penseel VAN EN OVER DE CLUBS DE LEIDSE COURANT Binnenbrandje in Voorschoten Vanmorgen omstreeks half tien werd de brandweer van Voorschoten gealar- meer voor brand in een zit-slaapkamer van de woning Frans Halsplein 229, bewoond door de fam, Broomans. De oorzaak was een (waarschijnlijk lek kende) oliekachel. De olie kroop langs het behang naar boven waardoor het tussen het plafond ging smeulen. Er ontstond een enorme rookontwikkeling. Mevr. Broomans, die alleen thuis was, riep de hulp ln van twee mannen van de Plantsoenendienst. Deze slaagden er ln met nathouden van de brandplek het vuur in bedwang te houden tot de brand weer arriveerde, die het in korte tijd en op deskundige wijze meester werd. De schade is nog niet vast te stellen, maar wordt door verzekering gedekt, Het is aan het doortastend optreden van de twee gemeentewerkers wel te danken, dat nog erger kon worden voorkomen. PAGINA I GEMEENTELIJKE AANKONDIGING SCHOUWEN VAN WEGEN, LANEN ENZ. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat, overeenkomstig het bepaalde in aTtikel 17 van de Verordening op we gen, lanen, straten enz. en wateringen en sloten, te beginnen op 11 april 1966 schouw zal plaats hebben over: a. alle, bijzonder eigendom zijnde en voor het publiek verkeer open staande, wegen, lanen, paden, straten, kaden, pleinen, hofjes, stegen, sloppen of poorten en gangen, alsmede de daarin ge legen of daartoe behorende brug gen en andere kunstwerken: b. alle, bijzonder eigendom zijnde, wateringen en sloten en de riolen ter vervanging daarvan gemaakt, alsmede de daartoe behorende sluizen, duikers, buizen, toegangs kokers en dergelijke werken. LEIDEN, 25 maart 1966. (advertentie) GESLAAGD PATROONSFEEST VAN ST. AUGUSTINUSVERENIGING „Mental Show" gietijzeren en met veel lofwerk versierde brie- ibussen van tante Pos krijgen een moderne ver- iger. In Leiden is men reeds begonnen met het nbouwen". De eerste bus-oude-stijl, die in Leiden moest wijken was de bus Over enige tijd zullen alle randgemeenten vervangen type. op de Rijnsburgerweg. bussen in Leiden en de zijn door het nieuwe Paasveetentoonstelling te Leiden GROOT AANTAL INZENDINGEN OP MARKT WAAR SNEEUW EN HAGEL TE GAST ZIJN zestiende Leidse Paasveetentoonstelling, die vandaag op het veemarktter- wordt gehouden, werd rond tien uur officieel geopend in restaurant „In Vergulden Turk", waarbij o.m. aanwezig waren de burgemeester van den, mr. G. C. van der Willigen, van Wassenaar, mr. W. J. Geertsema, van lerdorp, mr. R. M. Gallas en van Zoeterwoude, de heer J. A. Detmers. De rzitter van de tentoonstellingscommissie, de heer J. van der Maarl heette n welkom en verleende het woord aan ir. J. J. G. van Hoek, wethouder bedrijven van de gemeente Leiden. hoed-maatregel. Het sluiten van de markten, hetgeen herhaaldelijk is voor gekomen achtte spreker funest voor de prijsvorming. Veemarkthal nog heet hangijzer wethouder meende zich te moeten ïseren voor de wijze, waarop Leiden tentoonstelling moest ontvangen. de veemarkthal echter zal zijn Jlseerd, zal Leiden in staat zijn een ontvangst te bereiden. Spreker ite, dat in het volgend kwartaal de [keuring af zou komen voor de voort- g van de bouw, die nu nog niet r ls gevorderd dan het heiwerk, nieuwe veemarkt, die aan de Wil de Zwijgerlaan ligt, zal een opper- te krijgen van 380 bij 330 meter, iverdekte hal wordt 100 meter lang 0 meter breed. In het marktgebouw drie café's gepland, terwijl voorts lefooncellen ter beschikking zullen an de handelaren. Van de totale die 12 miljoen gulden bedragen, len alleen voor het terrein- en grond- reeds 5 miljoen uitgetrokken, wethouder sprak voorts de hoop dat de omliggende gemeenten, die niet bijzonder toeschietelijk hebben jnd waar het financiële medewer- betreft, op andere terreinen b.v. et gebied van de huisvesting hun iten zouden aanbieden, rvolgens werd het woord gevoerd de heer K. W. ten Dam, voorzitter de Ned. Bond van Veehandelaren, lenadrukte nog eens het belang van overdekte veemarkt. Het voorbeeld Den Bosch, dat het eerst met grote lekte hallen is begonnen, en daar- de grootste markt is geworden. Lelden zeker kunnen overtuigen de zuigkracht die een goede acco- itie op veehouders en handelaren klauwzeer ïrobleem van net mond- en klauw- een epidemie, die in de laatste vijf driemaal over Nederland kwam, ide spieker gedeeltelijk te kunnen door rond de grenzen een buf- lan te leggen, waar al het vee :ou moeten worden als voorbe- „Prononce": herbouwd en gemoderniseerd het jaar. waarin „Prononce" ïstraat 65) 20 jaar hoopt te be- >s deze zaak grondig herbouwd lemoderniseerd. Vanochtend was - na koortsachtig werken dan lijk zover dat men het resultaat le verbouwing in ogenschouw kon conclusie was dat „Prononce" el groter en moderner geluk- liets aan knusheid en intimiteit ren heeft. Dat was en is de char- an deze zaak, die zich speciaal ngerie. tricotages, foundations en oudelijk textiel toelegt. Door de •uwing van „Prononce" heeft het neel en de klant meer bewegings- eid gekregen en door de syste- che indeling van de zaak komt lime sortering, waar men alle ge- nmeerde merken kan vinden, be ft uiting. nieuwigheidje van „Prononce" is de foundation-afdeling, die half ïolen, achter in de winkel, de de gelegenheid biedt rustig foun- is te kopen en te passen. 'alve in Leiden, kan men ook in geest en Alphen a/d. Rijn bij Jonce" terecht. Na Parijs: Leiden Voorts achtte hij het een raadsel, waarom de grenzen ook voor de scha pen gesloten werden, die immers met het mond en klauwzeer niets van doen hebben. Leiden is na Parijs de groot ste schapenmarkt van Europa, merkte hij nog op. Tenslotte sprak ir. P. Buck, voorzit ter van de VEBO. er zijn voldoening over uit, dat het VEBO-bestuur van de Leidse randgemeenten alle steun kreeg. Misschien verzacht dit enigszins het ontbreken van de steun van deze ge meenten aan het totstandkomen van de veemarkt, aldus de heer Buck. Na de openingsceremonie begaf men zich naar het tentoonstellingsterrein, waar de runderen en schapen uit de veeauto's in het grillige lenteweer stapten met waardige zelfbewustheid, geleid door de veehouders die de die ren ongetwijfeld op de gunstigste ma nier voor de jury ter beoordeling zul len laten poseren. De prijswinnaars zullen in onze editie van morgen wor den medegedeeld. Herenschoen, herenportemonnaie, ket ting met hanger, regenbroek met riem, hamer, autostep, étui inhoudende slue- tels, losse sleutels, sleutels met ring, herenhandschoenen, herenbril, herenpols horloge, damesregenjas, autocontactsleu tels. herenwinterjas, boodschappentas, sjaal, vulpen, muts. bankbiljetten, arm band. broche, aktetas, colbertjasje, da mespolshorloge, rekenliniaal, boeken, gymschoen, schooltas inhoudende boeken, geldsbedrag, zegelring, kindersehoentje. kinderhandschoenen. dameshandschoe nen, damestas, vlag, portefeuille met in houd, overall, ringetje, matrassen, alma nak 1966, steekwagen, halsketting, dien blad, 2 dozen inhoudende flesjes, schoe nentas, kindertasje. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van gevon den voorwerpen, Nieuwsteeg 8 te Leiden, ingang poort, op woensdagmiddag tus sen 14.00 en 17.00 uur. Telefonische inlichtingen kunnen niet worden verstrekt. Uitslagen. Groep I: 1. KoningenVerwey 74. 2. Dames BernardBon 71. 3. Dames De- rogeeWinkler Prins 70. 4. DekGoed hart 69. 5. De Vries- Biesot Sr. 64. 6. r. Den Dekker -Riel 59. 7. mevr. HarloffMarloff 57. 8. Middelham Beugelsdyk 40. (Middenscore: 63). Groep II: 1. Dames Sierv. Zijl 80. 2. Echtpaar Jansen 73. .3. mevr. Vroom Foppe 69. 4. ReusDe Heer 66. 5. TanPhilips 62. 6. v. d. SteenKap pers 57. 7. Echtpaar v. Kempen 55. 8. Echtpaar Koornwinden 42. (Midden score: 63). Groep III: 1. Verkuilv. Helvert-46. 2. WesselingRodenburg 46. 3. Klin kenbergSmittenaar 41. 4. v. d. Burg v. Ingen 38. 5. JanaonRip 31. 6. De Vrieslodder 25. 7. SelierKoning 23. 1. Kammeraatv. Kempen (niet aan wezig). (Middenscore: 36). Groep IV: 1. BloemhoffDe Jong 78. 2. mevr. Vrijenhoek—Rompes 68. 3. Echtpaar De Vrind 67. 4. Biesotvan Weizen 63. 5. Dames Stigterv. d. En- de 61. 6. Echtpaar Tijssen 59. 7. v. Raven- swaayEngels 55. 8. RobbersLepe laar 53. In alle vier de groepen degraderen en promoveren (zo mogelijk) drie paren. De Leidse fa. Vlasveld aan de Sta tionsweg heeft voor de hervormde be jaarden uit het Morskwartier op woens dag 20 april a.s. 20 auto's ter beschik king gesteld voor het maken van een rondrit door de Bollenstreek. Dinsdag 29 maart houdt prof. J. Stieger zijn der de conferentie over de Constitutie over de Kerk. Het onderwerp is ditmaal „De leek in de Kerk". Iedereen is welkom in de Lodewijkskerk. Wanneer er een prijs zou zijn voor de grootste pechvogel van de week, dan zou deze ongetwijfeld ten deel vallen aan de heer H. v. d. Abel uit Amsterdam. Deze 49-jarige lasser werd gistermiddag om tien minuten voor één driemaal door het lot getroffen. Wilde hij zich de eerste en de tweede maal daar niet bij neer leggen, de derde maal moest hij zwichten. Tijdens las- werkzaamheden bij de in aanbouw zijn de vuilverbranding aan de Gabriël Met- sustraat stapte hij in een uitsparing van de vloer. Hy bezeerde daarbij zijn lin kerbeen. Toen hij vervolgens de trap op liep naar de eerste etage zwikte hij zijn voet en raakte met zijn rechterbeen be kneld tussen de trap. Alsof dit nog niet genoeg was zwikte hij, toen Dij op de vierde etage liep, door beide benen en kwam achterover op de vloer terecht. In bewusteloze toestand werd hy naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. van Jack Chandu Een groot aantal leden van de afde ling Leiden van de St. Augustinusvereni- ging, de vereniging voor r.k. onderwijs gevenden, heeft gisteravond het feest van de beschermheilge van de afdeling, St. Joseph, gevierd. Naar goed gebruik werd het patroons feest begonnen met een H. Mis in de Hartebrugkerk opgedragen door de geestelijk adviseur, rector Th. van Vugt, die ook de predikatie hield. De predi katie stond hoe kan het bijna anders in het teken van de vernieuwing op godsdienstig gebied, meer in het bijzon der de vernieuwing in het godsdienston- derwqs op de scholen. „Er bestaat veel onrust om de vernieuwingen. Over de methodiek van het onderwijs wordt veel gesproken, maar", aldus rector Van Vugt, „vergeten wordt wel eens er op te wijzen, dat de onderwijzer zelf de me thode is. De kinderen zullen alle boekjes en methodes vergeten, maar nooit zul len zij de persoonlijkheid vergeten, die voor hen stond". „Voor het kind het ge loof léért", zo ging spreker verder, „leeft het reeds ln het geloof en het is een primaire, verantwoordelijke, doch BURGERLIJKE STAND Geboren: Monique Petronella dr van E. Duursma en E. N. Lucas. Remko Va lenten zn van A. Fakkel en J. F. Ruhe. Eddie zn van J. A. de Wolf en S. van dei- Zeeuw. Cornells Nicolaas zn v. M. Hoek en H. D. Groen. Elizabeth Laetitia Con stance dr van J. A. van fereen en P. M. van Rijn. Hermanus Robert zn van A. Vermeulen en G. W. van Kranenburg. Richard zn van D. Zwanzlger en T. Har- tevelt. Petronella Maria dr van A. J. T. van Haaatregt en J. G. Berg. Ondertrouwd: J. A. M. Potters en I. I. Klarenaar. L. G. Marbus en H. Vlaande ren. J. van Tongeren en M. van der Weij- den. N. Wórtman en A. van der Reijden. J. N. Jansen en J. J. Laterveer. J. A. B. A. F. Bonnet en E. M. Smits. J. Boek kooi en L. M. Heruer. W. Leupe en M. M. A. Rutten. J. H. C. Bos en J. A. M. Ooijendijk. J. A. Smit en E. Kikkert. W. Rozier en M. van Vliet. J. S. ten Brink en A. W. J. van der Meer. C. B. Wessels en M. T. Pardon. M. A. van Wetten en H. C. van Berkum. D. C. Weeda en J. A. Spanjer. B. de Jongh en G. C. F. Ser- vaas. A. M. J. van der Reijden en A. C. Bekooy. H. M. van Strien en S. E. Mar- celis. A. M. J. van Eeden en E. P. Klerks Gehuwd: N. R. Regeer en R. H. de Boog. J. W. Havenaar en A. M. Stikkelo- rum. J. Koudijs en C. H. de Mooij. J. A. C. Metaal en E. Poeliejoe. J. W. Roe- loffs en G. C. Wielders. G. H. van Goo- zen en E. G. van der Klaauw. Overleden: A. van Oosten 79 jr. man. M. A. Bos 44 jaar, echtgenote van H. Kersten. „KOPEN IN HUURKOOP" Lezing voor Gezinsvoorlichting te Oegstgeest De slechte weersgesteldheid en het samenvallen met de openingsavond van de Boekenweek (elders Ln de gemeente) zullen er wel oorzaak van geweest zijn dat de bijeenkomst van de Stichting Huishoudelijke- en Gezinsvoorlichting ditmaaldoor slechts weinigen werd be zocht. De presidente, mevr. Smits-Wit vliet, was verhinderd wegens ziekte, zodat de vice-presidente, mevr. J. Staal- van Santvliet de leiding had. Spreekster kondigde aan dat op 25 april a.s. (even eens in „Het Witte Huis") een lezing zal worden gehouden door de lector in de schoolpsychologie de heer v. d. Broek met als onderwerp „de invloed van de televisie". Op 2 en 3 mei gaat men op excursie naar het museum van Volken kunde ter bestudering van het gezins leven in Japan. Tenslotte gaf zij het woord aan mr. J. J. H. v. d. Brug, kan tonrechter te Rotterdam, die een toe lichting gaf op problemen rond kopen in huurkoop. Dit laatste echter in zijn functie als voorzitter van de Stichting Huish.- en Gezinsvoorlichting in de Maasstad en mede als lid van de pro vinciale en nationale stichting. Kern- OEGSTGEEST De ledenwerfactie ten behoeve van „De Zonnebloem" is in Oegstgeest uitstekend geslaagd. Het resultaat van de aktie is 178 leden, plus een bedrag van 238,20 aan giften. Het organiserend comité dankt hartelijk voor deze mooie uitslag. Geboren: Arthus Guido, zn van J. L. Sonneville en Y. E. van Straalen; Lukas Franeiskus Adrianus. zn van T. van Schaik en M. F. Pleij; Jan Teunia, zn van H. Beumer en A. A. Vos; Anouska, dr van F. H. Swaak en M. Janssen; Mi chael, zn van M. Signeos en J. v. Doorn. Ondertrouwd: N. F. Paauw en W. J. M. de Mooij, W. F. A. Krüger en M. Beijersbergen. Overleden: M. E. Jamar, w.v. J. L. G. Fisscher; D. Welbergen, w. v. H. J. Maas; A M. Knottenbelt. punt van zijn amusante betoog was het huurkoopcontract. Bij kopen op afbeta ling moet dit contract altijd getekend zyn niet alleen door de dame die gaat kopen maar óók door de heer des huizes. Het contract moet duidelijk de afbeta- lingsterm(jnen aangeven en tevens het volledige bedrag vermelden t.w. de ver koopsprijs van het artikel, de rente, in cassokosten en zegelkosten. Laat de vrouw zich nooit verleiden „ook even voor uw man te tekenen, omdat het toch maar een formaliteit is". Wees voorts stipt met de termijnbetalingen ter voorkoming van extra kosten zoals boetevordering en hogere incassokosten. Spreker vestigde de aandacht ook op verschillende manieren van huurkoop, nl. via winkelier, bank of financierings instituut. Het aantal contracten be draagt in Nederland per jaar 2 miljoen, waarvan2% misgaat vanwege het niet meer na- of willen nakomen van verplichtingen t.a.v. betalingen. Bij het ontdekken van fabricagefouten in op huurkoop verkregen duurzame goe deren, moet men binnen zes weken deze zaak aanhangig maken en niet denken: „ik betaal niet meer!" Binnen zes we ken kan namelijk de koop ongedaan ge maakt worden. Gemeenteraad Leiderdorp De gemeenteraad van Leiderdorp ver gadert maandag 28 maart des namid dags om 7.45 uur en krijgt o.m. de vol gende voorstellen te behandelen: Voor stel inzake de verhoging van de jaar wedden der wethouders met ingang van I januari 1966; voorstel inzake de ver huur van het gebouw Hoofdstraat 103; voorstel tot verhuur van de woning Hoofdstraat 9; voorstel tot verpachting van grond aan H. G. Bloem endaal; voorstel tot aankoop van de woningen Dwarsweteringkade 7, 8, 9 en 10; voor stel tot verpachting van los land achter de begraafplaats. ook mooie taak voor de onderwijzer die sfeer van het .levend geloof" aan te kweken en te bevorderen". Na de Eucharistieviering verzamelden onderwijzers en onderwijzeressen, velen vergezeld van echtgenoten, of introdu- cees, zich in het St. Antonius-clubhuis waar eerst een welverzorgde en uitge breide koffietafel alle eer werd aange daan. Lichamelijk en geestelijk gesterkt werd vervolgens de aandacht op het to neel gericht, waar de bekende paragnost Jack Chandu gedurende enkele uren verbazingwekkende staaltjes van zgn paranormale begaafdheid liet zien. Kon men voor de pauze de toeren van de befaamde Hagenaar nog tot op zekere hoogte volgen na de pauze kreeg de „Mental Show" een grandioos en tege lijk griezelig hoogtepunt doordat de geblinddoekte heer Chandu de doopce len lichtte van enige willekeurige aan wezigen. Nadat voorzitter J. H. Ponsioen het enthousiasme en de dank van de leden onder woorden had gebracht werd het patroonsfeest, dat ook dit jaar weer een climax was in de activiteitenreeks van de afdeling, besloten met een korte huishoudelijke vergadering, voorname lijk gewijd aan het bespreken van de agenda van de algemene vergadering, welke op Tweede Paasdag wordt gehou den. KORFBALPROGRAMMA LEIDSE CLUBS Overgangsklasse: Die Haghe-Vicus Orientis; tweede klasse: Danaiden-De Algemene, Swift-Zuiderkwartier (27 maart), Fluks-DKC; derde klasse: De Raven-KNS. Leidse Korfbalbond Eerste kl.: Vicus O. 4-KNS 3, Fluks 5-Zuiderkwar- tier 3, Crescendo 3-Crescendo 2. De Al gemene 3-Danaiden 3, Danaiden 4- Noorderkwartier 1; tweede kl.: KNS 5-Zuiderkwartier 4, De Algemene 4- Madjoe 1, Danaiden 5-Madjoe 2, Fluks 6-KNS 4. Junioren A: Trekvogels A- Danaiden A, Vicus O. A-Ons Eibernest A, Zuiderkwartier A-Sperwers A. Jun. B: Danaiden B-Crescendo A. Adspi- ranten: 1ste kl.: Danaiden A-De Alge mene A, Crescendo A-Zuiderkwartier A, Vicus O. A-KNS A; 2de kl.: Zui- derkw. C-Noorderkw. A, KNS B-Zui- derkw. B, Vicus O. B-Danaiden B; 3de kl.: Zuiderkw. D-Noorderkw. B, Cres cendo B-Madjoe A; 4de kl.: KNS C-De Algemene C. Zuiderkw. E-Noorderkw. C, Danaiden D-Fluks D, Crescendo C- Danaiden E. Pupillen A: Noorderkw. A-Vicus O. A, Crescendo A-KNS A. Crescendo Het eerste twaalftal van Crescendo heeft in het komende week-einde vrijaf. Wat de overige twaalftallen betreft, ziet het wedstrijd- programma er als volgt uit: Crescen do 2-Crescendo 3 (2 uur). Junioren: Danaiden B-Crescendo A (12 uur). Adspiranten: Crescendo B-Madjoe A (zaterdag 15.30 uur). Pupillen: Cres cendo A-KNS A (zaterdag 14 uur). HOCKEY Siseo Voor Siseo omvat het in haalprogramma voor het komende week-einde alleen een wedstrijd voor de drie dames- en het meisjesteam. Dames I moet zondagmiddag om 2 uur in Rotterdam aantreden tegen het eerste damesteam van Tempo '34 en winnen om haar kans op het kam pioenschap te behouden. .Voorts staat op het programma: Ever Swift-Dames 2 (14 uur); Dames 3-Leiden 5 (13 uur), Meisjes A-VCL D (14.30 uur). De opstelling van Dames I ziet er als volgt uit: Rally Wohl, Nel Hooge- boom, Ankie Bark. Joke Aalders, Ank van Putten, Olga Kruisman, Ludy v. d. Meer, Els de Vrind, Carla v. d. Meer, Joke de Vrind en Emy v. Brussel. OEGSTGEEST BOEKENWEEK 1966 GEOPEND MET INDISCHE LITERAIRE AVOND Gisteravond werd door de Rijnlandse Boekhandel, in samenwerking met de al gemene Openbare Bibliotheek een In dische Litteraire Boekweekavond gege ven in het Rijnlands Lyceum. Spreker was de heer E. Breton de Nijs, dié een voordracht hield over do Indische Let terkunde. Namens <f Rijnlandse Boek handel sprak de heer H. Rozelaer een woord van welkom. E. Breton de Nijs (R. Nieuwenhuis) vertelde prettig over de Ned.-Indische letterkunde. Hij wist bij de vele Indische Nederlanders in de zaal de sfeer van „tempo-Doeloe" op te roepen en las voor uit het werkje van Vincent Mahieu (Tjah Robinson) getiteld „Tjies". De Nederlands-Indische letterkunde vond zijn oorsprong in de verteltraditie. Spr. noemde schrijvers als Multatuli. die wel schreven over Indië maar niet vanuit Indië. „Als voorwaarde voor een volledig aanvoelen is een Indische Je- nyd wel belangrijk". De avond werd o.m. bijgewoond door weth. N. v. d. Voet en echtgenote. In de zaal van de bibliotheek was een kleine letterkundige tentoonstelling in gericht van werken van Maria Dermont, Vincent Mahieu en E. Breton de Nijs. SNEEUWVAL IN ALPHEN OORZAAK VAN ONGEVALLEN Slippartij eiste vier gewonden In Alplien aan den K(jii vonden gis teren vier aanrijdingen plaats, waarvan er één vr(j ernstige gevolgen had. Om ongeveer zeven uur gisteravond raakte een personenauto, die In de richting Utrecht reed, op de Herenweg ter hoog te van de Ridderbuurt, tijdens een felle sneeuwhui In een slip. De wagen reed ongeveer zestig nieter door de berm en kwam met een klap tegen een boom tot stilstand. Er waren vier gewonden: de LEIDSE AGENDA VRIJDAG 25 MAART Jongerenvoorstelling Litteris Sa- cruum Opv. van „Boeing-Boeing". Schouwburg, aanvang 20.00 uur. VEBO Opening Paastentoonstel- ling door ir. G. J. G. v. Hoek. Vergul den Turk, aanvang 10.00 uur. Louise de Coligny-HBS T.g.v. 85- jarig bestaan opvoering van „De vrou wen krijgen hun zin". Aula Louise de Coligny-HBS, aanvang 20.00 uur. Contactcommissie Kinderbescher ming Leiden en omstreken Laatste contactavond. Spr. mevr. dr. M. Zel- denrust-Noordanus over „Gezinsver pleging". St. Lidwinaschool, Lammen- schansweg 2, aanvang 20.00 uur. Leidse Kunstkring „Voor Allen" Vijfde concert m.m.v. het Loewenguth- kwartet. Stadsgehoorzaal, aanvang 20 Kath. Vrouwengilde, afd. Leiden Bid- en boetedag van de wereldunie van de kath. vrouwenbeweging. Na afloop bijeenkomst in het Anth. Club huis. H. Mis in de kapel van de Zusters Carmelitessen, Oude Vest 45, aanvang 20.15 uur. Leidse Smalfilmliga Bezoek Haag se leden van de Shell Smalfilmclub. Hooglandse Kerkgracht 28, aanvang 20.00 uur. ZATERDAG 26 MAART Accordeon-orkest „Neerlandia" Concert t.g.v. haar 12)4-jarig bestaan. Anthonius Clubhuis, aanvang 20.00 u. LKV Noorderkwartier Opening nieuwe kleedgelegenheid op terrein Burggravenlaan, daarna feestelijke opening van het jeugdhonk Charlotte de Bourbonhof 1. om 3.30 uur. Galerie Walenkamp Opening door burgemeester mr. G. C. v. d. Willigen. Nieuwsteeg 11, aanvang 16.00 uur. ZONDAG 27 MAART Rijnlandslyceum Lustrumconcert o.l.v. dr. Chr. C. Vlam. Rijnlands lyceum, M. H. Tromplaan 1, aanvang 15.00 uur. 22-jarlge bestuurder J. G. v. d. Laar uit Oudewater, die nn(jwonden In het. gpzlcht kreeg, M. II. Boden, eveneens uit Oudewater, die vrU ernstig werd gewond, de 20-jarlge W. Onuterwflk uil I,Inschoten (sn|jwonden in het gezicht) en (Ie 2.3-jarlge R. B. Gels uit Haar- zullen, die ernstig werd gewond en van morgen nog niet b|j bewustzyn was ge komen. De gewonden werden in het Alg. Ziekenhuis te Woerden opgenomen. I>« auto werd zeer zwaar beschadigd. Om ongeveer kwart voor zes gister middag vond een aanrijding plaats op de kruising Willem de Zwijgerlaan- Prinses Irenelaan-Prin8 Bernhardlaan. De bestuurster van een personenauto, da 25-jarige mevr. J. H. R.-v. W. uit Al phen. liet geen doorgang vry voor een scooter, bestuurd door de Alphenaat* C. J. v. d. Bos, die rechtdoor wilde ry« den. BIJ de botsing werd niemand ge wond. De voertuigen werden vry iwaat beschadigd. Op de Steekterweg raakten omstrèëEa kwart voor zeven gisteravond drie vrachtauto's met elkaar in botsing, toen een postautobestuurder (uit Gouda) moest remmen voor een rechts gepar keerd staande melkauto uit Hazerswou- de. omdat er tegenliggers naderden. Een achterop komende vrachtwagen kon een aanrijding niet voorkomen en kwam in aanraking met de post- en melkauto. Er waren geen persoonlijke letsels. De auto's werden beschadigd. Op de West-Kanaalweg tenslotte slip te gisteravond om tien over zeven een auto uit Amstelveen, bestuurd door de 33-jarlge A. Goossens, op het besneeuw de wegdek en reed het kanaal in. Voor dat de wagen onder water verdween konden de bestuurder en zijn vrouw zich redden. B|j omwonenden kregen zty droge kleren. De auto werd door garage bedrijf Boot op het droge gebracht. BODEGRAVEN Meisje in Bodegraven door auto gedood Een chauffeur van een vrachtwagen moest bij het bedryf TOBO te Bodegra ven goederen lossen. Voor dit bedrijf stond een bestelwagen geparkeerd. Daarom kwam de vrachtwagenchauf feur uit zyn wagen en reed de bestel auto Iets naar voren, waarna hjj weer in zyn eigen wagen ging om deze op te trekken. Hij had daarby niet gezien dat onderwyi de vyfjarlge Annette Bruynen onder de wagen gekropen was. De gevolgen waren verschrikkelijk. Het kind kreeg een der wielen over het hoofdje en moet op slag zyn gedood. De vader droeg het kind zijn woning binnen. De begrafenis zal plaats vinden a.s. za terdag op het kath. kerkhof. KLASSEKOSTUUMS VINDT U BIJ PENSEEL! Wij waren voor U in Parys, Londen, Keulen en Rome. Onze kollektie is op internationaal niveau. De kwaliteiten en modellen zyn van de beste Europese fabrieken en de pryzen o.a. 159,— 179,— 198,— 219,— 249,— SÜ^O© HAARLEMMERSTRAAT 175-177 LEIDEN (advertentie)

Leidse Courant | 1966 | | pagina 5