Meerburgparochie bereidde neomist Jacq. van der Hoeven waardig welkom KAMP H0UTRUST '66 MAANDAG 18 APRIL 1966 ...<i ff-,-- - - - Dl LEIDSE COURANT PAGINA i Da4 de parochianen van Meerburg; hun priesterzonen een waardige ontvangst weten te bereiden, is zaterdag en zondag op ondubbelzinnige wijze bewezen. Aan de oproep van het actiecomité om tijdens de intocht op zaterdag en in de omgeving van de kerk op zondag de vlag uit te steken, hadden tientallen pa rochianen aan de HogeRijndijk gevolg gegeven, zodat de intocht zaterdagavond een echt feestelijke intocht geworden is. Toen de pasgewljde priester zaterdag avond omstreeks zeven uur aan de grens van de parochie arriveerde werd hfl al lereerst toegesproken door burgemees ter J. A. Detmers van Zoeterwoude. Spr. feliciteerde de jonge priester met zijn hoge uitverkiezing ln de dienst van God te mogen arbeiden en wenste hem een rijk en vruchtbaar priesterleven toe. Voorafgegaan door drie ruiters, de wandelsportvereniging „Zwleten", de sportvereniging Meerburg en de jeugd verenigingen met daarachter het tam boercorps „De Rtjnmonders" met jeug dige majorettes, zette de stoet zich in beweging op weg naar de kerk onder veel belangstelling van de omwonenden. In de kerk aangekomen werd de neo mist, voorafgegaan door een stoet van bruidjes, misdienaars, ouders en paro chiegeestelijken onder het zingen van een welkomstlied op wflze „Dit ls de dag die de Heer heeft gemaakt" naar Ijet altaar geleid. Ander beeld Allereerst werd de jonggewljde hier toegesproken door pastoor J. Kragtwflk, die constateerde dat „wij Jacques hier Vanavond hebben Ingehaald onder een heerlijk koud lentezonnetje". Vervolgens ging spr. dieper ln op de taak van de priester ln de tegenwoordige tijd, die een heel ander beeld geeft dan vroeger, nl. dat de mens ln de kerk naar de priester toekomen, maar dat de priester buiten de kerk naar de mensen toe moet gaan. Met da wens dat de jonge priester zijn idealen die hfl zich gesteld heeft vervuld moge zien besloot de pastoor zijn toe spraak. De hierna volgende liturgische plechtigheid (voor het eerst in de pa rochie) was van toepassing op de arbeid van de priester, dit naar aanleiding van teksten uit de bijbel. Het dameskoor onder leiding van de heer Goddljn zong hierna de Priester- BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Maria Leonie, d.v. D. E. Brussee en G. C. Geerling; Rose May Georgetta Sandra, d.v. A. H. M. van Spaendonck en P. M. A. C. Mutsaerts; Pieter, z.v. B. Blok en W. Paauw; Martinus, z.v. M. de Jong en J. van Es; Michel, z.v. L. J. den Engelse en A. van den Berg; Geertje, d.v. W. Ros en J. van Duijn; Tanja, d.v. J. Verstelle en A. Kuijper; Ericus Ru- dolphus Gerardus, z.v. F. Rikken en J. E. M. Winters; Arie, z.v. C. Schaap en M. Ouwehand; Freddy Johannes Maria, z.v. J. A. Vertegaal en C. J. Kool; Frank Cornelis, z.v. P. H. van den Ende en B. Sobel; Pieter, z.v. Schaap en A. W. van Duij venbode. Overleden: J. Lorier 28 jaar, man; T. M. Bos 72 jaar, wed. van M. Oom. The Vendelly's uit Beverwijk en The Namby Pamby's uit Leiden hebben zich zaterdagavond in de Pancratius zaal te Roelofarendsveen geplaatst voor de finale van het derde Brasemcon cours, dat ook dit jaar weer wordt georganiseerd door de tafeltennisver eniging De Treffers. De vijf Bever- wijkse zingende en showmakende tie ners kregen van de jury 368 punten toegekend, de beatgroep The Namby Pamby's „scoorde" 340 punten, werden tijdens de eerste voorronde inschrijvingen „afgewerkt", voordat The Namby Pamby's het jeugdige pu bliek onderhield met dansmuziek. Scheveningen pronkt met Katwijkse oude glorie Een gedeelte van de boulevard te Scheveningen is omgetoverd tot een promenade. Ter opluistering van deze promenade heeft men beslag weten te leggen op de enige nog bestaande oude bomschuit. Dat zou misschien nog niet zo erg zijn, als Scheveningen hier niet ging pronken met oude glorie var Katwijk. Nog minder leuk is, dat dat nog wil verdoezelen door over schildering van de oude kentekénnum- mers van het Katwijkse schip, n.l. „Katwijk 88". Overigens is men, en niet alleen in Katwijkse kringen, niet zo happy met de geschiedenis. Gevreesd moet n.l. worden dat het nieuwe sieraad van de Scheveningse promenade ook het de finitieve einde van de oude „Katwijk 88" zal zijn. cantate van Herman Strategler. Met een kort lof en de zegen met het Allerheilig ste door de jonge priester werd deze eerste dag besloten. Plechtige H. Mis Zondagmorgen om 8.4S uur droeg de neomist zijn Eerste Plechtige H. Mis ln de door de vader van de neomist fraai kostbaar versierde kerk op met as sistentie van pastoor L. Crombach uit Slenaken als diaken en frater Theo Pie- terse scj als subdiaken. Presbyter-As- sistens was pastoor J. Kragtwljk. Door het parochieel zangkoor, onder leiding de heer Van der Velde, voor het eerst sedert zijn ernstige ziekte weer aanwezig, op voortreffelijke wijze de Missa Popull van Hubert Cuypers voor koor en gelovigen vertolkt, aan het orgel begeleid door de heer H. Riebeek. Op het priesterkoor hadden plaats ge- imen em. pastoor Kouwenhoven, kap. v. d. Bosch, de priesterzonen van de parochie pater Van Mil ofm, pastoor d. Poel uit Den Haag, pater v. d. Poel, missionaris ln Tanganjyka, de weleerw. heren Pleterse en Hoeks, leraar aan het klein-seminarie Leeuwenhorst, rector Campfens van huize Roomburgh en pas toor Baeten van de nieuw te stichten Lelderdorpse parochie. De predikatie werd gehouden door prof. dr. P. van Leeuwen scj uit Hees. Spr. begon met te vertellen dat het ongeveer 34 jaar geleden is dat hij hier ln deze zelfde kerk als jonge seminarist op doorreis van Alphen a. d. Rijn Leiden, waar hij gekeurd moest worden ln verband met een dreigende zieqte, heeft gebeden tot God dat zijn gebed verhoord zou worden om het ideaal dat htj zich gesteld had om priester te den. God heeft zijn gebed verhoord. „Zo ls het ook met jou, Jacques, gegaan. Ook jij hebt Je als ideaal gesteld, priester te worden en zie, nu ben je het". Uitvoerig ging spr. hierna in op de woorden uit het evangelie van deze zondag: „Zalig zij die niet zien en toch geloven". Tijdens de communie zong het koor het in de parochie bekende Benedictus na de eerste priesterzegen van de ni mist werd deze plechtigheid besloten met het „Klapt ln de handen" van Henri Clemens door het dames- en herenkoor o.l.v. de heer Goddijn. Receptie 's Middags om twee uur vond in de grote zaal van „De Drie Eendjes" de receptie voor genodigden plaats onder leiding van de heer J. Straman, die een kort openingswoord sprak. Daarna zong het dameskoor o.l.v. de heer Goddljn weer de Priestercantate, waarna nai de Parochieraad de heer J. M. Neervoort het woord voerde. Na woorden van lhkwens aan familie, parochiepriesters en congregatie wendde spr. zich tot de jonge priester. Hij vroeg zich af, of het juist ls een nieuwe priester is deze tfld te feliciteren met het feit dat hij pries ter geworden is. De predikant heeft vanmorgen het antwoord gegeven: Ja. Zalig zij die toch geloven. Het leven in de kerk zal anders dan wij gewend wa ren. Spr. bracht hulde aan de klasge noten, die onder leiding van de heer P. Overdevest dit feest zo voortreffelijk hebben georganiseerd en bood nar de parochie een envelop met Inhoud De heer P. J. A. de Vrind, hoofd de St. Bernardusschool, waar de jong- gewflde priester zfln jeugd heeft door gebracht, was verheugd zijn oud-leerling Jacques nu als priester te kunnen be groeten. Nellie van Galen bracht de ge lukwensen der school over. Namens de oud-leerlingen bood mevr. Rijnsburger-Evers een bandrecorder aan. Tot slot sprak Jacques van der Hoe ven een kort dankwoord. Diep onder de Indruk van alles wat men voor hem had gedaan reide hij dat dit ontzaggelijke steun was voor zijn verdere leven. Niet alleen door de liefde van Christus, maai door de liefde van allemaal. Zeer dank baar was hij voor het cadeau van zijr oud-klasgenoten. Wanneer zijn wens on naar de missie te gaan vervuld zal wor den zal hij van dit cadeau een dankbaar gébruik maken. Met een „lang zal hij leven" werd deze officiële receptie besloten. Hierna was er gelegenheid voor langstellenden en parochianen on jonge priester en zijn familie geluk te wensen waarvan een zeer druk gebruik werd gemaakt. Tot slot van 't parochiële feest bracht de drumband „De Rljnmonders" met majorettes de jonge priester een Als sluitstuk van de reeks van fes tiviteiten rond het 100-jarig bestaan de Leidse Broodfabriek, hebben de personeelsleden en genodigden za terdag in de tot de laatste plaats be zette Stadsgehoorzaal volop genoten een zowel gevariëerde als in elk opzicht geslaagde feestavond. In ver band met het 25-jarig bestaan van de personeelsvereniging, welk heuglijk feit door de herdenking van het 100- jarig LBF-bestaan, enigszins op de achtergrond raakte, vormde de huldi ging van het bestuur der P.V.. ditmaal van de hoogtepunten van 't feest programma. De avond werd geopend door de president-commissaris, mr. H. R. Goud smit, die in zijn welkomstwoord tot „de uitgebreide en voltallige aanwe zige LBF-familie" zijn grote spijt uit sprak, dat de directeur, de heer J. Bosma wegens ziekte verhinderd was het slotfeest bij te wonen. HECHTE BAND Met verwijzing naar het zilveren ju bileum van de personeelsvereniging, spreker met nadruk op het gro te nut van de zilveren jubilaresse, die ers in de loop der jaren een hech te band tussen de personeelsleden had gesmeed. Zich in het bijzonder tot de voorzitter, de heer F. Knaap, richtend, bracht mr. Goudsmit deze en zijn me debestuurders hulde voor de wijze waarop zij er steeds weer voor zorg den, dat de contactavonden en de amusementsprogramma's alleszins ge slaagde evenementen werden. Mede ens de directie bood hij de heer Knaap als jubileumgeschenk een be drag onder couvert aan, welke geste de „LBF-familie", gezien het langdu rig applaus, bijzonder op prüs stelde. Nadat de heer Bosma jr. een schrif telijke gelukwens van zyn vader aan het PV-bestuur gericht, had voorge lezen, sprak de voorzitter van de ju- District Leiden van de Kath. Verkenners hield een week-end voor patrouille-leiders Zaterdagmiddag J.L waren een twin tigtal verkenners, alle leiders van een patrouille, op het Buitencentrum „De Korte Vliet" te Leiden bijeengekomen voor een weekend. Het doel van dit weekend was zich op de hoogte te stel len van zaken die met de zwerftocht verband houden. Om de werkelijkheid zo dicht mogelijk te benaderen, wer den de jongens in groepjes van twee weggestuurd met een zwerfopdracht zoals b.v. musea, natuurverkenning, spoorwegen, polder en molens, zee en strand, boerderij etc. De bedoeling was om gedurende de middag en een gedeelte van de avond allerlei wetenswaardigheden en ook dingen te verzamelen over het geko zen onderwerp teneinde daarvan en daarmee een tentoonstelling in minia tuur in te richten. De rest van de avond werd gevuld met de opbouw van de tentoonstelling die ze „zwerf- show" genoemd hebben. Zondagmorgen werd deze „Zwerf- show" door de districtscommissaris Leiden de heer A. Duindam onder de belangstelling van diverse leidsters er leiders officieel geopend. Wat de jon gens toen hebben laten zien overtrof de verwachtingen. Een uitgebreide verzameling schelpen met naarr toenaam gevonden bij zee werd getroffen, terwijl elders een complete boerderij te vinden was. Een verza meling eieren van de meest uiteen lopende vogels was er ook ter be zichtiging. Na de bezichtiging volgden enkele spelen. Tenslotte vierden ze de H. Eucha ristie met de districtsaalmoezenier ka pelaan C. Heyze. Het weekend werd echter met een diner, dat ieder zich goed liet smaken besloten. L.B.F.'-familie 25 jaar verenigd FEESTAVOND ALS SLUITSTUK VAN VIERING 100-JARIG BESTAAN LEIDSE BROODFABRIEK FLORA NOVA 1966 - een groot succes - GESLOTEN Gisteravond om tien uur is de bloe mententoonstelling Flora Nova, geor ganiseerd door de Koninklijke Ver eniging van Boskoopse Culturen, ge sloten. De Boskoopse tentoonstelling blijkt een groot succes te zijn geweest. Meer dan 50.000 bezoekers en bezoek sters uit binnen- en buitenland heb ben de bloemenpracht op de Flora Nova bezocht. De tentoonstelling was te zien van 8 tot en met 17 april. Leidse Universiteit 50 JAAR DOCTOR Op maandag 18 april a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn, dat mr. W. J. R. Thorbecke, geboren en wonende te Den Haag, aan de rijksuniversiteit te Leiden promoveerde tot doctor in de rechtswetenschap. Eveneens op maandag 18 april a.s. is het vijftig jaar geleden, dat mr. H. Smits, geboren te Soerabaja en thans wonende te Zeist, aan deze universiteit promoveerde tot doctor in de rechts wetenschap. bileumcommissie, de heer A. Uphoff, namens het personeel zyn erkentelijk heid uit voor de grote activiteit, die het bestuur steeds in het kader van de personeelsbijeenkomsten aan de d^g legde. Hij overhandigde de bestuurs leden een persoonlijk geschenk en liet hun echtgenoten met bloemen in de hulde delen. PERSONEELSVERENIGING In zijn dankwoord memoreerde de heer Knaap o m., dat de personeelsvereni ging destijds werd opgericht op initia tief van de heer Bosma en wel direct nadat deze directeur werd. Onder grote bijval dankte hij de heer Bosma voor diens onmisbare en daadwerkelijke steun, waardoor de vereniging de nodige levensvatbaar heid kreeg en kon behouden. Als stof felijk bewijs van erkentelijkheid hier voor bood hij de heer Bosma een door mr. Bosma in ontvangst geno men platenbon aan, welk herinne ringsgeschenk mej. J. v. Dam, direc tie-secretaresse en sociaal werkster bij de LBF, eveneens ten deel viel. NON-STOP CABARET Hierna hebben de feestgangers(sters) zich enige uren uitstekend geamu seerd met een gevarieerde non-stop cabaret- en variété-show, die in twee delen uiteen viel. Het eerste deel werd verzorgd door de personeelsleden, Paul Ouwerkerk, die een geestige en goedverzorgde „one-man-show" ten beste gaf, en mevr. A. N. Kompier-de Jong als uitstekende declamatrice* en tegenspeelster van de heer Ouwer kerk. Het geheel werd muzikaal om lijst door het show- en dansorkest „The Game Breakers" o.l.v. Jan de Graaf. Als intermezzo werd de heer Ouwerkerk nog gehuldigd voor het feit, dat hij zaterdagavond precies 20 jaar als humorist-conférencier „op de planken stond". Aan het welslagen van het tweede deel werkten achtereenvolgens mee: de conférencier Herman 't Hart, het accordeonduo „The Fratelli's", de gees tige circusclowns „De Twee Kamé's", Fred Menger met zijn succesvolle cre atie van „Dorus II", „Les Shalons", die een muzikale cocktail brachten, de uit een lege ton biertappende gooche laar Martin Tonelly, de zangeres Imca Marina en de hammondorganist Nol Kok, die tevens de muzikale omlijsting verzorgde. Met een geanimeerd bal o.l.v. de heer P. Ouwerkerk met medewerking van meergenoemde „The Game Brea kers" werd het LBF-feest gesloten. BEJAARDE MAN ERNSTIG GEWOND Zaterdag; vond op de provinciale weg 22 te Boskoop, even voorbfl de Cttosa- garager een aanrijding plaats, waarvan een 82-jarlge wielrijder het slachtoffer werd. In zorgwekkende toestand werd hfl met een vermoedelijke schedelbasis- fractuur en Inwendig letsel naar het Academisch Ziekenhuis te Lelden ver- Om half twee wilde de 82-jarige J. W. V., wonende ln de bejaardemwoningen te Boskoop, de weg oversteken. Hfl wei felde daarbfl, waardoor hfl geschept werd door een personenauto, bestuurd door de 33-jarige H. C. Langeberg uit Den Haag. Hella Haasse spreekt op vergadering van Maatschappij der Ned. Letterkunde Teneinde de Maatschappij der Ne derlandse letterkunde, die dit jaar haar tweede eeuwfeest viert, meer be kendheid te geven, heeft het bestuur besloten enkele van de maandelijkse vergaderingen van deze maatschappij ook voor niet-leden toegankelijk te De laatste vergadering van dit sei zoen zal worden gehouden op don derdag 21 april, aanvang acht uur, in de algemene studiezaal van de Uni- versiteits-Bibliotheek, Rapenburg 74 Wilt U iets weten Adres helderziende - kachelplaat 1 kunt u mfl helpen aan het adres van de helderziende Crolset? 2. Waar kan ik mfln kachelplaat laten moffelen Antwoord: 1. Het adres van G. Crolset ls Willem de Zwijgerlaan 21, Utrecht. 2. Een adres waar u de plaat van uw haard kunt laten moffelen ls: Galvano, Van de Werfstraat 88, Leiden, tel. 22389. Neomist in Leidschendam PATER HANS KAPPETEIN FEESTELIJK INGEHAALD Traditiegetrouw is aan de neomist pater Hans Kappeteln te Leidschendam een feestelijke Intocht bereid nu hfl als priester in zfln geboortedorp terugkeer de. Aan de grens van de gemeente ston den een groot aantal bruidjes gereed om de nieuwe priester bloemen aan te bieden. Namens de katholieke actie sprak de heer Ubaehs een welkomstwoord. Vervolgens maakte de neomist zijn feestelijke Intocht in de gemeente, ver gezeld van zijn ouders, broers en zuster. De harmonie „St. Cecilia" verhoogde de feestelijkheid met medewerking van de drumband. Een groot aantal leden van RKAVV en Sportlust, allen ln clubtenue, namen aan deze vreugdevolle intocht deel. In de drukbezochte parochiekerk van de H.H. Petrus en Paulus waren inmid dels een groot aantal belangstellenden aanwezig toen de neomist het kerkge bouw betrad. Pastoor H. L. Nederstlgt sprak hier zfln vreugde uit dat de Leld- schendamse bevolking nog steeds ach ting en eerbied heeft voor de priester. Deze vreugde was nu wel des te groter omdat deze jonge priester een geboren Leid8chendammer is, die door zijn per soonlijke eigenschappen aller harten heeft gewonnen. Bij het nu volgend plechtig Lof werd de neomist geassisteerd door kapelaan M. van Rooyen en zijn confrater N. Hoogland. Bij de plechtige eerste H. Mis was de kerk weer tot de laatst^ plaats bezet. Onder het zingen van een welkomst lied betrad pater Kappetein het gebouw. Bij het H. Misoffer werd hij geassis teerd door pater F. Raaphorst uit Voor burg en door pater H. Engelhard. De feestpredikatie werd gehouden door pater H. Vonck. „Door zijn toetreden tot de orde van St. Camilles heeft deze jonge priester zich vooral als taak gesteld om voor zieken en lfldenden een helper en trooster te zfln". De plechtige zang werd verzorgd door het zangkoor „St. Cecilia" versterkt met het vrouwenkoor „Sancta Lucia" onder leiding van de heer A. van Weer- Reoeptie. In de middag werd onder leiding de heer H. Bunnik een receptie gehou den. Namens de Kath. Actie bood de heer H. Bunnik een drietal geschenken aan, n.l. een schrijfmachine, een brevier en een platenspeler. Nog vele cadeaus werden aangeboden o.a. een chèque 200.een albe en superpli, een door zijn moeder vervaardigd kazuifel, i horloge, een scheerapparaat, boeken een groot aantal bloemstukken. Een stroom van belangstellenden kwam opwachting maken. Wfl zagen onder meer burgemeester Kolfschoten en oud-burgemeester H. Banning, geestelijkheid van de beide parochies, de rector van de paters van Scheut, oud kapelaan Langendijk (thans te Noord- wijk), de besturen van vele verenigin gen. Aan het einde van de seceptie sprak pater Kappetefln een hartelijk dank woord voor de vele goede wensen en stof felijke blflken van belangstelling. zal onder leiding staan van prof. dr. K. Heeroma. De bekende schrijfster mevr. Hella S. Haase zal spreken over: „De falen de of afwezige ouders als thema in de na-oorlogse literatuur". Na de pauze zal er gelegenheid zijn tot discussie. biedt u KAMP HOUTHUST, Lustrumtentoonstelling vsn 15 t/m 20 april a.s.,dagelljks van 10-22.30 uur in de Houtrusthallen, Den Haag. zeil- en motorboten kampeermeubilair kam peerkeukens kampeervoeding watersport benodigdheden sport- en vakantiekleding sportartikelen en nog vele bijzondere attracties Verschenen Tiroleravond van „Elfesta" te Lisse Het Beiers T.V.-orkest o.l.v. Hans Wiljon, dat vorig jaar bij de Elfesta- feesten al zo'n groot succes oogstte, heeft ook j.l. zaterdagavond getoond, dat het in staat is in het raam van deze feesten een avond te verzorgen welke op goed peil staat. Het geboden programma is bij het publiek zeer in de smaak gevallen. Enthouisast werd door het publiek gereageerd op de uit nodigingen van het Beiers Orkest. Het bestuur van „Elfesta" kan dankbaar zijn voor de wijze waarop dit bekende ensemble de tweede feestavond ver zorgd heeft en wanneer het in hei Elfesta-programma nog eenmaal op zal treden en wel op de laatste El- festa-feestavond, tevens sluitings avond van de serie Bloemenfeesten op 30 april, zal men zeker kunnen reke nen op een volle zaal. Deze tweede feestavond is in keurige stijl verlo pen en met het oog op de naderende zondag tijdig beëindigd. Woensdag a.s. wordt in de Hobaho-hal een spe ciale jeugdmiddag gehouden. In het programma voor deze middag zal op treden de bekende TV-hond Lassie, voorts vermeldt het programma to neel, clownerie en andere attracties voor de jeugd. WOUBRUGGE DRIE GEWONDEN NA KLAPBAND Zondagmiddag vond op de Kerk- weg tussen Ofwegen en de Algemene begraafplaats een verkeersongeval plaats, waarbij drie personen min of meer ernstig letsel opliepen als gevolg van een klapband. Een Renault-bestelwagen van de firma De Nie uit Leiden, sloeg daar bij over de kop en botste tegen een boom. De bestuurder werd in de bermsloot geslingerd, zyn verloofde en haar vader, allen op de terugweg van een condeleantiebezoek, op het wegdek. De laatste werd per ambu lancewagen naar het Academisch zie kenhuis te Leiden vervoerd, de eer ste twee eveneens voor nader onder zoek door een passerende automobi list. Dokter J. Nooter verleende eer ste hulp. De bestelauto liep onher stelbare schade op. Elisabeth. Oostenrijks beminde kei zerin, door Joan Hasllp. Elegance. Het geheim van de vrou welijke charme, door G. A. Dariaux. De romance van Axel von Fersen en Marie Antoinette, door Felix Moeschlln. Het gouden hart, Een vrouw vecht tor haar gezin, door Paul Smith. Catherine zo begeerddoor Ju liette Benzoni. Mflne Heren, leden van de Jury. In de doolhof van de misdaad, door Hans Habe. Alle genoemde uitgaven zfln van Ad. M. Stok, Zuidholandse Uitgevers Maat schappij, Den Haag. LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Geheim agent OSS 117 (18 j.) Dagelijks: 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Dag. 2.30 Flipper de dolfijn (a.l.) Lido: De verknipte melkboer (a.l.) prol. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Moord in de slaapwagen (18 j.) Wo.: Patate 14 j.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: De dans van de reiger (14 J). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Thunderball (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 our Rex: Station 3 Topsecret (14 j.) Wo.: Trapeze (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uu* PUNT 309 Nee, een brief heb ik niet ontvangen. Hij stuurde altijd rooksignalen. KORRELTJE Kloppen op de borst: beter niet dikwijls, maar als het gebeurt, dan écht. MARKTBERICHTEN RIJNSBURG, 16 april Bloemen Irissen: Wed ge wood 250-280, Tulpen! Sweet Harmony 220-260, Oriënt Ex press 180-205, Kansas 145-190, Apel doorn 125-170, Lustige Witwe 140-170, Lefebers Favoriet 130-165, v. d. Eerden 125-165, Copland 130-145, Karei Door man 120-145, Golden Harvest 120-140, Perludium 110-135, Edith Eddy 105- 125, Freesia's 120-230, Tulpen van de koude grond 75-120 alles per bos, Ger- bera 28-37, Am. Anjers: Sim wit 41-51, Sim rood 38-43. Sim rose 34-39, Mac- Arthur 23-39, Shocking Pink 32-36 p. stuk. Anemonen 820-1090, Narcissen! Inglescombe 310-360, Carlton 240-340, Semper avanti 220-340, Actea 180-270, Flower record 190-240 p. 100. EERSTE H. MIS VAN PATER TON BEUGELSDIJK IN DE HERENSINGELKERK De parochie van O.L.Vrouw Hemel vaart en St. Joseph aan de Herensingel vierde zaterdagavond en zondag feest ln verband met de eerste plechtige H. Mis, opgedragen door pater Ton Beugelsdljk, redemptorist. De neomist en zfln familie werden om ven uur aan het kerkgebouw ontvan gen door pastoor J. A. van Kleef. Direct daarop gaf de neomist zfln eerste pries terlijke zegen en deed vervolgens het Lof met assistentie van een tweetal orde broeders. Het parochiale zangkoor zong de lofgezangen en de pastoor sprak een kort woord van welkom. Na afloop van de plechtigheid ver scheen de neomist met de naaste familie op het balkon en bracht de R.K. Leidse Harmoniekapel hem een klinkende sere- Zondagmorgen om 9.40 uur volgde dan de eerste plechtige H. Mis, opgedragen door pater Beugelsdflk. Mede-concele branten waren pastoor Van Kleef, de parochlekapelaas Seysener en Verlaan, alsmede drie ordebroeders van de neo mist. Het zangkoor zong onder leiding van de heer Pieter Jansen, de Missa Brevis in D van Mozart. Pater Kamman, redemptorist, hield een predikatie met als thema de moderne beleving van priesterschap. Tussen half drie en vier uur recepteer de de jonge priester ln Huize Bemsen aan de Breestraat. Voor deze receptie bestond grote belangstelling. Namens het gemeentebestuur kwam wethouder S. Menken de wfldeling en zfln familie gelukwensen. Tijdens de receptie werd pater Beugelsdflk ook een cadeau aan geboden, bestaande uit scheerappara- Naar wfl vernemen ontving de neo mist bij mond,e van wethouder Men ken een uitnodiging om morgenmid dag vier uur aanwezig te zfln op het stadhuis, waar hfl ontvangen zal worden door het college van b. en w.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3