DEKLUBS NIEUWE GENERATIE VAN MARATHON-CRACKS IN OPMARS Goede kans voor The Bona Stars ZOETERWOUDSE ALGEM. STEMMEN RAAD NAM MET BEGROTINGEN AAN Zeer brutale insluiping MEDISCHE DIENSTEN DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 25 MAART 1966 MORGEN ZILVEREN MOLEN-LOOP Voor zover we thans kunnen beoordelen staat het vast, dat de Zilveren Molen-loop, die morgen in het polderlandschap boven Lelden gehouden wordt en waaraan zal worden deelgenomen door ruim 150 atleten, anders en ver rassender dan andere jaren zal worden. Was in voorgaande jaren een rede lijke prognose mogelijk, omdat er duidelijke favorieten aan de start ver schenen, zoals in het eerste jaar Dick de Bruyn en vorig jaar Rudie Mol, wat de Zilveren Molen van morgen, de vierde in successie betreft, liggen de zaken heel wat minder duidelijk. Deze situatie hangt ten nauwste samen met de verhoudingen, zoaLs die thans liggen in de Nederlandse atletiekwereld, meer in het bijzonder bij de lang* afstand cracks. Het lange afstandlopen bevindt zich op het ogenblik in een overgangsfase. Stellig zijn er nog de gevestigde repu taties van atleten als De Bruyn, Roe- lofs, Veldhuljzen, van Ginkel en Mol, maar reeds vorig jaar in onze Zilve ren Molen werd het duidelijk, dat een nieuwe generatie in volle opmars is. Later in het atletiekseizoen werd dit volkomen bevestigd. Zo ging de Ne derlandse marathontitel niet naar Roe lof s of Veldhuljzen, maar naar Aad Steylen, eens een veelbelovend, maar door pech achtervolgd middenafstand- loper en nu de grote belofte op ma- rathongebied. Aad Steylen zal men derhalve zeker tot de favorieten moeten rekenen. Voor een verrassing zal wellicht ook Frans Heffels kunnen zorgen. De Til- burgenaar, die vorig jaar voor het eerst deelnam aan de Zilveren Molen, was buiten zijn woonplaats nauwe lijks bekend, maar hij vestigde alle aandacht op zich door de geweldige tijd van 1.08.13. Deze prestatie bleek geen uitschieter, want in volgende grote wedstrijden kwam hij zo sterk dat zijn naam aan het eind van het seizoen bij de beste tien an Nederland voorkwam. Als Mol morgenmiddag meedoet hij heeft onder voorbehoud ingeschre ven zal hij bij de verdediging van de wisselbokaal ook grote concurrentie on dervinden van Rudie den Hartog, de 25- jarige Amsterdamse dierenverzorger uit Artis, die vastbesloten is zich aan de top van de marathonlopers te stellen. Waar voor hij dan iedere week al trainend zo'r goede 1000 km. onder de benen door- REOIONALE FAVORIETEN Met belangstelling zien wy uit na« verrichtingen van de regionale favorie ten: Jacq. Kraan, Gé Mulders en Jacq. Smits. In 1964, het jaar, waarin Roelofs winnaar werd, waren Mulders en Kraan lange tijd kanshebber voor de eindzege, maar op de laatste kilometer van de wedstrijd moesten zij wijken voor Roe lofs. Sterke atleten dus, die mogelijk weer een belangrijke rol kunnen gaan spelen. Verwacht mag ook worden, dat Jacq Smits zich in de voorste gelederen zal bevinden. De taaie Ter Aarse atleet, die al met enorm veel tegenslagen te kampen heeft gehad in zijn atletiekcar- rière en telkens een grootse come-back maakte, heeft als beste tijd op de 10 km. 1.06,62, een prestatie op grond waarvan hem zonder meer tot de favorieten kan rekenen. KWALITEITSWEDSTRI.JD t zover de namen van enkele lo pers, waarvan wy aannemen, dat zy fa voriet zyn voor de Leidse Courant-wis selbeker, die morgenmiddag door bur gemeester J. C. van YVageningen van Woubrugge in de aula van de Chr. Ulo school wordt uitgereikt. Verkeren wy omtrent de uiteindelijke winnaar nog In grote onzekerheid zeker Is wel, dat de Zilveren Molen door de deelname van Neerlands sterkste lopers evenals vorige jaren weer een kwallteltswedstrijd zal worden, waarvan men weer ten volle zal kunnen genieten. VOLLEYBAL De Leidse Bona Stars zijn klaar, klaar om in een sportief duel leider Survrikri in de Haagse Sportacademie van een ongeslagen kampioenschap af te houden. Gedurende 14 wedstrijden wisten de Hagenaars de winstpunten voor zich zelf te houden, al was het vaak met miniem verschil. Zaterdag zijn de Stars vastbesloten om hier een einde aan te maken. De Leidenaren hebben de capaciteiten, zij worden zelfs gezien als de enigen, die Survriki kunnen verslaan. De thuis wedstrijd, de eerste van de Stars in deze competitie, werd slechts met 2 punten verschil verloren (66-68). Toen kenden de Leidenaren het spel van Survrikri kunnen verslaan. De thuis- echter niet. De opstelling is: K. Pley, A. en P. de Jong, C. den Hollander, H. Kaper, Th. Bark, H. v. Mameren, H. en W. Stol, F. v. Kins, A. Slingerland. Het overige programma vermeldt slechts één wedstrijd. Het reserveteam van de Stars zal zondag in de militai re sportzaal uitkomen tegen Argus 2 uit Den Haag. Uit wonnen de Stars reeds met 45-76, thuis zullen de Lei denaren zeker tot een nog hogere sco re komen. Programma: zaterdag 26 maart: 20.00 Survrikri-The Bona Stars; zon dag 27 maart: 14.00 The Bona Stars 2- Argus 2. RIJKSGOEDKEURING VOOR BOUW KATHOLIEKE SCHOOL AFGEKOMEN In april vergunning voor 36 woningwetwoningen De voortzetting van de behandeling van de Zoeterwoudse begrotingen voor 1966 vergde veel tyd, maar na een lang durige vergadering keurde de raad de begrotingen met algemene stemmen goed. De suggestie van de K.V.P., de begrotingspost onderhoud wegen met 25 000,-- te verminderen, werd na frac- tieberaad teruggenomen. Aan het slot van de vergadering werd met hartelijke woorden afscheid genomen van drs. C. Westermann, fractievoorzitter van de "Vrye Lijst", wegens diens vertrek naar Lelden. By de Ingekomen stukken was de goed keuring van G. S. van de grondaankoop voor 36 woningwetwoningen in het plan Westeinde. Een schrijven van de gemeen te Wemeldingen waarin om instemming werd gevraagd met een protest tegen de huidige procedure bij grenswyzigin- gen werd niet, zoals werd voorgesteld, voor kennis aangenomen. De raad had er behoefte aan haar adhesie te betuigen. De aanvraag vergunning voor het Don Boscohuis werd niet afgewezen, maar op verzoek van de K.V.P.-fractie aangehouden tot de volgende vergade ring. De aanvraag tot de bouw van een houten woning van P. den Eisen kreeg, gezien de voorschriften, een afwyzende beschikking- In een schrijven van drs. Westermann werd ontslag aanvrage gedaan als raads lid, en lid van de commissie personeels zaken wegens vertrek in de 2e helft april naar Lelden. WEDDE VERHOGING Een voorstel van de voorzitter on wedde van de wethouders te verhogen tot 3950,- per jaar ontmoette geen be zwaar. De verhuur van grasland aa: tal gegadigden tegen een prijs van 200,- per h.a. was voor de heer C. v. Leeuwen aanleiding tot het plaatsen van enigt kanttekeningen. Het kwam hem onbil lijk voor dat enkele percelen van bedui dend lagere kwaliteit dan de overige er zeer moeibjk bereikbare percelen toch dezelfde pachtprys zouden moeten op brengen. Besloten werd enige differen tiatie toe te passen. De vergoedingen en voorschotten vooi het byzonder' kleuteronderwys werden conform het voorstel vastgesteld. BEGROTINGS BEHANDELING Het antwoord dat b. en w. de raads leden schriftelijk baden toegezonden n.a van de in de vorige vergadering gehou den algemene beschouwingen was vooi vele raadsleden aanleiding om hierop terug te komen. De heer J. v.d. Ploeg verkreeg als fractie-voorzitter van de K.V.P. het eerst het woord. Met betrekking tot de ningwetbouw zei hy, dat er met alle middelen naar gestreefd dient te den, het toegestane contingent te reali seren. Ook vroeg de heer v.d. Ploeg naar de reden, waarom tafeltennis eniging PIT '54 geen gebruik kan of mag maken van de nieuwe gymnastiek zaal aan de Schenkelweg. Hij vroeg het college een constructief antwoord heel speciaal wat betreft de streekwater- leidlngvoorzlening met name het aan sluiten van de onrendabele gebieden, de aanpak van het oefenterrein, zodat de Mevr. Neuwakt-Sanders noemde de eerste gemeen-tegids van Zoeterwou- de wat pover. Uit eigen waarneming bepleitte zy de noodzaak van een tun nel onder de straatweg van de Hoge Rijndijk bij de brug over de Meer burgerwatering. De heer Koek kwam terug op de onvoldoende ruimte voor Meerburg en S.J.Z. Hoe ver is men gevorderd bij openbare werken met het plan tot demping van de Rijne- gommersloot? De heer C. v. Leeuwen onderstreep te de woorden van zijn fractievoorzit ter over de aansluiting op de water- onrendabele ge leiding van de bieden. juniorencompetitie hierop gespeeld kan worden wanneer de nieuwe competitie start gaat en zonodig een opnieuw tot-leven-wekken van de commissie voor sportaangelegenheden Hieraan voorafgaand verklaarde mevr. Neuwahl-Sanders het persoonlijk te be treuren dat voortzetting van de begro tingsbehandeling geschiedde zonder aan wezigheid van de wethouder van open bare werken, de heer v. Hofwegen. De voorziter antwoordde, dat het college mede verantwoordeiyk is voor Openbare Werken en achtte uitstel dan ook niet oppertuun. De heer v. Vliet (Prot. Chr.) zei, nooit gemeend te hebben dat de exploitatie- verordening overbodig is. Ook hij is er m overtuigd dat er iets moet gebeuren. Drs. Westermann vroeg zich af of :n voetbrug aan de Hoge Rijndyk ook de toekomst niet haalbaar zal zijn. De verantwoordelijkheid van de gemeen te maakt het noodzakelijk wat te gaan ondernemen. Aansluitend op de vraag ;en nader antwoord aangaande de verbetering van de Weipoortseweg had zwijn fractie overwegende bezwaren te gen het K.V.P.-voorstel om drastisch te bezuinigen op het fonds voor onderhoud wegen. De K.V.P.-fractie wilde schorsing zich te beraden over de post onderhoud wegen. Na heropening kon de heer Paarde- kooper als woordvoerder van de K.V.P. de voorzitter geruststellen: men zag af vermindering van de onderhouds- post. Wel zou de K.V.P. het op prijs stellen wanneer b. en w. prioriteiten zouden stellen en één project als kapi- taalswerk totaal zou vernieuwen. Hiermede zou dan een begin gemaakt dan een begin gemaakt zijn post onderhoud wegen in de toekomst belangrijk verminderd kunnen worden. Ook stelde de heer Paardekooper nog dat het schoolbestur inzake het beheer van het gymnastieklokaal volkomen auto noom is. Drs. Westermann haakte daar op in en zei dat men een wat afwijzende houding aannam t.a.v. het tafeltennissen zuivering dat gezamenlijk met een groot aantal gemeenten wordt voor bereid zal geen goedkopere oplossing betekenen dan de oorspronkelijk ge dachte. Het college is pessimistisch, gezien de ervaring in andere gemeen ten, 't.a.v. het gebruik van een even tuele tunnel aan de Hoge Rijndijk, in de zaal gezien het rapport van de in specteur voor het l.o. Gesuggereerd werd een gesprek schoolbestuur-PIT '54 verhelderend zou kunnen werken. Daarna werden de begrotingen met algemene stemmen goedgekeurd. RONDVRAAG Deheer v.d. Ploeg vroeg of de „kort sluiting" die ontstaan is door het dem pen van sloten naby de Dorpsstraat i.v.m. het bouwrijpmaken van het plan West einde niet voorkomen had kunnen wor den. Dit geeftproblemen voor de bewo- van de Dorpsstraat. De heer Paar dekooper vroeg welke tijdeiyke oplos sing b. en w. hebben gedacht voor afvoer rioolwater e.d. van de te bouwen wc gen etc. in het Westeinde. Hij wenste ook inlichtingen ove voeren financiële beleid van de gemeente in de toekomst. Vragen wakrop een vol gende keer meer gedetailleerd. de vergadering richtte de voorzitter zich tot de heer Westermann. „Toen uw fractie zich vier jaar ge leden in de raad presenteerde werd u met de nodige reserve ontvangen. Daarin is sindsdien, in belangrijke mate door uw toedoen veel verande ring gekomen. U heeft veel construc tief werk gedaan, waarmee u waar dering oogstte van de gehele raad." Met een hartelijk dankwoord en de beste wensen voor de toekomst be sloot de voorzitter zijn toespraak. De heer v.d. Ploeg onderstreepte gaarne de woorden van de voorzitter. Nadat de scherpe kantjes er waren afgevijld hebben we zeer prettig sa mengewerkt." Het laatste sprak het scheidende raadslid zelf. Drs. Westermann, ver klaarde 14 jaar prettig gewoond te hebben in Zoeterwoude. Helaas dwin gen woningproblemen hem tot deze „De reacties uit de beginperiode war enniet aangenaam maar ik had dat kunnen billijken. Daarna hebben wij elkaar steeds kunnen vinden een prettige samenwerking. Helaas wordt, er dikwijls kritiek uitgeoefend op het gemeentebeleid e.d. door men sen die zelf nergens voor te vinden zijn en geen verantwoordelijkheids- willen dragen." Spreker hoopte ook op een goede toekomst van de gemeente en zei de verkiezingsuitslag van woensdag te betreuren nu velen zich aanhangers hebben getoond van de „charalatan boer Koekoek". „Moge Zoeterwoude hiervoor gespaard blijven". (Ongecorrigeerd) Een byzonder stout staaltje leverden gistermiddag twee Duits sprekende lie den in Leiden. In de Diefsteeg kreeg een 58-jarige hoofdbewoonster van een wo ning bezoek van een Duits sprekende vrouw. Deze kwam binnen in haar woonkamer op de eerste etage. Zy stel de in het Duits enige vragen, waaruit, de bewoonster opmaakte, dat zy op zoek was naar twee oude vriendinnen. Toen zij de vrouw naa.r beneden begeleidde, kwam van de tweede etage een man naar beneden. Hy sprak eveneens Duits. De vrouw maakte de twee dui delijk, dat zy op hun aanwezigheid geen enkele prys stelde en gelastte hen de woning te verlaten. De twee „bezoe kers" baven hieraan gevolg, druk met. elkaar pratend. Antwoord voorzitter In een uitvoei'ig antwoord ging de voorzitter in op hetgeen plieken was gezegd. Over de volkshuisvesting kon hij de verheugende mededeling doen datl^at uit de slaapkamer sieraden in een persoonlijk onderhoud met ir. den mUnten verdwenen waren t. Mackenzie de toezegging was gedaan dat in april de Rijksgoedkeuring te gemoet kan worden gezien voor de 36 w.w.-woningen in het plan West einde. In een tijd dat de woningwet- bouw een dieptepunt bereikte, kwa men 48 Bogaerswoningen klaar of zijn in aanbouw. Op verzoek van de voorzitter gaf de heer Van Vliet die voor de gemeente zitting heeft in het Waterleidingbe drijf de „Rijnstreek" een uiteenzetting over de stand van zaken. Hij ver klaarde dat de door Zoeterwoude aan gevraagde prioriteiten volledig zijn toegezegd. Verwacht wordt, dat binnen een maand begonnen wordt met het leggen van een nieuwe leiding langs de geprojecteerde weg Smeetsweg, door het dorp naar de Geer- en Gel- derwoude. Vandaar zal deze doorge trokken worden naar Hazerswoude waardoor een nieuwe ringleiding zal zijn ontstaan. De druk op het net is al belangrijk verbeterd. Het egalise ren van het nieuwe oefenterrein voor SJZ, zal indien noodzakelijk aange vuld worden. Meer drainage. De zaalkwestie van PIT '54 aangelegenheid DOCOS Zondag speelt Docos in Roelofarendsveen tegen DOSR. Aan vang half drie op het terrein aan de Provinciale weg. Opstelling van Do- cos: G. Dubbeldeman, Jos v. Marwijk, J. v. Polanen, R. Kamphues, J. v. Zijp, P. Brasker, B. v. Dinten, J. Vrisekoop, J. v. Zonneveld, A. v. Dinten en P. Dubbeldeman. Op het Docos-terrein spelen om half drie: Docos 2-Forehol- te 2, Docos 5-Teylingen 6 en Docos a3- Foreholte a2. Om 12 uur de wedstrij den DOSR 3-Docos 3, Docos 6-Alphen Docos al tegen UVS a2. Om 12.15 uur de wedstrijd LFC 5-Docos 4 en half drie SJC a2-Docos a2. Op za terdagmiddag om half drie Meerburg bl-Docos b2. Quick Boys b5-Docos b3, Docos c2-Quick Boys c2, Roodenburg c4-Docos c3, Lugdunum c4-Docos c4 en Docos c5-Quick Boys c7. Om 4.15 uur op het Docos-terrein de wedstrijd Do cos bl-Roodenburg bl. De Pupillen spelen 2 wedstrijden om half elf op het Roodenburg-terrein en 2 wedstrij den om half twee op de Kikkerpolder. „St. Bernardus" - Zondagmiddag om half drie komt het eerste elftal voor een nieuwe vuurproef te staan. Rijpwetering, het elftal, dat vorige week VTL versloeg, komt naar de Rijndijk. De opstelling van de oranje- witten voor deze belangrijke wed strijd: doel: G. Zandvliet; achter: G. Ossevoort, A. Hogervorst en H. Verte gaal; midden: N. Menken en W. Kap- tein; voor: J. Verstegen, J. Pannings, P. van Wetten, Th. van Wetten en NN. VNL Het programma voor za terdag is als volgt: Junioren: VNL bl VWS bl, aanvang 4.45 uur, Boshui- zerkade 6; VNL cl-Roodenburg c3, aanvang 3.15 uur, Boshuizerkade 6. Zondag - Unitas Ll-VNL 1, aanvang 2.30 uur, Acad. Ziekenhuis, ingang door de tunnel aan de Pesthuislaan, langs het Piet Paaltjespad; VNL 2 Rijpwetering 2, aanv. 12 u., Boshui zerkade 6; VVSB6—VNL 4, aanv. 12 uur, vertrek om 10.45 u. vanaf het Station; DOSR 7—VNL 5, aanv. 12 u. vertrek om 11 uur vanaf het Station. Junioren: Rouwkoop alVNL al, aanv. 12 uur, vertrek per fiets om 11 uur vanaf het Station Lammenschans- weg. Het eerste elftal is als volgt samen gesteld: H. v.d. Hoogen, W. Habraken, H. v. Fulpen, H. Breedevelt, W. van Eijgen, B. Mulder, R. Boekhoudt, P. Luykx, Chr. de Groot, J. J. Wessel- man, H. v.d. Berg; reserve J. v. Hees. Weteringse Boys Het programma voor zondag ziet er als volgt uit: Al- phense Boys 3Wet. Boys 2, aanvang 2.30 u., vertrek per eigen gelegenheid vanaf café Klein te 1.30 uur, Leimui- den 1.45 uur; Lugdunum 7Wet. Boys 4, aanv. 12.00, vertrek vanaf café Klein te 11.15 uur. Alphia alWet. Boys al aanvang 12.00, vertrek per eigen ge legenheid vanaf café Klein te 11.00, vanaf Leimuiden te 11.15 uur. Thuis: Wet. Boys 5Alph. Boys 6, aanv. 2.30 uur. Zaterdag: Altior c3Wet. Boys c3, aanv. 2.30, vertrek vanaf café Klein te 1.45 u. vanaf Leimuiden R.K. kerk te 1.55 uur. Thuis: Wet. Boys clHa- zersw. Boys cl, aanv. 2.30 u; Wet. Boys blKoudekerk bl, aanv. 4.15 uur. De spelers van die elftallen, welke een uitwedstrijd hebben, worden ver zocht zoveel mogelijk gezamenlijk te reizen en vooral tijdig aanwezig te zijn. Voor de opstellingen raadplege men de raambiljetten. VVSB Zondag speelt WSB op eigen terrein om 14.30 uur tegen War- munda. VVSB komt in de volgende op stelling uit: doel: J. v.d. Voorn; ach ter: B. v. d. Ploeg, H. v. Paridon er J. Heemskerk; midden: Th. Oostdam en C. Appelman; voor: A. v. d. Ploeg, C. N. Duivenvoorde, A. Oostdam, G. Deze nogal brutale insluitping vond plaats op klaarlichte dag, 's middags om tien voor twee. De gedupeerde dame wa3 in staat een signalement te verstrekken van de da- De man was ongeveer 25 tot 30 jaar oud, 1.75 lang. van een mager type. Hij had zwart haar, was blootshoofds en ging gekleed in een licht bruin col- De vrouw was ongeveer 30 tot 35 jaar oud, 1.65 lang, van flink postuur, ver- moedelk gekleed in een tweed mantel van bruin beige kleur. PRIESTERWIJDING T. BEUGELSDIJK Onze vroegere stadgenoot Ton Beu- gelsdijk zal op dinsdag 12 april a.s. tot priester worden gewijd in de klooster kerk van de paters Redemptoristen te Wittem. Zondag 17 april zal hy de eerste plechtige H. Mis celebreren in zijn parochiekerk, de O.L. Vrouw He melvaart en St. Joseph. Katholieke Ambtenarenbond afd. Leiden AMBTENARENWEDUWEN NA 1 JANUARI 1966 AANTREKKELIJKE HUWELIJKSCANDIDATEN Vrouwelijke beambten die willen trouwen krijgen bruidsschat In de „Kleine Burcht" te Leiden kwa men leden van de KABO gisteravond byeen tot het houden van de jaarver gadering. Nadat waarnemend voorzitter, de heer YV. 1. Lut, de vergadering had het schoolbestuur I geopend en de jaarverslagen van secre- oplossing te komen. Nog- taris en penningmeester de maals ontraadde de voorzitter het terugbrengen met 25.000 op de post onderhoud Wegen. Weipoortseweg en Westeindse weg vragen grote bedra gen dit jaar. gepasseerd, richtte de geesteiyk ad viseur, rector M. van der Ploeg, een kort woord tot de vergadering, waarin hij er zyn bezorgdheid over uitsprak, dat binnen het NKV zovele versplinteringen plaats vonden, zoals dit tot uiting komt in de oprichting van een eigen organl- rioolwater- Isatle van de z.g. medlalen (middelbaar leidinggevend personeel) binnen de KABO. Vervolgens kwam de bestuursverkie zing aan de orde. De heer W. Lagerberg trad hierbij als enige af, wegens het be- eiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Deze avond werd er overigens wel meer over het woord pensioenge rechtigd gesproken, en wel door de heer J. Alfrink, districtsbestuurder van de KABO, die een inleiding hield over het onderwerp rond de Algemene Pensioen- Bruidsschat. Een klein aantal punten willen we uit zyn betoog lichten. De wachttijd, die voorheen bij indiensttreding op twee jaar was gesteld komt te vervallen. Thans wordt iedereen na zes maanden proeftijd in de pensioenregeling opge nomen met terugwerkende kracht tot de datum van indiensttreding. De kwestie van het inkopen van diensttyd komt hiermede dus te vervallen. Voor jongedames kan deze regeling ongun stig zijn, omdat ze by een eventueel huweiyk enige jaren pensioen moeten betalen zonder rendement.. Op enkele voorwaarden kunnen zij echter bij uit treding uit de dienst een „bruidsschat" ontvangen, die gelijk is aan tweederde n de betaalde pensioenpremie. Klap. Het systeem van de berekening van de pensioengrondslag is ook gewijzigd. Vroeger was deze grondslag voor een jaar vastgesteld, nu wordt deze iedere maand opnieuw berekend op het amb- telyk inkomen, inclusief toeslagen etc. Dit zal een verhoging van de premie tot gevolg hebben, ook echter een gun stiger uitkeringspercentage. De spreker waarschuwde er In ver band met de vakantietoeslag voor, dat hierop in ééns dt* volle pensioenpremie zal worden ingehouden. Dit kan mis schien teleurstelling tot gevolg hebben, maar financieel maakt het geen ver schil met voorgaande regelingen, zy het dan, dat men maatregelen moet treffen om de „klap" op te vangen, aldus de heer Alfrink. Spreker wees er vervolgens op. dat de belasting-inhouding op overwerk- uren belangrijk is verhoogd, Kreeg men vroeger soms op het eind van het jaar nog een flinke navordering, by deze regeling kan het uitlopen op een flinke terugbetaling. Dit alles gezien in het kader van het berekenen van het jaariykse inkomen en de jaarlyks be taalde belasting. Spreker dacht hierbij aan voorlichting door het NKV met be trekking tot het afwikkelen van deze belastingkwestie op het eind vai jaar. Pardon. Voorts is er een „geneyaal pardon" van kracht geworden, dat behelst, dat het mogelyk zal zyn dienstjaren uit het verleden alsnog in te kopen als geldend voor de pensioenwet. Deze regeling, die aan een tijd gebonden is, geldt ook vooi weduwen en gepensioneerde ambtena- Na 1 jan. 1966 is voorts iedere amb- tenarenweduwe gerechtigd een gedeelte van het pensioen van haar man te biy- ven ontvangen als ze hertrouwt. Aan gezien ze deze inkomsten Ingevolge de tot dusver geldende regeling moest der ven, iykt het thans een wel zeer aan- trekkeiyke party te gaan worden voor een eventuele huweLykscandidaat! De heer P. Willems, hoofdbestuurslid, verduidelijkte nog verscheidene zaken. Als lid van de kascontrolecommissie werd benoemd de heer E. A. Latem. Daarna werd de geanimeerde vergade ring gesloten. Rotteveel en J. v. d. Voort. WSB T speelt de uitwedstrijd tegen DONK 1 en VVSB 3 speelt in Leiden tegen Lug dunum 3. Ook VVSB 4 speelt uit en wel tegen SJC 4, terwijl VSB 5 op be zoek gaat bij Alphense Boys 4. De za terdagafdeling van VVSB speelt als volgt: VVSB 1-Alphen 1, aanvang 4.15 uur op terrein 1; Koudekerk 3-WSB 2, vertrek 13.00 uur; WSB 3-UVS 2, aanvang 14.00 uur op terrein 1. Jeugd afdeling: Warmunda al-WSB al, ver trek 11.30 uur; Foreholte al-WSB a2, vertrek 11.15; WSB a3-Teijlingen a3, aanvang 12.00; Foreholte bl-WSB bl, vertrek 1.45; SJC b2-VVSB b2, ver trek 1.45; Noordwijk cl-WSB cl, ver trek 13.00; WSB c2-Lisser Boys cl, aanvang 4.15; Lisser Boys c2-WSB c3, vertrek 1.30; WSB c4-Noordwijk c3, aanvang 2.30; Warmunda c2-WSB c5, vertrek 1.30 uur, Foreholte Het eerste elftal ont vangt zondag ZLC uit Leiden en biiv't tegen deze ploeg om half drie zondag middag de strijd aan in de volgende opstelling: doel: D. v. Dijk; achter: Fr. v. d. Ploeg, N. Rade; midden: J. van Wouw, C. Warmerdam, P. v. d. Bent; voor: W. Borst, H. v. Zuilen, P. van Dijk, H. Koppe en P. v. Werkhoven. Foreholte 2 vertrekt om 1.30 uur vanaf de kerk en gaat om 2.30 uur spelen tegen Docos 2. Het derde gaat ook om 1.30 uit Voorhout en speelt om 2.30 tegen Alphen 3. Het vierde ver trekt om 1.15 en gaat 2.30 tegen Roo denburg 8 spelen; het zesde ontvangt om 2.30 uur UD0 4. Verder zijn er zondag nog te spelen 3 juniorenwed strijden, terwijl er zaterdag in totaal nog acht wedstrijden op het Foreholte- programma staan. Een druk weekeind met naar we hopen vele goede resul taten. KRV Het programma voor dit weekend luidt als volgt: KRV 1-Oegst- geegst bl, aanvang 4.15 uur; KRV c2- ASC '32, aanvang 2.30. Zondag: Meer burg bl-KRV bl, aanvang 2.30, ver trek vanaf de Roskam om 1.30; Rijp wetering 3-KRV 2, aanvang 12.00, ver trek vanaf De Roskam om 11.00; UVS 7-KRV 3, aanvang 12.00, vertrek van af De Roskam om 11.15; KRV 4-Rouw- koop 3, aanvang 2.30; KRV 5-LDVS 6, aanvang 12.00. Het bestuur is er met medewerking in geslaagd, om in de kortst mogelijke tijd er voor te zorgen, dat het noodterrein klaar is gekomen, waarvoor het gemeentebestuur dank wordt gebracht. Heden, vrijdagavond om 8 uur, laat ste kaartavond in dit seizoen in De Roskam. Start om 8 uur. Rijpwetering Zondag gaat Rijp wetering op bezoek bij St. Bernardus. De opstelling is als volgt: doel: G. ten Cate; achter: J. Heemskerk en P. J Geest; midden: Th. Hoogenboom, Schrijvers en G. Weenink; voor: v.d. Zwet, G. Zoetemelk, C. Zoete melk, J. Weenink en J. Jansen; aan vang 2.30; vertrek 1.30 uur. Overige wedstrijden: zaterdag: Alph. Boys bl- Rijpwetering bl, aanvang 4.15, ver trek 3.00; St. Bernardus cl-Rijpwete- ring cl, aanvang 4.15, vertrek 3.15 uur. Zondag: VNL 2-Rijpwetering 2, aan vang 12.00, vertrek 11.15; Rijpwetering 3-KRV 2, aanvang 12.00, terrein WOA, vertrek 11.40; St. Bernardus 5-Rijp- wetering 4, aanvang 12.00, vertrek 11.00. Op het Rijpwetering-terrein speelt WOA haar thuiswedstrijd te gen MO, aanvang 2.30 uur. Roodenburg De opstelling voor de uitwedstrijd tegen Laakkwartier i: als volgt: doel: Keereweer; achter: B de Jonge en Oijendijk; midden: De Klerk, Hensen en v. Weerlee; voor: v. d. Broek, N.N., Heijmans, De Vos en N.N. SVLV Programma a.s. weekend zaterdag: 2.30 LFC bl-SVLV bl, 4.15 SVLV b3-Katw. b3, 3.15 UDO cl-SVLV cl, 2.30 SVLV c3-UVS c4. Zondag 2.30 Rouwkoop 1-SVLV 1, 12.— SVLV 2-LDWS 2, 2.30 UVS 4-SVLV 3, 2.: SVLV 4-Leidse B. 3, 12.15 ZLC 3-SVLV 5, 12.— SJC al-SVLV al, 12.— SJC a3- SVLV a2, SVLV a3-Roodenburg a4. Op stelling eerste elftal: L. v. Bemmelen, H. Lobel, Th. v. d. Meer, Jos Meyer, J. Polanen, F. Stikvoort, Helm. van Veen, A. van Veen; H. Vogelaar, C. Wit- teman, J. Vioen. Res. Th. Kraan, W. Spiegeler, P. ten Donkelaar. RKAVV Het Leidschendamse eer ste elftal speelt zondag een thuiswed strijd tegen HOV uit Rotterdam. De uit wedstrijd in Rotterdam leverde een 1-1 uitslag op. De andere senioren zullen het volgende programma afwerken: 12 RKAW 2-Laakkw. 2, 12 uur Was- iar 2-RKAVV 3, 12 uur RKAW 4- ^araat 3, 14 uur VUC 8-RKAW 5, 14 jur RKAW 6-RCDH 2, 14 uur Laak kwartier 8-RKAW 7. Altior Zaterdag: 5 uur Altior a3- Nltior a2, Joop Pieterse; 4.15 Alphen jl-Altlor bl, Jos v. d. Hoorn; 4.15 ARC b3-Altior b2, G. Bader, terr. Alph. B.; 2.30 Altior c3-Wet. Boys c3, H. Ouwer- kerk. Vertrek bl en b2 per fiets om 3 vanaf het parochiehuis. Zondag: Alphen 1-Altior 1, C. Pieterse; 2.30 Altior 2-LUgdunum 2, C. Otto; 2.30 Al tior 3-SJZ 2, G. v. d. Hoorn sr.; 12.15 Lugdunum 6-Altior 4, C. Bos; 12 uur Altior 5-Or. Groen 5, J. Fransen; 12 u. Alphia 6-Altior 6, L. van Veen; 12.15 Lugdunum 10-Altior 7, J. Akerboom; ur Alph. B. al-Altior al, A. v. d. Sluis. Vertrek le elftal per eigen ge legenheid gezamenlijk om 1.30 uur van af het clubhuis. Vertrek 4e elftal met C. Lek om 11.15 uur; vertrek 6e elftal per eigen gelegenheid 11 uur; idem 7e elftal per eigen gelegenheid 11.15 uur; idem al per eigen gelegenheid 11 uur. Vertrekpunt voor allen behalve het le elftal het parochiehuis. Meerburg Zaterdag: Meerburg 1- TAW 3 4.15 uur; Meerburg bl-Docos b2 2.30 uur; Oegstgeest cl-Meerburg cl 4.45 uur. Zondag: Meerburg 1-KRV 1, 2.30 uur; Lisse 3-Meerburg 2, 2.30 uur; Meerburg 4-Or. Groen 4, 10 uur; Meer burg al-LDWS al, 12.15 uur; Alphen a2-Meerburg a2 12 uur. Koudekerk Opstelling le elftal dat zaterdag tegen Haz. Boys speelt is als volgt: doel: P. Kruit; achter: M. de Wit en R. Dissel; midden: Adri Zweeris, Arie Zweeris en Ant. v. d. Meyden; voor: J. A. Paling, Alb. Zweeris, Jan Verbree, John Harskamp en Sj. de Wit. meisjes adsp. b2 15.30 uur SVLV-HVS, alle adspiranten om 3 uur aanwezig. Zondag: dames 4b 12 uur: SVLV-War- munda. Jong Ade Zondag voor de dames senioren een thuiswedstrijd tegen DSO om 11 uur. Opstelling: R. Heemskerk, L. v. d. Geest, N. v. d. Poel, Bep van Schie, Bep Verlaan, D. v. Leeuwen, Wil v. d. Hulst, C. Uljee, Co v. d. Geest, Carla v. d. Geest, Rens van Schie. Res.: Wil v. d. Geest en Nel Heemskerk. De junioren spelen uit tegen Rohda 3 ln het sportpark Brasserkade te Delft om 14.00 uur. Opstelling: A. Olijerhoek, S. van Kampen, J. Borst, L. Schakenbos, Ida Heemskerk, T. van Seggelen, L. Heemskerk, C. Tersteeg, PI. Ohjerhoek, Ineke v. d. Geest en Ria Oiyerhoek. Res. Ida v. d. Geest en Wil v. d. Geest. Het busje vertrekt pl.m. 1 uur vanaf het dorp. De adsp. spelen uit tegen WSB 2 (Zeestraat, Noordwykerhout) in dezelf de opstelling als verleden zondag, nl. R. Hartig, W. Vink, Ina v. d. Geest, G. Olijerhoek, A. Borst, F. van Zoen, M. Opdam. De adsp. gaan per auto om 11.15 vanaf het café J. v. d. Poel. Allen v*el succes en denk om de puntjes! WSB De dames-senioren van VVSB spelen zondag a.s. om 14.30 uur op eigen terrein tegen Kwiek. Voor VVSB komen uit de dames: R. v. d. Berg, A. Duivenvoorde, E. Pennings, In. Conijn, In. Vrolijk, J. Vrolijk, B. Heemskerk, J. Janssen, A. v.d. Berg, N. v. d. Berg en Ans v. Dijk. Junioren: AHC '28-VVSB, vertrek 10.30 uur. Adspiranten: VVSB 1-Athene, aanvang 15.00; VSB 2-Jong Ade, aanvang 12.00; NIO-VVSB 3, vertrek 11.45 uur. Foreholte Programma voor zon dag 27 maart 1966. Senioren: 12.00 uur Flamingo's-Foreholte: doel: L. v. Werk hoven; achter: Th. Huijts, C. v. d. Berg; midden: R. v.d. Geer, R. van Schooten, R. Hoek; voor: C. Rotteveel, G. Floor, Netty Blom, H. v. Dijk, C. v. Werkhoven; res. R. Wolvers; ver trek 10.40 van de kerk; terrein Capa- dosestraat ingang Laakkade; trams lijn 16 of 17. Junioren: 12.50 Eridos- Foreholte, vertrek per bus (NZHVTVI) 11.10 vanaf de kerk; 14.50 Velo 3-Fo- reholte 2, vertrek 13.20. Adspiranten: 13.45 MMO-Foreholte 2, vertrek per bus 12.10 van de kerk; 14.00 MSV-Fo- reholte 3. Zaterdag 14.30 Jagers 1-Fo- reholte 1, vertrek 13.30 uur. NIO Zondag twee thuiswedstrij den. De senioren spelen om 12.00 tegen HVS. Opstelling: T. Weenink, R. Schrijvers, C. Duivenvoorden, C- v.d. Poel, T. Borst. A. v. d. Poel, T Dale man, C. Weenink, A. Zoetemelk, W. Kraan, R. v.d. Poel; res. A. Weenink. De adspiranten krijgen VVSB 3 op be zoek, aanvang 12.50. Opstelling: M. v. d. Star Kd„ A. v. d. Hoorn, L. Zoe temelk, A. Brugman, G. Baak, A. Strijk, H. Ganzevles; res. N. Jansen. LEIDEN Doktersdienst: de artsen Wijdicks, Wlte Singel 17, tel. 30177; De Jong, Hoge Ryndyk 15. tel. 32877; Van Alphen, Noordeindsplein 2a, tel. 22268; Meel, Thorbeckestraat 5, tel. 22522; Van Gent, Plantage 14, tel. 22538. Apothekersdlenst: Apotheek van Drie- sum, Mare 110, tel. 20406. Op zaterdag 26 maart is in Leiden 's morgens van 8 tot 12 uur, voor spoedeisende gevallen, bovendien geopend: Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 32553. Apo theek R. van Breest Smallenburg te Lei derdorp en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. De Oegstgeest- se Apotheek is op zondag 27 maart ge sloten van 8 uur tot 24 uur. Alkemade en Leimuiden Dr. Glans beek, Peeklaan 22, Oude Wetering, tel. 01713-511: Dr. v. d. Werf, Koppoellaan 1, Rijpwetering, tel. 01712-202. Bodegraven Dr. D. Ragay, Noord straat tel. 2030 en zr. G. Borsboom, Pr. Bernhardstraat 2, tel. 2086. Dierenarts: J. van Oosterom, Vyverlaan. tel. 2136. Npotheek: apbtheek Rond, Gouda. Hazerswoude Zie Leiderdorp. Hlllcgnm Dkt. G. le Cocq d'Ar- mandville, Sixlaan 7. tel. 5613. Wykver- pleegster zr. E. Snellenberg, M. Tromp straat 29, tel. 6316. Hillegomse Apotheek Hoofdstraat 78, tel. 02520- 5272. Tand arts v. Geest, Noordw.hout, Herenweg 9. Katwyk a. d. Ryn Dkt.. J. Bergman tel. 2921. Apotheek: Kon. Julianalaan 18 tel. 4370. Katwyk aan Zee Dkt. J. C. J. Lod der, tel. 4600. Apotheek zie Katwijk aan den Ryn. Koudekerk a. d. Ryn Dokter, zie Leiderdorp. Zr. Van der Leer, B. G. Cortslaan 34, Leiderdorp, tel. 01710 23109. Ook voor Koudekerk, Hazerswou- de-Rijndyk en Zoeterwoude (H.R.). By ongevallen aan de Rijndyk bellen: telef. 01714—278. Langeraar, Nleuwveen en YVoubrugg© Dkt. J. Nooter, Woubrugge, telefoon 01729104. Zr. Verhaar, W.G.Kruis te Langeraar, tel. 01722—345 of tel. 02976 —245. Leiderdorp Dkt. P. v. 't Woud, Hoofdstraat 40. Leiderdorp, tel. 30070. Leidscliendam - Dkt. J. J. Grobben, Patrijslaan 32, tel. 4445. Tandarts, alleen voor spoedgevallen tel. 070543035. Zie kenauto tel. 3923. Wykverpleging Groe ne Kruis: Willibrordusstr. 2, tel. 3449. Leinuiiden zie Alkemade. Lisse Apotheek en tandarts zie Hil- legom. Dkt. G. C. B. van Dyk, Heereweg 316, tel. 4486. Nieuwkoop en Noorden Dkt. B. P. Visser, Noorden, tel. 01724203. Noordwyk Dkt. Goudriaan, tel. 2333 Voor het Wit-Gele Kruis tel. 2338. Voor het Groene Kruis: tel. 2907, Noordwykerhout B. C. C. Wösten, Kerkstraat 28, tel. 02533—2285. Tand arts: J. T. v. Geest, Herenweg 9, Noord- wijkerhout (W.G.Kruis). Wijkverpleging Wit Gele Kruis, Rusthof 1, tel. 2468. Oegstgeest Dkt. D. Held, Marelaan 36, Oegstgeest, tel. 52255. W.G.Kruis: zr. Warmenhoven, tel. 51188. b.g.g. 22222. Rynsburg zie Katwyk a. d. Rijn. Valkenburg zie Katwyk a. d. Ryn. Voorhout en Warmond Dkt. L. J. K. Lempers, Julianalaan 82, tel. 6140, Voor hout. Voorschoten Dkt. Th. van Schaik, Jul. v. Stolberglaan 62, tel. 3344. Tand arts: T. R. Sprey, Voorstr. 36, spoedge vallen melden om 9.30 uur. Apotheek: Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, tel. 2525. De ZUk zie Noordwijkerhout. Zwammerdam Dkt. K. Gill, telef. 01726—2527.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4