DE LE1E9E COORART WED AO It APRIL J9W E ALPHEN A.D. RIJN TWEEDE RIJNLANDMARS IN FRAAI WANDELWEER Meer deelnemers dan vorig jaar Begunstigd door fraai wandelweer Is, verdeeld over twee dagen, nl. zaterdag en gisteren, de tweede Rynlandmars ge houden. georganiseerd door de Alphense wandelsportvereniging „Vlug en Goed". Met een aantal van 615 (vorig jaar 609) haalde men, gezien de concurrentie op dit gebied weer een bevredigend aantal deelnemers, die zeer tevreden waren over de goede organisatie en de uitste kende parcoursen. Ze varleerden van 5 tot SO km., op de laatste afstand kwa men alleen lndlvlduelen uit. Deelnemende verenigingen waren: „Nooit te ver" uit Rotterdam met twee groepen, „De Stokroos, Rotterdam; VVAVO, Waarden, 2 groepen; De Na tuurvrienden, Alphen, 2 groepen; Op Goede Voet, Alphen; NAS. Leimuiden; groep Peters. Wassenaar; WIK, Vlaar dingen, 7 groepen; De Meye, Bodegra ven; The Quick Steps. Alphen, 2 groe pen; WIK, Lelden; Op Stap, Woerden; De Rippers, Rijpwetering; De Stalen Band. Leiden. Een groep omvatte min stens 10 personen. Zij brachten het to taal op 331 en er waren 284 individuelen, waaronder zelfs uit Nijmegen en Zed- Pryzen Marsleider was de heer A. H. Koele- wijn. De jury, bestaande uit de heren H. de Jong. Alphen a. d. Rijn, B. Veld huizen, Lelden en K. Stomphorst, Hil versum, kende de volgende extra prij zen toe: 5 km.: WIK. Vlaardingen. 452 p.; 10 km.: Ie. 2e en 3e prijs voor groe pen van WIK, Vlaardingen met resp. 503, 472 en 433 p., 4e prijs de Natuur vrienden, Alphen a. d. Rijn, 426 p.: 15 km,: 1 De Rippers, Rijpwetering. 590 p., 2 WIK, Vlaardingen, 565 p. Op de eerste dag had men medische verzorging van de afd. Alphen EHBO gisteren van het Roode Kruis. Ge lukkig was er weinig te doen wat de waardering niet wegnam. WIELERVERENIGING A VAN TI) Tweede paasdag hield de Alphense Ren- en toerclub "Avantl" aldaar haar traditionele "elerenrit". De "elerenrit" werd twee achtereenvolgende keren ge wonnen door Eg. v.d. Werf. Dit keer moest hij echter de eer met een mini mum verschil laten aan zijn broer Frans. De uitslagen: 1 Frans v.d. Werf, Al phen a.d. Rijn, 2 Eg. v.d. Werf, idem; 3 J. v.d. Weijden, Nieuwkoop, 4 H. Boere, Koudekerk a.d. Rijn; 5 B. Wolswijk. A. a.d. Rijn: 6 C. v. Tol idem; 7 L. Mulders, Aarlanderveen, idem; 9 J. v. Beek, Ha- zerswoude; 10 G. Houtman, A. a.d. Rjjn. In de B-klasse was T. Klein uit Ter Aar de snelste, gevolgd door J. den Har- tog, A. a.d. Rtjn, derde werd H. v.d. Tol uit De Meije (Bodegraven). Jan v.d. Tol uit Bodegraven en lid van "Avanti" heeft Tweede Paasdag als adsplrant deelgenomen aan de ronde van Den Dungen, over een afstand van 30 km. Hjj won de ronde. Zyn clubge noot J. den Hartog, Alphen a.d. Ryn, werd negende. Ongelukken en ongemakken op de wegen in Voorschoten Op Paaazondagmorgen reed ds auto mobilist P. M. S. uit Voorschoten om streeks 11.40 na de H. Mis de uitrit uit van de kerkwerf naby de St. Lau- rentluskerk en verleende geen voorrang aan de motorryder J. L. v. L. uit Leid- schendam. De motorryder kwam te val- LEIDSE AGENDA DINSDAG 12 APRIL Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden Aanvangcursus. Gebouw GGenGD (Roodenburgerstraat), 20.00 uur. WOENSDAG 13 APRIL Holl. Kath. Werkgevers Ver„ kring Leiden Bijeenkomst. Rest. Van der Heijden, aanvang 4.30 uur. K O Opv. van Annie M. G. Paaszondagmiddag om 3.15 uur stak het vyfjarige meisje A. v. d. P. op de Prins Bernhardlaan de weg over en werd daarby aangereden door een auto, be stuurd „door A. P. P. uit Voorschoten. Het liep gelukkig goed af. Het meisje had slechts lichte ontvellingen. Gisternacht om half vier was het in de bocht nabij het Raadhuis en Gerefor meerde kerk weer raak. De 18-jarige scholier A. v. d. W. uit Wassenaar, ko mende met zyn auto uit de richting Lei den, moest aldaar de bocht draalen, doch kwam op het llnkerweggedeelte terecht. Hy raakte een tegenligger, be stuurd door J. L. d'C. uit Voorschoten aan de linkerachterzyde en een tweede auto, bestuurd door E. v. F. uit Voor- j schoten, die hier nog achter reed, pre cies aan de voorzijde dus frontaal. Ge- wonden vielen er wonder boven wonder j niet. De botsing leverde drie bescha- Geslaagd Bij de examens Vak- i autos °P- studie Buitengewoon Onderwijs van 1 Het verkeer aan de Haagsche Schouw de Kath. Leergangen te Tilburg slaag- 1 leverde voor de rykspolitie te Voorscho- bekwam een diepe wond aan het Schmidts musical „Heerlijk duurt het rechter onderbeen. Na geholpen te zyn langst". Schouwburg, aanvang 20.00 u. in het Academisch Ziekenhuis te Lei- Sociale Raadsvrouw Spreekuur, den kon hy naar zijn woning terugkeren. Trouwkamer Stadhuis, 4-6 n. ALKEMADE Geboren: Ronaldus P. W. zn van P. G. van der Meer en E. G. C. van Gylswyk. Johannes A. zn van J. Th. van der Hoorn en M. P. Dykman. Elol G. W. zn van J. J. Zaal en M. W. Oiyerhoek. Barbara T. W. dr van S. P. Hoogenboom en B. M. van Paassen. Lucia J. dr van J. Turk en J. E. Hulgsloot. Georgius A. zn van J. G. A. van den Heuvel en M. N. F. M. de Wit. Ondertrouw: Th. G. van Noort en C. M. Zandvliet J. W. Oomen en W. C. M. Hoogenboom. J. J. M. Jansen en M. A. C. Spruit. P. J. van Emmerik en C. C. van Amsterdam. J. C. van den Haak en C. M. van der Burg. Huweiyk: P. H. M. van Zaal en C. E. M. van der Veer. A. D. Roodenburg en M. F. E. van Leeuwen. A. Terlouw en J. Windhorst. BODEGRAVEN Duivensport De postduivenvere niging de Snelvlucht opende 't vlieg- seizoen 1966 met de traditionele „eie- renvlucht". Er werd met 229 duiven gevlogen vanaf Dordrecht. Nadat de vogels om 9 uur gelost waren, k"'— de eerste aar| om 9.26 uur. De prijzen werden als volgt verdiend: C. Oostveen 1, R. de Wit 2-14, W. v. Rijn 3, J. D. v. Rijn 4-8-15, J. Sterk 5-9, P. Zeilstra 7-19, W. Humme 10-12, Rijkaart 11, H. Roos 13, Joco 16, F. W. v. Staalduinen 17, K. Stikkelorum 18. de Specialisatie Leerkrach ten Zwakzinnigen, mej. W. J. M. Se- gers uit Alphen. Zij slaagde met lof. KOUDEKERK A. D. RIJN Judo-wedstrijd Judovereniging „Yoshi" te Koudekerk-Hazerswoude kwam in haar eerste wedstrijd uit te gen de Judoclub Aalsmeer. Het werd een zeer mooie, spannende wedstrijd, die door Aalsmeer met 94-44 gewon- De ploeg van „Yoshi" was samenge steld uit de leden: H. v.d. Ouw, B. Luik, H. Hogenes, C. v.d. Ouw, T. Zuidwijk, F. Zuidwijk, W. v. Vegten, R. Harskamp, A. Bervoets, J. v. Beek, G. de Wit., T. Bakker, D. v. Aalst, J. Aalst, J. de Lange, T. de Lange, J. Schellingerhout. Op 30 april, 6 uur n.m., zal „Yoshi" met dezelfde ploeg haar eerste thuis wedstrijd draaien tegen Judoclub Een dracht uit Leiden, dit vanwege haar 1-jarig bestaan. Paaszangdienst Zaterdagavond )or Pasen werd in het Verenigings gebouw van Koudekerk a. d. Rijn een Paaszangdienst gehouden waaraan ve len hun medewerking verleenden. Deze zangdienst zou worden gehou- m in de openlucht vóór het Bejaar dencentrum, maar werd wegens de regen naar het Verenigingsgebouw drukte op. De bollenvel den waren in trek. Het spreekt vanzelf, dat het stroomverkeer op de grote weg praktisch voorrang behoudt op het krui sende verkeer. Zo kon het gebeuren, dat automobilisten op de Valkenburgse weg en op de Rqndyk behooriyk lang moes ten wachten. Doch dit zijn de risico': die men loopt op de Paasdagen en 9 bollenzondagen. DONDERDAG 14 APRIL K O Opv. van Annie M. G. Schmidts musical „Heerlijk duurt het langst". Schouwburg, aanvang 20.00 u. K O Dagexcursie over de Oos- ter-Scheldebrug naar Walcheren. Ver trek Garenmarkt om 8 uur v.m. Residentie-orkest Concert m.m.v. David Oistradh, viool. Stadsgehoor zaal, aanvang 20.00 uur. Kath. Nat. Bond voor EHBO. afd. Leiden Vervolgcursus. Gebouw GG en GD (Roodenburgerstraat), aanvang 20.00 uur. VRIJDAG 15 APRIL K O Opv. Annie M. G. Schmidts musical „Heerlijk duurt het langst". Schouwburg, aanvang 20.00 uur. Selskip „Fryslan" Toneelavond voor leden. Opgevoerd wordt „Under dak frege". Anthonius Clubhuis, aan vang 20.00 uur. ZATERDAG 16 APRIL K O Annie M. G. Schmidts mu sical „Heerlijk duurt het langst". Schouwburg, aanvang 20.00 uur. ZONDAG 17 APRIL Rotterdams Philharmonisch orkest o.l.v. David Zinman Derde concert voor groene kaarthouders. Stadsge hoorzaal, aanvang 20.00 uur. 25-Jarig priesterfeest van past. N". J. Commandeur. Plechtige Eucha ristieviering om 9.45 uur. Receptie ir het „Honk", hoek Telderskade-Roose- veltstraat, om 13.00 uur. Ida Haendel vervangt David Oistrach op concert met Residentie-Orkest Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9, tel. 21060. De apotheken te Oegstgeest, Lei derdorp en Voorschoten zijn geopend. T entoonstellingen Zilveren priesterfeest pater v. d. Zijde werd plechtige en feestelijke paroehiegebeurtenis Gisteren, 2e Paasdag, werd In de Leo- narduskerk op plechtige wyze het 25- jarlg priesterfeest herdacht van pater P. v. d. zyde, sinds 1961 kapelaan aan de Haagweg-parochle. De kerk was op haar „Paasbest" en het altaar was versierd met prachtige bloemstukken. Te 9 uur betrad de jubi laris de kerk, voorafgegaan door een stoet bruidjes en de assiterende pries ters. Talrijke parochianen vulden het kerkgebouw om dit feest mee te vie- By het H. Misoffer werd de jubilaris geassisteerd door de pastoor der paro chie pater Dykstra als presbyter-assls- tens, door pater Steenwinkel S.J. als diaken, pater Woldendorp, sub-dia ken. Het kinder- en mannenkoor ver hoogde deze feesteiyke plechtigheid door op uitstekende wyze de wel „be jaarde" doch nog steeds melodieuze mis „Salve Regina" van J. Stehle uit te voeren. Het geheel stond onder leiding van pater Sluiter. Donderdagavond 14 april zal Het Re- De Lakenhal, Oude Singel 28 Teri sidentie-Orkest onder leiding van Wil- toonstelling litho's Dammen De strijd om het kam pioenschap van de Bodegraafse dam club O.G.B is dit jaar wel bijzonder spannend Hoewel de competitie thans voor 80 pet. is afgewerkt, zijn er theo retisch nog vijf candidaten voor d« titel. De ranglijst wordt aangevoerd door N. Anker, die alle 12 partijen heeft gespeeld en 16 punten bemach tigde. De nestor van O.G.B.M. Bek- ker, heeft 14 punten uit 10 partijen en staat dus relatief gunstiger. Op de derde en vierde plaats volgen A. M. de Jong en J. v. Dam met resp. 14 punten uit 11 en 12 punten uit 10 par tijen. Als vijfde gegadigde volgt dan T. Lammens, die uit 7 partijen 9 pun ten scoorde. Vermeldenswaard is. dat de O G.fi er Kooistra met succes door de voor ronde van het toernooi om het kam pioenschap van het district Leiden is gekomen. Donderdag 14 april a s. houdt O.G.B. zijn jaarvergadering met daarna gong wedstrijden. Deze wedstrijden zijn al tijd weer spannend en spectaculair. Zoals bkeend wil O.G.B. graag nieuwe leden aantrekken en de gongwedstrij- den staan dan ook open voor alle be langstellenden, ook niet-leden. Onge twijfeld wordt het weer een gezel lige en sportieve kamp in Koffiehuis Gez. Vink aan de Kerkstraat! HAZERSWOUDE BINNENKORT BOUW VAN MUWI-SCHOOL Zoals al eerder werd bericht zal In de wyk Rhynenburch te Hazerswoude Ryn- •en school worden gebouwd ten behoeve van het kath. lager onderwijs aan de Ryndyk. Het ligt in de bedoeling, dat binnenkort een aanvang zal worden ge nomen met de werkzaamheden van de bouw van deze school volgens het Muwi- gysteem. Behalve ln Hazerswoude-Ryn- dtjk zullen soortgelijke gebouwen verrij zen te Alphen, Breukelen en Vinkeveen. De scholen worden ln serie gebouwd en dit levert derhalve een arbeidsbesparing op. Het bouwbedrijf Muys en Winters N.V. uit Rotterdam hoopt de gehele serie van totaal negen Bcholen die elk zeven lokalen bevatten, na zeventien maanden te hebben opgeleverd. Golden Earrings kwamen toch Het heeft slechts aan een zijden draadje ge hangen, maar ze zijn toch naar Hazers- woudes dancing „Groenendijk" gekomen, de hitmakers van „Please go" en „That day". De Haagse Golden Earrings dien den namelijk op Tweede Paaadagavond in het Concertgebouw te Haarlem op te treden, waar de AVRO opnamen maakte voor radio en t.v. The Golden Earrings hebben op Tweede Paasdagavond ln elk geval hun prestaties niet ln Haarlem op band of film kunnen laten vastleggen, zoals in de bedoeling lag. Contractuele verplichtingen met dancing „Groenen dijk" stonden dit ln de weg...— Collecte bejaardenreisje De dames ,'an de Ned Bond van Plattelands vrouwen. afd. Koudekerk a. d. Rijn- Hazerswoude (Rijndijk), gaan collec teren voor het jaarlijkse bejaarden reisje, dat op 2 juni zal plaatsvinden. Aan de Rijndijk zal men tussen 12 en 18 april collecteren, en wat Koudekerk betreft tussen 25 en 30 april. Inwoners van alle gezindten, boven de 65 jaar mogen mee, evenals één van beiden in een echtpaar 65 jaar is, mogen beiden mee. VOORHOUT PARTIJ „GEMEENTEBELANGEN" OPGERICHT Voor de komende gemeenteraads verkiezingen is in Voorhout in een be sloten vergadering opgericht een nieu we partij. Deze zal heten „Gemeente belangen". Het doel van de partij is: Behartiging van Voorhoutse gemeente belangen. De reden van de oprichting is: een meer gerichte politiek te kun- j nen voeren door grotere deskundig heid in de gemeenteraad te brengen. Dit op het gebied van: le Bouwnij verheid; 2e Financieel beleid; 3e Com merciële belangen; 4e Bejaardenzorg; 5e Sport en recreatie; 6e Cultuur. De door de partij reeds aangezochte personen hebben zich bereid ver klaard bovengenoemde gemeentebe langen te gaan behartigen. Deze per- zullen worden bekendgemaakt op 19 april, bij de indiening van de kandidatenlijst. Het dagelijks bestuur zal bestaan uit: C. Augustinus, voorz.; C. Hilgersom, secr.; C. Koppe, penning Otterloo het laatste concert de serie abonnementsconcerten in de Leidse Stadsgehoorzaal geven. Soliste van dit concert is de violiste Ida Haen del. Ida Haendel treedt op in plaats van Davld Oistrach, die door ziekte ver hinderd is zijn afspraken na te komen. Ida Haendel werd in Polen geboren en begon daar reeds op haar 3e jaar viool te spelen. Op 10-jarige leeftyd won zij de Gouden Medaille. Daarna studeerde zij by Szymon Goldberg ln Warschau, by Roman Totenberger In Parys, by Carl Flesch ln Parijs en Londen. Haar jaarlijkse verschijning op het Nederlandse concertpodium is steeds weer een gebeurtenis. Het programma van het concert is als volgt samengesteld: Lutoslawski, Mu- •Ique funèbre pour orchestre k cordes; Strawlnsky, Vioolconcert; Tsjaikowsky, Symfonie nr. 5. Sigarettendiefstal Een onbekende figuur gaat een en thousiaste aanval op de longen doen. Hy wenste daarvoor niet te betalen. Een en ander biykt uit het feit dat vanuit het filiaal van Albert Heyn op het Bevrij dingsplein 1000 pakjes sigaretten ge stolen werden ter waarde van 1500.huls vervoerd. 18 april. Open 10-16 uur. znd. 13-16 uur. Galerie Walenkamp, Nieuwsteeg 11. Tentoonstelling werken van Willem Hussem. Tot 20 april dag. 10-18 uur (zond. gesl.). Allemansgeest, Hoflaan, Voorschoten. Schilderijen van Willem T. Breddels. Tot en met mei. Tastevin, Beestenmarkt. Tentoonstel ling var. wandlappen en applicaties door Caro Buurman. Tot 24 april, dag. vanaf 5 uur n.m. SLEUTELGAT Zaterdag heeft de pastoor van de Petruskerk de verlichte gerestaureerde klok ln werking gesteld. Dit deed hij om half negen 's avonds door het draaien van de schakelaar. Zaterdag reed de 24-Jarige bromfietser H. Ver steeg uit Leiden tegen de verhoogde bushalte op de Hoge Ryndljk. Hy brak daarby zyn linkerbeen. Door de E.H.D. werd hij naar het academisch zieken- KEUKENHOFWANDELTOCHT TE LISSE WAS ENORM SUCCES Ruim 1800 deelnemers «A'S: innerings-tegel uitgereikt, terwyi de Voor de vierde maal organiseerde de club-wisselbeker, vorig jaar in bezit van wandelsportvereniging D.J.O. te Lisse de de ..Kampioen'' ditmaal veroverd werd Keukenhof-wandeltocht met een onge- j door de Tourclub „Frisia" uit Harde- kend aantal deelnemers van ruim 1800 garijp by Leeuwarden. Tegen half zet uit alle plaatsen uit de Bollenstreek en vertrok Opa Vlootman als laatste deel. wyde omgeving, tot Rotterdam toe. De nemer weer naar Amsterdam, organisatie van zulk een grote deelname deed het bestuur onder hoogspanning ALLES GOED VERLOPEN werken, maar tot eer mag gezegd wor- Ondanks de behoorlijke drukte op de den dat de organisatie zeer perfect is j feestdagen, vooral op 2e paasdag, heb- gelopen. Alles liep als „gesmeerd". Het ben zich rondom Lisse in het verkeer bestuur van D.J.O. werd doof de leden geen verkeersongelukken van enige be- met het aanbieden van een schitterend tekenis voorgedaan. Wel kwamen tal van uitgevoerde clubvlag in de kleuren van aanmeldingen binnen van „lichte blik- meester: Jos Warmenhoven, propa- Lisse verrast. Een viertal leden van schade" gandaleider. J. T. M. WARMENHOVEN TREKT KANDIDATUUR IN De heer J. T. M. Warmenhoven heeft aan het afdelingsbestuur van de KVP een brief gericht, waarin hij mede deelt, dat hij zijn kandidatuur voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen in trekt. „Mijn respect voor de landelijke KVP-politiek is groot en blijvend. Het beleid van het plaatselijk KVP-besrtuur en enkele niet nader aan te duiden ervaringen zijn de reden tot boven genoemde intrekking", aldus de toe lichting. SASSENHEIM AUTO CONTRA BROMFIETS file-vorming e.d., D.J.O. had een speldjesactie op touw aanrijdingen met ernstige gevolgen werd gezet om de gelden hiervoor bijelkaar geen melding gemaakt, te krygen, waarin men uitnemend ge slaagd is. De vlag met grote dank aan vaard en ln de tocht meegevoerd. Stipt op tyd vertrokken de eerBte groepen vanaf het H.B.G.-plein in de richting van de Keukenhof om na dc wandeling door het Keukenhofparadgsje de tocht op verschillende afstanden verder uit te lopen. Dank zy het vroege startuur werd weinig last van de regen ln de namiddag ondervonden. Door vier drumbands, te weten „Animato" uit Amsterdam. „Schalkwyk" uit Schalk wijk bij Haarlem en de drumbands van de belde plaatseiyke muziekverenigingen „Trou moet Blycken" en „Canita Tuba" luisterden de wandeltocht by het begin en het einde op. De 79-jarige deelnemer de heer Oostveen uit Leiden, liep met succes de 20 km-afstand uit. Dank zij de medewerking LEIDERDORP LEIDERDORPSE BRIDGECLUB Donderdag j.l. werd de laddercom petitie onderbroken voor de jaariykse Paaseierendrive De paren waren hiervoor ingedeeld naar behaalde per centages ln de afgelopen wedstryden. De uitslagen hiervan waren: Groep rood: 1 echtpaar Van Klave ren 79 p 2 echtpaar Danz 73 p., 3 Pias-De Vries 68 p.. 4 Tijssen-De Win ter 62 p., 5 ntevr. Zwarts-Karstens 60 p., 6 Gerlicht-Van Leeuwen 58 p., 7 Van der Bijl-Zwanenburg 54 p., 8 Loof- Witkamp 50 p. Groep zwart: 1 dames Hoogervorst- Zandbergen 75 p., 2 De Koning-Van H.H. bloemisten i Zonneveld 67 p.. 3 echtp. Schutte W. v.d. Tuin 25 jaar bij dekenfabriek Beuth De heer W. v. d. Tuin herdenkt van daag het feit dat hij 25 jaar geleden in dienst trad bij de N.V. v.h. R. M. Beuth Zonen, Dekenfabriek, alhier. Aanvankelijk begonnen in de watten- fabriek, vervult hij thans de niet on belangrijke post van deken- en spreienstikker. Vanochtend werd hy met zijn echtge note door de directie ontvangen, waai hy by monde van de directeur, de heer F. Bogaars, in hartelijke bewoordin gen werd toegesproken. De heer Tuin heeft zich steeds doen kennen als rustige en ambitieuze werker, die op voorbeeldige wyze de hem opgedra gen taak vervulde. Hy is een bekwaam 'akman, aan wie men zonder enig be waar ook het fynere en meer ingewik kelde werk kan toevertrouwen. Als stoffelijk biyk van waardering bood de directeur de jubilaris een enve loppé- met inhoud aan, alsmede, namens de Nederlandse Maatschappy voor Nij verheid en Handel, het vererend getuig schrift met bijbehorende draagpenning. Mevrouw v. d. Tuin ontving een fraai boeket bloemen. De jubilaris werd ook toegesproken door zijn chef, de heer A. Majolée, die de prettige wijze memoreerde waarop hij altyd met de heer v. d. Tuin heeft samengewerkt. Namens het personeel bood spreker de jubilaris een geschenk onder couvert aan, terwijl mevrouw v. d. Tuin wederom met bloemen werd ver- Nadat de heer v. d. Tuin, mede na mens zijn echtgenote, had bedankt voor de hem gebrachte hulde en ontvangen cadeaus, werd hem de gelegenheid gege ven de verdere dag in huiseiyke kring door te brengen. Katwijkse voetballer brak been bij val Tijdens de voetbalwedstrijd tussen KRV en Weteringse Boys, die gister middag op het terrein van de Kat wijkse club aan de Zandlaan is ge speeld, kwam de 23-jarige Kees van Paridon van KRV na een botsing met de midvoor van Weteringse Boys op een dermate ongelukkige wijze ten val, dat hij met een gebroken been van het veld moest worden gedragen. In verband hiermee werd de wedstrijd 8 minuten na de rust gestaakt. De on fortuinlijke voetballer, die naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden was vervoerd, kon gisteravond reeds weer naar huis terugkeren. Schoolvoetbaltoernooi valt in het water De hevige regenval heeft vele mooie plannen van de organisatoren van het schoolvoetbaltoernooi weggespoeld. Op Katwgk na zyn alle terreinen bezweken voor de hogere machten. In Leiden is het toernooi verschoven naar de donder dag en vrijdag. De finales zullen plaats vinden op maandag. Noordwyk heeft de wedstrijden uitgesteld tot morgen. Alphen heeft eveneens het programma verzet naar de donderdag en ln Sassen- helm is het eveneens tot nader order uitgesteld. PAUZE Zaterdagmiddag omstreeks tien over kon aan het eïnde van dê mïddag aan j 4 Jans-Pouw 65 p., 5 echtp. Van der twaalf, reed ln de Hoofdstraat een links de clubietder8 een bouquet bolbloemen Velden 60 p.. 6 dames Jans-Van Zon- geparkeerde auto weg, terwyi uit tegen- worden aangeboden, welke geste zeer neveld 59p., 7 dames Van Gelder-De overgestelde richting een bromfietser op prjj8 wer(J ge8teid De organisatie Jong 6® P- 8 Veldhuyzen-Van Vliet met duopassagiere naderde. De brom- j m0ge veel van het bestuur gevergd heb- ®4 _P- fletser wilde eerst rechts, daarna links ben maar men mag dan ook op een passeren, en kwam. als gevolg van deze manoeuvre, ln botsing met de rechter voorzijde van de auto, De bromfietser en zijn duopassagiere kwamen te vallen. De laatste kwam met de schrik vrij, maar de bromfietser liep een vrij ernstige ver wonding op aan zijn linker knie en schaafwonden aan gelaat en handen. Dokter van Raay die de eerste hulp erleende. liet hem per ambulance naar en ziekenhuis te Leiden overbrengen. De auto werd aan de rechterzijde flink, en de bromfiets zwaar beschadigd. KOMPETITIE PROGRAMMA TEYLINGEN VOLLEYBAL Woensdag 20 april: MSV 3-Teylingen 2 heren, 19 uur. Donderdag 21 april: Teyllngen 1-AWA 1 dames 20.45. Tey- llngen 1-Tornado 2 heren 21.45 uur. Dinsdag 26 april MSV 1-Teyllngen 1 heren 21.30 uur, zaal Bronckhorststraat Noordwyk binnen. Donderdag 28 april: Teyllngen 2-Vobaka 1 dames 20.45 uur. Teyllngen 2-WVC S heren 21.46 zeer geslaagde wandeltocht terugzien. Keukenhofsterrit te Lisse uitnemend geslaagd De Tourafdeling van de Ren- en Tour- vereniging „Bollenstreek" organiseerde op Tweede Paasdag een Keukenhofster rit over afstanden van 20, 60 en 120 km, welke in alle opzichten zeer geslaagd is. Het weer werkte byzonder mee, waar door de deelname uit 157 tourfietsen bestond uit alle delen van het land, zo wel uit Friesland als uit de omgeving van Nymegen. Als jongste deelneemster werd genoteerd de 10-jarlge Magda van Kampen uit Bodegraven, terwyi de oud ste deelnemer was de bekende tourryder „Opa Vlootman" uit Amsterdam, 77 Ji Groep groen: 1 echtp. Stokhuyzen 73 p2 dames Van der Bijl-Zwanen burg 70 p., 3 Van Berge Henegouwen- Brummelkamp 63 p., 4 echtp. Van der Pool 62 p., 5 gebr. Karstens 60 p., 67 echtp. Verduyn en Blom-Danz jr. 59 p., 8 dames Van Berge Henegouwen- Kengen 58 p. Geboren: Hendrik Jan Martin zn van A. M Verhagen en J. M. Thierry. Erica Aline dr van G. Dompeling en A. W. Vegt. Sietse Boudewljn zn van J. J. C. van Hoeve en E. Relnders. Elisabeth Jo hanna Lenette dr van A. van Evert en E. de Munnlk. Ondertrouwd: Jacob Alexander Nle- vaart 20 Jaar, ryinstructeur en Cornelia Jacoba Broers 17 jaar, kapster, wo de te Lelden. Getrouwd: Jan Hein den Herder, 26 jaar, bouwkundig opzichter, wonende te Enschede en Anneke Hilda Veer, 27 jr., lerares. Fridjof Louis Kok, 23 jaar, derwyzer en Annie Irene Dirkmaat 23 jaar. onderwyzeres. wonende te 'e-Gra- venhage. Overleden: Willem Hendriks, 63 Jaar, echtgenoot van Jaeoba Overdyk. Priester ln eeuwigheid. De feestpredikatie werd gehouden door een oud-studiegenoot en vriend van de jubilaris, pater Steenwinkel. De Jubilaris had hem gevraagd niet over hem te spreken, doch over het priesterschap in het algemeen. Een wel moeliyke opgaaf vooral in deze moderne en democratisch denkende tyd. Spreker had als uitgangspunt gekozen ,,Tu Sacerdos in aeternum", Gy zyt priester in eeuwigheid. De priester komt uit het volk. De structuur van de kerk is in de grond de zaak niet geheel democratisch. De priester wprdt uit het volk geno- door Christus zelf. Hy staat boven het geheel, niet om te heersen of om de baas te spelen, doch is er altyd om te dienen in grote trouw. Hy is aange steld om de kerk te dienen voor het zleleheil van de gelovigen. Spr. maakte een vergeiyking tussen het huweiyk en het priesterschap. Het huweiyk wordt gesloten voor het leven. Man en vrouw beloven elkaar trouw tot in de dood, ondanks de moeilijkhe den die zich kunnen voordoen. Zó is het ook met de priester die op de dag zyn priesterwyding aan Christus trouw belooft tot in de dood ondanks de moeilijkheden die hy in zyn ambt te genkomt. Het is moeilijk weer te geven wat de redenaar breedvoerig uiteenzette. Maar de toehoorders was h< vast, wat de priester ook in deze tijd mensen betekent, krachtens zyn roeping, dus wel uit de mensen gekozen, maar niet door de mensen. Deze predikatie liet niet ia diepe indruk op de gelovigen te maken. Een druk bezochte receptie besloot deze parochiële viering. Paasweekeinde eist zware tol DRIE DODEN Het Paasweekend heeft dit jaar in Leiden drie doden geëist. Twee daar van waren bejaarde mensen, die bei den geen voorrang verleenden. Vrijdagavond werd- de 76-jarige wielrijdster mevrouw R. Reman, wo nende op de Lammermarkt, door een personenauto aangereden, toen zij uit de Lange Scheistraat naar de vee lading reed. Zij verleende geen voor rang aan een personenauto, werd daardoor geschept en tegen de voor ruit gesmakt. Zij overleed ter plaatse. Zaterdag verleende de 72-jarige wielrijder H. de Bree uit Oegstgeest geen voorrang aan een autobus van de NZH. Om tien over half drie sloeg hij vanaf de Rijnzichtbrug linksaf de Haagweg op, hoewel andere wielrij ders stil stonden. Hij werd door de bus gegrepen en liep een schedel- basisfractuur op. Tijdens het naar het Academisch Ziekenhuis het slachtoffer overleden. Maandagnacht nam de 22-jarige kelner D. Sloos uit Leiden, komende uit de Jan Vossensteeg, de bocht wat te ruim. toen hij de Oude Vest op wilde rijden. Hij kwam met zijn auto in het water terecht. Volgens getuigen had de bestuurder een matige snel heid. De in allerijl gewaarschuwde fotograaf W. Marceles, die op de Oude Singel woont, begaf zich te water, doch slaagde er niet in het portier te openen. De brandweer takelde 45 mi nuten later de auto op. Het slacht offer werd met de grootste spoed naar het Academisch Ziekenhuis ver voerd. Bij aankomst aldaar bleek hij overleden te zijn. Auiodieven actief Daders reden tegen de (gemeente)lamp In het paasweekeinde kozen enige lieden de goedkoopste manier van auto rijden. Drie wagens werden ontvreemd, waarvan 2 op zatetdagavond. De eerste was een Fiat 850, kenteken AG 14-18, kleur licht blauw. De wagen werd ge stolen van de Boerhaavelaan. De tweede auto, die van eigenaar venvisselde was een Citroen ID-19, ken teken AP 36-84, kleur blauw met wit dak. In de nacht van zaterdag op zondag werd vanaf de Hooigracht een wagen ontvreemd. Deze werd om 2 uur terug gevonden in de Lusthoflaan. De dieven hadden aldaar een geparkeerde auto ge ramd, en daarna een lantaarnpaal. De bestuurder en zyn medeinzittende namen de vlucht. PAUZE - PAUZE - PAUZE Na onze twee weken geduurd heb bende wandeling met dr. Faust over de verrijzenis, voelen beiden zich ver reisd en gaan nu opgeruimd op reu om, ten tweeden malen verreisd maar ook verruimd, huiswaarts te keren. Waar de tocht precies heengaat, ligt in de schoot der goden verborgen. De weergoden spelen daarbij een partijtje mee, en nog andere goden, en mis schien godinnen. Dr. Faust gaat z|jm weegs met Mefisto en diens trawan ten. Dat pakt verkeerd uit. Wij hou den het, en hopen, op het geleide vari een van Rafaels ridders. Het voordeel van zulk een „geleide reis" ande ren zullen het een nadeel vinden is dat je 's morgens niet weet waar je 's avonds verzeild raakt. Dat is een aanlokkelijk vooruitzicht. Het enige spijtige is. Leiden en omgeving een paar weken te moeten verlaten. Wie niet in de oprechtheid van deze spijt gelooft, heeft het in eigen huis en geving niet al te best getroffen. Met dit levenswijsheidje treedt een pauze in de „Pauze" in. LEIDSE BIOSCOPE1S D bi Camera: O moeder, wat een broeder (alle leeftijden) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: De verknipte melkboer (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: De zonen van Katie Elder (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur.f Studio: De dans van de reiger (14j).j Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur.| Trianon: Thunderball (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uu Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur.; Rex: Genghis Khan (18 jaar) Wo.: De gekken trekken de kaart (alle leeftijden) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. PUNT Idylle van de vroege morgen. KORRELTJE LEIDENAARS IN OXFORD VOOR TRADITIONELE UITWISSELING Een groep van 44 personen Is za terdag uit Lelden vertrokken voor de traditionele ontmoeting met Oxford. Het Leidse team bestaat uit zwemmers, tafeltennissers, schakers, schutters, Jon ge kunstenaars, raadsleden en enige le den van het organiserend comité „In ternationale Uitwisselingen". De beide stadsbesturen stellen nog alt|jd zeer veel belang In deze ont moeting, die ln 1946 voor de eerste keer werd gehouden. Dat biykt wel uit het feit dat de burgemeester van Oxford de beide teams een diner aanbood en voorts door de aanwezigheid (tot woensdag) van Leldens eerste burger, mr. G. C. v. d. Willigen en echtgenote, alsmede wet houder Sannes. De schakers kruisten al spoedig de degens. In feite was het meer een af tasten van eikaars krachten dan een echte wedstryd. Oxford bleek de Leidse denkkracht enigszins te hebben onder schat en verloor met 52. De uitslagen lulden: A. Whiteley—H. Happel I. Williams—W. Stork F. Wood R. v. d. Waall 0—1, K. Shars—W. de Haas 10; J. GrozierH. Gerritse 01; V. Hanbridge—S. v. d. Berg 0—1; M. PorsleyA. Spek 01. Scheol-bulten. Op Paasmaandag maakten raads- en comitéleden «en trip naar het Oxford Education Camp. een soort school-bul- tenhuis, waar klassen van de Oxfordse MARKTBERICHTEN ROELOF ARENDS VEEN, 11 april. Bloemen Anemonen 20-48, Lathyrus 95-1.80, Freesia Gloria Solis 44-58, White Swan 36-62, Golden Yellow 47- 56, Gold Coast 40-68, Irissen: Wedge- wood 1.30-1.70, Dominator 1.95, Narcis sen: Cheerfulness 27-45, overige bui tennarcissen 8-15, Tulpen: Striped Seal 27-44, Lustige Witwe 26-70, Edith Eddy 15-25, White Sail 15-33, Apel doorn 26-1.00, Rose Copland 29-61, Gol den Harvest 32-60, Paris 38-59, Cou leur Cardinal 39-43, Ornament 30-35, v. d. Eerden 58-67, Gidosnick 72-' Bartigon 40-52, Rijzende Zon 28-33. Piccadilly 36-64, Beauty of Volendarr 50-60, China Pink 48-56, Bellona 19-26,1 Dyanito 55-63 p. bos, Am. Anjers: 17-1 32, Rozen: Baccara 25-48, Carla 18-36. Super Star 25-28, Carol en Garhette 15-16 p. st. BODEGRAVEN - Kaasmarkt Aan voer 12 partijen. Notering 3,40-3,6 Handel goed. scholen een of meer weken hun lessen krygen. Men heeft daartoe verscheidene zeer eenvoudige gebouwtjes, over een groot terrein verspreid, opgericht. De bezoe kende schoolkinderen bereiden daar zelf hun maaltijd, hetgeen zeer kostenbe sparend is. In het kamp is accommodatie vooi zwemmen, tennis, volleybal en basket bal. Vooral voor de Leidse raadsleden was dit bezoek Interessant omdat in kringen van het Leidse stadsbestuur al enige tyd wordt gedacht over een der- geiyk schóól-buitenhuis. Leldenaars meerderen. Maandagavond was de beurt aan de tafeltennissers om met elkaar slag te le veren. In een niet-officleel toernooi ble ken de Leidenaars veruit de meerderen van een tweederangs Oxford-team. Bij de officiële wedstrijden van vrydag zul len zg het zwaarder te verduren krijgen. Uitslagen: damesenkelspel: 1. Llan Ro denburg, 2. A. Waterspoon: damesdub belspel: 1. Lian Rodenburg en Rla Wan- sink, 2. A. Waterspoon en A. Walnes; gemengd dubbelspel: 1. Ed. Fallaux en A. Waterspoon, 2. Cor van Zyp en J. Deacon. herenenkelspel: 1. Ed. Fallaux, 2. Ge rard Brouwer; herendubbel: Peter Brouwer en H. Amllto, 2. Ed. Fallaux en Northover. Verllezersronde dames: A. Haynes, verl.ronde heren; Cor van Zyp. G. Onvlé, 50 jaar in dienst van de gemeente Vanmorgen, om 10 uur reikte de loco-burgemeester, de heer S. Menken, in de kamer van b. en w. aan „Gerrit" Onvlé de zilveren ere-pennlng "uit, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De heer Onvlé, die 65 jaar oud is, was afgelopen zondag 50 Jaar ln gemeentedienst, met name in diens!) van de Stedelijke Lichtfabrieken. De laatste 20 jaar was de heer Onvlé ook chauffeur van b. en w. De wethouders en hun echtgenoten waren - wethouder Sannes uitgezon derd, die in verband met de uitwis seling Leiden Oxford in Oxford zit bij deze besloten bijeenkomst aanwe zig. r Wethouder Menken dankte de jubilaris voor zijn nooit geschonden vertrou wen en hoopte dat de heer Onvlé „een dure voor het pensioenfonds mocht worden. De heer Onvlé (die bij zijn 40-jarig dienst jubileum al een bronzen ere medaille mocht ontvangen) werd de bijeenkomst ten stadhuize met zijn vrouw en kinderen ontvangen in df directiekamer van de S.L.F. Daar spraken de directeur, de heer Y. Yke- ma en de afdelingschef, de heer Ha senberg. De zilveren jubilaris kreefl daarna in de bedrijfskantine een ca deau aangeboden en was vervolgens het middelpunt van een geanimeerds receptie.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4