Cor, je gaat je gang maar, jij bent deskundig, jij moet 't doen" Sterk zeilveld voor paasregatta Inschrijving onzeker door prestigebrief Gerard Bergholtz (weer) bij Feijenoord? Laatste Zuidhollandse bokstitels naar R'dam Poging tot doodslag politieman DINSDAG 5 APRIL 1966 LEIDSE COURANT \teef van der Laan: (Van onze spi ELEEN Op zondag 22 mei speelt Cor van der art in Geleen tegen Sparta zijn afscheidswedstrijd oor Foirtuna '54. Dan zet hij een streep onder zijn ctieve voetbalcarrière, die hem alles heeft geboden aarvan een sportman dromen kan. Hij veroverde et Ajax een landskampioenschap, behaalde met üle de Franse voetbalbeker en een Frans lands- ampioenschap. In zijn Fortuna '54-periode sleepte LOOSDRECHT Een record-aantal van 132 zeilers 50 f d's en 82 Finnen heeft zich aangemeld voor de Inter nationale Paasregatta, waarmee eind van deze week volgens de traditie op de Loosdrechtse Plassen het zeilaelzoen wordt geopend. Boten uit Engeland, Bel gië, Frankrijk, West-Duitsland, Zwe den. Zwitserland en uiteraard Neder land zullen zaterdagmiddag 9 april voor de eerste maal aan de start komen. Op de eerste paasdag worden twee wed strijden gevaren, op paasmaandag één. Ook kwalitatief is het veld bijzonder sterk. Bij de f d's behoren tot de favo rieten Keith Musto, Europees kampioen 1964 en winnaar van het zilver tijdens de Olympische Spelen van Tokio, de Fransman Jean Samuel, die in 1963 de Europese titel veroverde, de Engelsman Captain Stuart Jardlne, die reeds twee maal triomfeerde op Loosdrecht, alsme de de Belgische coming-man Christian Maes. Van de 25 Nederlanders hebben Ben Verhagen, die in 1964 in Japan zes de werd, en Schooneveldt de meeste kans het' f el-begeerde Zilveren Paasei te veroveren. Saffery Cooper, die vorig jaar bij de ze wedstrijden van de Kon. Water sport vereniging „Loosdrecht" tweede werd, staat hoog genoteerd voor een ze ge bij de Finjollen. Van de buitenlan ders is de sterke Belg Rogge ongetwij feld zijn voornaamste concurrent. Een vloot van zeker 45 bootjes vormt bij de Finnen 't Nederlandse contingent. Bink horst, Van Eist, Maarse en Sleeswijk al len opgenomen ln de selectlegroep «Me zich voorbereidt op de Olympische Spe len van 1968 in Mexico moeten in staat worden geacht felle strijd te kun nen leveren met de buitenlandse Met het zetten va der het contract, s trainer c ■bindt, eindigt t eijn handtekening lat hem voor twee in Holland Sport der Hart ,J3pielerei" en begint de ernst. Hij zal vaderlandse semiprofvoetbal van een dere katvt leren kennen. ,Jk besef, ik het moeilijk zal krijgen", zegt van der Hart, „maar ik ben van er keihard tegen aan te gaan Het is feitelijk aan een samenloop van istandigheden toe te schrijven, dat Cor w der Hart bij Holland Sport terecht gekomen. Hij was door een groot tntal clubs benaderd, toen bekend erd, dat hij aan het einde van dit zijn actieve loopbaan als voet- ou beëindigen. Het bestuur van olland Sport kwam dit bericht eveneens ore, stelde zich onmiddellijk met hem verbinding en binnen een week was zaak beklonken. „Die man moeten bij ons hebben", zei men en Cor van Hart kreeg een dusdanig contract Uigeboden, dat de Haagse club zijn orkeur kreeg. Bestuurders en Cor van Hart bevielen elkaar, er was direct sfeer van vertrouwen. redivisie in der Hart krijgt carte blanche, zou ik het niet gedaan hebben", gt hij. waarop de voorzitter sectie taald voetbal van Holland Sport, de sr S. van der Laan, een joviale vljf- repliceert: „Cor, je gaat je gang ir, ik heb geen verstand van voet- jfl bent de deskundige en jij moet doen." En dat doen betekent voor van der Hart binnen twee 4 drie Holland Sport in de eredivisie te engen. Oor van der Hart ziet tegen taak, waarvoor hij zich de komende aanden zal weten geplaatst, niet op. redeneert hij, „Holland Sport ndtgt naar alle waarschijnlijkheid onderaan en mijn eerste werk zal op gericht zijn om Holland Sport enige orten hoger op de ladder te brengen." V. D. HART IS VAN PLAN ER KEIHARD TEGENAAN TE GAAN... spelers ook individueel gaan trainen. „Dan kan ik eventuele fouten corrigeren, dat is beslist nodig", aldus de voormalige oranjecrack. Nederlander Op- de vraag waarom Holland Sport geen buitenlandse trainer heeft ge nomen, antwoordt de heer Van der Laan: „Wij wilden beslist een Nederlandse hij tweemaal de KNVB-beker uit het vuur en hij vertegenwoordigde ons land in niet minder dan 44 interlandwedstrijden. Er is bijna geen land voor of achter het IJzeren Gordijn waar hij niet met het Nederlands elftal of Fortuna '54 heeft gespeeld. In meer dan 500 wedstrijden was hij de rots van de Fortuna verdediging. Met recht kan de nu 38-jarige Cor van der Hart zeggen dat het mooi is geweest. trainer hebben. We hebben hier en daar zulke gunstige berichten over Neder landse trainers gehoord, dat we het best aandurven om ook een Nederlander een kans te geven. Cor van der Hart moet nu maar bewijzen, dat hij het beter dan een buitenlander kan doen." In aanslui ting op deze woorden kon Cor van der Hart met een zekere beroepstrots oer. klaren, dat het buitenland aan de Nederlandse A-licentie van de K.N.V.B. een zeer grote waarde hecht en dat de waardering voor de Nederlandse beroeps trainer steeds groter wordt, gezien het succes, dat collega's van hem in de ere divisie boeken. Uitgestudeerd Uiteraard rest de vraag, waarom Cor van der Hart geen onderdak bij een Limburgse semiprofclub heeft gezocht. Indien men de berichten mag geloven, komen er daar beslist enkele vacatures. Het zou toch bepaald meer in de lijn der verwachtingen hebben gelegen, dat hij lm „het Limburgse" zijn kwaliteiten als trainer zou hebben gedemonstreerd. „Ik ben, na twaalf jaar bij Fortuna te hebben gespeeld, hier uitgestudeerd. Het is beter voor mijn toekomst, dat ik Limburg verlaat en elders een loopbaan als trainer begin. De aanbieding, die Holland Sport mij deed, beviel mij on- Anton Geesink wil in judoploeg, maar: TOKIO Anton Geesink heeft tijdens de openingsvlucht van de nieuwe lijn AmsterdamTokio ln de comfortabele DC 8 gezegd dat bij gaarne wil deelnemen aan de Europese kampioenschappen. „Het enige waarmee ik ben opgehouden zijn I de individuele wedstrijden, maar in het team sta ik nog graag". Enige dagen ge- orrigeren Hij heeft Holland Sport nog niet zien >etballen, hij zal er in dit ten einde leden Qèesink door de vice-voorzitter van de NJJB. de heer F. jende seizoen ook de kans niet voor j gebeld met het verzoek schriftelijk te bevestigen of hij Holland Sport Rompslomp Het duurt niet lang meer of de ver huiswagen rolt voor de deur aan de Rijksweg Zuid 167 te Gel een, waar de telefoon van Oor van der Hart al enkele dagen roodgloeiend heeft gestaan. In onze stad wordt een flatwoning voor zijn gezin gereserveerd, niet ver van zee. Als geboren Amsterdammer zal hij snel in Den Haag acclimatiseren. Moeilijker wordt het voor zijn charmante vrouw Nettie, een geboren Maastrichtse, die het echter niet erg vindt om naar „Holland" te verhuizen. De gedachte, dat zij haar in Amsterdam wonende zuster vaak zal ontmoeten, verzoent haar met alle romp slomp, die aan een verhuizerij verbonden is. Den Haag wacht nu reeds vol belang stelling de toekomstige verrichtingen van „zijn nieuwe trainer" af! Tennisverrassing van Groenman-Krocké JOHANNESBURG De jonge Zuid afrikaan Ray Moore die ook reeds in voorgaande toernooien de aandacht op zich vestigde, heeft gisteren in de kwart finales van de internationale kampioen schappen van Zuid-Afrika één van de be langrijkst* overwinningen uit zijn car rière behaald. De niet geplaatste Moore zegevierde met 8—6. 10—8, 6—2 over de A-ustralisohe Davisoupspeler Fred Stolle. die achter zijn landgenoot Emerson de tweede plaats bezette in het plaatsingsschema. De Wimbledonkampioen zelf won in de kwartfinales met 86. 6—0. 63 van Keith Diepraam (Z.-A.v Voorts zege vierde de Amerikaan Clark Graebner met 6—2. 8—6. 11—13. 4—6, 6^-4 over de Fransman Pierre Darmon In de kwartfinales van het dames- dubbel zorgden Trudy Greenman en -®lly Krocké voor een verrassende overwinning op het sterke Duitse duo Edda Buding en Helga Schultze. De setstanden waren 6—4 en 6—2. Eerste ren over 2500 meter WASSENAAR Er zyn woensdag middag zowel voor de dravers als voor de renpaarden aardige nummers op Duin- dlgt. By de dravers komen in de Ruige Hockprys bijvoorbeeld Bento Kitty. Live ly Rodney. Captain Double K. Zanto en Barones Spencer K op de 2000 meter achter de startauto. Bento Kitty moet dit, gezien het eer ste optreden van dit iaar in Hilversum, wel kunnen winnen, maar van zijn eer lijke doorzettingsvermogen op een lange baan zijn wij nog altijd niet overtuigd. Het is ook mogelijk, dat Wagenaar Attila prefereert. Lively Rodney is de hele win ter op rust geweest. Helemaal onmogelijk is een verrassing van An astasia Hanover niet; zij toonde zondag in Utrecht voor uitgang Bij de renpaarden het eerste nummer over 2500 meter van dit jaar. Het was voor de meesten kennelijk nog te vroeg en er bleven tenslotte maar vier paarden over. Miss Willy moet weliswaar tien kilo geven, maar gezien haar surplus aan klasse kan zij dat wel winnen. De andere rennetjes gaan over 1900 meter. De eerste start is om drie uur. het pro gramma luidt: Duinhorstprys (2000 m autostart): Edel Signal - Enigste - Diana Quinte. Oud Wassenaarprjjs (2120 m met trio): Stal Amstel (Bianca Scotch en Blngen Magowan) - Cita du Maire - Billy Boy. Outsider Corna M. Mangalaprijs (ren, 1900 m eerste afd.): Susie Darlin - Nina - Cambrorme. Duyngheestprjjs (2040 m): Empereur Mac - Ero Alkestis van E - Endurance. Groot Hasebroekprijs (2120 m met trio): Dean Hollandia - Cash Six - Aura van Zelda. Outsider: Dyveke D. Mangalaprijs (ren, tweede afd): Amigo - Cambrousard - Petra. Ruige Boekprijs (2000 m autostart, met trio)Rijder Wagenaar - Ldvely Rodney - Captain Double K. Le Turbulentprys (ren, 2500 m): Miss Willy - Whitefoot S - Happy Time. Duinrellprijs (2100 m)Brahmapoe- tra S - Crony v. d. Lente - Bento. Huib le Cocq is boks prof ROTTERDAM Hub le Cocq .de Rot terdamse licht wel ter. die in 1965 natio naal kampioen in deze gewichtklasse was. heeft, van de Ned. Boksbond toestemming gekregen om prof te worden. Le Cocq zal binnenkort Ln Rotterdam zijn debuut maken. Manager Brox in buitenland (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Naar wij stelt het bestuur van Feijenoord pogin gen in het werk oni Gerard Bergholtz die dit seizoen voor een record trans ferbedrag aan Sporting Anderlecht werd verkocht, terug te krijgen. Het bestuur van de Rotterdamse eredivisieclub gaf desgevraagd toe dat zijn manager de heer Brox ln het buitenland vertoeft. Men neemt aan dat hij zich in Brus sel bevindt voor oriënterende besprekin gen met de heren Roozen en Steppé, respectievelijk voorzitter en admini strateur van Anderlecht. Genoemde he ren zouden halverwege deze week naar Rotterdam reizen om daar de besprekin gen voort te zetten. Gerard Bergholtz zelf, om wie deze sensationele affaire zich afspeelt, ont kent iets van de onderhandelingen af te Ook kunstijs(baan) in Heerenveen HEERENVEEN. De heer J. Brouwer, gedeputeerde van Friesland, heeft gisteren in Heerenveen de eerste paal in de grond geslagen voor de betonbaan van de kunstijsbaan. Dit gebeurde in aanwezigheid van onder anderen de burgemeester van Heerenveen, de heer H. Huisman, en het bestuur van de ijsbaan. De heer G. H. Cuperus, oud-burgemeester en thans voorzitter van de kunstijsbaan, verklaarde, dat in mei met de montage van de baan zal worden begonnen. Half oktober hoopt men reeds te kunnen proefdraaien, terwijl het in de bedoeling ligt begin november op de buitenbaan te laten rijden. De officiële opening is gepland voor begin 1967. wanneer ook de hal klaar zal z(jn. bezoeken, teneinde zich een oordeel te /er het aanwezige ma riaal. Cor vain der Hart ziet de uit wring van zijn taak al in grote trekken zich. Het liefst zou hij 27 a 28 ntractspelers (eerste en tweede elftal een jeugdteam) overdag trainen, dat zal, gezien de maatschappe- positie van de meeste spelers niet ogelijk zijn. Maar de heer Van der ian stelt hem in velerlei opzicht toch rust: „Er zijn minstens tien spelers, overdag kunnen trainen." En dat is list een van de grote verlangens van der Hart. Hij zal zich dag en nacht Holland Sport beschikbaar stellen behalve groepstrainingen zal hij de „Misschien hoor ik nog iets hier in Tokio, maar al te vast Seizoen voor kano'ers AMSTERDAM Behalve de traditio- kano-evencmenten in Zaandam, engelo en Eefde zal de topploeg van movaarders dit jaar in Berlijn in de rijd om de wereldtitels moeten aan- op hetzelfde peil te staan als ln 164 tijdens de Olympische Spelen. Drie man uit de toen zo succesvolle moploeg hebben zich na Tokio uit de uiowereld teruggetrokken. Karei Muys eft deze leemte kunnen opvullen met indidaten uit de B-ploeg. In Berlijn ver acht men zo ongeveer de wereldtop van kanovaarders te ontmoeten zodat de indswedstrijdcommissie der NKB zal linnen zien of zij de juiste weg voor lexlco heeft Ingeslagen. De data voor de belangrijkste kano- edstrijden in 1966 luiden: 23—24 april: jaarnevogels, Haarlem. Bollentoriit londstooht)30 april en 1 meiHenge open nat. lange- en kortebaanwedsfrij- 14—15 mei; Windhappers. Den aag. lange- en kortebaanwedstrijden -22 mei: Valkenswaard. Bekentocht 3ondstocht): 2122 mei: Argonauten. Rijp, langebaan kampioenschappen; 5 juni: Flevo. Hoorn, sprintwedsrij- en: 1112 juni: Wormer, korte baan- jeugdkampioenschappen18—19 Juni: efde. intem. lange- en kortebaanwed- rijden: 25—26 juni: Haarlem, korte- aankampioenschappen: 23 juli: Zaan- am, Zaanregatta: 910 juli: Essen, lan- enontmoeting1921 aug.: Berlijn, 'ereldkampioenschappen: 2728 aug.: Windhappers, Naaldwijk. Druiventocht Bondstocht): 4 sept.: Eindhoven, nat. 'rtebaan 500 m en sprintwedstrijden: '—18 sept.: Deventer open nat. en in- irnat. kortebaanwedstrijden; 2425 T>t.! Amsterdam, clubkampioenschap- Chelsea verloor LONDEN Voor de eerste divisie de Engelse league zijn gisteravond zee wedstrijden gespeeld: Leeds Unt- J -Chelsea 2—0 en Sheffield Wednes- -Blackpool 30. Weer kwestie om deelneming crack In zijn bagage heeft Anton Geesink Geesink 15 Franse vertalingen e Nederlandse exemplaren meegenomen van zijn pas verschenen boek „Mijn judo". Hij zal deze in Japan aan geïn teresseerden overhandigen. Anton Gee sink is van plan nog een aantal boeken te schrijven waarin de verschillende technieken met foto's worden onder streept. Voor al deze boeken zal hij 1000 bruikbare foto's nodig hebben en al deze foto's zal hij de komende veer tien dagen laten maken, waarbij hij de technieken in beeld zal brengen het be roemde Japanse tegenstanders. Bij zijn aankomst op het Haneda- vliegveld in Tokio, waarbij de Utrech ter voortdurend werd ingesloten door een bewonderende zwerm van kleine Japanners, werd Anton Geesink onder andere begroet door de 21-jarige Ja panse lichtgewicht Minatoya, finalist tij dens de wereldkampioenschappen 1965 in Rio de Janeiro. Minatoya zal in mei met Anton naar Nederland reizen en twee jaar lang bij de familie Geesink logeren. Al die tijd zal hij zich in Gee- sinks school onder leiding van de we reldkampioen bekwamen en de andere leerlingen les geven. Gevraagd wie dat betaalt zei Geesink: „De Japanners zijn zelf altijd zeer gastvrij voor ons. Op 28 mei gaan onze judoka's Peter Snijders en Ernst Eugster voor anderhalf jaar naar Japan. Weliswaar bekostig ik met medewerking van een aantal Neder landse particulieren deze reis, doch het zou zonder de gastvrijheid van de Ja panners nooit lukken". Overbodig; Het blijft overigens de vraag of Gee sink bij de Europese kampioenschap pen in Luxemburg op 7 en 8 mei in het Nederlandse team zal kunnen uit komen. De Olympische en wereld kampioen wil graag. De NJJB mag zich de handen dichtknijpen over deze onver hoopte meevaller. Geesink geeft zich te-, lefonisch op...In elk land zou daarmee de zaak rond zijn, maar niet in Neder land, waar futiliteiten opgeblazen kun nen worden tot prestigekwesties. Wat is het geval? In het telefoongesprek tus sen Geesink en NJJB-vice-voorzitter F. van Btjleveld, vraagt laatstgenoemde of Geesink dit nog even schriftelijk wil bevestigen. Een paar dagen later belt Geesink op, dat het bericht al in de kranten staat en een nader briefje zijn inziens overbodig ls. De NJJB neemt daarmee geen genoegen en stelt zich Op ziekenbezoek bij Japanse reus TOKIO. Nauwelijks in Japan aangekomen als eregast van de Japan Air Lines, werd wereld- en olympisch judokampioen Anton Geesink in het Palace Hotel in Tokio opgebeld. Akio K&mlnaga, zijn grote tegenstander van de spelen in Tokio in 1964, was opgenomen in een ziekenhuis met een ernstige kwaal aan zijn linkeroog. De 28-Jarige Japanse judokampioen, die geen licht meer heeft in dat oog, zou vandaag worden geopereerd. Anton Geesink besloot onmiddellijk by het horen van dit slechte nieuws zijn olympische strijdmakker in het ziekenhuis op te zoeken. weten. Hij ontkent eveneens het b«- richt dat hij vorige week, op de dag dat Nederland tegen West-Dultsland speel de, een onderhoud met de voorzitter van Feijenoord de heer Cor Kieboom over een eventuel terugkeer naar Feye- noord zou hebben gehad. Op alle vra gen die Gerard Bergholtz werden ge- gesteld antwoordde hij alleen: „Ik wil ln het eerste spelen", daarbij doelend op de omstandigheid dat hij bij Ander lecht nog steeds ln het tweede elftal speelt. Het contract dat Gerard Berg holtz met Anderlecht tekende, is geba seerd op een periode destijds van twee Jaar. Jubileumbokstoernooi Eur. kampioenen uit Oost-Europa DEN HAAG Het internationale bokstoernool, dat de Nederlandse Boks bond eind april ter gelegenheid van het vijfenvijftigjarig bestaan organiseert, belooft een groot evenement te worden. De NBB heeft van alle elf uitgenodigde landen de toezegging gekregen dat zij zullen komen. Hoewel verscheidene lan den ln verband met de nationale kam pioenschappen hun afvaardiging nog niet bekend konden maken, waarborgen alleen de afvaardigingen van Rusland, Polen, Hongarije en Roemenië al een uitstekende kwaliteit. Deze vier Oosteuropese landen vaar digen ln totaal vier Europese kampioe nen en een Olympisch titelhouder af naar het toernooi, dat op drie plaatsen ln Nederland wordt gehouden. De voor ronden vinden op 21 en 22 april ln de Amsterdamse Apollohal plaats, de strijd om de derde en vierde prijs wordt op 23 april in Maastricht gehouden en de finales op 25 april en de Rotterdam se Rivierahal. Een van de sterkste ploegen komt uit Polen. Dit land stuurt Jozef Grudzien, die in Tokio de gouden medaille in het lichtgewicht veroverde, Leszek Drogosz, Europees welterkampioen 1959 en Ta- deusz Walasek, Europees titelhouder In het middengewicht in 1961. Hongarije komt met Janos Kajdi, die in 1963 Europees kampioen in het lichtgewicht komt met Janos Kajdi, die in 1963 Eu ropees kampioen in het lichtgewicht was en in Tokio doordrong tot de kwartfina les en Gustav Junghaus die ln zijn land „little Laszlo Papp" wordt genoemd, in het vlieggewicht. Rusland wordt vertegenwoordigd door de Europese zwaarwelterkampioen '65, Viktor Agejev. lichtwelter Vladimir Mosalimov en vlieggewicht Vladimir Larionov, die onlangs kampioen van 't Russische leger werd. Voor Roemenië boksen Constantln Gruesco in het vlieggewicht en Nicolae Giju. die vorig jaar tijdens de Europe se kampioenschappen een bronzen me daille veroverde, in het bantamgewlcht. Voor het toernooi zijn veertig boksers (vier in elk gewicht) uitgenodigd. Be halve de reeds genoemde landen ko men ook België, Luxemburg, Tsjecho- Slowakije, West-Duitsland, Wales, En geland, Frankrijk en uiteraard Neder- zlch op het standpunt: geen briefje, geen inschrijving. Inmiddels is Geesink afgereisd naar Japan en zal daar als hij geen be richt krijgt in het Nederlands team op genomen te zijn waarschijnlijk tot na de Europese kampioenschappen blij ven. De situatie is momenteel dus zo: Geesink wacht in Japan op een uitno diging van de NJJB en de NJJB wacht Utrecht op een briefje van Geesink. arvan deze al gezegd heeft het niet te zullen schrijven. Het is maar geluk kig dat de inschrijving voor de Europe se kampioenschappen voorlopig nog niet sluit, zodat beide partijen nog gelegen heid hebben het zonder prestige-verlies met elkaar eens te worden. Kwesties als deze zijn alleen maar schadelijk voor de Nederlandse sportbeoefening. Ook Piet v. Rhijn naar Holl. Sport? (Van onze sportredactie) DEN HAAG De kans is groot, dat met de komst van Cor van der Hart als trainer bij Holland Sport, ook de beken de voetballer Plet van Rhljn (oor spronkelijk afkomstig uit het Wasse naar se Blauw Zwart) naar de Haagse club zal overstappen. Het Is de wens van Cor van der Hart, dat Van Rhljn, die In het Franse profvoetbal als „tète d'or" naam maakte, meekomt naar Den Haag. De mogelijkheid Is aanwedg, omdat Piet van Rhljn van 't bestuur van Fortuna '64 een sgn. vrije is aastor heeft. Prestatiepartij bevredigt niet ROTTERDAM. De laatste kampioenen van Zuid-IIolland zijn be kend. Dat zijn Bertie Nikkelen Kuyper In het halfzwaargewlcht en Piet Zeclen- berg ln het zwaarweltergewlcht. Het zUn geen kampioenen, waarvoor men storm zal lopen. Dan deed Gerard Bok het beter tegen de Hagenaar Polak in zijn presta- tieparty. Hij was de derde man van Hulzenaar, die „op de valreep" een titel In Rotterdam hield tijdens de gisteravond in „Odeon" gehouden boksavond. Nikkelen Kuyper had het ongeluk, dat hij twee partijen moest boksen. Eerst trad hij in n harde maar weinig fraaie partij aan tegen z'n stadgenoot Pietenman die "n puntennederlaag leed. Later op de avond stond hy tegen veteraan Verkade (Naald wijk), die te weinig aanvallend optrad te kunnen winnen. Piet Zeelenberg moest een prestatiepartij boksen tegen de goede Maastriohtenaar Thomassen, die oorspronkelijk tegen Bouhuizen zou uit komen. maar de Vlaardlnger ging onlangs ko. en stond er dus naast Thomassen won op punten, maar Zeelenberg werd toch Zuidhollands kampioen, omdat zijn prestatie als voldoende werd beoordeeld. He* blijft een vreemde zaak. dat men tittels toekent zonder winst. Dan kan men •ven goed een bokser in de sportschool een sparringspartijtje laten boksen om te kijken of hij voldoende kwaliteiten heeft, Liohtgewioht Gerard Bok overwon ln zijn prestatiepartij de Hagenaar Polak, die het nog steeds niet voldoende serieus neemt. Maar hij was in elk geval een partij tegen wie Bok een prestatie kon leveren. Van de bijpartijen werden er vier voor tijdig beëindigd. De Hagenaar Kruger won door interventie van de Utrechter Horsen. Van Diggelen (Rotterdam) idem tegen Vlsch (Utrecht). Tukker (Den Haag) dwong zijn tegenstander, de Utrechter Dubtoers tot opgeven ln de derde ronde en de Hagenaar Richardson ging op een sterke rechtse van de Utrechter Smit k.o. in de tweede ronde Overige uitslagen: B. te Pas Den Haag) w.o.p. van L. de Groot (Rotterdam) Schouten (Den Haag) onbeslist tegen P. Verbon (Utrecht); Hoppe (Schiedam) onbeslist tegen V d. Lubbe (Den Haag); L. v. d. Hoogenband wo.p. van Geerlings (Den Haag). Feijenoord tegen Argentinië ROTTERDAM t— De eredivisieclub Feijenoord speelt op dinsdagavond 3 mei een wedstrijd tegen 't officiële na tionale team van Argentinië. De Argen tijnen zullen in totaal drie wedstrijden spelen op het continent, waarvan een in Nederland. Feijenoord le hiervoor uitgenodigd. Tijdens de training voor de 24 uurs- rlt van Le Mans Is van de nieuwe wagen van Walter Hansgen niet veel overgebleven. Met een nieuw proto type Ford sloeg Ilansgen over de kop. Zelf werd hij ernstig gewond. Sparta zoekt nieuwe trainer (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Er zijn momenteel onderhandelingen gaande tussen Spar ta en Wiel Coerver, de trainer van Ro ti a J. C. De Rotterdamse eredivisie club zoekt naar een opvolger van zijn huidige trainer, de Schot Thompson. Behalve Wiel Coerver zijn er nog twee kandidaten voor het tralnerschap by Sparta. Cricketspelers komen in beweging O AMSTERDAM Het Nederlandse crieketelftal zal het komende seizoen, dat begin mei op bescheiden wijze een aanvang neemt, een tweetal Interlands spelen. Zaterdag 23 en zondag 24 juli ont moet het nationale team op het terrein van HCC in Den Haag het elftal van Ox ford. Op 4 en 5 september komt Neder land op Rood en Wit te Heemstede uit tegen de Combined Services, het verte genwoordigende team van het Engelse leger. De Flamingo's spelen voorts op 20 en 21 juli op het VRA-terrein te Amstel veen tegen Oxford. Een kleine maand later van 8 tot 20 augustus maken de Flamlndo'a «en tournse naar Enge land. MAASTRICHT (ANP) Wegens po ging tot doodslag op een politieman vor derde de officier van justitie bij de rechtbank te Maastricht, mr, J. Corsten, acht maanden celstraf waarvan vier maanden voorwaardelijk met 'n proeftijd den voorwaardelijk met een proeftijd van drie Jaar tegen de 36-jarige woon wagenbewoner P, H uit Heerlen, die 27 Januari jl. had geprobeerd een brigadier van politie met zijn auto tegen een be tonnen schutting dood te rijden. De politie van Heerlen had die dag opdracht ontvangen de woonwagen van verdachte, die fout geparkeerd stond, met een takelwagen te verplaatsen. Dit werd de oorzaak van een twist tussen de woonwagenbewoner en de politie. Toen de woonwagenbewoner ln zijn wa gen wilde wegrijden om hulp te halen, sprong de brigadier op de treeplank van de auto. „Ik rijd Je kapot", schreeuwde H. en reed met grote snelheid in de rich ting van een betonnen schutting. Op het laatste ogenblik liet de brigadier los. Hij liep geen letsel op Slechts en kele knopen werden van zijn tuniek ge rukt. Tijdens de zitting zei verdachte dat hij zeer zenuwachtig was geweest en dat hij geenszins de bedoeling had de bri gadier dood te rijden Uitspraak 18 april DEN HAAG De kwartfinales voor de KNVB-beker worden op donderdag 21 april gespeeld, bij kunstlicht. ADO zal tegen NAC op eigen veld spelen omdat de Bredase club geen lichtinstallatie bezit. De ontmoeting tussen Sparta en Xerxes zal vermoedelijk in het Feljen- oordstadion worden gespeeld. Voorts staan op het programma: Go Ahear' Ajax en PSV—Telstar.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 11