Bluf Herrera (WE VEGEN ZE VAN 'T VELD) door Real geloochenstraft vljj NEDERLANDSE SPORTFEDERATIE DEELT 3 MILJOEN GULDEN UIT Anton Huiskes: Gesproken over full-time job5 KNSB: „Nooit zo n gesprek gehad'* Twee verrassingen in 2 halve finales Partizanen vochten met succes tegen stormloper Manchester DONDERDAG 21 APRIL 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA T (Van onze sportredactie) „Ze kunnen me nog meer vertellen. Verschillende malen hebben bestuursleden van de KNSB met mij gesproken over de mogelijkheid om tot mijn aan stelling als schaatscoach te komen, die het gehele jaar in dienst van de schaatsbond zou zijn. Zelfs penningmeester Egas heb ik in Maarsbergen over deze aangelegenheid gesproken. De financiële mid delen ontbraken volgens de penningmeester echter om dit snel te verwezenlijken", aldus Anton Huiskes gisteren op een persconferentie in Utrecht. De KNSB antwoordde enige uren later met een pers conferentie in Gouda. „Niet om ons te verdedigen tegen de uitlatingen van de heer Huiskes. Wij weten niet eens wat hij precies heeft gezegd. Wij hebben", aldus voorzitter Wesselo, „deze pers conferentie belegd om u kennis te laten maken met de eerlijke feiten in deze zaak". Na enige uren praten met Huiskes, mevrouw Huiskes, bondsvoor zitter Wesselo en zijn bestuurslid Quarles van Ufford was de zaak ons nog even onduidelijk als voorheen. Opnieuw zijn er twee partijen die denken dat zij het bij het rechte eind hebben. Het gevolg zal zijn dat Anton Huiskes er weer het bijltje bij neerlegt en na het „gouden schaatsseizoen" van achter zijn bureau bij de Katholieke Jeugdraad te Utrecht de volgen. van Ard en zal s Het gaat allemaal om de aanstelling in de nieuwe directeur van de KNSB. heer Bergström, die zich niet alleen met het bondsbureau zal bemoeien, aan wie het bondsbestuur van de KNSB, aldus de heer Wesselo. bijzonder reel zal delegeren. De heer Bergström ral onder andere ook de contacten met regionale bonden onderhouden en nog diverse taken hebben die door de KNSB zijn uitgestippeld. „Nu denkt Anton Huiskes dat dit een doorkruising n zijn plannen, maar dat is geens- het geval. Wij zullen een chef- trainer-coach moeten hebben die over goede kwaliteiten beschikt. Direc- Bergström heeft deze beslist niet. 8 geen vaktechnische man en kan die kwesties ook niet beslissen. Daarvoor hebben wij een trainer-coach nodig, die verschillende bevoegdheden krijgt en onder andere ten aanzien van de samenstelling van de ploeg beslissin gen mag nemen. Dit hebben wij Huis kes al lang verteld. Het verschilpunt van vorig seizoen was daardoor al uit de weg geruimd. Wij hebben overigens met Huiskes nooit een gesprek gehad Iiaarin wij de toezegging hebben ge- kan dat hij een full-time job bij de XNSB in het verschiet had", aldus de leer Wesselo. „Maar nu wil Huiskes in- sns alles en dat kan niet". Beetje baas .Vergeet niet, als wij Huiskes als di- ■ecteur-sportief naast Bergström zou- aanstellen, zou dit al de basis vor- voor een serie conflicten in de toe komst. Huiskes wil dat niemand zich met de vaktechnische kant bemoeid. Laat hij dan ook op eigen terrein blij- Hij is specialist op het gebied van schaatsen maar toch onder andere niet KOERSEN NOOTDORP Bastogne mocht slechts dromen van vierde prijs (Van onze paardesportmedewerker) NOOTDORP Twee uitbundige fou- n onmiddellijk na de start schakelden de sterk favoriete Bastogne gisteren in ummer voor de hoogste klasse in Nootdorp meteen uit voor de overwinning in hoog tempo degradeerden de koplopers het paard van Wagenaar tot een onbe duidende figurant, die achterin het pelo- droomde van ten hoogste een vierde prijsje. Bastogne eindigde echter niet ver der dan de vijfde plaats. Alice van Haghe- veyde buitte deze verrassende ontwikke ling volledig uit en draafde in een km.tqd in 1.25.5 naar een fraaie zege. In de eerste serie van de Zaermondprijs snelde Allouez II vastbesloten naar de achtervolgd door Doortje Dartel. Bijou van 's-Gravenhof en Aura van Zei- da. Allouez heeft zijn rivalen geen schijn van kans gegeven, zette in handen Jan van Dooyeweerd stug door en 5 vierde onbedreigd. Bingen Magowan bleek het uitkomen van de laatste bocht vol doende energie te hebben gespaard voor opgetogen sprintje en dat leverde hem ;n tweede plaats op. Deter d'Aster voor de eerste keer uit in dit seizoen deed het in de twee- :ie kalmpjes aan. Hij kwam als laatste van start en was na een ronde pas één plaatsje opgeschoven. Toen vroeg Wa genaar jr. wat meer animo van de snelle vierjarige en een onstuitbare opmars leverde hem toch nog een gedeelde eerste plaats met Dibbels W op. De finale van de seriedraverij werd 1.25,4 triomf voor Deter d'Aster, die Al louez II en Aura van Zelda met gering verschil klopte. De uitslagen waren -mondprijs over 1660 m. le z 2 (J. van Dooyeweerd) km.tijd 2. Bingen Magowan; 3. Aura van Toto: w. f 12.30, pl. 2.20, 1.80, 2.10, 14.50, cov. 5.20. Jerie: 1. Dibbels W T. de Graaf) 1.27,0; 2. Del 1.34,7; 2. C. Virt Sittardprijs over 1980 m.1. Zippy hus (H. A. van Ooyen) 1.28,5; 2. Yelloiv- Oiroat S; 3. Bertha P. Toto: w. 8.70, Pl. 10.40. 7, kopp. 99.60, cov. 8.10. Heerlenprijs over 1980 m.le afd.1. Antilope R (H. J. Pools) 1.28.2; 2. Zephyr Magowan: 3. Zorro d'Aster. Toto: 2 40 2.40. 2.20. kopp. 6. cov. Heerlenprijs: 2e afd.: 1. Zombr T. Knynenburg) Wzona. Totow 40, kopp. 9.50, JH_ Totalisetoromzet 133.155,50. Onverantwoord schaatscoach gevraagde bevoegdheden te ge ven op medisch gebied of op het organisa torische vlak. In dat opzicht zijn er reeds verschillende voorbeelden te men waarover Anton Huiskes zich in het verleden nogal heeft opgewon zei de heer Wesselo die met na druk stelde dat het daarom onverant woord van het bondsbestuur van de KNSB zou zijn, als men Anton Huiskes de bevoegdheden zou geven, die hij in rapport heeft aangevraagd. De KNSB wil nog een beetje de baas blij- m in eigen huis. Gelijkgesteld Huiskes blijft op het standpunt staan dat het onmogelijk is, dat hij onderge schikt wordt aan directeur Bergström, i kwaliteiten vooral op organisa torisch gebied liggen. Huiskes wil niet het risico lopen dat deze directeur hem mogelijk wel eens iets in de weg kan leggen. „Ik heb er al eerder op gewezen :en goede gang van zaken slechts mogelijk kan zijn als de organisatie directeur en de technisch-directeur aan elkaar zijn gelijkgesteld met voor mij vanzelfsprekend het bestuur als hoogste verantwoordelijke instantie. Ik kan mij niet mee verenigen, dat de vaktechni sche man ondergeschikt wordt aan de heer Bergström", was het standpunt Anton Huiskes. Wat willen ze e nieuwe breuk tussen öe KNSB en Huiskes is overigens al ontstaan voor dat het bondsbestuur precies heeft kun- nagaan of er voor Huiskes een full time job in de KNSB was. „Wij hebben veelvuldig om zijn plannen gevraagd en de financiële consequenties ervan", zei de heer Wesselo. „Wij hebben ondanks herhaaldelijk aandringen nooit een vol ledig antwoord van Huiskes gehad. An ton Huiskes zei hierop. „Wat willen ze feitelijk. Eerst al mijn plannen ineens bestuderen en dan mogelijk de kans lo om te worden afgewezen. Dan kan ander mooi met mijn trainingssche de boer opgaan. Daar heb ik gepast. Daarom heb ik mijn idee deze functie nooit helemaal afgerond ter tafel willen brengen". Missen Zoals de zaken thans r an loopt de- maand het contract van Huiskes met de KNSB af. „Wij zullen Huiskes mi; Het spijt de KNSB bijzonder dat wij niet tot overeenstemming met onze coach zijn gekomen. Wij hadden graag op dezelfde wijze willen voortgaan als vo rig seizoen, maar dan met grotere bevoegdheden voor de heer Huiskes", Teleurgesteld En Huiskes: „Persoonlijk ben ik diep teleurgesteld, dat na dit bijzonder suc cesvolle seizoen mijn activiteiten voor de sport, de KNSB en de rijders wor den afgebroken. Vooral omdat het vol gens mij belangrijk is het bereikte ho- veau te handhaven met de Olympi sche winterspelen in het verschiet. Op dit moment is er geen basis meer voor het voortzetten der besprekingen. Deze maand lopen mijn werkzaamheden bij de schaatsbond af". Hellenio Herrera, de trainer van Inter Milan, staat bekend als iemand die graag grote woorden gebruikt. Hij heeft dat de dag voor de tweede wedstrijd in de halve finale tegen Real Madrid ook gedaan. „We vegen Real van het veld", sprak Heirrera in de koude oorlog voor het duel. Het is er niet van ge komen. Inter kwam niet verder dan 11, na lange tijd te hebben achter gestaan. Door de zege van 10 een week tevoren is Real dus toch weer in de eindstrijd gekomen. Met redelijk voetbal, met veel acteren. Maar daarvan trok de uitstekende Hongaarse scheidsrechter Vadas zich niets aan. Hij had de zaak stevig in handen in deze bepaald niet hoogstaande wedstrijd, die onder deed voor het duel in Manchester, waar het Joego slavische Partizan de voorsprong van 2—0 met succes, als ware partizanen, verdedigde tegen een furieus, van begin tot eind aan vallend Manchester United. Helaas bleven in dit duel, in deze veldslag mag wel worden gezegd - want het ging er rijkelijk rauw aan toe - de onverkwikkelke taferelen niet uit. En al mocht de Zwitserse scheidsrechter Dienst zeker geen homereferee worden ge noemd, hij maakte wel de fout enige Joego- slaven voor inderdaad onoirbare overtre dingen te waarschuwen en bijvoorbeeld de Engelse heren Law en Stiles en zeker Crerand die evenmin zachtzinnig te werk gingen, zonder meer te laten doorspelen. Ondanks het feit, dat deze wedstrijd te hard en te zeer gebaseerd was op soms brute kracht, was hij van beter gehalte dan het treffen in Milaan. In tempo, met combinaties, in „artisticiteit" en wat diverse spelers betreft ook in individuele technische kwaliteiten moet Manchester zowel als Partizan hoger worden aangeslagen gisteren althans dan wat Inter en Real presteerden. Vooral Inter, dat weinig flitsends liet zien en waarin heel wat spelers liepen die met het ouder wetse, maar nog altijd opgeld doende woord „pingelaar" gekenschetst moeten worden. Na FeijenoordReal Madrid en Real MadridAnderlecht om de meest sprekende voorbeelden te noemen is gisteravond in het volgepakte Old-Traf- fordstadion van Manchester wederom anti-propaganda voor de voetbalsport bedreven. Manchester United, fanatiek in de aanval om de 20-achterstand van de wedstrijd in Belgrado ongedaan te maken, en Partizan Belgrado even fel in de verdediging om als eerste Joego-Slavische club de finale van het Europese bekertoernooi voor landskam pioenen te bereiken, verloren halver wege de tweede helft alle zelfbeheer sing. Wederzijdse gemeenheden, in het hoge tempo van de eerste helft nauwe lijks opgemerkt, werden naarmate de tijd vorderde, beantwoord met gro ve charges. In deze kritieke faze faalde de Zwitserse scheidsrechter Dienst. Rechtshalf Crerand opende de onaan genaamheden door linksback Jusufi te gen de grond te slaan en boven op hem te gaan zitten. Even later belandde een vuist van Bobby Siles recht in het ge zicht van rechtshalf Becajac. Deze ging ■VIM Frank Constandse achter het net), international van de volleybalploeg Blok- keerlDES geeft zo'n norme smash, dat de Leidse student tevergeefs en een tikje uit zelfbehoud de handen uitstrekt. De wedstrijd tussen de Delftse en Leidse ploeg was het begin van de nationale studentenkampioenschappen, die in Amsterdam zijn georganiseerd. Dienst niet in. Maar hij kwam wel in ac tie toen uit dit tweede incident een al gemeen gooi- en smijtwerk dreigde voort te komen. Crerand en linksbinnen Miladinovic, die juist de bokshouding hadden aangenomen, werden de dupe de actie, waarmee Dienst zijn fi guur probeerde te redden. Beiden wer den uit het veld gezonden. Maar de wedstrijd had op dat moment reeds al le aantrekkelijkheid verloren. Toch had de eerste helft voetbal van soms goed gehalte te zien gegeven. Manchester United bracht de gerouti neerde Joego-Slavische verdediging her haaldelijk in grote moeilijkheden. Maar de voorzetten, die de fel doortastende Charlton en Law hadden moeten berei ken, werden meestal hoog door het mid den gegeven waar de excellente spil Rasovlc alles retourneerde. Na een half uur kwamen de Joego-Slavlërs wat onder de druk uit, mede door de vertra gingsacties in de verdediging, die tech nisch bijzonder knap werden opgezet veel minder onsympathiek aande den dan de meeste andere ploegen in dergelijke omstandigheden plegen te demonstreren. Laatste kans gemist De Britse aanvalsstorm woedde na de hervatting in alle hevigheid verder. Maar tot aan de gebeurtenissen, die leidden tot het uit het veld sturen van twee spelers, deden zich nauwelijks doelrijpe kansen voor, hoewel Manches ter United elf hoekschoppen kreeg te nemen tegen Partizan slechts twee. Uit de twaalfde Britse hoekschop ontstond in de 72ste minuut het enige doelpunt van de wedstrijd. Stiles schoot, bijna op de achterlijn staande hard evenwijdig aan het doel, de bal schampte af op een verdediger en verdween via de verkeerd reagerende doelman Sokic in het doel. Het was de enige fout, die de Joego-Slavische doel- verdediger zich permitteerde. In het hevige offensief, dat de Britten daarna ontketenden, bleef hij tot hoop van de fanatiek aanmoedigende toeschouwers overeind. Herd schoot. Charlton schoot, Herd kwam vrij voor het doel. Op alles geerde Soskic bliksemsnel. Een schot van Herd en een omhaal van Charlton vlogen net over het doel. Met nog acht minuten te spelen werd ook Soskic nog een keer bedolven onder de kluwen dedigers en aanvallers. Schoten Law en Charlton stuitten af en de bal belandde bij de geheel vrijstaande in valler-linksbuiten Anderson, die dichtbij keihard in het zijnet schoot, 't Was de laatste kans voor Manchester United, dat zich na de grandioze over winningen op het geduchte Benfica de pas zag afgesneden door het internatio naal veel minder gerenommeerde Par- De komedianten trokken niet voorbij, zij stapten de eindstrijd binnen. Tegen de verwachting in hield Real zich in Milaan in de tweede wedstrijd tegen Internazionale staande met een gelijkspel (11), wat met de 10-over- doelpunt van Amancio extra was ver stevigd. Jair en Peiro kregen kansen, maar er werd slecht geschoten en wat wel in de richting van het doel kwam. Spanjaarden op 11 mei in Brussel de fi nale tegen verrassing nummer twee, Partizan, mogen spelen. Internazionale kreeg op eigen terrein en voor een hoorbaar teleurgesteld pu bliek eigenlijk nog meer dan het ver diende, al was het ergerlijk te zien met hoeveel „theater" de Spanjaarden het spel trachtten te saboteren. Gelukkig liet de Hongaarse scheidsrechter Va- das zich niet beetnemen, zodat hij er niet al te veel extra-tijd bij hoefde te trekken. Real scoorde het eerst. In de 20ste minuut schoot Amancio langs Sarti na een goede combinatie met Gento en Pirri. De 80.000, die de stromende regen trotseerden in de vaste overtuiging hun favorieten de achterstand zonder veel moeite te zien wegwerken, werden er stil van. En terecht, want Inter speel de een doorzichtig spelletje, waaraan het tempo ontbrak en dat door de indi vidualistische opzet telkenmale vastliep op de Spaanse defensie, die vooral na 't Ook na de rust bleef Inter volharden in dit improduktieve, korte spel door 't centrum, waarbij de bal telkens een maal te veel werd gespeeld. Tactisch speelde Real een schitterende wed strijd, waarbij de supersnelle Serena met Gento de aanvalsspits vormde en waarin De Felipe een grootse spilpar- tij vertolkte. Bij de Italianen was spil Landinl de Na 78 minuten kwam de gelijkma ker, die nieuwe hoop bracht in het Mi lanese stadion. Fachetti was uit de ver dediging naar voren getrokken en toen hij een door Mazzola goed doorgekopte bal kon oppikken, was de stand met een scherp schot in de linkerbenedenhoek gelijk. Nog kwamen er kansen voor Be- din en Peiro maar het doel van Real bleef afgeschermd. Voor het eerst sedert mei 1964 zal Real Madrid weer in de finale van Eu ropabeker I uitkomen. i 1 - jL SÏÉifivy Op verlaten tafeltennistafel speelt een zoontje van een student met een spelgoedautotje, terwijl pa en ma wat verder druk doende zijn de kleuren van hun universiteit hoog te houden. Beeld van de in de RAI gestarte studenten kampioenschappen. ENGELSE TENNISTITEL Okker en Hajer in kwartfinales BOURNEMOUTH Tom Okker er Jan llajer hebben gisteren op de derde dag van de strijd om het Engelse ten niskampioenschap harde banen, dat in Bournemouth wordt gehouden, beiden de kwartfinales bereikt. Tom Okker had in de derde ronde geen moeite met de Australiër Cadwallader (61, 61). Jan Hajer had tegen de Zuidafrikaan Rohan Summers ook slechts twee sets nodig: 10.8 en 61. Tom Okker versloeg nadien de Austra liër J. Decker met 60, 62. Jan Ha jer had opvallend weinig moeite met de laatste tijd sterk op de voorgrond ge treden Ray Moore. De Zuidafrikaan, die als zevende was geplaatst, verloor met 6—3, 6—0. Piet van Eysden en Niek Fleury had den in het dubbelspel geen succes. Zij verloren in de eerste ronde met 64, 60 van de Britten Tony Pickard en Bil ly Knight. Engelse league LONDEN Voor de eerste divisie van de Engelse league zQn gisteravond de volgende wedstrijden gespeeld: Black pool—Newcastle United 1—1, Sunder land—Arsenal 0J, DEN HAAG (A.N.P.). De veldelingscommissie van de Nederlandse Sport Federatie heeft in totaal voor 1966 f 3.137.900 toegewezen aan de aangesloten organisaties. Het bedrag der normale uitkeringen is i.819.900 gulden; van de incidentele uitkeringen 318.000 gulden. Aan diverse organisaties werden uit de toto- opbrengst voor 1966 de volgende bedragen toegekend: Ned. Sportfederatie 213.700.— Ned. Cult Sport bond 51.700.— Ned. O! Comité 94.400 Kon. Verb. Ned. Watersport Ver. 107.700.— Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart 38.500.—; Ned. Hippische Sportbond 76.000.— Kon. Ned. Automobiel Club 18.700- Fed. van Bureaux voor Medische Sport keuring 75.000.— Kon. Ned Ver. van Leraren en Onderwijzers in de Lioh. Opv. 17.100 Katholieke Ver. van Leerkrachten Lich Opv. ,St.-Thomas van Aquino" 5 500.— Stichting Spel en Sport 16.500; Kon. Ned. Gymnastiek Verbond 166.100.Ned. Kath. Gmmnastiek Bond 72,600.— Kon. Ned. Zw em- bond 253.000.— Kon. Ned. Lawntennisbond 110.000; Ned. Handbal Verbond f 137 500.— Kon. Ned. Korf- balbond 75.900.— Kon Ned. Hockeybond 54 600.—; Ned. Volleybalbond 55 000.— Federatie Ned. Jiu jitsu- en Judobonden 115.300.Kon. Ned. Bond voor Lioh. Opv. 18.700.—; Kon. Ned. Athletiek Unie 135.600.— Ned. Tafeltennlsbond 35.000.—; Kon. Ned. Biljartbond 34.700—: Ned. Wandelsportbond 21 500.Kon. Ned. Sohaatsenrijdersbond 120.700; Ned. Roeibond 74100.—Kon. Ned. Kaatsbond 6.000.—; Kon. Ned. Honkbalbond 60.000.—; Kon. Ned. Kegelbond 13 200.—: Kon Ned. Cricketbond 13.200.Ned. Bond van Handboogschutterijen f 7.200.—: Kon. Ned. Motor ij dersvar. 30.000.—; Ned. Baskebballbond 50.400.—; Ned. Badmintonbond 30.000.—; Ned. Golf Comité 15.000.— Kon. Ned. Wielren Unie 89.700.—; R.-K. Dames Korfbalbond 9400.—; Ned. Skivereniging 4.000.—; Ned. Kruis- boogbond f 8.600.—; Kon. Ned. Krachtsportbond 20.600.— Ned. Amateur Softball bond 6.100.— Ned. Kanobond 36.000.—; Ned. Rolschaatsbond 14.000.-; Ned. Boksbond 20.000.-; Kon. Ned. Amateurs Scherm- bond 25.300.— Ned. Kolfbond 900.— Kon. Vei', van Ned. Scherpschutters 11.600.—; Ned. Waterski- bond 7.700.— Ned. Rugbybond f 5.000.—; Ned. Squash Rackets Bond 2.700.— Ned. Onderwatersoortbond 2.000.—: Ned. IJshockeybond 3.500.— Kon ïd. Alpen Ver. 4.000.—; Ned. Casting Fed. 2.000.— kelingen 12.500.— Ned. Politie Spon Bond 16.500.-: Ned Bowling Fed. 3 500.— Scooter Club Nederland 1000.—; Kon. Ned. Bond tot het redden van Dren- Ned Studentensport Stichting 7000—; Ned Invaliden 10.000.—; Stichting Moderne Vijfkamp 25.700.—; Sportbond 9.200.—; Kon. Ned. Doven Sportbond Kon. Ned. Schaakbond 11.000.— Ned Bridgebond Ruimte voor de Jeugd 5.500.—; R.-K. Ned. Motor- 3.300.— Kon Ned. Dambond 3.300.—; Stichting sportbond 1.100.— Twentsche K1 ootschietersbonr" 1.100.—; Provinciale Sportraden 16.000.—. Totaal 2.819.900.— De verdelingscommissie heeft voorts de volgende incidentele bedragen voor 1966 uit de opbrengst van de sporttoto toegewezen; Reservering voor uitzending naar Olympische winter en zomerspelen 1968 f 150.000.aan het NOC. Garanties van internationale ruiterwedst rijden, aa. de Stichting Ned. Hippische Sportbond f 8000.—. Garantie aan KNZB in de kosten organisatie Eur. kampioenschappen te Utrecht tot een maximum van f 30.000.Incidentele uitkering van f 10.000.als bijdrage in de kosten van een trainingskamp. Garan/tie aan lawntennisbond bij organisatie van dé Centropa cup, van maximaal f 7000. Uitkering aan KNAU voor deelneming aan Europese kampioenschappem te Boedapest van f 15.000. Voor mogelijke uitzending van een acht naar Luzern en Bied (wereldkampioenschappen) wordt, indien de prestaties dit rechtvaardigen, f 10.000.— uitgekeerd, f 17.500.— aan de Ned. Basketballbond voor aan stelling buitenlandse coach. Voor wereldkampioenschappen golf voor landenteams bijdrage voor de wedstrijden te Mexico-City van f 7000.— KNAU f 7000.voor bijdrage In kosten deelneming wereldkampioenschappen amateurs. Aan de kanobond voor aankoop van kano's f 5000. Voor jubileumtoernooi van de Ned. boksbond maxi mum f 10.000.als garantie in eventueel tekort. Voorts f 5000.voor de aankoop van een derde boks ring. In het eventueel tekort by d Noordeuropese kam pioenschappen waterskiën op de Bosbaan een bijdrage van maximaal f 7500. Aan Ned. Rugbybond incidenteel bedrag van f 1000. voor aankoop tralnlngsmateriaal. Incidentele uitkering tot een maximum van f 10.000. als garantie in een eventueel tekort bfl de organisatie en deelneming aan de wereldkampioenschappen i bridgen voor paren. Hockeyteam teger Gr.-Brittannië DEN HAAG - Het Nederlands hockey- elftal dat vrijdag 29 april in Amstelveen het driehoekstoernooi met Groot-Brittan- nlë en Kenia opent met een wedstryd tegen de Britten, is hetzelfde als zater dag' in Cardiff tegen Wales zou uit komen: doel Brederode (HHIJC); achter Terlingen (Amsterdam) en Ebbens (Kampong), midden Lancy Meyer (La ren), Fokker (Laren) en Elffers (HGC>; voor Thole (Laren). Van 't. Hoort (Hilver sum), Zweerts (SCHCi. Bumn (HHIJC) en Fr. Spits (Amsterdam). De ploeg, die 1 mei tegen Kenia speelt, wordt later bekend gemaakt. Ook daar mis LIVERPOOL. Meer dun honderd per sonen moesten dinsdagavond In Liverpool door de geneeskundige dienst worden be handeld doordat zij op de tribune bij de wedstrijd Liverpool -Seltic Glasgow ge wond waren geraakt. Elf supporters wer den in het ziekenhuis opgenomen, van wie een met een schedelbreuk en twee gebroken benen. Liverpool won met 2—0. waardoor de totale stand van de twee wed strijden in halve finales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars op 21 voor de club van de Beatles kwam en de finaleplaats dus was verzekerd. Een enorme rel ontstond rondom het speel veld toen de scheidsrechter een doelpunt van de Schotten wegens buitenspel af keurde. Het gebeurde drie minuten voor tyd. Tientallen mensen werden gewond toen men van de tribunes met bierfles sen begon te gooien.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 7