G1 Margarine, wasmiddelen en vetten Unilever te glad af Slavenburg: geen behoefte aan fusies Hog ere winst van B.O.Z. Winst voor belastingen 5pet lager Aandeel Y.S. in Unilever nog maar 17% Befo ziet weer kans op herstel Winstdeling om CAO te corrigeren Gaat KPM verdwijnen Internationals vast DINSDAG 5 APRIL 1966 LETDSE COURANT PAGINA 13 ROTTERDAM (ANP) De N.V. Sla- veil burg* Bank te Rotterdam heeft geen behoefte aan een fusie, 7,0 heeft president-commissaris de heer T. Sla venburg verklaard op de In Rotterdam gehouden aandeelhoudersvergadering. „Wti u ijzen de aanvragen, die regel matig binnenkomen, dan ook af". De president-commissaris achtte het wel mogelijk dat Slavenburgs Bank op de duur tot een samenwerking zal ko men met anderen. De heer T. Slaven burg meende dat de hoge rentestand wel moet leiden tot een beperking van de bouwnijverheid en daling van andere investeringen. Hij noemde de geld- schaarste een internationaal verschijn sel. In vorige jaren was er een stroom van dollars voor Europa, nu is het an dersom 1 Amerikaanse ondernemingen ▼ragen geld in Europa, ook In Neder land en men kan rich afvragen of de Nederlandse Bank hieraan iets moet doen,aldus de heer Slavenburg. AMSTERDAM (ANP) Blykens de winst- en verliesrekening heeft de N.V. Bank voor Onroerende Zaken over 1965 aan huren ontvangen 3,34 miljoen gul den) tegen vorig jaar 2,45 miljoen gul den.) Het resultaat deelnemingen steeg tot 154.000 gulden (116.900 gulden). De interest daalde tot 259.200 gld. (306.300 gulden). Het aaldo baten gerealiseerde activa, verminderd met voorzieningen op niet gerealiseerde activa geeft een vermindering te zien tot 500.600 gulden (655.600 gulden). De exploitatiekosten stegen tot 884.00 gulden (739.600 gulden). De in terest obligatielening bedroeg 767.800 gulden (772.800 gulden), de Interest van opgenomen gelden 1,02 miljoen gulden (762.300 gulden). De algemens kosten liepen op tot 521.000 gld. (442.700 gul den). Bijzondere lasten vergden 36.600 gulden (nihil). De voorziening belasting dochtermaatschappijen is 171.00 gul den (108.900 gulden). Hierna resteert 'n saldo winst van 866.000 gulden 704.300 gulden). Voorgesteld wordt, zoals be kend, een onveranderd dividend van twaalf procent. Rekening houdend met de per 1 ja nuari 1966 toegestane huurverhoging en het volledig in exploitatie komen van het winkelcentrum in Den Haag, wordt op basis van het huidige bezit voor 1966 een huuropbrengst verwacht van 3,75 miljoen gulden. De verzekerde waardje van het onroerend goed per 31 decem ber 1966, op basis van de herbouwwaar de voor de opstallen, exclusief grond en fundering bedraagt 73.4 miljoen gul- Amsterdamse belegging kocht KPM AMSTERDAM (ANP) De N.V. Am sterdamse Belegging Maatschappij heeft in 1966, blijkens bet verslag, vrijwel geen wijzigingen gebracht ln de onderlinge ver houdingen van de bedrijfstakken, die in de beleggingsportefeuille zijn vertegen woordigd. Wel werd uitbreiding gegeven aan enige belangrijke sectoren, zoals de chemische en farmaceutische industrie, en kocht de ABM 60.000 aandelen KPM en Idem KJCPL. Het geplaatste aandelenkapitaal van de ABM steeg ln 1965 door uitgifte van nieuwe aandelen met zestien procent. Door de agio-uitkering bedroeg de uit eindelijke stijging ruim twintig procent tot 16,2 miljoen. Het vermogen steeg slechts fraction eel tot 41,8 miljoen en de waarde van de aandelen ABM daalde met ongeveer twaalf procent tot 134.67. De inkomsten gaven een bevredigende stij ging te alen met ruim 25 procent. Voorbeurs Amsterdam KON. OLIB US, TO UNILEVER 102.10 102.20 PHILIPS 121..VI 121.00 AKU 361 HOOGOVENS ROTTERDAM (ANP) - slag over 1965 van l'nllcvr mited samen) blijkt In a hetgeen reeds eerder w ceerd. dat de Uit het ver- (NV en Li- nslultlng o| •rd gepuhli- 8 procent Is gestegen tot 23518 miljoen guldei verkopen aan derden zijn met 1.349 mil joen gulden, dit is eveneens 8 procent, toegenomen tot 18.464 miljoen gulden. Alle artikelgroepen hebben tot deze sttj- ging bijgedragen. De winst vóór belas tingen over 1965, groot 1.186 miljoen gulden, is 5 procent lager dan die over 1964. Bij de wasmiddelen nam de con currentie vrijwel overal nog in hevig heid toe. De winst op deze artikelen Is sterk verminderd. De grondstoffen voor margarine en spijsvetten waren belang rijk duurder dan in he vorige jaar. Ook In deze artikelgroep zijn de resultaten lager. Voorts was de winst van de Uni ted Airicagroep en van de plantages la ger dan in 1964. De overige levensmiddelen, dit is an dere dan margarine en spijsvetten, vertonen een aanmerkelijk gunstiger beeld met behoorlijk gestegen winsten. ROTTERDAM (AJJ.P.). to het afgelopen jaar is het percen- tags van het aandelenkapitaal van Unilever N.V, dat zioh in Amerikaanse handen bevindt, ge- daald van 22,2 per einde 1964 tot 17 per einde 1965, waarmede de daling van het Jaar 1964 werd voortgezet, toen het percentage daalde van 25 tot 22,2. In mei 1964 bevonden zidh nog voor 141 miljoen gulden nominaal aandelen Unilever N.V. in de V. S„ in de- m oember 1964 was dit 137 miljoen gulden nominaal, ln april 1965 122 mil joen gulden nominaal en thans nog slechts 83 miljoen gulden no- g minaal. Het Amerikaanse aanbod Is dan ook de voornaamste oorzaak van de koersdaling voor aandelen B Unilever op de Amsterdamse beurs. Het percentage van het. aandelen- kapitaal Unilever N.V. dat zich in Nederlandse handen bevindt is ge- B stegen van 45.2 per einde 1964 tot 51.7 per einde 1965. In andere lan- den dan de V.S. bevindt zich onge- B veer 30 pot., waarbij heb Zwitserse percentage naar raming is gestegen van 16 percent per einde 1964 tot 18 per einde 1965. RIJSWIJK (A.N.P.), De resultaten van de N.V. Befo (woning- en winkel inrichting) over 1965 stellen de directie in staat het oude verlies wederom terug te brengen. De brutowinst steeg, blijkens de verlies- en winstrekening tot 377.234 (v.j. 295.765). In het vorig jaarverslag heeft de directie meegedeeld, dat zij voortdurend aandacht zou besteden naar het zoeken van mogelijkheden om de oude verliezen in te lopen. Thans deelt zij mee. dat een mogelijkheid hiertoe aanwezig is. Een door Befo tegen aantrekkelijke voor waarden overgenomen deelname, zal kunnen bijdragen tot verdere ontwikke ling van de vennootschap. Alleen de winst op consumptie-ijs is bij die over het vorige jaar ten achter ge bleven. al was zij geenszins onbevre digend. indien men het minder gunstige weer in aanmerking neemt dat in het bijzonder in Europa heerste. Verheu gend is evene toiletartikelen. Unox, het vleeswaren bedrijf ln Ne derland. behaalde betere resultaten en kwam de inzinking in de uitvoer die zich in 1964 had voorgedaan, ruim schoots te boven. Voorts is in Neder land de verkoop van levensmiddelen van de NV Maatschappij tot Exploita tie der Oliefabrieken Calvé-Delft en van de Koninklijke Maatschappij „De Be tuwe" NV in één verkoopmaatschappij samengevoegd. ben in 1965 58 miljoen gulden bedragen, waarvan voor research 14 miljoen gul den (de researchkosten voor het gehele concern bedroegen in 1965 140 miljoen gulden), voor gebouwen 10,5 miljoen gulden, voor apparatuur en machines de verbetering bij de '29 miljoen gulden. De projecten v toe in 1965 is besloten, zullen vooi concern een investering van 683 miljoen gulden vorderen, tegen 646 miljoen gul den ln 1964. Van deze projecten hebben onder meer betrekking op Nederland: modernisering en uitbreiding van fabriek voor diverse levensmldelen Delft. Het totale aantal personeelsleden het concern bedraagt thans 294.000 te gen vorig jaar ongeveer 300.000. wi van in Nederland onveranderd 15.000. In de op 27 april te houden jaarlijks algemene vergadering van aandeelhou ders van Unilever NV komt een voor stel tot wijziging betreffende de moge lijkheid tot het verkrijgbaar stellen van aandeelbewijzen aan toonder in de nieuwe vorm van cf-stukken aan d de. Unilever volgt hiermede het beeld van andere grote maatschappijen, waarbij een nieuw systeem van dendbetaling wordt ingevoerd. Voor wasmiddelen is 1965 moeilijk ge weest. In een groot deel van Europa, ln Noord-Amerika en In een aantal andere landen is de concurrentie nog in hevig heid toegenomen. De prijzen van de grondstoffen voor zeep stegen op de we reldmarkt tot een sedert jaren ongeken de hoogte. In de Kongo begint men langzamer hand de moeilijkheden van de afgelopen jaren te boven te komen. De ongere geldheden In de Kongo hebben de Unl- leverplantage-onderneniingen in de af gelopen twee jaar ongeveer 15 miljoen gulden gekost wegens schade aan ei gendommen. Uitvoer De concernuitvoer uit Nederland, met Inbegrip van die voor de United Africa- groep bedroeg in 1965 417.844.000 gulden tegen ln 1964 442.811.000 gulden en Engeland 505.817.000 gulden (vorig jaar 447.454.000 gulden). De uitvoer uit Ne derland van vleeswaren naar de V.S. er die van chemische produkten zijn ge- Het saldo der liquide middelen van het concern, bestaande uit kas- en bank saldi en kasbelegglngen na aftrek van opgenomen bankkredieten bedroeg op 81 december j.l. 896 miljoen gulden te gen 695 miljoen gulden op 31 december 1964. De Investeringen in vaste activa waren ook ln 1965 hoger namelijk 673 miljoen gulden tegen in 1964 653 miljoen gulden. Tengevolge van de toeneming van de omzet en van de hogere grond- stoffenprljzen was voor bedrijfskapitaal (behalve kasmiddelen) 410 miljoen gul den meer nodig. De investeringen in Nederland heb- C.M.V. STELT VOOR: UTRECHT (ANP) Het CNV heeft in zijn orgaan „De Gids" de idee ge lanceerd via winstdeling looncorrecties toe te passen, indien blijkt, dat de over eengekomen loonsverhoging beneden de maat is gebleven. Vooral bfl het slui ten van meerjarige collectieve arbeids overeenkomsten zou deze afspraak van belang kunnen zijn, zo meent het CNV. Het CNV constateert dat er van de vrije loonpolitiek bar weinig is terecht gekomen. Steeds meer wint de overtui ging veld, dat er tussen geleide en vrije loonpolitiek geen tussenweg bestaat. Als oorzaak van de moeilijkheden noemt het CNV onder meer de prognoses, waarmee nu wordt gewerkt en die ge woonlijk aan de voorzichtige kant zijn. De vakbeweging ls daardoor gedwon gen b(J voorbaat rekening te houden met meevallers. Pas wanneer de vakbeweging zeker kan zijn, dat de werknemers ook van de meevallers profiteren, kan zij zich veroorloven wat gematigder te zijn. Die zekerheid kan volgens het CNV mis schien worden verkregen door het ma ken van bepaalde afspraken over winst deling. In dat geval zouden de vakbon den vermoedelijk kunnen volstaan met het overeenkomen van loonsverhogin gen die in de buurt van de produktivi- teitsstijging liggen. AMSTERDAM (ANP) In de Jaar vergadering van de N.V. Koninklijke Paketvaart Maatschappij heeft de voor zitter, jhr. mr. E. W. Roll verklaard dat de KPM mogelijk gaat verdwijnen. Een van de mogelijkheden, die onder ogen wordt gezien tijdens de besprekin gen tussen de KPM en de Koninklijke Java-Chlnapaketvaart I-ijnen N.V. Is 'n fusie, waarbij de KPM volledig In de KJCPL opgaat. Er zijn echter nog vele problemen te overwinnen, o.m. van fiscale aard, voordat het maandagmorgen tijdens de Jaarvergadering van de KJCPL aange kondigde overleg over een nauwer sa mengaan van belde scheepvaartmaat schappijen, kan worden afgesloten. Akkoord C.A.O. levensverzekering UTRECHT (A.N.P.). De bonden van administratieve werknemers hebben over eenstemming bereikt over de nieuwe CA O. voor het levensveraekeringsbedrijf. De lonen worden met zeven procent ver hoogd de huuroompensatie6 worden in de loonschalen verwerkt en de vakantietoe slag wordt tot zes procent verhoogd. BU deze C.A.O. zijn ruim' 10.000 werknemers betrokken. Verwacht wordt dat het sctia- d©verzekeringsbedrijf zidh aan deze re geling voor 1966 zal conformeren. Beambten getroffen bij fusies enz. UTRECHT. A.N.P.). De binnen de stichting Katholieke Federatie van Beamb- tenbonden voor Industriële en aanverwan te bedrijven samenwerkende bonden, wor den bij voortduring geconfronteerd met reorganisaties, fusies, overnames, liquida ties. surséances en faillissementen. In ver band met de arbeidsmarktsituatie blijken hierbij de beambten tot de meest kwets bare groep te behoren. Bovendien is voor hen het probleem om een functie van ge lijkwaardig niveau te vinden aanmerkelijk groter dan voor andere werknemers. De dagelijkse leiding van de KFBI volgt met grote bezorgdheid deze gang van zaken en heeft daarom een interne commissie opdracht gegeven het vraagstuk van de rechtsbescherming van werknemers die betrokken worden bij deze kwesties te be studeren. Deze studie heeft geleid tot een uitvoerig rapport, waarbij men is geko men tot een standpunt ten opzichte van deze problematiek- Tevens construeerde men een concept-faciliteitenregeling ten behoeve van de bestuurders, die in de be drijven met deze kwesties worden gecon fronteerd. In het rapport stellen de vak organisaties voorop, dat zij geen verant woordelijkheid voor dergelijke gebeurtenis mogen of kunnen aanvaarden. Zij 1 hebben wel de verplichting hun leden de grootst mogelijke rechtsbescherming te Vraag de nieuwe, kleurrijke "aankleedfolder" van Delana Bij uw winkelier. Dan kunt u meteen die vele prachtige modellen bewonderen uit Delana's nieuwe collectie gebreide kleuter- en kinderkleding! Zaak-Ben Barka weer heropend? PARIJS (UPI) De Franse minis ter van Justitie, Jean Foyer, heeft zonder in bijzonderheden te treden gevraagd om heropening van het on derzoek in de zaak Ben Barka. „om dat nieuwe details aan het licht zijn ge komen". .„De details zijn ontdekt", zei Foyer, tijdens een intern onderzoek van de Parijse politie naar de vraag hoe twee harer belangrijkste narcoticarecher- cheurs erin konden toestemmen de Marokkaanse oppositieleider Mehdl Ben Barka op 29 oktober van het vo rig jaar te ontvoeren". Ben Barka's broer en ook de advocaten van de gear resteerden in de zaak hebben aange drongen op voortzetting van het onder zoek, omdat niet alia feiten aan het licht zouden zijn gekomen. Heden is van ons heengegaan, na een geduldig gedragen lijden toch nog onverwacht, mijn lieve man, onze zorgzame vader, behuwd- en grootvader en zoon WILLEM HENDRIK S ln de leeftijd van 68 jaar. Leiderdorp J. Hendriks-Overdijk Warmond C. Hendriks E. J. H. Hendriks-de Geest W. Hendriks L. H. A. M. Hendriks-Fu Leiderdorp E. J. J. Olth of-Hendriks F. C. Olthof en kleinkinderen E Hendriks-Kop Leiderdorp 5 april 1966 M. P. Splinterlaan 9a De overledene is opgebaard in de rouwkapel van het st. Elisabethzle- kenhuis, te Leiden. Bezoek aldaar van 10-11, 3-4 uur, 6-7 uur. Thuis geen bezoek De begrafenis is bepaald op don derdag 7 april as. om 2.30 uur op de begraafplaats Rhijnhof. Veel meer lege woningen nodig (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Als de wonlngra&rkt goed wil functioneren, moeten er veel meer dan 40.000 woningen leeg staan, eigenlijk is een reserve van 1,5 procent van het woningbestand nodig om tc ko men tot de gewenste doorstroming bin nen de woningvoorraad, waardoor so- veel mogelijk personen een voor hnn ge zin geschikte woning krijgen. Minister Bogaers van Volkshuisves ting, antwoordende op schriftelijke vra gen van het Tweede-Kamerlid Jager (CPN) ziet dan ook geen aanleiding om de gemeenten te instrueren, aan de leegstand snel een einde te maken. De heer Jager was tot zijn vragen geko men, omdat het CBS had geconstateerd dat op een bepaalde dag ruim 40.000 woningen leeg stonden. De minister heeft er ter toelichting nog op gewezen, dat van die 40.000 woningen er 7600 on geschikt voor bewpning waren. Met dit laatste aantal kon' dus niemand i worden geholpen. Voorts waren er met de overige huizen slechts weinig nieuws en van die nieuwe stond het grootste deel minder dan drie maanden leeg. Inruil mlz mag naaimachi nes Anker 195.-, Veritas 165 - Beide machines kompleet elektrisch en onder volle garantie. Bel op of schrijf demonstratie aan huis. H Bennlng, Prins Frederikstr. 3 Leiden. Tel. 22578. 7jig sag naaimachines 245 - kompleet elektrisch, knoopsgaten maken, afwer ken. borduren. In een woord geweldig. 3 Jaar garantie, gratis les. Bel op of schrijf demonstratie aan huis. H Bennlng. Prins Frederik- straat 3. Leiden. Tel. 22578. Te koop Austin Seven, eind '61. in prima staat 2450 - Bertels, Hartesteeg 2a tel. 41266. Naumann zig zag naai machines, het nieuwste model nu uitgevoerd met automatisch knoopsgat. Laat nu uw oude machine taxeren. Hoge inruilwaarde. Bel op of schrijf voor demonstratie aan huis. H. Bennlng. Prins Frederikstraat 3. Leiden Tel. 22578 *2* Occasion Singer zlg zag naaimachine 175.- onder nieuwprijs slechts een enkele maal gebruikt. Kompleet elektrisch met volle garantie. Bel op of schrijf demonstra tie aan huis. H. Bennlng, Prins Frederikstraat 3, Lei den. Tel. 22578. Meubelen vindt U bfl v. d. Horst te kust en te keur Ook vla toonkamer. Woning inrichting d. Horst, Vijf Meiplein 34. tel. 22705. Leiden. Te koop Flat 500. Prijs ƒ700.-. Te bevr. Antonlus- straat 4. Zoeterooude HR Na Pasen goed tehuis gezocht voor zindelijke, ge- castr. jonge kater 1 jaar oud. Tel. 24295. Jongelui, 1521 Jaar, kun nen al verdienende een ge degen vak met toekomst leren, in een Rcclame-Sllk- screen-Drukkerij. Sollicitaties ook 's avonds: ..Serigrafia" C.V.. Dahlialaan 56. Oegst- geest. Tel. 01710 - 51375. Welk meisje, 15—17 jaar. voelt voor afwisselend werk als hulp ln de huishouding en hulp op kantoor. Sollici taties. ook 's avonds: ..Seri grafia". C V Dahlialaan 56. Oegstgeest. Tel. 01710 - 51375. Gevraagd nel meisje voor de huishouding. Werktijden 8.30 tot 4.30 uur. 's Zaterdags vrij. Mevr. Van Laere, Kas teelhof 9. Leiden. Tel 30869 In de periode van 30 maart5 april werd U door VIERHAND RECLAMEDIENSTEN N.V. onze uitgebreide Vendoromo voorfoors- modefolder no. 3 thuisbezorgd. Mocht U deze niet in Uw brievenbus hebben gevonden, vraagt dan een exemplaar aan bij afdeling inlichtingen Parterre. Loidoff - Aipfeen Hearings mammoetwet en volksgezond- heidsnota (Van ome parlementaire redacteur) DEN HAAG De vaste commissie uit de Tweede Kamer voor Onderwijs en Wetenschappen gaat een hearing hou den over het ontwerpovergangswet voor bereidend wetenschappelijk onderwijs, de z.g. mammoetwet Organisaties, die door deze commissie gehoord willen wor den, moeten zich daartoe vóór 24 mei opgeven bij de griffie van de Tweede Kamer. De hearing zal op dinsdag 31 mei plaatsvinden. In de tweede helft van de maand ju ni worden hearings gehouden over de volksgezondheidsnota 1966. Organisa ties, instanties en personen, die door de commissie gehoord willen worden, kun nen zich daartoe uiterlflk 31 mei opge ven bij de griffie van de Tweede Ka- Maandsalaris voor iedereen bij N.V. Naarden NAARDEN (ANP) De directie der N.V. chemische fabriek „Naarden" heeft heden aan het personeel medege deeld, dat ten aanzien van de lonen en salarissen een nieuwe weg wordt In geslagen. Dit hondt o.m. in, dat de rond duizend werknemers allen voor taan een maandsalaris ontvangen en men niet langer een onderscheid maakt tussen uur-, week- en maandloner». De indeling van het personeel in arbeiders en beambten wordt hierdoor eveneens opgeheven. Een salarisverhoging voor de ex-uur- loners met terugwerkende kracht tot 1 januari zal ln de lopende maand wor den uitgekeerd, zodat de overgang van week- naar maandinkomen voor de be trokken gezinnen geruisloos geschiedt. Als salarisverhoging voor voormalige uurloners is 7procent aan de bevoeg de organen voorgelegd. Men ontvangt een jaarlijkse wlnstdelingaultkering. Er is een diensttijdgratificatie Ingesteld en een grotere uitloop voor toekomstige sa larisverhogingen is mogelijk gemaakt. Nieuwe CAO's bij Van der Heem DEN HAAG Tussen de directie van Van der Heem N.V., Den Haag, en de vertegenwoordigers van de werknemers organisaties is volledige overeenstem ming bereikt over enkele wijzigingen ta de 31 maart jongstleden afgelopen cao's voor handarbeiders, respectievelijk voor beambten. De nieuwe cao's sullen gelden van 1 april I960 tot en met 31 maart 1967. Onder voorbehoud van goedkeuring door de Stichting van de Arbeid zullen ln hoofdzaak de volgende wijzigingen van kracht worden De lonen, onder scheiden Jk salarissen, worden met 6,5% verhoogd: de sedert 1 januari 1966 gege ven huurbljslag van 1% komt te ver vallen De vakantietoeslag wordt voor handarbeiders gebracht van 2 op 3 we ken en voor beambten van 4% op 6%.. De extra vakantie op grond van lang durig dienstverband wordt aangevuld met een bepaling voor extra vakantie voor hen die 50 jaar en ouder zijn. De directie heeft besloten de in de nieuws cao voor beambten neergelegde verbe teringen ook te zullen doen gelden voor de beambten wier arbeidsvoorwaarden niet in een cao zijn geregeld. Moderne bank en fauteuil Olielamp, blaasbalg, oude hoge turf- of kolenkachel. fraai oud eiken kabinet, met j beslag. Oude mahonie tafel, mahonie ultschuiftafel. ma- honle legkast. w Schoorsteenklokken. de leukste modellen met slinger- tje. 8 daags uurwerk 42 75. Te koo,, geTraagd mooie wandklokken: Zaanlnnders. vvoonboot. Liefst dlrect. Brle- schippertje. miniatuurstaart- ven ollder no 5563 bur v d klokje. Heimuhren. stoeltjes- b|ad klokje, keukenklokken Goe de voorlichting. 100 garan tie! Vergelijk onze prijzen! Uurwerkkliniek ..Gorthuis' alléén Lagerijndijk 8. Wat zal hij opkijken Aangeboden gemeubileer de slaapkamer met vaste wastafel. Oude Singel 12. Tel. 30172. Weduwnaar, 63 jaar zoekt per 1 mei een hulshoudster Brieven onder no. 3897 bur. v. d. blad Gevraagd net meisje voor 5 dagen per week 92 uur, of werkster 3 dagen per week •—12 uur. Stills Rijn 11. Aangeboden zonnige bo venwoning in de Fr v. Mie risstraat bevattende: 2„ ka mer en suite, 2 slaapkamers enz.. Gevraagd heel huis of ruime flatwoning. Hoge huur geen bezwaar. Brieven onder no. 5564 bur. v. di. blad. Kasten is onze speciali teit. 75 verschillende maten (gecombineerde) hebben wij ln voorraad Komt u ook eens kijken? Een keuken onder stel. 1 x voorgelakt ƒ87 50 Houthandel „Den Burcht", hoek NleuwstraatHoogt. Kerkgracht. Tri. 13078. Dehéééle kamer is anders door die nieuwe glasgordijnen. Alles lijkt nu fleuriger en gezelliger! Vitrage vormt een voornaam ©ndardee! van het interieur. Dat komt in onze nieuwe kollektie wel zeer goed tot uiting. Kom er eens naar kijken I Er is vast iets bij dat ook in uwOOraam te pee kan DE KLEINE WINST HAARLEMMERSTRAAT 51—53 LEIDEN TELEFOON 249M WAAR MEN WEFT WAT WONEN 19 Protest middenstand saneringsfonds DEN HAAG (ANP) In een tele gram aan de staatssecretaris van Eco nomische Zaken. drs. J. A. Bakker, heeft het bondsbestuur van de Neder landse Katholieke Middenstandsbond zijn ernstige teleurstelling uitgesproken over de vertraging bij het nemen van beslissingen, over het ontwikkelings. en 8anering.sfonds voor het midden- en kleinbedrijf en over de noodzakelijke regelingen voor de voorlichting. Het bondsbestuur heeft de staatsse cretaris verzocht de beslissingen die voor vele ondernemers en voor het mid den- en kleinbedrijf als geheel uitermate belangrijk worden geacht, alsnog zo veel mogelijk te bespoedigen. G. Stolwijk burge meester van Voorhout DEN HAAG. (A NP.) - Bij KB. is met ingang van 16 april 1966 benoemd tot bur gemeester der gemeente Voorhout de heer G. A. Stolwijk te Sassenheim. De heer Stolwijk die 47 jaar ls. is sinds 1948 ge meentesecretaris van Sassenheim. Hij ls rooms-katholiek en lid van de KVP. BEUR SO VERZICHT AMSTERDAM 4 april De stemming voor vrijwel alle Internationale waarden ls vandaag, voor de eerste dag van de nieuwe beureweek. vast geweest Hierbij hebben vooral Philips en Kon Olie zich onder scheiden. Philips verbeterde bij een ver handeling op 119.20 ruim drie gulden t o.v. de voorgaande slotkoers. Kon. Olie was bij de opening bijna 2.50 hoger op 145 60 Unilever gaf toen een verbetering te zien van zeventig cent tot 100.70. AKU opende lager op 346 terwijl voor Hoogovens een drie punten lagere koers werd opgegeven op 435. Aanhoudende vraag leidde ertoe dat Philips verder kon uitlopen tot 120.40 om op ca 119.80 de markt te verlaten. In Unilever werd als hoogste koers 101.50 gedaan terwijl Kon. Olie opliep tot 146.20. De zwakke opening in AKU veranderde in een vaste stemming toen een koers van 349 werd geregistreerd. Een belangrijk punt voor de hoofdfondsen was. dat Amerika met verkoopopdrachten verstek liet gaan. Er ging in de Internationale waarden vanmiddag meer om dan de voorgaande beursdagen het geval ls ge- De scheepvaartsector was goed gedispo- Van de leidende cultures werd HVA ho ger geadviseerd. Dit als nawerking op het onveranderde dividend van 11 pet. Aan deelhouders maken hier op de huidige koers van dit aandeel een zeer ruim ren dement, aldus de beurs. De staatsfondsen- markt gaf hogere koersen te zien. De 6^4 procentlening B.N.G., waarop vrijdag to gen 99 pet werd Ingeschreven is een 6uc- geworden. Het bedrag van deze le ning ls thans vastgesteld op f 150 min. Op de inschrijvingen moet dan nog een kleine rdeuctie worden toegepast Vooral het pu bliek heeft op deze lening Ingeschreven, aldus de beurs. EGKS bezorgd om kolen en staal DEN HAAG (ANP) De hoge auto riteiten der EGKS heeft haar veertien de Jaarverslag toegezonden aan het Europese parlement en daarin vooral gewezen op de steeds slechter wordende concurrentiepositie van de kolen. Niemand trekt meer in twijfel dat t voeren van een gemeenschappelijke steenkoolsubsidiepolitiek een gebieden de eis is, als men wil voorkomen, dat een zeer aanzienlijk deel van de kolen- produktle in wanorde bezwijkt onder de concurrentie van importkolen en andere teitr8rlebr0nnen' 410118 dC h°?e RUtori* In de staalsector verwacht de hoge autoriteit in 1966 een stijging van het staalverbrulk ln de zes landen van twee procent. De ontwikkeling van de staal- export en -import is echter vrfl onze- BEURS VAN NEW-YORK South Pac 35*4 36>4 Atr.n. Tnn :av -ial N-Y Central Penn» Ral lr Union Pao SS 44>4 45 63 >4 *7% 47 Am Smelt 71 72% Am T Tel 5750% Am Tobaoo 36% 36% Anaconda 90Hi 91% Bethl Steel 35% ,j*% Cons CdlsoD 163 15S N City Bank *9% 50% Dougia# 52% 52% Boeing 36> rairrsier 07 Gen Motors Gen Eelctrie Goodyear Montg Ward Radio Corp Rep Steel Royal Dutch 1/4 4/4 Un Alor Un Corp Un Fruit US Rubber US Steel W. house EU Woolwortb Foni Motors Am Radlat Curt Wright Texas Instr. PMÜpsGlosU DOW JOXE9-INDEX Industrie Nutsbedrijven 141.21 141,00 *1.66 286.27 **.34 84.32 396.0 396.4 997.87

Leidse Courant | 1966 | | pagina 13