Aan de Lijtweg komt een Quick-servicestation ir* STRAATSCHENDERS IN AMSTERDAM De klok van de Petruskerk wijst zaterdag weer de juiste tijd aan De Leidse Courant AKTIEVE BEZORGERS TARIEFSWIJZIGING DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG T APK» 19®) DO: GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEEST ONTEIGENINGSPLANNEN AANGENOMEN Een groot aantal leerlingen Jonge dames van de „Stichting Interkerkelijke Gezinsverzorging" bevolkte gister avond tjjdens de sitting van de Oegst- geestae gemeenteraad de publieke tri bune van de raadszaal. Een „les", die ze met veel belangstelling hebben gevolgd. Overigens een lofwaardig streven van dit. Instituut., dat navolging verdient, te rneer daar er sinds de J.l. gehouden ver kiezingen nogal eens het venvyt „ge brek aan communicatele" Is gevallen. Overigens was er nog een verheu- j auto' gend feit te constateren n.l. dat. Ir. Van i station De voorzitter wuifde haar bezwaren gedeeltelijk weg en vond het zeer be langrijk als er een goede servicesta tion zou zijn naby het nieuwe winkel centrum, dat gerealiseerd gaat worden. Vestiging aan de Abtspoelweg stuit op planologische bezwaren. Ook wethouder v. d. Voet hield een pleidooi voor het geen voorgesteld was. De heer Brouwer (P.C.) releveerde nog even aan de dis cussie van 9 september '65. Hij zag lie ver meer reparatieinrichtingen voor dan tevens 'n benzine- gekoppeld zijn. Dunné (VVD) voor het eerst sinds ge- j „Kans op 'n reparatieinrichting is er ruime tyd (na het ongeval dat hem alleen als wij „over het Kanaal zijn", overkwam) weer aan de beraadslagingen j verklaarde wethouder v. d. Voet. „Voor deelnam. Burgemeester H. L. du Boeuff andere suggesties verkrijgen wjj geen vertolkte namens het college en de goedkeuring". Hetgeen de voorzitter raadsleden de blijdschap en vreugde j beaamde! over het herstel van genoemd raadslid. Ir. v. Dunné bedankte voor de hartelijke ontvangst. SERVICE STATION In aansluiting op hetgeen vorig jaar september al ln de raad ter sprake was geweest, n.l. verkoop van een perceel De heer Bouland (WD) vond het overigens meer teleurstellend dat b. en w. niet met een plan zijn gekomen. „Als u zegt dat er andere plaatsen zijn voor een service station", zo wendde hij zich tot wethouder v. d. Voet, „dan willen wij, de raad, dit weten. Wij moeten keuze doen". Spreker voelde voorts wel wat i grond aan de Lijtweg aan Rooyakkers' het voorstel van mevr. Samkalden automobielbedrijf voor de vestiging van bungalowgrond te verkopen aan de fa. Rooyakkers. „Bij plaatsen quick service station werd gister avond dit voorstel wederom aan d« raad voorgelegd. Nu beter gedocumen teerd. Intussen werd het Algemeen Bur- gerl. Pensioenfonds benaderd aangezien er plannen waren dat dit fonds alsnog een vijfde flatgebouw zou realiseren naast de vier reeds bestaande gebou wen aan de Hofdijck. Dit Pensioenfonds heeft echter mede gedeeld dat het tot zijn spijt geen moge lijkheid meer zag ter plaatse een gelijk- zinepomp bij bungalows halen wij de „standing naar beneden", zo liet de wethouder hier zijn gedachten over gaan, hetgeen de heer Bouland fel deed pro testeren. „Als wij dus het bungalowplan niet willen degenereren dan maar andere buurt". De heer Brouwer (P.C.) zag ook vorm van discriminatie. Nadat de Ima ginaire „benzinedampen" opgetrokken crd het voorstel In stemming soortig gebouw rendabel te exploiteren. Kebracht. Men ging akkoord met de Deswege kwam het servise station dus j verkoop van de 1600 m2 aan de Ljjtweg opnieuw in discussie. Mevr. O. J. Sam-voor de somma van 240.000 gulden. 10 kalden (P. v. d. A.), had bezwaren op j stemmen vóór, en vijf tegen, zoals uit grond van het feit dat de Lytweg geen de hemming bleek, uitvalsweg is, dat het pensioenfonds in een schrijven bezwaren had geopperd tegen eventuele overlast, die bewoners van haar flatgebouwen zouden kunnen ondervinden. „En bovendien", zo be toogde spreekster, „spreekt artikel ze ven van de verordening benzinepom pen, dat vestiging kan geweigerd wor den in de omgeving van kerken en scholen. En aan de Lytweg zal het ser vice station recht tegenover een kleuter school komen". Zy deed het voorstel een terrein aan de Absspoelweg, zynde twee kavels bungalowgrond, te verkopen. ONTEIGENIN GSPLANNEN Na enige discussie werd voorts het onteigeningsplan „Oegstgeest - Meren- wyk" en „Oegstgeest - Morskwartier" goedgekeurd. In het preadvies behan delende het voorstel tot goedkeuring var genoemde percelen kwam een zinsnede voor die bij enkele raadsleden op be zwaren stuitte. „Tot dusverre is hel niet mogeiyk gebleken het meerendeel Vragen over benoeming directeur Sportstichting Het PSP-raadslld de heer E. R. Frans beeft rich naar aanleiding van de be noeming van een directeur van de ge- meenteüjke Sportstichting met vragen tot b. en w. van Lelden gericht. Deze benoeming, aldus de heer Frans, ge schiedde vóórdat de betreffende veror dening, regelende de taakverdeling tus sen de gem. Inspecteur voor de lichame lijke opvoeding en de belde gem. in specteur reep. adjunct-Inspecteur voor onderwijs, de raad is gepasseerd. Deze functie ln >Un nieuwe vorm bestaat der halve nog niet en de benoeming is vol gens de heer Frans prematuur. Door hem wordt thans gevraagd: a) Wat waren de meest zwaarwegen de argumenten van uw college reeds thans deze benoeming te effectueren, zonder het seniorenconvent, de com missie Personeelszaken en de commissie voor Onderwyszaken van het voornemen van uw college in kennis of ter sprake te brengen, terwyi aanvankelijk bij de besprekingen waarbij mededeling werd gedaan om de functie te herzien, de In druk werd gewekt, dat geen functionaris binnen het ambtenarencorps van onze gemeente voor de nieuwe functie ge schikt was. b) In hoeverre heeft de langdurige absentie wegens ziekte en ziekteverlof gedurende ultimo 1965 en primo 1966 van de heer G. P. Philipsen. die my overigens voor deze functie wel geschikt lijkt, hierin een rol gespeeld? c) Zyn er op de gebruikeiyke wijze advertenties geplaatst en zo ja. zyn goe de kandidaten serieus onderzocht op geschiktheid, zodat er van een „vrije competitie" kan worden gesproken? VERLENGING TERMIJN VRIJWILLIGE PREMIEBETALING INVALIDITEITSWET De Raad van Arbeid te Leiden deelt De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid heeft dezer dagen de termijn, waarbinnen nog vrijwillige pre miebetaling ingevolge de Invaliditeits wet mogelijk was. verlengd van 1 ja nuari 1966 tot 1 Januari 1967. Deze mo gelijkheid geldt voor de verzekerden, voor wie nog niet het voor het recht op invaliditeitsrente vereiste minimum van 150 premies is betaald. Zij kunnen een verzoek bij de Raad van Arbeid in dienen om in de gelegenheid te wor den gesteld het tekort bij te betalen. Dit verzoek zal echter slechts inge willigd kunnen worden, indien m dan drie Jaren na de aanvang verzekering, doch vóór 1 januari 1965; MBHBRNjNN Invalide is geworden in de zin der In- K)0p jannie Onderwater. B: Pim Hoe- validiteitswet. Voorts zal men dan eerst ven Qerry v. d. Laan. Irene Hengeveld, invaliditeitsrente in aanmerking Greetje Engels. Marian de Jong, Aad brief Nadat belde wethouders zich een wUle hadden teruggetrokken werd even ln het kort beraadslaagd over verhoging jaarwedde van 7500 naar 8100 gulden ■s jaars conform het gestelde in van C.S. Het nieuwe salarisbedrag geldt gemeenten van 14.001 tot 18.000 inwo ners. Op een vraag van de heer Brouwer (PC) of het verlies van een aantal in woners by van kracht worden van dc annexatieplannen op 1 juli a.s. invloed heeft op het advies Inzake het inwoner tal, zoals in het voorstel genoemd, ant woordde de voorzitter dat gerekend wordt naar de stand van het ogenblik, Men ging zonder hoofdelyke stemming op het voorstel in. Voor de pry» van 49.000 en 68.000 gulden ging men ak koord met de verkoop van twee percelen bungalow-grond in het terrein Oegst- geest-Noord. der nog nodige gronden langs minne- ïyke weg te verwerven". Een regel die niet vermeld had behoeven te worden, aangezien het een „voorlopig onteige ningsplan betreft", merkte mr. Berg- meyer (KVP) op. „trouwens er moet nog met de schikkingen begonnen wor- „Waarom zullen wij ons druk ma. over de onteigening als deze grond straks toch naar Leiden gaat", zo werd gezegd door mevrouw Smits-Witvliet (VVD). De voorzitter herinnerde eraan dat deze gang van zakeu te wyten was aan hegeen de raad destijds had vast gesteld. Het is in het algemeen belang dat de gemeente Oegstgeest gewoon met de voorbereidingen doorgaat, zolang de grond nog niet Is overgegaan aan Lel den. Een tegemoetkoming dus aan de stad. Hiermede voorkomt men dat het minneiyk regelen of onteigenen stag neert. Het voorstel werd aangenomen. De huurovereenkomst met het Ryn- lands Lyceum werd wederom voor vijf jaar verlengd tot 31 augustus 1971. Het voorstel „noodbestuurspost" werd te ruggenomen, nadat B. en W. ln een ge floten zitting deze zaak had toegelicht. Dit laatste naar aanleiding van vragen van de heer mr. J. Bergmeyer (KVP). GEMEENTEWERKEN Op het terrein van Oud-Poelgeest waar gemeentewerken de scepter zwaait moet nog een groot aantal voorzienin gen getroffen worden, o.a. de bouw van een 3e betonnen bedrijfsruimte (loods), van een broeikas en materiaalberging en voorzieningen aan een bestaande loods op het terrein van Poelgeest is en 273.000,-, beschikbaar. Mevr. Smits- Witvliet vroeg of de loods die bqge- bouwd gaat worden inderdaad de laatste loos op het terrein van Poelgeest ls en de heer Brouwer (PC) wilde graag we ten of de uitbreiding van de kwekerij Inderdaad noodzakelijk is. Wethouder J. F. M. Steenmetser antwoordde dat deze loods inderdaad de laatste is en de heer Brouwer ontving de mededeling dat de kwekerij na uitbreiding aan de eisen voldoet. „Door eigen kweek van zomerplanten kan de gemeente veel goedkoper werken. DEUGDELIJK TROEPHUIS Voor de verbouwing van de paarden stal by de Mariahoeve tot troephuis t.b.v. de zeeverkenners, wordt een kre diet beschikbaar gesteld van 18.000,-, tevens ging de raad akkóord met ver huur van dit troephuis tot 1 januari 1970 en toekenning van een extra sub sidie. Een vierde voorstel werd op ver zoek van drs. J. de Graaf, met instem ming van de overige raadsleden, aange houden tot behandeling van de begro ting, hetgeen in het najaar plaatsvindt. Nadat enkele minder belangryke pun ten onder de hamer waren doorgegaan, leverde de rondvraag nogal wat stof tot gesprek. De heer N. van Weizen (PC) informeerde naar de nieuwe busregeling van de NZHVM. De maatregelen op het gebied van Openbaar Vervoer te Oegst geest waren nogal ingrijpend, zoals eni ge tijd geleden in een preadvies was ver meld. Intussen heeft het college van B. en W. contact gehad met de NZH en nu deelde de voorzitter mede dat alles ongeveer bij het oude blijft. Lijn 11 naar Leiden Zuid-West komt echter te ver vallen. Lgn 12 zal gewoon blijven rijden, terwyi de lijn Noordwijk (43) door de Oegstgeesterlanen zal lopen. Hierdoor zal men toch nog biyven profiteren van een ruime vervoersfrequentie. By het bouwen van ons gebouw aan de Papengracht anno 1665, had men, evenals nu, met nozems te kampen. Kloppartqen van „gangs" kwamen herhaaldelijk voor. Smyten en gooien met stenen kostte zelfs aan twee burgers een oog. Burgemeester Cornells Hooft besloot dan ook krachtdadig op te treden en gelastte de „halfwassen braessens van jongens en andere oproerkraayers ln het Rasphuys op te sluiten". Waren zij daar ook nog onhandelbaar of brutaal, dan werden zij met hun hoofd ln een houten blok geklemd en eens „dapper ghegeeselt". Naast het Rasphuys bevond zich nog een tuchthuis, waar ouders tegen betaling hun onwillige zoons konden laten afranselen, net zolang tot zij biyken van beterschap gaven. Hielp dit helemaal niet, dan stuurde men ze naar Indië, Of dergeiyke methodes in deze tijd wel of niet bruikbaar zouden zyn, kun nen wy niet beoordelen. Wel kunnen wy U zeggen, dat De Leidse Courant een ruime en eeriyke reportages van alle gebeurtenissen geeft, zo wyd de wereld strekt tot m uw eigen straat. DE LEIDSE COURANT IS THANS DE MEEST UITGEBREIDE KRANT VAN LEIDEN EN VERRE OMSTREKEN JUBILEUM SCHRIJFBLOK met afbeelding van ons gebouw uit de Gouden Eeuw en het unieke Leidse Courant-speldje. Ondergetekende: geeft als abonnee van De Leidse Courant op: Betaling zal geschieden per: week maand x kwartaal x Doorhalen wat niet wordt verlangd. Deze advertentie na invulling opzenden aan: BUREAU DE LEIDSE COURANT, afd. Abonnementen, Papengracht 32, Lelden. Honderden leerlingen van lagere scholen zwommen voor hun diploma in Zweilandbad Gemeentebestuur droeg 3000,- bij aan de restauratiewerkzaamheden De torenklok van de Petruskerk heeft duidelijk zichtbare vernieuwingen onder gaan. Eenleder, die op de Lammenschansweg de blik opslaat naar de wyzerplaat, die overigens helemaal geen wijzerplaat is, doch slechts torenmuur met daarop aangebrachte cyfers, ziet twee glanzende, fonkelende wtjzers, trots pronkend met hun nieuw verguldsel. Hetzelfde beeld vertonen de andere drie wyzerplaten, MAANDAG 4 APRIL Storm Buysingstraat, A: Johan Boelee. Damlaan 22, A: John van Steyn, Nelly Brandt, Wim van Dorp, Marga Over- dyk. B: Annemieke Smidt Damlaan 1, A: Yvonne Leugering, Robbie van Put ten, Marga Houthoff. B: Henny Swarts, Loes Pijnaken, Evert Groen Frans Neu- gering, Marent van Rhyn, Robbie van Winkel. Hoge Morsweg, A: Dick van Oosten. B: Joyce van Caubergh, Anne ke Duiverman, Jaap van Zee, Sjaak van Ryn, Ko Dernee. Adriaan Pauwstraat, A: Marjan de Mooy. Hans Francken, Annemarie Szirmai, Pieter Swager, He- leen Westrik, Guusta de Mooy, Agda Mulder. Tirke Karim, Elbert Ploos van Amstel, Bart de Mooy, Willy v. d. Mey. B: Maaike Valkenburg, Jannie Hallink, Bob Dykema, Henk Oudewater, Bart Schaberg, Peter Roos, Bas Verhoeven, Leo Stronks. Hoge Morsweg, A: Jeanet- te Dees, Hans Rietdyk, Rudy Phillppo, Cees Kant. B: Martien Geerlings. Haar lemmerweg, A: Rita Struik. Sumatra- 6truat, A: Henny Heshusius. B: Rob v. Norden. Sumatrastraat, A: Stien Kolpa, Ditte Vermeer, Hennie Botermans, Nel ly de Bruin. B: Ada Struyk, Jannie van Strien. John Nievaart, Wil Moerland, Aad Bleyenberg. Ronny Rijsbergen. Freek Giibler, Hans v. d. Kwaak. Wil lem de Zwygerlaan, A: Freddy Voge lenzang. Hans Brouwer, René Wouters. B: Ronny van Poelgeest. Nelly Haar lem. Marga Leget, Mirjam Krulstum, Tineke Brouwer, Hans Brugmans. Thea Lindeman. Marnixstraat, A: David Te gelaar, Arjan Nell, John de Ru, Lenie Bekema. Jan Erades. Rynshurgerslngel, Elly Kirrewir, Cor Jongejan, Yvonne j pijpje, met VERWARRING Deze zichtbare tekenen zijn echter niet de enige vernieuwingen. Het uur werk wordt ook gehel gerestaureerd. Daar dit werk nog niet gereed is,'en het uurwerk derhalve niet functio neert. krijgt men de merkwaardige situatie, dat het slagwerk de diverse tijdstippen slaat, terwijl de wijzers het daarmee in het geheel niet eens schijnen te zijn. Dit wekt echter alleen bij niet ingewijden verwarring. Drie monteurs van de firma Elder- horst te Zoeterwoude zijn reeds drie weken bezig met hun halsbrekende toeren in het nokje van de toren. Om in de toekomst onderhoudswerkzaam heden te vergemakkelijken heeft men een praktisch systeem bedacht. Naar de 48 cijfers heeft men van binnenuit j gaten geboord. In ieder gat steekt Kiel. Drie Oetoberstraat, A: Gerard Bouman, Greetje v. d. Weyde, Anja v. d. Hooge, Desiree Sanders, Ria Sloos, Wilma Siebert, Piet Schellingerhout, Henny v. Es, Ronnie Doregee. B: Wies- je Geerlings, Cor Rysbergen, Johnny Boom, Koos Zwaan, Corrie Vermeer, Piet Crama, Folkert van Kan. Stadhou derslaan, A: Gerrit Selier, Kees-Jan Scholte. Lineke Koelemeyer, Bea Din- kelman. Tineke de la Rie, Marjan Chau- dron, Reinemarie Smit, Liesbeth Bro- kaar, Jólanda Frank, Heillie Steneveld, Francien Gauw, Corrie Verhoef. B: Elly Versluys, Wim Vijlbrief, André Schal- ker. Boshuizerlaan, A: Ronald v. Eijgen, Kees Seriier. Thecla van Heugten, In- grid Lelieveld, Wilco Buil. René Jansen, Ronald Verhagen, Marijke Gerritsma. B: Charles Leidelmeijer, Mario Berend- sen, Willy Peterse, Dicky de Wilde, Nol v. d. Vooren, Wim Koree, Tonnv Schou ten. Louise van Dijk, Mirjam Wiegmans, Marthie Roelandse. Kennedylaan, A: Henk van Veen, Jan W. Smit, Marjan Buis, Koos Brussee, Ella v. d. Kraats, Fieke Keekstra. B: Wilma de Ru. Cesar Franckstraat 1, A: René Opdam, Sjaak Ooijendijk, Mary Jeuster. Gerard de Bruin. Harrie Kore. André van Buuren. B: Hans van Rijn, Bob Goulooze. Frank Dings. Paul Reekers. Sjaak Waalwyk, Leotine Devilee. Cesar Franckstraat 5. A: Michael Breel. Jan van Hemert, Elly Ravensbergen, Marianne v. d. Voort, Simone van Maanen, Hans van Hemert, Jaap de Vos, Ingrid Witteveen. B: Den nis Hoogervorst, Henk Brouwer, Michael Jacques. Marcel Neuteboom, Carla Stik- i het eind daarvan i B: Willy Heineman. Rynshurgerslngel, kelorum, Gerald Prast, Hedy v. Sprang, lamp. Wanneer een lamp defect zou raken hoeft men dus niet uiterst ge vaarlijke stunts uit te halen aan de buitenkant, doch is het voldoende de buis uit het gat te trekken en zo de lamp te verwisselen. Bij het middelpunt van de wijzers heeft men een mansgat gemaakt, zo dat eveneens van binnenuit de wijzers gedemonteerd kunnen worden. Om een naud de Bruyn. Theo Rijnsburger. Ludie v. d. Leek. B: Jeroen Krijt, Frits Jagers, Wilma Zwarts, Ingrid v. d. Reyden. Elise v. d. Wijngaarde. Hennie v. Zuuk, Rob de Klerck. Berrit Harland. Arda Denninger. Lammenschansweg, A: Mar jan v. d. Ploeg. Wilma v. d. Pool, Beppie Spierenburg, Guusje Hogenboom. Willy van Veen. Jcanette Groenewegen. B: Margriet Petsholt. José Rijksen, Annie Opdam. Franchimontlaan, A: Rudi Lut- jenshuis, Paul Meerpoel, Wim van Zijp, Ineke Huigsloot, Ronald Everaers, Ansje edRie, Marika Ruigrok, Willemijn Berk, Anthounet Loenen. José Vrouwenvelder. B: Chrit Deckers. Lorentzkade 15a, A: Bernhard Heller. Sylvia Borst. Leonie van Amsterdam, Simone van Leeuwen, Els Duindam, Annet Maassen, Jan de Best. Jos v. d. Berg. B: Peter v. d. Berg. Joop Mulder, Paul v. d. Bos. Anja Kok. Gonny v. d. Mey, Theo Beekman. Kees Maassen. Kernstraat, A: Barta Koore man, Gaby van Slee, Anneke v. d. Kaij, Antonieke Humme, Martien Brugman, Rieneke Kanbier, Peter Kettenls, Ron nie Hornes. Toos Uildersma, Henk Roo. zendaal. B: Peter Schouten, Jacques Rta Veldhuizen, Anja Flippo. Hana joop Cornet. André BrUMee Johan Wa- Voortman. Marian Smit. Drtk Smit. Han |g_■>- zenaarlaan. A: Joke Wleffermg Clara j Bnijn M|(.k< Brlnkra,„ v„a Deur. kunnen komen op het tijdstip, waarop bij regelmatige wekelijkse premiebeta ling het aantal van 150 premies had kunnen zijn bereikt. Groep I: 1. Dames Sier—Van Zijl 74. 2. Tan—Philips 73. 3. Klinkenberg - Smittenaar. 4. mevr. HarloffHarloff 65. 5. KoningenVerwey 64, 6. dames Derogee—Winkler Prins 57, 7. De Vries Biesot 52. 8. mevrouw Vroom—Foppe, Groep II: 1. Verkuil—v. Helvert 81. g. Rodenburg—Wesseling 74. 3. echtpaar De Vrind 72. 4. v. d. Steen—Kappers 66. 5. Dek—Goedhart 63. 6. echtpaar Jansen 58. 7. dames BernardBon 48. 8. v. d. Burgv. Ingen 42. Groep ni: 1. dames Stigter—v. d. Ende 80. 2. Jansen—Rip 76, 3. De Vries Lodder 70, 4. mevr. den DekkerRiel 61, 5. Reus—De Heer 57, 6. Biesotv. Weizen 56, 7. echtpaar v. Kempen 55, 8. Middelham—Beugelsdijk 50. Groep IV: 1. SelierKoning 48. 2. mevr. Vrtjenhoek—Rompes 42. 3. echt paar Ttjssen 42. 4. Robbers—Lepelaar 40. 5. Kammeraatv. Kempen 37, 6. BloemhofDe Hoog 25. 7. v. Ra- venswaayEngels 18, 8. echtpaar Koornwinden niet aanwezig. Prins. Driftstraat 77, A: John Burg, Vera Lagendijk, Wim van Putten, Margriet Philippo, Frans v. d. Kay. Pe ter Aben, Liesbeth Nieuwenhoven, Cobie Zandvliet, Irma Goosens. B: Freddy v. d. Berg. Aad de Vos, Marianne v. Veen, Loesje Koenen, Janny Lebèbre, Johnny Seegers, Trudy Nieuwenburg, Cobie Es, Kees Keijer, Loes Loof, Hans van Velde. Ronald v. d. Heijde, Wilma van Strien, Hans Gottmer, Nico Eradus, Frits Duyzend. B: Kees Leugering. Hans dcWolf. Yvonne Selier. Willy Merts. Carla Neuteboom, Suzan Visser, Paul Oudendorp. Jaap Azier, Peter Noorl, meger. Oppenlieimstraat, A: Yvonne Krol. Carla Goddijn, Ria Verhoeven. B: Bea v. d. Kleij, Jan Bom. Loes van Kes- teren, Mleke de Mol( John Braak, Theo v. d. Veer. John Knijnenburg, Rob Brink. Oppenlieimstraat, A: René Boels- Janneke Rusman. B: Marjolgn Roos, Christa v. d. Mark. Zoeterwoudsesingel, Inge Theunissen, Manda de Wolf, Robby A: Ben Baak, Herman v. d. Voet. Tel- van Lambalgen, Ronald van Aggelen, derskade, A: Louis Jansen, Erik Plena, I jr;no Dreef. Jan Boon, Anita v. d. Eyn- -5 Mulder, José Haubs, Annemarie Kloots, Nelleke v. d. Wilk den_ Jet Gastj Paui Vogelensang. Mar- Alle Tesker Timorstraat, A Carln d. i Yvonne van Looy Robbie Tan, Wiebe tijn Peetsold, Gerard van Tol, Betsv VS""» Van Koolstra. Frits Rietkerk. B: Rudi v. d. j Mader> Martin v. d. Veen. Sylvia Ouds- Brugge, Gerry Verhoog, Flits Roessing Tujn Pam goomen, Guus Verhagen, hoorn, Sandra van Rhee. Asserstraat, Iterson, Erik Rietbergen. B. Peter Jan w. Snieder. Margaretha v. d. Hoed, A: Marianne Sont, Marise Breedveld Hans Ranselaar, Frank Jansen. Wim pMen Houweling, .José Bonda, Elly Zwik- Schiebroek, Els Lardee, Hans Koome. ker, Tonnie Neuteboom, Piet Bakker, Meershoek, Benno Baak. Thea Lamboo, Wilma Bakker. Wllbort Kessels, Jan Meershoek, Hanny Lovink. Driftstraat 49, A: Leo Leurink. Ab Dronkert, Cor Gqsman, Henk Pauw, LIeske Gluvers, Sari de Graaf, Marika de Wit, José Dub- belaar, Frans Offerman. B: Truus Siera, Jenny Dubbelaar, John van Seist, Frans v. d. Broek. DINSDAG 5 APRIL Boshulzerkade, A: Kees v. d. Oever, To ny de Vos, Leonie v. d. Linden, Marleen v. d. Toorn, Carin Adriaanse, Hans van Elberg, Harry Pronk. Peter Nievaart, Annette Jansen, Pieter Verstraaten, Carla Doornekamp. Corrie van Spron- 8us. B: Jaap Bruin, Peter Harteveld, Joke Meyvogel, Bennie Boa. Eugenie Janssen, Robin Jordena, Elvira ds Rn, Robbie Smits. Da Cnstastraat. A: Vera Vriend, Corrie Rijsdam. John Smit. B: Marleen Rooyakkers. Sophia van Ton geren, Carla Hartevelt, Truus Krapels. Clska Scheffers. Ter llaarkade. A: Leo Brahoven. Ceciel Noordman, Erik v. d. Hoeven, Marcel v. d. Linden. B: Elise v. d. Klein, Kees v. d. Hout, Cor Boot. Obrechtstraat, A: Joke Wervelman, Jó landa den Os, Louise van Nieuwkoop, Hans de Boer, Dlederik Willemse, Lide- wey Willemse, Charlotte van Keulen, Menso Groenewegen, Tonny Horsman, Klaas Mol, Mary Peper. B: Robert de Boer. Leo Verkalk, S. Sastrowijoto. Lorentzkade 61, A: Rudi Thomas, Piet v. 4. Boogaard* Rien pan Weizen, Ra- Riet Koren. Japke Meinema, Roland Visser. B: Irene Haasbroek. Lenie Huis man. Inge Seriier. Hans Kret, Jim Poe- teray. Pete Teekens. Wilma Boter. Van Vollenhovenkade, A: Fieke Kalkman. Sjaak van Dijk, Nico van Dee, Jan-Dick de Nie. Greetje van Iterson, René Vos, Marian Dokter, Elly v. d. Kwaak, Adri aan Sasburg, Jan Brokaar. B: René Smittenaar, Rieneke Gaasbeek. Llzelot Wierike, Koos de Klerck, Peter Peterse, Ma Boom. Du Rleustraat, A: Catrien de Jong, Jan Mosselman, Marjanne van Veelen, Jan-Chris v. d. Ende. B: Wim van Dorp. Germen Smeenk, Rudi Boom man, Hans Trap. Peter Bliek, Hana Ou- ander te kunnen bewerkstelligen heeft men binnenin de toren een soort omloop gemaakt. De cijfers kunnen niet van binnenuit gedemonteerd worden. Dat is de reden, waarom deze niet verguld zijn. Dit zal le zomer echter beslist nog ge schieden. Hoe een en ander in z'n werk zal moeten gaan, is nog niet duidelijk. Het is een vrij kostbare zaak daarvoor steigers om de toren aan te brengen. Goedkopere oplossingen als hangende stellages brengen weer veel meer risi co voor de uitvoerders. Men zoekt nog lar een oplossing voor dit probleem. SUBSIDIE Hoe noodzakelijk en verfraaiend deze vernieuwingen ook zijn, de kos ten waren niet gering. De gemeente heeft echter, gezien het feit, dat de klok ook het algemeen belang dient, een subsidie verleend van 3.000.- Giften uit de parochie en van buitenaf vulden het bedrag aan tot 6500.- Daarbij waren ook giften van niet- katholieken uit de omgeving. Zaterdag zal, voordat het donker wordt, 't uurwerk weer functioneren. De grote wijzer, die een lengte heeft anderhalve meter, zal dan na een gedwongen pauze, met her nieuwde kracht zijn rondjes gaan draaien. Het is bijzonder leuk, dat het, dank zij het ijverige werken vai monteurs, gelukt is voor Pasen de klok weer gereed te hebben. Er komen echter nog bijkomende kosten. Het is begrijpelijk, dat het kerkbestuur zich nog steeds aanbe volen houdt voor giften. Aanwinsten voor R.K. bibliotheek Ontwikkellngslectuur Banning; Confrontatie van Oost en West; Bazin: Loüvre; de Beavolr: De tweede sekse, dl. 1; Calder: Een medi sche revolutie: Chapel: Gegeven voor U (liturgie); Cl8nek: Met God in Rusland: Congar: Evangelie en beschaving, dl. 2; Conté: Jalta; Coudreau: Het kind eD probleem van het geloof; De Kerk in de catechese; Elseviers medisch gezins- boek; Ernst: Thleme's sterrenboek; Fio- let: Dilemma doorbroken; Fransen: De genade; Geboorteregeling en katholieke levensvisie; van Gelder: Grondslagen van de rekendidactlek; idem: Een oriën tatie in de orthopedagogiek; idem: Ver nieuwing van het basisonderwijs; H. Goddijn: Sociologie van kerk en gods. dienst; Jager: Geloven na kerktijd; Jan- Bouwers en bouwen in het verleden; de Klerk: Grietjebie, schoonheid van Suriname; Koller en Anders: Zoölogie; Krook: Toeren door Gelderland, dl. 2; Larlve: Vannacht varen de Hollanders; Liefland: Deeroly en de Decroly- school; Llfton: Werken ln groepsver band; Lips: Mens zijn in het huweiqk; der Mark: Zaadetende tropische vo gels, dl. 3; Michelmans: David Hume; Mooy: Adriaan van der Veen; Mulders: Het mysterie der kerk; Mudrak: De Ni- belungen; Over de priester; Pater Gre- gorius: Sociologie van de niet-westerse volken; Pelzer: Leo Vroman; Peters: van de jeugdige eistentie; Pflieger: Het celibaat: Pulles: Door test en pop penkast; Reid: Ecologie; Rhodes: De ontwikkeling van het leven op aarde; Roth; Autoritair of democratisch op voeden?; Sagan: De laatste troef; Sa menzijn in liefde; Schreiber: De tien geboden; Soeur Jeanne d'Arc: De reli gieuze in de kerk; Stolk: Avonturen met leeuwen; Teilhard de Chardin: Lof lied; idem: De menselijke groep; Tuc ker: Karl Marx; Tussen atheist en ge lovige; Varaday; Gara-Yaka; Voor hoeve: Prinses Marianne der Nederlan den; Walgrave: Op de grondslag van het woord; Werk van nu; Winter: Rid derschap; Woodward en Lyman Gold smith: Hoe werken elektronen; Zimmer- mann: Knippen en naaien. Nederlandse romans: Van Aken: Slapende honden; De- medts: Alleen door vuur; den Doolaard: De goden gaan naar huis; Fabricius: Dag, Leidseplein; Ferguson: Het bloed en de haaien; Gijsen: Harmagedon; Haasse: Een nieuwer testament; Van Kerkwijk; De stervende dode; Kley- mens: In de greep van de kreeft; Kloek: Mijn dochter van achttien Mulisch; Het zwarte licht; Schmitz: Al les valt op zijn plaats; Van der Veen: Een idealist; Vos: Spelen met spoken; Van der Wal: Te goed voor deze we reld; Van Zuydveen: De veertiende Vertaalde romans: Cleary: De liefde als vaderland; Danella: Het uur der waarheid; Frison- Roche: Vuur onder de sneeuw; Gio vanni: De gevangenen; Hedayat: De blinde uil; Hemingway: En de gaat op idem: Mannen zonder vrouwen; Jouve: Paulina 1880; Ka- zantzakis: Vader Janaros; Ledward Het was op een zomerdag: Ljeskow: Het kapittel; Mason: Lakshmi; Mittel- holzer: Driestemmig levenslied; Nor den: Eerlijk duurt het langst; Roth; De geschiedenis van de 1002e nacht Savage: Tabaksvallei; Shaw: De schuil plaats: Simmel: Ik beken: Söderholm: Geborgen oogst; Spark: De vrijgezel len; Stickelberger; Het wonder van Leiden; Vaizey: Dierbaar gisteren; Wright: Heer, wat een dag. Engelse romans: Auchincloss: The rector of Justin; Eastwood: The Chinese visitor; Fair: Try anything once; Gardner: The case of the waylaid; Gasken: The file on Devlin; Greene: The Comedians; In- nes: The strode venturer; Kenyon May you die in Ireland; Lewis: The evolution man; Mac Donald: The Fer guson affair; Queen: The scarlet let ters; Ross: A view of the Island; Sa- royan: One day in the afternoon of the world; Sheed: Square's progress; Spark: The Mandelbauw gate; Waugh: "Hie mule on the minaret; Wyndham: Trouble with Lichen. Kamer uitgebrand Gistermiddag 12 uur was een lek kende aansluiting van een butagas kachel oorzaak van een brand op het terrein van de Verenigde Touwfabrie- ken te Leiderdorp. Mevrouw Le Maitre, die het voormalige kantoor van de fabriek bewoont, wilde de kachel aan steken, doch de aanwezige gelekte hoe veelheid gas vloog in brand. De be drijfsbrandweer was direct ter plaatse, doch kon niet verhinderen, dat de I kamer geheel uitbrandde. De gemeen telijke brandweer hoefde geen dient le doen. De verzekering dekt de schade. Show Leidse zaken in Stadsgehoorzaal De Stadsgehorozaal is gedurende het paasweekeinde het domein van enige Leidse zaken. In de kleine zaal expo seert de fa. J. van Zijp Zonen vanaf vandaag tot en met Tweede Paasdag 11 uur 's avonds fietsen en bromfiet sen van alle bekende en gangbare fabrikaten. Voor automobilisten met parkeermoeilijkheden is op de show van de fa. Van Zijp een plqatsje in geruimd voor opvouwbare fietsen. Het grootste gedeelte van de Stads gehoorzaal is evenwel afgehuurd door de fa. Langezaal en Zoon. die een zeer grote collectie meubelen van vele stij len heeft ondergebracht in de hall, de grote zaal en de foyer. De Stadsge hoorzaal en de exposities zijn niet toe gankelijk op Eerste Paasdag. De minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, mr. M. Vro lijk, heeft op advies van een daartoe door hem ingestelde commissie, een reisbeurs voor 1966 verleend aan de Leidse fotograaf Chr. P. Stapels. LEIDEN, 6 april. Groenten An dijvie 1.15—1.32; Snijbonen 4.805.60: Kroten, gekookt 55; Prei 4857; Ra barber 5168; Spinazie 3971; Uien 16—34; Witlof 1.48—2.26 per 100 kg. Klasse extra Komkommers A 70; idem B 57; idem D 52; idem C 46; Sla 21 per 100 stuks. Raapstelen 49; Ra dijs 1838. OEGSTGEEST Geboren: Inge Marieke, d.v. J. G. Belksma en J. H. van Rooijen; Maria, d.v. D. Stravers en L. Vooys; Petra Helene, d.v. B. G. Moolenaar en J. M. Roodenburg. Ondertrouwd: L. W. M. Menken en J. G. Vis. Getrouwd: R. Enthoven en M. C. C. de Witt Wijnen; H. G. Avé Lallemant en W. M. J. de Boer; J. G. W. Stijgers en C. Wehrmann. Overleden: A. H. van Leeuwen. NOORDWIJK „BRANDSCHOON STRAND" In het kader van de viering „Hon derd jaar badplaats" wordt zaterdag 9 april de actie „Brandschoon strand" in Noordwijk ingeluid. Onder auspi ciën van het werkcomité zullen enkele duizenden schoolkinderen het strand voor de badplaats zuiveren van aan gespoeld hout, stookolie en dergelijke ontsierende elementen. De bijeenver gaarde rommel wordt daarna met pe troleum overgoten en als enorme vreugdevuren verbrand. vraagt voor Leiden en randgemeenten t Hoge honorering. Aardige Job voor intelligente scholieren. Sollicitaties: bureaus Papengracht 32. Leiden, tel. 20935 Botsing met staartje in Noordwijk Een 25-jarige koopman uit Gelsen- kirchen botste gisteravond op De Grent te Noordwqk met zijn personenauto te gen een daar geparkeerde wagen een Leidse timmerman. De Duitse gast bleek zich in een eetgelegenheid te heb ben getrakteerd op veel geestrijk vocht en onder invloed daarvan zyn auto te hebben bestuurd. Beide wagens werden zwaar beschadigd. Voor de snackbarhouder kreeg de bot sing nog een staartje, want hq had in zyn zaak zonder vergunning sterke drank verkocht. Tegen hem werd proces verbaal opgemaakt terwqi een aantal flessen met cognac en Jenever door de politie ln beslag werd genomen. Feestversieringen te Noordwijk vernield Een groepje baldadige jongelui in de leeftyd van 17 tot 21 jaar hield zich gis teravond onledig met het vernielen van de met zoveel moeite en kosten door de bewoners aangebrachte verslering van de Schoolstraat te Noordwijk aan Zee. Een inmiddels gewaarschuwde politie patrouille trof de heren aan in een na bijgelegen snackbar. Daar de belhamels eenparig verklaarden van geen vernie lingen af te weten, werden zij, tien in getal, onder politietoezicht naar hét hoofdbureau geleid. Na een hartige toe spraak van een politieman kozen zij eieren voor hun geld en volgde een vlot te bekentenis. De door hun vandalisme aangerichte schade werd aan het bureau contant afgerekend terwyi aan het Schoolstraat-comité excuses werden aangeboden. Voor deze keer kwamen zij er met een ernstige waarschuwing af maar by een volgende maal zullen zij zonder pardon voor de politierechter moeten verschy- ORANJEVERENIGING NOORDWIJK BESPRAK FEESTPLANNEN Op de vergadering van de Oranje vereniging te Noordwijk in hotel-rest. De Beurs kon de voorzitter, dr. H. Kruyt, weer de trouwe kern van com missieleden en belangstellenden begroe- Uitvoerig werden daarna de feest- plannen voor dit jaar besproken. Het bestuur deelde mede, dat de festiviteiten deze keer niet zullen plaatsvinden op het Lindenplein, maar in de omgeving van 't raadhuis en de Grote kerk. Men bleek begrip te hebben voor de noodzaak van deze verhuizing al zullen de Noordwgk- Binners wel even aan het nieuwe feest terrein moeten wennen. De aubade van de schooljeugd op ko ninginnedag vervalt dit Jaar. Daarvoor ln de plaats komt het kindercorso, dat ter viering van het eeuwfeest van de badplaats op 30 april a.s. wordt gehou den. De traktatie van de schoolkinderen vindt daags tevoren plaats. De jaarlijkse sportmiddag ter gelegenheid van de verjaardag van prins Bernhard zal op 25 juni woi'den gehouden. De kronings feesten in september worden ingezet met een etalagewedstrijd met keuring door het publiek. Voorts vermeldt het programma een puzzelrit, een viswed strijd in de Leidschevaart, ringrijden op al dan niet versierde fietsen, kussen slaan. het traditionele tobbetje steken, tonrollen, een schietwedstrijd, ringrijden met paard en sjees, de Ronde van Noordwijk, ringrijden voor bromfietsers, touwtrekken en een stoelendans. De keuring van de versierde sjezen j vindt weer plaats op de laan van de buitenplaats „Offem". Omtrent de verschillende feestpro gramma's volgen te zijner tijd nog na dere mededelingen. SchletniemvN van „Blijf voor 't Land". Bij de laatste schietwedstrijd van „Blijf I voor 't Land" te Noordwqk werden de volgende schutters met de buks winnaar van een wisselmedaille: le klas J. Plug j 49 p., 2e klas J. G. Schneyder 44 p., 3e klas J. Iedema 40 p. In de 2e klas behaalden J. G. Schney der en P. Slingerland een geüjk aantal I punten maar door een beter geplaatst I laagste schot werd Schneyder winnaar. I In de KSO-competitie werden de wis selmedailles gewonnen door: le klas D. A. Lüschen met 57 p., 2e klas A. van Beelen 52 p. Ingaande l april 1966 is ons ADVERTENTIETARIEF voor familieberichten, personeelsadvertenties en andere advertenties 22 CENT PER M.M. Contracttarieven voor zakenadvertenties belangryke reducties. Nadere inlichtingen verstrekt gaarne onze ADVERTENTIEAFDELING PAPENGRACHT 32 TELEFOON 01710—20826

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4