Nu in Nederland: ASTOR NIEUWE PLANNEN VOOR AFVOER RIOOLWATER IN ZOETERWOUDSE RAAD Belangrijke zaken op de agenda Zilveren Molentoernooi Magen Leidse Voetbalbond Oud-pastoor Boin van 't Zwaantje t AANTREKKELIJK FEESTPROGRAMMA IN ZOETERWOUDE OP 30 APRIL HOLIDAY-INNS BIJ LEIDEN? Melkhandelaren in Noordwijkerh. en De Zilk stellen huismoeders voor voldongen feit GEEN LOSSE MELK MEER IN DE VERKOOP Een American Blend voor gedistingeerde rokers NARCISSENSTR00M BLIJFT OP HAARLEMSE KEURING VLOEIEN Winkelsluiting op Koninginnedag PUNT DINSDAO 26 APRIL 1966 DE LXID3E COCRAITT De Zoeterwoudse gemeenteraad krijgt een aantal belangrijke zaken te behan delen op haar vergadering van a.s. woensdag 27 april. Op de agenda komt De heer C. M. Westermann fractie voorzitter van de "Vrije Lijst" heeft we gens vertrek naar Leiden ontslag geno men. De voorzitter van het centraal itembureau heeft in zijn plaats benoemd de heer P. G. M. v.d. Zon. deze heeft de benoeming aangenomen. Voorgesteld wordt een commissie van drie personen te benoemen tot onderzoek van de ge loofsbrieven. BQ besluit van 22 januari 1964 werd een onteigeningsplan vastgesteld voor enige percelen gelegen in het bestem mingsplan „Industrieterrein Grote pol der". Bij K. B. van 11 Jan. 1965 no. 46 werd genoemd besluit om formele rede nen gedeeltelijk goedgekeurd. De namen van de eigenaar van een aantal percelen weken n.l. af van die volgens de regis ters van het kadaster. Deze percelen i(]n thans opgenomen in het onderhavige plan. De te onteigenen percelen zijn in het onderhavige bestemmingsplan vrij wel geheel bestemd voor industrie. Ge vraagd wordt te besluiten tot voorlopige goedkeuring van het onteigeningsplan. INTREKKING BEROEPSSCHRIFT BEëEINDIGING ONTEIGENINGSPROCEDURE Er bestaap plannen voor het oprichten van een rioolwaterzuiveringsinstallatie in het uitbreidingsplan „Westeinde" met lozing op Rijnlands boezemwater. Op pro vinciaal niveau wordt er thans gestreefd naar concentratie van de opvang en af voering van riooleffluent ter voorkoming van verdere verontreiniging van de bin nenwateren. De tot dusver openbaar ge maakte plannen ten aanzien hiervan ge ven voor deze gemeente een voorkeur aan een afvoer van het rioolwater naar de rioolwaterzuiveringsinstallatie in de gemeente Leiden in aanbouw aan de Voorschoterweg. Hierdoor kunnen de plannen van een eigen Installatie ter zijde worden geschoven en zullen plan nen moeten worden beraamd voor de af voer naar Leiden zuid-west. Een ander gevolg is dat het verwerven van de grond niet langer noodzakelijk is. Hier voor is gaande: a. Een beroep op de Kroon tegen het besluit van G. S. houdende goedkeu ring van uw besluit tot aankoop van deze grond; Hedenavond zullen in het kader van het zilveren molentoernooi de le ama teur-elftallen van Volendam en Spar ta elkaar ontmoeten. De opstellingen luiden als volgt: VOLENDAM J. Visser C. Karregat C. Bond D. Bond C. Tol A. Tol H. Jonk C. Veerman B. Steur G. Vlak J. Tol Dames Loos Lambaart Hakenkruger Beenhakker Verhoeven Warner De Man Mens van Haven Smit SPARTA De wedstrijd wordt geleid door de heer W. Hoogkamer, grensrechters de heren Toebosch en Langelaan. Het Chr. Muziekgezelschap Concordia zal haar muzikale medewerking verlenen. Uitslagen van zaterdag 23 april I: Kagia 1-Alphen 1 6-0; 3D: Katwijk 7-WSB3 3-0, Q. Boys 8-Leiden 4 6-2; B4: Lisse bl-SJC bl 3-1; B10: Q. Boys b3-UVS b3 3-8; C5: Lisse cl-VVSB cl 0-3; C6: Lisse c3-Teylingen c2 2-1; C8: Q. Boys cl-Katwijk cl (Katwijk n.o.). Uitslagen van zondag 24 april 2A: Lisse 3-Alphen 3 5-2; 2B: Lisse 4- Warmunda 2 0-2; 3A: Teylingen 3- Lugdunum 5 (Lugd. n.o.); 3B: VVSB 4-UDO 2 1-11; 3D: UDO 3-Roodenburg 6 2-5; 4A: Teylingen 4-Leidse B. 3 7-0; 4B: Teylingen 5-Roodenb. 8 2-1; 4E; UDO 4-Lugdunum 7 2-2; 4H: Rouw koop 4-VVOA 4 5-0; Al: SJC al-Lisse a2 2-1; A4: Lisse a3-SJC a2 0-4; A5: Teylingen a2-SVLV a2 9-1. AANLEG DIEPRIOOL ZOETERWOUDELEIDEN Agendapunt 11 sluit hierbij aan. De gewijzigde situatie brengt met zich mede dat een plan moet worden ontworpen voor de aanleg van een riool uit de dorpskern naar Leiden-zuld-west. Voor gesteld wordt de voorbereiding van dit plan in handen te stellen van het Inge nieursbureau van Bruggen te Rotterdam, zij had ook het plan voor de installatie in het Westeinde in voorbereiding. De kosten aan deze voorbereiding ver bonden worden geraamd op 15 000,--. Er is een verzoek ingekomen van de fa. Vlasveld dr. Kortmannstraat 2 om het braakliggend stuk grond achter de garageboxen aan de Jan v. Banningstr. te mogen kopen. In de vergadering van 6 januari 1965 werd besloten vermeld perceel te verkopen aan de heer Th. H. Lubbe, maar deze heeft van de koop afgezien. Verzoeker wil op deze grond een bedrijfspand voor opslag van goede ren en stalling van auto's stichten, waar tegen het geldende uitbreidingsplan zich niet verzet. Voorgesteld wordt aan de fa. Joh. Vlasveld en Zn. te verkopen, 282 m2 grond gelegen achter de garageboxen voor de som van 35,- per m2. VERKOOP GROND AAN STAAT Het staatsbedrijf der P. T. T. te 's Gra- venhage verzoekt een strook grond ach ter de telefooncentrale nabij de Noord- buurtseweg te mogen aankopen. Bedoeld perceel is nodig voor uitbrei ding van de centrale. De oppervlakte van de strook bedraagt 26 m2 die de gemeente wil verkopen tegen de prjjs van 500,-. VERPACHTING VOLKSTUINEN Bij besluit van 26 mei '65 werd beslo ten 7850 m2 tuingrond voor de som van 2,75 per m2 aan te kopen van de heer W. A. J. Fontijn. B. en w. stellen voor van het complex de gewenste oppervlak te te verhuren aan door hen nader aan te wijzen gegadigden volkstuinders tegen de prijs van 10 cent per m2. per jaar. BRUG NOORDBUURTSEVAART In een vorige vergadering heeft de raad de nodig geachte kredieten ver strekt voor de burgemeester Smeetsweg. Van deze weg kan in uitvoering worden genomen het gedeelte tussen de Noord- buurtseweg en het tracé van de nieuwe provinciale weg 17. Dit gedeelte is nog onder te verdelen in een gedeelte weg- liöhaam en de overbrugging van de Noordbuurtsevaart. Van dit laatste ge deelte ligt de ligging geheel vast, zodat dit onderdeel direct en het gedeelte weg- lichaam spoedig daarna, kan worden ge maakt. De Kon. Ned. Heide-mlj aan wie de directie van het werk is opgedragen heeft voor de brugbouw contact opge nomen met een drietal firma's en van hen richtprijzen ontvangen inzake de bo venbouw met bijbehorende werken. De Heide-mij verzoekt toestemming om de onderhandelingen met Unicums Bedrijven N. V. te Weert, van wie de laagste richtprijs werd ontvangen, voort te zetten, ten einde in staat te zijn het ontwerp van de onderbouw aan dat van de bovenbouw aan te pasen. Gevraagd wordt de bovenbouw van de brug onderhands aan te besteden aan Unicums Bedrijven te Weert. In het St. Josephpension te Alphen a.d. Rijn is zondagavond op 80-jarige leeftijd overleden de zeereerwaarde hr. W. H. M. P. J. Boln, oud-pastoor van de parochie van de H. Michael (Het Zwaantje)' te Hazerswoude-Rljndljk. Pastoor Boin werd op 4 maart 1887 te Vry en Bon bij Delft geboren. Op 8 no- vebmer 1940 werd hij benoemd tot pas toor te Hazerswoude. Na een 87-jarig priesterleven ging hij op 28 februari 1951 rusten, in het St Josephpension. HU diende z\jn ontslagaanvrage in, om dat zijn gezichtsvermogen snel afnam. Pastoor Boin heeft in de 11 jaar, dat hij in Hazerswoude was aller achting en genegenheid verworven. Hij bouwde er het parochiehuis „St. Joris" en op zijn initiatief werd de toen bestaande school gesplitst in een jongens- en meis jesschool. De pastoor verleende voorts medewerking aan de totstandkoming van huishoudonderwijs. Pastoor Boin werd opgevolgd door pastoor C. J. Koe- De plechtige H. Mis van Requiem zal worden opgedragen door deken Paap. donderdagmorgen 28 april a.s. om 10 uur in de kapel van het St. Jo sephpension te Alphen. De begrafenis vindt daarna plaats op het R.K. Kerk- I hof te Hazerswoude. De Zoeterwoudse Oranjevereniging heeft een uitgebreid en aantrekkelijk feestprogramma samengesteld bij gele genheid van de viering van Koninginne dag a.s. zaterdag 30 april. Vrijdagavond 29 april wordt dit feest programma ingezet met een oranje-kla- verjasavond in het Don Boscohuis waar bij de eerste prijs een biggetje is. Feestelijk klokgelui om 8 uur zal de dagopening zijn op 30 april. Om 9 uur vertrekt de kinderoptocht vanuit de Jan Banningstraat. Begeleid door de St. Jansfanfare en St. Jansdrumband naar het gemeentehuls waar een aubade wordt gebracht aan de burgemeester. Tevens zal daar de uitslag worden be kend gemaakt van de op 10 maart ge houden ballonwedstrijd. De kinderspelen in de Jan van Banningstraat vangen aan om 10 uur, tevens wordt daar de kinder- tractatie uitgereikt. Een nieuw program maonderdeel is het voetbaltournooi voor buurtploegen van 12 t.e.m. 16 jaar. Aan vang 11 uur op het terrein langs de Nieuweweg. De start van de Schenkel loop is om 12 uur precies nabij het Don Boscohuis. Meisjes van 12 t.e.m. 16 jaar kunnen deelnemen aan een fietstocht met op drachten van IV2 uur die om 11 aanvangt. Inschrijving per paar. Het volleybaltournooi dat vorig wegens de grote regenval geen doorgang kon vinden vangt nu aan om 13.00 uur op het terrein langs de Nieuweweg, deel name van 8 teams. '8 Middags zijn er volksspelen in de Jan van Banningstr. Op het programma staan, tonknuppelen, puddinggooien (nieuw!) en een wed strijd op speciale fietsen. Wielerenthou- siasten kunnen om 17.30 op de Zwetkade terecht waar sprintwedstrijden op tour- fietsen voor ingezetenen zullen worden georganiseerd- De traditionele lampionoptocht m.m.v de drumband vertrekt om 20.00 uur van af het Don Boscohuis. Op hetzelfde tijd stip kunnen de dansliefhebbers terecht ln het Don Boscohuis voor het grootse Oranjebal m.m.v. „The Sunshine combo". In verband met het vertrek naar Leiden van drs. C. M. Westermann is er een vacature ontstaan in de commis sie personeelszaken. B. en w. doen een aanbeveling van twee personen ten einde te voorzien in de opengevallen plaats t.w. 1. C. M. J. Straver; 2. Th. W. Pet. In 1964 is bepaald dat de bode voor het aanwezig zijn ten raadhuize tfldens alle avondvergaderingen die met het ge meentebestuur te maken hebben een ver goeding zou ontvangen van 6.- per avond. Sindsdien zijn er meerdere alge mene salarisverhogingen geweest, ter wijl daarnaast het aantal avondvergade ringen zeer is toegenomen. In 1964 was dat 100 in 1965 134 terwijl er gedurende het le kwartaal van 1966 reeds 44 ver gaderingen zijn geweest. De vergoeding daarentegen is altyd ongewijzigd geble ven. Een verhoging tot ƒ7,- lijkt het college allezina redelijk en wordt voor gesteld met ingang van 1 januari 1966. Europese primeur: De Amerikaanse hotelmagnaat Floyd J. Voight kwam omstreeks september vorig Jaar met het plan om ln Neder land holiday-inns te gaan bouwen. De heer Voight concentreert zijn aan dacht momenteel op de gemeente Lei den en de omgeving van Schiphol. Een holiday-inn is een vakantieherberg en draagt het karakter van een combina tie van een hotel en een motel. De holiday-inn is op het verkeer ingesteld, zodat de ligging ervan bij voorkeur aan de in- of uitvalswegen wordt ge- Nergens in Europa staan er holiday- inns en de reden waarom de heer Voight aan Nederland de primeur geeft, komt vanwege het feit, dat hij ons land een van de beste toegangs poorten tot het Europese continent Karakteristiek voor de holiday-inn zyn de grote parkeerterreinen, twee dubbele bedden per kamer (voor vier personen dus), badkamer bij iedere kamer en een overdekt verwarmd zwembad voor de gasten. De over- nachtingsprijs per persoon wordt ge schat op 30 gulden per persoon. In de V.S. zijn in totaal 700 holiday-inns. AANSLAG OP HUISHOUDBOEKJE Vorige week vergaderden in een der lokoliteiten van de melkfabriek "De Landbouw" te Noordwfjkerhout de melk handelaren van dat dorp en die van de buurtschap De Zilk. Op deze vergade ring werd door genoemde handelaren een besluit genomen om met ingang van 25 april, dat is dus afgelopen maandag, geen losse melk meer aan de consu- ent af te leveren. Het hoeft geen betoog, dat deze maat regel de nodige reactie bij de huismoe ders heeft opgeroepen. Dagelijks werden in Noordwijkerhout en De Zilk duizen den liters losse melk geleverd tegen een prijs van 51 cent per liter. Door het een zijdig genomen besluit van de melkhan delaren wordt het publiek in een dwang positie gebracht om flessenmelk af le jn tegen 57 cent per liter. Dat brengt gemiddelde kostenverhoging met zich mee van 12 tot 24 cent per dag en in grote gezinnen zelfs aanzienlijk meer. Het kopende publiek vraagt zich nu af of dat alles zó maar kan. Kunnen de melkhandelaren zonder overleg met de verantwoordelijke overheidsinstanties eigenmachtig hun wil opleggen aan de Desgevraagd deelde men ons mede, NIEUWE GYMZAAL VOOR PIT '54 Na de vergadering geopend te heb ben heette de voorzitter C. van Klink de ln grote getale aanwezige leden wel kom en werd begonnen aan de gebreide agenda. By de ingekomen stukken was een brief van het schoolbestuur, waarin toe stemming werd verleend de nieuwe gymzaal in gebruik te nemen. Dit be richt ontlokte een luid gejuich aan de vergadering. Later zouden de conse quenties verder behandeld worden. Vervolgens somde de welstrljdsecreta- ris C. van Teylingen de resultaten op van deze competitie: Vier kampioenen waren de oogst in dit competitiejaar. H(j betreurde het alleen dat de junioren hierbij verstek lieten gaan en hoopte dat dit volgend jaar anders zou z(Jn. Om meer juniorenleden te krijgen kondigde hij een z.g. Open Dag aan op 14 mei, waarbij de Zoeterwoudse jeugd uitge nodigd wordt een toernooi te spelen. De kascommissie sprak zjjn waarde ring uit voor het werk van de penning meester en noemde de financiële positie gezond. De problemen aangaande finan ciën waren echter gekomen in verband met de hoge huurprijs van de nieuwe gymzaal en de noodzakelijke vernieu wingen. Om de huur van 1050.per jaar te kunnen betalen werd een contri butieverhoging voorgesteld. De vergade ring zag de noodzaak hiervan in en ging ermee akkoord. Hierna reikte de heer Vink bekers uit aan A. Koek en C. van Teylingen, die het hoogste gemiddelde gespeeld had den in voorgaande competitie. Deze be kers zullen in september overgaan naar T. de Jong en J. Koek, die afgelopen competitie als sterksten uit de bus kwa men. Ook voorzitter C. van Klink reikte bekers en bloemen uit en wel aan de kampioenen van dit jaar. Met het voorstel om in de KTC te benoemen P. v. d. Raadt, C. van Tey lingen en A. Beereboom ging de ver gadering akkoord, evenals met de sa menstelling van de kascommissie, t.w. H. Starrenburg, P. Opdam en J. Vink. Het laatste woord was aan de voor zitter om de vergadering te sluiten. Er was hierna echter nog een gezellig samenzijn, wat tekenend was voor d« goede sfeer van deze geslaagde verga- LEIDEN consument en de gezinnen, tellende meer dan 13 000 zielen dwingen tot een nogal aanmerkelijke prijsverhoging? dat te dezer zake reeds contact is op genomen met de ministeries van land bouw en van economische zaken. Ook heeft men het N. K. V. ingeschakeld om deze kwestie ter hand te nemen. BADMINTON VEGLO BEHAALT ZEVEN PRIJZEN Spelers van het Leidse VEGLO heb ben zich op het toernooi van „Sloter- meer" in de Hoofdstad weer geducht geweerd. Niet minder dan 7 prijzen werden in de wacht gesleept. Ed Guerin/Therese Diepstraten legden beslag op de eerste prijs in het ge mengd dubbel A; eerstgenoemde ver overde bovendien met de Hagenaar R. v. Wijck een -tweede plaats op het nummer Herendubbel A. Norbert Fea onderstreepte zijn glan zende vorm van de laatste tijd door het heren-enkel B te winnen en sa men met de Haagse, speler Lamaisson tweede te worden in het herendubbel B. Tenslotte boekten Jaak Guerin en Carel Neys een fraai resultaat door in het sterkbezette C-toernooi rhet de erepalm te strijken by het herendub bel. VOORSCHOTEN In Voorschoten zijn parochianen spontaan een JOHANNES - KLOK aktie begonnen voor het jubileum (25 jaar priester) van hun bouwpastoor Johannes Blonk op 19 juni a.s. Een envelop met goudkoord en lood je (aan huis bezorgd) is bestemd om geul-gevuld te worden voor een luid- klok die de Bosgeest-parochie-gemeen schap (Moeder Gods Kerk) zal beluiden vanuit de nieuwe toren in 1967. De namen van de gevers zullen op een oorkonde (met het loodje) in de voet van de toren worden ingemetseld - over 100 jaar - zullen de klanken herinneren aan 1966, een kerkbouw- jaar in Voorschoten. ASTOR in Nederland, dat is verheugend nieuws! De uitverkoren filtersigaret van gedistingeerde rokers in meer dan 40 landen ASTOR, een melange van de edelste tabakken. Licht, mild en toch een verrukkelijk vol aroma. Een exclusieve sigaretmen ziet dat al aan het chique pakje. En aan de filter uit zuivere zachte natuurkurk! Gun uzelf voortaan het genoegen van het zéér goede. Rook ASTOR, de elegante sigaret van Waldorf-Astoria. ASTOR de American Blend met filter uit zuivere natuurkurk 20 stuks King Size het voetlicht. Breed uit Nieuw Vennep, Gebrs. Paase uit Noordwyk presenteerden een drietal nieuwigheden die er best uitzagen. De witte Snowpeak had een beste steel en mooi gevormde bloem en een zeer kloeke indruk maakte de rode Macbeth. J. H. De narcissen-stortvloed klatert lustigde Sassenlu-lmse firma nog tientallen I Clement uit Lisse bracht de lellebloe- voort: geen tientallen, maar honderden 1 andere nieuwigheden en stuk voor stuk m'8e Chatelain -geel met rode tekening- nieuwe soorten stelde men gisteren in de waren ze het bekijken volop waard. Zeer keuringszaal van het Krelagehuis te mooi waren ook enkele nieuwigheden Haarlem ten toon. Ongelooflijk boeiend van de firma Walter Blom uit Hlllegom. was de collectie van Zandbergen-Ter- j We noemen de gele trompet Caravelle, wegen uit Sassenheim die met goud de grote gele trompet Yellow Ideal, de typische Compton Mackenzie, wit dek blad met abrikooskleurige cup en diver se andere zaailingen. Ook van de aan winsten die de fa. C. A. van Paridon uit NoordwUkerhout toonde, trokken - te recht - veel belangstelling. Men eta leerde ondermeer de dubbele Tahiti, fris geel met oranje tekening, de MARKTBERICHTEN ROELOFARENDSVEEN, 25 april - Bloemen - Anemonen 38-39, Freesia's 48-84, Lathyrus 1,00-1,70, Irissen Wedg wood 1,05-1,35, Prof. Blaauw 2,40-2,65, Domlnator 1,60, Yellow Queen 1,00-1,10, van Vliet 95-1,15, Colvilleis Nymph 5,00- Troschrysanthen Lyona 2,30-2,65, Bon nie Jean 2,10, Duizendschoon 1,45, Snij- werd bekroond. We noteerden enkele grootbloemlge narcissen, Royal Orange, een grootkroni- ge met wit dekblad en zeer grote, plat liggende oranje kroon, de gele trompet Irish Luck, en de zeer bijzondere Am- bergate, licht oranje dekblad met helderoranje kroon, wel uitschieters wa ren. En daarnaast tal van kleibloemige variëteiten, zeer sierljjk en elegant ma teriaal voor de tuin. Deze groep telde Record, enz. Goed van stand vele uitblinkers. We noemen o.m. het was ook de dubbele witte Flow witte trompetje Horn of Plenty, het al- j van J. Schoorl uit Lisse, terwijl Helmi j Apeldoorn 60-1,12, Edith Eddy leraardigste trosnarcisje Skylon, de dub- Elegance, een middelgrote roodcup van Kreiage 58-66. Auriola 1.31-1.38. Ath- bele Campernelll Flore Pleno. de fris de fa. Helmus uit Sassenhelm, bekoorde leet 91-99, v.d. Eerden 75-79, Winter- getinte Susy en vele, vele anderen. J. W. i door de fraaie tintelende kleur en de gold 56-72. Sonja 56-64, Algiba 1,05- 1,37, Striped Seal 75-78, Rose Copland genoemde gele trompet Irish Luck, de groen 65-67, Dhoronicum 50-54, Nar- dubbele vorm van de bekende Flower cissen 22-37, Tulpen Orient Expres 1,00 kleur Golden Harvest 66-1,08, Paris 1,01-1,26, Drift j Bellona 57-90, Lustige Witwc 47-75, Lefeber uit Lisse zond ook mooie j mooie bouw. De fa. W. P. van Eeden uit narcissen in. Ondermeer: Papillon Blan- Noordwyk, kweekt niet alleen irissen, r ook goede narcissen - men toonde LE1ÜSE BIOSCOPEN De films in de week van 21-.-27 april zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: „Een mes in het water (18 Jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Top Secret Djibouti (14 Jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Dracula, prins der duisternis (18 jaar). Wo.: Twee dagen, twee nachten (a.l.). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Programma ontraden. Trianon: Thunderball (14 jaar). Ge prolongeerd. Dagelijks: 2.30. (.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, (.00 en 9.15 uur. »lcx: Programma ontraden. Woensdag 27 april: Trapeze (a.l.) Dagelijks: 2.C0. 7.15, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. che, éénkleurig wit, de papillon Lemon Beauty, de zeer grote Elton Legget, wit dekblad met roomkleurige cup en de spiytcup Artist. Zeer apart was ook An gels Diamond die door H. 't Mannetje uit Hlllegom was ingezonden. Op het witte dekblad prijkte een gele trompet die tegen het bloemdek lichter gekleurd was. Heel curieus. Veel opmerkelijk ma teriaal zagen we ook in de uitvoerige groep van Warnaar Co uit Sassenhelm. Qua kleur was Salome wel een blikvan ger bij uitstek. Deze narcis heeft een wit dekblad, een oud-rose trompetvor- mige cup, die een gele rand heeft. We hebben deze kleurencombinatie bij de vele honderden narcissen die er zijn. nog nooit eerder gezien. Heel goed leek ook de dubbele Anne Frank, wit met rode tekening in het centrum. Verder toonde Voor Koninginnedag is er geen al gemeen geldende regeling getroffen wat de winkelsluiting betreft. De wa renhuizen en de grote kledingmaga zijnen hebben ieder voor zich 'n eigen regeling getroffen. Ten gerieve van het winkelende pubUek volgen hier j geen algemeen geldend sluitingsuur te irAnnp.niro melden. Iedere winkel bepaalt dat voor de sluitingstijden van deie koopcentra. J|ch Maar we, js de ,e^de„s aanw.. Vroom en Dreesmann sluit om één zig om 's middags gesloten te zijn. uur des middags, de Coöperatie Su permarkets om één uur, C en A, als mede P en C zijn de gehele dag ge opend. Van de Hema hebben wij nog geen opgave ontvangen. Wat de middenstand betreft is gisteren o.m. de witte Jonquille Cherie - en een aantal Erytroniums. Van het groepje dat de fa. P. van Deursen uit Sassenhelm ten tonele voerde waren Swansdon, wit met dubbele witte cup en de klelnkronige Tebourba de meest opvallende. De fa. Gerritsen uit Voor schoten bracht - U raadt dat wel - een fors aantal narcissen met gespleten BIJGOED M. C. van Staaveren uit Aalsmeer voerde prachtige freesia's ten toneele: de rode Rublna, de gele Royal Gold, de witte Apollo en de dubbele gele Corona. Uit Noordwyk kwam De Graaff Bros en S. A. van Konijnenburg Co met de diepblauwe iris Sapphir en voor het ove rige waren er ook nog heel wat tulpen. Onder de fraaie Oranje Zon van de fa. W. Lemmers uit Lisse, van L. Stassen Jr. N. V. uit Hlllegom, van de fa. Gebrs. Lemmers uit Lisse, en van d« fa. C. 93-1,07, Queen Elizabeth 90-94, Kleu renpracht 1,05 per boa. Am. Anjers 11- 27, idem geplakte 10-19, Rozen Clara 39-47, Super Star 32-33, Baccara 41-51, Zorlna 18-29, Carol en Garnette 16-25 per stuk. TER AAR, 25 april - Groenten Peulen 10,50, snijbonen 3.00-3,70, stek 2,50; andijvie 1,37-1,57, spinazie I 99- 1,13, II 59-96, rabarber 28-38, stoofsla platliggende kronen^bizac balend™ cfc I f3"44' Jf"1'?3' k™mme k°m- te buitenbeentje» in het sortiment. Men 1°™™'',' 'k J3' P" liet ook de dreumes Babv Moon zien. I 31. II 18-28. selderij 0-12, pe- Een juweeltje. Kntjnenburg Mark uit if?"* a"" Pf s,a 1 24"3J; Noordwjjk was present met mooie nieu- ?3'13- C *3"17' komkommers export we narcissen Zeer apart vonden we St. 2?.'61' komkommers binnenland 15-22. Patrick Day, citroenkleurig met licht per randje aan de cup, de gele trompet RIJNSBURG, 23 april - Bloemen - Am. Anjers: Sim rood 26-34. Dusty 28-33, Sim Rose 27-33, Mac Arthur 27-32, Sim Wit 26-32, Gerbera 27-34 per stuk. Lyonatros 240-270, Freesla's 120-220, Tulpen uit de kas: Sweet Har mony 180-205, Elmus 155-190, Aristo craat 160-180, Auriol 160-180, Paris 155-180, Orient Express 150-180. Lus tige Wltwe 160-170, v.d. Eerden 145- 165, Golden Harvest 130-155. Elisabeth 140-150, Copland 120-140, Edith Eddy 120-130, Irissen Wedgewood 160-190, alles per bos. Anemonen 160-190. Nar cissen Cheerfulness 420-510, Carlton 340-410. Semper Avanti 300-370, Actea 210-280, Flowerrecord 190-220 per 100. Goed nieuws, vrouwtje; de bontman tel, die jij zo graag op afbetaling wilde kopen, ligt niet meer in de etalage! KORRELTJE Zo u het leven bemint, verkwist uw tijd niet: uit deze stof is het leven geweven.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3