EXPORTHAL VAN #00 VIERK. METER BEGINT AL GESTALTE TE KRIJGEN Bruggenbouw een steeds wordt voor provincie kostbaarder zaak MAANDBLAD „STUDENT" IN BESLAG GENOMEN JVm-' DONDERDAG 21 APRIL 1 m DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Vergadering Groenten-, Fruit- en Bloemveilingvereniging „Leiden en Omstreken" In de koffiekamer van de Stadsgehoorzaal hield de Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemenveilingvereniging „Leiden en Omstreken" G.A. op dinsdag 19 april haar voorjaarsvergadering. In zijn openingswoord merkte de voorzitter, de heer B. v. Vliet, op dat 1966 voor wat de ver eniging betreft, begonnen is met veel werkzaamheden. Het grote project, de bouw van de grote exporthal met een oppervlakte van 4000 m2, begint al gestalte te krijgen. Het staalskelet staat reeds en hoewel de bouw door de weersomstandigheden enigszins vertraagd is, hoopt het bestuur toch dat reeds spoedig de stooktomaten en -komkom mers daar verwerkt kunnen worden. In verband met de statiegeldwijziging moesten alle kisten overgestapeld wor den, hetgeen een omvangrijke arbeid was; het voordeel hiervan was echter dat nu alle kisten gecontroleerd en zo nodig gerepareerd konden worden, zodat het kistenpark nu weer in prima con ditie la. Het jaar 1966 werd tot nog toe gekenmerkt door abnormaal koud weer, tengevolge waarvan de teelt van de voorjaarsprodukten 2 3 weken later la. Wel liggen de prijzen vrij hoog, maar door de betrekkelijk geringe 8tjn deze toch niet lonend. Sterke concurrentie van buitenland Spreker doorgaande staging lonen en sociale lasten, die vele bedrij ven noodlottig dreigt te worden. De grootste druk valt op de zelfstandigen, Jongetje in Jachthaven geraakt en verdronken Gistermiddag omstreeks kwart over vier raakte de 7-jarige Johnny de Groot wonende aan de Van Poelgeestlaan, ii)n fietsje ln de Jachthaven aan Noordeinde. te water en verdronk. die toch de grootste risico's dragen. In het buitenland wordt reeds veel met verkapte subsidies gewerkt en indien de kosten nog verder stijgen, kunnen wij de concurrentie op de buitenlandse markten niet meer aan. Als voorbeeld noemde spr. België, dat vroeger een grote afnemer was, maar nu de Neder landse markt overstroomt met goed kopere produkten. Waakzaamheid Is hier geboden en hy vroeg dan ook hier voor aandacht van de betrokken In stanties. Na lezing van de notulen gaf vervol, gens de betaalmeester, de heer Jacobs, een uitgebreid jaarverslag over 1965. Hieruit stippen wij aan dat door de on gunstige weersomstandigheden de uit komsten over de eerste helft van 1965 slecht te noemen waren. Het gevolg van het koude weer was echter dat in de tweede halfjaar op de Europese mark ten een gebrek aan groenten ontstond, waardoor wij onze opbrengst belangrijk konden vergroten en de gehoopte omzet van 20 miljoen gulden nog ruim kon den overschrijden. Na dank gebracht te hebben aan alle medewerkers besloot de heer Jacobs zijn jaarverslag met de wens dat ook in 1966 de zegen van God op de arbeid van de leden moge rusten. Nadat de voorzitter de heer Jacobs had bedankt voor zijn uitvoerig jaar verslag, werden de jaarstukken over 1965 goedgekeurd, waarna een geani meerde rondvraag deze vergadering be- PIERROT JUWELIER HORLOGER MAARSMANSTEEG 21 LEIOEN.TEL. 20778 Streefdatum voor bouwprogramma rond Leiden: 1969 Het knaapje is waarschijnlijk te dicht langs de waterkant gereden, waarbij hij zijn evenwicht verloren moet hebben. Hoewel zijn vriendje vlug alarm sloeg waardoor omwonenden spoedig ter plaatse waren om hulp te bieden, duur de het nog geruime tijd voor de kleine drenkeling gevonden was. Ondanks de door de aanwezige E. H. B. O.'ers en de inmiddels ge waarschuwde artsen v.d. Werf en Noo- ter, toegepaste kunstmatige ademha ling gelukte het niet de levensgeesten weer op te wekken. Het bouwen van bruggen gaat de pro vincie Zuid-Holland steeds meer geld kosten. De bestaande (en te vernieuwen) en de komende bruggen moeten een vol doende breedte en ook een voldoende het doorvaarthooPte hebben. Miljoenen gul dens zjjn jaarlijks gemoeid. Aldus melk te de Zuidhollandse gedeputeerde, de heer A. C. A. Deerenberg, gisteren op tijdens de jaarlijkse gedachtenwlsse- ling tussen het Provinciaal Bestuur van Zuid-Holland met de pers. De heer Dee- Nieuwe ridders van Orde Heilig Graf in Oegstgeest en Wassenaar procureur te Wassenaar en mr. dr. C. Ch. A. van Haren, bestuursjurist even eens te Wassenaar. By de plechtigheid zuUen o.a. aanwezig zjjn kardinaal Alfrink de pauselijke in ternuntius mgr. Beltrami, markies Moc- an het Groot Magistraat der Orde te Rome, alsmede vertegenwoordigers de Commanderijen van België, Duits land en Zwitserland. Haagse politierechter Van A tot B Een 65-jarige kweker uit Noordwyker- hout raakte in heftig dispuut, eerst met Officier en Politierechter, maar nog fel ler met een getuige van het Product schap. Want de kweker vond dat hy wel zeer onbüiyk was behandeld, toen men zijn vergunning A. had gewyzigd in een vergunning B. Zowel Officier als rechter probeerden er achter te komen wat nu precies het verschil tussen die belde was, doch het werd kennelyk ook hen niet geheel duideiyk. Volgens de getuige zou het echter weinig of geen verschil Op zondag 24 april a.s. zal in de Me- maken, waarmee de kweker het niet tropolitane kerk te Utrecht de investi-eens w£ tuur van de Ridderorde van het Heilig Het Graf te Jerusalem worden verleend door de Groot-prior van de Nederlandse Com- zich voor de Haagse Economische poli- manderije mgr. G. A. Hendriksen aan j tiereehter te verantwoorden omdat hij, onder meer prof. dr. A. Chorus, hoog- zonder daarvoor de nodige vergunning leraar in de psychologie te Oegstgeest, te bezitten, een oppervlakte van 110 roe B. H. M. Gransjean, advokaat en met bloemen had beteeld en daar was de kweker het niet mee eens, omdat men de vergunning had verwisseld. De officier hield zich aan de verkla ringen van de getuige en vorderde een geldboete van 150Ó,- waarvan echter 1000,- voorwaardelijk, waartoe de rech ter veroordeelde. Maar de kweker zou hoger beroep aantekenen. VLOEK Een 28-jarige kweker uit Oegstgeest had 1 y2 are open grond met tulpen be teeld, zonder dat hy er een vergunning „Ik schatte maar wat", zo luidde de verklaring welke de kweker voor de Haagse politierechter gaf, hetgeen de rechter wel een vreemde handelwyze voor een kweker zei te vinden. „Het Is verstandiger om te meten als het over vergunningen gaat", zo constateerde de rechter. ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse jongeren zijn gerui- e ty'd verstoken gebleven van de ge legenheid tot dansen in eigen plaats. Zaterdagavond a.s. om 8 uur echter kunnen zij weer terecht in Dancing Swinging Don Bosco. De organisatoren hebben voor deze avond beslag weten le leggen op „The Archers". Deze show- beatband uit Leiden trad reeds met succes in Zoeterwoude op. De samen stelling van „The Archers" is sindsdien gewijzigd en met belangstelling ziet uit naar het optreden van de ver nieuwde groep. De kaartverkoop vangt reeds 's middags om 4 uur aan. De op brengst is ook nu weer voor het beken de goede doel. renberg merkte ook op, dat grotere grondoppervlakten nodig zyn by de brug genbouw dan voorheen. POLITIEK TESTAMENT Diverse reeds gereedgekomen bruggen noemde hij op, maar hy stelde er prys op om vlak voor zijn afscheid als ge deputeerde - „een politiek testament", zo kwalificeerde mr. J. Klaasesz, de Commissaris der Koningin in Zuid-Hol land - nog eens de perspectieven aan te geven voor het verkeer over de Zuid- Hollandse wateren voor zover die "over kluizingen" door de provincie getroffen of mede betaald moeten worden. Aan de talrijke verstrekte gegevens ontlenen wy het volgende: Te verwachten is dat de vernieuwde Wll- helmlnabrug te Leiden in juli van dit jaar gereed zal komen; Besprekingen zullen worden geopend om de "gammele" brug over de Ringvaart Rotterdam onder meer de Zijl. de Korte van de Haarlemmermeer tussen Lisse en vliet, het Rijn-Schiekanaal en de Delft- Lisserbroek in de gemeente Haarlem- sche Schie. Een brug is in aanbouw over mermeer) te vervangen door een nieuwe de Zijl en een brug moet er komen naar beweegbare brug, geiykende op die over hetzelfde water naby Hillegom; De vergunning van de brug by Zwam- merdam ls dit najaar nog te verwachten, namelijk de Hooghkamerbrug (In Prov. weg no 16) en de Waddingerbrug (in ryksweg no 11) moeten vervangen wor den door beweegbare bruggen met 10.50 meter doorvaart. De In de (gemeente- lyke) 5-Meilaan over dit kanaal te bou wen brug zal eveneens een doorvaart- breedte verkrygen van 10.50 meter. Ge streefd wordt om dit bruggenprogram- ma In 1969 gereed te hebben. Dan moet ook het kanaal gereed zyn. De oude Haagse-Schouwbrug kan dan verwy- derd zyn en mogelijk zijn de Nederlandse Spoorwegen dan al bezig met de ver nieuwing van het beweegbare deel van de spoorbrug by de Vink, waarvoor reeds een plan bestaat. Namelyk: vervanging van de draaibrug met een doorvaart- breedte van 10.50 meter. Indien daadwerkelijk tot het omleggen van de vaarweg bulten Alphen Ryn om begonnen zal De uitgever van het studentenblad „Student", de heer D. W. F. Verkade, directeur van het algemeen studentenpersbureau te Lelden, heeft eigenhan dig het uitkomen van het maandblad Student opgehouden, daar daarin een omstreden foto uit het Amsterdamse studentenblad „Bikkel Acht" opgenomen was. Genoemde foto achtte hij beledigend^ voor het koninklijk huis, daar deze een halfnaakte jongedame vertoonde, voorzien van een kroontje op haar linker-broekspijpje. Bovendien droeg zij aan de punt van een opgeheven degen een nationale vlag, die om haar Uchaam wimpelde. Na het ingrijpen van de heer Verkade heeft de officier van justitie de 60.000 exemplaren in beslag laten nemen. Foto beledigend voor Koninklijk Huis GRAPJE De krant wordt by de drukkery van de courant "Het Vaderland" gedrukt. De directie heeft vrywillig de oplage in be waring gegeven aan de Haagse poUtle. 'De heer Verkade deelde gistermiddag mede, dat het overnemen van de foto uit „Bikkel Acht" door de redactie van "Student" bedoelt was als een grapje. Er was opdracht gegeven een nieuwe oplage, zonder de bewuste foto te maken. Inpiaats daarvan zou een advertentie komen. De hoofdredacteur van het maandblad „Student" van het algemeen studenten persbureau, de heer W. J. Koning, kan zich niet verenigen met de stappen van de directeur van het persbureau, de heer D. W. G. Verkade, die zonder overleg besliste, dat de oplage moest worden vernietigd. De heer Koning heeft als eis gesteld, dat hij niet meer met de hee' Verkade behoeft samen te werken. De heer Verkade betreurt het, dat bij de drukkery N.V. de Courant Het Vaderland in Den Haag niet mogeiyk was de gehele oplage te bewaren tot ze zou worden vernietigd en dat de drukke, ry de oplage by de politie veilig stelde. Naar de mening van de heer Ver kade zijn slechts enkele exemplaren, naar schatting vyf, van „Student" met de uit „Bikkel Acht" overgenomen foto aan de totale oplage onttrokken. Dit zou door een onbekende zyn gedaan, die de drukkery was binnengelopen. Het wegnemen gebeurde vóór de politie werd 'orden sal "min- verzocht te helpen de bladen te bewa- stens één - maar mogelijk meerdere - ,re°- De heer Verkade meent Juist te brug (gen) gebouwd moeten worden met hebben gehandeld. doorvaartbreedte van 10.50 meter. I Een min of meer nieuw begrip is de "Randstadvaartweg". Deze omvat in de provincie Zuid-Holland van loeiden Deze nieuwe brug zal een doorvaart- wijdte "verkrygen van 10.50 meter tegen een doorvaarthoogte van 5.81 van de huidige brug. VAAROUTE BEZUIDEN LEIDEN In verband met de omlegging van de vaarroute bezuiden loeiden inpiaats van door Leiden zijn tal van bruggen van 10.50 meter ontworpen. De vaste brug gen over de te verbrede Korte VUct BURGERLIJKE STAND LEIDEN Gehuwd: W. den Heeten en W. N. 'an Leeuwen. Overleden: J. W. J. Schilperoord, Feestelijke diploma-uitreiking R.K. Landbouwschool Zoeterwoude het nieuwe Leidse industrieterrein in de „Grote Polder". De spoorbrug (zuideiyk j lO dagên, zoon." van de Wilhelminabrug) zal ook ver- Geboren: Leonard Erik z.v. A. D. nleuwd (verbreed en verhoogd) moeten Nieuwenhuizen Segaar en H. E. N. worden en een brug aal ingepast moeten Kamsteeg; Maria Gerarda Astrid d.v. worden by de komende verbinding Rijks-1 s. P. Hoogervorst en M. J. Hij man weg 4a naar de kust (de zogenaamde l paulus Hendrikus z.v. R. H. Boetekees ryksweg 4b). I en M. C. M. van Goozen; Casper z.v. Vagelijk zijn slechts nog de plannen voor c. H. Ravensbergen en K. van der bruggen, die een verbinding tot stand v00rd; Marcel z.v. C. H. Ravensber- zouden moeten brengen van Stompwijk gen en k. van der Voord; Johanna naar Voorschoten en van Zoetermeer d.v. B. Kulk en C. Tulen; Maria Jo- de kust. Hetzelfde geldt voor de sefina Francina d.v. F. J. Juffermans en F. A. M. Hillenaar; Jan Maarten z.v. J. H. de Raad en C. Nicola; Ni- colaas Theodorus Jacobus z.v. N. G. J. van Ruiten en M. C. van der Plas. Nu had het Productschap geschat, dat de kweker door dat teveel geteelde 450,- onrechtmatig had ontvangen. I „Het was niet meer dan 300,- bruto, I want de teelt was slecht", zei verdachte. I Gisteren was het de dag van de diplo ma-uitreiking voor de 4e klassers van de Katholieke landbouwschool aan de Hoge Ryndyk. Deze feesteiyke uitreiking had plaats in het daartoe ingerichte werk lokaal van de school. HIerby waren aan wezig alle leerUngen van de school, de ouders van de geslaagden, de Commissie van Toezicht, de inspecteur van het Landbouwonderwys de heer Doorenbos en de heer Onderwater uit Lisse als ver tegenwoordiger van de Onderwysvereni- ging voor de L.T.B. Aan keurig provisorisch altaar was er om 9 uur de H. Eucharistievie ring door pastoor Kragtwijk, waarbij de leraar de heer Brunt de leiding gaf aan de voor deze gelegenheid gemaakte s s.ecm ze. veroaenw.welke aoor de jongen* als x schont op dat soort overtredingen 5o|kszane w„den u,tcevoerd. vloek te rusten constateerde de volkszang werden uitgevoerd. i Onder de H. Mis sprak pastoor Kragt- politierechter: „de mensen aeggen^ttjd w,jk cen BeesteUJk w00rd tot de jongens o-owooo on spoorde hen aan om dankbaar te zijn >r de vele lessen en vorming welke zy dat de teelt dan zo slecht is geweest ze er bijna niets voor hebben ontvangen". De officier hield het toch op 150,- i boete, waartoe de rechter veroordeelde, j M Op de Langeraarseweg, in de buurt van de Ter Aarse Kerkbuurt, raakte de bestuurder van een vrachtauto uit Alphen ad. Rijn gistermorgen de macht over het stuur kwijt. Het voertuig ging slippen en raakte in de rechts van de weg gelegen sloot. De lading van de vrachtwagen, 5000 kilo pinda's, bestemd voor een Alphense branderij, werd geheel bedorven. De bestuurder kon zich zelf uit de cabine bevrijden; hij kon geen verklaring geven „voor dit ongeluk kige voorval. De wagen werd later met twee kraanwagens van de firma Boot uit Alphen op het droge gebracht. Na de H. Mis volgde een gezamenlijk ontbijt in de grote zaal van „De Drie Eendjes". De feestvergadering werd gehouden in het versierde werklokaal. Burgemeester Detmers, als voorzit ter van de Commissie van Toezicht, richtte zich vooral tot de geslaagden en hun ouders, waarby hij hun reeds by voorbaat feliciteerde met het behaalde Door ir. Doorenbosch die zich met deze gewyzigde vorm als laatste les goed kon verenigen, werden de diplo ma's met enige toepasselijke woorden uitgereikt aan: Cor Berg te Zoeterwoude, Sim. de Boer te Leiderdorp, Peter de Brabander te 's-Gravenhage, Alb. van der Geest te Warmond, Joop v. Haaster te Stomp wijk, Sim Kemp te Oegstgeest, W. Kempen te Hazerswoude, Rinus van Leeuwen te Stompwyk. M. van Ruiten de Kaag, Sj. van der Salm te Zoeter woude, Corn. Straathof te Nieuwe We tering, Jhon Stokman te Hazerswoude en Henk Versteeg te Oud Ade. Aan M. van Leeuwen en P, de Bra bander werd een extra prijs uitgereikt als beste en vlijtigste leerlingen. Na de geluwensen van burgemeester Detmers, sprak de heer Oostveen,, ver tegenwoordiger van de middelbare land bouwschool te Voorhout. Hy spoorde de geslaagden aan te blijven werken en stu deren, en verwachte enige van hen op de school ln Voorhout weer te-zien. De heer Onderwater uit Lisse, verte genwoordiger van de Kath. Onderwys- vereniging van de L.T.B. feliciteerde de jongens en ook de heer Van Vliet met de andere leraren met het behaalde suc- Een van de geslaagden sprak een dankwoord tot de heer Van Vliet en de leraren, waarby aan hen een boekenbon of een kistje sigaren werd aangeboden. Het vrolijk slot was de opvoering van een welgeslaagd leuk en origineel cabaret door de jongens. Nadat de directeur, de heer Van Vliet, nog een kort ernstig woord tot Wilt U iets weten De heer B. C. de W. uit Leiden vraagt naar het adres van een katho lieke zwemvereniging. Een dergelijke vereniging bestaat inderdaad in Leiden, en wel de zwem vereniging „De Golfbrekers". U kunt daar zwemlessen krijgen en alle di- zyn jongens had gesproken, werd deze ploma's behalen. Het adres is de heer welgeslaagde bijeenkomst door burge- Plouvier, Rijnsburgerweg 87a te Lei- meester Detmers gesloten. den, tel. 52553. KEURMERK NEDERLANDSE KAASUNIE OP ONVERVALSTE BELGISCHE KAAS Op de Kaasmarkt te Bodegraven werd dezer dagen enige opschudding verwekt, toen een Leidse kaashande laar een Belgische kaas liet circuleren, die het kwaliteitskeurmerk van de Nederlandse Kaasunie draagt. Deze Unie, waarin 30 Nederlandse kaashan delaren zich hebben verenigd, beoogt een garantie te stellen voor de kwa liteit van de Nederlandse kaas en de consument in de gelegenheid te stel len zich hierop te kunnen oriënteren bij het kiezen van een kaassoort. De fout blijkt te zijn gemaakt in het magazijn van een andere Leidse kaashandelaar, de heer J. Lagerberg. Volgens dit lid van de Ned. Kaasunie heeft een pakhuisbediende per abuis één of meer Belgische kazen dezelfde behandeling gegeven als de Neder landse, door er een kwaliteitskeur merk op te plakken. De heer Lagerberg zei de hele zaak te betreuren, hij meende echter dat de hele affaire een storm in een glas water is. De heer F. M. van Tol, uit Waddinx- veen, voorzitter van de Kaasunie, noemde het zonder meer een ernstige fout, dat iets dergelijks kon gebeuren. Er zal een diepgaand onderzoek wor den ingesteld naar de oorzaak van een en ander. Schetsplan nieuwe raadhuis van Noordtvijk Het stichtingsbestuur van het Alge meen Studenten Persbureau komt za terdag in vergadering byeen om deze zaak te bespreken. Hoofdredacteur Ko ning en uitgever Verkade laten het aan het stichtingsbestuur over uit te ma ken, wie van beide functionarissen juist handelde. SVB-KRITIEK De Nederlandse studenten vakbe weging verklaarde gisteravond, dat 't aan de handelwijze van de directeur van het Algemeen Studenten Persbu- rau (ASP), de heer D. W. F. Verkade, te wijten is, dat de gehele oplage van het maandblad „Student" in beslag is genomen. Volgens de SVB is hier spra ke van het uitoefenen van preventie ve censuur door de Haagse politie, die het gevolg is van een eigenmachtig optreden van genoemde directeur, die hiermee de eigen verantwoordelijk heid van de hoofdredactie negeerde. De Nederlandse studentenvakbewe ging zal op de eerstvolgende raads vergadering van de Nederlandse stu dentenraad, a.s. zaterdag, met klem tegen dit optreden protesteren en op het ontslag van de heer Verkade aan dringen. Inmiddels is de nieuwe oplage van de persen gekomen. De bewüste foto is verdwenen. Wel is op de voorpa gina een verwijzing naar de gewraak te afbeelding blijven staan, abusieve lijk verwijzend naar pagina 16. KONINGINNEDAG EN WINKELSLUITING IN LEIDEN Van verschillende zyde is by ons ge ïnformeerd hoe het zal gaan met de winkelsluiting op zaterdag 30 april, ko ninginnedag. By navraag naar verschil lende zyden bleek ons, dat de markt gewoon zal doorgaan en dat het groot winkelbedrijf overwegend de winkels openhoudt tot zes uur. Hoe het met de andere middenstandszaken zal gaan is in zyn algemeenheid moeilijk te zeggen. Veel zal afhangen van de branche, doch nu het grootbedryf zijn zaken op die dag niet sluit, mag wel worden aange nomen dat de kleinere zaken in het cen trum van de stad uit concurentie-over- weglngen alleen al, moeilijk zullen kun nen achterblijven. Dit alles by elkaar ls dan ook de re den dat de besturen van de midden standsverenigingen onmogeiyk een ad vies kunnen geven. Tentoonstellingen De Lakenhal, Oude Singel 28 Ter toonstelling litho's van Kokoschka. Tot 18 april. Open 10-16 uur, znd. 13-16 uur Galerie Walenkamp, Nieuwsteeg 11. Tentoonstelling werken van Willem Hussem. Tot 20 april dag. 10-18 uur (zond. gesl.). Allemansgeest, Hof laan, Voorschoten. Schilderijen van Willem T. Breddels Tot en inet mei. Tastevin, Beestenmarkt. Tentoonstel ling va:, wandlappen en applicaties door Caro Buurman. Tot 24 april, dag. vanaf 5 uur n.m. Een lop-model dit elegante Anita- schoentje. Bij ons verkrijgbaar met 4 of 5,5 cm hakje. Absoluut onbreekbaar Uitgevoerd met originele kruisbandjes in zwart en alle modekleuren. f 19.90 Oók in zwart lak f 22.90 _VAN UAL,EN l 'oor Schoenen Donkersteeg 21 Lelden advertentie LEIDSE BIOSCOPEN De films ln de week van 2127 april zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: „Een mes in het water (18 Jr.) Dageiyks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Top Secret Djibouti (14 Jaar). Dageiyks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Dracula, prins der duisternis (18 jaar). Wo.: Twee dagen, twee nachten (a.l.). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Programma ontraden. Trianon: Thunderball (14 Jaar). Ge prolongeerd. Dageiyks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Programma ontraden. Woensdag 27 april: Trapeze (a.l.) Dageiyks: 2.30, 7.15, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. PUNT Op de foto van de maquette van het raadhuis die in grote lynen aangeeft, wat de architecten Van den Broek en Bakema voor ogen heeft gestaan, loopt rechtsonder de nieuwe Zeeweg, die hal verwege een vertakking krygt naar links, de Prins Hendrikvveg, die langs de duinen voert. Op de reehterdulntop staat de watertoren, op de linker enige villa's. Daartussenin het nieuwe raad- huls, met centraal o.a. de raadszaal, trouwzaal en hal, en links en rechts do dienstenvleugels, die uitkomend uit hel centrale gebouw tegen de heuveltoppen aan weerszijden daarvan. r'-fl Nu moeten we weer opletten, nu komt volgens de kaart een scherpe KORRELTJE Het geduld is een boom, waarvan de wortel bitter is, doch wtj^rvan de vruchten zeer zoet zyn. MARKTBERICHTEN LEIDSCHENDAM, 20 april, eieren Op de markt waren gisteren aan gevoerd 75560 kippeneieren. Genoteerd werd voor 2700 eieren no. 0 15.15- 16.10; 11800 eieren no. 1 14.30-15.10; 19600 eieren no. 2 13.95-13.70; 13500 eieren no. 3 11.90-12.75; 15200 eieren no. 4 9.60-10,70; 9400 eieren no. 5 7.85- 8.30; 2300 eieren no. 6 6.10-7.50; 800 kneus I 6.10-9.65; 260 kneus II 7.65- 11.00; 133 eende-eieren 7.50-11.25; 32 ganze-eieren 0.46-0.50 per stuk. LEIDSCHENDAM, 20 april, groente Tomaten extra a 16.80, al 16.10- 16.70, bl 17.60, e extra 14.80, cl 14.80- 15.20, ccl 12.90-13.00, binnenland a 11.90-12.00. b 10.50, c 980. cc 700, staanc!-:las komkommers extra aa 71- 72, a 51-57, b 46-48, c 44. d 35-36, e 28. Kromme komkommers 67 stek, grof 53-57. fijn 32, sla 1 18-20' 2 16-17'/», c 6-8. Stoofsla 43-50, andijvie 107, snij bonen 380, spinazie 84-103, peterselie 25, prei 55. radijs 21, selderij 17. TER AAR, 20 april. Groenten Spinazie 95—1.27; idem B 58; glasan- dijvie 1.341.49; idem B 81; Kassnij- bonen 4.10; idem stek-3.30; stoofsla 33; I peulen 14.10; prei 33—35; rabarber 28 Sla 1. 15—27; idem 2. 6—12; kom kommers export 31—58; idem binnen land 1425 alles per stuk. Radijs 16 30; peterselie 14; selderij 1719 al les per bosje. Stoofsla 1.20 per kist. i Komkommers krom 56—60; Appelen: j Goudreinetten 19 per kilo. R'VEEN 20 april Bloemen Lathyrus 105-175: Anemonen 68-128; Irissen Yel low Queen 135-150; Dominator 185-195; Wedgwood 130-195; v. Vliet 150; Prof. Blaauw 290-350; Asparagus-groen 52- 69; Troschrysanthen Tokio 205; Indi anapolis 175-240; Lyona 240-250; Free- sia Golden Yellow 97-84; Marijke 60-75; White Swan 76-120; Stockholm 97-98; Gold Coast 85-89; Elauwe Wimpel 80-84; Narcissen 22-53: Tulpen Algiba 120-140; Bartigon 118-141; Queen Elizabeth 90- 125; Prins Charles 137-150; Wlntergold 62-107; Striped Seal 91-109; Paris 114- 145; Lustige Witwe 75-135; Reforma 62- 90; Athleet 80-91; Yellow Gem 86-93; Edith Eddy 80-106; Delice 70-142; Or nament 72-141; Apeldoorn 78-142; Rose Copland 66-104; v.d. Eerden 69-131 Cou leur Cardinal 70-110; Piccadilly 68-82; White Sail 50-95; Aurlola 138-144; bull ten-tulpen 20-105 per bos. Am Anjers 18-39; idem geplakte 21-81 j Rozen Baccara 56-60; Towny Gold 20- 26; Super Star 47-54; Carla 62-67; Zo- rina 21-22; Garnette en Carol 21-31 per stuk.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3