Nu in Nederland: ASTOR Brandstichting te Noordwijkerhout voor Haagse rechtbank KAMP HOUTRUST '66 Record aantal inschrijvingen verwacht voor Oranje-wandeltocht Wim Aarts won paasrit van „De Bollenstreek" Een American Blend voor gedistingeerde rokers Lisse biedt groot programma met vele artiesten op Elfesta WOENSDAG 13 APRIL 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA S Twee verdachten na vonnis in vrijheid AANSTICHTER NOG IN VOORARREST De Haagse rechtbank heeft rich giste ren beziggehouden met een geval l&randstlchtlng In een expeditiebedrijf te ijfoordwykerhout op 27 januari 1965. Snelle ontdekking en snel optreden de brandweer voorkwamen dat de schade groot was. Doel van de brandstichting was ln het bezit te komen van verzeke ringsgelden. De Officier van Justitie eiste tegen de lerste verdachte ln deze zaak, de 52- arlge vertegenwoordiger S. v.d. G. uit ioogeveen, die de brand had gesticht, acht maanden gevangenisstraf, waarvan Tier maanden voorwaardelijk en aftrek Tan de vier maanden ln voorarrest door gebracht. Deze verdachte was bij de expediteur ff. O. te Zoeterwoude ln dienst als ver- toper van zand, doch had begin janu ari vorig jaar het dienstverband verbro- ien. Hij verkeerde toen in financiële noeilijkheden. De expediteur beloofde lem tweeduizend gulden voor medewer- in de brandstichting. „Ik zag hem als de man, die mij uit de nood kon hel- so verklaarde de vertegenwoor- [Iger voor de rechtbank. "Ik zag hoog egen hem op en stond onder invloed lem." Op aanwijzing van de expediteur op de Lustrumtentoonstelling Kamp Houtrust '66 van 15 t/m 20 april a.s., dagelijks van 10-22.30 uur ln de Hout- rusthallen, Den Haag. zeil- en motorboten kampeermeubilair kampeerkeukens kampeervoedlng watersportbenodigdheden Bport- en vakantiekleding sportartikelen en nog vele bijzondere attracties Katwijkers ziek na eten van gebak Tijdens de paasdagen hebben zich bij een aantal Inwoners van Katwijk ziekte- erschljnselen voorgedaan na het eten an gebak, dat zij betrokken hadden uit •en winkel ter plaatse. Gelukkig bleek j vorm van voedselvergiftiging niet in ernstige aard. Het gebak was in eiden vervaardigd, doch daar zijn geen leidingen van eventuele ziektegevallen REEDS 35.000 BEZOEKERS AAN FLORA NOVA 1966 De raming van het aantal bezoekers in de Flora Nova 1966 te Boskoop door i organisatoren blijkt aan de voorzlch- ge kant te zijn geweest. de wat rustiger telling blijkt het otaal bezoekers reeds de 35.000 te zjjn epasseerd. De tweede Paasdag was 'el de topdag met 15.000 belangstel- inden. De gehele dag vormden zich files oor de kassa's doch men kon de bezoe- crs uit alle delen van het land en uit et buitenland vrij snel naar binnen la- Lange rijen auto's reden Boskoop sn doch de politie, versterkt tot 20 ian, kon alles in goede banen leiden. Gedurende de middaguren stond een "oot gedeelte van Boskoop vol met ge- irkeerde auto's. Ondanks deze enorme seloop verliep het verkeer zeer regel- latig. De N.V. Citosa deelde mede dat in de combinatiekaarten, waardoor en een gecombineerde busreis met ge- iduceerde prijs en tevens toegang voor i tentoonstelling kon krijgen een zeer ruk gebruik werd gemaakt. Alle diensten uit Gouda, Den Haag, totterdam en Leiden reden met dub- ele diensten. Hierdoor ontstond wel nige stagnatie doch deze was nimmer an lange duur. Gisteren werden vele artikelen in de entoonstelling ververst, aangezien door e enorme belangstelling ook vele Soelende planten waren beschadigd, en kan dus nog rustig een bezoek aan tentoonsteling brengen welke duurt tot en met 17 april. ZOETERWOUDE (H.R.) Rectificatie Priesterfeestprogramma. 4- In ons blad van gisteren vermeldden wij dat de predikatie tijdens de eerste lechtige H. Mis van pater Jacques van Hoeven gehouden zal worden door oor J. Kragtwijk. De predikatie zal iter gehouden worden door pater |- van Leeuwen SCJ uit Nijmegen. [Voorts zjj vermeld, dat zal worden ult- •voerd de Missa Populi voor koor en ilovigen door Hubert Cuypers. had verdachte ln de garage, waarin ze ven vrachtauto's stonden, waarvan er zes voor ƒ50 000 en een voor ƒ24 000 waren verzekerd, benzine en olie ge sprenkeld, waarna door middel van een lont brand was gesticht. Twee vracht auto's en de garage werden bij de snel bedwongen brand zwaar gehavend. Aan- vankeiyk werd niet aan brandstichting gedacht, doch toen geruchten de ronde deden werden in augustus vorig jaar de expediteur en twee van zijn medewer kers gearresteerd. Alleen de expediteur is thans nog in voorarrest. LIJDELIJK VERZET De expediteur had later tegen de ver tegenwoordiger gezegd, dat hij niets uit de garage mocht meenemen om geen verdenking op zich te laden. De ver dachte had aanvankelijk ook geweigerd mee te werken, doch toen de expediteur zei, dat hq op de rand van een faillisse ment stond, had hfl toch maar geholpen. De Officier van Justitie constateerde, dat deze brandstichting een ingewikkel de affaire is met merkwaardige achter gronden. De verdachte was degene, die het vuurtje aanstak, zij het onder pro test en met lijdelijk verzet. Hy stond onder sterke invloed van de expediteur en de Officier wilde daarom ook ver dachte niet opnieuw naar de gevangenis zenden, nadat de raadkamer hem eerst op vrije voeten had gesteld. Vervolgens stond terecht de 47-jarige chauffeur H. J. K. uit Deventer, die even bij de expediteur ln dienst ls ge weest en by de brandstichting de scha kel was tussen O. en v.d. G. Tegen hem eiste de Officier eveneens acht maanden gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardeiyk, en aftrek van vier maan den voorarrest, omdat de Officier meen de, dat ook deze verdachte onder In vloed van zjjn werkgever heeft gehan deld. ZWARE EIS By de voortgezette behandeling eiste de Officier van justitie twee jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest tegen de 42-jarlge expediteur O. uit Zoeterwoude. In tegenstelling met de beide andere verdachten, die een bekentenis hadden afgelegd omtrent hun aandeel in de brandstichting, ontkende de expediteur met beslistheid iets daarmee te maken te hebben gehad. Volgens hem was het een rancune van zijn vroegere bedrijfs leider. die na een ruzie ontslag had ge nomen. Deze zou toen een eveneens ont slagen vertegenwoordiger hebben bewo gen de brand te stichten. De bewuste avond vertoefde de expe diteur ln Hoogeveen. Waar de vroegere bedrijfsleider had verklaard dat hem een beloning van plm. 50 000 in het voor uitzicht was gesteld, Indien hij zou zor gen dat de garage ln brand zou worden gezet, ontkende verdachte ook dit. „Ik had voordeliger dan mijn zeven vracht wagens tegen dagprijs kunnen verko pen", aldus verdachte die betoogde da? de anderen tegen hem samenspannen. Volgens zijn verklaring beschikte hij over voldoende werk voor de vracht wagens en was er geen enkele reden om tot brandstichting over te gaan, om dan een verzekeringsuitkering te ontvangen. De Officier van justitie, mr. J. Lulofs vond echter voldoende bewijs tegen ver dachte, dat hij terzake van uitlokking tot brandstichting genoemde eis stelde. De verdediger bestreed het bewijs en voerde bezwaren van juridische aard aan, omdat verdachte niet kan worden verweten uitgelokt te hebben tot uitlok king van brandstichting. Ook dit jaar zal onder auspiciën van de Vereniging „Koninginnedag" en in samenwerking met de Wandelkring- Leiden, De Gemeentelijke Schoolsport- commissie en de Leidse Jeugdactie weer de traditionele Oranje-Wandel tocht worden gehouden. Voor de 12de maal in successie zal dit wandelfestijn één der hoogtepunten in het middag programma van de Leidse Koningin nedagviering vormen. Gezien de nog steeds toenemende belangstelling ver- BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Johanna Cornelia, dr. v. C. de Blanken en M. J. van Diemen; Ob- dulia, dr. v. 3. Represas y Blanco F. Gomez y Rodriguez; Alida Maria, A. H. Hlllebrand en M. C. T. der Meer; Egbert Wiechert, zn. v J. R. Veldman en B. G. Smith; Marga- retha Elizabeth, dr. v. C. Kapaan en A. Kruit; Erik Leonard, zn. v. A. Faas E. J. Abspoel; Bertha Maria, dr. A. J. Brandt en G. Werk; Reinler, zn. van der Beek en J. M. Potters; Bart Jan, zn. v. E. C. P. M. Sweens J. M. van der Linden; Jan, zn. v. J. Peen F. Hillebrand; André Roelof, zi W. H. Ouwehand en A. Jonker; Johan- Helena Jacoba, dr. v. J. Aandewiel J. Harteveld; Johannes, zn. Vreeken en J. N. J. Schipper; Esther Maria Johanna, dr. v. H. C. Gottenbos A. H. C. M. Stikkelman; Marjolelne Mirjam, dr. v. N. Wassenaar en H. N. Hasendonk; René Carel, zn. v. Vijlbrief en J. Bij; Petrus Jacobus, J. P. Mink en D. Hartevelt; Slmon Adriaan, zn. v. H. C. Ublnk en T. W. de Graaf f; Liane, dr. T. T. Tjan ei Beyer; Robert Johannes, zn. v. C. N. Turk en A. E. van der Tang; Elisabeth Jacoba, dr. v. W. Gijsman en C. M. Heymans; Paul, zn. v. A. B. Maybury M. M. Hathway; Stephan, zn. v. J. H. H. Bonarlus en L. J. van der Melde; Agatha Maria, dr. v. A. A. M. la Rivl- en J. M. van Tienen; Wilhelmina Henderika, dr. v. G. van der Bent W. H. Koemans; Fredericus J. A. V. X., F. J. A. V. v. Beukering en H. E. M. A. Naber; Petronella, dr. v. P. van den Oever en A. van Duyn; Johanna Hendrlka, dr. v. M. de Boer en M. Sjar- dijn; Roy, zn. v. R. E. van der Houwen J. P. Vosman; Leonardus Wilhelmus Cornells, zn. v. W. A. J. de Haas J. P. Heemskerk; Jan, zn. v. J. S. Huber M. Kerpershoek; Cornelia Wilhelmina Maria, dr. W. P. J. van Houten en A. C. Zonneveld; Jasper Karei, zn. v. H. L. Wesseling en M. R. W. Teppema; Inez Constance, dr. v. A. L. Verhoog en A. Belj; Astrid Agatha Hendriks, dr. v. T. P. den Hollander en J. M. Mesman; Ingrld, dr. v. A. A. van Mierlo en T. J. Magnée; Martin, zn. v. P. Bon en J. H. M. Lares; Jan Willem Joseph, zn. v. R. A. Schilperoort en A. M. Smeets; Anita Jantlna, dr. v. A. Uitvlugt en H. J. de Groot; Bastiaan, zn. v. G. C. J. van Hagen en H. J. van Hoorn. i Hal i M. W. J. Overleden: A. Witmuts, 62 jaar, man; A. W. Barends, 69 jaar, vrouw; H. P. Duivenvoorde, 72 jaar, man; E. C. J. A. van Outheusden, 56 jaar, man; M. J. Meijer, 83 jaar, echtgenote van J. S. Kolderman; J. van Deun, 65 jaar, man; P. A. Schipper, 52 jaar, man; H. Roth, 59 jaar. echtgenote van F. G. M. Kock; J. A. Kramp, 61 jaar, man; J. Kiel, 71 jaar, man; J. H. de Vos, 58 jaar, man; R. Rehmann, 76 jaar, vrouw; S. Soesman, 53 jaar, man; M. E. van der Veen, 71 jaar, man; E. J. Dykstra, 2 Leraar van 'Leeuwenhorst' kapelaan in Zoetermeer Mgr. M.A. Jansen, bisschop van Rotterdam, heeft benoemd tot kape laan van de parochie van de H. Nico- laas te Zoetermeer, de w.e.h. S. A. J. v. d. Meer, die leraar was aan't klein seminarie „Leeuwenhorst" te Noord wijkerhout. Kapelaan L. A. M. Banning, die ka pelaan was te Zoetermeer, is in ge lijke functie benoemd in de parochie van het H. Hart te Rotterdam. wachten de organisatoren weer een record-aantal inschrijvingen (v.j. ruim 1400). De afstanden bedragen 10 km voor deelnemers(sters) van 8-11 jaar en 15 km voor alle overige wandelsport- liefhebbers (sters); kinderen jonger dan 8 jaar zijn beslist van deelneming uit gesloten. De start vindt weer plaats vanuit de grote zaal van „Den Burcht" (ingang Nieuwstraat) en wel voor de afstand van 15 km tussen half twee en twee uur en voor de tocht van 10 km tus sen twee uur en half drie. Onderscheidingen Iedere deelnemer(ster), die één van beide routes uitloopt, ontvangt 'n spe ciaal ontworpen herinneringsmedaille en iedere groep (van tenminste 11 personen) een dito groepsmedaille. Zij die reeds eerder deelnamen ontvangen een jaarcijfer ter bevestiging aan het lint van de eerder verworven medail le; als de tocht voor de vijfde of tien de maal wordt volbracht wordt het jaarcijfer vervangen door een kroon tje, respectievelijk bijzonder herinne ringsteken. Aan groepen, die hiervoor volgens een deskundige jury inzake hun marsvaardigheid en -discipline in aanmerking komen, worden weer eni ge extra prijzen uitgereikt, w.o. een wisselbeker. Traditiegetrouw zullen de deelne mende groepen ook nu op de Hoge Rijndijk weer een feeststoet vormen teneinde met muzikale opluistering de laatste kilometers naar de finish ge zamenlijk af te leggen. Inschrijving De inschrijfgelden bedragen: van 8 t/m 15 jaar f0,75 en boven 15 jaar f 1,25 en dienen bij de inschrijving te worden voldaan. Er kan bij voorkeur vóór 26 april a.s. worden ingeschreven bij: C. Verstraten, Maresingel 47; C. v. Late- steyn, Oosterstraat 11a; C. A. J. Godt- help, Oude Vest 113; A. Lagerwey, Burggravenlaan 27, Leiden; Eikenlaan 23, Alphen a/d Rijn; het secretariaat van de L.J.A., p/a Stadhuis, ingang Koornbrugsteeg; en aan de startplaats op 30 april vanaf 13 uur. Op het Elsbroekparcours te Hillegom liet de Ren- en Tourvereniging „De Bol lenstreek" de jaariykse rit om de paas eieren verrijden. De pas gekozen ner voor de Van der Meyploeg, de Hil- legommer Wlm Aarts, toonde zich ln de eindsprint net iets sterker dan de Sassenheimer Ton Zeldenthuis. Samen waren zij uit het peloton ontsnapt. Mijn- dert Tjoelker liet nog een schitterende solo achtervolging zien en haalde de twee uitlopers ln maar moest hen later toch weer laten gaan. By de adspiran- ten ontstond een kopgroep van 7 man waaruit Bemelman enkele honderden meters voor de eindstreep weg sprong. Uitslagen: amateurs en nieuwelingen: 1 W. Aarts, Hillegom 40 km in 59.43; 2 T. Zeldenthuis, Sassenheim (le nwl.), 3 M. Tjoelker, Hillegom: 4 M. v.d. Lin den, 5 W. Janssen (belden Noordwyker- hout); 6 S. v. Lierop, Hillegom; 7 J. van Dam; 8 F. v. Dam, Noordwykerh.; 9 H. Zuiderduin, Llsse. Adspiranten: 1 P. Bemelman, Llsse 16 km ln 25.46; 2 Paul Koop, 3 Peter Koop, De Zilk; 4 J. Steekers. Noordwy- kerhout; H. v. Lierop, B. v. Beek, Hille gom; 7 G. Dofferhoff. Llsse; 8 R. var Trigt, 9 J. Bakker, 10 A. van Beek (al len Hillegom; 11 P. v.d. Berg, Noord- wijk; 12 M. Kortekaas, Hillegom. Zondag a.s. wordt de voorjaarscom petitie voortgezet met de 7e rit op het Elsbroekparcours, Start adspiranten half 10, amateurs en nieuwelingen 10 u. BAANWEDSTRIJDEN DUINHORST Op eerste paasdag werden op de wie lerbaan van Duinhorst te Wassenaar wedstryden verreden. Peter Bemelman uit Lisse werd bij de adspiranten in een 10 ronden-wedstrijd 3e en en in een afvalwedstrijd 2. Wim Aarts werd by de amateurs in een klassementswedstrijd 5e en de andere Hillegomse amateurs, Mijndert Tjoelker werd. eveneens in een klassementswedstryd, 6e. INBRAAK IN S0C. WERKPLAATS TE KATWIJK AAN DEN RIJN By het hervatten van de werkzaam heden na het Paasweekeinde bleek gis termorgen dat was ingebroken in het gebouw van de sociale werkplaats voor minder-vallden aan de Rijnstraat te Katwijk. Door het openbreken van de voordeur heeft men zich toegang ver schaft tot het gebouw, waarna de deur van het kantoor van de bedrijfsleider werd geforceerd. Een in het vertrek staand stalen bureau werd opengebro ken. Uit het bureau werd een geld bedrag van omtrent 250,- ontvreemd. Daar in het gebouw van donderdagmid dag tot dinsdagmorgen geen werk zaamheden werden verricht was het niet mogelijk het tydstip van de inbraak vast te stellen. Naar deidentiteit van de dader of daders stelt de politie een onderzoek in. Leidse koopman van oplichting vrijgesproken De Haagse rechtbank heeft een 63- jarige koopman uit Leiden vrijgespro ken van oplichting, nadat de officier van Justitie tegen hem twee weken geleden drie maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaarde lijk, benevens f 2500 boete had geëist Verdachte had geadverteerd voorde verkoop van woonboten, met rustige, vaste lipplaats, o.m. in de omgeving van Nieuwkoop, Zegveld en in de Haarlemmermeer, hetgeen echter niet altijd even best verliep, zodat klach ten werden ingediend. De koopman ontkende evenwel dat hy de kopers had misleid, er waren weliswaar enkele moeilijkheden ont staan, ook met de provinciale staten en enkele gemeentebesturen. NARCISSENGALA OP HAARLEMSE KEURING Dit was eindelijk de keuring der narcissen: Men zag ze gisteren in alle kleuren en vormen prijken in de keuringszaal van het Haarlemse Kre- lagehuis. Zo toonde de fa. C. v. Pari don uit Noordwijkerhout de alleraar digste Suzy, een miniatuur-poëtar met roodgeoogde gele bloempjes. Daar naast zagen we de grootkronige Amu sement, wit dekblad met oranje cup, de nog altijd imponerende grootkroni ge Penvose e.a. De fa. Helmus uit Sassenheim stelde nieuwe trompetten ten toon, die we graag nog eens terug zien, en van de fa. G. H. Rotteveel uit Noordwijk noteerden we o.m. de fraaie gele trompet Louis Armstrong en en kele andere nieuwe trompetten. De fa. Gerritsen uit Voorschoten etaleerde natuurlijke diverse spleetkroonnarcis- sen, bizar en boeiend. We vonden Orangerie en Modesta de meest op vallende. In het dubbele genre toonde Walter Blom Zn. N.V. uit Hillegom de dubbele crème Cine Copeland en de dubbele sport uit Fortune. Zeer cu- Een uitstekende indruk maakte ook de groep narcissen van de beken de Sassenheimse specialisten Warnaar Co. We noemen o.m. de zeer aparte Grape Fruit, een crêmegele aanwinst, die geflankeerd werd door de aparte Jezebel, de fraaigebouwde gele trom pet Sterling, de witte trompet Canta- trice en diverse andere variëteiten. Veel belangstelling bestond ook voor de collectie van Konijnenburg Mark uit Noordwijk, waarin o.m. de citroen gele Green Rival, de vrolijkgetinte Red Suprème en de goedgebouwde groot kronige Miro gloriëerden. Een tafel vol zond de fa. Zandbergen-Terwegen uit Sassenheim in. Voor het overgro te deel de kleinbloemige typen, die tegenwoordig zeer gevraagd zijn. Het is dan ook ideaal materiaal voor de rotstuinen. De kleinbloemige trompet jes, e.a. zoals Baby Doll, Jack Snipe, Little Witch en al die andere babies onder de narcissen zyn stuk voor stuk vroegbloeiende juweeltjes, die zich ook goed lenen voor het maken van boeketjes. De gehele groep was smaak vol gearrangeerd en opgemaakt. Van J. W. A. Lefeber uit Lisse stond er een bloemstuk van de grootkronige Prof. Einstein, wit dekblad met oranje cup. Tulpen Tulpen waren er gisteren niet zo veel. Van diverse inzenders was er de prach tige Oranje Zon, terwijl we daarnaast de crème de la crème zagen: Oriental Splendour, naast Oranje Zon een der mooiste tulpen die momenteel in de culturen is. Een kloeke tulp met fraai getekend blad en een geel met rode bloem. De inzender was de fa. W. Lemmers uit Lisse, die ook de typische en opvallende Tender Beauty, rose- rood met witte voet, ten tonele voer de. De fa. Smakman uit Lisse toonde Tambour Maitre, een aparte tulp: rood met purperen gloed. ASTOR in Nederland, dat is verheugend nieuws! De uitverkoren filtersigaret van gedistingeerde rokers in meer dan 40 landen ASTOR, een melange van de edelste tabakken. Licht, mild en toch een verrukkelijk vol aroma. Een exclusieve sigaretmen ziet dat al aan het chique pakje. En aan de filter uit zuivere zachte natuurkurk! Gun uzelf voortaan het genoegen van het zéér goede. Rook ASTOR, de elegante sigaret van Waldorf-Astoria. ASTOR de American Blend met filter uit zuivere natuurkurk 20 stuks King Size ƒ.1,50 (advertentie) Bijgoed Er was heel wat bijgoed. O.m. een fraai groepje Anemonen Blanda van de fa. Bijl van Duyvenbode uit Hille gom, waaraan een gouden medaille werd toegekend. Men toonde o.m. de fraaie rose Radar en Pink Star, de violette Violet Star en de blauwe Blue Star. Zeldzaam mooi was de fijn-rose Freesia Charm van Rijnveld uit Hille gom. Fantastisch! Wat een kleur en wat een kammen! Ook de blauwe Blue Pearl was bijzonder mooi. Beste free- sia's waren er ook van de fa. Van Staaveren uit Aalsmeer. O.m.: de dub bele gele Fantasy, de rose 1141 en de kloeke witte Diana. Het charmante snij bloemetje Ery- thronium revolutum bracht de beken de bijgoedkweker L. Slikker uit Heemskerk, en van de fa. Van Grie ken uit Lisse was er een hyacinten zaailing, goed van bouw en nagel en ook de kleur zeer diep roserood was aantrekkelijk. Voor het achtereenvolgende Jaar i den er ln Lisse weer de reeds tot over de grenzen bekend geworden bloe- menfeesten gehouden. De Haagse archi tect Ph. Peet heeft de enorme veiling- hal aan de Haven tot een prachtig en bloemryk feestgebouw omgetoverd om daarna de vele duizenden binnen- en buitenlandse bezoekers een echt gezellig avondje „uit" te bezorgen. Een groot aantal top-artisten en or kesten van radio en TV zijn voor deze bloemenfeesten geëngageerd w.o. Trio Hellenlque, Corry Brokken, Ronny To- ber, Mllly Scott, De Mounties, Conny van Bergen, het Cocktail Trio en nog vele anderen. Gezien het enthousiasme van vorig jaar zyn er ook nu weer twee Tlroleravonden op het programma ge plaatst. Tijdens de aankleding van de hal proefden wy reeds de prettige sfeer van deze feesten. Vooral de z.g. gezellig- heldsopstelling van de tafels en stoelen, met daartussen twee dansvloeren en de originele bars en zitjes, spraken ons byzonder aan. Aanstaande vrijdag is er een grootse openingsavond waaraan ook het TV majorettenpeloton „Oranjestad Breda", medewerking verleent. Bloemenkonlngln ln tegenstelling tot de andere jaren zal er iedere avond een bloemenkoningin gekozen worden, hetgeen ongetwijfeld vele meisjes naar de Elfesta-hal zal doen bewegen. De stichting Elfesta heeft naast de vele buitenlandse reserveringen RIJNSBURG, 12 april. - Bloemen - Tulpen: Sweet Harmony 170-180. Orient Express 125-150. Ariool 120-140, Red Giant 120-140, Elmus 110-135, Golden Harvest 105-125, Apeldoorn 90-125, Red Pitt 100-120, Oxford 90-120, Bellona 105-115, Copland rose 90-115, v.d. Eer den 95-110, Lustige Witwe 85-110, Kan sas 90-110, Crater 80-95, Edith Eddy 60-85, Brillant Star 40-52, Freesla's: 120-130, Irissen: Wedgewood 170-220 alles per bos. Anemonen 500-630 per 100. Am. Anjers: Mac Arthur 32-35, Sim wit 29-85, Sim rood 28-34, Sim rose 27-34 Shocking Pink 80-83, per stuk. ook bericht ontvangen dat de Duitse bloemenkonlngln 1966 met haar gevolg de bloemenfeesten op 23 april zal be zoeken. Deze bloemenfeesten vinden ge durende de maand april steeds plaats op vrydagavond en zaterdagavond. Jeugdvoorstellingen Voor de kinderen zijn er twee Jeugd voorstellingen namelijk woensdag 20 en 27 april. In dit speciale jeugdvariété speelt de bekende TV-hond Lassie de hoofdrol. Wy zijn ervan overtuigd dat de stichting Elfesta met deze opzet het bezoekersaantal van 10.000, dat vorig Jaar werd bereikt, zeker zal overtref fen. MARKTBERICHTEN R'VEEN 12 april Bloemen Lathyrus 90-155; Anemonen 35-51; Groen Aspa ragus 91-95; Troschrysanthen Lyona 2,35-2,65; Indianapolis 2,05-2,35; Irissen Wedgwood 1,05-1,80; Dominator 2,00; Prof. Blauwhoff 3,00; Freesia Gold Coast 69-70; White Swan 56-60; Golden Yellow 72-75; Narcissen Hollands Glorie 32; Cheerfulness 32-49; Verger 22-24; Sem per Avantl 29; Golden Perfection 2T Tulpen Guido Snlck 65-71; Rheinland 58- 80; Sonja 57-58; Ryzende Zon 52-57; Gol den Harvest 60-90; Piccadilly 41-54; v.d. Eerden 55-72; Rose Copland 37-58; Édlth Eddy 25-53; Paris 49-70; Reforms 44-61* Utopia 60-63; Magiër 49-50; Apeldoorn 54-1,07; Olaf 50-53; Sulpher Triumph 37-60; Princes Beatrix 48-51; Aureola 90- 94; Bellona 50-54; Lustige Witwe 51-75; W. Pitt 51-57; Couleur Cardinal 47-61; Preludium 60-73; Striped Seal 64-67; Queen Elizabeth 48-61 per bos. Am. An jers 13-33, Idem gepakte 10-24; Rozen Baccara 32-42; Duisburg 11-16; Super Star 38-41, Garnette 13-14 per stuk. TER AAR 12 april Groenten Spina zie I 68-87; II 60-64, andyvie 1,12, peu len 15.70, witlof I 1,30-1,60 H 83-1,26 rabarber 43-44 alles per kilo, peterselie 12. oeldery 11. radys 15-23 alles per bos. stoofsla 1,00 per kist, tuinkers 11 per doosje, sla I 17-27, n 8-17, C 6-12 kom kommers 22-50 alles per stuk kromme komkommers 60 per kg. LEIDSE BIOSCOPEN Camera: O moeder, wat een broeder (alle leeftijden) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: De verknipte melkboer (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: De zonen van Katie Elder (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: De dans van de reiger (14 j). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Thunderball (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Genghis Khan (18 ja^r) Wo.: De gekken trekken de kaart (alle leeftijden) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. PUNT Oskar ls toch zo romantisch! Daar achter staat de bank, waarop we zaten toen we ons verloofden. KORRELTJE

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3