LSB-TITEL GAAT VRIJWEL ZEKER NAAR JOOP PIKET OOK BODEGRAVEN VERDWIJNT UIT EERSTE KLASSE L.S.B. Nu in Nederland: ASTOR Leidse C&A radicaal gemoderniseerd en verbouwd WOENSDAG 16 MAART 1966 DE LZTOSE COOTAJTT PAGINA Voor de Leidse kan ton rechter RIJ-INSTRUCTEUR ZAG AUTO OP VOORRANGSWEG NIET AANKOMEN De magistraten kwamen gisteren tot de conclusie, dat een 31-jarige ry-lnstruc- teur uit Lisse, een wel zeer slechte aeurt had gemaakt en in zyn verkeer» opvoedkundige taak schromelijk tekort was geschoten. Een onder zyn toezicht rijdende leerlinge, had met een lesauto op het kruispunt Juliana van Stolberg laan-De Ruyterstraat te Noordwijk geen voorrang gegeven aan een van rechts komende auto, hetgeen een fikse bot sing tot gevolg had. „Het uitzicht is ter plaatse slecht en ik zag die auto niet aanko men". verklaarde verdachte het feit, dat hij niet had ingegrepen, toen zijn leerlinge het kruisingsvlak voor de dere auto ging blokkeren. „Volgens drie getuigen reed u zijnde de juridische be stuurder met onverminderde en nog wel vrij hoge snelheid dat kruispunt op moest er dus wel een botsing volgen", las de kantonrechter mr. W. de Koning- onder meer in het próces-verbaal. „Ik Btond practlsch stil en kan dus nooit hard gereden hebben", wierp verdachte t J „Zelfs uw leerlinge verklaarde, dat t 4 de snelheid van de auto vrij hoog we t u niets ter correctie van een en ander t heeft gedaan", vulde de kantonrechter t de voor de rij-instructeur bezwarende fei ten nog aan. Toen verdachte nog op merkte, dat zijn lezing de enige juiste was, merkte de rechter vrij scherp op: „Dus die drie getuigen en uw leerlinge verklaren volgens u maar wat". De officier, mr. J. A. J. v. d. Bruggen, legde er in zijn requisitoir de nadruk op, dat bij verdachte, die zich uitgeeft voor rij-instructeur een en ander bijzon der kwalijk nam. Hij eiste dan ook een boete van 100.subs. 20 dagen. „Ik heb die auto echt niet zien aanko men", aldus de enige opmerking, die verdachte nog maakte. Het drong blijk baar niet tot hem door, dat dit feit niet zuinig tegen hem pleitte. „En u moet toekomstige automobilisten nog wel le ren, dat zij kruispunten met matige snelheid moeten naderen en daarbij ter dege moeten uitkijken", gaf de kanton rechter aan zijn misnoegen uiting. Hij vonniste de rij-instructeur met 100. boete dus conform de els. Een kwalijke zaak Het rechtscollege kon evenmin veel waardering opbrengen voor de overtre ding, die een 40-jarige automobiliste uit Voorschoten had begaan. Uit het proces-verbaal kwam namelijk naar voren, dat zij met haar auto op de Veurseweg plompverloren een stil staande vrachtauto was gaan passe ren, aldoende midden op de weg te recht kwam en toen tegen een tegemoet komende autobus was opgebotst. Vooral door de verklaring, die zy van haar over treding gaf, noemde de rechter het „een kwalijke zaak". „Door die vrachtauto zag ik die bus niet aankbmen en omdat ei- een andere auto voor mij gewoon door- Ned. damkampioenschap Varkevisser al in eerste ronde tegen favoriet Sybrands Zaterdag begint in Utrecht de strijd om de nationale damtitel. Daarna wor den nog 6 ronden gespeeld. De resteren de 6 ronden worden gespeeld in Apel doorn in de week van 1116 april. Dit evenement om de nationale dam titel wint elk jaar aan belangstelling want dit toernooi is het grote gebeuren in de damsport Vooral de laatste ron den te Apeldoorn trekken enorm veel publiek. De Zuid-Hollandse vertegenwoordi gers Varkevisser en Van der Staay zul len het zeker niet gemakkeiyk krijgen. Opvallend is dat Varkevisser al direct een tegenstander van formaat ontmoet die hy vorig jaar eveneens in de eerste ronde als tegenstander kreeg, nl. de 16- jarige Ton Sybrands. Deze jongeman verklaarde onlangs in een interview dat ldj de nieuwe kampioen zal worden. Wel een voorbarige uitlating, gezien de deel- nemersiyst. Daarop vinden we allereerst de titel houder P. Roozenburg, ex-wereldkam pioen, die met Van Dijk; Obrogelnik en Van der Sluis deelneemt. Zij worden omgeven door een aantal provinciale kampioenen. Voorts is Rudi Palmer uit genodigd in zijn kwaliteit van Neder lands jeugdkampioen. Het wordt dus een bijzonder interes sante krachtproef. Met spanning wordt ook tegemoet gezien de partij Roozen- burg-Sybrands in de laatste ronde, die wel eens beslissend kan zijn. Er staat echter nog meer op het spel dan de nationale damtitel. De nieuwe kampioen krijgt nl. het recht deel te nemen aan een eventueel in 1966 door de Internationale Dam- bond te organiseren wereldkampioen schap. Al met al belooft het een zeer spannend toernooi te worden. Brouwer, Brunt en Slingerland in finale Leids kampioenschap Hoewel de voorronden in de drie groepen nog niet zyn beëindigd, hebben Slingerland, Brouwer en Brunt zich ge plaatst voor de finale, welke op 26 maart zal aanvangen. Daarby zullen zich dan nog voegen J. van Leeuwen en E. Bron- string, die vrijgesteld waren van het spelen van voorronden. Het spel van A. Brunt is erg meegevallen. Alleen zal hij zyn speeltijd beter moeten gaan ver delen, want daar hapert nog wel het en ander aan. J. Slingerland plaat ste zich zeer moeizaam in de finale. Een zekere overwinning ontging hein In de 3e ronde tegen Van der Wiel, nadat hij materiaal-voordeel had. Van der Zwan kan zich alleen nog maar plaatsen als hy van v. Egmond zou win nen, doch deze verstond zijn sportieve plicht en speelde remise. In de eerste klasse plaatsten zich Sandyk en Gott- wald in de finale. De uitslagen luidden: Hoofdklasse: Kooistra-v. d. Bosch 20; Kammeraat- Vroiyk 2—0; v. d. Zwan-A. Brunt 11, Slingerland-v. d. Wiel 11; A. Brunt- Slingerland 11; v. Egmond-v. d. Zwan 11; H. Brunt-Schoonderwoerd 11; Passchier-Klinkenberg 11. Eerste klasse: Hart-Imthorn 20 i(regl.); Schoneveld-v. d. Putten 20; Noteboom-Hart 11; d. Vink-Dulven- boden 11. reed nam ik aan, dat de weg vrij was", aldus zette verdachte de reden van haar manoeuvre uiteen. De rechter vond, dat verdachte een zeer gevaarlijke gedachtengang had ge volgd. De officier was tot dezelfde conclusie gekomen en eiste ter correctie een boe te van 75.— subs. 15 dagen. „Ik dacht echt, dat ik wel kon doorryden", aldus het laatste woord van de automobiliste, die overigens de indruk vestigde, dat zij een en ander nogal laconiek opnam. De kantonrechter nam een en ander daarentegen dermate zwaar op, dat zijn vonnis boven de eis uitging en 80. subs. 16 dagen luidde. Les voor kraamverzorgster „Ik had hem inderdaad moeten zien aankomen. Toen ik hein wèl zag was het echter al te laat om een botsing te voorkomen", aldus liet een 23-jarige kraamverzorgster blijken, dat zy niet ter zitting was gekomen om zich van het haar ten laste gelegde feit vrij te plei ten. Zij gaf derhalve volmondig toe, dat zij inderdaad met haar auto op het kruispunt Haagse StraatwegRyksvveg 4 bij het afslaan geen voorrang had verleend aan een op het rijwielpad rij dende bromfietser. De botsing was voor de bromfietser gelukkig goed afgelopen en had zich beperkt tot de nodige ma teriële schade. Na deze bekentenis had de officier uiteraard weinig meer te zeggen en kon hij zijn requisitoir beperken tot de op merking: „Ik hoop, dat het een goede les voor verdachte is geweest". Een les, die de kraamverzorgster overigens op 75.kwam te staan, want conform de els, vonniste de rechter haar tot 75 boete subs. 15 dagen. Zy „nam" een en ander zonder een woord van protest. Drie getuigen Volgens het proces-verbaal was een 36-jarige vertegenwoordiger uit Voor schoten met zijn auto achteruit rijden de tegen een passerende auto opgereden en harl deze nogal wat schade opgelo pen. Hij bestreed de waarheid van het proces-verbaal en was er kennelijk op uit aldoende een vrijspraakje los te krij- gen. Want zo verzekerde hij de kanton rechter: „Ik reed op het moment van de botsing niet achteruit maar stond midden op de weg stil, dus is hij tegen mij opgereden". „Drie getuigen ver klaarden destijds tegen de politie, dat u reed en niet stilstond", repliceerde de kantonrechter. „Dat is niet waar", hield verdachte vol. „Als u gelijk heeft, dan is het toch wel vreemd, dat uw vrouw enige dagen later geen verklaring tegen de politie wilde afleggen, vond de kantonrechter. „Zij had daar toen geen tyd voor", verklaarde verdachte de houding van zijn echtgenote. „Dat is dan in uw nadeel", sloot de rechter het on derzoek af. Gezien de getuigen-verklaringen twy- felde de officier geen moment aan de werkeiyke gang van zaken en eiste een boete van 60.subs. 12 dagen. „Ik reed niet maar stond stil", hield verdachte voet bij stuk. Tegen drie getuigen verloor hy uiter aard het pleit, en zal conform de eis 60.boete moeten neertellen. BURGERLIJKE STAND LEIDEN GEBOREN: Hendrik Franciscus zn van J. H. H. van Heek en W. M. T. Goddijn; Petronella Maria dr van P. Harland en J. W. Verhorik; Joost Vin cent zn van J. Verweij en J. van Kampenhout; Petronella dr van J. Ruwaard en G. Guijt; Abraham Jo hannes zn van A. Schoneveld en G. Oerlemans; Wijnand zn van W. Rijs- dam en F. Knol; Peter zn van J. P. Jansen en A. H. Guijt; Ursula dr van J. P. Jansen en A. H. Guijt. OVERLEDEN: J. van Dijk, 44 jaar, vrouw; H. "J. Balsink, 74 jaar, man; M. M. Hendriks, 3 jaar, zoon; M. E. Jamar, 83 jaar, wed. van J. L. G. Fis- scher; M. Vreeswijk, 84 jaar, wed. van W. Snijder; M. A. Jasperse, 62 jaar, echtgenote van J. Veerman; E. Era des, 84 jaar, echtgen. van L. Ouwer- kerk; P. G. van der Steen, 41 jaar, man; F. Rijsbergen, 47 jaar, man; J. van Schooten, 70 jaar, man; H. J. G. Wille, 43 jaar, echtgenote van T. Ver- Kordate redding in Woubrugge Dank zij het feit, dat omwonenden dinsdagmiddag vrij spoedig merkten, dat de 4-jarige Evert Kooter spelen derwijs te water was geraakt vlak bij zijn woning aan de Van Hemessenkade, kon de 19-jarige Joke Bouthoorn ge kleed de Woudwetering induiken en de jeugdige drenkeling aan de wal bren gen. Deze kwam verder met de schrik vrij. HAARLEMSE KEURING DEZE WEEK IN HILLEGOMS TRESLONG De bloembollenkwekers en -expor teurs konden gisteren niet terecht in hun oude tempel, het Krelagehuis aan de Leidsevaart in Haarlem, want daar wordt momenteel de voorjaarsbeurs voor de vrouw gehouden. Nu verhuis den de bollenmensen voor één keer per jaar naar Hillegom, waar Treslong de deuren wijd openzette. Veel bloe men waren er niet op deze keuring daarbij was het nog opmerkelijk, dat het overgrote deel uit West-Friesland en de Anna Paulownapolder afkomstig De fa. J. Rijkelijkhuizen uit Hillegom was present met een forse collectie nieuwe narcissen, die voor een belang rijk deel nog geen naam hebben, al lijkt het wel vast te staan dat diverse van die zaailingen straks ten doop gehouden zullen worden. Want er za ten heel mooie nieuwigheden tussen. Onder meer: de gele trompet no. 3, de fraai gebouwde bicolor no. 2, de op vallende grootkronige RT 1, geel dek blad met zeer lange lichtoranje cup, die sterk op een trompet gelijkt de fa. Rijkelijkhuizen spitst zich op het winnen van de narcis die nog niet bestaat: de oranje trompet en verder verdienden de imposante gele trompet Tamare en de idem Authori ty meer dan gewone belangstelling. Er waren nog meer nieuwe narcis sen uit Hillegom en wel van de fa. D. van Buggenum. Ook gele trompet ten en bicolors en we kunnen niet anders zeggen dan: ook stuk voor stuk zien ze er veelbelovend uit. Welke uit de hierboven genoemde inzendingen nu de „blijvers" zullen zijn, is niet te zeggen. Dan gaan meer vragen mee spelen dan alleen het uiterlijk: hoe groeien ze? Zijn het sterke narcissen die niet om de haverklap door diverse ziekten worden aangetast? Hoe is de bloei van de kleinere maten? enz. De fa. Van Buggenum liet ook een nieuwe Keizerskroon zien: Frittelaria Imperialis, een statige plant voor de tuin. De nieuwe oranjekleurige Wim Rex maakte een uitstekende indruk. En dan waren er van de Hillegomse firma ook nog nieuwe tulpen: de zacht- rode Mercedes, mooi van kleur, maar nogal welig in het kruid. Van de nieuwe rode triumphtulp Kingdom van de Gebrs. Nieuwenhuis uit Lisse wa ren we bepaald niet ondersteboven. En dan - stond er ook weer eens de Sweet Harmony, geel met witte rand, die men dan ook prompt de „bijnaam" van de advocaat-met-slagroom-tulp gaf. Een aparte variëteit, die helaas min der feestelijke eigenschappen heeft wat de bol betreft. De fa. H. Smak man uit Lisse zond deze tulp in. Ty pisch van tint was Dutch Princess van H. W. Hulsebosch uit Hillegom, geel met oranjerood overtögen. Abe Lenstra, een tulp gewonnen en geïntroduceerd toen „Us Abe" op de voetbalvelden nog grote triomfen vier de, is en blijft een aantrekkelijke aan winst: licht lila-rose met zilveren rand. Inzender: W. Lemmers uit Lisse. Bij zonder mooi vonden we de rose Meiss- ner Porzellan van H. P. Zwetsloot Zn. uit Sassenheim. Een fraaie en kloeke roserode tulp met goede stand. Estella Rijnveld is een parkiettulp, die ontstaan is door röntgenbestraling: een rode tulp veranderde van vorm en werd een bonte rode parkiet met wit te vlammen en strepen. De fa. v. d. Wereld uit Breezand zond deze par kiet in. De wat vaal getinte Peerless Pink was door P. Hermans uit Voorhout te kijk gezet en een van de mooiste tulpen van de keuring vonden we de forse Olympic Gold, prachtig van vorm en intens geel van tint. De fa. C. Nieu wenhuis was de inzender. De Kon. Bloembollenkwekerij Gebrs. Van Zanten uit Hillegom etaleerde een aantal nieuwe zaailingen, waarvan we de fijn-gele niëuwigheid ontstaan uit een kruising van Mamassa x Most Miles heel goed vonden, al hopen we voor de fa. Van Zanten dat deze tulp de matige houdbaarheid van Most Mi- les niet heeft geërfd. Ook de zaailin gen waarin bloed van Orange Wonder zat, beloofden wel wat. Door zyn uitgestelde partij uit de 10e ronde tegen zijn clubgenoot Cees Berg te winnen, heeft Joop Piket in feite de laatste serieuze barrière voor het kampioenschap van de LSB uit de weg geruimd. Weliswaar bleef De Graaff goed volgen doof een snelle, hoewel met recht bediscussieerde overwinning op P. de Jong, maar men mag gevoeglijk aannemen dat Joop Piket in de laatste ronde geen steek zal laten vallen tegen W. Donker, zodat hy op vrijdag 25 mrt. a.s. naar alle waarschyniykheid met de score van 9% uit 11 kampioen zal wor den. De overige uitslagen in de hoofd klasse luidden: Ch. v. d. Bosch-J, van Harten 10; A. v. d. Berg-S. A. van Gemeren 10; W. de Haas-W. Donker 01; H. Verberg-mr. ir. J. Westra 10 regl.)A. Smit-G. W. de Jeu 1—0. In de eerste klasse is de zaak nog allerminst duidelijk. Ton Kohlbeck won middels een fraaie aanval van koploper H. Kooy, Schiering won reglementair van Lodder en Werninghoff onverwacht snel van Rosdorff, zodat bij het ingaan van de laatste bocht 't trio Kooy, Schie ring en Kohlbeck 6 punten heeft, op een half puntje gevolgd door Wiening- hoff. De laatste ronde brengt dit viertal in twee onderlinge wedstrijden tegen elkaar; een redelijke prognose is niet Prot.-Chr. groepering in Zoeterwoudse raad Gisteravond is ten huize van de fam. Roest een vergadering gehouden van de A.R.-klesvereniging „Nederland en Oranje". By de bestuursverkiezing werd in plaats van de zich niet meer herkies baar stellende voorzitter, de heer J. M. Kraan, gekozen de heer J. Ausma. In plaats van de heer S. J. v. d. Stoel werd de heer P. Anker gekozen. Men zal met een kandidateniyst voor de gemeente raad uitkomen gezamenlijk met de CHU onder de naam Protestants-Chris- teiyke Groepering. Als A.R.-kandidaten werden gesteld de heren B. C. van dei- Veer, H. Roest, J. Ausma en P. Anker. Kampioenskans voor LSG III zeer groot Door in de voorlaatste wedstrijd, tegen Voorschoten 1, met 64 te ver liezen, is ook Bodegraven 1 thans offi cieel gedegradeerd uit de eerste klas se van de Leidse Schaakbond. Het andere team, dat uit deze groep de gradeert is Sassenheim 1, hetgeen al enige tijd geleden vast stond. Het is nog niet geheel zeker welke teams de twee vrijgekomen plaatsen in de volgende competitie zullen be zetten. In 2 A gaat de strijd tussen de teams van Leithen 1 en Katwijk 1, die beide 9 matchpunten hebben. Kat wijk heeft echter 31' '2 bordpunt, tegen Leithen „slechts" 29V2, zodat de Kat- wykers in de beslissingsmatch voldoen de hebben aan een gelijkspel. In 2 B moeten er vreemde dingen gaan gebeuren wil Philidor 4 zijn pro motie nog verspelen. Dit team heeft met 10 matchpunten de leiding en in de laatste ronde met zeer forse cijfers van het zwakke Bodegraven 2 moeten verliezen om Boskoop 1 dat 8 matchpunten heeft, gelegenheid te geven met neuslengte te winnen. Bo degraven zou daartoe met even forse cijfers van Alphen 2 moeten winnen, en het is de vraag of men daartoe in staat is. Minder goed staat Philidor 5 er voor in de 2 A-groep; zij zijn de grootste degradatiekandidaat. In 2 B wordt deze weinig benijdenswaardige plaats in genomen door Leiderdorp L In 3A kan Noordwijk 2, dat Katwijk 2 met 73 versloeg, het kampioenschap nauweiyks meer ontgaan. In 3B is het wachten op de beslissende strijd tussen de koplopers Revanche en Black and White, beide teams hebben 14 match punten, Revanche heeft echter meer bordpunten. In 3C is VTL al praktisch zeker van de eindzege, mede omdat -de theoretische kanshebber LSG 5 met 72 van outsider Philidor 6 verloor (bij deze wedstryd kwamen aan één bord beide spelers niet op, vandaar deze vreemde 72 uitslag). In 3D tenslotte werd in de laatste weken niet gespeeld. Boskoop 2 is dus nog steeds favoriet, met een microscopische theoretische kans voor Hazerswoude. In de belangryke wedstrijd tussen Philidor 3 en LSG 3, die praktisch be slissend is voor het kampioenschap van de eerste klasse van de LSB, heeft zich een verrassing voorgedaan. Tegen ieders verwachting in slaagde de LSG'er Mei boom er maandag j.l. namelyk in zijn hangpartij toch nog te winnen, zodat de voorlopige stand 44 werd. Gisteren werden de twee overige hangpartyen uitgespeeld. Geheel* volgens verwachting versloeg ds. Mackaay de Phllidorspeler Th. P. v. d. Berg. Der halve zag Ter Haar zich genoodzaakt zijn remise-achtige stelling te winnen om alsnog een gelijkspel uit het vuur te slepen. Zijn pogingen mislukten echter, zodat hij verloor. Hierdoor ls de eind uitslag 6—4 in het voordeel van LSG 3, dat in de laatste ronde zelfs met 5% 4% van Alphen 1 mag verliezen om toch nog kampioen te worden. mogelijk. De overige uitslagen in deze groep luiden: A. Bonefaas-L. Barendse 1—0; Th. P. v. d. Bcrg-F. Teleng 10. In de tweede klasse tenslotte is Verbiest voorlopig nog koploper. Hij won gedecideerd van de Laaf. De be langrijke partij tussen P. J. Piket en A. Geyer werd uitgesteld, zodat de stand nu luidt: 1. Verbiest 5; 2/3 Piket en Geyer 4'/s en 1 hangpartij; 4/5 D. Meiboom en A. J. -v. Velzen ieder 4'/j. De uitslagen in deze groep luiden: drs. B. H. GerritsenD. Meiboom 1-0; D. J. de Laaf—G. J. Verbiest 0-1; L. F. MeyerK. W. v. d. Willik 0-1; L. JKarssenA. J. v. Velzen 0-1; F. SchmidtR. M. Duin 1-0. Het wedstrijdschema voor de laat ste ronde ziet er als volgt uit: Hoofdklasse: J. PiketW. Donker; R. A. G. de GraaffH. Verbey; P. de JongCh. v. d. Bosch; A. v. d. Berg J. v. Harten; C. BergW. de Haas; S. A. v. GemerenA. Smit; mr. ir. J. WestraG. W. de Jeu. Eerste klasse: A. SchueringH. Kooij; A. J. W. KohlbeckA. Mün- ninghoff; Th. P. v. d. BergA. Bone faas; F. TelengW. Rosdorff; L. Ba rendseP. Lodder. Tweede klasse: D. MeiboomP. J. Piket; A. Geyerdrs. B. H. Gerrit sen; C. J. VerbiestL. Karssen; A. J. v. Velzen—F. Schmidt; K. W. v. d. WillikD. J. de Laaf; R. M. Duin L. F. Meijer. De laatste ronde wordt gespeeld op vrijdag, 25 maart a.s. in het Dorpshuis te Leiderdorp, aanvang half 8. Een American Blend voor gedistingeerde rokers ASTOR in Nederland, dat is verheugend nieuws! De uitverkoren filtersigaret van gedistingeerde rokers in meer dan 40 landen ASTOR, een melange van de edelste tabakken. Licht, mild en toch een verrukkelijk vol aroma. Een exclusieve sigaretmen ziet dat al aan het chique pakje. En aan de filter uit zuivere zachte natuurkurk Gun uzelf voortaan het genoegen van het zéér goede. Rook ASTOR, de elegante sigaret van Waldorf-Astoria. ASTOR de American Blend met filter uit zuivere natuurkurk 20 stuks King Size Kleurige ballonnenpracht op de Bo termarkt deed vanochtend al vermoe den dat daar iets bijzonders aan de hand was. Een man gaf iedere wille keurige voorbijganger een ballon, waar de letters „C A" op te lezen waren. Deze ballonnen gaven mede uiting aan de algehele feestvreugde binnen en buiten een winkelpand, dat uit een maandenlange verbouwing tenslotte modern, ruim en nieuw ver rezen is. Reden dus voor het perso neel om met een bloem op te lopen, voor de directie om hun een feestge- bakje te geven en het Leids publiek een ballon. C. A. vestigde zich in 1920 in drie oude panden op de Botermarkt te Lei den en in 1932 werd het pand ge bouwd, dat tot voor kort dienst heeft gedaan. Er waren veel etalages, die men dankzij een portiek van enorme afmetingen uitgebreid kon bekijken. In september van het vorig jaar is. men begonnen met een verbouwing, die deze week als beëindigd kon wor den beschouwd. Aanvankelijk heeft het Leids publiek weinig van het ver bouwen gemerkt want het waren al lereerst de etalages en een deel van het portiek, die „onder het mes" gin gen. De laatste zeven weken werd het echter iedereen duidelijk, dat dit niet zomaar een verbouwing was, maaY dat C. A. te Leiden een radicale metormafose onderging. PARTERRE: RUIM EN MODERN Het resultaat hiervan is verrassend: C. A. hoeft thans niet meer onder te doen voor haar zusjes in andere steden. Er is weliswaar minder eta lage-ruimte dan voorheen, maar de parterre zorgt voor een grandioze en tree van dit warenhuis. De gevel op de begane grond la totaal gemoderni seerd; er zijn thans zelfs pashokken op de parterre, die naast neonverlich ting zes lichtkronen heeft. De verdie pingen zijn anders ingedeeld, opval lend is de fraaie ruimte voor de zgn. „Kroon-modellen" waar men, wegzak kend in een dik tapijt de internatio nale mode van C. A. kan bewonde- Het aanzien van C. A. is ingrij pend veranderd. Om verkeersmoeilijk heden enigermate te voorkomen heeft men de stoep zo breed mogelijk ge maakt door de etalages in te laten springen. In de etalage is voetverlich ting toegepast, hetgeen een bijzonder effect veroorzaakt. Lambrizering van notenhout, vloeren van Italiaanse te gels, een smaakvolle enscenering van de rekken met kleding maken C. A. tot een warenhuis met een prettige koopsfeer en de totale modernisering van top tot teen maakt de conclusie, dat men hier heeft te doen met een zeer geslaagde verbouwing gerecht vaardigd. Vandaar dus dat ballonnen- mannetje, dat iedereen een ballon overhandigde onder het motto: Pak SCHEEPSBERICHTEN art AEGIS: 10 te Houston; ALAMAK: 14 36 o Gibraltar nr Beyrouth; ALCH1BA: 11 thv Masira nr Kuwait: CALAMA- RES: 13 te Georgetown; HEEMSKERK 13 vn Bombay nr Colombo; 15 20 zw Calicut nr Colombo; KLOOSTERKERK: 14 te Melbourne; MAINLLOYD: 12 te Lyttelton; VITREA: 14 600 zzo Ber muda nr Rotterdam; 24 te Rotterdam MARKTBERICHTEN RIJNSBURG, 15 maart Bloemen. TulpenPink Attraction 140, Blng CroB- by 105, Oxford 105, Apeldoorn 7090, Caseins 70—85. Olaf Pari« 65—70, Top- PAUZE VERSTANDIG EN HANDIG Op de boekenplank boven het schrijf tafeltje prijken rijen boeken met zware titels als: „Misdaad uit liefde", „Moord onder het mes", „Het ïyk In de doofpot", „Het mysterie van de hoge hoeden", „De Grote Onbekende" enz.., enz., enz. Het laatstgenoemde is van Edgar Wallacé, géén onbekende voor de siddergenle- ters. Wy zijn allang weer vergeten, wie de Grote Onbekende is. Het zal wel een sluwe schurk zijn, omdat het een boek van Wallace is! Was het door een ander geschreven, dan zou het kunnen hande len over God, ook de „Grote Onbeken de" en eveneens zo gemakkeiyk verge ten. Ook dat boek ls geschreven en wie het leest, voor hem is het geen Onbe kende meer, maar de Grote Bekende. „Midden onder u staat Hij die gij niet kent". Het moet leder mens toch Inte resseren, wie en hoe God ls en dat staat in het evangelie. Van alles te lezen en dit beroemde boekje over te slaan, is niet verstandig en zou het t.v.-spaar- varkentje erby zeggen niet „haan- dig". score 75, Lustige Wltwe 60. Narcissen: Golden Harvest 4050, Rembrandt 40 45, Carlton 40. Freesia's: Snow Queen 125-135, Gloria Solis 115, Pimpernel 100, White Swan 100. Irissen: Proff blauw 410, Dominator 230, Wedgewood 170 210, alles per bos. Lelie 2124, Ama ryllis 11 16 per kelk, Am. anjers: Sim Wit 2400—2900, Sim rood 2400—2800, Sim rose 2400 -2800, Sir Arthur 2600 27040, Tangerina 2600, Shocking Pink 2400—2600, Anemonen 800—1100 per 100. LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Huweiyk in moderne styi volwassenen) 7.00 en 9.15 uur. Reportage huweiyk, dageiykn van 2 tot Lid«: De man met de blinddoek (14 jaar) Donderdag: 2.30, 4.45 en 9.16 uur. Andere dagen: 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Avontuur In Soho (18 Jaar) Reportoge huweiyk In voorprogramma* Studio: Een ochtend van zes weken (18 Jaar) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: The Sound of >Mualc geprolongeerd (alle leeft.) Dagciyks: 2.30 en 8 uur. Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uur. Rex: Hercules tegen de Moloch (14 jaar). Dageiyks: 2.30, 7.16 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. PUNT R'VEEN 15 mrt. Bloemen Freesla's 35-162. Lathyrus 165; Iris Wedgwood 110-165: Anemonen 43-92; Blauwe druif jes 16-26; Narcissen glas 28-53; Nar cissen natuur 12-18; Tulpen Guldo Snlck 48-61; Apeldoorn 50-82; v.d. Eerden 44- 63; Rose Copland 32-55; Lustige Witwe 30-50; Br. Star 18-30; Golden Harvest 43-65; Golden Eddy 48-61; Queen Eli sabeth 50-67; Karei Doorman 48-60; Edith Eddy 20-45; Bellona 50-57; Pre ludium 32-44; Paris 55-61; China Pink 48-58; Ornament 40-47; Ph. Snowdon 60- 66; Beauty of Volendam 70-76; Sulpher Cloud 61-64; Oxford 67-86; Pax White 55-61; Ralph 50-56; Promlnece 70-90; Zenober 45-51; Olaf 72-79; Dubbele Tul pen 30-76; Tulpen gemengd 60-66 per bos, Am. Anjers 16-38 per stuk. Eindelijk alleen! KORRELTJE Er zijn zoveel talenten en zo weinig genieën, klaagt men. Maar misschien ontbreekt 't ons juist aan talent het genie ta ontdekken.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3