ook VOOR JOU ONS KNUTSELHOEKJE MET OUDERS OP STAP TOPPERS Gé Hofenk LOPEND VUURTJE DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 29 APRIL 196t EEN DRAMA IN DE WILDERNIS gende rijtje? 1, 2. 3. 4, 5. 6, 7. 9. 10. I De oplossingen insturen aan: Tante 't Is 'n uur of negen in de morgen, j Jo en oom Toon, Krantentuin, Leidse de bergwand komt, om- Courant, Papengracht, Leiden. zichtig rondspeurend de kop poema te voorschijn. Als hij geen on- j raad bespeurt, komt het prachtige, i lenige lichaam geheel naar buiten. Nog even kijkt hij om, want in de uithol ling van de rotswand laat hij twee jongen achter. Dan sluipt hij behoed zaam verder. Hij moet op jacht om voedsel te vinden voor zijn kroost. Daarvoor moet hij de helling af CORRESPONDENTIE beneden, waar hij de prooi hoopt te raadsels vinden. Daarboven leven geen hazen. _"ie* konijnen en herten, waar hij op aast. Jozefien Bocxe, Ter Aar en Corrie Koeleman, Ter Aar. Vonden jullie de raadseis van de vorige keer zo moei lijk? Even uitkijken, dat was alles. De deze week zijn ook hele- •eilijk. alleen goed na- ...j denken. Zeg. zijn jullie vriendinnetjes? bewonderenswaardig, hoe hij Groetjes alle twee! met soepele bewegingen de moeilijk- heden van de afdaling overwint, tel- Enm, v. d. Zant, f.orterwoude. Je kens even rustend om met scherpe puzzel Jïrlj81., .vei: 'rn '- J! een blik het terrein Ie verkennen en met plaats. Maar ik denk dat er een foutje gespitste oren te luisteren naar elk m Zl1 Daarom moeten we er zelf eerst geluid. Halverwege de helling wordt °ver puzzelen. Dus nog even wachten het terrein zeer gevaarlijk. Er zijn wel Emmy, t is knap gedaan, plateautjes (vlakke terreinstukjes) maar daarnaast schiet de bergwand dan soms loodrecht naar beneden en verliest zich in een diepe afgrond. Juist heeft de poema zo'n vlak Jukje bereikt, als hij onraad lijkt te Truusje v. Resteren, Voorhout MIJN LEVENTJE bespeuren. Steunend op zijn machtige voorpoten, strekt hij zijn lichaam plat op de grond, terwijl zijn ogen en oren zich tot uiterste waakzaamheid inspan nen. Er is nog geen vijand te zien, maar zijn scherp gehoor heeft de plompe gang van een groot en sterk Ik werd geboren 31 oktober 1954 om kwart voor acht 's morgens op het feest van Christus Koning. Ik woog 7 pond. Mama was heel blij dat ik een meisje was, omdat ze al een zoontje bad. Ze noemde mij Truusje en vol gens mama was ik een lieve baby. De dokter kwam vaak kijken dier vernomen. Even gaan zijn blik- mij, omdat ik zo dikwijls overgaf, ken naar boven of van die kant soms Eerst dacht hij dat ik een maag gevaar dreigt voor z'n jongen. Maar breukje had, maar dat was gelukkig als hij gerust gesteld is. draaien zijn niet zo. Met mijn tweede jaar moest oren zich weer naar de zijde, waar 't j mijn oor doorgeprikt worden en toen verdachte geluid gekomen is en dat moest ik een halfjaar lang om de steeds duidelijker wordt. andere dag terugkomen. Daar opeens komt om de hoek van Met mijn vierde jaar ging ik naar een rots de geweldige kop van een j de kleuterschool en daar kwam ik bij beer te voorschijn. De ogen van de juffrouw Toos te zitten, een heel lieve poema krijgen opeens een gloed groenig vuur, zoals je dat van poesen in de avond ziet. Zijn krachtige staart wordt wel tweemaal zo dik en de haren op zijn rug rijzen stijl omhoog. Even aarzelt de oude logge beer, maar hij had onderweg al een schot van een jager in zijn huid gekregen en de pijn heeft hem tot uiterste woede geprik keld. En nu deze hinderpaal nog op zijn weg! Hij was juist op zoek naar het nest jongen van de poema, waar van hij de lucht in zijn neus gekregen i had. Dan deze hindernis maar eerstJoke Versteegen, Zoeterwoude ver- opgeruimd. al zal zijn vlees wel niet telt ons een aardig verhaal, zo smakelijk zijn als dat van zijn jon- juffrouw. In de tweede klas kleuterschool zat ik bij zuster Felitio. ook een leuke aardige zuster. Met mijn zesde jaar ging ik naar de grote school bij juffrouw v. Loon en in de tweede klas bij zuster Pancratia. Ge lukkig ging ik over naar de derde klas bij juffrouw Knijnenburg toen naar de vierde bij juffrouw Van Velden èn nu zit ik in de vijfde bij juffrouw Oost. Met Pasen had ik ook een mooi rapport. gen. Grommend en met zijn vurige ogen de poema en elk zijner reacties (be wegingen) in de gaten houdend, komt de logge grijze beer nader, blijkbaar de strijd vrijwillig aanvaardend. De poema doet van zijn kant hetzelfde, terwijl hij evenwel zijn achterpoten onder zijn lijf trekt om gereed te zijn tot een sprong. Dan- kromt hij zijn 'jjug en 't volgende ogfnl 'k vliegt hij als een pijl uit de boog door de lucht om de beer te bespringen. Deze heeft een zijner klauwen omhoog om zijn vijand op te vangen. Maar zijn af- weerbeweging was te laat. De poema gleed er overheen in de rug PRIK, DE PUNAISE Er s een punaise, die de wijde wereld in wilde gaan om avon turen te beleven. „Ik wil wel eens wat anders, dan ergens vastgeprikt te zitten", zei hij Maar de andere punaises lachten hem uit: „Hoe kan nu een pynaiM dp ,w< reld rondgaan?" zeiden1' ze. „Je' kunt toch niet vliegen?" ..Dat zal ik je laten zien", antwoord de Prik en hij sprong het venster uit. Hij was maar licht en de wind duwde heni verder. „Nu zal ik wel wat gaan belev greep zich vast dacht hij. Zijn punaisekop schitterde achtige tegen- in de zon als goud. Prik hoefde niet aders 't best bereikbaar zijn. Met een bliksemsnelle beweging keert de poe ma zich om en bijt zich vast in de hals van de beer, terwijl hij tegelijker tijd met zijn klauwen de huid van de kolos openrijt. Brullend van pijn tracht de beer hem met zijn gewel dige nagels gewapende poten vast te grijpen. Maar listig weet de poema elke poging te ontwijken. Dan richt de beer zich op zijn achterpoten hoog op. waggelt met zijn last naar de berg wand toe en drukt zijn aanvaller met kracht tegen de rotswand. Maar hoe wel een der klauwen van de poema daarbij verbrijzeld wordt, laat deze nochtans niet los. Dan rolt de beer zich om en om. maar hij komt daar bij aan de rand van de afgrond en aanvaller en aangevallene storten in de peilloze diepte, waar de dood de strijd tussen zware kracht en lenig heid en list ongetwijfeld beëindigd heeft. Ik at jam. Ontoelaatbaar. Dit is een toer. Ha. de kat eet. De trui was te klein. Ook kwamen goede oplossingen bin nen van Marijke v. d. Westen, Lei den: Corrie Straver. Zoeterwoude; Annie Turk, De Kwakel; Tineke Fase, Hazerswoude; Gerard de Jong, Zoe terwoude; Sjaak v. Rooyen, Hazers woude; Miriam Vroonhof, Voorhout: Mar ja Lens. Voorschoten; Lineke Schakenbos, Koudekerk; Lucia v. d. Voorn. Rijpwetering; Jos. Gerard en Theo Koek. Zoeterwoude: Anneke Kooter, Hazerswoude; Yvonne van Mourik, Leiden: Lia van F.man. Zoe terwoude; Annemiek Jacobs, Leiden: Tineke Bos. Zoeterwoude; Robertha Janmaat. Nieuwveen; Frans Boers, Abbenes; Ans Klerks. Nieuwe Wete ring; Leo v. d. Westen, Leiden; Merick tot hij bij een huis kwam. „Heeft ook iemand een punaise voor ij?" klonk een stem uit dat huis. Prik vloog naar binnen en viel neer een hand. Die hand prikte Prik ergens vast. Nu was hij weer een ge- one punaise. Arno Lindeman, Leiden. wou niet mee. Ineens begon het dier te schoppen en te springen. Gelukkig schopte hij mis, maar door het sprin gen vielen alle potten op de grond, alles was kapot op één pot na. Zijn vader zag het en wou Rinaldo pak ken. Maar Rinaldo pakte de pot en ging de wijde wereld in. Hij kwam bij het kasteel van de sul tan. De sultan zat juist op zijn troon te regeren. Hij zat druk te overleggen met zijn ministers, hoe zij de wilde man uit de bergen gevangen konden nemen, maar geen van hen wist er raad op. Rinaldo had alles gehoord. Hij ging naar de sultan. „Als u mij een ezelstouw geeft,.dan zal ik de wildeman verslaan". „Goed", zei de sultan. „Maar hoe oud ben jij ventje? En zou je niet lie ver een lans of zwaard hebben?" „Hoe oud ik ben, weet ik zelf niet en een lans of zwaard wil ik niet. Ik zal het met dit touw wel klaar spe- Hij verliet het paleis en ging op weg naar de bergen. Toen hij bij de deur RINALDO EN DE WILDEMAN van de wildeman was, knoopte hij ziin In Bagdad woonde een klein dap- ezelstouw en klopte aan. De deur ging per jongetje. Hij heette Rinaldo. Zijn open en Rinaldo sprong vlug op zij. •ader was pottenbakker. Op een dag Daar stond de wildeman al. ei hij tegen Rinaldo: „Wil jij eens „Wie is daar?" bulderde hij. potten gaan verkopen?" „Ik ben het", riep Rinaldo. „Ja. als het mag, dan graag", zei De wildeman keek even op zij en Rinaldo. tegelijk sloeg Rinaldo de wildeman „Goed, maar als je er een laat val- roet de stenen pot boven op zijn hoofd. flink pak De wildeman viel bewusteloos neer nu maar, en toen bond Rinaldo met het sterke touw de armen en benen van de wil- ardig om deman. koopman te spelen. De ezel „Zo, dat ging gemakkelijk", zei Ri- erd ingespannen, maar toen het op naldo en hij ging terug naar de stad. lopen aankwam, wou de ezel geen Er werden grote feesten gevierd en poot verzetten. j als beloning mocht hij trouwen met de Hup. hup. kom op!" riep Rinaldo prinses. Ze leefden nog lang en ge- hij duwde en trok maar de ezel I lukkig. len, zal ik je 1 tor je broek geve Rinaldo vond het olifant Stavast, die de circuswagens van het station moest halen, vertikte het weer eens door te lopen. De cir cusmannen liepen om Stavast heen. trokken hem aan zijn slurf en zijn staart, maar ze konden geen beweging in de koppige olifant krijgen. „Wat bezorgt hij ons toch een last, we kunnen maar niet opschieten", mopperden ze. Maar daar kwam Prik aanvliegen en met een vaartje dook hij op de oli fant af. ..Ik zal jullie wel even helpen", riep hij. Verbaasd keken de circusmannen naar Prik. „Hoe kan nu een punaise een oli fant aandrijven?" „Dat zal ik jullie dan eens laten zien", zei Prik en hij prikte Stavast in het puntje van zijn staart. Daar be gon Stavast te hollen. Luid trompet terend sprong hij door de straten met alle vier de poten van de grond. Op eens ging het veel te vlug. De circus mensen konden hem haast niet meer bijhouden. ..Hoe is 't mogelijk dat zo'n kleine punaise een olifant kan aandrijven?" zeiden ze. „We zouden zo'n punaise wel kunnen gebruiken. Wil je bij ons in het circus komen werken?" „Nee hoor", zei Prik. „ik wil nog meer avonturen beleven". Vlug ging hij verder en na een poosje zag Prik in de verte een man op een fiets, die door drie veldwach ters werd achtervolgd. De veldwach ters konden de man niet krijgen, want ze waren veel te dik. Prik be sloot hen een handje te helpen. „Houd je maar kalm", zei hij, „ik help jullie wel". Verbaasd keken de veldwachters naar Prik. „Zeg wat verheeld je je wel", zeiden ze. ..Hoe kan een pu naise een dief pakken, als wij het ook niet kunnen". „Dat zal ik je laten zien", zei Prik. Als een kanonskogel schoot hij voor uit en even later had hij de dief inge haald en een paar gaatjes in z'n ach terband geprikt. De band liep leeg en was spoedig zo plat als een dubbeltje, zodat de dief moest afstappen. ,,'t Is verbazend wat zo'n punai: Wat is dat voor een heuveltje, dat daar bo ven het veld uitsteekt, vroeg Hans zich af. Dat is een grafkamer, ant woordde vader. Hier begroeven de mensen uit de steentijd hun doden Zoals je ziet. bouwden ze het gr*f zelf. dat meestal i lengterichting n( oost - zuidwest lig"l. grote, loodrecht opge richte stenen, met nog grotere stenen als dak bedekking. De tussen ruimten werden met kleinere stenen opge vuld. De ingang werd meestal uit middelgrote stenen opgebouwd en is meestal in de richting van het zuidoosten ge legen. Tenslotte heeft men de hele steenhoop nog met aarde toege dekt. zodat hij eindelijk als ee veltje uitzag. FIG. C Hier zie je een kat- :enfamilie van acht bonte katten. Zo ver schillend als ze alle ook mogen zijn. twee zijn er geheel hetzelfde. Welke dan wel? Jazzsociëteit Folk Beat 14 wil de vleugels uitslaan! Voorzitter Eric Faber koestert plannen binnen niet al te lange tijd de streek rondom Leiden in te gaan, om er de jazz op een hoger plan te brengen. Dat is overigens niet de enige beweegreden... Folk Beat telt momenteel 150 leden, maar het bestuur wenst dat aantal te zien opgevoerd tot 300. dit mede bezien vanuit financieel oogpunt. In diverse plaatsen van ons lezersgebied zullen onder auspiciën van Folk Beat jazzbijeenkomsten worden gehouden, waarbij na een korte inleiding door diverse combo's gemusiceerd zal worden. Tweede plan: er zal een jazz- cursus (vier avonden) op stapel worden gezet. Door het be stuur van Folk Beat wordt gedacht aan deelname van vijftien amateur-musici, die hun kennis omtrent jazz tijdens deze cursus kunnen „opkrikken". Opzet van deze cursus is onder meer de formatie van nieuwe combinaties, die het jazz-leven in Leiden nog meer op gang kunnen brengen. Overigens: in deze Ook Voor Jou laten we je kennis maken met de Key Five Combo uit Leiderdorp. Inderdaad, óók een jazzensemble. The Key Five Combo: Al eerder heb je in Ook Voor Jou kunnen lezen, dat er in onze streek in diverse R.K. kerken Eucharistie vieringen - speciaal - voor - jongeren plaats hebben. Een paar jongelui, voorzien van elektrische gitaren en drums op het koor, is al niet nieuw meer. Goed. in de Nederlandse her vormde kerk in Leiderdorp worden tegenwoordig vrij frequent jeugd diensten gehouden, waarbij de Kev Five Combo uit die plaats voor de instrumentale (jazz)begeleiding zorg Kerkliederen In Roelofarendsveen was de combo, geminiseerd tot vier' vanwege ziekte j van sologitarist George van de Berg, present voor deelneming aan het Brasemconcours. Pianist Jan den Boeft, al 22 jaar in zijn vrije tijd trouw beoefenaar van jazzmuziek: „We zijn met onze combo in feite gestart in de kerk. Wij dat zijn mijn vrouw Mies den Boeft (zang en gitaar). Henk Robbers (22. drums) en Piet Smit (21, bas). Inderdaad, wij vertolken louter jazz. In de kerk spelen we moderne, nieuwe kerklie deren. Natuurlijk, je bent in de kerk gebonden en daarom treden we ook op buiten de kerk. De West Coast- stijl is favoriet, da's lekker ritmisch". Leuk De jonge leden van de nu ander half jaar bestaande combo wilden wel eens meedoen aan een amateur concours. Reden, dat het echtpaar Mies en Jan den Boeft, welke laatste in Rotterdams Pauluskerk ook al veel jazz bedreef, met Henk Robbers en Piet Smit in Roelofarendsveen van de partij was. „Ach, ik beschouw het als een grapje", zo zei de vader DERDE RONDE BRASEMCONCOURS De deelnemers in de Pancratiuszaal in Roelofarendsveen zijn morgen avond: /j 1. The Jackals, beatgröep, Hengelo, '2. The Deanaf beatgröep,- Arnhem, 3. Les Trouvères, hootenanny groep, Hoogwoud N.H. 4. Truusje Koek (11), accordeon, Wehe (Groningen). 5. Harma Weber, accordeon. Leens (Groningen). 6. Corine Haaster (finalist 5e prijs vorig jaar). Stompwijk. 7 The Beatdevils, beatgröep. Leiden. 8. The Barharossa Group, pop-art en showband. Zoeterwoude. Zij zullen ook de dansmuziek ver zorgen. van een vijftienjarige zoon, die ook al zijn sporen wil zetten in de jazz. „Ik vind het wel leuk temidden van de beat-jongens, het was voor mij de eerste keer dit mee te maken". Finale Een derde plaats was weggelegd voor The Key Four (zaterdagavond al thans) Combo, hetgeen een plaats voor de finale op 15 mei aanstaande betekent. De heer Den Boeft, heen ook al medewerking verlenem bij "verscheidene plaatopnamen al van diverse jazz- en dixieland bands deel uitgemaakt hebbend, vindt met de andere leden T combo dit musiceren een vor gezelligheid. Jazz in de kerk, te Leiderdorp, waar ze alle mede werking van dominee Honnef dervinden en elders, is een muziek vorm, die ze bok in de toekomst hooj willen houden. The Arehers: ZELFBEWUST DE STRIJD IN Neem nu eens de Leidse Arehers Ze schreven in voor de Holland Ta lenten Test. Nee, ondanks het feit, dat ze al zo'n drie jaar meedraaien (één jaar in de huidige bezetting), hadden ze toUni^ -toe .niet deelgenor inert aan een of ander atriaieurconr cours. De Arehers redeneerden: we moeten helemaal zeker van onszelf zijn. dus wachtten ze de huns in ziens gunstige tijd af, dat ze zich wel zodanig voelden. Nee. langharig kun je deze Leidse sologitarist John van de Kaay (18), slaggitarist Joop de Tombe (18), drummer Cees van Dorst (18) en basgitarist Frans Zaalberg (17) niet noemen. Wél jongens, die er wat van willen maken, daarom dan ook flink thuis repeterend, een stijl a la Tiel- man Brothers voor ogen houdend. Daarbij hopen ze ook in de toekomsl wanneer bijvoorbeeld beat, rhythn and blues enzovoort „out" zijn. hm publiek van dienst te kunnen zijn Goed, - in -hun. -eerste—opzet - zijn dij vier .-ArcherkjCgeslbagd;- ze -wonnöl| vaderlandse finale, die op 2 juli h Uitgeest wordt gehouden. Wat i J de bus komt, wachten ze af da' wel maar ze zijn van plan in iede: geval hun eigen sound te handhavei ..Poor man" en „I tell you a story eigen nummers, zijn er de bewijze Robertha Henraat Wesscl. Tuinman Den Haat; Marijke ka;.. de veldwachters puffend I l»»«e dal van Veldhuizen. Bodesraven; Come tB blaze„d terwijl Koeleman, Ter Aar; Annie van Dijk, j^j-aag grepen. Warmond; Jozefien Borxc, Ter Aar: „Zeg zou je bij ons willen blijven. Tonny Hoo.vmans,^ Valkenburgj Leonie benoemen je tot ereveldwachler" „Nee", antwoordde Prik. „Ik heb nu genoeg avonturen beleefd. Ik ga nu weer het leven leiden van een ge wone punaise. Iemand zal mij kunnen gebruiken. Hij vloog i Truusje van Resteren, Voorhout. NIEUWE RAADSELS 1. Denk goed na: Jan is jarig 24 juni. hij is 10 jaar ge worden. Zijn vriend Koos is jarig op 31 juni en hij is ook 10 jaar geworden. Hoeveel verschillen Jan en Koos in leeftijd? 2. Karei de Grote zat bij de tafel een PUP te roken Daar zag hu de kranten s redinand. jongen aankomen. Karei wachtte even. toen stond hij op en haalde de j krant uit de bus. I Boekenworm „Wel nou nog mooier", zei hij tegen j Nge lekkerbek- In Chinese fabels komt de draak mr als een dier met vleugels en een vuur uit zijn bek de spuwt. Maar een draak kan ook een vogel van papier en stokjes zijn. een vrolijk speeltuig. Als je op een mooie dag, wanneer het flink waait, een draak naar de blauwe hemel laat opstijgen, speel je een eeuwenoud spel. In Azië liet men j reeds lang voor het begin van onze •erder tijdrekening draken opstijgen. Toen tertijd en ook later nog was de draak I niet louter een stuk speelgoed. Leger leiders gebruikten ze als wapens en I nog in het begin van de 20ste eeuw i houwde een Franse officier een be- mande draak en meende hij, da*t deze J militaire waarde bezat. Dat bleek ech ter met het geval, want daarvoor was het al te laat. Het eerste vliegtuig had zich reeds van de groene graszoden losgemaakt en daarmee kon zich geen draak meten. De draak werd ook door de wetenschap aangewend voor het meten van windsterkte en tempera turen in hogere luchtlagen. De beroemde Amerikaanse staats man en fisicus Benjamin Franklin be diende zich eenmaal van een draak om zijn experimenten uit te voeren. Toen hij wilde bewijzen, dat de blik sem een elektrisch verschijnsel is. liet hij zijn draak tijdens he-i onweer op stijgen. Hij wis't zijn stelling te be wijzen, maar werd bijna door de blik sem getroffen, die zijn theorie onder steunde. De roekeloze poging leidde tot de uitvinding van de bliksemaf leider. Doe echter nooit als Franklin Het is nu nog even levensgevaarlijk- als toen. De draak is in de loop der tijden op verschillende manieren gebouwd. De bekendste draak die uit een vierkanl stuk papier bestaat, dat op twee ge kruiste stokjes wordt gespannen, werd in Europa geconstrueerd. Het is thans echter veel vriendelijker dan hel monster uit de oertijden, waaraan he! zijn naam ontleend heeft. Maar hele maal verloochent onze draak de ver wantschap niet. De lange staart waar mee hij zich tooit, herinnert nog aan zijn afkomst. Leidse TOP-tien 1. Dedicated follower of fas hion The Kinks. 2. Sloop John B. The Beacli Boys. 3. These boots are made for walking Nancy Sinatra. 4. You were on my mind Chrispian St. Peters. 5. As teahs go by The Rol- ling Stones. 6. Woman Peter and Gor- 7. The sun ain't gonna shine anymore The Walker Brothers. 8. Second hand rose Bar- bra Streisand. 9. Daydream The Loving Spoonful!. 10. The homeward bound Simon ar\d Garfunkel. s uit voorraad leverbaar. DE ZAAK VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Muziek- en grammofoonplatenhandel HAARLEMMERSTRAAT 66 (Antwoord. ardappelen zat te schillen, „daar lees ik zowaar, dat de sigaren alweer duurder worden". Wat zeggen jullie daar van? 3. Wat mankeert er aan het vol- je! Tienjarige Robertha Henraat uit het Brabantse Made werpt zich al zingend en gitaar spe lend sinds een maand of negen in de talentenstrijd. Op de meest recente voorronde van het Brasemconcours was ze de jongste deelneemster en. wer kelijk. beatminnend publiek gaf haar de kans om te laten zien wat ze kan en hield zich dan ook rustig tijdens haar optreden. Robertha. derde klas lagere school, wordt overigens steeds vergezeld door haar ouders, die hun dochtertje vrij frequent laten deelnemen aan talentenjachten alom in den lande. In Hillegom op het ca baret der onbekenden was ze bijvoorbeeld ook al van de partij, dit meisje, dat. zoals vader Henraath zei: ..van alles zingt cn het van de familie niet heeft". Enfin, het Henraathje was niet zo lang geleden dol blij even te kunnen spreken met provinciegenoot Trea Dobbs. „Zo ver als Trea zou ze het eigenlijk moeten schop pen", zo vond haar moeder, die de vijfde plaats in- de Veen lang zo gek nog niet vond. N.AAR DOOR DESKUNDIGEN is vastgesteld hebben twee op de duizend personen belangstelling voor jazz. Leiden met haar 100.000 inwoners zou dus 200 jazzminnaars tellen. Bij jazzsociëteit Folk Beat hier ter stede zijn 150 leden aangesloten. HET GING zaterdagavond jongstleden even mis met de puntentelling tijdens de tweede voorronde van het Brasemconcours. Enfin. Nou de Leidse beatgröep, werd tenslotte eerste, voor de Haagse Hunks en de Leiderdorpse Key Four Combo. De drie ensembles gaan in elk geval over naar de finale. ACHTTIEN INSCHRIJVINGEN waren er zondag tijdens de Holland Talenten Test in Oegstgeest. Dat Leidse Nou werd er na de Arehers weer tweede!!! In Leidschendam werd Sassenheimse Silvia van Nassau tijdens een amateurconcours al zingend en gitaar spelend tweede De Zilkse Bentley Sisters werden er eerste, terwijl de Leidse beatgröep The Stars het predikaat „met lof' in de wacht sleepten. Om nog even terug te komen op Oegstgeest: de Westend Sisters uit Xoordwijkerhout zongen 519 punten bij elkaar! PAUL STEENVOORDE uit Noordwijk neemt in augustus aanstaande het vliegtuig naar Detroit. Een jaar later keert hij met de boot weer m ons land terug. Deze leerling van de vierde klas van de St. Willi- brord-ulo gaat in de States een jaar „lessen" op de laatste klas van een highschool. Pauls reis en verblijf heeft plaats in het kader van de activiteiten van Youth for Understanding Inc.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 14