DONDERDAG 28 APRIL 1966 DE LEDSÏ COURANT PAGINA 8 VRACHTWAGEN EN AANHANGER KANTELDE IN SLOOT LANGS RIJNDIJK Tweede vrachtwagen werd aangereden Het autoverkeer op de Rljndjjk ter Jioogte van de St. Miehaelkerk heeft gisteravond stagnatie ondervonden. Een vrachtwagen met aanhager van de Co-op geraakte by de boerderij van de familie Broekhuizen te water. Voorts kwam een vrachtwagen met aanhanger op korte afstand van dit ongeval achteren in botsing met weer vrachtwagen, ook met aanhanger en ook van Co-op. Omstreeks half vijf begaf een blauw- geverfde vrachtwagen met aanhanger van Co-op zich over de Rijndijk in de richting Alphen aan den Rijn. Waar schijnlijk tengevolge van het gladde wegdek na de regenval is dit voertuig aan het slippen gegaan. Wagen en hang sloegen enkele malen om en landden via berm en rijwielpad in sloot. De chauffeur kwam er zonder kleerscheuren vanaf. Vlak hierop naderde uit de rich ting Leiden een oranje-gekleurde wa gen met aanhanger van Co-op. De be rijder, zijn collega in zijn netelige situa tie ziend, parkeerde rechts van de Rijn dijk zijn voertuig, teneinde een helpende had te bieden. Filevorming had inmiddels, zijn beslag gevonden en temidden hier van nu botste een ook uit Leiden ko mende vrachtwagen van Van der Luyt HAZERSWOUDE Geslaagden EHBO-cursus. De elf Hazerswoudse ingezetenen, die de af gelopen wintermaanden elke woens dagavond hebben deelgenomen aan de EHBO-cursus, die de vereniging aan de Rijndijk organiseerde, zijn woensdag avond allen geslaagd. Het zijn: mej. N. den Duik, mevr. Th. J. Koopman Arends, mevr. M. W. van de Woerd- Vink; mej. E. M. en C. M. T. Koot en N. C. Wijsman, de heren Joh. C. van de Geer, Corn. Klerk, G. A. W. Meyer, J. A. A. van Rooyen en W. R. Soeters. KOUDEKERK A. D. RIJN GYMNASTIEKVERENIGING De Gymnastiekvereniging „Aspasia" uit Koudekerk a.d. Rijn gaf in het ver enigingsgebouw een fraaie uitvoering. De zaal was bijna geheel gevuld met publiek zodat de ruimte die nodig was voor het uitvoeren van het gebodene zeer weinig plaats had, wat speciaal van de oudere dames heel wat vergde van hun zenuwen. De heer Wanders, voor- Bitter van "Aspasia". opende met een woord van welkom. Hierna begon de heer Bontje uit Lei den, gymnastiekleraar van "Aspasia", zijn goed gevulde programma af te wer ken. Men kon genieten van prachtige oefeningen speciaal de jeugd was fantas tisch, verder zorgden de ouderen voor verschillende zeer fraai uitgevoerde brugoefeningen, en diverse andere. Een filmploeg uit Noordwijk heeft de gehele uitvoering gefilmd, en te zijner tijd zal men deze avond kunnen terugzien op het witte doek. RAADSAGENDA Vergadering van de raad der gemeen te Koudekerk a.d. Rjjn op vrijdag 29 april 1966, des namiddags 8.00 uur ten raadhuize. De agenda vermeldt o.a.: Voorlopige goedkeuring plan tot ont eigening grond van J. D. Reijneveld al hier; krediet voorbereiding aanleg van een 2e sportveld (verwezen wordt naar het voorstel van 25 maart J.I.); wijziging ge meentebegroting dienst 1966. ORANJEBAL De Oranjevereniging „Koudekerk" biedt aan belangstellenden ter gelegen heid van de verjaardag van de Konin gin, een Oranje Bal aan, dat gehouden wordt in het Verenigingsgebouw: Aan vang 8 uur n.m. "The Blue Beats" uit Leiden zorgen voor moderne dansmuziek. Geboren: Agatha Magdalena doch ter van de Lange, Jan en Auerbach, Ebke Susanna. Gehuwd: van der Kraan, Johannes Al- bertus 21 j., wonende te Leiden en van den Berg, Catharina Alida Maria 19 j. LEIDSCHENDAM Geboren: Maria P. d. v. B. J. M. Huntman en P. Querrveld; Angela d.v. P. A. Marseille en G. C. Kroese; Erna Maria d.v. E. W. Boogaard en I. van Wijnen; Sabina M. G. d.v. J. T. de Bruin en M. S. A. Ammerlaan. Getrouwd- L. J. Spaans, te Den Haag, en K. Mulder. R. J. J. de Lange, te Den Haag, en E. 't Hart; A. de Oli- veira Nunes, te Delft, en J. M. Mees ter; N. Galjaard, te Den Haag, en Th. M. A. Paardekooper; J. Mat, te Den Haag, en G. Groenevelt. Overleden: Maria A. Friesman 74 j., w.v. D. C. Tuithof; Johan J. A. Tieling 77 j„ w.v. L. v.d. Meer; Karei W. Weustink 60 j., e.v. F. J. Werner. achter op de „oranje- uit Leiden va Co-op"-wagen. Daarna heeft het verkeer nog lange tijd hinder ondervonden der, temeer daar takelwagens lange tijd doende waren de blauwe Co-op-wagen 'uit bagger en water te halen. De rijks politie heeft een en ander in goéde ba nen weten te leiden. Overigens: er zijn op het weggedeelte van de Rijndijk tus sen Zwaantjes-kerk en Bonte Paal de laatste tijd diverse auto's uit hun koers geraakt. Vrjj veel bomen langs deze rijksweg hebben het inmiddels al moeten begeven. In de meeste gevallen gladheid van het wegdek debet aan deze ALPHEN AAN DEN RIJN Voorbereiding enquête Stichting Cultureel Centrum i.o. te Alphen Er begint enige tekening te komen in het werk van het actie-comité va: stichting Cultureel Centrum, i.o. De commissies, die zich uit het comité heb ben gevormd, zijn met hun werk be gonnen en elk voor zich hebben zjj zich althans een idee gevormd van ws in de komende weken en maanden te doen staat. De commissie van welker activiteit het eerste naar buiten zal blijken, die namelijk welke zich bezig houdt met het in samenwerking met de Stichting Maatschappelijk Opbouwwerk in Den Haag opstellen van de vragenlijsten ten behoeve van de te houden enquête, heeft dezer dagen een zeer voorlopige vragen lijst bestudeerd, die de Haagse stich ting had opgesteld. De, stichting Maatschappelijk Opbouw werk zal de enquête uitvoeren, maar de vragen zullen in overleg met de Al- phense commissie worden opgesteld. Het is de bedoeling te weten te ko en welke behoeften er bij de onder scheiden verenigingen, die de belang rijkste gebruikers van het centrum zul len worden, bestaan, maar daarnaast :r ook een steekproef onder de be volking worden gehouden. Het komt erop neer, dat men de mening zal moe ten weten van vijf groepen, namelijk de verenigingen, de bevolking, de mid denstand, het bedrijfsleven en de ker- Reeds nu wordt er van de zijde van het actie-comité, dat zich met de stich ting van het centrum bezig houdt, na drukkelijk op gewezen, dat het gebouw uitsluitend bedoeld zal zijn als aanvul ling op de reeds bestaande voorzienin gen. Hét is geenszins de bedoeling, dat reeds bestaande gebouwen, waarin ver enigingen, hetzij kerkelijk of niet-ker- kelijke, hun activiteiten ontplooien in wélke vorm dan ook zullen worden be dreigd. Hierop zal ook vooral tijdens de te houden enquête met de meeste nadruk worden gewezen. Het zal intussen wel na de grote va- cantie worden, voordat de vragenlijs- lan verenigingen en bevolking zul len worden voorgelegd. Voordat de va kanties beginnen hoopt de Alpheuse commissie met de stichting Maatschap pelijk Opbouwwerk klaar te zijn. Dan hoopt zij laatstgenoemde instelling alle gegevens te hebben verstrekt, waarover zij in verband met de te houden enquête moet beschikken. Op Koninginnedag open. Op Ko ninginnedag zal V. D. Alphen de ge hele dag geopend zijn. ONTEIGENING Tot nog toe hebben b. en w. geen overeenstemming kunnen bereiken met de eigenaar, de heer J. van Beest over het in eigendom verkrijgen van een perceel grond, totaal 7220 ca., dat de gemeente behoeft ter verdere rea lisering van het bestemmingsplan „Prins Hendrikstraat 1964". Met be trekking hiertoe hebben b. en w. thans een onteigeningsplan voorbereid, in de eerstvolgende gemeente raadsvergadering een definitief besluit zal_ moeten krijgen. en w. stellen de gemeenteraad het vorenvermelde onteigenings plan voorlopig goed te keuren. BEWONING BESTEMMINGSPLAN „NOORD" De eerste in aanbouw zijnde wonin- m in het bestemmingsplan „Noord" zullen binnenkort voor bewoning ge reedkomen. Deze woningen zijn mo menteel slechts bereikbaar via des tijds aangelegde bouwstraten. De dienst van gemeentewerken heeft nu plan gereed voor het verder bouwrijpmaken en afwerken van het gebied waar thans de woningbouw projecten van de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten, de N.V. Muijs de Winter en de N.V. Alphense Bouw Combinatie in uitvoering zijn. Dit plan voorziet in het vervangen de bouwstraten door definitieve straten, enz. In dit plan is voorts opgenomen het éénmaal herstraten van de onderha vige wegen en de definitieve afwer king van de President Kennedylaan met voetpaden. De totale kostenraming beloopt een bedrag van 1.400.000,-. BUNGALOWBOUW De N.V. Grondbedrijf van de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten heeft van de gemeente Alphen aan den Rijn een perceel bouwgrond ge kocht voor de bouw van 34 bungalows in plan „Noord". Teneinde dit per ceel, alsmede enige andere voor wo ningbouw bestemde percelen, waar over de onderhandelingen tot verkoop in een vergevorderd stadium van voor bereiding verkeren, bereikbaar te ma ken, is het noodzakelijk dat spoedig overgegaan wordt tot de aanleg van zgn. bouwstraten. Hierdoor wordt het mogelijk het verkochte perceel en de binnenkort nog te verkopen percelen per as te bereiken. Uiteraard zijn de aan te leggen bouwstraten zodanig geprojecteerd, dat zij te zijnertijd deel zullen uitma ken van het definitieve stratenplan. De aan de aanleg van de bouwstra ten verbonden kosten worden geraamd op 185.000,-. KREDIETEN VOOR SCHOLENBOUW De stichting van de bijzondere kleu terschool aan de Nicolaas Beetsstraat, rvoor de gemeente in 1964 een bedrag van 175.550,- beschikbaar heeft gesteld, behoeft een aanvullende kostenbegroting ad 46.312,-. Hierin is begrepen een bedrag ad 26.300, voor vergoeding van de benodigde grond en 20.012,- voor de kosten var de eerste inrichting van de school. De openbare Willem de Zwijger school aan de Javastraat behoeft ir verband met het toenemen van hei aantal leerlingen dringend uitbreiding. Als gevolg van de geschetste toene ming van het leerlingental zal de school naast een hoofdonderwijze: leerkrachten in'functie dienen te heb- Als gevolg hiervan zijn b. e overgegaan tot het doen plaatsen van een houten noodlokaal op het gras veld nabij de Noorder Nassaustraat. De kosten hiervan zullen naar ra ming 32.000,- bedragen. Een nieuwe bijzondere school vooi buitengewoon lager onderwijs zal wor den gebouwd ten behoeve van imbe ciele kinderen. De bouw van de school, waarvoor inmiddels de vereis te rijksgoedkeuring werd verkregen, op 21 maart jl. aanbesteed. Mede met inachtneming van de uit- ag van deze aanbesteding kunnen de stichtingskosten van de school den geraamd op totaal 553.000,- Naar verwachting wordt de school in 1967 in gebruik genomen. De plaats waar de school zal worden gebouwd is nog niet definitief bepaald. De gemeenteraad heeft in oktober 1962 besloten medewerking te ver lenen voor de uitbreiding van de bij zondere school voor gewoon lager on derwijs aan de Prinses Irenelaan (Oranje Nassauschool) met vier lo- Thans kunnen er alvast twee loka len worden bijgebouwd. De kosten zullen naar raming 140.696,50 be dragen. Verwacht wordt dat deze twee van de vier lokalen in 1967 in gebruik zullen kunnen worden geno- Betaling Abonnementsgeld PER GIRO Abonnees die het abonnementsgeld per giro wensen te betalen, worden verzocht dit vóór de aanvang /an het betreffende kwartaal te doen op onze postrekening no. 10 8 0 0 S. De abonnementsprijzen zfln vanaf 1 Januari 1960: per maand 3.75 per kwartaal 11.30 per kwartaal per post 11.80 AUTOMATISCHE GIRERING Het bespaart U tijd en moeite Indien U automatisch de betaling van uw abonnementsgeld door de Girodienst laat overschrijven. Op aanvraag zen den wfl U gaarne een of 1 rachtformuller toe. De Leidse Courant - Abonnementen Administratie KREDIET MOLENVIERGANG VERHOOGD Met de Stichting Molenviergang Aarlanderveen, gevestigd te Alphen aan den Rijn heeft de gemeente een rekening-courant-overeenkomst lopen met een krediet van maximaal 15.000. In de nabije toekomst heeft de stichting echter aanzienlijke extra uitgaven te doen, nl. wegens het her stel van de door een calamiteit ge troffen molen nr. 1 en voor de nood zakelijke restauratie in dit jaar van de molens nrs. 2 en 3 van de viergang. Omdat de ontvangsten wegens over heidssubsidies eerst zijn te verwach ten nadat de uitgaven zijn gedaan, zal een rekening-courant-krediet van 15.000 voor de stichting niet voldoen de zijn om haar krediteuren tijdig te voldoen. Aan de hand van een opgemaakte kasprognose is vastgesteld, dat een krediet van 40.000 noodzakelijk zal zijn wil de stichting niet in ernstige kasmoeilijkheden geraken. NIEUWE CHR. SCHOOL Daar het oude schoolgebouw aan het Zuideinde 1 van de Vereniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs te Aarlanderveen in geen enkel op zicht meer voldoet aan de eisen, wel ke thans door het onderwijs worden gesteld, heeft het schoolbestuur, dat aanvankelijk voornemens was het ge bouw te laten restaureren, besloten een geheel nieuw schoolgebouw te stichten, bevattende 4 lokalen, ter vervanging van genoemde school, daar het oude gebouw ook door res tauratie niet meer geschikt te ma ken zal zijn. Het bouwen van een nieuwe school is dan ook noodzake lijk. Het desbetreffende schoolbestuur heeft de gemeenteraad van Alphen aan den Rijn verzocht medewerking te verlenen voor de nieuwbouw. B. en w. van Alphen stellen de gemeenteraad voor de gevraagde medewerking te verlenen. LEIDSE FILATELISTENVEREMGING EEN DER GROOTSTE IN DEN LANDE Op haar maandelijkse bijeenkomst gisteravond ln 't gebouw aan de Steen- schuur besprak gisteravond de Leidse Vereniging van Postzegelverzamelaars de Jaarvergadering van de landelijke ganisatle welke de volgende maand ln Utrecht zal worden gehouden. Met haar ruim vierhonderd leden ls Lelden een der grootste afdelingen van het land d heeft een stemrecht voor negen zetels. Naast de machtiging om de bondsza- ken naar juist bevinden te behartigen keurde de vergadering ook het plan Uitwisselingsprogramma Leiden-Krefeld Dezer dagen wordt In het kader var 't ulswlsselingsprogramma Lelden-Kre- feld een uitgebreid programma verwerkt waarbjj de Duitse gasten van uur tot uur aan verschillende aktiviteiten kun nen deelnemen. Zo Is er een tafeltennis- competltie, een blljartontmoetlng en een trip naar de Keukenhof. Aankomst van de gasten 28 april om 6 uur des na middags, vertrek a.s. zondag 11 uui 's morgens. Leidse Universiteit De heer P. Scherft, geboren te Dja karta (Indon.) en thans wonende te Middelburg, Rijksarchivaris in Zeeland, is gepromoveerd tot doctor ln de facul teit der Letteren op een proefschrift ge titeld "Het sterfhuis van Willem van Oranje". Promotor was prof. dr. J. H. Kernkamp. Mevrouw E. Jaffé-Freem uit Amster dam, lerares Frans en vast medewerk ster van de "Groene Amsterdammer" Franse literatuur, is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der Letteren en proefschrift getiteld "Alain Rob- be-Grlllet et la pelnture cubiste". Promotor was prof. df. S. Dresden. De heer H. van Ee geboren te 's Gra- venhage, en thans wonende te Uithoorn is gepromoveerd tot doctor in de facul teit der wiskunde en natuurwetenschap pen op proefschrift getiteld "Thermodlf- fusle in binaire gasmengsels. Promotor was prof. dr. J. J. M. Bennak- Kandidaatsexamen Duitse taal- en let terkunde de heer G. A. Brongers (Voor- Doctoraalexamen Duitse taal- en letter kunde de heer W. L. Pouw (Leiden). het bestuur goed om met 4 of 5 mensen de jaarvergadering te gaan bezoeken. Op verzoek van de voorzitter namen de heren J. Mulder en G. Vollebregt zit ting in de kascommlssle voor het lo pende jaar. Bij de veiling waren onder de ruim 40 kavels zeer goede Nederlandse en voor een matige prijs. Slechts enkele reikten naar de cataloguswaarde. De heer A. Ouwehand wist deze aan de man of vrouw te brengen. Voor de buiten landse kavels bestond weinig animo en konden diverse verzamelaars voor een koopje hun verzameling weer verrijken. Koninginnedag in Leiderdorp De Leiderdorpse Oranjevereniging heeft het volgende feestprogramma voor Ko ninginnedag samengesteld: 8.00 verzamelen van de leerlingen der lagere scholen van het Zijlkwartier. Na een rondgang door het Zijlkwartier en Ouderzorg-Berendrecht gaan deze kin deren, voorafgegaan door het Leidse Jeugdorkest JDe Burcht" naar de ver zamelplaats voor de aubade aan de Aca- clalaan; 8.00 vertrek van de Leiderdorp- se Drumband vanaf hét Patrimonium- park, die om 8.15 de leerlingen van de W. de ZwUgerschool afhalen, die verza meld z(jn op de speelplaats van hun school, waarna gezamenlijk gemarcheerd wordt naar de verzamelplaats voor de aubade. De leerlingen van de R.K. En- gelendaelschool, Herv. school Kastanje laan en Kon. Julianaschool verzamelen op de speelplaats van hun eigen school en gaan naar de verzamelplaats voor de aubade. 8.45 uur aubade door schoolkinderen van alle klassen der lagere scholen bij het gemeentehuls aan de Berkenkade. 9.15 uur muzikale rondgang door De Burcht en de Leiderdorpse Drumband. 9.30 uur kinderspelen voor de leerlin gen der klassen 5 en 6 der lagere scho len op 't Velocltas-terrein aan de Hoog- madeseweg; kinderfeest in het Dorps huis en Irene voor de leerlingen resp. Ie en 3e klassen der lagere scholen. 13.30 uur kinderfeest in het Dorpshuis en Irene resp. 2e en 4e klassen der lagere scholen. 17.00 uur gecostumeerde kinderop tocht voor kinderen van 414 jaar. Ver zamelen om 16.15 uur aan de Kom van Aaiweg bij d.e Kon. Julianaschool, waar een jury o.l.v. de heer P. v. d. Sterre de deelnemers zal beoordelen en prijzen zal bekendmaken. Diegenen die zich nog niet gemeld hebben kunnen zich recht streeks melden op de verzamelplaats van deze optocht. Muzikale medewerking wordt verleend door de St. Jans fanfare met drumband uit Zoeterwoude en de Leiderdorpse drumband. Route van de optocht: Kom van Aaiweg, Acacialaan, Ericalaan. Mauritssingel, Irenestraat, Fred. Hendriklaan, Tuinstraat, Doeslaan, Hoofdstraat, Berkenkade, Acacialaan, Kom van Aaiweg, waarna de prijsuitrei king zal plaats vinden. 20.00 Tienerdansavond in het Dorps huls m.m.v. de Leiderdorpse Beatband NOU Sc. Kaartverkoop bij Llethorps Boekhuis, Hoogmadeseweg 13 en voor zover nog voorradig 's avonds aan de zaal. Berperkt aantal kaarten beschik- 20.00 uur Klaverjastoernooi om de wisselbeker en andere prijzen in het wjjkgebouw van het Groene Kruis aan de Berkenkade. Kaartverkoop bij Llet horps Boeckhuys uiterlijk tot 29 april. De kleuterschoolkinderen vieren feest ieder in hun eigen school. VEERTIENDE DIES VAN CATENA De gemengde studentenvereniging Catena, die zo'n 600 leden telt, viert deze week haar veertiende dies. De heer J. J. Karres, praeses senatus, opende vanmiddag deze viering met een rede in het Groot-Auditorium de Rijksuniversiteit. Na afloop van de rede vond een receptie plaats. Van avond is er een feest op de sociëteit „Horus". De toneelgroep „De Mossel- schreeuw", Catena Musica en de Fal con Jazz society zullen hun medewer king verlenen. Vrijdagochtend zullen de twee oud ste disputen elkaar bestrijden, ditmaal op het voetbalveld aan he£ Piet Paal tjespad. 's Middags is er een Hongaar se lunch. De dag wordt besloten met een galabal op de „Piet Caland", die om 22.00 uur uit Rotterdam zal ver trekken. Ter gelegenheid van de viering var de veertiende dies wordt er in „Ho- rus" een fototentoonstelling gehouden. Bij het bestuur van „Catena" zijn plannen gerezen een andere ruimte te zoeken, die meer in de buurt van het station ligt. Ideaal zou zijn de omge ving van het Stationsplein. Gouden Raiffeisenbank „Benthuizen" schonk 1000,- aan Groene Kruis een feestelijk met bloemstukken tot feestzaal omgetoverd Verenigingsgebouw ls gistermiddag het vijftigjarig bestaan 'an de Coöperatieve Raiffeisenbank (tot -•oor enkele jaren Boerenleenbank) .Benthuizen" herdacht. Hlerby was o.a. het voltallige college van b. en w. aan- Voorzitter A. A. van der Maas kop pelde zijn openingswoord vast aan de herdenkingsrede, waarin tot uiting kwam dat de oprichting in 1916 tot stand kwam, een niet gemakkelijke pe riode in de eerste wereldoorlog, met 36 leden. In de z.g. „boerenleenbankkamer" ondergebracht in de schoolwoning van meester Van Os, Is het in 1916 begonnen In 1941 kwam voor 17.000 het bank gebouw met directeurswoning tot stand, de vijftiger jaren moest een nieuwe kluis worden gebouwd en deze zal bin nen afzienbare tijd weer moeten ver dwijnen. omdat er uitbreidingsplannen bestaan. Momenteel kan de bank bogen op vijf miljoen aan spaargelden en twee ton reserve. Enkele jaren geleden ls het Aan de medewerksters van de Ver. Sancta Veronica wordt bericht dat dinsdag 3 mei des middags van weer gelegenheid geboden wordt materiaal te komen halen en hetgeen klaargekomen is te brengen aan hel bekende adres: Klooster Zusters Car- melitessen Hazewindsteeg 2de deur rechts. Daar er in de maand juni geen zitting wordt gehouden rekent het be stuur op een drukke opkomst. De 16-jarige verkoopster M. Bloemink uit Leiden kwam gisteren opde Mare- singel zodanig ten val met haar rijwiel, dat ze van de onzachte aanraking met het straatplaveisel een hoofdwonde opliep. Met spoed ging de tocht naar het Academisch Ziekenhuis. De ver rassingen komen op een moment dat je het niet verwacht. Deze waarheid ondervond een 20-jarige chauffeur, de heer J. Stormbroek gisteren toen hij bij het laadstation aan de Haagweg een vallende kist op zijn hoofd kreeg en van de weeromstuit zijn rechter been brak. Te Rotterdam is ge slaagd voor het examen Frans voor gevorderden mej. L. M. A. van Has selt te Leiden. TER AAR AUTO REED OP WINKEL IN Dinsdag in de late namiddag wilde de heer Meeuwis met zijn volkswagenbus je materialen gaan halen bij de zaak van de heer Th. J. Lek in de Bloemen- straat. De chauffeur nam de bocht en reed tot voor de winkel van de heer Lek, maar op het kritieke moment wei gerden de remmen dienst te doen en botste het busje tegen de winkelpui op, dat werd beschadigd. De eigenaar van dit bedrijf schrok hevig toen een klant hem op zo'n ongewone manier naderde. Met een nieuwe deur en een paar grote nieuwe ruiten zal de schade weer her steld kunnen worden. NIEUWKOOP 55 JAAR GETROUWD De heer L. van D&m en mevrouw W. van Dam-v.d. Ham, beiden 74 jaar oud, hopen op 2 mei a.s. hun 55-jarig huwelijksfeest te vieren. Het echtpaar, dat nog steeds een uitstekende gezond heid geniet, heeft altijd in Nieuwkoop gewoond, waar het reeds 42 jaar achter een hetzelfde huisje aan de Noordense- weg bewoont. Het bruidspaar heeft drie kinderen en zee kleinkinderen. besluit gevallen om, mede gezien de uit breiding van Zoetermeer, een bijkantoor aldaar te stichten. De heer Van der Maas deelde mede, dat het bestuur en de raad van toezicht dit gouden jubileum op duidelijke wijze hebben willen stellen. „Het thans nog kleine Benthuizen heeft behoefte aan een gezonde Groene Kruisafdeling en dus is besloten hiervoor een jubileum bedrag van 1000.te bestemmen", die vervolgens dankbaar door zr. van Oos tende, de wijkverpleegster, in ontvangst kan worden genomen. De keuze is op deze instelling gevallen, omdat „Het Groene Kruis" als alomvattende ver eniging de gehele gemeente Benthuizen en de aangrenzende delen van Zoeter meer, Hazerswoude en Zoeterwoude De gouden herinneringspenning werd uitgereikt aan de heren Van Os, Bo- gaards, J. Dogterom Jzn., C. van der Knijff (in ontvangst genomen door zijn zoon), W. C. Diephout en W. A. de Groot. Ook de directeur en het personeel werden niet vergeten. Burgemeester I. P. j. Keljzer ver tolkte de gevoelens van het gemeente bestuur. Doelende op het feit dat dit jaar Benthuizen 650 jaar bestaat, vroeg de burgervader zich af, hoe men het in Benthuizen 600 Jaar zonder Boerenleen bank heeft kunnen stellen! Even stilstaande bij de „mannen van het eerste uur" wees de burgemeester op de persoon van de heer W. C. Diep hout, dit jaar 85 jaar wordende en tien tallen jaren een vooraanstaand werker in het openbare leven. Ook hy was een dergenen, die de oprichtingsstoot tot de bank in 1916 gaven. Het gemeentebe stuur wilde mede de Bank eren door aan de heer Diephout het gemeentelijk ereteken in zilver toe te kennen met bijbehorende oorkonde. Wijzende op de komende uitbreiding van het bankge bouw bood burgemeester Keljzer thans een gemeentevlag aan. De directeur van de Centrale Bank, de heer ter Holsté bood een jubileum geschenk onder couvert aan, welke de bankinstelling voor een goed doel zal mogen bestemmen. De heer Janse, ook een oud-pionier, sprak gelukwensen uit, mede namens de overige oud-bestuursleden en de heer Diephout kon na namens de Bent- huizerpolder enkele tinnen asbakken voor de bestuurstafel te hebben aange boden bijna geen woorden vinden voor de aan „Het Groene Kruis" toe gekende verrassing en de door b. en w toegekende onderscheiding. Hierop volgde een zeer druk bezochte receptie, waarvan enkele honderden latiea gebruik maakten om bestuur raad van toezicht geluk te wensen met dit jubileum. Dagelijkse misviering onderwerp van gesprek In de maand april was het onderwerp van de gesprekken van de groepen in de parochies van O.L.Vrouw Hemel vaart en St. Josef: „Pleidooi voor hand having van de dagelijkse misviering. „Ontegenzeggelijk daalt het kerkbezoek op doordeweekse dagen zorgwekkend. Mogelijk kan een verbetering intreden wanneer er kleinere gemeenschappen gevormd worden. Op 3 mei a.s. zal er een slultingsavond plaats hebben in de aula van het Agneslyceum aan de Peli kaanstraat. Na de eucharistieviering te 8 uur zal de heer Van Dijk, hoofd van de Timorstraatschool spreken over het godsdienstonderwijs op de scholen. OEGSTGEEST Geboren: Andreas Gerardus, zn van G. M. Loozen en C. G. Erades; Paulus Hendrikus, zn van R. H. Boetekees en M. C. M. van Goozen, Monique Elisa beth, dr van F. van der Gaag en A. M. M. Kanters, Angeline Daniëlle, dr van J. de Wit en J. Jonk, Leonard Erik, zn van A. D. Nleuwenhulzen Segaar en G. C. Geerling, Frank Cornells, zn van P. H. van den Ende en B. Sobel. Ondertrouwd: J. B. Meskers en M. A. de Groot, J. Dernee en M. M. Hoogstra ten, C. Imthorn en J. Vletter. Getrouwd: P. Koenen en A. M. Bijle- veld, P. Bordewijk en J. M. Knotter, W. F. A. Krllger en M. Beljersbergen, J. H. Tulner en M. H. C. Raaff LEIDEN OPENBAARMAKING KANDIDATEN LIJSTEN De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat dè van num mers voorziene lijsten van kandidaten voor de op 1 juni a.s. te houden stem ming ter verkelzing van de leden van de Gemeenteraad, voor een ieder, ter gemeentesecretarie van Leiden, afdeling Bevolking c.a.. ter inzage zijn neergelegd. Leiden. 28 april 1966. De Burgemeester van Lelden, VAN DER WILLIGEN TAFELTENNIS DOCOS De eerste weken na de competitie hebben de meeste spelers van DOCOS niet op non-actief gesteld. Afgelopen zondag nam een flink con tingent deel aan het jaarlijkse Boeme rang-toernooi in Nijmegen. Cor van Zijp leverde de beste prestatie met een tweede plaats in de 2e klasse (enkel). In de afdelingszeskampen be haalden Siem van Iterson en Gerard v. d. KJaauw fraaie eerste plaatsen. Eerstgenoemde won de 2e klasse na een beslissingswedstrijd tegen de ster ke Sett-speler Van Ruyven, terwijl Gerard v. d. Klaauw opnieuw bewees te sterk te spelen voor de 3e klasse. Programma promotiecompetitie; naar de le klasse: 28 april: DOCOS 3 Gossima 4; 29 april: Phoenix 2—DO COS 4: naar de 2e klasse: 30 april: Baronie 2DOCOS 7. Buitenlands bezoek aan Endegeest In het kader van een door de Ned. Ver. v. Neurologie en Psychiatrie in sa menwerking met haar Engelse zusterver eniging georganiseerde 10-daagse stu diereis bracht een groep van 30 Engelse psychiaters gistermiddag een bezoek aan het Psychiatrisch Centrum Endegeest te Oegstgeest. De bezoekers toonden veel belangstel ling voor het werk van de aan de in richtingen verbonden neuro-patholoog en biochemicus en brachten een bezoek aan de betrokken laboratoria. Door middel van een kleine tentoon stelling nam men kennis van de crea tieve en de arbeidstherapie. terwijl men door middel van dia's een indruk kreeg van de verschillende activiteiten op het gebied van de recreatie van de ver pleegden. Later op de dag bracht ook een groep van 30 Poolse studenten, die een studie reis door Nederland maken, een bezoek aan deze tentoonstelling en aan enkele afdelingen van de inrichting. Musea De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zondags 1-4 uur Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks van 10-5 uur. zondags 1-5 uur. Legermuseum (Pesthuislaan)Met uit zondering van zaterdag vein 9-5 uur (zondags 1-5 uur). AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Zulder Apotheek, Lammenschansweg T, tel. 23553. LEIDSE AGENDA DONDERDAG 28 APRIL K. O. Nieuw Rotterdams To neel speelt „Arsenicum en oude kant". Schouwburg, aanvang 20.00 uur. Ned. Ver. v. ex-politieke gevangenen uit de bezettingstijd Bijeenkomst. Ond. „Nationalisme en communisme in tropisch Afrika". Nieuw Minerva, aanvang 20.00 uur. Kon. NederL Middenstandsbond Jaarvergadering. Rest. Van der Heij den, aanvang 20.00 uur. Kath. Nat. Bond voor EHBO afd. Leiden vervolg cursus 20 uur ge bouw GG en GD, Roodenburgerstraat. VRIJDAG 29 APRIL Leidse Smalfilm Liga. vertoning films uit het Amsterdamsche Film museum, 8 uur zaal Hooglandsche Kerkgracht 28. <)E LEIDSE COURANT VERGROOT VERNIEUWD VERBETERD THANS DE MOOISTE KRANT VAN LEIDEN EN (VERRE) OMSTREKEN. U behoeft slechts een nieuwe abonnee aan te brengen en U ontvangt ons Jubi leum schrijfblok met 100 vel prima post papier en het unieke Leidse Courant speldje. Het ls heus niet moeilijk. Vijftienhon derdzevenentachtig nieuwe abonnees werden er ln enkele maanden aange bracht. Ondergetekende: naam: geeft als abonnee van De Leidse Courant op: plaats: Betaling zal geschieden per week/maand/kwartaal Doorhalen wat niet wordt verlangd. Vult bovenstaande bon ln aan: De Leidse Courant, Postbus 11 of Papen gracht 32, Lelden, tel. 20935. De nieuwe abonnee krijgt onmiddellijk onze bijzonder mooie krant thuisbezorgd en U een aardig cadeautje.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3