i DERTIEN SPEELFILMS OVER SPIONAGE meubelen O 4? Burgemeester Breda misbruikt onkunde Raiffeisenbank haalt winst van 21.1 miljoen UW MENING Vanavond in de ether Witboek van Palestina beste van paas-t.v. PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 12 APRIL 1986 Beatrix en Claus in Valle de Bravo MEXICO CITY (UPII Prinses Bea trix en prins Claus z(jn naar Valle de Bravo In de omgeving van Mexico City vertrokken, waar ex-president Adolfo Lopez Mateos een weekendverblijf heeft. Hot. prinselijk paar zou daar volgens de berichten een dag blijven, alvorens hun huwelijksreis door Mexico voort te zetten. Volgens functionarissen op het vliegveld van de Mexicaanse hoofdstad kwam het paar daar donderdag aan uit Cozumel. waar het eveneens in een buitenverblijf van Lopez Mateos had ver bleven. Nedambelang bij Waco-Beton DEN HAAG De directie van de N.V. Nederlandsche aanneming mij voorheen fa. H. F. Boersma (Nedam) gevestigd en kantourhoudende te 's-Gravenhage en van Waco-Beton N.V.. gevestigd te Rot terdam. kantoorhoudende te Krimpen aan de IJssel delen mede. dat tot een nauwe samenwerking is besloten. Te dien einde heeft NedanT de helft van het inmiddels uitgebreide geplaatste - aandelenkapitaal van Waco-Beton verworven. Het ligt in de bedoeling om de huidige produktie door verdere mechanisatie op te voeren en daaraan enige nieuwe artikelen toe te voegen De directie blijft ongewijzigd. Tot de raad van commissarissen zullen toe treden de heren J. J. Crans en ir. C. J. Louw. directeuren van Nedam. De heer C. H. van Waning. directeur van Waco- Beton. is voorgedragen tot adviseur van Nedam. Hoger dividend Nievelt-Goudriaan ROTTERDAM De vergadering van commissarissen en directie van Van Nie- •velt Goudnaan en Co s Stoomvaart Maat schappij N V heeft besloten aan de ko mende algemene vergadering van aan deelhouders voor te stellen het dividend "over 1965 te bepalen op zeven pet in contanten (v.j. vijf pet). Nyma passeert dividend NIJMEGEN (ANP> In de vergadering heeft het college van commissarissen van de kunstzijdespinnerij Nyma N.V. te Nij megen zijn goedkeuring gehecht aan de jaarstukken over 1965. die in de aan staande vergadering van aandeelhouders zullen worden ingediend. Het netto verlies over 1965 ten opzichte van 1964 werd teruggebracht van ca. 1.900.000.— tot ca. 350.000.—. De stijging van loonkosten »Tn 1965 heeft dit verlies in belangrijke mate overtroffen. Er zal geen dividend - voorstel worden gedaan. Cammermans regisseert Ned. bijdrage (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Binnenkort wordt een begin gemaakt met de produktie van dertien documentaire speelfilms over spionage. Voor Nederland neemt de NCRV aan deze reeks deel met Paul Cammermans als regisseur. Eric Schneider, Julien Sclioenaerts en Liesbeth List zullen de hoofdrollen vertolken In de op beeldband vast te leggen splonage-affalre. Men wil de komende maanden gebruiken Vliegbrevet voor Annet Nieuwenhuvzen J (Van onze correspondent) algemene leiding bij deze internatio- ROTTERDAM Annet Nieuwenhuij- sielanden maar ook Canada en Japan. Dit betekent, dat de beeldbanden in minstens drie versies moeten worden uitgebracht. De initiatiefnemer is het bekende Franse televisiebedrijf van Gaumont, waar men onder andere contact zocht met de bekende drama turg David Koning van de NCRV. De (Advèrtentie) nale samenwerking zal berusten bij de bekende Franse filmregisseur Yves Cianti. Hij heeft ook bepaald, dat een belangrijk gedeelte van de t.v.-films moet worden opgenomen met een zogenaamde „onzichtbare" (candid )- camera. Voor de deskundige advie zen ten aanzien van de draaiboeken over deze spionageverhalen heeft Ci anti zich de medewerking weten te verzekeren van tal van experts op 't gebied van de spionagebestrijding. Koning vertelde dat voor de eerste maal in de historie van de Nederlandse televisie is, dat in ons land een pasklare speelfilm voor het beeldscherm wordt vervaardigd. Ove rigens dateert dit plan niet van de laatste weken. Geruime tijd geleden is Paul Cammermans, die destijds met weinig succes de speelfilm „Spuit elf" reigsseerde naar Parijs geweest. Bij Gaumonts Television werd de Ne derlandse synopsis uitvoerig doorge sproken, waarna Cammermans en produktieleider Karei Das van Ctne- centrum in Hilversum en Amsterdam aan het werk togen om de eerste op namen op het celluloid vast te leggen. Zo werd in Hilversum een filmlocatie ingericht in een lege omroepvilla. met de bedoeling om het overigens niet geringe budget van ruim één ton. zo efficiënt mogelijk te gebruiken. Ook in de hoofdstad werden tientallen me ters film opgenomen. Daarvoor had men een onbewoonbaar verklaarde woning op de Brouwersgracht hele maal met requisieten laten inrichten, zodat de buren van mening waren, dat ze clandestiene bewoners naast hun deuren kregen. Het ligt in het voornemen om de door dertien landen afzonderlijk gemaakte delen, waarin aandacht wordt besteed aan de manier warop internationale agenten hun geheime praktijken uit oefenen, allen in 1967 op het beeld scherm worden vertoond met een fre quentie van één aflevering per maand NSY Den Haag: Spui/Kalvermarkt Rijswijk: In de Bogaard de gratis topfor. GROTE WINST OPGROND (Van onze correspondent) BREDA De burgemeester van Bre da dr. R. M. A. A. Geuljans zal tijdens de raadsvergadering van woensdag avond een persoonlijke verklaring af leggen over de grondtransacties, die hij "heeft gevoerd niet de Haagse exploita- tlemnatschappij Midden-Hofstad N. en het seminarie IJpelaar. Hij zal dit doen naar aanleiding van de interpellatie, die de fractieleider van de Partij van de Ar beid, drs. P. Vis, tijdens deze raads vergadering zal houden. Aanvankelijk leek het erop. dat burge rmeester Geuljans tijdens deze interpel latie had moeten verklaren, hoe hij als privé-persoon een winst kon maken van ruim 75.000 gld. Tijdens de paas dagen is echter onverwacht 'n commu- -niqué uitgegeven door 't bisdom Bre da, waaruit blijkt, dat de burgemeester de winst ten goede heeft laten komen aan 't kleinseminarie Upelaar. Volgens het bisdom heeft burgemeester Geul jans al eind 1965 aangeboden om zijn ruim 75.00 gld. te laten toevloeien aan w IJpelaar. Opvallend is dat de burgemeester tij dens de persconferentie, die onlangs over 1 deze zaak werd gehouden, met geen woord over dit aanbod heeft gerept. Dr. Geuljans beweerde gisteravond nog geen kennis te hebben genomen van het com muniqué van het bisdom Breda. De bur gemeester zei ons geen antwoord te k n- nen geven op onze vraag door welke 1 overwegingen hij zich heeft laten leiden, toen hij het seminarie het aanbod deed de winsten aan het seminarie ten goede te laten komen. Hij verwees ons naar het onderzoek, dat momenteel door de commissaris der koningin wordt inge steld, en naar de verklaring die hij woensdagavond voor het front van de raad zal afleggen. Er gaan geruchten, dat de burgemees- tor dit aanbod is Ingegeven door Inter ventie van hogerhand. Bedoelde „hogere Instanties" nemen, zo vernemen wij, 't standpunt in dat bij deze grondtransac ties geen strafbare feiten zijn gepleegd, maar wel zou men van oordeel zijn, dat burgemeester Geuljans niet die voorzich tigheid In acht heeft genomen, die bij zijn functie past. Ook mag worden aan genomen dat het bisdom Breda de grond- manlpulstles van dr. Geuljans aanvan kelijk met enige bevreemding heeft ge volgd. Een ambtenaar van de Raad van Arbeid te Breda schrijft over deze kwestie in een brief aan de koningin, dat de burgemees ter gebruik heelt gemaakt van de on kunde van de seminarieleiding met be trekking tot de toekomstige bestemming van de grond Of de burgemeester de winst aan het seminarie afstaat of ook niet. doet volgens deze briefschrijver niet terzake, omdat het misbruik van ambte lijke kennis door de burgemeester een feit ls. De ambtenaar vraagt de koningin te willen bevorderen, dat de burgemeester Aan de grondtransacties tussen dr. Geuljans eri het seminarie is een lange reeks van onderhandelingen en grond- verkopen vooraf gegaan tussen het semi narie en rijkswaterstaat, die grond dig had voor de aanleg van rijksweg 27. Het klein-seminarle raakte bij deze transacties ruim 2 ha grond kwijt en bovendien een ander stuk grond niet meer benutten, omat de nieuwe rijksweg het van de rest van de terreinen geheel afsneed. Over de onderhandelingen, die daarna tucsen dr. Geuljans en het klein seminarie werden gevoerd, geeft het communiqué van het bisdom Breda de volgende verklaring: „Eind 1964 wendde dr. R. Geuljans, zich tot het klein-seminarle IJpelaar met "t verzoek 't door rijksweg 27 afgesne den deel te mogen kopen, mededelend hier te gelegener tijd voor zichzelf te willen bouwen. De koopovereenkomst voor 151.20 are kwam tot stand in april '65. De notariële akte werd verleden In augustus '65. Eind 1965 deelt dr. Geul jans het klein-seminarle mee. dat hij we gen zocht om de voordelen, die hem in middels door waardestijging der gron den waren toegevallen, geheel of gedeel telijk ten goede te laten komen aan hel klein-seminarie. Na het sluiten van d« koopovereenkomst was n.l. een plan ln onderdelen gepubliceerd, waarin de verbouwingsmogelijkheden werden ge concretiseerd. Het kleinseminarie, dat geen enkele behoefte had op de transactie van april '65 terug te komen, wacht de eventuele voorstellen van dr. Geuljans af. Dr. Geuljans bood aan 't kleinseminarie 'n gedeelte van de oorspronkelijk door hem gekochte grond (128,45 are) tegen de indertijd overeengekomen prijs (5,50 gld. per vierkante meter) vrij op na air te leveren, van welk perceel dr. Geul jans Inmiddels na 't eerst te hebben doorverkocht aan de NV. Midden-Hof stad weer eigenaar was geworden. Dit aanbod is op 11 maart 1966 geaccepteer Ditzelfde perceel heeft het klein-semina rie vervolgens te koop aangeboden aan de NV Midden-Hofstad voor 12.50 gld. per vierkante meter) welk aanbod op 17 maart is aanvaard. De notariële akten werden verleden op 21 maart". Tableau de la troupe van ..Ensemble" bekend talentvolle actrice bij het Nieu\ Rotterdams Toneel en bij de kijkers bekend uit menig t.v.-spel, heeft op Zestienhoven haar vliegbrevet gehaald. Deze charmante en artistieke doch ter van een befaamde Utrechtse Inter nist, gebruikt veel van haar vrije uren om bij de nationale luchtvaartschool te lessen. Annet, die avond aan avond zich gekluisterd weet tussen decors en het voetlicht, is nu weg van het op Je eentje vliegen in dfc vrije lucht bo ven het mooie Nede/landse landschap. Zij is ook vastbesloten om met haar sport door te gaan en ook de andere benodigde brevetten te halen, zodat zij zich vrij van land naar land kan verplaatsen. Overigens is deze 35-jarige actrice beslist niet van plan om haar toneel carrière op te geven. Integendeel, straks hoopt ze in staat te zijn om dank zij haar snelle verplaatsings mogelijkheden vele Europese toneel manifestaties te bezoeken. Televisie op nat. tentoonstelling Ned. Onderwijs HILVERSUM Op de Nationale On derwijs Tentoonstelling die van 14 tot en met 20 april op de Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs te Utrecht zal worden gehouden zal de Stichting Ne derlandse Onderwijs Televisie verte genwoordigd zijn met een gesloten televisienet in bedrijf. Terplaatse zullen diverse korte pro gramma's worden opgenomen en uit gezonden. Onder meer zullen autoritei ten uit kringen van het onderwijs wor den geïnterviewd ter zake van school televisie. Verder zal een aantal school televisieprogramma's dat de NOT in samenwerking met de NTS in de maanden april, mei en juni zal uit zenden, reeds worden getoond. Spaartegoed van stedeling stijgt UTRECHT De toevertrouwde mid delen van de coöperatieve centrale Raif feisenbank zijn In 1965 gestegen^ 'nut 609 miljoen tot 6,5 tólljard. Dit be tekent een toeneming van 12 /j procent ten opzichte van 1964. De groei van de middelen voltrok xich zowel In de sector van de spaargelden als In die van de rekenlng-courantgelden en termijn deposito's, zegt het jaarverslag. Ontslagen bij Vulcaansoord TERBORG (ANP) De huidige marktsituatie voor gieterijprodukten en de onzekerheid in de verwarmingsappa- ratenindustrie heeft de directie van Vulcaansoord N.V. gedwongen aan een dertig werknemers ontslag aan te zeg gen. Met deze maatregel hoopt de di rectie het personeelsbestand (thans nog ongeveer 300 man) af te stemmen op de huidige produktlemogeUjkhcden. Met vertegenwoordigers van de werknemersorganisaties is inmiddels volledige overeenstemming bereikt de voorzieningen, die voor de be trokken personeelsleden zullen worden getroffen. Dit houdt voor ongeveer vijftien werknemers een vervroegde pensionering in; voor de overigen zijn voorzieningen getroffen, zowel op korte als op langere termijn. Met de sociale omstandigheden, de leeftijd en de duur het dienstverband is hierbij reke ning gehouden. Inmiddels zijn er be sprekingen gevoerd met de directeur het gewestelijk arbeidsbureau over de herplaatsingsmogelijkheden van de betrokken werknemers, zo deelt Vul caansoord mee. De aanpassing van de activiteiten be tekent intussen niet dat er afdelingen zullen worden gesloten. Over de gehele lipie zal het aantal gewerkte manuren worden beperkt, zo verklaarde de di recteur, de heer G. F. van der Lee. zich In het openbaar van elke blaam rui vert dan wel afstand doet of ontheven Peter Sclïaroff. wordt van het burgemeestersambt. 1 Décor-adriseurj Jan van der WaL AMSTERDAM (ANP.' - Het toneel - en televisiegezelschap ..Ensemble" heeft de tableau de la troupe voor het'seiz 1966/1967 bekend gemaakt Het luidt volgt: Actrices: Jenny Arean: Adele Bloe- mendaal: Lia Dorana. Caro van Eijck. Magda Janssens. Sigrid Koetse. Heieen van Meun; Cobv Stunnenberg. Annabel Tausk; Pleunie Touw; Ine Veen. Acteurs: Wies Andersen (als gast'; Jan Apon; Chris Baay. Hein Boete. Roger Coorens. Amold Gelderman. Paul van Gorcum. Johan Kaart: Joe Knipscheer; John Leddy. René J. Lobo. Henk Molen berg; Ewout Quispel: Jan Retel: Hulb Roovmans; Senne Rouffaer: Ben Rooy aards Cor van Rijn; Dick Scheffer. Guus Drt. J. de Kleyn. van het Rijksmuseum Verstraete. Herman Vtnck; Lucas Wen- voor Volkskunde „Het Nederlands sing. Openluchtmuseum" te Arnhem, houdt Dramaturge: Louisa Treves. i op woensdag 13 april ln de aula van Regisseurs: Karl Guttmann, Jan Retel,het Stedelijk Museum te Schiedam een leasing over ..Het volksaard ewerk na 1600", Goedkoper aardgas De gepubliceerde verlaging van de aardgasprijs zou een lachertje genoemd kunnen worden, als de kwestie nader be keken niet zo treurig blflkt te zijn. Bij het genoemde verbruik van 2100 m3 wordt het vastrechtbedrag namelijk ho ger gemaakt, dan het eigenlijke gebruik, namelijk f 150 ten opziohte van f 147. Dit om hetzelfde bedrag te incasseren als by de „hoge" prijs van 9 cent per m3 is f 189 plus f108 vastrecht Het te exporteren gas kost slechts 5 cent per m3 voor Bel gië. Frankrijk enz Maar daar zal toch geen enkele verbruiker zijn die f 150 A f 192 vastrecht per jaar betaalt aan een Nederlandse instantie. Wanneer van prijsverlaging sprake was. dan zou men van de vastrechtprfls moe ten afblijven. Kan het buitenland ons gas betrekken zonder vastrecht, dan dient hier ook op die basis geleverd te worden. Dan maar liever géén export (goedkope) die ten koste gaat van de Nederlandse verbruiker. J. M. v d. L. urbanisatie en door het vestigen toren in stedelijke en verstedelijkte ge bieden neemt bet aandeel van de niet- agrarische besjdfringen bij de Raiffeisen- banken geleidelijk toe. Mede hierdoor kan de spaargeldontwikkeling bij de Raiffei- senorganisatie geen indicatie vormen vdor de bedrijfsMeoitaten van agrarische be drijven. Het totale bedrag van de spaar gelden kwam aan ttét einde van het jaar op 4.8 miljard, geadministreerd op rond 2.000.000 spaarrekeningen. Het uitstaande bedrag aan kredieten en voorschotten steeg met 338 miljoen tot in totaal 3.3 miljard. Met uitzondering van de eerste maand van het Jaar. is de organisatie niet genoodzaakt geweest een renteloos deposito, wegens overschrijging van de kredietrestrictienormen. bij de Nederlandse Bank aan te houden De agrarische financiering nam met 173 miljoen toe tot een totaal uitstaand be drag van 1.8 miljard. Bij de financiering van de eigen kring namen ook de middenstandsbedrijven weer een grote plaats in. Door aangepaste looptijden en gunstige overige voorwaar den kon deze krediet- en voorschotverle ning het noodzakelijke aanpassingsproces in de middenstandssector ondersteunen. De nettowinst zal, zoals gebruikelijk, geheel aan de reserves worden toegevoegd. Zij beliep in 1965 21.1 miljoen tegen 17.1 miljoen in 1964. De zichtbare reser ves zullen na deze toevoeging ruim 171 miljoen bedragen na voledige afschrijving van de vaste goederen en de inventaris. OTnüi TELEVISIE Hedenavond NEDERLAND I NTS. 19.00 Nieuws. 19 01 Klaas Vaak 19.05 Journaal voor gehoorgestoorden 19.32 Engelse les. 20 00 Journaal; VPRO: 20 20 Wereld op wielen. 20 50 Onaantastbaar. 21.35 Wat bezielt u? 22.05 Spel. SOC: 22 25 Socutera. NTS: 22.30 Journaal 2235 23.05 Teleac. NEDERLAND II NTS: 2000 Jour naal. NCRV: 20.01 Dieren kijken. 20.20 Haal je kjjkgeld terug. NTS: 20 45 De 900 onvergetelijke dagen van Leningrad. NCRV: t Is Grijs. 21.55 Attentie. CVK/IKOR: 22.10 Dichter bij NTS: 22.40 Journaal. TT/'IJ V.P.R.O.-televisie st •jH ei el(I OJ? Wielen m0j <je eerste aflevering nieuw t.i/.-magazine De V.P.R.O.-televisie start vanavond j van „Wereld op wielen", een nieuw televisiemagazine op automobiel- en verkeersgebied. Daarin wordt onder meer de eerste van een serie autotests uitgezonden, waarbij steeds een auto onder de tienduizend gulden aan een roadtest zal worden onderworpen. Tevens is er een demonstratie opgenomen van 't links voorrang geven in de praktijk. Naast deze beide onderdelen zullen nog enkele onder werpen aan de orde komen, die tot doel hebben meer inzicht te verkrijgen in het steeds meer gecompliceerde verkeer. De redactie berust bij Fred van der Vlugt (hoofdredacteur van „Autovisie") en Rob Maas verkeersredacteur „Autokampioen" en samensteller van „Verkeerstechniek"). Regie Paul Steenbergen jr. (Nederland I, 20.20). ..Spel", eenakter ran Beckett Woensdag NEDERLAND I AVRO: 15.30 Voor de kinderen. NTS: 16.10 Voetbal: PartisanManchester United. RADIO Hedenavond HILVERSUM I (402 m) KRO: 18.00 Zilvervloot. 18.20 Uitzending van de P.v .d.A. 18.30 Mannenkoor: mo derne liederen. 18.50 Van klanten en wanten weten. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.30 Kapel van de Koninklijke Luchtmacht. 19.50 So praan en harp: klass. en mod. liede ren en muz. 20.15 Moderne gewijde muz. 20.45 Eindhoven heeft zijn schouwburg. 21.20 Klass. gram. muz. 21.30 Kerkorgelconcert: klass. en mod. muz. 21.55 De zingende keric: een bloemlez uit het Gregoriaanse reper toire. 22.15 Zie Ik maak alles nieuw: cursus over geloofsleven en godsd. vorming 22.30 Nieuws. 22.40 Epiloog. 22 45 Lichte gram. muz. 23.55 Nieuws. HILVERSUM n (298 m) AVRO: 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.30 Teenscenes. showprogr.- 20.00 Nieuws. 20 05 Moderne muze. forum. 20 30 Het Een van de zonderlingste werken uit Samuel Becketts oeuvre kan ongetwijfeld de éénakter „Spel" genoemd worden. Volgens de toneel aanwijzingen van de aut.eur zelf staan op het toneel slechts drie elkaar rakende urnen, waar drie uitdrukkingsloze gezichten bovenuit monotone dialoog zeggen. De V.P.R.O.-televisie ran Kees van Iersei deze éénakter uit. Duidelijk komt hierin zijn levensbeschouwing naar voren: bijna alles moet voor mogelijk worden gehouden, terwijl er een berustende toon ontstaat als hij over de grote problemen van leven en dood schrijft. In de rollen: Liesbeth Struppert, Cocki Boonstra en Frans Vorstman. (Nederland I, 22.05). De negenhonderd dagen van Leningrad taire handelt over 't beroemde beleg De N.C.R.V.-televisie brengt vanavond een Russische fllmdocumentalre op het scherm, die zeker niet vrij is van Sovjetpropaganda, maar gezien het J historisch belang toch voor uitzending in aanmerking kwam. De doe urnen- in Leningrad ln 1941 door de Duitsers, dat negenhonderd dagen duurde. Tijdens deze periode stierven er in de stad 625.000 mensen. Dit aantal zou nog groter zijn, indien de Duitsers erin geslaagd waren hun plan het uithongeren van de stad ten uitvoer te brengen. De bevolking zag echter kans een weg naar het Russische achter land open te houden: die over het dichtgevroren Ladogameer. De documen- taire werd geregisseerd door W. Solovzov. (Nederland II, 20.45). Composities van Jaap Vranken Ter herdenking van het feit. dat tien jaar geleden de componist Jaap Vranken overleed, wijdt de K.R.O.-radio vanavond 'n programma aan de kerkmuziek van deze componist. De grote betekenis van Vranken is hierin gelegen, dat h(j een gelukkige samensmelting heeft weten te bereiken van waardevolle stijlelementen uit de kerkmuzikale traditie met eigentijdse klankmiddelen. Daarvan is met name z(jn Missa Polyphonica een overtuigend voorbeeld. Vanavond wordt onder andere dit werk uitgevoerd door het Sacramentskoor uit Breda met T(jn van Eyk aan het orgel. (Hilversum I, 20.15). p Ned. Nat. jeugdorkest: semi-klass. Scene uit ,ySpel", muziek. 21.30 Spoor - weg! luisterwed strijd. 2230 Nieuws. 22.40 Actualitei ten. 23.00 Cabajazz. cabaretprogr. met jazz. 23.55 Nieuws. van de zonderlingste éénaktera uit het oeuvre van Samuel Beckett. (Nederland I, 22.05). 484 m) 18.30 Nw RADIO VERONICA (192 m.) Van 18 00 tot 20 00 uur. vlak voor het hele uur nieuwsberichten - 18 00 Veronicas jukebox. 19 00 Joost mag het wetenl 20 00 Dlscologle. 21.00 Non stop popu laire platen. 22 15 Leer dansen. 22 30 Jazzjoumaal. 23 30—1.00 Gram muz. BRUSSEL Ned. (324 m) 16.00 Nwi. BRUSSEL Frj pram, nl 22.15 jazz NDR-WDR (309 nu - 19.25 Amuse ments muziek. 20.45 Klass. muziek. 23.20 Kamermuziek. 1.00 Gevar. muziek. ENGELAND BBC '330 m) 19.30 Klass muziek 2315 Klass. muziek. ENGELAND BBC (1500 m) - 21.30 Rhapsodie. 0.15 Amus. programma 1.00 Woensdag Horospel. 22.00 Nieuws. Zaterdag en zondag veel doublures j? ER nogal wat overeenkomsten at KRO en NCRV-t.v. ons respectievelijk zaterdag cn zondag bo den. Beiden kwamen met een neger- show op basis van spirituals, beiden hadden een eenakter en beiden een documentair beeld van een ver land met een charitatieve inslag. Tenslotte was er op elke avond een normaal routine- programma. respectievelijk Het gulden schot en Lochboek. Al met al geen reden om te veronder stellen dat. er dit paasweekeinde naar iets extra's was gestreefd, ware het niet dat de KRO-documentaire. gewijd aan de Palestijnse vluchtelingen, zo bijzon der goed was uitgevallen ..Witboek van Palestina" begon met een verhelderende historische terugblik en gaf vervolgens, zonder politiek partijkiezen, een duide lijk beeld van het schrille heden en de mogelijkheden voor de toekomst We vonden het een knap werkstuk van Manus v d. Kamp (regie» en Marius Kooistra (produktie). Henk Neumans redactie en commentaar was goed af gestemd op Peter Pennarts' filmbeel den. Geen wonder dat reeds direct na de uitzending aanbiedingen voor hulp kwamen Die hulp kan naar: Ridders van het Heilig Graf. giro 676000 Bus- sum. met vermelding t.b.v. Palestijnse vluchtelingen. Jan van Hillo's NORV-documentaire over Ethiopië was ons té duidelijk evangeli serend in zijn geboden tegenstelling van de o ao nobele Noorse luthenaanse missie en de o zo achterlijke inheemse Kopten We geloven dat een dergelijke voorstelling met meer peet in een kyd« HILVERSUM I (402 m) NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Dagopening. 7.20 Klass. gram. muzaek. 7.30 Nieuws. 7.45 Radiokrant. 8 00 Nieuws. 8.10 Gewijde muziek. 8.30 Nieuws. 8.32 Lichte gram ♦muziek. 9 00 Voor de zieken. 9.35 ^Waterstanden. 9 40 Voor de huisvrouw. 10.10 Moderne planomuz. 10.30 Mor- gendienst 11.00 Mod. kamermuz. (gr.). *11.30 Lichte gram. muz. 12.27 Voor *land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12 40 Variant actual., .reportages, berichten en lichte gram. muz. 13.30 Vocaal J ensemble en solisten: liedjes van de Britse eilanden (opn. BBC). 14 00 Boeren en burgers in Buitenveen. 14.30 *Cello en piano (gr.): klass. muz. 1510 mogen helpen in plaats *Mod. muz. (gr 15 50 Bijbelvertelling d. jeugd 16.00 Voor de jeugd. 17 00 daarom ook dat de hardwerkende ♦Praatje. 17.15 Amusementsmuz. (opn.' sympathieke Noren van een dergelijke JWDR). 17.50 Overheidsvoorl. Mens en* voorstelling van zaken niet gediend samenleving. zouden zijn. Na de negeröhows stond het gospel- HILVERSUM II (298 nu VARA:* festival van saterdag het dichtst bij Nieuws "elite gram. m,u» zijn oervorm: de godsdienstoefening, al Nieuws 810 L.chte gram.. werd ook hier het theatrale element niet Vnn a,lc mark"i111;-71'" geschuwd Volop theater was vhndag kbow, gram. mua. VPRO. 0 hl Bijbelse the Alvin Ailey American Dance Thea- perk van c vriend vraagt t van hem te komen beleren. En Actualiteiten. 11.05 Licht platenprogr. en praatje. 12.00 Nieuws. 12 02 Actuali teiten 12.05 eGzellige Hollandse plaat jes. 13 00 Nieuws. 13.02 Actualiteiten. 13.05 Gevar. platenprog. 14.00 Nieuws. 14.02 Actualietiten. 14.05 Gevar. pla tenprogr. NRU/AVRO: 15.00 Nieuws. 15.02 Lichte gram. muziek. 16.00 Nieuws. 16.02 Volksliedjes uit Engels sprekende landen. 16.30 Rhythm and blues (gr.). 17.00 Nieuws. 17.02—18 00 Gevar. platenprogr. voor automobl- RADIO VERONICA (192 m) - Van 8 00 tot' 20 00 uur. vlak voor het hele uur: Nieuwsberichten 7.00 Ook goeiemnrgen. 9 00 Muziek terwijl u werkt, verzoekpiatenprogramma. 10.00 Koffietijd. 1100 Hulsvrouwenpmgr., 12 00 Gezellige muziek. 14 00 Voor de Jeugd, met o a. teenagershows. Nederl. Jeugdhitparade. 15 00 Woensdagmid dag-speciaal. 16 00 Gram 16 45 Tijd voor toppers. 17 00 18.00 Teenager programma a-*.#-***-* *-*>*■*»»■ vaarbij de spirituals alleen nog maar aanleiding waren tot soms zeer vaardig ballet. De eenakters: zaterdag Dit is het einde, het wat macabere maar in opzet en uit voering geslaagde spel dat de KRO een jaar geleden al via „II" uitzond en zondag het voorlopige afscheid van Memorandum van een dokter, waarvan we namens tal van kijkers hopen dat het in het volgende seizoen zal terug- Om Het gulden schot te missen keken we zaterdag naar n. Daar bracht de AVRO een aardige show onder de titef ..Rah-rah" waarin Jef de Groot en Bob Rooyens ruim gelegenheid kregen hun experimenteeriust bot te vieren. We vin den dit toe te juichen. Ons t.v.-amu sement zit een beetje in het slop en al experimenterend kan men daar mis schien uitkomen Het ondernemende tweetal tekende ook ditmaal weer voor een aantal geslaagde effecten. Op tweede paasdag is krachtens over eenkomst met de Bioscoopbond een speelfilm taboe De NTS vond bij de B:1t6e commerciële t.v een redelijke rempla^ant in Olive La timers edhtge- genooteen goed voorbeeld van hoe door voortreffelijke acteerkunst een in feite verouderd stuk een boeiende vorm kan krijgen. De Abbey Lane Show be wees daarna dat ook Amerika zijn heel middelmatige amusementsprogramma's heeft. T Miniaturen, lezing. VARA: 10.00 Lich- te gram. muz. 10.45 Voor de kleuters. J *11.00 Nieuws. 11.02 Voor dp vrouw.* 11.40 Blaastrio en klavecimbel: klass Jen mod. muz. 12.00 Licht instrument* septet. 12,27 Voor land- en tuinbouw *12.30 De Amsterdamse Politiekapel.ï *13.00 Nieuws. 13.10 Actualiteiten en* kalender. 13 25 Melodieën uit film en* musical (opn'. 13 45 Gesproken por-* tret. 14.00 Tenor en plano: mod. llede-* *ren 14 25 Radiodansorkest: klass.* muz. 15.00 Voor de ieugd. om 16.00* Nieuws. 17.00 Voor de zieken. 17 30 J Promenadeorkestamusementsmuziek HILVERSUM III (240 ml en FM kan.) - NRU/KRO: 9.00 Nieuws* 9 02 Licht gevar platenprogr 10.000* Ontdek uw reis Het schijnt, dat de opgave voor de 3de ronde (zie onze krant van zaterdag 9 april) sommigen ln twijfel heeft gebracht bij welke tekening nu een onderschrift moest worden geplaatst. Om eventuele misverstanden uit de weg te ruimen delen wij ten overvloede mede. dat het de bedoe ling ls. dat het gevraagde onderwerp be trekking moet hebben op do cartoon, die rechts van de tekst staat, dus de tekening die ook door de jeugd moet worden ge- Vg.kieurdL Ranst en Kunstenaars Ad Willemen exposeert van 9 tot en md 23 april zijn prenten in galerie ,,Slr- J gers", Herman Heyermanslaan, Eind hoven. De tentoonstelling wordt ge-1 opend door Serge Largot, kunstschil der en literator te Antwerpen. Ro Mogendorffc exposeert van 16 apri tot en met 22 mei zijn werken ln de Rijnzaal van Gemeentemuseum Arn hem. De tentoonstelling wordt ge opend door prof. V. P. S. Esser. Bob Verstraete houdt naar aanleid)nc van zijn. op verzoek van het i terie van O. K. en W. gemaakte reis naar Japan vrijdag 15 april „Mickery". Rijksstraatweg 202-204. I Loenersloot een lezing over het Ja panse No-Toneel. Walter Kous, een der directeuren toneelgroep „Centrum" houdt zondag-1 middag 18 april een zogenaamde rea ding over een tweetal moderne No spelen in „Mickery". Rijsstraatwe; 202-204. Loenersloot. Het geheel word'| afgewisseld met Kabukimuziek. Hans Ydo en Frank Letterie cxposerei vanaf vrijdag 22 april hun tekeninger en beelden in het Rijksacademie Beeldende Kunsten. Stadhouderslaar 86. Amsterdam. Het Utrechts symphonic orkest gee: vanavond ln Parijs een uitvoering Bach s Ma tithe us Passion Het Amster dams Oratoriumkoor en een groe; Nederlandse en Engelse solisten lenen daaraan medewerking. Piet 1 Egmond is de dirigent.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2