HANDZETTER PAROCHIEGEMEENSCHAP ZUID-WEST FETEERDE PASTOOR COMMANDEUR Zilveren piesterfeest uitbundig gevierd BOERENHUIS „DE HOOCHKAMER" TE VOORSCHOTEN IN DISCUSSIE VIERDUIZEND SLAVENKINDEREN VOOR DE LEIDSE INDUSTRIE Ondanks ongunstig voorjaarsweer nam activiteit in bouwnijverheid en landbouw flink toe GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN DRIE ZILVEREN MEDAILLES BIJ VEERTIGJARIGE JUBILEA DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 18 APRIL 1966 Onder klokgelui van het splinternieuwe godshuis aan de Vijf Meilaan die over een maand door de bisschop ral worden ingewijd werd gistermorgen pastoor N. J. Commandeur o.f.m. van rijn nieuwe pastorie naar de oude noodkerk ge leid. Klokgelui van rijn nieuwe schepping en fleurige bruidjes, lentetekenen in een koude ochtend, die de rilveren priester Commandeur toch bijzonder veel deugd zullen hebben gedaan. In de noodkerk, die voor de laatste keer in rijn Leids bestaan feestelijk versierd was met rode en witte anjers, droeg de jubilaris met assistentie van pastoor Th. A. II. Trienekens o.f.m. uit Ooster- wierum (Fr.), diaken en sub-diaken kapelaan A. H. J. van der Zijde o.f.m. van de Haagwegparochie. die onlangs relf zijn zilveren feest vierde, de plech tige Hoogmis uit dankbaarheid op in aanwezigheid van o.m. deken W. P. M. Haring van Leiden en een groot aantal parochianen. maar gezien de grote afstanden die de paatoor dagelijks aflegt kwam de nieu we fiets, die de melkslljters hem aan boden, buitengewoon goed van pas. De feestpredikatie werd gehouden door pastoor G. B. A. Baselaar van de Haagse Morgenstondparochie. Het he ren- en dameskoor van de zuidwestelijke katholieke gemeenschap, onder leiding van de heer Schrama, zong een meer stemmige Missa van Albert de Klerk en tijdens het uitreiken van de communie het monumentale zesstemmige Te Deum van Hendrik Andriessen. Na de Hoogmis, toen de bruidjes de pastoor en zijn assistentie weer naar de pastorie waren voorgegaan, werden de afgevaardigden van buitensteedse orga- nisatiebesturen, onder wie de Bond van Melkhandelaren een voorname plaats in nam, in de St. Antoniusschool ontvan gen, waar zij de pastoor als eersten hun gelukwensen aanboden. Zij lieten het niet by felicitaties alleen, getuige de vele geschenken die werden aangeboden. De melkhandelaren weten, dat pastoor Com mandeur, die hun geesteiyk adviseur is, met geen mogeiykheid tot stilzitten te krijgen is. Nu is wandelen wel gezond, LEIDSE AGENDA MAANDAG 18 APRIL Adelbertvereniging, afd. Leiden Drs. W. K. N. Schmelzer spreekt over „politieke opinievorming". Rest. De Doelen, Rapenburg, aanvang 20.15 u. Leids Onderling Ziekenfonds Filmvoorlichtingsavond. Grote zaal van „Den Burcht", aanvang 17.30 uur. Zesde abonnementsvoorstelling Opvoering van „Tchin-Tchin". Leidse Schouwburg, aanvang 20.00 uur. K en O Filmavond over Zwitser land o.l.v. de heer H. Tiemstra. Stads gehoorzaal (foyer), aanvang 20.00 uur. DINSDAG 19 APRIL K en O-filmclub 16 „Baron von Münchhausen". Den Burcht (Jacoba- zaal), aanvang 20.00 uur. Kon. Ned. Natuurhist. Ver. Bij eenkomst. Rijksherbarium, Schelpen kade 6, aanvang 20.00 uur. Ned. Bond van oudstrijders en dra gers van het mobilisatiekruis Be stuurswisseling en prijsschieten met de buks. Hotel Centraal, aanvang 20.00 Stedelijke R.K. Vrouwenbeweging - Ontspanningsavond. Bovenzaal van „De Kleine Burcht", Nieuwe Rijn 19, aanvang 20.00 uur. Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden Aanvangcursus. Gebouw GG en GD, Roodenburgerstraat, aanvang 20.00 Gespreksavond St. Jozefparochie over „Pleidooi voor handhaving dage lijkse misviering". Fam. Mathot, Oos terstraat 46, aanvang 20.00 uur. WOENSDAG 20 APRIL Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde - Ledenvergadering. Bree- straat 16, aanvang 20.00 uur. Leids Onderling Ziekenfonds Filmvoorlichtingsavond. Den Burcht, aanvang 19.30 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde Voordrachten J. H. Reys en G. D. van Wengen over „Het aardrijkskundepro- ject en de school", aanvang 20.00 uur. Sociale Raadsvrouw Spreekuur Stadhuis (trouwkamer), 4-6 uur. Geopend voor spoedeisende geval len: apotheek Herdingh Sc Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502. PAASEI Om 1 uur was het de beurt aan de parochiële en stedelijke verenigingen, die de paatoor in het Honk fêteerden. Een half uur later verscheen de drum band van de r.k. gymnastiekvereniging „Victorie" ter plaatse die de receptie van de parochianen inluidde. Onder alge mene hilariteit en dankbaar begroet door de zilveren jubilaris werd het parochie geschenk aangedragen: een kostelijk paasei-met-financiële-inhoud. Naar alle waarschijnlijkheid was er geen cent in te vinden, want het is iedereen bekend, dat pastoor Commandeur uit principe geen centen telt. De receptie werd een komen en gaan van een grote menigte mensen, die hun woorden in vele gevallen van een stoffe- ïyk biyk van waardering en hulde ver gezeld deden gaan. De Antoniusparochie liet zien, hoe men over zijn pastoor denkt. Zo werd pastoor Commandeur b.v. in het bezit gesteld van enkele koffers en een schrijfmachine. De kleuters van de St. Antonlus- en St. Franciscuskleu- terscholen kwamen de opbrengst van hun krantenactie voor de nieuwe kerk brengen met een resultaat van enkele honderden guldens. Pastoor N. <J. z(Jn „oude" omgeving i SERENADE Zaterdagavond was het zilveren pries terfeest van deze populaire parochie- herBer, wiens werk op het punt van be kroning staat, begonnen met een sere nade door een van pastoors troetelkin deren, de R.K. Leidse Harmoniekapel, hij de moderator is. Brief van het Nut aan gemeentebestuur Door het Departement Voorschoten der Maatschappij tot Nut van 't Alge meen is aan burgemeester en wethou ders het volgende schrijven gezon- „Naar wij vernomen hebben schijnt het de bedoeling te zijn het pand „de Hoochkamer" in het kader van de uit- Zaterdagavond raakte bij het star- am vyf over half twaalf de motor een personenauto in brand op de Botermarkt. Een chauffeur van de NZH heeft met een brandblusappa- raat, dat zich in de bussen bevindt, het vuur geblust. De auto had kort tevo- een aanrijding gehad, hetgeen de vermoedelijke oorzaak is van de brand. Om tien over half acht is 56-jarige bromfietser uit Leiden tegen een stilstaande personenauto opgereden, toen hij vanuit de Tessel- schadestraat linksaf de Hoge Mors- weg op ging. Met onbekend schedellet sel werd hij naar het academisch zie kenhuis overgebracht. In de nacht vrijdag op zaterdag werd uit een blok in aanbouw zijnde huizen een roestvrij stalen aanrecht gestolen ter waarde van 200,-. Bij een gisteren gehouden controle zijn 17 bromfietsen voor technisch onderzoek naar het bureau van politie gebracht. i zwarte schaduw werpen op die De fraaie gevels i stille getuigen vai Toch waren er duistere praktijken, die tyd. De Leidse industrie vroeg goedkope arbeidskrachten. Talrijke lieden ver- rykten zich door als ware slavenhandelaren razzia's onder zwervende kinderen en bedelaartjes te houden, die in de fabrieken aan het werk wer den gezet. Een enkele handelaar zag zelfs kans om in 10 jaren tljds 4000 Luikse kinderen aan de Leidse industrie te leveren. DE LEIDSE COURANT, de mooiste krant van Leiden en verre omgeving. Het steeds, toenemend aantal abonnees waarborgt van te voren succes. Heeft U een familielid, vriend of kennis, die nog geen abonnee op deze voortreffelijke courant is, maak hem abonnee en vul onderstaande bon in. wy honoreren uw activiteit met ons fraai JUBILEUM SCHRIJFBLOK en het unieke Leidse Courant-speldje. Ondergetekende: geeft als abonnee van De Leidse Courant op: Betaling zal geschieden per: week maand kwartaal x Doorhalen wat niet wordt verlangd. Deae advertentie na invulling opzenden aan: BUREAU DE LEIDSE COURANT, afd. Abonnementen, Papengracht 82, Leiden. breidingsplannen te doen verdwijnen. In verband hiermede vragen wij ons af, of het niet mogelijk zou zijn in deze plannen de betreffende oude boerderij te sparen. Hoewel wij alle begrip hebben voor de eisen van de tijd, waaraan vaak veel van het oude in de weg staat, menen wij dat .het aantrekkelijke, moderne karakter van onze gemeente juist dan het beste tot zijn recht zal komen wanneer enkele waardevolle, oude accenten daaraan het nodige reliëf mogen geven. Met het oog op het bovenstaande ondersteunen wij gaarne het door de Bond Heemschut reeds tot u gerichte adres, van febr. van dit jaar. Wij hopen, dat uw college een en ander in welwillende overweging zal willen nemen. Een mogelijke bestem ming voor „de Hoochkamer" ware bijvoorbeeld te vinden in de inrich ting daarvan tot een museum van be scheiden omvang, waarin de door de heer Eggink verzamelde vondsten tentoongesteld zouden kunnen wor den. Voor de goede orde voegen wij hier aan toe, dat de heer Eggink met het laatste reeds bij voorbaat zijn in stemming betuigd heeft". T entoons te Hingen De Lakenhal, Oude Singel 28 Ter toonstelling litho's van Kokoschka. Tot 18 april. Open 10-16 uur, znd. 13-16 uur. Galerie Walenkamp, Nieuwsteeg 11. Tentoonstelling werken van Willem Hussem. Tot 20 april dag. 10-18 uur (zond. gesl.). Allemansgeest, Hoflaan, Voorschoten. Schilderijen van Willem T. Breddels Tot en met mei. Tastevin, Beestenmarkt. Tentoonstel ling var» wandlappen en applicaties door Caro Buurman. Tot 24 april, dag. vanaf 5 uur n.m. De Ruif, Janvossensteeg 59. Tent. F. C. Batenburg, Grafiek, tot 6 mei. Musea De Lakenhal: Dag. 10-4 i zondags Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks van 10-5 uur. zondags 1-5 uur Legermuseum (Pesthuislaan): Met uit zondering van zaterdag van 9-5 uur (zondags 1-5 uur). VOORSCHOTEN Naar is gebleken, zullen vele teurfotografen het op prijs stellen te weten, dat de inzendtermijn voc fotowedstrijd „Voorschoten Nu" is lengd tot en met 30 april a.s. Daarna zal verlenging niet meer mogelijk zijn. Tot en met 30 april a.s. kan men foto's en dia's dus nog inzenden aan de Ilf afdeling der gemeentesecretarie. Leid- seweg 25, Voorschoten. Sassenheimse filatelistenjeugd actief in Den Boseh In de week van 11 t/m 16 april werd in de hal van het stadhuis in 's-Her- togenbosch de Nationale Jeugdpost- zegeltentoonstelling 1966 gehouden ir het kader van de actie „Jeugd Actief". Op deze manifestatie was ook Jeugd- postzegelclub Sassenheim vertegen woordigd met twee inzendingen. On ze jeugdige plaatsgenoten sloegen daar een goed figuur. Ria de Vos behaalde met haar inzending Indonesië 'n derde prijs met 63 punten, terwijl Huub v. d Staak met het onderwerp „De arbei dende mens op Oost-Europese zegels" een tweede prijs verwierf met 70 pun- Het was de eerste maal dat beide jeugdige filatelisten aan een tentoon stelling deelnamen. Onder normale omstandigheden wordt pas ingezon den naar een nationale tentoonstelling wanneer eerst is deelgenomen resp. een clubtentoonstelling en regionale tentoonstelling. De leiding van de Jeugdpostzegelclub Sassenheim heeft echter, met het oog op voorge nomen activiteiten op tentoonstellings- gebied en met toestemming van orga nisatoren en jury, gemeend deze ver zamelingen bij wijze van proef te moe ten inzenden. Deze proef is blijkens de resultaten uitstekend geslaagd me de door het vele werk dat de betref fende jongelui hebben verricht orr hun taak tot een goed einde te bren gen. De jeugdpostzegelclub Sassenheim heeft het voornemen in juni een club tentoonstelling te organiseren, waarop alle leden kunnen tonen dat wat hen in de afgelopen maanden, sedert de oprichting van de Jeugdclub in okto ber jl.. is bijgebracht, op de juiste wij ze is verwerkt. Om deze tentoonstelling te kunnen organiseren is geld nodig en om dal bijeen te brengen wordt met mede werking van de autoriteiten van 21 april t/m 7 mei a.s. een huis-aan-huis- verkoopactie gevoerd van huishoud- dozen lucifers, voorzien van een at tractieve door Jeugdpostzegelclub senheim ontworpen plakker. De jeugdleiding van deze nog jonge club hoopt uit de resultaten van deze actie te kunnen mogen opmaken dat er sympathie bestaat voor haar stre ven een positieve bijdrage te leveren aan de opvoeding van de jeugd tot een verantwoorde vrijetijdsbesteding op dit gebied. NIEUW BEDRIJF Zaterdagmorgen jl. werd in de Hoofdstraat, in het voormalig kantoor van de Raiffeisenbank, zonder officieel vertoon, een nieuwe zaak geopend. Het is het Technische Handelsbureau Roe leven Sc Schrama, dat zijn poorten opende. De eerste firmant is afkom stig uit Zoeterwoude en heeft 'n jaren lange ervaring als chef-verkoper bij een technisch handelsbedrijf. De twee de firmant is onze plaatsgenoot Aat Schrama, die jarenlang wer' ~aam als onderhoudsmonteur en inkoper op technisch gebied. De cliënten kunnen dus rekenen op een deskundige voor lichting. Het handelsbureau gaat zich bewegen in de verkoop van gereed schappen en onderdelen voor machi nefabrieken en constructiewerkplaat sen, zoals het handverspanend- draadsnijgereedschap. Verder onder delen als kogellagers, lagerblokken. naaldlagers, maar ook bouten en moe ren e.d. Daarnaast voor aandrijfwerk V-snaren, schijven, kettingen en ket- tingwielen. Ook voor compressoren lasmachines kan men in de nieuwe zaak terecht. Voor bloembollenkwe kers is er keus in pompen en allerlei soorten slangen. Het handelsbureau dat zowel aan bedrijven, de handel. ook aan particulieren levert, streeft er naar uitsluitend met kwa-l liteitsprodukten te komen. Het was zaterdagmorgen een komen en gaan van relaties, vrienden en belangstel lenden, terwijl de vele bloemstukken zorgden voor een feestelijke sfeer. Gewestelijk arbeidsbureau Leiden Gedurende de maand maart nam de ge registreerde arbeidsreserve voor mannen »n 399 tot 269. De werkloosheid daalde in de beroepsgroepen bouwvak arbeiders (-38), metaalbewerkers (-13), landbouwpersoneel (-21), vlsserijperso- neel (-9), scheepvaartpersoneel (-4), niet varend-verkeerspersoneel (-8), losse arbeiders (-17) en minder-geschlkten (-20). Ondanks het zeer ongunstige voor jaarsweer is de activiteit in de bouw nijverheid en de landbouw flink toegeno men, waardoor ook de bedrijvigheid in de transportondernemingen gunstig is beinvloed. Door de ruimere werkgelegen heid in de bouwnijverheid daalde ook het aanbod van metaalbewerkers (construc tiewerkers) en losse arbeiders. Van de losse arbeiders vond tevens een aantal In de landbouw emplooi. De vermindering van het aanbod van vissery- en scheepvaartpersoneel is een normaal verschijnsel in het voorjaar. Vooral in de zeevissery zal de bedrijvig heid in de komende maanden toenemen. T.o.v. de vorige maand is de vraag toe genomen (+81). Ook dit is een gevolg van de grotere bedrijvigheid in de bouw nijverheid. In vergelijking met de maand maart van het vorige jaar is de vraag afgenomen (-114). De vermindering van de vraag is naast incidentele oorzaken een gevolg van de aantrekking van bui tenlandse arbeidskrachten. Het aanbod van vrouweiyke arbeids krachten nam t.o.v. de vorige maand af (-11). Hoewel de totale vraag in ver gelijking met februari 1966 slechts een geringe verandering te zien geeft, zyn er in de beroepsgroepen onderling wel eni ge verschuivingen opgetreden. De vraag naar naaisters (-11), wasserijpersoneel (-6), textielarbeidsters (-4) en handels- personeel (-8) nam af. Daarentegen ver toonde de vraag naar horecapersoneel i.v.m. het seizoen een stijging 14) en nam ook de vraag naar kantoor- en on derwijzend personeel 19) en huishou delijk personeel (+15) toe. Bij de gro tere vraag naar huishoudeiyk personeel is de schoonmaakperiode van invloed. In vergelijking met de maand maart van het vorige jaar is het aanbod prac- tisch onveranderd gebleven. Gevestigde personen van 30 maart tot en met 6 april 1966. J. v. Winkel en fam. schryfmach. mon teur Aloëln. 45; J. C. Kamerling en fam. Joh. de Wltstr. 2; C. v.d. Meijden en fam. brandwacht, Marnixstr. 105; T. J. Pieterse en fam. timmerman, J. W. Fri- sostr. 27; H. v. Dorp, Hoge Ryndyk 242; P. M. v.d. Kreeke Merelstr. 23; J. F. Sybeama mil. Noordeinde 2a; A. Floor verpleegster Rynsburgerweg 10; E. M. Gerlsma verpl.-docente Rijnsburgerweg 10; G. H. M. Brandt 1.1. verpl. Hoolgr. 15; A. El. Marbouhl fabr. arb. Mus- schenbroekstr. 15; C. S. Klelnman Leu- venstr. 52; J. W. Havenaar chauffeur Schuttersstr. 8a: J. A. Foks v. Bemme- lenstr. 7; H. H. M. Klink kantoorbedien de Oude Rijn 94a; J. L. H. Pos onder- wyzeres J. v. Goyenkade 29; J. Overwijk bankwerker Jac. Cataln. 107; J. W. M. v.d. Meer kleuterleidster Surinamestr. 148; J. M. C. v. Luijk kantoorbediende Borneostr. 37a; F. J. Zuur verpleegster Lammenschansweg 103; G. Cavé Vale- riusstr. 204; H. C. Wassenaar verkoop ster van 't Hofstr. 37a; W. Schroef mo delmaker Kanaalstr. 17; J. A. C. Smit Haagweg 38; N. Laterveer Hofln. 111; W. Schipma Lopsenstr. 23a; H. W. M. Wezenberg Rijn en Schiekade 9; W. T. Eljsbouts Klikspaanweg 18; A. J. C. Veenstra mil. Noordeinde 2a; P. A. Tim mermans hotelreceptionist Mozartstr. 137; W. J. Dtjkmans groentehandelaar Hoge Morsweg 112; H. Honsbeek clas sificeerder Ververshof 3;A. Ausma on- derwyzeres Kontnginneln. 32; E. J. Nie- wenhuis doktersass. Hoge Woerd 27; I. A. Cathallna ziekenverzorgster Ryns burgerweg 10; E. L. Herkul ziekenver zorgster R'burgerweg 10; B. J. Cork zlekenverz. R'burgerweg 10; A: S. Hart ziekenverz. R'burgerweg 10; H. M. Monk zlekenverz. R'burgerweg 10; S. C. Lu- ciana ziekenverz. R'burgerweg 10; Y. M. Howell 1.1. verpleegster R'burgerweg 10; M. A. Lieveld 1.1. verpl. R'burgerweg 10; A. b. M. Sawri automonteur Lammer markt 85; M. Schouten 1.1. verpl. R'bur gerweg 10; R. C. Bos mil. Noordeinde 2a; P. J. Belles mil. Noordeinde 2a; F. v. Duuren stoffeerder de Goejestr. 45; J. H. Dubbelboer Hoge Rijndijk 53; A. H. A. Voskamp Herengracht 126; B. Q. J. Vlasveld Doezastr. 20; C. A. W. Kroon De Sitterln. 112; W. S. Bernard dokters assistente Hoge Rijndijk 274; J. J. H. Deurloo Oude Rijn 5; J. F. Bloemzaad timmerman Oranjegracht 38; M. A. M. Klippel verpleegster Hooigracht 15; M. Y. Tomasoa 1.1. verpleegster Rijnsbur gerweg 10; M. v.d. Velden Vreewykstr. 8; J. F. W. v.d. Scheur medisch assis tente Kersenstr. 26. Gevestigde personen in de week van 6 t/m 13 april B. C. Damsteegt en fam., Fagelstr. 44, wetensch. hoofdambt.; A. G. Emmers en fam., Diamantlaan 134, stalenwe- ver; A. M. Jones-Barrett, Zoeterwoud- sesingel 13. lerares Javaans; W. Jong- man-Zirkzee, Pr. Hendrikplein 8; H. J. Pierhagen-Ruimerman, Dr. Lelylaan 24; P. J. v. Dissel, Groenhovenstr. 11; G. Kuipers, Vliet 38; P. Distelvelt, Noord Rundersteeg 10, hulp in de huis houding; M. W. Dujardin, Witte Ro zenstraat 16a; B.J. Velthuijzen, Cla- rensteeg 39, schippersknecht; G. E. de Windt, Boerhaavelaan 31; M. Noppen, Gostdwarsstraat 36, technicus; A. N. G. Dames, Pieterskerkgracht la, onder wijzer; G. L. de Boer, Rijnsburgerweg 151, kantoorbediende; P. J. Waale, Boerhaavelaan 7, inspecteur belastin gen; M. Verver,- Lammenschansweg 55, gezinsverzorgster; G. v. Steenber gen, Zeemanlaan 26, kantoorbediende; M. P. v.d. Poel, Witte Singel 17, hulp de huishouding; I. M. Antersijn, Rijnsburgerweg 10, 1.1. verpleegster; W. R. Hartzheim, Fagelstr. 44, telefo niste; E. G Sluijter. Noordeinde 2a, militair; N. Hartevelt-Glasbergen, Oude Singel 170. VERTROKKEN PERSONEN van 30 maart t/m 6 april 1966 L. F. Brakel en fam. van Vijf Mei plein 110 naar Australië; A. Heems kerk en fam., Oppenheimstraat 39 n. Bergen op Zoom. Meidoornlaan 93; L. C. Chow en fam.. Kraaierstraat 18 n. Rijswijk Z.H., Heienstraat 39: A. G. Asselman en fam., Herenstraat 118 r. Eindhoven, Serlioweg 18; H A. M. Huurdeman, Rijn- en Schiekade 3 n. Alphen a/d Rijn, Thorbeckestraat 81; J. L. L. Jansen en fam.. Stationsplein 174, n. Noordwijk, Beeklaan 81; H. Doeleman en fam., Zoeterwoudsesin- gel 109 n. Oegstgeest, Burg. van Griet- huysenplein 8; J. Gijsman en fam., Pioenhof 13 n. Zandvoort, Parallelweg 57/6; C. C. van Heijnsbergen en fam., Lammenschansweg 13 n. Roosendaal en Nispen, Schubertlaan 20; H. van Drongelen en fam., Nieuwe Rijn 23a n. 's-Gravenhage, Groot Hertoginnen- laan 93; T. H. Nap en fam., Janvos sensteeg 17 n. Berkel en Rodenrijs, Noordeindseweg 22; H. Francois er fam., Fr. Houttuinshof 3 n. Hazers woude, Westeinde 26; W. op de Velde en fam., Stille Rijn 12 n. Voorschoten, Pr. Bernhardlaan 32; H. A. G. W. van Wijk en fam., Oppenheimstraat 47 n. Alkemade, Veerstraat 5; W. M. Hen driks en fam., Lekstraat 55 n. Vier lingsbeek, Grotestraat 107; R. N. van Santen, Kastanjekade 9 n. Voorburg, Pr. Irenelaan 238; F. Middleton-Faatz en fam., Boerhaavelaan 23 n. Rijswijk Z.H., P. C. Boutenslaan 60; J. Schef- fer en fam., Witte Singel 26 n. Oegst geest, M. H. Tromplaan 124; C. J. W. Wittebol en fam., Utr. Jaagpad 24 n. Leiderdorp, Splint,erlaan 49; H. J. Blie- kendaal en fam., Stieltjesstraa't 33 n. Molenaarsgraaf, Brederodestraat 6; J. L. Baak, Meeijrskade 5 n. Oegstgeest, Willibrordlaan 14; T. A. L. M. Ver beek, Groenhazengracht 12 n. 's-Gra venhage, v. Alkemadelaan 357; A. J. M. Backer, Witte Rozenstraat 21 n. De Bilt U„ Utrechtseweg 329; M. J. H. Midderham-Schiltmans, P. de la Court- straaï 21 n. Oegstgeest, Juffermansstr. 41; J. F. van der Schoor-Roefstra, Utr. Jaagpad 96 n. Rijswijk Z.H., Doelen straat 76; J. C. Kriek, Raamstraat 9 n. Roermond, Wilhelminasingel 10; J. A. van der Vos, Voorstraat 55 n. Hil versum. Noodweg 37; J. C. Schokking, Lijsterstraat 20 n. 's-Gravenhage, Flo- ris Grijpstraat 30; W. L. Becker, Piet Paaltjenspad 3 n. Hilversum, Diepen- daalseweg 278; A. F. G. Gurs, Rijns burgerweg 5 n. België; E. M. Heijkoop, Rijnsburgerweg 60 n. Maarn, Ted Vis- serweg 30; J. Heemskerk-v. d. Vijver, Calandstraat 62 n. Rijnsburg, Voor- houterweg 51; P. H. E. Burghuis, Rijn en Schiekade 40 n. Rotterdam,. Pr. Margrietlaan 40; A. Pommer, Swee- lincklaan 42 n. 's-Gravenhage. Hoek van Hollandlaan 21; C. Marijt, Nieuwe Rijn 18 n. 's-Gravenhage. Maartens dijklaan 383; E. A. Toumi, M. A. El- haouari en M. Abelkade, allen Var kenmarkt 7 n. Alphen aan den Rijn, Wilhelminalaan 54; H. E. E. Voituron, Varkenmarkt 11 n. 's-Gravenhage, Warmoezierstraat 79; C. R. Laan, Doe lengracht 1 n. Haarlem, Lorentzplein 18; E. J. Wong, Hoge Rijndijk 146 n. Ned. Antillen; G. Markus, Levendaal 195 n. Leidschendam, Stompwijkseweg 27; A. O. Jellema, Noordeinde 25 n. Ermelo, Elspeterweg 180; J. Breynesse, Noordeinde 43a n. Delft, Isaac da Cos- •talaan 205; F. J. Voorhorst, Plantsoen 87 n. Rotterdam, Van Aerssenlaan 17; E. H. M. Hueting-Leuri'ng, Rijnsbur gerweg 10 n. Katwijk, Duinoordlaan 34; J. Hueting, Hoge Morsweg 132 n. Rotterdam, Roerdomplaan 9; J. G. de Jonge. Jac. Catslaan 32 n. 's-Graven- hagen, Fr. Maelsonstraat 1; H. M. Ronner, Lage Morsweg 65 n. 's-Gra venhage, Haringkade 131; F. H. Main- gay, Klikspaanweg 11 n. Rotterdam, Hogerbeetsstraat 9c; E. J. Boerman, Groenhazengracht 12 n. Ermelo, Elspe terweg 180; A. H. J. Méijboóm-v. c). Hoek, Zoeterwoudsesingel 78 n. Bus- sum, Graaf Florislaan 38; A. M. van der Wal-Jansen, Rapenburg 63 n. Loe- nen, aan boord Angstelkade; H. P. Vrolijk, Rijnsburgerweg 9a n. 's-Gra venhage, Haringkade 123; N. S. Baars, Rijnsburgerweg 10 n. Heiloo N.H., Groenelaan 5; G. Wassink, Melchior Treublaan 19 n. Oegstgeest, v. Assen- delftstraat 4; J. A. Drent, Nieuwe Rijn 8 n. Amsterdam, Stadionweg 119II; N. C. van der Voort, Burggravenlaan 46 n. Ede Gld., Oude Kerkweg 46; J A. Verbeem. Lange Mare 51 n. Rijs wijk Z.H.. Beetslaan 236; L. V. Dijk- hoff, Groenesteeg 48 n. Katwijk, Nach tegaallaan 27; H. R. Fingal, Mozart- straat 33 n. Katwijk, Nachtegaallaan 27; A. Barends, Evertsenstraat 7 n. Hazerswoude, De Genestetstraat 5; P. van Soest, Os en Paardenlaan 34 n. 's-Gravenhage, Haagweg 377; R. A. v. d. Baan. Timorstraat 36 n. 's-Graven- hage. Vrederustlaan 19b; P. Cossee, Tulpenstraat 8 n. Alphen aan den Rijn. Vijverstraat 7; J. L. van de Kerkhof, Trompstraat 52 n. Wassenaar, Groot Haesebroekseweg 31; J. E. Pronk, Rijnsburgerweg 7b n. Bloemendaal, Bloemendaalseweg 62; R. F. Hamburg, Rijnsburgerweg 37 n. 's-Gravenhage. Nieuwersluisstraat 75; M. J. W. Jongs- ma, Rijnsburgerweg 4 n. 's-Graven hage, Narcislaan 337; A. A. de Haan, Rijnsburgerweg 10 n. Haarlem, Gael- straat 22; M. Plantenga-van Olden- borgh, Witte Singel 90 n. Rotterdam, Kralingse Plaslaan 40; C. Korswagen- Kulk, Bethaniehof 10 n. Rijssen, Ka rei Doormanstraat 36; M. Heyink, Boi- sotkade 3 n. Barneveld. Lage Boescho- terweg 16; N. J. H. van 't Hoff. Kai- serstraat 3 n. 's-Gravenhage, Burniei- straat 42: A. van Rossen, Rapenburg 87 n. 's-Gravenhage, van Alkemade laan 978; A. C. C. Schmitz-Beijk, Kaï- serstraat 21 n. Goirle, Kloosterstr. 9, J. M. Muntinga. Cronesteinkade 2 n. Apeldoorn, Boerhaavestraat 96; E. M. de Roos, Witte Singel 50 n. Warnsveld, Bevrijdingsplein 18; D. Ouwehand, Zoeterwoudsesingel 55 n. Doetinchem, Varsseveldseweg 94; P. A. A. Huis kamp, Herensingel 52a n. Noordwijk, Boekerslootlaan 79; J. Noort, Heren singel 10 n. Rijnsburg, Dahliastraat 3; C. C. A. Janssen, Lage Morsweg 59 n. 's-Gravenhage, Dr. v. Welylaan 22; J. C. Oole, Leemansstraat 40 n. Lei derdorp, Pinksterbloem 20; D. v. Eer- sel, Ravelstraat 25 n. 's-Gravenhage, Meloenstraat 21; H. Arkeveld, Zijlsin gel 58 n. Opsterland, van Harinxma- weg 13; M. M. Sanches, Toscaninilaan 7 n. 's-Gravenhage, Hoek van Holland laan 21; C. Gij zen-Jansen, Stations weg 7-9 n. Nijmegen, Bronsgeeststr. 52; B. G. Holtkamp, Noordeinde 2a n. Den Helder, Buitenhaven 5; G. A. van Amsterdam, Pieterskerkkoorsteeg 32a n. Alkemade, Voorstraat 8. Vertrokken personen in de week van 6 t/m 13 april 1966 J. M. W. Hoebert en fam., Houtlaan 57. Hazerswoude, Va- leriusstr. 13, J. C. Plasmeijer-Selier en fam., Ververstraatplein 5, Roermond, Schout Kellenerstraat 102. H. B. Ter meer en fam., Haarlemmerstr. 73, R'dam Kierkegaardstr. 39. R. J- v. d. Putten en fam., Seringenstr. 29. Alphen a. d. Ryn, Pr. Irenelaan 46. M. M. J. Hegge. Ryns burgerweg 10, Venlo, Mariastraat 34. W. Sluimer—Hessels, Rijnsburgerweg 62b, Eindhoven, Holstr. 213. J. J. T. Brasker, Hoge Morsweg 138, Apeldoorn, Franken- laan 70. B. J. M. M. C. van Veen, Witte Rozenstraat 21, Alphen a/d Ryn, Florisz- straat 128. M. Sabik, De Goejestraat 40, Noordwyk, Kon. Wilh. Boulevard 8. J. P. van Hellemond, De Ridderstraat 1, Alphen a. d. Rijn, Oudshoornseweg 54a. M. Boter. De Sltterlaan 23, Leidschen dam. Pr. Annalaan 317. H. W Sypkens, De Sitterlaan 93, Den Haag. Mezenlaan 103. M. E. A. van 't Oever.IJsselkade 17, Den Haag. Nieboerweg 125. S. W. Broek huis. Haarlemmerstraat, A'dam, Jeker- straat 53 I. E. E. B. Breedeveld, Haven kade 17. Warmond, Dorpsstraat 3. F. W. Gorter. Boisotkade 5, A'dam, Leldsestr. 76II. R. M. Hemmes. Hooigracht 106a. Groningen, H. W. Mesdagstr. 22. H. J. Soullié, Korte Mare 25, en W. P. Soullie- Secker, Oude Rijn 45, Den Haag. Ko ningsplein 19. S. I. H. Gosses, Nieuwe Rijn 22a, 's-Heer Arendskerke. Oostweg 9. A. Korenhof, IJsselkade 14, Leider dorp, Mauritsslngel 29. L. Harrachi. Kraaierstraat 2, Leiderdorp, Hubrecht- plein 4. T. N. Tan-Lie, De Sitterlaan 57, Indonesië. P. van Diemen, De Sitterlaan 10a. Groesbeek. Oude Kleefsebaan 17. A. Hindriks, Utr. Jaagpad 17a. Oegstgeest. Regentesselaan 38. G. A. PollonI, Was- straat 31. Italië. B. H. M. Castelein, La ge Rijndijk 9, Krimpen a/d Lek, Joost van Vondelstraat 45. W. de Jong, Mar- nixstraat 151, Nederlandse Antillen. D. b Bousbaa, Musschenbroekstr. 15, België. C. Colpa, Pieter Bothstr. 21, Leiderdorp, Molenaarstr. 5. 'A. R. Wattendorff, Me relstraat 6, Den Haag, Arnicalaan 14. A. M. Pryor. Rijnsburgerweg 30, Groot Brittannië. J J. Boer-van den Nieuwen- dijk, Spieghelstraat 15. Ede Gld., Jul. v. Stolberglaan 111. H. W. Peek. Beetho- venlaan 49. Maarssen. Kanaalstraat 10. M. G«ddyn. Beethovenlaan 49. Breukelen, Brugstraat 32. A. Galantlno. Kort Rapenburg 5a, Italië. N. Lazaro Lopez, Kraaierstraat 2. Spanje. O. A. Stravers. Pieterskerkhof 4, Den Haag. Beeklaan 417. G. J. van Hartesveldt. Platnsoen 37, Hardinxveld-Giessendam. Peulenstraat 176. A. J. M. Koerhuis. Steenstraat 8. Zwolle, Rhijnvls Felthlaan D. Neogy, Herengracht 61, India. b M Ahmed. De Laat de Kanter straat 3. Marokko. J. H. Drewes, De Meij Streefkerkstr. 41. Amsterdam, Joh. Verhulststraat 85hs. J. J. van Ooeterom Nieuwenhuizen, Seringenstr. 29. Al phen a/d Rijn, Pr. Irenelaan 46. A. M Quebdani, Oude Singel 18. Zoeterwoude Schenkelweg 75. H. C. G. J. M. R. de Meeüs d'Argenteiul de Trannoy (Graaf), v. Slingelandtlaan 8. België. KOUDEKERK A. D. RIJN Wasgoed verdwenen Toen de echtgenote van kapper A. J. de Witte haar wasgoed van de lijn naast het huis wilde halen, bleek dit al gebeurd •te zijn, maar niet door een van haar huisgenoten. De politie stelde een onderzoek in. NOORDWIJK Op de jaarvergadering van de r.k. Bejaardenbond afd. Noordwyk, werd de verrassende mededeling gedaan dat in verband met het 2e lustrum van de af deling, dat op 10 februari 1.1. luisterrijk werd gevierd, aan de leden een gratis rijtoer door de bollenstreek in het voor uitzicht werd gesteld. Deze belofte zal op maandag 25 april a.s. worden ingelost. De bussen gaan om 1.30 uur vanaf IJmuiderstraat en Huize St. Jeroen naar het Juvenaat als centraal punt waarvan vertrokken wordt om 2 uur. Voor deze gratis rijtoer moeten echter wel deelna mekaartjes worden gehaald op dinsdag 19 april (morgen) tussen 3 en 4 uur in hotel "De Beurs". Deze maatregel is noodzakelijk omdat het bestuur moet weten hoeveel personen aan dit uitstapje zullen deelnemen voor reservering van het aantal toeringcars. (WESTERPERS N.V. voor haar afdeling HANDELSDRUKKERIJ. Prettige werkkring. Behoorlijke beloning. Jaariykse winstdellng. Eventueel vergoeding van reiskosten. na bedrijf: TELEFOON 20935 Admin istrutieve ambtenaren in het sonnetje Vanmorgen 'dm half tien ontving burgemeester mr. G. C. v. d. Willigen op het stadhuis de heren J. v. Oosten (55) en W Looman (54). Beide heren waren zaterdag jl. 40 jaar in dienst by de Stedelijke Lichtfabrieken. Van wege dit feit ontvingen zij ieder de zilveren medaille in zilver, behorende bij de Orde van Oranje Nassau, welke onderscheiding hen vanmorgen door de burgemeester werd opgespeld. Beide jubilarissen begonnen hun loopbaan bij de Lichtfabrieken als leerling-klerk. Thans zijn zij, hoewel op verschillende afdelingen, beiden administratief ambtenaar. De burge meester zei veel waardering te hen ben voor het werk van de jubilarissen, die waren meegegroeid met de ver anderingen in het bedrijf gedurende al die jaren. Mr. Van der Willigen be trok ook de echtgenoten van de heren Van Oosten en Looman in de hulde. Om half 12 vanmorgen vond een bijeenkomst plaats in de directieka mer van de Lichtfabrieken, waar de jubilarissen werden toegesproken dooi de plaatsvervangend directeur, de heer H. J. G. Klinkert. de directeur, de heer Y. Ykema, is met vakantie. 40 Jaar ambtenaar bij politie Te zijnen huize, Roemer Visscherstraat 8, ontving gisteren de heer N. L. Se- gaar (59) uit handen van burgemees ter mr. G. C. van der Willigen de zil veren ere-medaille. behorende bij de Orde van Oranje Nassau, in verband met zijn veertigjarig dienstjubileum als administratief ambtenaar bij dè gemeentepolitie te Leiden.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4