TOPSTERREN DEDEN NIET MEER DAN NODIG WAS IN OVERWINNING ^Koninklijke primeur in bokstoernooi Kruis en Huppen hielden vaderlandse eer hoog DUET ADO MET GEMAK IN DE HALVE FINALE MAAR AJAXTRAINER VERGISTE ZICH IN ZIJN PLOEG Schaakcoryfeeën weer niet verder dan remise Denis Neville niet naar NAC Kritiek op ballen in toernooi bandstoten ANTON HUISKES kwam alleen voor TOELICHTING VRIJDAG 22 APRIL 1966 DE LZSD6B COURANT AMSTERDAM Hel r vüfem intig jaar bestaande Nederlandse Bok! bond een enorme voldoening zijn geweest, dat Prins Bernhard gisteravond in t koude, slechts ten dele gevulde Apollohal in Amsterdam de openingsavond bijwoonde van het grootse toernooi dat de bond ter gelegenheid van het jubileum boksminnend Nederland aanbiedt. De toeschouwers voelden het ook lo. want toen prins Brnhard de hal betrad, klonk een frenetiek applaus op. dat overging tot een kleine ovatie toen de Amsterdamse Politiekapel, die de holle ruimte royaal volschetterde, het Wilhelmus had gespeeld. Deze ..koninklijke primeur" bij ons weten is nog nooit een lid van het koninklijk gezin bij een bokswedstrijd aanwezig geweest droeg grote luister hij aan het toernooi, dat op de eerste avond toch niet voor honderd procent is meegevallen. Er werd in de elf partijen gestrooid met olympische-, Europese, oud-Europese en landskanmpioenen. Maar de grote klasse kwam er in theorie wel uit, in de praktijk niet. Men deed niet meer dan hoogstnoodzakelijk was om zich te plaatsen. Wonderschone demonstratie van Pool Grudzien Het duidelijkste voorbeeld daarvan gaf de Russische en Europese kam pioen zwaarweltergewicht Victor Age- jev. De showman had al gauw door, dat de Nederlander Jan van Ispe- len geen zwaar karwei zou hebben. Slechts in de derde ronde deed de Rus iets meer aan. Voldoende overigens de prestatie van Van Ispelen, die dan toch maar bleef staan en constant achteruitbr send toch ook enige tref fers plaatste, te overvleugelen. Het pu bliek had voor deze Russische demon stratie het is nooit prettig als ie mand een tegenstander voor aap zet dan schril gefluit over. Het was echter in een ovatie losge barsten na het duel van de Poolse en Olympische lichtgewichtkampioen Jo sef Grudzien, die tegen de Fransman Delio Amato een juweel van een de monstratie van perfect boksen gaf. De Pool kon alles en was een van de zeer weinigen van de openingsavond die se- liet zien. De bepaald niet van ta- jlent gespeende Franse kampioen vocht (echter tegen een overmacht aan tech- jniek. Knap weliswaar maar zonder voldoende inhoud om de „geweldige" |Pool ook maar enigszins te bedreigen, iiettemin maakte door zijn moedig en Aardend boksen de Fransman mede fraaiste partij van de avond en mwde hij nimmer de ongelijke strijd. Ongelijk waren ook enige partijen in Nederlanders waren betrok- De Engelse vedergewicht Greams >ughton ontregelde-op zijn-gemak de lordige aanvallen en zwakke verdedi- [ging van Piet v. d. Kerkhof, die in dit (gezelschap niet thuis hoorde. Zonder Advertentie spaar plezierigmet NYLONS met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. vraag vooral om de DUET-spaarkaart zich noemenswaardig in te spannen gevierde de jeugdige Brit. Hij kreeg alle vijf juryleden de partij en dat zegt genoeg. Zo was de uitslag ook van de partij tussen de Hongaar Istvan Gali en de Nederlandse weltergewichtkampioen Herman Schregardus, die in feite al leen een rechtse zwaaistoot heeft en met de rechtsvoorstaande Gali geen moment raad wist. De rechtse van de Hongaar kwam onophoudelijk door. Tegen 't ein de spande de Hongaar zich even duch tig in en toen was Schregardus nergens Speelde Nederland dan helemaal geen rol? Wel wis en zeker. Vlieggewicht Jan Huppen was tegen de Hongaarse kamioen Junghaus in de tweede ronde over zijn schroom en zijn zenuwen heen. Junghaus was een stilstaande bokser, die drie ronden loerde op een beslissende counter. Huppen slipte vrij wel steeds goed weg en behaalde een fraaie zege op de weliswaar sterker maar te weinig stotende Hongaar, die van zijn helper niet zo zuinig op zijn falie kreeg na afloop. Gering verschil Weltergewicht Freddy Guitjens bok ste eveneens een beste partij tegen de massieve Belg Hubert Nielandt. Een merkwaardige partij want in de eer ste ronde trof de Belg de Nederlander met een rechtse en onmiddellijk begon de Hongaarse scheidsrechter Kelemen te tellen tot acht. Wellicht had hij een minder goede reactie gezien bij Guit jens want het valt niet aan te nemen dat deze knappe scheidsrechter niet praten, alles zien zich vergiste. Hij greep ook direct in toen de Belg na- stootte na break en gaf onverbiddelijk een openbare waarschuwing. Daarna ontbrandde een felle strijd met vinnige slagwisselingen, waarbij in de derde ronde de voorzichtigheid wel eens uit het oog werd verloren. De fysiek ster kere Belg werd met 3 tegen 2 winnaar verklaard maar het verschil moet ge ring zijn geweest. Dat was evenzo het geval in de par tij van de Duitse zwaarwelter Hans Heinrich Dieter en de Nederlander Toon Hol. Een partij met veel clinch- werk. wat Hol wel aanstaat. Uit elk i-lijf-gevecht kwam In de openingswedstrijd van het grote jubileumtoernooi van de Nederlandse Boksbond) waarmee gisteravond in Amsterdam een aanvang werd gemaakt, bokste onze landgenoot Jan Huppen (1) een fraaie partij tegen de Hongaar Junghaus. De Nederlander werd volkamen terecht tot winnaar uitgeroepen. derlijk te voorschijn met een scorende opstoot. Deze zware „slooppartij" werd met 3 tegen 2 aan de Duitser gegund. In een normale partij zou er zeker een onbeslist zijn gegeven. Een bittere pil voor de moedige en onvervaard strij dende Hol. Middengewicht Joop Kruis, met nog slechts een gering aantal wedstrijden in zijn broekje, liet geen twijfel bestaan tegen de Welshman Cook, die eenmaal de oersterke stoot van Kruis had ge voeld en daarna consequent achter zijn hoge dekking bleef. Kruis hoefde niet eens veel te stoten want Cook deed vrijwel niets. In de derde ronde brand de Kruis nog even goed los maar zijn geringe ringervaring was een handicap voor een nog duidelijker zege dan met de stem van alle juryleden voor. Zwaargewicht Eddy Kiks haalde het einde niet tegen de Duitser Walter Her- Okker verder door winst op Hajer BOURNEMOUTH Op de vierde dag van de Britse tenniskampioenschappen op verharde banen heeft Tom Okker rich gisteren geplaatst voor de halve finales van liet herenenkelspel. Hij ze gevierde in de kwartfinales over Jan Hajer met fi0, 119. Even leek het eroii dat een derde set "Ie beslissing zou moeten brengen toen Hajer in de tweede set op twee set points kwam te staan. In de halve finales komt Okker uit te gen de Britse nummer een, Mike Sang- ster, die het tegen de 40-jarige Austra liër Bob Howe niet gemakkelijk had. Hij won tenslotte in drie sets: 75, 3—6, 6—1. In de andere halve finale komen de Australiër Ken Fletcher en de Brit Bob by Wilson tegen elkaar uit. Na hun vermoeiende onderlinge krachtmeting waren Okker en Hajer kansloos in de kwartfinales van het he rendubbelspel. Zij verloren met 06, 16 van de Britten Roger Taylor/Bob by Wilson. Studenten- kampioenschap menschappen 1966 ten waren badminto sterdam VU. 2. VU" 2' Amsterdam GU. 3. Delft: volleybal beren: 1. Delft. 2. Amsterdam GU. 3. Utrecht: dames: 1. Groningen. 2. Leid< Uitdager Spasski miste winst MOSKOU. Alle heftige aanvalspogin- gen van Spassky ten spijt is gisteren ook de vijfde party van de tweekamp om het wereldkampioenschap schaken na 79 zet ten in remise geëindigd. De stelling werd in de navolgende stel- Advertence) Een platenbon is altijd raak! :g4xg_ aVe7 Tf3xe3 45. Te7xe3 H— f6y 46. Kg5—f4 Kg7f7 47. Pd3bl Ld5c4 IS. Te3—c3 Th8—h2 hel nu vol'gend< de i ■erdei loper bij pionfnen, boven het paard overduidelijk bltfkt). ■19. b2b3 Lel—e6 5u. Pbl—d3 Th2—ai 51. Tc3— c7ï kf7g6 52. P.13—c5 Le6—17 53. Tc7—b7 Ta2xa3 5-1. Tb7xbö (Op dit ogenblik waren de kenners ervan overtuigd dat wit „d- «"N gemist Dat „ergens in het gisteren gepubli 'erigens die tegen de 30ste zet is uitgevoerd. Het blijft een verbijsterende zaak. dat een plus pion, bij ogenschijnlijk gelijkwaardige posi tie. niet tot winstpositie valt te evolueren). 54Ta3al 55. Pe5—el Tal—fit 56. Kf4—e3 Tflelf 57. Ke3—f3 Tel—el58. Kf3—e2 Tfl—bl 59. Pel—d2 Tbl—gl 60. Ke2—f2 Tgl—cl 61. b3—bl Tel—c2 62. Kf2—«3 Tc2— c3f 63. Ke3—fl Tc3—d3 64. Pd21"3 Lf7—d5. 65 Pf3—hlf Kf6—f7. 66 Tb5—bS Td3—dit, 67. Kfl—e3 Td4—elf/. (Dwingt de koning naar de woeste gron- 68." Ke3—f2 Kf7—e7 69. Phl—g6f Ke7—d7 70. Pg6— fl Ld5c6 71. Pfl—d3 (Niet 71. bö". wegen 71. Kc7). 7. Kd7—c7 72. TbSf8 Lc6b5 73. Pd3—fl Kc7—d7 71 Tf8f7t Kd7—eS 75. Tf7—b7 Telxb-1 76. Pfl—d5 Tbl—b2f 77. Kf2— e3 Tb2 b3f 78 Ke3fl Lb5-cl 79. Pdöxföf Ke3 —f8. zog. Even had Kiks het initiatief maar hij ging niet door. In de tweede ronde moest hij op een rechtse hoek acht tel len rust nemen en kreeg het hard te verduren. Toen de Duitser hem in de derde ronde met een rechtse hoek op de kaak neerhaalde, stónd Kiks nog wel op maar de Poolse schéidsrechter Cwik- linkski vond het welletjes en interveni- In de overige partijen kwamen bui tenlanders tegen elkaar uit. De bantam- gewichtkampioen van Wales, Maurice Aldridge, maakte de fout tegen de Franse kampioen Francis Payelle te veel in de clinch te gaan. En de Fransman stofttte juist hard en zuiver van korte afstand. Ondanks het feit dat Payelle mooie kansen miste, werd hij royaal winnaar met 4 tegen 1 stem. De Poolse ex-Europese kampioen halfzwaargewlcht beheerste de strijd tegen de Duitser Konrad Velensek ge heel. Aan de Poolse puntenzege viel niets af te doen. Het grote spektakel moet nog komen, I maandagavond in de Rotterdamse Ri- ■vierahal met de finales. Gisteravond deden zekere winnaars niet meer dan nodig was en waren vooral Schregar- dus en V. d. Kerkhof te zwak om in groots toernooi te kunnen (Van onze sportredactie BREDA Gistermiddag tegen half zes worstelde Rinus Mlchels, de trai ner van Ajax, zich door do tourniquets van het NAC-terrein en nam vervol gens met opgeheven hoofd plaats op de overdekte tribune. Weliswaar moest I Ajax ln Deventer de belangrijke beker- wedstrijd tegen God Ahead spelen maar hy" had het verstandiger gevonden het elftal van ADO te observeren. Hij hoop te op deze manier twee vliegen in één klap te slaan. De Hagenaars gaan iin- I mers zondag naar Amsterdam en bo vendien zouden zij bij winst op NAC over enkele weken de tegenstander van Ajax zjjn in de halve finale om de KNVB-beker. De trainer van Ajax heeft evenwel te grote verwachtingen gekoes terd. De ploeg van Piet Keizer c.s. werd op verrassende wijze door Go Ahead de kans op de double (landskam pioenschap en bekerwinnaar) ontnomen en ADO behoefde zich tegen NAC bijs ter weinig in te spannen oni een 31- overwinning te behalen. Neen, Rinus Mlchels zal van zijn uitstapje naar Bre da niet veel wijzer zijn geworden.... Wat de spelers van ADO betreft: zij hebben weer een flinke overwinnings premie in de zak kunnen steken, maar daarmee is eigenlijk alles over de strijd in de achtste finale tegen NAC verteld. Slechts één minuut hebben de mannen van Siem Plooyer, die met ingang van volgend seizoen als hulptrainer van bondscoach Georg Kessler is aange steld, in de illusie mogen leven tegen .NAC na rust snel naar nederlaag ADO een kansje te hebben. Dat precies een minuut voor rust, toen rechtsachter Smit niets anders resteer de dan zijn onmiddellijke tegenstander bij een verrassende doorbraak beentje te lichten. Scheidsrechter Van Ravens uit Schiedam honoreerde deze speelwij ze met een strafschop en toen was de stand (door linksbuiten Kaloperovic) ge lijk: 11. Er werd niet eens meer af getrapt, en NAC begaf zich, met voor de tweede helft een tomeloze ener gie in gedachten, naar de kleedkamer. Onmiddellijk De schok kwam eens zo heftig aan: de eerste de beste aanval van ADO na de hervatting had al or ïiddellijk suc ces. De bal werd vanaf ADO's linker vleugel hoog voor doel £.ezet, een ver dediger van NAC miste en met een enorm hard schot van de schuin voor Van der Merwe staande Harrie Heijnen verdween het leer tussen de benen van de NAC-doelman in het net. Dat bete kende dus 21 voor ADO. NAC voelde dat het verloren was, indien net niet man en macht naar voren zou trek ken. Het deed dat ook. veroorzaakte in derdaad enige druk op de Haagse ach terhoede, maar verwaarloosde tevens ds dekking van de voorwaartsen. Reeds tien minuten later was een plotselinge tegenaanval van de geroutineerde ADO- ers wederom raak. Met een fraai om- haaltje plaatste de even voor de mid dellijn opgestelde Houwaart de bal naar sprintkoning Aarts en deze kon onge hinderd aan een rush naar het Bredase doel beginnen. Hij beëindigde deze pas toen de bal voor de derde maal achter Van der Tterwe lag (13). Nog een doel ADO vond deze voorsprong voldoende. Het ging het spel bevriezen. Ds NAC- spelers hadden de fut niet meer zich te gen deze technische afweermethode van hun collega's uit de eredivisie te ver zetten en de strijd was gedurende het laatste half uur niet meer om aan te zien. Zonder enige krachtsinspanning haalde ADO de finish. Het had zich door NAC niet laten verrassen. Dat mocht ook niet, want ADO heeft, behal ve deelneming aan de Intertoto-compe- titie, nog een ander belangrijk doel voor ogen: bekerwinnaar van Nederland en de daaraan verbonden strijd om de Eu ropa Cup n. Het was middenvoor Lam bert Maassen die daarvoor na tien mi nuten in de eerste helft de basis had gelegd door uit een through-pass met- het-hoofd van Houwaart tussen twee weifelende NAC-verdedigers door te sprinten en de score te openen. PSV bereikte eveneens de halve fina les door met 61 te winnen van Tel- DEN HAAG. Dc geruchten die gis termiddag meer dan hardnekkig de ion- de deden op het NAC-terreln als zou bin nenkort de aanstelling te verwachten zijn Denis Neville als trainer van NAC. kunnen zoals in vele gevallen naar het ryk der fabelen worden verwezen. De tralnermanager van Holland Sport, wiens •erbintenis met de Haagse club aan het einde van dit seizoen afloopt, ontkende op enigerlei «yze op dit punt met het bestuur van NAC ln contact te staan- Mr. Neville ging tegenover ons zelfs nog stapje verder: „Ik weet. en u moet temen dat dat de waarheid is, abso- van niets. Sterker nog. Ik kan u met de hand op het hart verzekeren, dat ik nog bij geen enkele club gesolliciteerd heb. Natuuriyk is het mö bekend, dat Siem Plooyer by NAC weggaat, dat Bob Janse zyn contract met Xerxes heeft op gezegd en dat er een job vrijkomt by Heracles. Maar ik he btotaal geen haast. De gehele toestand ln de semi-profwereld Is op dit moment overal nog zo onzeker. Er zyn clubs, die nog ln een hevige stryd promotie gewikkeld zyn; er moeten nog diverse clubs degraderen Neen. ik zie straks uit de bus komt. Laat is rustig afwachten, totdat er beslissingen gevallen zyn en dc bcreffen- de clubs zich hebben „gesettled" Nog maals. ik heb pcrsooniyk geen enkele Ten aanzien hiervan merkte de heer Neville nog op. dat hy drie jaar geleden bepaalde stap heeft genomen Hy werd toen trainer van Holland Sport met alle bekende gevolgen van dien. „Ik wil niet zeggen, dat ik er nu spyt van heb. echt niet, maar het lykt m yverstandiger oorlopig eens rustig af te wachten hoe i zich de naatste toekomst bij de clubs ont- aldus Mr. Toch scoorde Ceulemans een serierecord KREFELD De ballen hebben weer de schuld gekregen. Van de Nederland se kaïnpioen Hans Vultink, die in de eer ste ronde van het in Krefelil gisteren begonnen Europees kampioenschap bandstoten een onverwachte en smade lijke nederlaag leed tegen invaller Ra mon Aquilcra (170200 in 48 beurten), maar ook van titelverdediger Raymond Ceulemans en deze won notaben.niet alleen in 19 beurten en van zijn 21-jari ge debuterende landgenoot Ludo Dielis, maar bracht tevens het Europees se rierecord, dat sinds het Europees titel- toernooi van 1963 in Lissabon met 71 op naam van Vultink stond op 82. Hun oordeel over de kunsthallen van Fran se makelij was gelijkluidend: „Er valt niet mee te spelen". Vultink was wellicht onder de indruk van het feit dat zijn drie jaar oud re cord hem was afgesnoept. Ongetwijfeld lange band bleven liggen, ging Mar ty in zijn volgende beurt opnieuw op re- cordjacht. Toen hij de ballen eenmaal in ideale positie aan de band had, scoorde hij in tempo van de serie Américalne tien tallen punten en maakte met 87 Ray mond Ceulemans het pas verworven se rierecord afhandig. Eerherstel was er voor Hans Vul tink, die in zijn tweede partij de Duitser Tiedtke met ruime marge in 32 beurten versloeg. Vultink legde de basis voor deze zege al ln het begin van de partij, toen hij met een serie van 39 na acht beurten op 76 caramboles kwam, waar tegen Tiedtke slechts 46 punten had ge maakt. Borris Spassky, momenteel in Mos kou in hevige strijd gewikkeld met zijn landgenoot de Rus Petrosian om het wereldkampioenschap scha ken, laat zich de ranja-met-een-riet je goed smaken. enigewitte plo offei Advertentie Een platenbon is altijd raak! Bridgeteam oor ivereldstrijd DEN HAAG Het Nederlands brid geteam, dat pan 26 april tot en met 6 mei in St.-Vincente (Italië) deelneemt aan het toernooi om het wereldkampi oenschap bridge voor viertallen bestaat uit de heren Slavenburg-Kreyms, Boen der, Oudshoorn en Blitzblum-De Leeuw. De deelnemende landen zijn titelhou der Italië, Noord-Amerika, Venezuela, Thailand en Nederland. In de eerste ronde ontmoet Nederland Italië, in de tweede ronde Noord-Amerika. NEDERLAND IN UEFA-TOERNOOI DUSSELDORF Als laatste land kwalificeerde zich Nederland met een 11 (00)-gelijkspel tegen België in Knokkc. nadat het de eerste wedstrijd in 's-Hertogenbosch met 42 gewonnen had, voor het 19e internationale junio- rentoernooi van de UEFA. dat van 21 tot en met 29 mei in Joego-Slavië wordt gehouden. Nederland komt uit in groep a. met West-Duitsland, Sranje r Schot land en speelt als volgt: 21 mei Span jeSchotland in Pristana, Nederland West-Duitsland in Prizren, 23 mei Span jeNederland in Pee, SchotlandWest- Duitsland In Kosovska Mitrovica, 25 mei SpanjeWest-Duitsland in Pristina, SchotlandNederland in Kosovska Mi trovica. (Advertentie) Een platenbon is altijd raak! AMSTERDAM „Als Anton Hulskes vanavond de zaak nog eens met ons zou willen bekyken en doorpraten, dan heb ik maar één woord: welkom." Op deze woorden van KNSB-voorzitter H. Wesselo, geuit tydens de persconferentie van woensdag, heeft schaatscoach Hulskes gisteren gereageerd met de volgende mede deling: „De heer A. Huiskes zal vanavond ondanks de sinds maandag door de KNSB bewust gesloten deur een deel van de vergadering bywoncn om bepaalde onjuistheden, gelanceerd in een persconferentie intern recht te zetten. Naar aanleiding van dit onderhoud verstrekte het KNSB-bestuur by monde van voorzitter Wesselo het volgende communiqué: „Hedenavond is de vergadering gehouden van het dagelyks bestuur en de technische commissie van de KNSB. waarbij tevens de heer Huiskes werd verwacht, op grond van de hem gezonden brief met uitnodiging. Tijdens de vergadering is de heer Huiskes enige tijd aan wezig geweest om op enige voor hem onduidelijke zaken wat betreft de woensdag door de bond gehouden persconferentie nader toelichting te verkrijgen. Deze toe lichtingen zijn hem zonder enige terughoudendheid uitvoerig verstrekt. Na geïnfor meerd te zijn. heeft de heer Hulskes de vergadering verlaten, zonder ook maar op enige wijze in te gaan op de suggestie van de bond om, gelijk vorig jaar, voor een aantal maanden de ijstraining op zich te nemen. Het dagelijks bestuur heeft daar na dc technische commissie verzocht zich op korte termijn te beraden over de ontstane vacature en het bestuur dienaangaande van advies te dienen". Anton Huiskes bevestigde later in grote trekken, wat in het communiqué van het KNSB-bestuur was medegedeeld. „InderdaaÖ heb ik om uitleg gevraagd naar aanleiding van opmerkingen, gemaakt op de persconferentie van woensdag. Ik heb volledig uitleg verkregen en aangezien ik mijn standpunt in myn laatste brief aan het bestuur reeds duidelyk kenbaar had gemaakt, viel er verder nog weinig te praten. Wel is er nog even gesproken over de opmerking van het bestuur, volgens welke ik mezelf overschatte. Ik heb alleen geantwoord dat men dan slechts naar de resultaten van het afgelopen seizoen behoefde te kijken om een conclusie te kunnen trekken. Ook ls nog ter sprake gekomen het salaris, dat ik gevraagd had voor mijn functie als dlrecteur-sportif. Dat dit meer was dan het salaris van de heer Bergström is niet meer dan normaal, wanneer men beide functies vergelijkt. Bovendien vroeg ik hetzelfde bedrag, dat ik nu by de Kath. Jeugdraad verdien en wat sociale voorzieningen betreft zou ik er zelfs nog op achteruitge gaan zyn". De heer Huiskes heeft het KNSB-bestuur nog verzocht zo snel mogeiyk contact met de toprijders op te nemen over de kwestie, omdat de ryders dat op hun beurt aan hem hadden gevraagd. „Het spijt my ontzettend, dat het zo gelopen is", zei Huiskes tenslotte. „Ik had dit echt niet verwacht, zelfs al was het bestuur dan in een lastig parket gekomen. Maar ze zullen in de toekomst de gevolgen wel mer ken. Dat heb ik ook na afloop nog privé tegen de heer Wesselo gezegd. Kijk maar eens over een jaar of drie. Dan wordt pas duidelijk wie re gelijk heeft Overigens ar by my gaan apraka van rancune". De uitslai Tiedtke (W-Dld) Vultink (Ned) Aguilera (Sp) Alhlnho 114 19 36 6.00 20"? 19 82 10.52 200 21 2» 9.52 69 21- 16 3.28 200 31 29 6.46 92 31 25 2.96 170 48 29 3 54 200 48 20 4.16 30 13 8 2.30 200 13 58 15.38 186 29 43 6.41 200 29 39 6.89 51 11 19 4.63 200 11 87 18.18 128 32 19 4.00 200 32 39 6.25 dag (matchpunten, leen gemiddelde ri^ Advertentie Een platenbon is altijd raak! Carlos Pluto kan zich op Duindigt revancheren (Van onze paardesportmedewerker) DEN HAAG Carlos Pluto kan zich zondagmiddag op Duindigt revancheren voor de uitschakeling terecht of ten- onrechte van dinsdagavond toen h|j In het vuur van de stryd op mocht hou den omdat hy niet goed genoeg draafde. Ditmaal is de tegenstand niet minder formidabel dan toen: C Alkestis van E, Zanto en Bravour S zyn de bclangryu- sten. maar Atbos the Saint. Yonker Hanover en Olivier B zyn nauwelijks minder. M. Lange heeft kans beide triokoersen te winnen. Met Brillant Hcny leek hy vorige week nog wel wat over te hebben, toen hij duidelijk won. Dyveke D wordt liet wel steeds moeiiyker en hoewel winst lang niet onmogelijk is prefereren wij B Roi Kinley en Don Faune. Het wordt vooral een kwestie of' zy de lange rechte einden aankunnen voor Dyveke D. De renpaarden hebben hun belangvyk- ste nummer ln de Prijs van Haarzuilen. een ren over 1800 meter Kandy en High Hat dragen hier de kleuren van stal Frowein en zij lijken ons iets sterker dan de twee van De Bloemert: Rex Mundi en Jollv Jinks. Misschien dat Peeier en Miss WUly zich in de eindstrijd kunnen men gen. de winst zien wy naar Kandy toe- Om half twee is de eerste start. Lenteprijs f2040 m): stal Marlon (Emoe S en Eliza Mac) - Dumas - Eraldo con Dios. Outsider: Edel Signal. Sneeuwklokjeprils f2100 m met trio): B Roi Kinley - Don Faune Dyveke D. Outsider: Duinpieper S. Colonv Royprijs (ren. 2000m eerste afd.i. Cambrousard - Fit Magmaspic. Crocusprijs (2040 m>: Erota - Detra - Block Hollandia Narcissenpriis (2000 m autostart met trio) Brillant Heny - Dlogen - Carla van IJmulden. Outsider: Blauwe Rei ger S. Pry's van Haarzuilen (ren 1800 m): stal Frowein - stal De Bloemert - Miss Willy. n.vacinthenprys (2120 m): Carlos Pluto - Zanto - Bravour S. Colony Boyprjjs (ren. 2000 m tweede afd.:) Blizzard - Bebe Boo - Ex Gratia. Tulpcnprjjs (2000 m autostart): Ellen Tlnga - Captain Williams - Chic Spen cer. M. Druifjesprys (2120 m)stal Con Dlos (Crony en Atie van de Lente) - Bento - Een platenbon i& altijd raak! Zambesi. Hans Vultink, de jonge Nederlandse titelhouder in het bans loten krijt behoedzaam de keu tijdens zijn eer ste partij om het Europese kam pioenschap. Het mocht hem niet ba ten: Vultink verloor in niet minder dan it0 beurten van de Spanjaard Aguilera en moest bovendien het op zijn naam staande Europese serie record aun Raymond Ceulemans overgeven is dit van invloed geweest op zijn onze kere begin en toen het niet wilde lukken ging Vultink steeds slechter spelen. Hoe men in Krefeld aan deze Franse ballen is gekomen? De oplossing is vrij simpel. De Franse kunstballenspecialist Jean Marty heeft ze meegebracht en toen bleek dat de ballen, die de Duit sers aanvakelijk hadden aangeschaft, niet aan de reglementen voldeden nebben zij de kogels van Marty dankbaar aan vaard. Uiteraard kwam dus over de lip pen van Marty geen klacht over de bal len. Hij versloeg de getemde August Tiedtke, voorheen een berucht carot- tist maar nu zo gedwee als een lam in 31 beurten. Niet ontevreden ook was Johann Scherz, die met een overrom pelende eindspurt de Portugees Alhlnho duidelijk terug wees. De Franse ex-professional speelde zijn tweede partij tegen Aguilera grandioos. Na in zijn zevende beurt op 78 te zijn gestrrnd doordat de ballen masque aan (Advertentie)

Leidse Courant | 1966 | | pagina 13