Juliette Gréco: „Ik leef te om snel oud te worden' Olieraffinaderij ontziet recreatie De Gaulle dit jaar naar Polen en Film toneel techniek SHOW VAN WELVAART Controle op staarten van Boeing 707 Grotere rol van ons land in EEG Miele er is geen betere! Sovjet-Unie gaat niet terug naar stalinisme Toch veel goed in Stalins tijd Mickey droomt nog Tan 30 miljoen Verkiezingen in Z.-Afrika aan de gang GEMEENTEN FINANCIEEL IN DE KNEL Dick Houwaart uit de C.H.U. WOENSDAG 30 MAART 1966 DE LffilDSE COURANT PAguna J DAG-IN—DAG-UIT-DAG-IN—DAG-UIT-DAG-IN—DAG-UIT-DAG-IN—DAG-UIT Met de bulderende zee als vervaarlijke concurrent heeft Juliette Gréco gistermiddag haar opwachting ge maakt In een winters grijs Scheveningen. De Franse ve dette, die haar wereldsuccessen gedurende zestien jaar volgens het beproefde tabulatoreffect heeft opgebouwd was kort tevoren na een schokkende vliegreis uit Parijs komen aanzeilen. Geheel in stijl uiteraard met haar inge boren vermoeidheid, dei sterk contrasteerde met 't fees telijk rood van haar knieën blootgevende courègesjurk. Avondje zingen in Scheveningen.- kwestie van moedig doorbijten Toen ze een uur later door bedrijvi ge chaperonnes naar een ondergekoeld zaaltje van hotel Kurhaus was geloodst paste ze haar humeur spontaan nog ver der aan bij de verdrietige make-up van de badplaatst onder het zwarte, slordig geplooide haar tastten haar grote, in tens bedroefde herteogen eerst de ver zamelde fotografen en Journalisten één voor één af. Dezelfde ogen, die Jean Paal Sartre eens in lyrische vervoe ring omschreef als donkere karbon kels, waarin een hels koud vuur smeult". Gedurende enkele seconden inhaleerden haar forse neusgaten daarna de ver wachtingsvolle sfeer om haar heen. Even naar het vogeltje kijken Juliette. Even glimlachen. Even die glanzende lippen vaneen, zoals je pas nog zo keu- gg hebt gedaan in Berlijn, Wenen en in doorbijten Het ls op dat moment tien over vier. Om vijf uur begint de repetitie met haar eigen musici, die nu al handenwrin gend in de donkere zaal de akoestiek pellen. Drie en een half uur later zal haar hese stem het eerst lied over het voetlicht hijgen. Dertien uur later zit ze weer in het vliegtuig naar Parijs Het la dus onnodig om te vragen, hoe ze denkt over het Nederlandse volk. Ge woon even doorbijten Juliette. Zullen we beginnen* Juliette kijkt naar de verre schuimkoppen achter het strand en produceert een glimlach, die als smeltwater van haar hondhoeken valt. Een sterk kalende collega vraagt, hoeveel platen ze al gemaakt heeft Geen ijzersterke inzet, maar hij vreest terecht, dat de gebrekkige kennis van het Frans aan de zijde der ondervra gers de bijeenkqmst het verstilde allure van een pantomime zal geven. Hij heeft dat tevoren ondervangen door wat vra gen op een bloknootvel te formuleren, met de juiste naamvallen en streepjes op de e. Juliette knikt, slikt een paar keer moeilijk en zegt dan hees: „Ik heb dorst". Haar toon heeft het gefolterde allure van een woestijnreiziger, die drie oases heeft gemist en zojuist met ster ke vertraging in de bewoonde wereld is teruggekeerd. Ze wacht geduldig, totdat een ober haar de consumptie heeft gebracht. Het is dezelfde drank, die prins Bernard op dat moment in een andere zaai van het Kurhaus naar de mond tilt. Campari soda met een schijfje citroen. Proost, meid. simpele liedjes Terwijl ze beurtelings naar links en rechts kijkend de hongerige fotografen haar opzienbarend profiel toekeert, vertelt ze. dat alleen het goede chanson haar bekoort. Simpele liefdesliedjes, sterke teksten van Mauriac. Sartre, Brei en Prévert. Ze heeft geen voorkeur voor een bepaald genre. „Ik zing, wat goed is. Les feuilles mortes is wat oud, maar blijft goed. Liedjes uit West Side Story zijn goed". En de protestsongs, hoe denkt ze daar PARIJS (l'PI) Volgens welinge lichte klingen in Parijs zal president Charles de Gaulles bezoek aan Moskou in juni van dit jaar gevolgd worden door een bezoek aan Polen op een later tijd stip. De Franse president heeft een uitnodi ging voor een reis naar Warschau „in principe", aangenomen, toen hij twee weken geleden in het Elysée de Pool se ambassadeur In Parijs, Jan Druto, ontving. Het programma van Franse manifestaties, dat dit seizoen georganiseerd is door het Centre Culturel van Den Haag in samenwerking met de Alliance Franqaise,- werd gisteravond in een stampvolle Kurzaal afgesloten met het optreden van de vermaarde chansonnièro Juliette Gréco. Zij bracht een programma van 28 chansons, waaronder een aantal van haar meest bekende, zoals „Les FeuiUes Mortes" van Prévert en Kosma, die ook nu weer de grootste waardering bi] het publiek bleken te vinden. Men kent Juljette Gfrécdl als tlè mystérieuze. inleen lange, zwarte, nauw sluitende japon optredende zangeres, die haar eerste roem oogstte in de Parijse naoorlogse kunstenaarswereld van St.-Germa.in des Prés, waar het existentialisme begon. Nog steeds houdt Juliette Gréco vast aan het beeld, dat toen opstond. Ook haar repertoire wordt gekenmerkt door haar afkomst, haar chansons zijn vooral poëtisch, lyrisch; een enkele maai kan zij vrolijk zijn, maar dan is er weer spoedig de melancholie, die nergens naar de valse sentimentaliteit verglijdt. In het repertoire, dat zij zich heeft opgebouwd, komt men dan ook teksten tegen van bekende Franse literatorenMauriac, van wie gisteravond het prachtig vertolkte „l'Ombre" was te horen; Prévert, op muziek van Kosma: „Je suis comme je suis", „Les Feuilles Mortes" en zowaar Jean Paul Sartre. met het enige chanson dat hij schreef en dat thuishoort in „Huis Clos". Er is een enkele uitschieter naar een ander genre: de ondeugende erotiek in „L'aniour a la Papa" van Serge Gainsbourg, de felheid van bijvoorbeeld Aznavours „Je hais les dimanches". Alles bijeen een zeer knap samengesteld programma, zeer gevarieerd, met veel aandacht voor de waarde van het woord. En hoezeer dat alles thuis hoort in de sfeer van het Franse chanson, bleek wel toen Juliette Gréco zich waagde aan een lied uit de „Driestuiversopera" van Brecht en Weill, waarvan zij een Interpretatie gaf, die wel heel weinig te maken had met de 6feer van Brecht» werk en Weill» muziek. Bij een optreden van Juliette Gréco valt naast de grote beheersing van stemmiddelen ook de toneeltechniek op. Zij loopt niet m haar tour de chant, als men het xo mag noemenzij staat. De expressie zit vooral in de handen, dis opfladderen als vogels, terugkeren naar het lichaam, dicht langs het lichaam naar de schouders bewegen; dan haar vingers aan haar wangen. Zodat cdles zich concentreert op het expressieve gezicht. Steeds beioaart zij een bepaalde rust, zelfs bij een enkel incident, waar zij met een korte beweging van haar arm een jonge, blonde fotografe, die met blitzltvmpjes knoeit, terechtwijst, Het blijft een ervaring, een optreden van Juliette Gréco. Het talrijke publiek dacht er ook zo over en toonde zich aan het 6lot zo enthousiast, dat zij als weerwoord viermaal een toegift gaf. over? De geselslagen van Bob Dylan bijvoorbeeld? Ze haalt de schouders op. „Zijn Engelse teksten zijn goed, maar in het Frans klinken ze afschuwelijk. Ik kan er niet eens naar luisteren Het is abominabel. De protestsong is trou wens een achterhaalde zaak. Dat deed ik zestien jaar geleden al". aardverschuiving naar Je luisteren, worden steeds jonger. De smaak verandert ook steeds sneller, je moet je telkens aanpassen. Vooral de laatste drie vier jaar is het een soort aardverschuiving. Daarom ben lk blij, dat lk er nog ben, dat ik in zalen zing met 3000 mensen. Ook voojr een zangeres is succes een kwestie van cijfertjes tellen geworden. Als de baas van Olympia in Parijs zijn zaal niet meer vol krijgt op mijn naam, dan is het gedaan met me. Dan krijg ik eindelijk eens tijd om die dingen te doen, waar ik nu geen tijd voor heb. Lezen, naar muziek luisteren. Het lijkt me zalig, maar het gaat nog steeds goed met me. De laatste drie jaar zijn er meer platen verkocht dan in al die ja ren daarvoor. Huishoudbeurs (Van onze correspondenten) AMSTERDAM I)e 21ste huishoud- beurs, die van 15 tot en met 24 april in de Amsterdamse R.A.I. wordt gQhou- I den, staat in het teken van de welvaart Niet alleen is het klinkende arsenaal van keukenmachines uitgebreider dan ooit. maar de ruim 350 stands zullen ook over hodigt-. doch aangename zaken tonen als een zelf te bouwen zwembassin (compleet met waterzuiveringsinstallatie en bodem- 1 stofzuiger! en originele Finse saunaea- De beurs introduceert verschillende nieuwe snufjes. Daarbij bevindt zich o.m liet aanrechtblad. dat 12 cm. naar boven en beneden verstelbaar is. De hulsvrouw regelt via de waterdruk zelf de gewenste hoogte. „Dank zij onze vinding kan de huisvrouw nu ook tijdens het. afwassen rechtop blijven staan", roept de fabrikant erbij uit. Elders zal de eerste wasautomaat te zien zijn. die niet alleen wast en centrifugeert, maar ook droogt. Even verderop vindt men een beautvkit met vijf elektrisch be wegende hulpstukken, die. zegt de fabri kant „de vrouw de mogelijkheid biedt om tijdens het haardrogen de nagels te mani curen". De levensmiddelenafdeling brengt als primeur boter in plastic verpakking, tafelklaar in een doosje. „Inwerking van licht en lucht uitgesloten", aldus de uit vinders. Doe-het-zeivers krijgen een groot aan tal knutselbenodigdheden gedemonstreerd en voor de liefhebers van al wat groeit en bloeit is er een supertuincentrum van 1000 vierkante meter LONDEN (l'PI) De vliegtuigmaat schappij Boeing heeft de Britse lucht vaartmaatschappij BOAC verzocht con trole uit te oefenen op de staart van alle 19 Boeing 707-straalpassagiersvlieg- tuigen die de maatschappij in dienst heeft. BOAC lichtte de reden van het ver zoek niet toe. maar volgens de maat schappij zal de controle worden uitge voerd als de vliegtuigen aankomen op London Airport en is het niet de bedoe ling de vliegtuigen uit de dienst te ne- Volgens BOAC had Boeing verzocht de toestellen met meer dan 12.000 vlieguren visueel te inspecteren en de toestellen met meer dan 18.000 vlieg uren nauwkeuriger te inspecteren. (Advertentie) oeooo DROP IN SNELSLUITVERPAKKING Door de zó-open zó-dicht Venco- zakjes blijft de inhoud stof- en vocht- vrij, hóe vaak U ook presenteert I Er is volop keus in allerlei heerlijke drop soorten. En alles verpakt in die handige zakjes voor 50 cent. ploeteren ben blij, d« nlel' mensen succes. Ik heb', mapr ik veent tk vintr h4t heer lijk als anderen ook succes hebben De Beatles bijvoorbeeld. Belafonte, Mon- tand. Ik vind het alleen jammer, dat de top tegenwoordig zo snel bereikt kan worden. Ik heb er een half leven voor moeten ploeteren". Zelf zingt ze geen beatniuziek, haar ze kan het wel waarderen. .Het is een ziekte, waar de jeugd van elke genera tie aan lijdt. Wij hadden de bebop, nul is het de heat. De progressiviteit in de muziek ls een noodzakelijk kwaad. An ders zouden we maar inslapen". hoefijzer Een vasthoudertje vraagt, of ze bang is om het succes kwijt te raken, om door het publiek vergeten te worden. Haar fluwelen ogen worden opslag snij branders, die de man spontaan achter uit doen deinzen. „Dat is misschien de dertigste keer, dat die vraag gesteld wordt", roept ze getergd, „wat willen Jullie nou van me? Dat ik een zielig verhaal ga ophangen. Dat ik roep: ik sterf van angst? Ik heb toch gezegd, dat ik succes heb, dat de zalen uitver- Ze haalt diep adem, pakt het hoefij zer van diamantjes, dat op haar Japon zweeft. Dan zegt ze: „De mensen moe ten niet zo zeuren. Ze moeten leven. Ik heb geen tijd om aan mijn oude dag te denken. Dat heeft trouwens toch geen zin. Ik leef te snel om oud te worden". Ze staat op, groet met een afgemeten hoofdknik en verdwijnt. (Advertentie) Voor Baby POEDER-CREME- OLIE - ZEEP VENCO DROP OM VAN TE WATERTANDEN J (Van ome parlementaire redactie) DEN HAAG. De forse strijd tegen de luchtverontreiniging, die in het Noord- zeekanaalgebied is verhonden aan de ves tiging van een nieuwe olieraffinaderij van Mobil OiL is dinsdag door minister Den Uyl Ln de Tweede Kamer een unicum genoemd. De economie van ons land is hier in feite ondergeschikt gemaakt aan de eisen van de bewoonbaarheid en leef baarheid. Dit is een voorbeeld ter navolging, aldus de bewindsman van Economische Zaken Er zijn waterdichte apparaten gemaakt om de lucht zuiver te houden De Kamer heeft het de regering bij de verdediging van 't wetsontwerp tot finan ciële medewerking ln de aanleg van een pijpleiding tussen Europoort en het Noord zeekanaal. niet bijzonder moeilijk ge maakt. Wonderlijk was wel het feit, dat de W D., ln het debat over Limburg een felle tegenstander, zich nu niet tegen staatsdeelneming in deze nieuw op te rich ten N V. keerde. Zoals bekend zullen de staat en de gemeente Amsterdam samen een NV tot exploitatie van deze pijplei ding oprichten. Er zijn nl. geen particu lieren te vinden, die bereid zijn dit project te financieren Het kapitaal van de N V. ls zeer beperkt: men begint met 250.000 gulden. Minister Den Uyl slaagde erin de heren Van Son (KVP», Van der Mei (CHU). Roemers (PvdA! en Boersma (AR) te overtuigen van de noodzaak van deze ves tiging. Men had nl vooral bedenkingen tegen de raffinaderij omwille van de luchtverontreiniging en de ruimtelijke ordening. Of een tweede raffinaderij, waarvoor de pijpleiding de capaciteit bezit, aan het Noordzeekanaal moet komen, werd door %Tijwel alle sprekers betwijfeld. Zij kregen echter van de regering de toezegging, dat VRAAG WASAUTOMATEN-PROSPECTUS NR. 1S BIJ MIELE. GOUOSESINGEL 92. ROTTERDAM. MOSKOU (.U.P.I./Rtr.) De Sovjet- Unie zal nooit wijzers van de klok terug zetten tot zijn stalinistisch verleden, zo heeft een functionaris van de Commu nistische Partij vanmorgen op het 23ste partijcongres verklaard. Hij voegde daar evenwel aan toe, dat het land niet moet vergeten, dat in de tijd van Stalin veel goeds Ls tot stand gebracht en dat men bijna 30 jaar Sovjetgeschiedenis niet moet wegcijferen. Het is tegenwoordig gewoonte gewor den, aldus Nikolai Jegoritsjev, hoofd van de partij -organisatie in Moskou, tot de 5000 gedelegeerden op het congres, om in het politieke leven van ons land te zoe ken naar zogenaamde elementen van stalinisme. Dit is onjuist. Wel had veel beter gedaan kunnen worden. Maar wat gedaan ls. is bewonderenswaardig en vervult ons met trots, aldus meldde het persbureau Tass. Partijsecretaris Brezjnev had gisteren in zijn grote rede van viereneenhalf uur met geen woord gerept over gehele of gedeeltelijke afschaffing van de de stalinisatie, die door Kroetejev op het PARIJS. Met Micky vui haar ware naam mevrouw Ai me Guittay is het maar een rar geschiedenis. Zij is mode-nnt werpster en naaister van beroe|i is al een paar jaar geschcidei twee grote jongens, een van 1 en een van lti Micky werk hard. staat 's morgens al on vijf uur op en zit vaak tot mid dernacht aan haar trapmachin» Misschien is het wel een clek trische machine, maar voor hc verhaal doet dat er niet toe. Micky, die in Cannes aan de Middellandse Zee woont, beweert een erfenis te hebben gekregen van 'n Egyptische prinses, groot 30 miljoen Franse francs Zij was van liet bericht zo overstuur begrijpelijk dat ze kalme rende medicijnen heeft moeten innemen om dat fabelachtige be drag te verwerken. Op de dag dat ze van die erfe- motorflets'ln het vooruitzicht te stellen. Natuurlijk stond de tele foon bij haar niet stil. want alle journalisten van Frankrijk wil den haar interviewen, ook voor de televisie. Franse kranten pu bliceerden haar foto. De lezers zagen Micky een aantrekke lijke vrouw zo op het oog ge zien met. open armen en het onderschrift onder de foto luid de: „Laat de miljoenen tot mij komen en houdt ze niet tegen". Helemaal eerbiedig was dat on derschrift niet. maar wie daar kwaad om wordt, is een kniesoor Chauffeur Van die lieve prinses, ook al was ze niet meer in het land van de levenden, wilde Micky natuur lijk geen kwaad woord horen Indertijd zocht de prinses een particuliere chauffeur. Jean, de man van Micky, meldde zich aan werd onmiddellijk aangeno- Erfenis van prinses hangt in de lucht hoorde ging een bruidje de men tegen een salaris van 6000 bruidsjapon zijn, die ik gemaakt vrij kleding. Na verloop van tijd heb. zei Micky, want ze stelde had Jean wel 50 verschillende zich voor nooit meer te moeten pakken. Al dat geld en al die werken. 3 miljoen francs z haar andere zoon een bij zijn vrouw Micky over de vloer. Tussen Micky en Jean bo terde het hoe langer hoe min der. En het eind was dat ze uit elkaar gingen en scheiding aan vroegen. Desondanks vergat, de prinses Micky niet. Kwamen de twee Jongens met goede rappor ten van school thuis, dan wei den ze bij de prinses op visite genodigd en keerden met ladin gen vol cadeaus naar hun moe der terug. En in al die cadeaus was er altijd wel wat voor mij bij. vertelt Micky. Op een keer vroeg de prinses aan Jean wat hij zou doen als li ij rijk was. Dan kocht ik dadelijk een splin ternieuwe Opel. zei Jean. De volgende dag stond die nieuwe y,e .n Ons] voor Jeans' deur. Zo de prinses nu eenmaal: schat schatrijk, maar met een gc miljoen ln de lucht komen te meisje bij de prinses en kan vau hangen. Want twee notarissen een erfenis van 30 miljoen geen zeggen van niets te weten. Een sprake zijn. notaris in Genève, die het be heer over het vermogen van de prinses heelt gehad, beweert, dat er maar één enkele wettige erf genaam is. n l. een kleinzoon van prinses El Dine, die in kom men-olie omstandigheden leeft in de V.S prins Toussoun. Des» prins is 30 jaar oud en heeft een dochter van 18 maanden, voor wie hij de ziekenhuiskosten nau welijks kan betalen. De man is blijkbaar een eeuwige student, want hij staat nog steeds inge schreven als student bij de uni versiteit van Albuquerque in New-Mexico. Hij schijnt er vol komen onkundig van te zijn dut zijn grootmoeder op 2 januari 1965 is overleden. Dan Is er ook nog de vice-consul van Salvador in Parijs, de heer Ispenian. die twintig jaar lang een trouwe vriend van de prin ts geweest Volgens hem was tfjde van koning Faroek inderdaad schatrijk, maar toen Egypte een republiek werd, verloor de prinses haar geld en juwelen, en moest van bescheiden lijfrente in Zwit- Kleinzoon Inmiddels is die erfenis van 30 seriand levei Hardop dromend Jean, die bij de prinses tien jaar gechauffeurd heeft, is er in tussen ook nog. Aanvankelijk was hij nergens te vinden, maar na al die verhalen in de kran ten is hij komen opdagen- Ik herinner mij, «egt Jean, dat de prinses mij eens in hotel Plaza in Nice heeft laten roepen en mij-bij die gelegenheid zei: „Jean. lk zal jou in mijn testa ment niet vergeten. Jean is dus naar de notaris gestapt om te vragen met hoeveel geld hij ln het testament bedacht was Maar de notaris heeft hem moeten teleurstellen: in de laatste wil van prinses El Dine wordt de naam van Jean in het geheel niet genoemd Wel die van Mic ky? Dat betwijfelt Jean in hoge mate. Micky is een vrouw, zegt hij. die vaak hardop droomt er die dromen dan voor werkelijk held houdt. Micky is een paar dagen ln Pa rijs geweest om te proberen ach ter de waarheid te komen. Ze in Cannes achter deze haar naaimachine 20ste partijoongres is ingevoerd. Er ivordt geen eerherstel voor de vroegere dictator verwacht, maar wel erkenning van zijn verdiensten voor de industrialisatie van Rusland en het behalen van de overwin ning op nazi-Duitsland. De liberalisatie van de partij kwam slechts aan de orde toen Brezjnev sprak over de schrijvers Sinjavski en Daniel, die zijn verooi-deeld tot resp. zeven en vijf Jaar werkkamp wegens het smokke len van ..lasterlijke" literatuur naar het Westen. Brezjnev zei slechts dat „afval ligen hun verdiende loon krijgen". Aan de andere kant kondigde hij een libeia- lisatie van de partijcontrole op de kunst aan, zolang deze tenminste loyaal is aan de communistische maatschappij. Ook 't jeugdprobleem baart Rusland zorg, het geen de autoriteiten toeschrijven aan de „bourgeois"-Invloed op de jonge generaties. Vanmorgen is aan het congres voorge steld de post van secretaris-generaal weer ln te stellen. Deze functie werd afgeschaft ln 1934 toen Stalin op het toppunt van zijn macht stond. Verwacht wordt dat Brezjnev. thans secretaris, de eerste zal zün die de nieuwe functie gaat bekleden, waardoor diens greep op de partij zal worden versterkt. JOHANNESBURG (l'PI) Om ze» uur vanmorgen Nederlandse tijd, z(jn in Zuid-Afrika de stembureau» openge gaan voor wat de belangrijkste parle mentsverkiezingen in vele jaren ge noemd worden. By wijze van voorzorg om onregeldheden te voorkomen ztfn alle drankgelegenheden en drankwin kels gesloten. De voorzitters van de drie grootste politieke partijen moeten het in hun ei gen kiesdistricten opnemen tegen te genkandidaten. Premier dr. Hendrik Verwoerd in Heidelberg, (Transvaal) tegen een agrariër van de plaatselijke verenigde partij: sir de Villlers Graaf van de verenigde partij tegen een na tionalistische advocaat in de wijk Rhon- debosch van Kaapstad en mevrouw He len Suzman van de prograssieve partij tegen een kandidaat van de verenigde partij in de Houghton wijk van Johan nesburg. Alleen mevrouw Suzman niet officieel voorzitter van haar par tij maar wel enige parlementslid loopt kans haar zetel te verliezen. Ver- woerds en De Villiers Graafs posities worden onaantastbaar genoemd. Aan de verkiezingen wordt door ruim een miljoen (blanke) Zuid-Afrikanen deelgenomen. over een tweede bedrijf geen beslissing zal worden genomen, alvorens de Kamer gehoord is. Minister Den Uyl zei. dat een dergelijk tweede bedrijf in het Amster damse gebied niet „onontkoombaar" is. Het leek hem wel mogelijk, omdat Neder land een deel zal krijgen van de verder te verwachten uitbreiding binnen de EEG De Nederlandse rafflnageproduktie ln Europa bedraagt thans 34 miljoen ton per jaar. In de EEG is dit 260 miljoen ton Dit zal echter voor 1975 uitgroeien tot 420 miljoen ton. waarvan Nederland zijn deel kan hebben, omdat het voor deze industrie gunstig is gelegen. Aan het slot van de vergadering nam de Kamer zonder hoofdelijke stemming een motie aan van de heer Roemers PvdA), waarin de regering werd gevraagd voldoende open ruimte voor recreatie ln liet Noordzeekanaalgebied te behouden. Deze motie werd medeondertekend door leden van de KVP en de AR. Alleen de heer Voogd van de Boerenpartij was tegen deze uitspraak van de Kamer, waar van minister Bogaers had gezegd, dat zij hem welkom was omdat zij parallel loopt aan het regeringsbeleid. Het wetsontwerp tot deelname aan de pijpleiding werd ten slotte ln de Kamer eveneens zonder hoof delijke stemming aanvaard, alleen de communisten en pacifisten stemden tegen. (Van ome parlenxentaire redactie) DEN HAAG, Minister Vondeling (Financiën) en minister Smallenbroek (Binnenlandse Zaken) zullen binnenkort opnieuw een gesprek hebben met ver tegenwoordigers van de gemeentebestu ren van Den Haag, Rotterdam en Am- se rd am, over de financiële problemen van „deze grote drie" Ook met de ver tegenwoordigers van de elf colleges van Ged. Staten zal een „financieel gesprek" plaats vinden. Dit weid gisteravond van de zijde van de bewindslieden in de Eerste Kamer medegedeeld bij de behandeling van de begroting van het gemeentefonds voor 1966. KVP-senator Teijssen, burgemeester van Waalwijk, liet zich bij het debat somber uit over de toestand en vooruit zichten van gemeenten. Hij sprak van een toestand van financiële bloedarmoe de en van vertraging in de totstand koming van allerlei noodzakelijke voor zieningen Er moeten hoe dan ook rui mere financiële mogelijkheden worden gecreëerd, aldus de heer Teijssen. De begToting werd zonder hoofdelijks stemming aanvaard, alleen de P.S.P. ettemde tegen. Ontdek uw reis 2e ronde opgave 4 UITKNIPPEN! OPLOSSEN! BEWAREN! [EN I AMERSFOORT (ANP) Eindre dacteur van de actualiteitenrubriek At tentie van de NCRV-t.v. de heer D. F. Houwaart, heeft la-dankt voor het lid maatschap van de Amersfoortse ge meenteraad en voor het lidmaatschap van zijn partij, de CHU. Als reden voor dit besluit werd aan gevoerd dat de heer Houwaart bezwaar heeft tegen het feit dat de CHU getracht heeft stemmenwinst te verkrijgen naar aanleiding van de gebeurtenissen rond het prinselijk huwelijk. De heer Hou waart had 8 Jaar zitting in de Amers foortse gemeenteraad. Hij redigeerde geruime tijd het blad de Christelijk Historische Amersfoor- ter. Hy keerde zich in zijn politiek te gen het beleid van mr. BeernLnk, hetgeen tot gevolg had dat hij uit de redactie van I het partyblad werd gezet.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 5