A JSar <m j S| m De Leidse Courant AKTIEVE BEZORGERS STRAATSCHENDERS IN AMSTERDAM MAANDAG 4 APRIL 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA H. ZUNDERMAN VIERDE ONDER GROTE BELANGSTELLING VEERTIG-JARIG JUBILEUM Gymnastiekvereniging 'Excelsior-Alkemade' maakte een uitstekend figuur VEEL WAARDERING VOOR EEN STRIJDBAAR MAN De heer H. Zunderman heeft zater dag onder grote belangstelling het feit herdacht, dat hij veertig jaar ge leden in dienst trad van N.V. Het Motorhuis te Leiden. Zaterdagmorgen werd hij in de kring van directie en personeel gehuldigd tijdens een sa menkomst in restaurant Van der Hey- den. Des middags werd hij door zeer velen, o.a. de I^eidse wethouders, vele raadsleden en vertegenwoordigers van organisaties, waarmee de heer Zunderman nauwe betrekkingen on derhoudt, gecomplimenteerd op een receptie. Op de ochtendbijeenkomst werd de jubilaris allereerst toegesproken door een van de directeuren, de heer J. G. De verkiezingen voor de definitie ve kandidatenlijst van de KVP voor de gemeenteraadsverkiezingen hebben gisteren een bijzonder verloop gekre gen, doordat drie adspirantkandidaten van de KVP stelling namen bij het hoofdstembureau op de Kamerlingh Onneslaan. Zij pleegden hier „poli tiek" op een wijze, die sterk aan het buitenland deed denken en die bo vendien duidelijk maakte dat de nieu we generatie binnen de KVP het per soonlijk initiatief niet schuwt, kortom er niet voor terugdeist om op char mante wijze een eigen „comité" van aanbeveling te vormen. Iedereen na melijk die kwam stemmen werd op het stoepje van het stembureau aan het drietal voorgesteld, zodat de kie zers nu of in de toekomst weten, met wie ze te doen hebbenIn een jachtje, liggend op het terrein van de Rijnlandse Metaal bescher ming Mij N.V. aan de Rooseveltlaan, ontstond zondagmiddag omstreeks drie uur een begin van brand door tot nu toe nog onbekende oorzaak. De brand weer slaagde erin het vuur te blus sen, zodat de schade beperkt bleef tot enige vernieling van het interieur. De eigenaar is tegen brandschade verze kerd. Tijdens de voetbalwedstrijd tussen LDWS en Docos, die gister middag aan de Boshuizerkade werd gespeeld, hebben enige weinig spor tieve lieden enige goederen ont vreemd uit de kleedkamer. Vermist worden o.m. een colbertjasje, een overhemd en een pantalon. Bovendien bevatte de buit enkele portefeuilles, die overigens geen geld inhielden. Op de hoek van de Oude Singel en de Korte Mare vond zondagmiddag omstreeks 17.30 een aanrijding plaats tussen een personenauto en een vrachtauto. De personenauto, die in de richting van de Alkemadebrug reed, komende van de Oude Singel, verleende geen voorrang aan de vrachtauto, die van de Korte Mare de Oude Singel kruiste op weg naar de Lange Mare. Een 19-jarige vrouw, die in de personenauto meereed, werd met een hersenschudding en een hoofd wond naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd door de te hulp gesnelde Eerste Hulpdienst. De personenauto werd aan de rechterzijkant zwaar be schadigd, de vrachtauto liep schade op aan de voorbumper en de berm lampen. DE FLES WERD HEM TE HEET Toen een 55-jarige caféhouder, wo nende aan de Haarlemmerstraat, za terdagmiddag een nieuwe gasfles in de kachel in zijn kamer op de eerste verdieping had aangesloten, ontstond een begin van brand op het ogenblik, dat de man zijn kachel wilde aanste ken. Uit de blijkbaar niet goed afge sloten fles spoot plotseling een felle gasvlam omhoog. Na de eerste schrik nam de caféhouder het kloeke besluit het brandende gevaarte te verwijderen en de beste oplossing leek hem de brandende fles het raam uit te wer- Spoedig waren twee brandweer- auto'/S ter plaatse die de onheilsfles wisten te blussen. Door de zaterdag- middagdrukte ontstond er een enor me toeloop van nieuwsgierigen, die op de brandweerauto's af kwamen als bijen op een honingpot, zodat de Haarlemmerstraat op dat punt vrijwel geheel was afgesloten. Er viel enige schade te bespeuren aan de fles en de kachel, alsmede aan een bromfiets, die voor het café stond, waarvan de deur ook enige brand schade opliep. De heer J. J. Grevink speldt de gou den Bovag-onderscheiding op de revers van jubilaris Zunderman. H. Boon, ec. drs., die zijn adjunct-di recteur en procuratiehouder Zunder man een man noemde wiens karakter gekenmerkt wordt door een bepaalde strijdbaarheid. „Uw indiensttreding op 1 april is geen grap gebleken, u bent er gebleven". Als jongste kantoorbe diende kwam de heer Zunderman in het bedrijf en in de loop der jaren is hij samen met de anderen mee ver anderd en gegroeid in de belangrijke ontwikkeling die het bedrijf heeft meegemaakt. „Al vroeg boezemde u vertrouwen in, een vertrouwen dat u steeds heeft waardig betoond", aldus de heer Boon, die er verder op wees, dat in al zijn overige functies de heer Zunderman als een vertrouwensman geldt. De strijdbaarheid van de jubilaris is in het bedrijf altijd goed tot zijn recht gekomen. Maar daarbij, zo zei de heer Boon, is de heer Zunderman ook een gevoelig mens. „Deze eigenschap pen maken u tot een interessante per soonlijkheid. Ook in uw overige func ties in het openbare leven, niet in het minst in het werk der gemeenteraad, heeft u getoond iets voor uw mede mensen te willen zijn". Als persoon lijk geschenk overhandigde de heer Boon, mede namens zijn broer en mede-directeur H. O. Boon een gou den polshorloge Voorts was er de en veloppe met inhoud. De heer J. J. Grevink, hoofd van de buitendienst van de Bovag, speldde de jubilaris na een toespraak het gou den ere-speldje van de Bovag op we gens 40 jaar trouwe dienst. De heer J. Bosman overhandigde de jubilaris namens het personeelfonds een ge schenk onder couvert en bood mevr. Zunderman een grote fruitmand aan. Verder werd nog het woord gevoerd door de heer B. van Zwieten, bedrijfs leider van de N.V. Tenslotte sprak de heer Zunderman een treffend dank woord, waarin zijn strijdbaarheid nog eens duidelijk naar voren kwam. Tfandiclatenlijst^lv!?^ voor gemeenteraads verkiezingen Op grond van de uitslag van de op zondag 3 april jl. gehouden groslijst- stemming, is de definitieve kandida tenlijst voor de gemeenteraadsverkie zing van de Kath. Volkspartij, afde ling Leiden, door het afdelingsbestuur als volgt vastgesteld. 1. S. Menken 2. M. G. J. Hanr 3. Mej. M. C. J. v. Buel 4. M. B. v. d. Klugt 5. J. C. J. Lambermont 6. J. Lijten 7. K. F. de Bree 8. Th. H. de Wilde jr. 9. Mr. H. E. A. Driessen 10. Mr. H. M. de Munk 11. J. Castelein 12. Mr. Drs. N. P. A. v. Maarle 13. S. J. C. v. Eijndhoven 14. Mevr. M. H. M. F. Garde- niers-Berendsen 15. J. M. Silvester 16. Mevr. C. Uphoff-Visser 17. H.A. Claproth 18. J.H.A. M. Peek 19. Mevr. M. C. v. Akkeren- Straathof 20. Ir. J. A. Sala Door de adviescommissie werd de heer S. Menken als lijsttrekker aangewe zen. Eerste kleuterschool in „Boschgeest" te Voorschoten geopend Freule Gevers Deijnoot heeft by de oprichting in 1866 van haar Christelijke naai-, brei- en bewaarschool in de Schoolstraat te Voorschoten niet kun nen vermoeden, dat een deel van deze school op een plaats zou komen waar toen alles bos was, maar waar thans alleen nog de naam „Boschgeest" aan herinnert en zo waren gistermiddag vele genodigden b\j de officiële opening van het seml-permanente schoolgebouw voor Hervormd Kleuteronderwijs aan wezig. Burgemeester L. de Kool opende dit eerste schoolgebouw in deze nieuwe wjjk in aanbouw. „Al liep het met de aan vraag en de bouw van deze noodschool „Robbedoes" genaamd allemaal op rol letjes, onze wensen gaan toch nog ver der", zo deelde de burgemeester mede, „maar de oplossing van dit gebouw is toch voorlopig een heel goede oplossing. Daar het openen van dit gebouw een onderdeel is van de totale opbouw van de gemeente, voldoe ik gaarne aan deze uitnodiging. De inspecteur van het kleuteronder wijs, de heer J. G. A. Smorenburg. sprak over de huisvestingszorgen. „Dit tijde lijke onderdak zie ik als een verenigings gebouw voor tien jaar onderwijs, als het goed onderhouden wordt. Het is eigenlijk geen kleuterschool, het is slechts een gebouw, maar met een goede accom modatie. Ik zeg u dit alleen maar om de bouwmoeilijkheden bij het kleuteronder wijs u te doen inzien. Er zijn in mijn inspectie per jaar 400 aanvragen, er is slechts een toewijzing van 16 lokalen per jaar". Ds. E. Saraber sprak namens de cen trale kerkeraad der Ned. Herv. Gemeen te van Voorschoten en Veur en merkte op, dat de dorpskern van Voorschoten zijn scholen kwijt raakt wegens de ont volking. Namens alle leidsters van de zeven Voorschotense kleuterscholen sprak mej. Questroo van het „Kwetternest" woor. den van felicitatie in het bijzonder tot de hoofdleidster, mevr. A. de Waal Male- fijt-Spruijt. Verder werd het woord ge voerd door de voorzitter van het school bestuur „De Hervormde Schoolvereni ging", de heer J. J. Steinhart en tot slot dankte de hoofdleidster de vele aanwezigen, waaronder het voltallige college van B. en W., dr. P. Vermet. ds. Meijering en afgevaardigden van de Voorschotense schoolbesturen. De noodschool heeft twee ruime klas. lokalen met aan beide zijden ramen en draagt de vrolijke naam „Robbedoes" en is gelegen aan de Baron Schimmel- penninck van der Oyelaan. Het gebouw is zeer modern ingericht met zandbak, kleitafel en natuurlijk een grote pop penkast. LEIDERDORP LEIDERDORPSE BRIDGECLUB Het heeft donderdagavond tijdens de achtste ronde van de laddercompe titie in groep rood niet aan spanning ontbroken. De nummers 1 t.m. 5 ein digden namelijk met miniem verschil. Mevr. Zwarts en de heer Karstens de den het als „nieuwkomers" in deze groep meteen goed door als no. 1 te eindigen. De tweede t.m. de vierde plaats werd door drie paren met gelijk aantal punten bezet terwijl de vijfde plaats was voor de heren Loof-Wit- kamp met 4 punten achterstand op no. één. Onderaan werd het een „fami lie-aangelegenheid", waarbij de heren het onderspit dolven en dus weer in groep zwart hun bridge-kennis zullen moeten tonen, In groep zwart eindigden de voor zitter en zijn partner bovenaan na een nek-aan-nek race met de heren Pias- De Vries en komt dus nu in groep rood uit. Onderaan eindigde het echtpaar Van der Velden. In groep groen eindigde het echt paar Schutte bovenaan en keert dus weer in groep zwart terug. Rode lan taarndrager werd hier het echtpaar Stokhuyzen. Standen: Groep rood: 1 mevr. Zwarts-Karstens 71 p., 2-3-4 Tljssen-De Winter, echtp. Danz en Blom-Danz jr. 69 p., 5 Loof- Witkamp 67 p., 6 Gerlicht-v. Leeuwen 57 p., 7 dames Van der Bijl-Zwanen burg 55 p., 8 v. d. Bijl-Zwanenburg 47 p. Degraderen naar zwart: v. d. Bijl- Zwanenburg. Groep zwart: 1 Veldhuyzen-v. Vliet 75 p., 2 De Vries-Plas 74 p., 3 De Ko ning-Van Zonneveld 68 p.. 4 echtpaar Van Klaveren 66 p., 5 dames Jans-Van Zonneveld 62 p„ 6 dames Hoogervorst- Zandbergen 58 p., 7 Brummelkamp- Van Berge Henegouwen 51 p., 8 echtp. Van der Velden 50 p. Promoveren naar rood. Veldhuyzen- Van Vliet, degraderen naar groen, echtp. Van der Velden. Groep groen: 1 echtp. Schutte 72 p., 2 dames Van Berge Henegouwen-Ken- gen 67 p., 3 dames Van Gelder-de Jong 66 p., 4 echtp. Verduyn 66 p., 5 echtp. Van der Pool 65 p., 6 Jans-Pouw 62 p., 7 gebr. Karstens 65 p., 8 echtp. Stok huyzen 51 p. Promoveren mar mwarfct echtpaar Schutte. I vraagt voor Leiden en randgemeenten: Hoge honorering. Aardige job voor intelligente scholieren. Sollicitaties: Papengracht 32, Leiden, tel. 20935 Leerlingenavond van Katwijkse muziekschool in Dorpshuis te Valkenburg Zaterdagavond gaf de Katwljksche Muziekschool de jaarlijkse leerlingenuit voering, voor de tweede achtereenvol gende keer In het Dorpshuis te Valken burg. Nog steeds omdat Katwyk niet over behoorlijke accommodatie beschikt! Trouwens het Dorpshuis was zaterdag avond ook te klein, want de belangstel ling was zo groot, dat vele bezoekers helaas teruggestuurd moesten worden. Men zat ook zelfs in de kleine zaal! De directeur van de Muziekschool, de heer J. Gouw, verwelkomde de vele aanwe zigen, waarna het muzikale woord was aan de leerlingen. In groepsverband en solo's kreeg men accordeon, blokfluit-, ukelele-, mando line-, gitaar- en banjomuziek te horen, terwijl solo's gegeven werden op piano en electrisch orgel. Walsen, volksliedjes, marsen en kampliedjes wisselden elkaar af, terwijl diverse liedjes werden meege zongen. Alles klonk zeer muzikaal en harmonisch, waarbij bij de solisten voor al het werk van Joke Viser aan de piano opviel, bij de gitaargroep de Elfendans en bij de accordeongroep Für Elise. De accordeongroep werd bij Lente Symfonie en II Silenzio zeer goed begeleid door de heer A. Buisman op de trompet. De leerlingen werden tijdens de uit voering wederom op voortreffelijke wij ze begeleid door mevr. C. de Kluyver- Gouw (piano), terwijl waar nodig, de heer Gouw zelf ook een helpende hand uitstak. Een zeer geslaagde avond, waarvan een aandachtig en enthousiast publiek zichtbaar heeft genoten. Een leuk in cident leverde een opa uit Rijnsburg op, die tijdens de uitvoering opstond en uit riep dat men genoot van het optreden van de kinderen! Aan het eind van de avond bood de heer M. Suzan namens de ouders en leerlingen de heer Gouw een transistor radio en een groot bloemstuk aan, ter wijl mevrouw Gouw en mevr. Kluyver- Gouw in deze behulde betrokken werden en ieder een prachtige tuil bloemen aan geboden kregen. WARMOND WVC 2TEYLINGEN 2 0—8 Het is WVC 2 weer niet gelukt om een overwinning te behalen. Er zal har der en vooral serieuzer getraind moeten worden om tot andere resultaten te ko men. In deze wedstrijd viel vooral weer op dat met serveren veel te veel mis geslagen werd, met uitzondering van 2 spelers. Dit mag toch in eigen zaal niet voorkomen. Op de training zien we ook vaak aardig samenspel, maar zodra WVC 2 staat aangetreden voor een wed strijd is iedereen schijnbaar de kluts kwijt en is men al blij als de bal over het net komt. Aan de opbouw van een aanval wordt niet gedacht en de enkele smash, die wordt gegeven, is vpak bui ten de lijnen. De eerste set gaf nog een gelijk op gaande strijd maar werd door Teylingen 2 met 10—15 gewonnen. Bij de tweede set had WVC de opslag en kon hierdoor met 40 voorkomen. Hierna kwam WVC er niet meer aan te pas en werd zelfs ge klopt met 415. In de derde set kon WVC tot de stand 8—10 nog bij blijven, maar toen Teylingen de service over nam, liep Teylingen al gauw verder uit en won deze laatste set met 815. De wedstrijd WVC 1—Sivols heeft weer geen doorgang gevonden. De vo rige maal dat deze twee teams tegen elkaar moesten spelen, werd door Sivols op het laatste moment afgezegd en dit maal liet de scheidsrechter verstek gaan. Het programma voor de volgende week luidt: maandag 4 april: Leeuwenhorst 3 —WVC 2. aanvang 20.30 uur; dinsdag 5 april: WVC 1—Tornado 3, aanv. 21.45 u. ONTSPANNINGSAVOND PANAGRO Vele leden van de personeelsvereniging van de N.V. Panagro-Padox waren in hotel „De Stad Rome" bijeengekomen voor de door het bestuur van deze ver eniging uitgeschreven ontspannings avond. Zij werden verwelkomd door de voorzitter van de personeelsvereniging, de heer J. Bekkering. De uitslagen wa ren: klaverjassen: 1. C. Blom, 2. H. Koenen. 3. P. de Jong. 4. J. Honders. 5. S. van Vliet en 6. W. Melj. Sjoelbak ken: 1. J. Voogd, 2. mej. S. Pijl, 3. J. Dollee. Pandoeren: 1. mevr. J. v. d. Beek, 2. C. Beij, 3. J. Valentgoed, 4. J. Roest. Kruisjassen: 1. J. Zwaan. 2. T. Lagas, 3. D. van Staveren. Ten bate van de kas werd een ge slaagde verloting gehouden. De prijzen werden door de heer Bekkering met een toepasselijk woord uitgereikt. BEVOLKINGSDOORLICHTING De bevolking van Warmond zal door middel van röntgenfoto's worden onder zocht op tuberculose. Onder voorzitter schap van dr. H. A. G. M. Walenkamp heeft zich een comité gevormd, het z.g. „Comité Fotu", dat deze doorlichting ter hand heeft genomen. Iedere inwoner geboren vóór of op 1 maart 1951, komt voor het te houden onderzoek in aan merking. Het onderzoek zal plaats vin den op dinsdag 19 april van 2 tot 4.15 uur 's middags en van 7 tot 9.15 uur 's avonds! op woensdag 20 april van 9 tot 11.45 uurs 's morgens en van 2 tot 4.15 uur 's middags; op donderdag 21 april van 2 tot 4.15 uur 's morgens en van 7 tot 9.15 uur 's avonds en wel In het gebouw van de v.m. School met de Bijbel, Baan 3 te Warmond. Voor ver voer van ouden van dagen of gebrekkl- gen kan, zo nodig, worden gezorgd. Onder de vele belangstellenden, die zaterdagavond in de Pancratiuszaal de zeer mooie uitvoering van de gymver eniging „Excelsior-Alkemade" bij woonden was o.m. Alkemades eerste burger P. M. F. Smolders. Deze eerste officiële kennismaking met een van de grootste sportvereniging in Alkemade zal hem veel genoegen hebben gege ven, al was het alleen reeds om de ^eer jeugdige groepen met bijzonder veel toewijding aan het werk te zien. Na de opmars van alle aan deze uit voering deelnemende leden, werd door de voorzitter der vereniging, de heer J. Pouw een openingswoord ge sproken. Spreker toonde zich dank baar voor de grote belangstelling, vooral ook voor de kinderen, die niet veel in de publieke belangstelling komen, maar toch wel eens gaarne willen tonen wat zij in de vereniging geleerd hebben. Het programma werd hierna ge opend door de kleuters van 46 jaar met een zeer gewaardeerd matrozen- spel. Ook de meisjes van 78 jaar toonden met Fieldsport en klassikaal matten dat zij de grondbeginselen van deze sport reeds goed onder de knie hadden. Voor de belangstellenden was het ook een genoegen om te kijken naar de behendigheidsoefening van de jongens van 67 jaar, evenals met de springrietoefening voor de meisjes van 10-11 jaar. Wij zullen niet alle onderdelen van de meer oudere groepen op de brug, rek, mat, kast etc en de rythmische oefeningen uitgebreid omschrijven. Na de pauze traden o.m. de wedstrijd- groepen voor het voetlicht, welke o.a. op de gehouden districtswedstrijden zelfs enkele eerste prijzen hadden weten te bemachtigen. De uitvoering stond onder leiding van de instructrice, mevr. Oomen, en de instructeur de heer P. v. d. Linden, die met het geven van deze uitvoering zeer veel succes wisten te boeken. Het grote aantal leden in deze ver eniging had zelfs een tweede uitvoe ring noodzakelijk gemaakt, aangezien niet allen op één avond hieraan kon den deelnemen. Ook voor de tweede uitvoering op zondagavond was de be langstelling zeer groot en ook deze tweede uitvoering werd een zeer groot E.H.B.O. „St. Christofoor" Deze vereniging viel de eer te beurt, het LISSE KEUKENHOF-WANDELTOCHT WORDT GROOT SUCCES Naar de stand van zaterdagavond te meten zal de keukenhof-wandeltocht, welke georganiseerd wordt door de Wandelsportvereniging D.J.C. te Lisse op a.s. zaterdag 9 april een groot suc ces. Reeds nu staan 1200 deelnemers ingeschreven, waaronder een groep van 150 deelnemers van de „Spartaan" en 140 van „Klimop" te Lisse. Vele verenigingen uit wijde omtrek nemen deel. De start zal zaterdagmid dag half twee plaats vinden op het H.B.G.-plein te Lisse. Men kan deel nemen aan wandeltochten van 5, 10. 15 of 20 km. Alle groepen gaan in hun route óver het terrein van de bloemen, tentoonstelling Keukenhof. Er zullen niet minder dan 4 grote drumbands aan het geheel muzikale opluistering geven. Wie nog mee wil wandelen, individueel of in clubverband, kan zich nog opgeven bij de heer Lubbers, Meer en Houtstraat 28, Lisse. RESTAURATIEPLAN Door ir. G. A. Kamerbeek werd namens het Stichtingsbestuur een fi nancieel overzicht gegeven. Door de grote bezuiniging van de minister op Monumentenzorg moet men wat ge duld hebben, maar de verrassende mededeling kon worden gedaan, dat iemand die onbekend wenste te blij ven de exploitatie voor de eerste twee jaar voor zijn rekening neemt, welke mededeling met applaus werd begroet. Ook verder zijn toezeggingen gedaan om de Stichting aan allerlei oudheid kundige onderdelen voor de restau ratie te helpen, welke betrekking hebben op historisch gebied van De- ver. De voorzitter deelde nog mede, dat dr. Kostelijk uit Oegstgeest als bestuurslid is toegetreden hetgeen een grote aanwinst voor het bestuur be- district Zuid-Holland te mogen ver tegenwoordigen op de nationale wed strijden van de R.K. Bond voor EHBO, welke zaterdag jl. te Schündel werden gehouden. Van de tien ver tegenwoordigde districten, was het voor de Veense vereniging, die ver tegenwoordigd wérd door mevr. Elst- geest-Vesseur, mevr. Zandvliet-Zoet en de heer A. de Jong, een mooi suk- ses om beslag te kunnen leggen op de derde plaats. De kommandante, mevr. Elstgeest, wist als kommandante een gedeelde tweede plaats te bezetten met slechts een punt verschil met de winnaar. Na de suksessen op de rayon- en de distriktswedstrijden dus ander maal een resultaat om trots op te zijn, hetwelk ook werd gewaardeerd met een grote medaille, geschonken door de kommissaris der Koningin in de provincie Noord-Brabant. SASSENHEIM WIELERVER. „SASSENHEIM" VERREED CLUBKAMPIOENSCHAP Op het Boenderparcours, welwillend door het gemeentebestuur van Noord- wijk afgestaan, werd zondagmorgen reeds om acht uur begonnen met het verrijden van het clubkampioenschap van de wielerver. „Sassenheim en om streken". Door het ontbreken van P. van der Lans (wedstrijd in Baden-Ba den) was er geen favoriet. Bij de strijd over 63 km voor amateurs en nieuwe lingen ontbrandde het gevecht pas goed toen de Noordwijker J. de Zwart een lekke band kreeg in de vierde ronde en de strijd moest staken. Voor al in de 6de ronde werd het fel na 'n demarrage van W. Homan. Hij werd echter door de Sassenheimer Jan de Zwart teruggehaald. Meteen was het H. v. d. Mey, die de sprong waagde, maar weer was het De Zwart die bij hem kwam en ditmaal meteen door ging. Hiermee was de beslissende slag gevallen en bouwde beiden een voor sprong op, die bij de meet bijna 5 mi nuten bedroeg. In de eindsprint trok de minder er varen Van der Meij de spurt aan, zo dat het voor J. de Zwart niet zo moei lijk was om zich voor één jaar club kampioen te mogen noemen. De uitslagen Tuiden: amateurs en nieuwelingen: 63 km in 1 uur 44 min. en 32 sec 1 J. de Zwart, 2 H. van der Meij, 3 Chr. de Zwart, 4 W. Homan. Adspiranten 22 km in 36 min. en 36 sec.: 1 P, v. Duin, 2 H. Witteman. B-adspiranten: 1 B. Meijer, 2 Jac. v. d. Meij, 3 B. v. Resteren, 4 Th. van Ruiten. DAMES-VOLLEYBALTEAM TEYLINGEN Teylingen 1 (dames) heeft na een vrij matte wedstrijd tegen M.S.V. 1 ge noegen moeten nemen met een 22 ge lijkspel, na enkele weken geleden nog tegen dit team op fraaie wijze de volle winst te hebben behaald. Met dit gelijke spel mogen de Sassenhelmse volleybal- sters nog dubbel en dwars tevreden zijn, gezien het vertoonde spel. In de le set liepen de groen-wltten langzaam uit tot 13-6, M.S.V. liep in tot 13-11. De wedstrijd kreeg nu een aan trekkelijk karakter. Er werd van weers zijden fel gestreden. De set werd met 15-12 beslist in het voordeel van Teylin gen. In de 2e set ging de strijd aanvan kelijk gelijk op. We noteerden een fraaie redding van Trees Lascaris en er werd enkele malen uitstekend geblockt. Bij de stand 4-5 raakte Teylingen volkomen de kluts kwijt, terwijl M.S.V. steeds beter ging spelen. Ondanks 2 time-outs van coach Piet Meeuwissen liepen de Noord- wljkse dames verder uit en wonnen de set met 415. Teylingen herstelde zich in de derde set. Er werd nu goed op de aanval ge speeld en de afwerking van de aanval was bfj mevrouw Zwetsloot en mevrouw Graaff in goede handen. Vla 101 werd het 15—5. Teylingen blies weer stoom af. waar van MSV direct profiteerde. Al spoedig keek Teylingen tegen een 110 achter stand aan. Teylingen speelde lauw en serveerde slordig. Een kleine opleving, ingeluid door een harde smash van aan voerster mevr. Zwetsloot, hierbij uitste kend gelanceerd door de veelbelovende Rla Meeuwissen, gaf hoop op verbete ring. maar verder dan 4-10 kwam het niet. Bij de stand 5-13 volgde opnieuw een golfje van enthousiasme na enkele goede acties van Jannle v.d. Lans, maar bij de stand 9-13 drukte M.S.V. door (10—15). GEVESTIGDE PER van 23 t/m 30 maart W. Romeijn en fam.. Plantsoen 1; M. E. Wouters-v. d. Walle en fam., Abr. Crijnssenstr. 17; P.P. v.d. Lelij en fam., vishandelaar, Haarlemmerstraat 252; S. Sparreboom en fam., chemicus RU, Meijerskade 14; M. T. v. d. Heij den en fam., kistenmaker, Hansenstr. 3; C. H. Dekkers en fam., hoofd ener school, Dr. Lelylaan 48; W. Groene- wegen en fam., rijksambtenaar, Steen- schuur 11; A. Scharloo en fam., electro- technicus, Dr. Lelylaan 66; J. Redel en fam., onderwijzer, Dr. Lelylaan 78; E. T. v. d. Beid en fam., werktuigbouw kundige, Breestr. 49; A. W. Koudijs en fam., chauffeur, Langebrug 6c; G. von Kriegenbergh en fam., rijksambtenaar, Dr. Lelylaan 86; H. Beekman en fam., centrifugist, Kennedylaan 53; H. C. Ubink en fam., bedrijfsleider, Planta ge 20; J. H. P. C. Noest-Endendijk en fam., Diamantlaan 110; H. P. M. M. v. Herpen, Van 's-Gravensandestr. 61; E. A. Brunings, Oude Rijn 2; F. A. van Praag, Plantsoen 45; M. I. J. Forger, 1.1. verpleegster, Hoflaan 72; H. C. Nuijt, Witte Singel 75; B. G. Gaastra, Brahmslaan 133; H. A. C. Kempers, di rectie-assistent, Haagweg 188; J. C. Wagemans, Boerhaavelaan 2; F. B. L. Naerebout, De M. v. Streefk.str. 48; J. v.d. Putten, Kooihof 23; H.J.P.M. Jansen, Verdamstr. 58; P. Lambooij, Oude Rijn 54a; B. C. Schuil, Hoge- woerd 157; R. M. I. Kensenhuis. Oude Singel 58; M. E. Fenesi, assistente huish., Rijnsburgerweg 10; H. C. Pesi- warissa-De Koek, Plantsoen 45; J. C. den Haan, kantoorbediende, Lammer markt 45; E. J. v. Zeijst, kleuterleid ster, Oude Vest 33; J. Hartsuiker, He renstraat 25; H. S. de Ruiter, lerares, Merelstr. 28; J. Stoové, lerares. Pie terskerkhof 12; F. A. W. v. Gils, Meer burgerkade 10; C. M. Iken, Hoge Rijn dijk 35; R. v. d. Heijden-De Boer, Dah liastraat 4; M. A. W. Noordervliet, Ma- redijk 159; S. M. Bravenboer, 1.1. ver pleegster, Rijnsburgerweg 10; P. E. I. Babeliowskij, Witte Singel 27; J. Krie le, militair, Noordeinde 2a; J. Hordijk, militair, Noordeinde 2a; M. C. Visse, 1.1. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; S. I. Kleynen, Middelweg 19b; M. J. Dool, kantoorbediende, Nieuwe Rijn 70; W. C. A. v. d. Voort, militair, W. de Zwijgerlaan 223a; F. A. Putters, Bree- straat 121a; E. Y. M. Zwanenburg, Hooi gracht 75; J. G. Lammers, Hoge Rijn dijk 75; JL Polman-Nijhuis, Zoeterw.- singel 67; E. Neve, verpleegster, He rengracht 132; H. W. v. Someren Gre- ve, Boerhaavelaan 49; J. P. Kriek-v. d. Star en fam., Bortókstr. 178; G. de Jong, secretaresse, Gerrit Doustr. 12; J. W. v. Campen, secretaresse, Plant soen 83; C. A. A. Verdel, chemisch la- Rijschool Vlasveld bestaat 20 jaar Vrijdag J.l. bestond de Rijschool „Vlasveld", Rooseveltstraat 13 precies 20 jaar. Ter gelegenheid van dit heug lijke feit recipieerden de heer en mevrouw Vlasveld zaterdagmiddag in het grote theorielokaal van het bedrijf Vrienden en relaties hadden ervoor gezorgd, dat vele bloemstukken de feestelijke stemming extra verhoog den. Naast familieleden en vrienden kwam een ware stroom van zaken relaties, leerlingen en oud-leerlingen de eigenaar en zijn echtgenote hun gelukwensen aanbieden. Het echtpaar werd onder meer toe gesproken door de bedrijfsleider, de heer J. C. Wijmer, die mede namens het thans 15 leden tellende korps van instructeurs uiting gaf aan zijn gevoe lens van waardering voor de wijze waarop de heer Vlasveld in de loop der jaren zijn bedrijf liet uitgroeien tot één van de modernste en door de F.N.O.P. officieel erkende rijscholen Aan het eind van zijn toespraakje onthulde spreker een aan een van de wanden van het theorielokaal be vestigde zwart-marmeren gedenk plaat. zijnde het jubileumgeschenk van het rijschoolpersoneel. In zijn dank woord sprak de heer Vlasveld zijn grote waardering uit voor de wijze waarop de leden van het personeel zowel door hun vakbekwaamheid al3 door hun teamgeest het bedrijf in de loop van haar 20-jarig bes-taan zo'n grote levensvatbaarheid hebben ge geven. Tijdens de receptie werden de heer en mevrouw Vlasveld nog verrast met een défilé van de 14 nieuwe lesauto's, die het bedt-yf thans heeft en die te voren, voorafgegaan door het Leidse Jeugdorkest „De Burcht" een rondgang door enkele stadsgedeelten hadden ge maakt Voorts bracht het jeugdorkest het echtpaar nog een korte jubileum serenade. SONEN IN LEIDEN borante, Zoeterw.singel 53; A. J. M. v. Deuren, doktersassistente, Kooipark 5; J. J. v. Schaik, kantoorbediende, Ko ningstraat 39a; A. H. v.d. Mee, boek- bindster, Haagweg 96; F. Dekhuyzen, Oude Singel 146; Y. J. Yeh, restaura teur, Breestr. 177; A. Lovisotto, ijsbe- reider, Steenstr. 11; W. C. Burkels, 1.1. verpleegster. Rijnsburgerweg 10; J. M. M. Smiers, 1.1. verpleegster. Hooigracht 15; A. Alaoni, fabr.arbeider, Falckstr. 3; M. Boujakhrout, fabr.arb., Falckstr. 3; J. I. W. A. M. v. Roij-Vissers, Burg- gravenlaan 68; P J. H. Witteman-van Wageningen, verpleegster, Langestraat 22; H. J. v. Klaveren, Pr. Frederikstr. 20a; N. Zitman, onderhoudsmonteur, Churchilllaan 6; A. A. Heemskerk, be jaardenverzorgster, Zaanstr. 151; J. W. v. Kleef, Roodenburgerstr. 9; J. L. G. Egberink, 1.1. verpleegster, Papengracht 10a; T. G. Kraakman, perser stomerij. Kaiserstr. 17; J. P. v. Wolde, offset drukker, Evertsenstr. 29; Jonkvrouwe J. Stoop, gezinsverzorgster, Steen- schuur 14; T. J. Jonker, kantoorbedien de, Lage Morsweg 77; B. Slootweg, marechaussee. Rembrandtstr. 27; M. B. T. de Rijck, Steenschuur 7; C. T. M. v. Teylingen, Witte Singel 65; R. Rusche, Klikspaanweg 47; A. Smits, arbeider Gem. werkpl., Javastr. 9; J. v. d. Eist, hulp in de huish., Kennedylaan 53; A. v. d. Boom, Witte Rozenstr. 21; P. B. Roth, Janvossensteeg 46; J. A. Ver- woerd-Hoekstra, Roodborststr. 38; P. M. J. de Haan, Witte Singel 94. Inbraak bij Troost te Leiden leverde dieven ruim 7.000 op Tijdens het weekeinde hebben in brekers een kraakje gepleegd in het kantoor van de firma Troost, handel in scheepsbenodigdheden, aan de Ha ven, waarbij ze zich meester maakten van de inhoud van een bureaulade, die 7000 en 465 Duitse Marken be vatte. De daders hebben zich toegang verschaft door de garagedeuren te for- Renault-autoshow in servicehall Elam Elam N.V. aan de Haarlemmerweg tot voor kort dealer van Ford, is met in gang van 1 april vertegenwoordiger voor Lelden en omstreken geworden van het Franse automobielmerk Re nault, dat tot vorige maand onderge bracht was bij N.V. Rijnland. Bij gelegenheid van deze wisseling van dealerschap organiseert Elam deze week in de servicehall aan de Haar lemmerweg een grote automobielshow. die een uitstekend beeld geeft van wat de Renault-fabrieken te bieden hebben. De show omvat niet alleen de rijk gevarieer de productie van Renault op het gebied van personenauto's, doch tevens kan men kennis maken met de vele mogelijk heden van bestel- en vrachtwagens. Een aantrekkelijke kant van de expo sitie, die reeds zaterdag geopend werd, is de combinatie met een campingshow van het sporthuis Wilms Floet. De expositie, die duurt tot zaterdag 9 april, is dagelijks van 10.00 tot 22.00 uur vrij en zonder enige verplichting voor een ieder toegankelijk. LEIDSE AGENDA MAANDAG 4 APRIL K. en O.-causerie - „La douce France". Huis over 't Hoff, Gerecht, aanv. 20.00 u. Ex animo - generale repetitie „Mat- thaus Passion". Stadsgehoorzaal, aan vang 19.30 uur. DINSDAG 5 APRIL Kath. Vrouwengilde, afd. Leiden Pa as bak- en kookdemonstratie. Gebouw- Huishoudelijke en gezinsvoorlichting, Le vendaal 1. aanvang 20.00 uur. De Natuurvriend, afd. Leiden - Leden bijeenkomst. Petruszaaltje. Lammen- schansweg, aanvang 20.00 uur. Ex-Animo - uitvoering Malthaus Pas sion. Stadsgehoorzaal, aanvang 19.30 u. Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden - aanvangcursus Gebouw G.G. en G.D., 20.00 uur. WOENSDAG 6 APRIL V.I.R.O. - prof. W. F. J. M. Krul spreekt over „Mens en Stad". Instituut Praeventleve Geneeskunde, aanvang 15 Sociale Raadsvrouw - Spreekuur, Stad huis, trouwkamer. 16.0018.00 uur. VOLA - Dia-avond „Bonw van de IJ- tunnel". Zomerzorg, aanvang 20.00 uur. B(j het bouwen van ons gebouw aan de Papengracht anno 1665, had men, evenals nu. met nozems te kampen. Kloppartijen van ..gangs" kwamen herhaaldelijk voor. Smijten en gooien met stenen kostte zelfs aan twee burgers een oog. Burgemeester Cornells Hooft besloot dan ook krachtdadig op te treden en gelastte de „halfwassen braessens van jongens en andere oproerkraayers in het Rasphuys op te sluiten". Waren zij daar ook nog onhandelbaar of brutaal, dan werden zij met hun hoofd in een houten blok geklemd en eens „dapper ghegeeselt". Naast het Rasphuys bevond zich nog een tuchthuis, waar ouders tegen betaling hun onwillige zoons konden laten afranselen, net zolang tot z(J blijken van beterschap gaven. Hielp dit helemaal niet, dan stuurde men ze naar Indië. Of dergelijke methodes in deze tijd wel of niet bruikbaar zouden zijn, kun nen wij niet beoordelen. Wel kunnen w(J U zeggen, dat De Leidse Courant een ruime en eerlijke reportages van alle gebeurtenissen geeft, zo w(jd de wereld strekt tot in uw eigen straat. DE LEIDSE COURANT IS THANS DE MEEST UITGEBREIDE KRANT VAN LEIDEN EN VERRE OMSTREKEN Maakt familie, vrienden en kennissen hierop attent en breng een nieuwe abonnee aan. Voor iedere nieuwe abonnee, die U aanbrengt, ontvangt U ons JUBILEUM SCHRIJFBLOK met afbeelding van ons gebouw uit de Gouden Eeuw en het unieke Leidse Courant-speldje. Ondergetekende kwartaal x Doorhalen wat niet wordt verlangd. Deze advertentie na Invulling opzenden aan: BUREAU DE LEIDSE COURANT, afd. Abonnementen. Papengracht 82, Leiden.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3