Infiltranten aan Thaise grens Laveren tussen Zwendel waardeloze DDR-Marken ontdekt FRANKRIJK WIL DOOR NAVO GEEN OORLOG VOEREN VOOR F 6000 VAKANTIE IN VOLKSREPUBLIEK CHINA I DINSDAG 5 APRIL 1968 Geen gezag buiten Bangkok Verwisseling met Westduits geld fataal Jeugd is niet synoniem met negativisme Europa blijft verdeeld door Jaltaverdrag LUCAS VAN LEYDEN LEIDSB COURANT PAGINA 9 i Link Bruggen BANGKOK In westerse kringen in Thailand wordt wel beweerd, dat de rode infiltraties in het noorden en in het oosten van het land ©en beetje worden opgepijpt vanwege de verslaving aan Amerikaanse dollarinjecties, die reeds jaren in officiële kringen bestaat. Behalve het bedrijven van corruptie-met-een-glimlach de vorige premier, veldmaarschalk Sar it Thanarat, maakte het zó bont dat hij na zijn dood in het openbaar moest worden gedesavoueerd zouden ook lichtvoetige vormen van politieke chantage tot de eigenschappen van de Thai-regering behoren. Door de eeuwen heen heeft Bangkok zich een meester getoond op een meei tactisch dan gevaarlijk wapen: het ele- gant tegen elkaar uitspelen van om ringende, of een acute dreiging vor- mende staten. In de negentiende eeuw werd met grote vaardigheid tussen de 1 Engelsen en de Fransen door gelaveerd. In de twintigste eeuw gebeurde het zelfde met Amerika en Japan Siam stond officieel aan de zijde van land van de rijzende zon, maar verloor de oorlog toch niet! en nu zijn het de Verenigde Santen en rood-China, die als Scylla en Charybdis zijn. De Amerikanen, dikwijls zo denigre rend voor goedgelovig versleten, zijn echter niet zo naïef dat ze de eventuele bijbedoelingen van Thailand verwaar lozen. Ze hebben in Zuidoost-Azië een vastomlijnde taak op de schouders ge nomen een taak, die op 't ogenblik parallel loopt met de doeleinden van 't militaire bewind van veldmaarschalk Thanom Kittikatsjorn. Zeker is dat Washington er rekening mee houdt dat „het volk van mooie meisjes en vriendelijke boeren" wat die vrouwen in Thailand betreft: wie lijkt er eigenlijk niet op de knappe ko- gingin Sirikit? nooit veel weerstand heeft opgebracht, als het politieke tij dikwijls van de dag op de nacht, keerde. Vandaar dat het deze „gemakzucht" Indirect aan het bestrijden is door krachtig steun te geven aan projecten, die de verdere ontwikkeling van het grote achterland ten doel hebben. Bangkok mag dan de welvaart zelve zijn, in de afgelegen gebieden van het noorden en het oosten heersen nog bij zonder primitieve toestanden. Er zijn vaa geen wegen en scholen. De agra riërs daar hebben zelden of 'nooit een gezagsdrager gezien, en weten nauwe- lijks waar de hoofdstad ligt? Wat de staat, waartoe ze behoren, voorstaat, is hun veelal eveneens een raadsel. Er Is zo goed als geen voorlichting, en de enige bezoekende mensen uit „de grote stad" zijn de handelaren, die de land- bouwprodukten opkopen. Infiltranten Een bij uitstek geschikt terrein dus voor rode infiltranten, die dan ook in toenemende mate de Mekongrivier over trekken. Ze komen uit Laos, Cambodja, Birma en zelfs China en hebben hun politieke en militaire training in com munistische kampen gehad. De mees ten van hen zijn Thais, die een wrok te gen hun land koesteren, maar er zijn er ook ettelijken bij, die uit een Noordviet- namese bevolkingsgroep stammen. In het begin van de vijftiger jaren, toen de Fransen nog in Indo-China vochten, was er een vluchtweg van het tegenwoordige grondgebied van Hanoi (slechts 150 kilometer van de grens) naar Thailand. 40.000 mensen, die nooit zijn teruggekeerd niet mochten te rugkeren! maakten er gebruik van. „De ophitsers en opstokers", aldus 'n een Amerikaan, die zich in een officië le functie met de subversieve activitei ten in Thailand bezighoudt, „behoren allen tot een goed getraind kader. Ze proberen jonge boerenzonen naar hun kampen mee te lokken meestal in Laos gelegen en onderdeel uitmakend van de communistische Pathet Lao, die de ravitailleringslijn van de Vietkong naar Zuid-Vietnam openhoudt om ze te indoctrineren en militair te oefenen. Langzaam maar zeker wordt in de jungle een strijdmacht opgebouwd, die, als de tijd rijp is, in Thailand moet toe slaan". „Wanneer is de tijd rijp?" „Ik weet het niet; niemand aan deze kant weet het trouwens. Over Chinese radiozenders is al herhaaldelijk ge bruld dat de bevrijding van Thailand aanstaande is. Wel is ons uit rapporten van geheime agenten gebleken dat de communisten op hun tijdschema vooruit Dit kan beteken dat het moment van de open oorlog voor de deur staat, maar het kan ook best zijn dat Peking en Ha noi er slechts op uit zijn de aandacht van de wereld op een nieuw terrein van actie te vestigen. Een afleidings manoeuvre dus, want zó goed gaat het Ho Tsji Minh nu ook weer niet". Paar honderd Om hoeveel guerilla's het gaat, vindt het Amerikaanse hoofdkwartier in Thailand niet zo belangrijk. Ook al zijn het er maar een paar honderd, dan kunnen zij de autoriteiten toch veel last bezorgen. De oorlog in Vietnam heeft dat wel op overtuigende wijze geleerd. In Bangkok zouden voorts bewijzen voorhanden zijn dat de ondergrondse ac- Complimentje van Russell voor LBJ NEW-York (UPI) De Daily News in New-York schrijft dat lord Bertrand Russell president Lyndon Johnson „de slechtste president in de geschiedenis der Verenigde Staten" noemt. „Zo uit 't blote hoofd", aldus de Daily News", kunnen we geen groter compliment be denken dan te worden vervloekt door de bejaarde Britse pacifist. Ge lukwensen voor u, meneer de president, van harte". tlviteiten der communisten zich ook op het Chinese intellect richten. Een aan tal van de vele Chinezen die al van ge slacht op geslacht in Thailand wonen bijna totaal geïntegreerd en slechts met de ene beperkende bepaling dat ze geen grond mogen kopen zou reeds onder druk zijn gezet geld af te staan, of de onder een veelheid van dekman tels opererende rode agenten op andere wjjzen te steunen. Tenslotte komen er ln het uiterste zuiden van het land nog enkele honder den communistisch-georiënteerde vogel vrijen voor, die zich in bendeverband in de jungle verscholen houden. Ze zijn tijdens de burgeroorlog uit Malakka verjaagd en vormen in het geheel der dreigingen een potentieel gevaar. Wapendepots Hoe goed de infiltranten in het noord oosten van Thailand gewapend zijn, verklaart m'n zegsman, de Ameri- „Er zijn moderne wapendepots, zo wel voor als achter de Laotiaanse grens. Veel van de inhoud is van Chinese ma kelij, maar het is zuur genoeg te moe ten zeggen dat er ook heel wat Ameri kaanse wapens bij zijn. Nee, deze zijn niet in Vietnam buitgemaakt. We heb ben vroeger veel wapentuig aan Laos geleverd. Een groot deel hiervan is in handen van de Pathet Lao terecht ge komen". De bolwerken, die in Thailand al vast zijn opgericht om de communistische dreiging te kunnen keren, lijken voor lopig afdoende. In onder meer Udon, Ubon en Talki zijn Amerikaanse straal jagers en straalbommenwerpers gesta tioneerd, terwijl ook het vliegveld van De brede Rajadam. Bangkok een Amerikaanse luchtmacht basis geworden is. Deze militaire steun is een uitvloeisel van ZO AVO: de verdragsorganisatie Zuidoost-Azië, waarvan ook Enge land, Australië en Nieuw-Zeeland lid zijn. De in 1962 aangebrachte wijzigin gen houden in dat individuele hulp maatregelen getroffen kunnen worden, onafhankelijk van de zien- of denkwijze der andere partners. De Thai-regering zelf heeft eveneens het nodige gedaan. Ze heeft mobiele eenheden opgericht, die een drieledige taak hebben. Ze kunnen militair en HHI Het rijke, door communistische infiltranten bedreigde achterland. (Van onze correspondenten) MAASTRICHT Na het gezwendel met de zogenaamde kauwgumdollars werden de laatste weken enkele winke liers in Maastricht de dupe van kopers, die met Oostduitse Marken betaalden. Oostduits geld is in ons land niet ver handelbaar en heeft geen enkele waar de. Enkele dagen geleden betaalde in drogisterij te Maastricht 'n „klant" zijn inkopen met een dergelijk 100- Mark-biljet. Niet anders denkend dan dat het een hier gangbare Westduitse Mark betrof, betaalde de winkeljuf- Moskwa buiten haar oevers MOSKOU (UPI) Smeltende sneeuw heeft de Moskwa buiten haar oevers doen treden waardoor laag lig gende boerderijen en dorpen in de nabü- heid van Moskou werden overstroomd. In de Russische hoofdstad zelf bleef de rivier binnen haar oevers doordat in genieurs een groot deel van het over tollige water afvoerde via ondergrond se betonnen beddingen die aangelegd waren voor de ondergrondse rivieren die onder de stad stromen. zware sneeuwval en de snelle'dooi hebben het peil van de Moskwa ander halve meter doen stijgen. Onder de stad door stromen verschei dene rivieren de Neglinka, Presnia, Boebia, Kopitowka, Sosenka en Khapi- lovka. Voor de meeste ondergrondse ri vieren zijn kanalen aangelegd met slui zen waardoor men overtollig water van de Moskwa zonodig vla deze kanalen kan afvoeren. frouw het „teveel" betaalde terug in Nederlands geld, ervan uitgaande dat de klant haar voor 90 gulden Marken had gegeven. Naderhand kwam men tot de ontdek king dat het biljet waardeloos was. Er zijn de laatste weken meer betalingen geconstateerd bij verschillende winke liers, met kleinere coupures Oostduits geld. Er bestaat vooral in Berlijn een le vendige handel in zogenaamde Oost marken, die omgeruild worden vooi Westmarken tegen een koers van 8 tol 10 Oostmarken tegen één Westmark. De zwarte koers is dus circa tien cent voor de Oostmark. Dat wil zeggen, dat wanneer in ons land iemand betaalt met een 100-Markbiljet uit Oost-Duitsland en wisselgeld krijgt voor 90 gulden, hij een zoete winst maakt. Enige oplettendheid maakt dergelijke transacties echter onmogelijk. Ten eer ste staat op de Oostduitse biljetten dui delijk te lezen „D.D.R" (Deutsche De- mokratische Republiek), waardoor dus elke twijfel aan herkomst van het biljet onmogelijk is. Verder zijn deze biljet ten gesierd met de kop van Karl Marx met baard, een figuur die men nu ook niet dadelijk op westelijk bankpapier behoeft te venvachten. Zilveren penning voor jhr.P. Six •s-GRAVELAND (A.N.P.). Aan jhr. P. J. Six, res. kolonel der cavalerie b.d is hedenmiddag een zilveren penning uit gereikt. die werd geslagen ter herinne ring aan de tijd dat hij chef-staf was van de verzetsorganisatie O. D. (orde dienst). Tijdens een vorig jaar gehouden reünie van oud-commandanten en leden O.D./B.S. werd tot het slaan van deze penning besloten Zij was tevens bedoeld als gesohenk voor de toen 70-jarige jhr. Six. De penning werd ten huize van jhr. Six te "s-Graveland aangeboden door het initiatief-comité, bestaande uit de heren G. J. van der Noordaa (Zwolle); H. van Joolen (Neede); G. A. van Borssum Bulsnan (Wassenaar) en O, Ch. Wester - veld (Rijswijk). litioneel opereren wat dan ook wordt gedaan maar er zijn ook burgerspe cialisten aan toegevoegd, die de bewo ners van de afgelegen grensgebieden in psychologische zin bewerken. Scholen Er worden scholen gebouwd, wegen aangelegd en waterputten gegraven. Er wordt geleerd hoe men met eenvoudige middelen aan waterbeheersing kan doen, en hoe de landbouwopbrengsten verbeterd kunnen worden. Daarnaast brengt men de bevolking bij beter laat dan nooit! wat Thailand als staat voor haar betekent, en welke ge varen er van communistische kant te duchten zijn. Amerika en tot op zekere hoogte ook Australië en Nieuw-Zeeland steunen de- zogenaamde CSOC-eenheden zoveel ze maar kunnen. In het oosten van Thailand is reeds een door de Verenig de Staten betaalde zender in de lucht, die programma's in de verschillende streektalen geeft. ,Maar wat zegt de regering in Was hington over deze zaak?" Dit alles en nog veel meer gaat er om achter de glimmende facade van Bang kok. Honderden Europese toeristen lo er onbezorgd rond, zrch geen ogen blik realiserend dat in hun onmiddellij ke omgeving een machtstrijd woedt, en dat de oorlog van Vietnam slechts een goed uur vliegen van hen verwijderd ligt. De met verlof in de stad passagie rende Amerikaanse militairen nemen de vrolijke vakantiegangers met cyni sche blikken op. De Boeddha's, de tem pels, de zilveren sigarettenkokers en 't lakwerk zijn te zeer in strijd met de al les beheersende werkelijkheid van de jungle. Jongens achter IJzeren Gordijn gedwongen GOETTINGEN (UPI) Onder drei ging van wapengeweld zijn zondag twee Jongens uit West-Duitsland door Oostduitse grensbewakers gedwongen via de prikkeldraadversperring de grens te overschrijden en vervolgens gearresteerd. De douane uit Goettingen verklaarde dat de jongens, broers van 15 en 19 jaar oud, naar Oostduits grondgebied waren afgedwaald, maar aan de West duitse kant van de prikkeldraadver sperring bleven. Het incident gebeurde in de buurt van de plaats Duderstadt. Toen de jongens weer naar West duits grondgebied wilden terugkeren, verschenen de Oostduitse grensbewa kers en bevalen de jongens de prikkel draadversperring te overschrijden. De jongens gehoorzaamden waarop ze in een legerauto werden weggevoerd. Zon dagavond werden zij echter terugge bracht en mochten naar Westduits grondgebied terugkeren. Vrachtauto botst tegen trein ROERMOND (A.N.P.). Tussen Roer mond en Weert is vanmorgen omstreeks aoht uur een vrachtauto met oplegger in botsing gekomen met de trein Maastricht —Amsterdam. De chauffeur en zijn bij rijder konden zich in veiligheid stellen door juist voor de botsing uit de cabine te springen. Het ongeluk gebeurde op een met automatische halve overwegbomen beveiligde overweg. De chauffeur zou misleid zijn door de plaatselijk zware mist. Het treinverkeer had ongeveer twee uur vertraging. DRS SCHMELZER: (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG „Het Is echt niet waai dat de jongeren per se extremistisch willen zijn, hetzij naar links of rechts. Zij willen graag een bewuste keuze maken en zij letten daarbij scherp op de beginselen van de partij en en zij willen mensen afvaardigen, waarin zij vertrouwen stellen KVP-fractielelders dra. W. K. N. Schmelzer, zei dit gisteravond in een KVP-televisieuitzending, waarin hij met partij voorzitter mr. P. Aalberse en premire mr. Th. Cals onder leiding van oud-minister mej. mr. M. Klompé namijmerden over de verkiezingen. Mr. Aalberse zei: „Wij gaan ervan uit, dat alles wat constructief is. niet nader be hoeft te worden toegelicht. Daardoor wordt het goede van reg- ing en parle ment onderbelicht en valt er teveel ac cent op het negatieve. Deze les kunnen wij wel trekken". Minister-president Cals toonde zich geschokt door de „overwinning van het negativisme". Hij was met name verrast door het verlies van PvdA en KVP L. Limburg, omdat door de regering toch wel iets is gedaan voor dit gewest. Mej. Klompé sloot het gesprek op genomen daags na de verkiezingen af met de opmerking, dat de Nederlan ders duidelijk moet worden gemaakt, wat de regering, parlement en partijen doen. Daaraan schort blijkbaar nogal wat zei ze. Franse minister: PARIJS (AFP-UPI) De Franse mi nister voor oud-strijders, Alexandre Sanguinetti, heeft gisteren verklaard dat het uittreden van Frankrijk uit de NAVO is veroorzaakt om het land te bescher- tegen de kans dat het door ver dragsverplichtingen automatisch ln een oorlog betrokken raakt. De minister die tot oud-strijders sprak, zei dat het bepaalde omstandigheden de plicht van elke Franse regering zou zijn de neutra liteit te bewaren. Zo is het de plicht van Frankrijk zich buiten een gewapend Chi nees-Amerikaans conflict te houden wanneer zijn vitale belangen niet In het geding zijn. Hij zei dat de opzet van de Ameri- Bezorgdheid over neo-nazisme in W.-Duitsland FRANKFORT (Rtr) Het grootste Westduitse vakverbond I G. Metall, heeft de justitiële autoriteiten tot grote re waakzaamheid tegen neo-nazisme en antisemitisme gemaand. In „Metall", het orgaan van het 2 mil joen leden tellende verbond, wordt opgemerkt dat de jongste successen van de extreem-rechtse Nationaal-De- mocratische Partij bij de gemeente raadsverkiezingen ln Beieren, Slees- wljk-Holstein en Hamburg reden tot on gerustheid geven. Toezien en niets doen betekent een bedreiging van democra tie, recht en vrijheid In West-Duitsland, adus het blad dat een ander alarme rend teken ziet in het feit, dat de jus titiële autoriteiten bijna altijd van deel zijn dat het gevaar uitsluitend uiterst links komt. „Metall" schrijft vervolgens sinds 1960 slechts 733 mensen zijn oordeeld wegens het plegen van neo- nazlstlsche of antisemitische misdrij ven, terwijl jaarlijks gemiddeld tien duizend beweerde communisten, paci fisten of linksgeoriënteerden worden ondervraagd van wie velen streng wor den gestraft. 19 astronauten aangewezen in VS HOUSTON (UPI) De dienst voor de ruimtevaart heeft de namen bekend gemaakt van 19 nieuwe astronauten, der wie twee vrijgezellen, die zullen v den opgeleid voor vluchten naar de Zij zullen zich voegen bij 26 andere piloten astronauten en vijf geleerden astronauten die reeds worden opgeleid binnen het kader van het programma tegen 1968 een man op de maan te bren gen. We kunnen ons voorstellen, dat U bij een verloving, huwelijk, 'n verjaardag of zomaar- een-gebeurtenls, denkt: waarmee kan ik haar of hem een oprecht plezier doen? Zo'n probleem kunnen wij oplossen. Wandelt U eens binnen bij LUCAS VAN LEYDEN, Nieuwe Rijn 4. Onze gevel is de smalste van Leiden (2.20 m), maar daarachter treft U, in een rustige omgeving, de meest-denkbare verzilverde cadeau-artikelen aan. Komt U eens? Het verplicht U uiteraard tot niets! WMF-cassettes Nieuwe Rijn 4, Leiden, tel. 42350 SCHIPHOL (ANP) Het grootste passagebureaus, die bovendien uiterst Interessant dagen zal vertoeven, zal de nieuwste, maar kostbare snufje deze nieuwe vakantiereis gaan zal zijn. groep per trein op het gebied van vakantie- organiseren. Zij hebben ertoe Er wordt voorlopig gestreefd tuig van China Airways o.a. reizen zal ln de komende na- besloten, nadat ze vorig Jaar naar het bijeenbrengen zomer een ITE-rels van 27 zelf een inspectiereis naai dag ennaar de volksrepubliek China hadden gemaakt. Daar China. Hongkong en Japan bij kwamen ze tot de overtul- lijntoestel ztfn. De reis zal per persoon ging. dat het eeuwenoude vertrekken, ln Dakka (Paki circa 6000 gulden kosten, alle China nog zoveel cultuur en stan) zal overstappen in grepen. Het zijn 9 van Nederlands het toeristenoord Hangchow. Schiphol zal reis via Hongkong (2 dagen) naar Tokio. In Japan zal het gezelschap 8 dagen rondreizen verblijfkosten inbe- ander schoons te zien geeft, lijntoestel van Pakistan Air- met eindbestemming Kyoto. dat een vakantiereis er naar ways om daarmee op 1 oktober Op 24 oktober vliegt men per toe niet alleen exclusief, doch ln Shanghai aan te komen. In KL Mover de pool terug naar volksrepubliek, waar men 11 Nederland. kaanse strijdkrachten in Europa twee delig ls: West-Europa helpen by de be scherming tegen een Russische aanval en in het in stand houden van de verde ling van Europa ln twee invloedssferen, zoals op de conferentie van Jalta in 1945 was besloten. Het ls niet in ons be lang de situatie in Europa ln de geest van het Jalta-verdrag te bevriezen, het is een Amerikaans belang, aldus de mi nister. Vorig jaar zijn bovendien hon derdduizend niet-geindentificeerde vluch ten boven Frankrijk uitgevoerd, daar moet een einde aankomen, aldus minis ter Sanguinetti. Over de paraatheid van de Franse strijdkrachten zei hU, dat afgezien van de Amerikaanse strijdkrachten en de Britse en Franse bydragen de NAVO slechts op papier bestaat. De Westduitse strijdkrach ten zouden by 'n kernoorlog 'n maand no dig hebben om te mobiliseren en Engeland heeft troepen over de hele wereld, over al, behalve waar zij zouden moeten zijn, ln Europa. In Brussel hebben de Benelux-mi nisters van Buitenlandse Zaken een stu diecommissie opgericht on: de gevolgen van het Franse terugtrekken uit de NAVO te onderzoeken. De ministers con centreerden zich op het vraagstuk van de overplaatsing van het NAVO-hoofd- kwartier. Kosiginhogere uitgaven voor defensie S.U. MOSKOU (U.P.I.). Premier Alexel Kosigin heeft vandaag op het 23ste partijcongres gezegd, dat Rusland zijn defensie-uitgaven heeft verhoogd omdat Amerika zijn aggressle-oorlog in Viet nam heeft opgevoerd, hetgeen een drei ging voor de wereldvrede betekent. Ook andere aggressieve handelingen van de Imperialisten zijn voor het centrale partijcomité en de .Sovjetregering aan leiding geweest de uitgaven voor de defensie op te voeren De premier zei voorts dat Rusland zich concentreerde op nieuwe wapens en op opvoering van de gevechtsdoeltref fendheid van zijn strijdkrachten Kosi gin kwam met dat wapengekletter ln een rapport over het vijfjarenplan dat overigens op welvaart ls geconcentreerd. Hij vermeed evenwel de fantasiebeloften van zijn voorganger Kroetsjev die hij nu „fouten en misrekening" en „ama teurisme" verweet in samenhang met het zeven jarenplan (1959-1965) van Kroetsjev. Niet eenmaal werd diens naam door de premier genoemd, maar het was voor alle aanwezigen volkomen duidelijk wie de premier op het oog had. Filmregisseur stal schilderijen voor aangereden hartsvriendin AMSTERDAM (A.N.P.). De 37-Jarige filmregisseur M. A. F., geboren ln Alex- andrië. sinds 10 jaar wonend ln de hoofd stad. kwam de vrouw voor wie hij een bijzondere genegenheid koestert toevallig held te beantwoorden, want zonder uit te op straat tegen. Zij scheen 'deze genegen- kijken stak zü de weg over. in zyn rich tingde gevolgen waren ongelukkig: de \touw werd door een auto aangere den en moest ernstig gewond naar het ziekenhuis worden vervoerd; de regis seur liep in paniek een winkel Ln, omdat hy niet durfde kyken. Deze gebeurtenis werd voor de film regisseur aanleiding om zonder te beta len twee sohiideryen mee te nemen van de kunstenaar J. H. P., met wie hij ove rigens bevriend was. F voelde zich ge heel verantwoordeiyk voor het ongeluk dat de vrouw was overkomen en besloot de wand van haar kamer eens leuk op te knappen, terwijl zy in het ziekenhuis lag. Hij nam uit het schildresatelter twee werken, die, naar zyn smaak, precies in haar interieur pasten. De Amsterdamse politierechter mr. R. de Waard voor wie F, verdacht van dlef- taJ. tereohtstond, merkte op dat hy de narigheid van het ongeval door de dief stal alleen nog maar erger had gemaakt. De officier van Justitie eiste f 200 boete en een voorwaardelijke gevangenisstraf van 2 maanden. Mr. de Waard overwoog dat F, die vnl. commerciële films maakt een goede vriend had benadeeld en dan bovendien nog een kunstenaar, die het ln het algemeen toch al niet breed heeft Aan de andere kant wilde hij er ook re kening mee houden, dat verdachte zelf eveneens artiest was. HU bracht de geld boete tot f 100 terug en nam de els voor het overig edeel over.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 9