S)eCelcbc6ou^cmt RANG RANG RANG RANG RANG RUIM 16000 KINDEREN WERKEN MEE IN K.R.O.-ZANGFESTIVAL INDONESIË HEEFT NU NIEUWE ADVIESRAAD Overheidshulp nodig bij omschakeling agrariërs Vanavond in de ether TELEVISIE RADIO PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 26 APRIL 1966 Reclame in de ether NA nog geen half jaar is de door minister Vrolijk aan het werk gezette Stichting tot Uitzending van Reclame met voorstellen uit de bus gekomen, hoe naar haar mening het invoeren van reclame bij radio en televisie in Nederland reeds per 1 oktober mogelijk zou zijn. Een paar jaar geleden nog was reclame in de ether een sterk om streden zaak; vandaag aan de dag maakt in principe nog slechts een kleine minderheid bezwaar. De kernvraag bij het omroepbestel heeft zich trouwens van kwesties als het open bestel en reclame in de ether veel meer verplaatst naar het probleem in hoeverre omroep verenigingen autonoom ten opzich te van overheid en ten opzichte van de samenwerkingsorganen moeten zijn. Tegen reclame bij radio en tele visie maken de omroepverenigin gen waarvan er enkele jaren terug een paar nog mordicus tegen waren weinig of geen bezwaar. Integendeelvanwege de grote moeilijkheden bij de financiering van het bestaande apparaat en de dringend noodzakelijke investerin gen om tot uitbreidnig te kunnen over gaan, zitten ze te springen om de baten van de etherreclame, die voor een niet onbelangrijk deel immers het program ten goede moeten komen.- Zowel radio als televisie de eerste nog meer dan de tweede hebben financiële zorgen. VARA- voorzitter Broeks heeft vorige week nog een klemmend betoog gehouden over de noodzaak, dat feitelijk het luistergeld verhoogd zou moeten worden. Maar wanneer de overheid daaraan vanwege poli tieke en/of sociaal-economische overwegingen niet geloven wil, kunnen alleen de baten uit een reclamepot Hilversum een drei gende impasse besparen. DE Stichting tot Uitzending van Reclame heeft twee rapporten uitgebracht: één over radioreclame en één over reclamespots bij de televisie. Tussen beide rapporten ligt een belangrijk accentverschil. Want terwijl het rapport over de televisiespoUcbet grootste aan tal van zijn pagina's besteed aan kwesties die verband houden met het tariefsysteem, is het radio- rapport daar vrij snel mee klaar. Maar daar liggen waarschijnlijk toch veel meer voetgangels en klemmen, omdat het stichtings rapport in het radioprogram recla me wil brengen op momenten die afwijken van wat destijds bij het Kamerdebat de verwachting was. Uitgangspunt was namelijk reclame rond de nieuwsuitzendin gen; maar zelfs met inschakeling van Hilversum Hl vreest de Stich ting onvoldoende belangstelling van adverteerders te zullen krij gen, omdat reclame na de nieuws uitzendingen zou sneuvelen onder het omdraaien van de knop en men vóór het nieuws reclame onaan trekkelijk maakt door te veel spots achter elkaar te brengen. Vandaar het voorstel reclamespots te mo gen brengen in enkele dagelijks daarvoor min of meer afgepaste programs met populaire plaatjes. Wordt de vraag wat de omroep verenigingen en wat de volksver tegenwoordiging van die suggestie denken. worden, of de belangstelling van adverteerders anders inder daad zo gering zal zijn als de Stichting vermoedt en of andere argumenten in het rapport hele maal deugdelijk zijn. Er zit bij voorbeeld een zekere tegenspraak in, dat het radiorapport reclame tussen onderdelen van het avond program ongewenst acht, terwijl het televisierapport daar juist voor pleit. Maar de kardinale vraag wordt of het program waarin reclamespots opgenomen zijn, gaat lijken op commerciële televisie en nog wel beantwoordt aan de vorig jaar gekozen en aanvaarde opzet, j Nu is wat de Stichting voorstelt natuurlijk nog heel iets anders dan de praktijk van Radio Luxem burg of Radio Veronica. Maar er wordt in elk geval toch een weg ingeslagen die vorig jaar niet in de route beschreven stond. De aanmerking zou zeker gemaakt kunnen worden dat de kwalitatieve verandering die men nu vraagt, straks misschien zo zal worden benut, dat de reclame bij de radio helemaal van de nieuwsuitzendin gen losgemaakt zal worden en voor 100 in het gewone program terecht komt. Vóór men voorzitter Andriessen en zijn stichtings bestuur in deze suggestie volgt, zal men zich dus terdege reken schap moeten geven van de risico's en consequenties die een en ander met zich meebrengt. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM „Het is nu voor de zesde maal, dat wij het KRO-zangfcstival voor de Nederlandse Lagere Scholen organiseren en je staat er werkelijk van te kijken, wat een enthousiasme er bij de jeugd aan de dag gelegd wordt voor een medium, dat in de ogen van de ouderen onder ons reeds lang heeft afgedaan", aldus Wim Quint, initiatiefnemer, organisator en presentator van het RRO-zangfestival, waarvoor gistermiddag in Rotterdam de kwartfinale voor Zuid-Holland en Zeeland werd gehouden. AdvertentieJ port misschien wel op een aan tal praktische moeilijkheden stui ten. maar,„niet op principiële Of het moest zijn het incalculeren van de mogelijkheid t-ot regionale reclameuitzendingen. Met name de dagbladpers zal hierover weinig enthousiast zijn terwijl Hilversum aan regionale uitzendingen ook gewoon programmatisch al een hele kluif heeft. De reclamestichting ziet dit on derdeel van haar rapport trouwens ook meer als toekomst dan als directe taak voor het heden. Geen Blokkerfestival op Hemelvaartsdag ALKMAAR Het Blokkerfestival dat de laatste tien jaar omstreeks He melvaartsdag werd georganiseerd, gaat dit jaar niet door. Organisator Ben Esslng is er niet in geslaagd arties ten of andere wereldattractles aan te trekken, die commercieel verantwoord zjjn. Het besluit is genomen ln nauw overleg met het bestuur van de stich ting Blokkerfestival dat zich samen met de organisator beraadt over eventuele andere mogelijkheden. Het Bolkkerfestival dat dit jaar voor de elfde maal zou worden georgani seerd. heeft in de afgelopen jaren tal van wereldartiesten binnen zijn muren gehad. In de beginjaren waren dat: Louis Armstrong, Catharine Valente. Jacques Bre^ Vera Lynn en nog njet zó lang geleden'de Beatles eh 'nogmaals Louis Armstrong. Ben Easing voelt zich dit jaar Aièf'pïr sé geBóhden Aaö he melvaartsdag en 't daarop volgende weekend. „We kunnen op elk gewenst week end gebruik van de veilinghal maken. Indien onze verwachtingen beantwoord worden, dan krijgen we wellicht later in het jaar enkele grote artiesten of an dere attracties met wereldnaam naar Blokker." Wie dat zullen zijn kon de heer Essing nog niet zeggen. Wim Quint tipt Haagse kandidate voor finale ANTENNE biedt slechts plaats aan zes koren en zes solisten. Ook daarvan valt weer 50 procent af. De prijswinnaars zien hun moeite dan ruimschoots beloond als eerste prijs een hele dag uit met het hele koor op kosten van de KRO. als tweede prijs een feestmiddag met tal van bekende artiesten en als derde prijs een waardebon. Voor de solisten den drie waardebonnen ter beschikking gesteld, die naar keuze besteed kunnen worden. Bovendien mogen de eerste prijswinnaars uit beide categorieën een dag naar Brussel om voor de BRT te laten horen wat ze waard zijn. Samen met zijn secretaresse en enkele naaste medewerkers organiseerde hij begin dit jaar de voorrondes op de scholen zelf: „Er schreven vierhonderd scholen in. Als je nu nagaat, dat elke school per koor zo n veertig kinderen Sterke vertegenwoordiging afvaardigt en bovendien nog een solist, dan heeft onze jury, bestaande uit Paula van Alfen. Arie Snoek en Broeder Laetanius. ruim zestienduizend kinderen beluisterd". De kwart- en halve finales worden even eens door deze deskundigen gejureerd, terwijl voor de landelijke finale in elke provincie een jury wordt geïnstalleerd. Bovendien worden zij versterkt door een Jeugdjury, die zoals tijdens het Eurovisie-Songfestival de uitslagen zal doorbellen. Nieuw© liedjes „Het enthousiasme, dat de scholen aan de dag leggen, komt mijns inziens vooral door het feit. dat zij bij mededinging de bescliikking krijgen over twintig nieuwe liedjes, die dan weer op ouderavonden Ie staat er soms van versteld, wat niveau sommige scholen met hun koren of solisten hebben bereikt. Een zeer goed voorbeeld daarvan is wel de St.-Cecilia- school uit Den Haag. die maar liefst drie jaren achtereen beslag wist te leg gen op de eerste prijs. Dit jaar wilde de onderwijzeres geen koor afvaardigen, om de anderen ook eens de kans te geven". Er werd dan ook door de St. Ceclllaschool slechts een soliste alge vaardigd: Christel Scheepers. Volgens de heer Quint is zij echter een zeer em stige kandidate voor de eindronde. Hij kon daar wel eens gelijk in krijgen, want ook de gistermiddag gehouden kwartfinale doorstond zij glansrijk, samen met Ellen Wagenaar uit Leider dorp. Haar liedjes waren „Jan Tientje" en „Lente", respectievelijk van Joop Stokkerman en Jules de Corte. dergelijke kunnen worden gezongen Blj de koren JS Den Haag trouwens ook De scholen krijgen namelijk koor als solist tien liedjes, die speciaal voor dit evenement werden geschreven door bijvoorbeeld Jules de Corte. Annie M. G. Schmidt. Jan de Cler. Arie Snoek, Gerrit den Braber en Magda Evertsen" De meeste scholen vooral die uit de kleinere plaatsjes vallen dus af. óf door gebrek aan artisticiteit óf door gebrek aan doorzettingsvermogen. Dat is trouwens noodzakelijk, want de finale Wim Quint, initiatie/nemer, sa-tor en presentator van zangfestival. Naar, maar waar het uit de baan schieten van de lonen allerlei onaangename gevolgen kunnen optreden in de prijsontw''-.keling. Be halve de reële welvaartspositie van ieder doorsneelid van onze ge meenschap is daarmee ook de nationa le concurrentiepositie mee gemoeid wat indirect trouwens ook weer alle bur gers raakt. Minister Den Uyl heeft bij dezelfde gelegenheid een interview voor het NKV-blad erkend dat de prijsontwik keling over 1966 tot dusverre nog niet bevredigend is geweest. Een ander ge luid van officiële zijde dus dan vroeger wel eens het geval was. Moet hier nu ook uit begrepen worden ''at de loon ontwikkeling over 1966 de socialisti sche bewindsman voor Economische Zaken niet helemaal bevalt Voorlopig beperkt de concrete aan duiding van 's ministers visie zich tot de conclusie „dat we niet '-unnen door gaan met het verhogen van de loonsom met vijftien, elf of negeneneenhalf pro cent". Vooral uit de mond van een mi nister die politiek verwant is met de Partij van de Arbeid klinkt zo iets een beetje naar voor gers, maar hoe ni is „keihard" waar. Maar wie deze waarheid onder schrijft. zal met drs. Den Uyl ook moe ten stellen dat de werknemers dan op een andere wijze; waar mogelijk, gele genheid moet worden gegeven om te profiteren van het groeiend nationaal vermogen. Maar kan dan niet worden volstaan met het verstevigen van hun aandeel in de verschillende nationale voorzieningen: volksverzekeringen, ver keer, recreatie, onderwijs en huisves ting Niet zo lang de factor kapitaal op buitensporige wijze zijn aandeel in de welvaartsaanwaa kan blijven vergro ten. Waarschijnlijk klinkt een heel andere groep dan de eerste dit weer naar in de oren, maar het is niettemin weer even waar. Of men dan de weg van het in- vesteringsloon moet inslaan of een ande re, vinden nog voorlopg bijzaak. Hoofd zaak is dat er voor de aanspraken der werknemers op de welvaartsgroei een middel gevonden wordt dat niet met de spiraal van lonen en prijzen ook de in flatie ln beweging brengt. Verkiezingen Geheimzinnigheid over dood Newcomb Mott toerist Newcomb Mott. die destijds ergens in het hoge noorden argeloos over de Russische grens wandelde en zich. vrij willig, prompt meldde aan een Russische grenspost, toen hij de vergissing bemerkte Met de gebruikelijke Russische achter docht werd dit allemaal beschouwd als opzettelijke illegale grensoverschrijding, spionage en wat dies meer zij. De rechts pleging was een formaliteit. Niet de aan klacht werd door de verdediger aangeval len, maai- er werd alleen maar clementie bepleit Dat laatste hielp niet veel: New comb Mott werd veroordeeld tot een exhorbitante straf, deels door te brengen in een gevangenis, deels ln een werkkamp. Tijdens het overbrengen van gevangenis naar werkkamp zou Mott zichzelf van het leven hebben beroofd. Het is allemaal heel plausibel, dat de jonge Amerikaan zichzelf ln een gedepri meerde toestand van het leven heeft be roofd. Het is ook voor te stellen, dat zijn bewakers wat nonchalant zijn geweest, zodat Mott de kans kreeg dit te doen. Het is geenszins uitgesloten, dat Mott een ontvluchtlngspoging heeft gewaagd en toen is neergeschoten. Het in allemaal geen reden om daarover geheimzinnig te doen. Niettemin doen de Russen wél ge heimzinnig. De Amerikaanse lijkschouwer mocht maar een oppervlakkige blik op het stoffelijk overschot slaan en de foto's die hij maakte werden door de Russen ln beslag genomen. De ooggetuigen van de op komst? DJAKARTA (UPI-ANP) President Soekarno heeft alle leden van de opperste raad van advies (D.P.A.) ontslagen en nieuwe leden benoemd, zo meldt radio Djakarta. De nieuwe D.PA zal op 8 en 9 mei in Djakarta bijeenkomen. Het par lement komt op 2 mei bijeen. Linkse ver tegenwoordigers maken geen deel meer uit van de raad. De vice-premiers sultan Hamengkoe Boewono, Adam Malik, generaal Soeharto en Roeslan Abdoelgani zullen de voor naamste bewindslieden zijn die de rege ring tijdens de parlementszitting ver tegenwoordigen. Zij zullen hun beleids verklaringen over economie, financiën en ontwikkelingsproblemen afleggen. Ook de kwestie van het houden van algemene verkiezingen zal aan de orde In het afgelopen weekeinde heeft het actiefront van Indonesische leerkrachten Kagi een verklaring uitgegeven (Advertentie) CristaI Fruits zelfmoord, zo die tenminste heeft plaats j pezeRd WOrdt dat de leden gehad, konden niet ondervraagd worden en de attributen, die Mott zou gebruikt hebben om een eind aan zijn leven te maken, werden niet getoond. Zelfs de kleren die hij gedragen had, zijn achter gehouden. Waai-om deze geheimzinnigheid? De eerste gedachte is, dat er achter de dood van Mott meer steekt dan de Russen wil len hebben doen voorkomen. Het ls ook mogelijk dat het allemaal precies zo ge- j gaan is als de Russen verteld hebben j maai- ln hun pathologische angst voor i spionage (dat staat in Rusland gelijk aan het verstrekken of winnen van inlich- j tingen buiten de officiële instanties om) draalen zij erom heen. Het is dus. hoe dan ook. hun eigen schuld al6 er achter Motts dood meer gezocht wordt dan er achter gezocht zou moeten worden. Alles bij alles is het proces tegen Mott, zijn veroordeling en zijn dood een merkwaar dige gang van zaken ln een land waar de ideale menselijke gemeenschap gevormd heet te zijn. Uitbreiding portretten oud-ministers lopige raadgevende volksvergadering op de op 12 mei aanstaande te beginnen zit ting „de moed moeten opbrengen om in overweging te nemen of het al dan niet noodzakelijk is om functies te scheppen waarin niet door de grondwet van 1945 is voorzien". Als dergelijke functie noemt Kagi „grote leider van de revolutie en president voor het leven". Volgens het actiefront heeft de volksvergadering, door in het verleden van deze functies te scheppen, gefaald in de naleving van de grondwet. Advertentie Menthol DEN HAAG. (A.N.P.V De minister van Cultuur. Recreatie en Maatschappe lijk Werk. mi-. M. Vrolijk, heeft ter com pletering van de serie portretten van oud- ministers en -staatssecretarissen van het voormalige miniterie van Onderwijs, Kuns ten en Wetenschappen op advies van de rijksadviescommissie schilderkunst, respec tievelijk de rijksadviescommissie grafische kunst een opdracht verleend aan de na volgende kunstenaars: Theo Swagemakers te Amsterdam voor een geschilderd por tret van mr. Th. H. Bot. Erica Visser te Harmeien voor een getekend portret van drs. LJ.M. van de Laar. Riek Wes- sellng te Amsterdam voor een getekend portret van mr. J. H- Grosheide, in het vang* kabinet minister en «UatMeereta- rtaeen van Onderwij*. Kunsten en Weten- Hoge bedragen voor moderne kunst AMSTERDAM. (A.NP.). Onder enorme belangstelling zowel van binnen- als buitenlandse zijde zfjn gisteren bfj Mak van Waay te Amsterdam een kleine honderd moderne schilderijen, aquarellen, tekeningen en grafieken geveild, waarvoor zeer hoge bedragen werden betaald. De stemming was dan ook „zeer vast en wil lig". Het meest bracht Van Gogh's „Bra bantse watermolen" op Het werk kwam voor 95.000 gulden in Nederlands bezit. Het zeer forse bedrag van 45.500 gulden werd door een Nederlandse particulier be taald voor „Amsterdamse jonge vrouw met rode wollen muts" van Breitner- Een jonge Mondriaan „Hooimijten op een gemaaid land" werd geveild voor 22.000 gulden en een stuk van Libermann bleef in Neder land voor 32.000 gulden. De Mondriaan ging naar Londen. Veel geld had men ook over voor drie werken van Leo Gestel, nl. resp. 3300. 1400 en 3500 gulden. Eveneens veel geld vonden deskundigen de prijs van 7500 gulden, die iemand voor een zeer klein schilderijtje -- 16 x 38 van Breit ner getiteld ..Artillerie" betaalde „Vrij duur" zei men van de 3600 en 4600 gul den voor twee vroege werken van Jan Slu.vters. Hier volgen nog enkele stukken die boven de 10 mille weg gingen: „Am sterdams grachtengezicht" van Breitner: 10.400: een kleine Van Dongen. „Blond meisje met blauwe hoed": 10 500: een stil leven van James Ensor: 11.200; Van Lehmbrucks „Badende vrouw": 10500; „Groene zee" van Permeke: 10.800; een stilleven van Verster: 10-500 en een Frans landschap van De Vlaminck: 10.200. Kersen (gevuld) bijzonder goed vertegenwoordigd in de Petrus Donderschool, die de kwart finale met glans doorkwam ons in de straat" en „Varkentje Valen- tijn" respectievelijk van Jan de Cler en Hans Peters. De tweede gegadigde voor de halve finale, die op 17 mei vanuit Hotel Figee te Zeist rechtstreeks wordt uitgezonden, is de Don Bosco Bemardus- school uit Rotterdam. Vanmiddag waren de opnamen van d< kwartfinale te beluisteren ln het KRO- jeugdprogramma „Wigwam". De finale vindt op zaterdag 4 juni plaats in de Singer Concertzaal te Laren (N.-Hol land) en zal rechtstreeks worden uit- gezonden door zowel radio als televisie I Maurice Roelants overleden BRUSSEL (Belga) De Vlaamse schrijver Maurice Roelants ls gisteren overleden. Roelants. die ln 1895 in Gent werd geboren, schreef onder meer gedich ten en romans. Zijn bekendste werken zijn „Komen en gaan" (1927), „Het leven dat wij droomden" (1931) en „Alles komt terecht" (1937). Voor zijn dichtbundel „Lof der liefde- kreeg Roelants Ln 1952 de driejaarlijkse Belgische staatsprijs. Maurice Roelants was o.m. lid van de Vlaamse Academie voor taal en letterkunde en letterkundig adviseur van het Belgische ministerie van Openbaar Onderwijs. Sinaasappel In de Stadsschouwburg te Eindhoven wor den door de Nederlandse Operastichting, De Nationale Opera van België en de Staatsopera van Boelgarije op 2 mei een uitvoering gegeven van Menotti's „The medium/The telephone", op 10 mei een uitvoering van Brittens ..Albert Herring en op 18 mei een uitvoering van Puc cini's „La Bohème". De leden van de studio's zullen op 25 mei nog een uit- voring geven van „Die Zouberflöte" van Mozart. Urgen tieprogram van K.N.L. C. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG In de komende ja ren moeten zeker vijftig- tot tachtigdui zend boerenbedrijven met minder dan 15 melkkoeien verdwijnen. De direc teur-generaal voor de landbouw, die dit enige dagen geleden uitsprak, wordt hierbij gesteund door Ir. C. S. Knottne- ru8, voorzitter van het Koninklijk Ne derlands landbouwcomité. „Wij moeten beslist op zo'n sterke sanering voorbe reid zijn", zei deze gisteren op 'n pers conferentie in Den Haag. Ir. Knottnerus pleitte daarbij voor medewerking van de overheid op soci aal en fiscaal terrein om de afvloeiing •*o goed mogelijk te laten verlopen en 4 n andere bedrijven de kans te geven Lot een betere ontwikkeling. Het gaat hier om tienduizend mensen, aldus de voorzitter. Het Koninklijk Nederlands (Advertentie) Lemon Drops Landbouwcomité heeft gisteren in een urgentieprogramma vastgesteld, dat de positie van de zelfstandige ondernemer ook van de agrarische ondernemer, ver beterd moet worden. Hierbij kan de overheid helpen door het scheppen van dezelfde sociale mogelijkheden voor de zelfstandigen als voor loontrekkenden. Dit geldt evenens voor kinderbijslag voor kleine zelfstandigen. Belasting Op fiscaal terrein pleit het Land bouwcomité onder meer voor een ver hoging van de belastingvrije voet bij de inkomstenbelasting. Het minimumloon is met aftrek vastgesteld op 5000 gul den maar de fiscus begint, aldus het comité, al te rekenen bij een inkomen van ongeveer 3.600 gulden ook bij de rationalisatie in de bedrijfsvoering kan de overheid volgens het KNLC helpen door bijvoorbeeld de bedrijfsovername te vergemakkelijken en door het verle nen van rentesubsidies. Het urgentie- program dat met de andere landbouw organisaties verder besproken zal wor den, omvat nog meer urgente land bouwzaken, zoals de verbetering van de marktpositie en de werkgelege.Jieid op het platteland. Gesaneerde agrariërs moeten volgens het KNLC in eigen om geving ander werk kunnen vinden. Een zo groot mogelijke industriële spreiding ls daarom gewenst. Vele agrariërs kun nen misschien in de toekomst ook werk vinden in het toerisme naar het platteland. t~v 7 99 Vorig jaar augustus zond de N.C.R.V.-televisie J.lye IttYlQC WC£ op Nederland II de documentaire „De lange weg" van de Amerikaan David Wolper uit. documentaire Het aantal verzoeken om deze documentaire te herhalen was echter dermate groot, dat de N.C.R.V.-televisie besloot hem nogmaals en nu op Nederland I uit te zenden. ..De lange weg" verhaalt van het joodse volk en de reis, die zij naar hun vaderland maakten. Een reis, die enige jaren voor de tweede wereldoorlog begon en eindigt wanneer de joden Israël weer hun land mogen noemen, Vopr de filnjbeelden van deze documentaire zocht Wolper talloze filmafclït'eVen af 'en vond* naar hij zelf zegt. „weinig momenten van vreugde". t j rri 99 Onder de titel „Licht op Trea" zal het Brabantse jjL/lC/II O!) JL reCl tienersterretje Trea Dobbs vijfentwintig minuten lang haar kunnen tonen in een programma, dat werd opgenomen in de Belgische studio's. Dit in verband met de grote nood aan deze gebouwen hier in Nederland. In dit programma, samengesteld door haar pianist-arrangeur en verloofde Harry van Hooff, zingt zij onder meer de Nederlandse vertaling van het grote succes van Drafl Deutscher „Marmor, Stein und Eisen bricht". Muzikale leiding: Tonny Holte. Regie: Ben de Jong. (Nederland II, 21.45). Orgelconcert van Jan Schmitz De bekende Haagse organist Jan Schmitz speelt voor de K R.O.-radio enige werken op het orgel van de Sint-Jacobuskerk in de Haagse Parkstraat. Z'n programma vermeldt het „Concerto no. IV in C gr. t." van Johann Sebastian Bach; 't „Allegro" van J. Stanley; de „Siciliano" van M. v. d, Gheyn; „Toccata, fuga en hymne" over ..Ave Marie Stella" van F. Peeters en de „Postlude no. II" van J. Langlais. (Hilversum I, 21.30). Scene uit ,J)an maar de luoht inf", een aflevering uit de politiefilmserie onder de titel ,.De methode Wanninger". (Nederland I, 21.30). Hedenavond NEDERLAND I. N TS. 19.00 nieuws. 19.01 Klaas Vaak; 19.05 Journ. voor gehoorgest. 19.32 Eng. les; 20.00 Jour naal. NCRV: 20.20 Huwelijksvoor* 20 50 De lange weg. doc.: NTS: 21.30 De methode Wanninger. NCRV. 21.55 Attentie. NTS: 22.25 journaal: 22.30— 23.00 Teleac- NEDERLAND II NTS: 20 00 nieuws. VARA: 20.01 Le petit théétre. film: 20.30 Achter het nieuws; 20.55 Z-cars: 21.45 Licht op Trea: NTS: 22.10 jour- naar. CVK-IKOR: 22.15 Dichterbij. Woensdag NEDERLAND I: de kinderen. Hedenavond HILVERSUM I (402 m). KRO 18.00 Fan fare-orkest: 18.20 Uitz. PvdA: 18 30 RVU; 19.00 nieuws; 19.10 Actua liteiten; 19.30 Kapel van da Kon. Luchtm.. 19.50 Mod gitaarmuz.; 20 00 Radio Phllh. ork.; 2105 Pianorecital; 21.30 Kerkorgelconcert; 21.55 De zin gende kerk; 22.15 Zie. ik maak alles nieuw; 22.30 Nieuws; 22 40 Epiloog; 22.45 Grain muz.. 23.55 Nieuws. HILVERSUM II (298 m) AVRO: 18 00 Nieuws; 18.15 Radiojournaal; 18.25 Licht ensemble; 18,59 Voor de kinderen; 19 00 Paris vous parle: 19.05 Gamelan, 19.35 Sit&r; 20.00 Nieuws; 20 05 Howland in Holland; 21.15 Ont moetingspunt der levensovertuigingen: 21.40 Balalaika- en pianospel. 21.50 Muzikaal klankbeeld; 22.05 Zigeuner orkest; 22 25 Ik geloof, dat... 22 30 Nieuws; 22.40 Radiojournaal: 23 00 Muzikale lezing: 23.40 Stereo. Licht instruin. brio; 23.55 Nieuws. RADIO VERONICA (192 m.) Van 18.00 tot 20.00 uur. vlak voor het hele uur nieuwsberichten - 18 00 Veronica's Jukebox. 19.00 Joost mag het weten. 20.00 Dlscologie. 21.00 Non 6top popu laire platen. 2215 Leer dansen. 22.30 Jazzlnurnaal. 23 30—1.00 Gram muz. BRUSSEL Neder* (324 m) 18.00 Nwa. 18.03 v.d .soldaten. 18.30 Lichte muziek. IS 45 Sport kroniek. 19.00 Nieuws. 19.40 Film)kronie.k. 20.00 Orkest rr Horm V-— 22.15 Jazz. NDR-WIDR (309 m) 19.25 Klaas. muz.. 23.20 Klaas muz 1.00 Gevar. muziek. ENGELAND BBÓ (330 m) 20.00 Con cert. 2315 Kamermuxiek. Trea Dobbs, vanavond onder de spot-lights in „Licht op Trea''. (Nederland II, 21.1/5). ENGELAND BBC (1500 m) 21.30 Amus muziek. 22.31 Gevar. muziek. l.Oo Lichte muziek. if. HILVERSUM I. 402 m. NCRV: 7 00 Nieuws; 710 Dagopening. 7.20 Oude muziek (gr); (7.30—7.32 Nieuws): 7.45 Radiokrant; 8.00 Nieuws; 8.10 Gew- muz.; 8.30 Nieuws: 8.32 Lichte gram J muziek; 9.00 Voor de zieken; 9 35 Waterstanden; 9.40 Voor de hulsvr 10.10 Opera-ouvertures (gr.); 10.30 Morgendienst; 11.00 Oude muz. (gr.); 11.15 Schoolradio; 11.45 Lichte gr. J muz.;; 12.27 Mededelingen; 12.30 Nieuws: 12.40 Kerkdienst; 13.00 Va- riant; 13.40 Volksliedjes; <14.00 Boe- ren en burgers in Buitenveen. hoor- spel (dl 55); 14.25 Oude kamermuz. J (gr); 14.35 Klass. en mod. orkest- muz (gr.15.10 Het Pools Nationaal ork: mod. muz 15-50 Bijbelvert. v. d. jeugd; 16.00 Voor de jeugd; 17.00 Five o'clock; 17.15 Stereo: J Lichte ork.muz. (opn.: 17.50 Over- heidsvoorlichting. Spaarzinnigheden. J -¥• HILVERSUM II. 298 m VARA: 7.00 Nieuws, ochtendgymn.7 23 Uitgesla- pen; (Om 7.30 van de voorpagina); 8.00 Nieuws; 8.10 Uitgeslapen; 9.00 Van J alle markten thuis; 9.05 Klass. kamer- muz. (gr.): 9.10 Gewijde klass. gram. muz.; VPRO: 9.40 Schoolradio- VARA: 10 00 Lichte gram.muz; 10.45 Voor de kleuters; 11.00 Nieuws; 11.02 Voor de J vrouw: 11.40 Bas-bariton en piano. 12.00 Licht instr. trio: 12.22 Voor het platteland; 12.27 Meded v. land- en tuinb 12.30 Stereo: Tango-rumba- orkest en zangsol.: 13.00 Nieuws: 13 10 Act en kalender: 13.25 Stereo: Lichte J ork.muz. (opn.); 13.45 Gespr. portret: 14.00 Stereo Radiokamerork en solist: 14.35 Pianorecital: 15 00 Voor de jeugd; (Om 16.00 Nieuws); 17 00 Voor de zie- ken; 17 30 Promenade orkest. HILVERSUM III (240 m en FM-kan.): NRU/KRO: 9.00 Nieuws; 9.02 Lichte gram.muz.10.00 Nieuws. 10.02 Act.: 10.05 Lichte gram.muz.; 11.00 Nieuws; 11.02 Actualiteiten: 11.05 Licht platen- progr. en praatje: 12.00 Nieuws; 12.02 Actualiteiten; 12.05 Gezel 1. Hollandse plaatjes: 13 00 Nieuws; 13.02 Actuali- feiten; 13 05 Licht platenprogr 14.00 Nieuws: 14.02 Actualiteiten: 14 05 Gev. grammuz. NRÜ/AVRO: 1500 Nieuws; 15 02 Lichte gram.muz.: 16.00 Nieuws: 16.02 Volksliedjes; 16.30 Rhythm and blues: 17.00 Nieuws; 17 02 —18.00 Gev platenprogr. voor auto- mobllisten. RADIO VERONICA (192 m) Van 8.00 tot 20 00 uur, vlak voor het J hele uur: Nieuwsberichten 7.00 Ook goelemorgen. 900 Muziek terwijl u werkt, verzoekplatenprogramma. 10 00 Koffietijd. 1100 Hulsvrouwenprogr.. 12 00 Gezellige muziek. 14 00 Voor de J jeugd, met o a. teenagershows. Nederl Jeugdhltparade. 15 00 Woensdagmid- dag-speciaal. 16.00 Gram.. 16 45 Tijd voor toppers, 17.00—18.00 Teenager programma. J

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2