. Ryn, J. v. d. Berg, ass. Univ. Leiden, tc Leiderdorp, W. E. A. vom Hofe, pedel L.S.C.. Lelden, W. Karman, hoofdass. Bel.. Leiden, L. Kreeft, hoofdass. Bel., Lelden, P. van Splunder, hoofdass. Bel., Lelden, P. de Jeu, Alkemade, W. J. Zwetsloot. Uithoorn, A. v. d. Bos. boekh. „Flora" te Rijnsburg. won. te Oegst geest, C. Dubbelaar, te Katwyk, A. van Dijk, v.h. hoofd techn. dienst El. Zie kenhuis, Leiden, A. W. den Boef, te AJ- phen a. d. Ryn, EREMEDAILLE IN ZILVER F. Gortenmulder, org. herv. kerk, te Uithoorn, J. Kranenburg, te Nieuwkoop, F. J. E. Radhur, adj.comm. vliegkamp, Valkenburg, J. Sopers, te Boskoop, Th. Ruigrok, te Noordwyk, C. Lodewijks, te Hillegom, C. v. d. Berg, schipp. redd.- boot, Noordwijk, mej. A. Mienis. te Hoofddorp Haar!.meermevr. J. A. de Bot-Janisse te Lelden, G. Spruytenburg, te Waddinxveen, A. J. Lage, te Bode graven, J. A. van Leeuwen, te Hille gom, J. J. van de Loo. te Hillegom, G. van Bemmel, te Boskoop, A. Plug, oud.-best.lid Chr. Zangver., te Noord wyk, J. H. Pooters, te Hoofddorp, (Haarlemmermeer), J. J. Sikking, secr. harm. St. Matthias, Warmond, mej. J. Wilschut, te Boskoop. EREMEDAILLE IN BRONS M. J. Verhagen, besteller PTT, te Leiden, mej. A. A. Glaubitz, te Leid schendam, H. Tirnmers. te Haarlemmer meer. L. Zwart, merker bij Verto, Lei derdorp. won. te Lelden, J. v. Egmond. best. Harm. St. Matthias te Warmond. G. B. J. te Wiel, lid harm. St. Matthias, te Warmond.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3