Het Budapester Zigeuner Orkest fascineerde met Hongaarse klanken BLOKKEER-DAMES KONDEN ZEGE VAN ARGOS NIET BEDREIGEN Ondanks uitbreiding zou P.v.d.A. drie zetels verliezen P.v.d.A. 12 zetels K.V.P. 8 zetels V.V.D. 4 zetels Prot. Chr. 9 zetels P.S.P. 3 zetels C.P.N. 1 zetels Boerenpartij 2 zetels Totaal 39 zetels (is 15) (is 8) (is 4) (is 7) (is 2) (is 1) DONDERDAG 24 MAART 196G DE LEIDSE COURANT Spontaan spel voor enthousiast publiek DE FASCINERENDE zigeuner melodieën en de overgeleverde oude volksmuziek van de wijdse pusta's hebben het gisteravond in de Leidse Stadsgehoorzaal ruim gewonnen van de toch al hoog in de conjunctuur der muzikale mo gelijkheden liggende „beat" en „Zorba de Griek". Ofschoon de zaal slechts half gevuld was met merendeels jong publiek de nieuwsgierigheid naar eventuele escapades bij de Statenverkiezin gen was daar ongetwijfeld debet I LEIDSE AGENDA DONDERDAG 24 MAART K en O-causerie Prof. dr. M. A. Beek, „Een archeologische reis langs Eufraat en Tigris". Stadsgehoorzaal (foyer), aanvang 20.00 uur. Leidse Assurantie Club Bijeen komst over „Verkooptechniek". Rest. v. d. Heijden, aanvang 20.00 uur. Kath. Bond v. Overheidspersoneel, afd. Leiden Jaarvergadering. De Kleine Burcht, aanvang 20.00 uur. St Augustinusver. voor R.K. Onder wijsgevenden Beschermfeest v. d. afdelingspatroon. Eucharistieviering in Hartebrugkerk (aanvang 18.00 uur), daarna koffiemaaltijd in Anth. Club huis en „mental show" door Jack Chandu. Amsterdams Volkstoneel Laatste voorstelling v. „Rooie Sien". Schouw burg, 20.00 uur. Gespreksavond St. Jozefpar. - over „Betekent de vasten iets voor uw in nerlijk leven". Farri. Elfering, Kooilaan 69, aanvang 20.15 uur. K.W.J. Dia-serie - het leven is een wonder - Petruszaal, Lamme- schansweg, aanvang 20.00 uur. VRIJDAG 25 MAART Jongerenvoorstelling Litteris Sa- cruum Opv. van „Boeing-Boeing". Schouwburg, aanvang 20.00 uur. VEBO Opening Paastentoonstel- ling door ir. G. J. G. v. Hoek. Vergul den Turk, aanvang 10.00 uur. Louise de Coligny-HBS T.g.v. 85- jarig bestaan opvoering van „De vrou wen krijgen hun zin". Aula Louise de Coligny-HBS, aanvang 20.00 uur. Contactcommissie Kinderbescher ming Leiden en omstreken Laatste contactavond. Spr. mevr. dr. M. Zel- denrust-Noordanus over „Gezinsver pleging". St. Lidwinaschool, Lammen- schansweg 2, aanvang 20.00 uur. Leidse Kunstkring „Voor Allen" Vijfde concert m.m.v. het Loewenguth- kwartet. Stadsgehoorzaal, aanvang 20 Kath. Vrouwengilde, afd. Leiden Bid- en boetedag van de wereldunie van de kath. vrouwenbeweging. Na afloop bijeenkomst in het Anth. Club huis. H. Mis in de kapel van de Zusters Carmelitessen, Oude Vest 45, aanvang 20.15 uur. Leidse Smalfilmliga Bezoek Haag se leden van de Shell Smalfilmclub. Hooglandse Kerkgracht 28, aanvang 20.00 uur. ZATERDAG 26 MAART Accordeon-orkest „Neerlandia" Concert t.g.v. haar 12%-jarig bestaan. Anthonius Clubhuis, aanvang 20.00 u. LKV Noorderkwartier Opening nieuwe kleedgelegenheid op terrein Burggravenlaan, daarna feestelijke opening van het jeugdhonk Charlotte de Bourbonhof 1, om 3.30 uur. Galerie Walenkamp Opening door burgemeester mr. G. C. v. d. Willigen. Nieuwsteeg 11, aanvang 16.00 uur. o.l.v. dr. Chr. C. Vlam. Rijnlands lyceum, M. H. Tromplaan 1, aanvang 15.00 uur. APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Tot hulp der Mensheid, Hooi gracht 48, tel. 21060. aan heerste er enkele uren lang een laaiend enthousiasme over wat door de Budapester Zigeuner Orkest ten gehore werd gebracht. Dit enthousiasme was geenszins ongemotiveerd. Een concert als het onderhavige wordt zelden of nooit op het podium gebracht en de ken nismaking met de Hongaarse mu ziek, op deze wijze tot klinken ge bracht, is buitengewoon in de smaak gevallen. HIER LIET EEN GROEP van 17 muzikanten zich horen: violisten, twee bassisten, een klarinettist, twee man achter de cimbalen en een mèester- primas, die allen bewezen, dat in dit ensemble een ziel schuil gaat. Het uitvoerig programma bevatte volkswijsjes, zigeunermelodieën, drink liederen en sfeermuziek; Liszt was ver tegenwoordigd met twee rhapsodieën (die fantasierijk bewerkt en benaderd werden) en van Kodaly werd het In termezzo uit diens suite naar de opera (geen operette, zoals foutief vermeld werd) „Hary Janos" vertolkt. Zonder een echte Csardas behoefde men het ook niet te stellen. De zang werd ver zorgd door de tenor Ferenc Béres en de sopraan Clementina Horvath. die over een prachtige heldere en volumi neuze stem bleek te beschikken. WAT DE HONGAREN, aangevuurd door hun Primas József Pécsi, deden met alle melodische rijkdom was boei end en meeslepend. Hier werd vrij ge musiceerd om het musiceren, 't Spel was vaak technisch virtuoos en tege lijk deed het primitief aan. Geen in zet was gelijk, wat het dramatisch ef fect feitelijk verhoogde. Geraffineerde verfijning werd niet gedemonstreerd; er werd slechts spontaan en ongekun steld gespeeld, kleurrijk in schouw spel en klanken. Kr werd geen enkele partituur gevolgd, zodat er ruimte te over was voor geïnspireerde improvi satie. Hierdoor behield het natuurlijke karakter van dit spel overal de over- Dit was muziek, waarop een brui send volksfeest geheel kan drijven. Met luidkeelse bijval en stormachtige ovaties dwong het publiek het Zigeu nerorkest meermalen tot bisseren van enkele „uitschieters". Niet altijd lie ten de musici zich hiertoe verleiden. Zo te zien vatten zij de warme waar dering nogal nuchter op; ze zijn waar schijnlijk wat dit betreft wel wat ge wend. T. P. Jaarvergadering van ex-politieke gevangenen uit de bezettingstijd Het district Leiden van de Neder landse Ver. van Ex-Politieke Gevan- genen uit de bezettingstijd (Expogé) heeft gisteravond in de bovenzaal van café-restaurant „Central" zijn 21ste algemene jaarvergadering gehouden. Daar de voorzitter, de heer F. Voor zaat wegens vertrek naar Arnhem zijn functie tussentijds ter beschikking moest stellen, stond de vergadering aanvankelijk onder leiding van de vi- ce-voorzitter, mevr. C. H. Hendriksen- Snel. Na een hartelijk welkomstwoord, wijdde mevrouw Hendriksen enige woorden aan de nagedachtenis van de afdelingsleden de heren E. Ekelaar en W. Hogervorst, die in het afgelopen jaar zijn overleden. De vergadering nam hierna staande één minuut stilte in acht. Het gedetailleerde jaarverslag van de secretaris, de heer W. M. van den Burg, kon wijzen op een aantal activi teiten waaronder enkele instructieve bijeenkomsten en excursies. Ultimo 1965 telde het district 99 leden en 40 donateurs. Het verslag 'van de penningmeester - de heer A. Plekkringa - onthulde weer een goed financieel beleid en een verheugend batig saldo, hetgeen te vens het geval bleek te zijn bij de z.g. „ziekenkas", die weer voortreffelijk beheerd werd door mevr. Hendriksen- Snel. Na het verslag van de kascom- Nieuwe brievenbussen in Leiden en omgeving De directeur van het Post- en Tele graafkantoor te Leiden deelt mede, dat de In de gemeenten Lelden, Leiderdorp en Oegstgeest geplaatste brievenbussen (uitgezonderd enkele bussen in de bui tenwijken van Leiderdorp en Oegstgeest) zullen worden vervangen door nieuwe polyester brievenbussen met twee in- werpopenlngen. Zoals daarop staat ver meld, moeten poststukken voor Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest In het linker gedeelte van de bus worden geworpen, terwijl correspondentie voor alle overige bestemmingen in het rechter gedeelte dient te worden gedeponeerd. Het publiek wordt verzocht hieraan zoveel mogeiyk te voldoen, aangezien correspondentie, welke in de verkeerde opening is geworpen in vele gevallen vertraging in de verzending resp. de be stelling zal ondervinden. Met de vervan ging van de brievenbussen is reeds een aanvang gemaakt. Het zal evenwel nog geruime t(jd duren voor alle bussen zijn vervangen. missie bij monde van mevr. Smit-Zaal berg werd aan beide „kasbeheerders" dan ook onder grote bijval décharge verleend. GROTERE ACTIVITEIT De hierna volgende bestuursverkie zing kon vlot worden afgewerkt. Op voorstel van het bestuur werd de heer J. Th. Witte - tot dusver com missaris - bij acclamatie tot de nieuwe districtsvoorzitter gekozen en werden de periodiek aftredende bestuursle den t.w. mevr. C. H. Hendriksen-Snel en de heren W. M. van den Burg en H. Bol (commissaris) acclamatie herkozen. 200 studenten zagen 4 films Filmnacht van LSC-voorjaarsfestival Afgelopen nacht rond half drie bood het academiegebouw een merkwaardig schouwspel: waar gewoonlijk op dit uur een eerbiedwaardige rust heerst weer klonk nu het stemgedruis van zo'n kleine tweehonderd studenten, die in dichte drommen het gebouw verlieten. De re den van dit vrijwillige late bezoek aan de Alma Mater was een fllmnacht, die in het kader van het Voorjaarsfesti val werd gehouden. Oorspronkelijk zou deze manifestatie in de toneelzaal van sociëteit Minerva plaatsvinden, maar wegens sterfgeval kon 't geen doorgang vinden, zodat men op het laatste mo ment de filmzaal van de academie te hulp moest roepen. Aangezien velen gebruik maakten van de mogelijkheid tot introduktie was de filmzaal al snel met het wettelijk vastgestelde maximum aan toeschou wers van beiderlei kunnen gevuld, zo dat een groot aantal filmgangers reeds enige minuten na de begintijd (half een) voor gesloten deuren kwam te staan. Het programma had vier onderdelen: men begon met een film van 't lustrum, die op vaardige wijze door het cineasten gezelschap van het Leidsche Studenten Corps in elkaar was gezet. Gezien het feit, dat velen zichzelf en elkaar in de geprojecteerde massa's herkenden en af en toe een enkeling zichzelf in een close- up kon betrappen, was het niet verwon derlijk dat deze film onder luid com mentaar werd afgedraaid. Het hartelijke applaus aan het slot bewees wel, dat de cineasten er in geslaagd zijn het lustrum naar veler tevredenheid op het celluloid vast te leggen. Jan Blokker r Direct hierop volgde een tekenfilm pje, waarin een pianospelende kater op de maat van de Hongaarse rhapsodie van Liszt door een kleine, slimme muis in de luren wordt gelegd. Hiermee was het lichte gedeelte van het programma afgelopen. De hoofdfilm „De Ballade van een Soldaat" van Sergei Tsjoedaj zou inge leid worden door Jan Blokker, doch deze was om duistere redenen niet versche nen. Jammer genoeg, want kennelijk was de te plotselinge overgang van Ame rikaanse humor naar Russische ernst voor velen te veel, gezien het lacherige kommentaar dat men bij sommige pas sages leverde. Hierdoor kwam deze film (uit 1959) niet goed tot zijn recht, al moet gezegd worden dat sommige beel den en dialogen inderdaad kenmerkend propagandistisch waren. Wat propaganda betreft kunnen we overigens wel zeggen dat het Leids Stu denten Cineasten Gezelschap goed voor de „dag" is gekomen. De heer L. A. Hoedenmaker, gebo ren in 1935 te Leeuwarden en thans wo nende in de Leidsestraatweg 11 te Oegst geest is vandaag aan de universiteit te Utrecht gepromoveerd op een proef schrift „Faith in total life Style and direction of H. Richard Niebuhr's theo logy" tot doctor in de godgeleerdheid. Promotor was prof. dr. J. de Graaf, ge woon hoogleraar in de ethiek en de encyclopedie der godgeleerdheid. POSTZEGELVERZAMELAARS „WANDELDEN" DOOR OLD-LEIDEN De bijeenkomst van de Leidse Ver. van Postzegelverzamelaars gisteravond in het „Gebouw" aan de Steenschuur was ondanks verkiezingsuitslagen en voetbalwedstrijden uitstekend be- Na de verwelkoming gaf de heer Door de leden werd het bijzonder A. de Best enige zakelijke mededelin- op prijs gesteld dat na de pauze Lei- j gen. De kavels van de veiling zullen dens burgemeester mr. G. C. van der voortaan om half acht reeds uitge- •e-lid) de avond verder Nadat de vice-voorzitter de heer Witte met een toepasselijk woord in zijn functie had geïnstalleerd, sprak deze zijn erkentelijkheid uit voor het in hem gestelde vertrouwen en be lichtte hij vervolgens enkele facetten, die kunnen leiden tot een nog grotere activiteit van het district. Zijn hierna volgend dankwoord tot vermelde be- stuursfunctionarissen, die ook in 1965 weer hun beste krachten voor de.dis- frictsbelangen hebben gegeven, werd met een langdurig applaus onder streept. Vervolgens werden tot leden van de ballotage-commissie herbe noemd de heren E. Beens, A. Hart man en A. Plekkringa en tot leden van de kascommissie de dames E. Raadgreep. S. Smit-Zaalberg en P. Biesbroek-Viele benoemd. stald liggen, terwijl er niet meer dan 40 kavels geveild zullen worden. Als tegenprestatie er dan niet meer geruild mogen worden tijdens de vei ling, waardoor deze zullen winnen aan levendigheid. De nieuwe sleutelpost was weer uitgekomen en het ziet er wel naar uit dat door de activiteiten van de heer Segaar en zijn medewer kers een regelmatige verschijning ver zekerd is. Hoewel onder de leden vele niet- Leidenaars zijn, was het toch wel op merkelijk dat bij ..de 10 nieuwe leden een lid was uit Kaapstad (Z.-Afrika). „Pakhuisdominee" De notulen van de vorige vergadering werden zonder wijziging goedgekeurd onder dank aan de heer A. Gaykema. Aan de penningmeester werd op schriftelijk advies van de kascommis- VOORSCHOTEN GAAT KATHOLIEK L.0 OP NIEUWE LEEST SCHOEIEN Coëducatie voor gedeelte verwezenlijkt Reeds geruime tijd is het R.K. Schoolbestuur in de gemeente Voor schoten bezig bijzondere aandacht te schenken aan de situering en samen stelling van de Katholieke scholen in onze snel veranderende gemeente. Het bestuur meent dat het de toekomst van het Katholiek onderwijs niet vei lig kan stellen zonder een plan, waar voor tijdelijk offers zullen moeten worden gebracht. Voor het ogenblik wordt alleen gesproken over de toe- Foto's met zeer persoonlijke stijl en visie... LEIDSE FOTOGRAAF CHRIS STAPELS WINT NED. PRIX NIEPCE 1966 Onder auspiciën van de Geïllustreerde Pers N.V. te Amsterdam werd ook dit jaar weer de nationale fotowedstrijd om de Prlx Nièpce Nederland georgani seerd. Winndar werd de 23-jarige foto graaf Chris Paul Stapels uit Leiden, die met zjjn inzending zal meedingen naar de Prix Niépce International, die half mei in ParjjN zal worden toegekend. De grote jaarlijkse fotowedstrijd om de Prix Niépce is een activiteit van de in 1955 te Parijs opgerichte vereniging „Gens d'Images". Het doel hiervan is de kwalitatieve vakbeoefening te bevorde ren, de ontplooiing van jonge talenten te stimuleren en bijzondere prestaties te belonen. De Geïllustreerde Pers N.V. te Amsterdam stelde dit jaar als prijs een trofee beschikbaar en een prijs van 1.000,- om een reportagereis te maken. Technisch vakmanschap op een zwart-marmeren voetstuk, werd dezer dagen aan Chris Stapels aange boden door de hoofdredacteur van de Geïllustreerde Pers N.V. en de president van de internationale jury, de heer A. J. M. M. Weehuizen. In het juryrapport staat o.m. over het werk van onze stadgenoot te lezen: „Zijn foto's ademen een zeer persoon lijke stijl en visie, waarbij mens en ma terie tot een zeer boeiende harmonie zijn samengebracht. Op het totaal van de inzending drukt duidelijk het stempel van één maker, van diens technisch vakmanschap, zeer nauw verweven met het zélf-, menselijk betrokken zijn bij het fotografisch object. Bij alle leven dige en verstilde spanning in de verbeel ding en compositie van de onderwerpen wordt het fotowerk van Stapels geken merkt door een verkwikkende onge kunsteldheid komst van het Gewoon Lager Onder wijs (het G.L.O.). Men moet aannemen dat het gebied ten noord-westen van Noord-Hofland door bekrachtiging van het wetsont werp tot grenswijziging aan Leiden zal worden toegewezen. Voor de wijken Vlietwijk en Bij dorp zullen de Bethanië- en Paus Jo- hannesschool voldoende mogelijkhe den bieden. Boschgeest krijgt midden in de wijk de nieuwe Willibrordschool en Noord-Hofland zal t.z.t. ook een eigen school krijgen. Maar voor de wijk Adegeest ligt de zaak uitermate moeilijk. De scholen aan de Elstlaan liggen te excentrisch om in de behoef te aan Katholiek onderwijs te kunnen voorzien. Het bestuur streeft er naar aan iedere wijk zijn eigen R.K. school te geven. Voor Adegeest gaan de ge dachten van het bestuur in de vol gende richting: Het gebouw van de Jozefschool wordt verlaten en komt ter beschik king var» het gemeentebestuur; perso neel en leerlingen van de Jozefschool verhuizen naar het gebouw van de Mariaschool en het personeel en de leerlingen van de Mariaschool gaan naar een tijdelijke huisvesting in Ade geest. Belangrijk in dit plan is, dat de door zovel en gewenste coëducatie dan (geleidelijk) verwezenlijkt kan wor- Dit plan is al met vele instanties be sproken en door deze in principe gun stig ontvangen;' maar het zal duide lijk zijn dat de verwerkelijking daar van eerst kan beginnen na verkregen goedkeuring van bepaalde overheids instanties. Om dit plan te kunnen realiseren zullen door het R.K. schoolbestuur op zo kort mogelijke termijn de nodige stappen worden gedaan. Het spreekt van zelf dat het bestuur met de hoofden en leerkrachten van de Elstlaanscholen. de ouders van de leerlingen die op deze scholen onder wijs ontvangen of zullen gaan ont- 'angen, alsmede sie décharge verleend voor zijn finan cieel beleid, waarover de heer A. W. Taselaar, door vakantie afwezig, reeds in de vorige vergadering verslag had uitgebracht. De 24 veilingkavels wer den voor zeer goede prijzen door de heer A. Ouwehand aan de man ge bracht. Na de pauze hield de heer H. M. Koch, zelf lid van de vereniging Oud- Leiden, een bijzonder interessante le zing, verlucht met talrijke kleuren dia's over „Oud-Leiden". Een wande ling door Leiden, waarbij diverse hof jes werden bezocht, het Rapenburg in al zijn kleurenpracht en ongedempte delen van het Levendaal. Opmerkelijk was het pand aan Pieterskerkgracht, in de volksmond genaamd „Pakhuis dominee" van het verbasterde op schrift „Pax huic domui". Een luid applaus en een hartelijk woord van dank door de voorzitter en een mooie boekenbon, beloonden de heer Koch voor zijn prettige wande ling door Leiden. Boeiende K. en O.-film van de maand: „De grote bedrieger" De film, die de Leidse Volksuniversi teit K O deze maand voor zijn leden in het Camera-theater vertoonde, bleek in vele opzichten een goede keuze te zijn geweest. The great impostor (De grote bedrieger) was een heerlijke amu sementsfilm, waarin Tony Curtis een reeks avonturen beleefde als vervalser en oplichter. Tony Curtis heeft door zijn optreden in deze rolprent duidelijk gemaakt, dat hij zich aan de meest uit eenlopende omstandigheden weet aan te passen. Het verhaal, dat ondanks zijn onwaarschijnlijkheid op werkelijkheid schijnt te berusten, is een opeenhoping van humoristische situaties en komische toevalligheden. Tony Curtis heeft in deze film een sympathieke rol te vervullen gehad. Zagen we hem vaak als de altijd glim lachende play-boy, nu toont hij zich zelfs als trappist te kunnen vermom men zonder een vreemde indruk te ma ken. De figuur, die h(j uitbeeldt, is geïn spireerd op de nog in leven zijnde Fer dinand Waldo Demara. Met twee jaar middelbare schoolopleiding wist deze duivelstoejager zich door falsificaties uit te geven voor arts, gevangenisdirec teur, en officier bij verschillende strijd machtonderdelen. Ondanks de illegali teit van deze handige jongen blijft hij steeds de sympathie van de toeschouwer voor zich opeisen, omdat hij de hem toe gemeten functies niet misbruikt. „The great impostor" brengt 'n flinke hoeveelheid levensvreugde op het witte doek, die de leden van K O met een gevoel van intens medeleven hebben ondergaan. Velen zullen Tony Curtis na deze hartveroverende comedie nog meer zijn gaan waarderen dan vroeger. KLAVERJASCOM PETITIE MORGENAVOND BESLIST IN DE EERSTE klasse van de klaver- jascompetltie 1965—'66 zal morgen avond hoogstwaarschijnlijk de beslissing vallen inzake het kampioenschap 1966. Door het aantal overwinningen, dat het team van „T. en D." in de afgelo pen ronden kon boeken, staat het prak tisch op de drempel van het kampioen schap en behoeft het morgenavond in de laatste ronde alleen het door in de betreffende I terne aangelegenheden PER BRUIDSKOETS NAAR DE STEMBUS Op de verkiezingsdag van gisteren trouwden in de Moeder Godskerk te Voorschoten de heer C. II. A. Juffermans met mej. M. Nieuwenhuizen. De plechtigheid onttrok het jonge paar natuurlijk niet aan de plicht tot stemmen en zo trok men in vol ornaat naar het stemlokaal teneinde aan de plicht als staatsburger en -burgeres te voldoen. Overgangsklasse-volleybal Argos heeft er In de gisteravond ge speelde thuiswedstrijd tegen Blokkeer uit Rijswijk geen twijfel over laten be staan welk team de sterkste, was. Met 3-0 honden Klazien Jonker c.s. haar te genstandsters aan hun zegekar. Door direct na het beginslgnaal in de aanval te gaan drukte Argos haar tegen standsters In de verdediging. De felle smashes van Alice Rijsbergen, spelend als in haar beste dagen, Tineke v.d. Have en Joke Kleingeld vonden in de le en 2e set weinig verweer van de zijde van Blokkeer. Met tweemaal 15-8 gaven ook de cyfers de meerderheid van Argos duidelijk aan. In de 3e set viel Argos aanvankelijk wat terug, waardoor Blokkeer de kans kreeg zich aan de druk te onttrekken en een 3-7 voorsprong te nemen. Kla zien Jonker en Henny v.d. Peet gingen er toen eens goed voor staan en voor zagen hun aanvalsters van uitstekende set-ups. Prachtig werden deze kan zen door de Argos-aanvalsters, waarbij nu ook Loes v. d. Peet goede dingen liet zien. benut en door een 15-11 setzege sloot Argos deze wedstrijd met 3—0 winnend af. NIEUW BRUNHILDE Het lot van Nieuw Brunhilde is nu bijna zeker bezegeld. In een uitermate slechte wedstrijd verloren de Leidse da mes gisteravond in het gymnasium met 1-3 van het Hilversumse G.V.C. Er be staat nog een kansje dat Anneke van Venetiën c.s. de degradatie ontlopen, maar gezien het spel na gisteravond en de nog te spelen twee wedstrijden, lijkt het ons een te grote opgave voor Nieuw Brunhilde. De stand onderaan de rang lijst ziet er momenteel als volgt uit: 9. G.V.C 20-10; 10. K.V.C. 19-8; 11. H. B. C. 21-6 en 12 Nieuw Brunhilde 20-4. Nieuw Brunhilde begon de wedstrijd overigens bijzonder hoopgevend. Uitste kend serveren van Bep Klinkhamer bracht onze stadgenoten een 9-0 voor sprong, maar daarna storte de Leidse ploeg volledig ineen. Met zeer simpel volleybal wist G.V.C. tot een eerste 12- 15 setzege te komen, gevolgd door een 4-15 zege in de 2e set. VOORSCHOTEN Geboren: Martinus Jeroen z.v. M. J. Bertram en A. M. v. Leeuwen; Maria Johanna d.v. P. v. Leeuwen en M. J. Oskamp; Karen Ingrid d.v. H. D. Stein- roth en J. M. J. Hilverda; Reinier Den nis z.v. R. Groeneveld en A. L. de Jong. Ondertrouwd: E. Burgerjon en A. E- Hes; D. C. J. v. Barneveld en P. W. de la Bije; Th. de Jong, te Delft, en M. P. Hartogs; F. C. W. Reijn, te Amsterdam, en J. M. Uljee. Gehuwd: Th. A. v. Wissen, te Rot terdam, en A. H. M. Kooijman; M. Bo ter, te Leiden, en H. Kooij; J. v. d. Heuvel, te Amersfoort, en J. H. van Beek. Overleden: Eildert Venema 80 j.; Cornelis Verdoorn 72 j.Maria U. Ver steeg 80 j. oudereomité's, contact zullen op- te team van „Sportief" te verslaan nemen. om zich kampioen te kunnen noemen. j Mocht Sportief onverwacht toch nog EMMY VERHEY CONCERTEERDE winnen dan kan alleen Groenoord nog VOOR JEUGD VAN VOORSCHOTEN I Op 21 maart concerteerde de vio liste Emmy Verhey, de talentvolle leerlinge van Herman Krebbers voor de Voorschotense schooljeugd. Zij werd op de piano begeleid door Tan Crone. Het programma omvatte wer ken van Mozart, L. van Beethoven, Novacek, Henriëtte Bosmans, Dvorak en De Sarasate. Vooral de Slavische dans in g kl., opus 46, nr. 8 van Dvo rak en Zapateado van P. de Sarasate werden door de jeugd op prijs gesteld. Maar ook de virtuositeit die de jeug dige violiste in het Pepetuum Mobile van Novacek demonstreerde werd met een warm applaus beloond. Het con cert werd gegeven in het kader van de doo.r de gemeente georganiseerde cyolus esthetische vorming. D. gelijk komen in welk geval een beslissingswedstrijd zal moeten wor den gespeeld. De ronden die in de afgelopen dagen werden gespeeld gaven de navolgende uitslagen te zien: Zaalberg-SLF 173 161%, AWS-T. en D. 143—182, Groen- oord-MDS 172-156%, T. en D.-P. v. H. 177—151. AWS-4 Azen 163—182, Sportief-MDS 174%—150%, T. en D.- Sportief 191%—153%, Zaalberg-4 Azen 172%160%. MDS-Zaalberg 179%— 144%, SLF-T. en T. 159%—170%. Standen: Zaalberg 162654. T. en D. 15-2551, Groenoord 152536%, Spor tief 15-2491%, 4 Azen 15-2482%, MDS 15-2476, P. v. H. 15-2389, SLF 14-2297, AWS 14-2153%. In de loop van de volgende week vol gen de wedstrijduitslagen en standen, die in de tweede klasse werden bereikt. Als Leiden gisteren de raad gekozen had Als Leiden gisteren niet voor de samenstelling van de Staten, doch voor de samenstelling van de gemeenteraad ter stembus was getogen, zou de Leidse raad er als volgt uitzien: (is37)* Doordat hel aantal inwoners zich op 1 januari boven de 100.000 be vond. wordt bij de eerstvolgende gemeenteraadsverkiezing het aantal raadsleden gebracht op 39. Het aantal stemmen, dat werd uitgebracht op het GPV en de Lijst van Rappard was te gering voor een zetel in de Leidse gemeenteraad. De landelijke tendenz: de grote winst van de Boerenpartij en het grote verlies van de P.v.d.A. is dus ook duidelijk te herkennen in de Sleutel stad. Daarnaast is opmerkelijk de zetelwinst van de Prot. Chr.-grocpe- ring. Deze is te verklaren uit de procentuele stemmenwinst van de CnU en het feit, dat volgens onze omrekening, aan de Prot. Chr.-groep een restzetel ten deel gevallen zou zijn. Een restzetel zou ook terecht ge komen zijn bij de P.v.d.A. en de K.V.P.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3