de koning Vier Leidenaren in Ned. kampioenschap I M Sc m zij ELAMnv Is uw plafond slecht WERKSTER DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 12 MAART 1969 ZAT1 KATWIJK K.V.P. AFDELING KATWIJK Wy ontvingen van het afdelingsbe stuur der K.V.P. het volgende bericht: „Naar aanleiding van een tweetal krantenberichten van de afgelopen week deelt het afdelingabeatuur mede. dat deze twee berichten in strtyd zQn met de gang van zaken op de laatste ledenvergadering, welke geheel con form het Reglement ia ghouden. DergeUJke tendentieuze berichtgevin gen kunnen door het bestuur niet worden geaccepteerd en zyn dus ook volledig voor verantwoording van de inzender(s). Namens het bestuur, H. J. PUTKER, weef. KATWIJK Zilveren jubileum van A. Jebbink te Alphen bij Ned. Heide-Maatschappij Onder overweldigende blijken van sympathie, erkentelijkheid en vriend schap van honderden instanties en en kele malen meer personen, In de vorm van geschenken, bloemen en vriend schappelijke en waarderende toespraken heeft de heer A. A. Jebbink als hoofd algemene dienst in het distrlcht Zuid- Holland Noord van de Nederlandse Hel de Maatschappij, gevestigd te Alphen a. d. Rijn, zijn zilveren jubileum ge vierd. De heer Jebbink moet wel een uitzonderlijke positie hebben en een op merkelijke staat van dienst hebben, dat zijn superieuren het wenselijk hebben ALPHEN AAN DEN RIJN CABARET-AVOND PERSONEELSVERENIGING F. P. BOS EN ZN. N.V. De leden van de personeelsvereniging van de firma F. P. Bos en Zn n.v. heb ben gisteravond met him dames in ge bouw „Nabij" een bijzonder gezellige cabaretavond gehad. De waarnemend voorzitter van de vereniging, de heer A. Geljsink. sprak een kort welkomst woord. in het bijzonder tot de heer en mevrouw F. P. Bos en de moeder van de heer Bos. Het programma werd verzorgd door het theaterbureau „Luns" en stond on der leiding van Frans Vrolijk, die met zijn geinige praatjes de diverse nummers aan elkaar lijmde. Medewerking aan het geheel werd verleend door Peter Oran, de koning der zakkenrollers, het Rivers trio, dat uitstekende parterre-acrobatiek bracht, Gerry en Ferry brachten dol dwaze liedjes, Rif Gerardy toonde zich een renomenale equilibrist en George Amelung een vaardig accordeonist, die tevens voor een uitstekende begeleiding zorgde. KVP-GROSL1JSTSTEMMING De adviescommissie van de KVP in de afdeling Alphen aan den Rijn heeft de volgende kandidaten geaccepteerd en ze op de hierna aangegeven plaatsen gesteld. Hierbij is de commissie ervan uitgegaan, dat de KVP een zetel winst zal zijn beschoren en aldus het aantal leden van de KVP in de gemeenteraad op vijf gesteld kan worden. Wethouder C. M. Deerenberg is lijsttrekker. De volgorde is dan: 1 C. M. Deeren berg. 2 J. J. C. van Capel, 3 P. C. van Vliet, 4 (vermoedelijk) A. Honout voor afd. Aarlanderveen, 5 J. A. M. Hers- bach, 6 C. J. Winninghoff, 7 A. de Jong, 8 B. C. Kortmann, 9 J. A. Kemmeren, 10 J. G. Ponsioen. Deze volgorde is een voorlopige, uit de groslijststemming zal nog blijken hoe de KVP-leden er over ALKEMADE DE FEESTVIERING IN ALKEMADE De viering van het het hnwelyksfeest was, voor wat de schooljeugd betrof, gecentraliseerd naar de grote veiling- hallen te Roelof arendsveen. Volgens op gave zouden hier ongeveer 2500 kinde ren bijeenkomen, maar het werden er ruim 400 meer. Dit bracht de geplande tractatle In de war, zodat men genood zaakt was de tractatle voor de kinderen woonachtig ln Roelofarendsveen een dag te verschuiven. In de veiling werden na een welkomst woord door de voorzitter van het Cen traal Oranje Comité de heer Jac. v.d. Meer, de kinderen toegesproken door de burgemeester van Alkemade P. M. F. Smolders, die besloot met het verzoek tot het gezamenlijk zingen van het Wil helmus hetwelk wonderwel slaagde. Hier na genoot de jeugd van het kindercir cus „Atleta", waarbij het alleen jammer was dat de geluidsinstallatie te weinig volume had voor dit grote gebouw. Muzikale medewerking werd hierbij verleend door de muziekvereniging „Door Gunst Verkregen" uit Nieuwe Wetering. Des morgens verzorgde „Lief de voor Harmonie" in Roelofarendsveen een muzikale rondgang. Des middags was er voor automobilisten een zeer ge slaagde puzzelrit door een in de ge meente Alkemade uitgestippelde route. De belangstelling en vooral de deelname was bijzonder groot. De uitslag was 1 J. Stouten en J. Wilmink 133 strafpun- ten, 2 A. v.d. Pouw-Kraan 210 str. p. 3 P. d. Kooter 215 str. p. 4 N. N. 240'str. p. 5 C. v. Ruiten en mej. Vesseur 254 str. p. 6 Jac. en S. v. Ruiten 254 str. p. 7 C. v.d. Putten en J. v. Veen 257 str. p. 8 L. v.d. Geest en J. d. Jong 259 str. p. gevonden dit 25-jarig jubileum met zo veel luister te omgeven als waarvan deze gehele dag ls gebleken en dat zovele functionarissen van de hoogste rangen op veel overheldsterrein gevolg aan de uitnodiging van de hoofddirectie van de Ned. Helde My hebben gegeven leder op eigen terrein een loffelijk aandeel bij te dragen in dit jubileum. Tientallen bloemstukken sierden al vroeg in de morgen het kantoor en de aangrenzende woning van de heer Jeb bink, waar de huldiging, die vrjjwel de gehele dag ln beslag heeft genomen, een aanvang nam. De bijna evenveel uitin gen van de rijke flora van Nederlandse bodem, die in het toch al fraaie park restaurant van „Avifauna" aan de rjj werden toegevoegd, maakten het geheel tot een kleurrijk schouwspel om de jubilaris heen die met zjjn echtgenote en zijn naaste medewerkers een onver getelijke dag beleefde. „Nauwelijks had ik dit kunnen verwachten", zo verzucht te hij op een gegeven moment bltyde, toen hty het dag-programma des avondB nog eens rustig aan zich kon laten voor bijgaan. Toespraken De eersten die de jubilaris in de mor genuren te zijnen huize aan de Molen vliet kwamen gelukwensen waren ir. B. Polderman en Ir. R. Marls, resp. roofd- directeur en hoofdinspecteur van de Ned. Heide Mij. De eerste sprak de heer Jebbink in lovende woorden toe en prees voornamelijk de inventiteit, waarmede de jubilaris is begaafd. Onder hem res sorteert een uitgestrekt werkterrein, waarover hij de verantwoordelijkheid draagt op een volstrekt bevredigende wijze, zo schetste spr. de jubilaris, die hij de juiste man op de juiste plaats noemde. Namens het bestuur van de Vereniging Ned. Heide My. bood ir. Polderman de heer Jebbink de bronzen legpenning met oorkonde aan, waarme de de instelling de verdiensten van func tionarissen wil waarderen. Voorts kreeg de jubilaris een geschenk onder couvert. Bij" de vele bloemen, die reeds aanwezig waren, werd er nog een bloemstuk ge voegd dat mevr. Jebbink ten deel viel, „om ermee op heel eenvoudige wijze" haar aandeel in het succes van haar man te erkennen. Ir. Maris voerde het woord namens de collegae van de jubilaris en onderstreep te hun blijdschap met dit jubileum met een geschenk onder couvert. Namens de jubileumcommissie van de Mij bood de heer Aaedeker een wandmeubel in de vorm van een boekenrek aan. Zeer drukke receptie Meer dan de op twee uren geplande receptie was daarna nodig om de lange rij bezoekers de gelegenheid tot geluk wensen te geven en het scheen er een moment naar uit te zien, dat de grote bovenzaal van het paviljoen „Avifauna" aan ruimte ontoereikend dreigde te wor den om allen een zitje te bieden. Ir. C. Staf, president-directeur van de Ned. Helde My., vergezeld van burge meester Z. Bruins Slot, feliciteert de heer en mevrouw A. A. Jebbink. Onder de aanwezigen zagen wij o.m. de president-directeur van de Ned. Heide My ir. C. Staf, de voormalige minister van defensie; de hoofdingenieur direc teur van de provinciale Cultuurtechni sche dienst ir. H. G. Kuipéri; ir. L. Brou wer, hoofd van de afdeling tertiaire we gen van de provinciale waterstaat; de dienst provinciale waterstaat djstrict Leiden, w.o. de Rijn-, Aar- en Gouwe- streek ressorteert, was vertegenwoor digd door de heer C. Kramer, opzichter en de heer J. v. d. Oever lng., bouw kundige; ir. A. B. Schrager vertegen woordigde de directie volkshuisvesting te 's-Gravenhage; het Rijkswaterstaat, directie wegen, werd gepresenteerd door ir. J. Kriek, technisch hoofdambtenaar le klas; onder de vele burgemeesters, wethouders en secretarissen merkten wij o.a. op het voltallig college van Al phen a. d. Rijn; C. J. Plena, wethouder van Leiden, die in gezelschap van enkele raadsleden en hoofden van dienst was; mr. R. M. Gallas, burgemeester van Leiderdorp, burgemeester Detmers van Zoeterwoude. burgemeester Dobben de Bruyn van Hazerswoude, alsmede de gemeentebesturen van Waddinxveen, Nieuwerkerk a. d. LJssel, Reeuwljk, Roelofarendsveen, Oudewater, 'ter Aar, Valkenburg, Bodegraven, Woubrugge, Voorhout. Benthuizen, Haarlemmermeer en van vele andere gemeenten. Vertegenwoordigd waren voorts het Hoogheemraadschap Rijnmond en Schie- land, het bestuur van de Zuldplaspolder, het waterschap Omrlngdljk van de drooggemaakte Noordplaspolder alsme de het van de Prins Alexanderpolder; het velligbestuur van Roelofarends veen. besturen van de Rullverkavelings- commissies Zwammerdam en Roelof arendsveen; de recreatieschappen Leid- schendam-Voorburg en idem in oprich ting Waddinxveen en Reeuwijkde CBTB Holland-Brabant; de Rijksland- Holland-Brabantde Rijkslandbouw- voorlichtlngsdienst Zuid-Holland, als mede vele dienstafdelingen van provin ciale en rijkswaterstaat en hoofden van dienst van openbare werken en plant soendiensten van tal van Zuid-Hollandse gemeenten; vertegenwoordigers van de Leidse Groentenveilingvan het comité Jeugdnatuurwacht Alphen a. d. Rijn. Aan de onstuitbare stroom van goede gaven als bewijzen van erkentelijkheid, die de heer Jebbink ten deel was geval len, kwam pas in de avonduren een einde, toen in het clubgebouw van de speeltuinvereniging „Bloemhof", tijdens een gezellige bijeenkomst van de uitge breide kring van naaste medewerkers van de jubilaris, ir. H. Rysdorp, techn. hoofdambtenaar ten kantore van de heer Jebbink, tevens voorzitter van de per soneelsvereniging, als geschenk van deze een geschenkenbon aanbood, voor afgegaan door een. complimenteuze toe- Het laatste woord was aan de heer Jebbink. die mede namens zyn echtge- not in dit gezelschap een welgemeend dankwoord sprak. Jeugd van Alphen bereidde aalmoezenier v. d. Ven een hartelijk afscheid WOUBRUGGE Geslaagd De heren D. Groot, H. Haak en P. G. van Luiing, allen leden van de plaatselijke voetbalvereniging, slaagden te Leiden voor het diploma Jeugdleider-A. Geboren: Catharlna W. M„ dr van A. W. M. Lieverse en C. J. S. van der Salm; Marcus W. N., zn van W. A. van Vliet en J. S. M. Hijdra; Frans H., zn van P. Slingerland en M. de Jeu; Gerrit J„ zn van J. P. van der Laan en A. W van Kamp; Angela C. J. M., dr van J. C. Straathof en C. M. de Haas; Niese P., dr van R. A. van der Lee en M. Kruithof; Bouwe, zn van B. van Wijk en G. C. Schot. Ondertrouwd: Christiaan H. Wind- horst, 24 jr en Cornelia S. Angenent, 21 jr., Pieter de Graaf, 23 jr en Geertrui van R(jn, 22 jr. Kapelaan J. van de Ven, die na twee jaren te Alphen aan den Rijn als ziel zorger, aalmoezenier van de jeugdbe weging en godsdienstleraar aan de scholen te zijn geweest, door mgr. M. A. Jansen, met ingang van 1 april a.s. tot conrector van het Sint Elisabeth- ziekenhuis te Leiden Ls benoemd, viel vrijdagmiddag en -avond een harte lijk afscheid ten deel tijdens een jeugdbijeenkomst in de Sint Joseph- zaal en een receptie in de pastorie. Tussen deze beide gebeurtenissen in heeft kapelaan v. d. Ven in de deke nale parochiekerk van Sint Bonifa- cius een gezongen avondmis opgedra gen voor het zieleheil van allen die hij hier in de dekenale en de Pius X- parochie achterlaat. Tijdens de H. Mis hield deken E. A. M. Paap een korte toespraak. Een oorverdovende begroeting, ge volgd door een even spontaan gezon gen lang zal hij leven, viel de kape laan te beurt in de Sint Josephzaal. Aanwezig waren leden uit alle ge ledingen van de jeugdbeweging, zo wel meisjes als jongens, voorts leden van de voetbalvereniging „Alphense Boys", van de Sportvereniging „Wils kracht" en van de wandelclub van deze vereniging. De heer B. van Triest, groepsleider van de Sint Ansfriedgroep van de Ver kennerij sprak het eerst een woord ten afscheid. Vervolgens sprak de heer F. M. Ponsioen, Districts-Commissaris van de Verkennerij en chef van de Ro wans, mede namens het diocesaan hoofdbestuur woorden van dank tot de aalmoezenier voor zijn vele ver diensten voor de jeugdbeweging. Als stoffelijke blijk van waardering stelde de heer Ponsioen de aalmoezenier een fraaie prent van Jan Luijcken in het vooruitzicht, voorstellende „De Le- De gidsen Greet Nieuwland, Toos ROELOFARENDSVEEN DOSR Zondag speelt DOSR om 2.30 uur op etgen terrein tegen Nlc. Boys. Da opstelling is als volgt: doel: Bprult; achter: Rob van Berkel en J. Kennis; midden: W. Kerkvliet, W. Aker boom en P. van Amsterdam; voor: Th. v. d. Meer, P. van Es, G. v. d. Meer, Hans van Klink en J. Bprult. van Leeuwen, alsmede Fieke Schaper en Marga Kok. boden met een toe spraakje geschenken aan, nl. een zil veren aspersoria (wijwatersprenke- laar), zoals er een van .de aal moezenier bij de brand in het jeugd huis verloren is gegaan en een vaantje, waarop in applicatiewerk een geüni formeerde gids staat afgebeeld. De heer L. D. le Grand sprak als voorzitter van het Stichtingsbestuur katholiek jeugdwerk. De jeugd zong de aalmoezenier vervolgens een af scheidslied toe. Toen tot slot allen een spontaan „Lang zal hij leven" aanhieven, nam een aantal sterk gespierde Rowans aalmoezenier Van de Ven op de schouders en droegen hem de zaal uit naar de pastorie. Receptie. Voor de afscheidsreceptie in de pas torie was grote belangstelling. Behal ve vele parochianen die met een hand druk en aanbieding van een geschenk je afscheid kwamen nemen, gaven er ook vele verenigingsbesturen acte de presence. Paul Bahlmann en Siebert van Leeuwen boden namens de misdie naars een grote foto in lijst aan, waar op zij allen zijn afgebeeld: de heer G. Ponsioen bood als voorzitter van „Wilskracht" een drankset aan in een mandje; de heer P. v. d. Zwet bood namens de Alphense Boys een enve loppe met inhoud aan; dat deed ook de heer W Helversteyn namens de wandelclub van „Wilskracht", even als de heer A. van Leeuwen, die het deed namens de supportersvereniging van „De Alph se Boys"; ook de leer lingen en hei nderwijzend personeel van de school voor maatschappelijke vorming gaven een afscheidsgeschenk onder couvert. De jeugdcommissie van de Boys gaf een Ronsonaansteker; Jos Ponsioen bood namens de Vereniging van Tieners en Twens een kristallen asbak met zilveren opleg aan; de heer N. G. Groenendijk tenslotte bood na mens het onderwijzend personeel en de leerlingen van de lagere school aan de Paradijslaan een kostbaar boek werk aan. Onder de velen die kwamen zagen wy voorts o.m. pastoor A. Groen van de Pius X-parochie, hoofdinspecteur ven politie N. G. Groothuyse, alsmede leden ven het kerkbeatuws Raadsagenda Donderdagavond om half acht komt de gemeenteraad bij een. De agenda vermeldt de volgende punten: aankoop van een strookje grond aan de Valkenburgseweg van de N.V. Automobielbedrijf Van der Velde te Wassenaar; verkoop van bouwgrond in de Hoornespolder aan de N.V. Elementen Montagebouw Maat schappij te 's-Gravenhage; wijziging van de aan de heer A. Kuijt verleen de vergunning voor het ingebruikne- men van grond aan Rijnmond; verle nen van krediet voor het treffen van voorzieningen aan het voormalige kan toorgebouw van de gemeentebedrijven; verlenen van krediet voor het treffen van enkele verkeersvoorzieningen; be noeming van een onderwijzeres aan de Boorsmaschool; wijziging van de ge meentebegroting 1965. Het eerste kievitsei Het eerste kievitsei werd gistermiddag in Kat wijk gevonden door de heer H. Wy- benga, sergeant der Koninklijke Ma rine, wonende Prins Alexanderlaan 2. De heer Wybenga, die reeds vier maal eerder het eerste kievitsei vond, heeft traditiegetrouw het ei. dat werd aan getroffen op een weiland aan de Was- senaarseweg, nabij het Marine Vlieg kamp Valkenburg, aan burgemeester H. Duiker aangeboden. SASSENHEIM Geen voorrang Doordat een bromfietser komende van de Gouver neurlaan gisteravond omstreeks zes uur geen voorrang verleende aan een bromfietser, die op de Hoofdstraat reed, volgde een botsing. De fietser viel, maar de opgelopen verwondingen bleken na medisch onderzoek nogal mee te vallen, zodat hij huiswaarts kon worden vervoerd. Jeugdrecreatie Op initiatief van de drie Sassenheimse Speeltuinver enigingen „Beatrix", „Bijdorp" en „DW" wordt er op 22 maart a.s. om 20 uur in Hotel „Het Bruine Paard", een vergadering belegd. Voor deze vergadering zijn alle besturen van Sassenheimse Sport- en Jeugdvereni gingen, alsmede jeugdleiders en ove rige belanghebbenden uitgenodigd. Op de agenda voor deze vergadering komt slechts één punt voor, n.l. „Jeugdrecreatie in Sassenheim". Dit onderwerp zal worden ingeleid door de voorzitter van de Speeltuinver. „Bijdorp", de heer N. Dofferhof. De daarna eventueel te stellen vragen zullen worden beantwoord door de voorzitters der speeltuinverenigingen. Het doel van de bijeenkomst is om de aktiviteiten, die de jeugdverenigingen in Sassenheim in het kader van de jeugdrecreatie ontplooien eventueel te bundelen en zo mogelijk te centrali seren. De behoefte aan samenwerking, doch in ieder geval aan samenspraak, zal door velen worden gevoeld. De organisatoren verwachten grote be langstelling voor deze vergadering en hopen alle belanghebbenden te mogen begroeten op 22 maart a.s. Het secre tariaat van „DW" treedt voor deze gelegenheid op voor de samenwerken de speeltuinverenigingen. Chr. Mannenkoor Het Sassen- heims Chr. Mannenkoor o.l.v. Job C. de Vries, geeft op dinsdag 22 maart a.s. in de Geref. Kerk een vocaal con cert, waaraan medewerking verleent het Huisvrouwenkoor van Sassenheim o.l.v. mevr. Tilly Stenz en de alt-zan geres Rijkje Wolleswinkel. Aan de vleugel respectievelijk Piet van Zoen en mevr. de Zwart. Aanvang 20 uur. ROELOFARENDSVEEN WERKGROEP BESTRIJDING VERONTREINIGING POLDERWrATER In verband met het in steeds toe nemende mate in het polderwater gooien en lossen van tuin- en bloe- menafval, van bollen- en huisvuil, waardoor de hoedanigheid van het polderwater speciaal op enkele plaatsen steeds meer verslechtert en waardoor het polderwater in ver band met het gevaar voor verspreiding van plantenziekten met steeds toene mend bezwaar als sproeiwater kan worden gebruikt, zijn op initiatief van het bestuur van de Veender- en Lij- kerpolder buiten de bedijking onder handelingen gaande om te komen tot een werkgroep, die zich met de op lossing van dit vraagstuk zal gaan be zig houden. Behalve het polderbestuur zullen in de werkgroep vertegenwoordigd zyn het gemeentebestuur van Alkemade, de Rijkspolitie, de besturen van de veiling, van de LTB en van Bloem bollencultuur, alsmede de voorlich tingsdienst en mogelijk nog enkele an dere adviserende instanties. Voorlo pig secretariaat: J. J. M. Bakker, Iepenstraat 20, tel. 820. LISSE GEBOREN: Leonardus Anlomus zn van A. M. van Kesteren en Th. A. C. Meeuwissen; Hendrika Francisca Ma ria dr van J. P, Bon en H. Th. van Velzen; Karei Alexander /.n van C. A. van der Voort en A. P. Koks; Gerar- dus Jan zn van A. Marseille en A. Mastenbroek; René zn van M. van der Stelt en W. de Smit; Krijn Cornelis Michael zn van R. Camphorst en B. van Marsbergen; Gerard us Hendrikus Johannes zn van J. J. Verhaar en F. M. Verdijk. ONDERTROUWD: Donald G. Ver hagen, wonende te Amsterdam en Jitske M. van Leeuwen. GETROUWD: N. G. J. van den Berg en G. A. van Duijvenbode; N. J. de Ridder en J. A. Arrachart. TAFELTENNIS Met 2 spelen (Bakker en Van der Helm) en 2 speelsters (EUen Kort en Llan Rodenburg) ls Lelden goed verte genwoordigd op de nationale kampioen- schappen, die zondag In Driebergen zul len worden verspeeld. In het herenenkel zal Gerard Bakker, mits hij zijn normale spel ontplooit, de laastte 4 kunnen bereiken, waarna hij tegen Bert Schoofa niet kanslooa zal zijn. Voor Bert v. d. Helm zal de weg moeiiyk zyn, temeer omdat de Zoeter- woudse speler de laatste weken niet Imponeert. By de dames kan Ellen Kort de halve finale bereiken, waarin Ria Bogmans haar wel de toegang tot de eindstryd zal beletten, hetgeen overigens geen schande is. Lian Rodenburg zal eerst Ilse Hameetman (nog zeer sterk) ten uitschakelen, voordat ze via Mleke ten Broek bij de laatste 4 kan komen. Maar deze opgave ls normaliter te In het herendubbel ontmoeten Bak kerv. d. Helm het gevaariyke duo HabesSuiskens. Ellen KortLian Ro denburg zullen de le ronde van het da- mesdubbel toch wel overeind blijven, maar vinden vervolgens M. ten Broek Mary v. Ruiten op hun weg. Niet te pellen zyn de krachten ln het mixed-dubbelspel. We treffen daarin de combinatie Ellen Kort—B. v. d. Helm en Llan Rodenburg—G. Bakker. Gewestelijk Arbeidsbureau te Leiden Gedurende de maand februari nam d< geregistreerd arbeidsreserve voor man nen af van 430 tot 399. Dit ls een nor maal verschijnsel voor deze tyd van het Jaar. Door de verbetering van de w omstandigheden neemt de activiteit vooral ln het bouwvak en de landbouw toe. Het aanbod van bouwvakarbeiders en landarbeiders nam daarom af met respectievelijk 34 en 9 mannen. Ook het aanbod van kantoorpersoneel gaf door toevallige omstandigheden een daling te zien (11). Daarentegen nam het aanbod van scheepsvaartpersoneel enigszins toe (+8) De plaatsingsmoge- lykheden van stuurlieden op de grote vaart zyn zeer gering. Aan enige schoenmakerijen werd werktydvermindering tot 27 uren week verstrekt in verband met het ont breken van voldoende schoenreparatle- werk. Deze moeiiykheden keren ieder jaar terug in en kort na de eeriode var sneeuwval. Door het gebruik van gum milaarzen en overschoenen in deze maanden vermindert de siytage van het meer gebruikeiyke schoeisel. In vergelijking met februari 1965 is het aanbod van mannen toegenomen met 85. Deze stijging is vooral veroorzaakt door het lang aanhouden van de slechte weersomstandigheden in de afgelopen periode. TEKORT VROUWELIJK PERSONEEL Door het steeds heersende mond- en klauwzeer zijn de activiteiten in de vee handel, transport en slachtuizen terug gelopen. De vraag naar manneiyk per soneel nam in de maand februari iets toe (+15). Vooral de vraag naar bouw arbeiders begon op gang te komen en gaf een goede styging te zien (+48). In vergeiyking met februari 1965 is de vraag sterk afgenomen 243). Ook deze vermindering is in belangrijke mate veroorzaakt door aantrekking van bui tenlandse werknemers, terwyi de vraag in de bouwvakken door de langdurige onwerkbare weerperiode zich wat tra ger ontwikkelde. In de geregistreerde arbeidsreserve van vrouwen kwam in februari practisch geen wijziging en deze bedraagt nu 79. Het aanbod heeft vnl. betrekking op handelspersoneel (11), horecapersoneel (14), kantoorpersoneel (16) en huis houdelijk personeel (14). In de overige beroepsgroepen is slechts weinig aan bod. De vraag naar vrouweiyke arbeids krachten steeg van 479 tot 488. Het tekort aan vrouweiyk personeel is duideiyk waarneembaar in de be roepsgroepen naaisters (44), wasserij- personeel (34), handelspersoneel (61) kantoorpersoneel (96), hulshoudeiyk personeel 135en personeel in algemene dienst (73). Hoewel gesteld mag worden, dat de se lectienormen incidenteel door het be- dryfsleven verzwaard zyn, biyft de werkgelegenheid zich gunstig ontwikke len. Touw- en Buizenfabriek adopteerden leerlingen Louise de Coligny-HBS Ter verbreding van hun kennis en om een goede beroepskeuze te bevorderen zyn enkele jongens en enige tientallen meisjes van de Louise de Coligny-HBS. 37 welgeteld, allen leerlingen van de 4e klas HBS-b en klas 4c MMS, ln de af gelopen maanden „geadopteerd" door de N.V. Vereenlgde Touwfabrieken en de Nederlandse Koperen Buizenfabriek te Leiderdorp. Sedert september vorig jaar hebben de jongens en meisjes, daarby voorgelicht en begeleid door de directie van deze Industrieën en be- dryfsleiders, Intensief kennis gemaakt met allerlei aspecten van een middel grote Nederlandse onderneming. Aan 't adoptieprogramma, dat vorig jaar werd opgesteld door de heren B. Schuil (dir. NeKoBu), drs. P. Bakker (leraar aard- rykskunde) en D. J. van Kooten (leraar geschiedenis) kwam gisteravond ln de Louise de Coligny-HBS een einde met een slotavond, waar behalve de leerlin gen en hun ouders ook de mentoren uit de bedryven aanwezig waren. Tydens de adoptieperiode zijn door de leerlingen ook verschillende taken afgewerkt, waarvan gisteravond de uit slag bekend werd gemaakt. De leerlin gen Mariette de Graaff, Elja Steinert en Rletine Vreedenburgh maakten keurig verzorgde scriptie over het dement van een onderneming en kregen daarvoor de eerste prys (een boeken- bon) uit handen van de heer B. Kuil. De tweede prys ging naar Joiyn van Overbeeke en Janneke Postel, die de ge schiedenis van de Leidse textiel Indu strie ln woord en beeld hadden gebracht. De derde prijs was tenslotte voor Yvon ne Hayes, Annelles Kooreman en neke Langeveld, die een studie gemaakt hadden van de taak van de maatschap- peiyk werkster ln het bedrijf, De extra- prys was voor Lydia van Veelen. Aan de prysuitrelking door de heer J. B. Schuil ging een optreden vooraf door het schoolorkest en -koor onder leiding van de heer H. H. Buurman, waarna de directrice van de school, me vrouw H. A. M. Nyweide-Vintges, verhelderende voordracht hield ove ingewikkelde mammoetwet, die ln 1968 algemeen in werking moet treden. T entoonstellingen Galerie Cartouche, Lange Brug 67. Expositie Rein Dool en Thom Ge- raedts. Gedurende maart. Dag. 2-5 uur, wo. en vr. ook 7-9 uur. De Lakenhal, Oude Singel 28 Ten toonstelling litho's van Kokoschka. Tot 18 april. Open 10-16 uur, znd. 13-16 uur. Restaurant „De Ruif", Jan Vossen- steeg 59. Tot 12" maart: May Hobijn- Roth exposeert poppen en wandkleden. Open: dag. 10-20 uur, vrij-za-zo: 20-24 Prof. Lunsingh Scheurleer voorzitter van 'Oud Leiden' De algemene ledenvergadering van de Vereniging Oud-Lelden koos gisteren bij acclamatie prof. Th. H. Lunsingh Scheurleer op de byeenkomst in De La kenhal tot voorzitter, als opvolger van dr. W. C. Braat, die niet herkiesbaar was. In de vacature mej. A. J. van Nie- nes, die eveneens niet herkiesbaar was, werd gekozen dr. S. J. van Ooststroom en ln de vacature mr. P. de Clercq, die de wens te kennen had gegeven tussen tijds af te treden, kwam drs. J. A. F. Doove achter de groene tafel. De laatste sal de functie van penningmeester op zich nemen. Aan het einde van het huishoudeiyk gedeelte der vergadering sprak mej. mr. Annie Versprille woorden van dank tot de heer Braat en deelde mede dat de oud-voorzitter benoemd was tot Lid van Verdienste. Een boekwerk werd hem voorts aangeboden en aan zyn echtge note, die mede in de dank werd betrok ken, een boeket fraaie gerbera's. De heer Braat maakte 35 jaar deel uit van het bestuur, waarvan als secretaris (1931. 1935), als vice-voorzitter (1945-1959) en als voorzitter vanaf 1960. De voorstellen tot verhoging van de van de contributie voor gewone leden van 10,- op 12,50 en voor jeugdleden tot 5,- per Jaar met ingang van 1 jan. 1967 werden aangenomen. Als lid van de kascommLssie voor de twee volgends Jaren werd aangewezen dr. T. v. d. Zee. Na het huishoudelijk gedeelte hield drs. J. N. van Wessem, directeur van het museum De Lakenhal, een boeiends met lichtbeelden geïllustreerde causeris j over de 17e eeuwse in Leiden geboren schilder Gabriël Metsu, mede bedoeld f als Inleiding voor de zomertentoonstel- ling, die van 23 juni tot 5 september a.s. hier zal worden gehouden. HAARLEMMERMEER Gebaren: Remko z.v. F. R. Kalkhoven j en J. Deugd; Eduardus Johannes, z.v. A. C. Wessels en T. C. M. v.d. Zweti Gerardus z.v. J. Schalk en G. v. Hame ren: Jacobus Adrlaan z.v. J. Verbaas en A. E. v.d. Koppel; Edwin Paul z.v. J. d» Vos en W. Smits; Anja d.v. D. L. Lime- na en M. M. Korebrits: Cornelis Jan z.v. M. Stouten en P. Otte; Gerrit Jan z.v. J. C. Petrie en A. L. Kistenmaker; Ellen Monique d.v. J. v.d. Poppe en K. Bosch- ma; Petronella Cornelia Maria d.v. J. Groenendaal en T. C. Droogh; Robert z.v. W. Terloue en J. M. Möhlen; Petrus Wilhelmus z.v. J. B. M. v. Schagen en E. J. C. Jansen; Karen d.v. J. Egthuysen en C. C. S. Veen; Monique Sophia Hele na d.v. A. P. Hendriks en W. P. M. Ro- j meijn; Johannes Willem Frederlk z.v. I J. W. F. Weenk en G. J. Wegh; Maria Josephina Adriana d.v. P. C. Clemens en G. J. M. v.d. Klugt; Gerard z.v. A. B. Mink en P. Griekspoor. Ondertrouwd: Daniël Dienaar 23 jaar en Minke Hendrika Maaswlnkel 24 Jaar. Qetin Kircadag, 27 jaar en Wtlhelmina Magdalena Theresia Maria Witteman 20 jaar. Gehuwd: Marlnus Vlasveld en Anna Ma ria Kempe; Hendrik van Setten en Jo hanna Yvonne Margaretha Loef. Overleden: Anna M. C. Helena, 90 jaar ongeh. Cornelia G. v. Leeuwen 52 jaar geh. met J. Aldereden; Hendrik Slagter 74 Jaar geh. met A. K. Hülemeier; Johan- nls W. Bogers 57 jaar geh. met M. P. Marcus; Hendrika Worm 67 jaar geh. gew. met B. Hopman; Jentinus A. Vene man 68 Jaar geh. met C. v.d. Helde, geh. gew. met M. Clay. OEGSTGEEST Geboren: Cornelia Engelina Maria d.v. T. C. van Steyn en M. E. G. Geerlings: Elisabeth Paulida d.v. P. W. van der Boog en A. C. Collé; Esther Maria d.v. J. W. M. Plag en I. A. J. C. Stobbaerts Anna Geertruida Adriana d.v. A. v.d. Luijt en G. E. van Duyvenvoorde; Al- laart z.v. M. van Blankensteln en U. R. Welbergen. Ondertrouw: P. J. v.d. Burg en M. v. Egmond; R. Enthoven en M. C. C. de Witt Wynen; H. G. Avé Lallemant en W. M. J. de Boer; F. W. Hogendoorn en L. Engelen. Getrouwd: B. Tervooren en N. W. Stie- felhagen. Overleden: A. C. Bouman; G. P. Over- vliet. NI hett VOORSCHOTEN Geboren: Canutus J. F. z.v. Johan nes A. Jansen en Bernardina M. J. van Eisen; Jeroen H. z.v. Robertus A. Tenback en Charlotte Petit; Eugénie E. M. d.v. Adrianus J. J. Vogelaar en Suzanna M. Melet; Patrice S. L. C. z.v. Hendricus L. C. van Es en Cor nelia J. Kerkvliet; Marcel N. z.v. August- N. K. Jellema en Alie Haan: Arvid z.v. Gerhard J. IJperlaan er Aleida Bomhof; Maria A. H. d.v. Arii I van der Zwan en Henriëtte M. Lümer.l Joost z.v. Jan van der Kooij en He-| lena J. A. Slingerland; Gerardus P. H. z.v. Hugo J. den Hollander en Cor nelia W. M. Spiegeler; Cornelis R. J. z.v. JmC. van Osnabrugge en Gerrie Verschoor; Jolanda P. d.v. Adriaan Verboon en Johanna C. Stoof; Mieke d.v. Adriaan van Luenk en Alberta W. de Reuver; Theodatius D. G. z.v. Wilhelmus C. Kraan en Corneliat A. M. Kievits; Angelina C. d.v. Laurentius P. Duindam en Margaretha C. van Maris; Astrid M. d.v. Laurentius Duin dam en Margaretha L. van Maris: André M. z.v. Arie W. Verboon en Johanna C. Smittenaar; Petronella J. d.v. Cornelis J. A. van der Meer en Johanna P. Haneveld; Laetitia A. d.v. Jacobus O. Ahrend en Monika I. G. Joost. Ondertrouwd: Maarten Boter, te Lei den en Helena Kooy; Petrus J. Schoen maker en Anna M. G. Knijnenburg. Gehuwd: Robert Volk te Leiden en Anna C. A. M. Westgeest; Philip R. van de Poel en Marijke C. Valkenburg. Overleden: Jacoba Pater, wed. van Galjaard, 89 jaar; Lijdia L. van Nop pen, wed. van Van Mourik, 92 jaar; Adrianus J. Langeveld, 60 jaar; Theo- dorus Barreveld, 78 jaar; Wouter Vis- bach, 79 jaar. vraagt: lste AUTOLAKSPUITER als voorman-spuiter. 2de AUTOLAKSPUITER Bovengenoemde spuiters moeten een goede vakbekwaamheid bezitten en geheel zelfstan dig kunnen werken. Schriftelijke sollicitaties of mondeling na telefo nische afspraak 01710-33141. ELAM N.V. gescheurd of gebladderd? Dan is het eenvoudig dit weer nieuw te maken met onze vederlichte 10 mm. dikke PLAFONDTEGELS, maat 50x50. Prijs 55 ct. per stuk. Komt U eens kijken? H. JANSE Haarlemmerstraat 129 Telefoon 30558 VRIJWILLIGE OPENBARE VERKOPING Notaris 'A. H." J. LOHMAN te Oudewetering zal op donderdagen 17 en 24 maart 1966 telkens de half elf (resp. by opbod en afslag) in het café van de heer J. Heemskerk, Langeweg 2 te Roelofarendsveen in het openbaar verkopen perceel tuinland t« Roelofarends veen kad. gem. Alkemade, sectie C, Nos 2874 en 2875 tezamen groot 46,80 are. Inlichtingen mede in ver band met ruilverkaveling verstrekt genoemde notaris. ADVERTEERT IN DIT BLAD KOPER, LOOD ZINK ENZ. Wy vragen regelmatig roodkoper, geelkoper, brons, aluminium, lood, zink en nlkkelhoiidende afvallen voor onze gieteryen, tegen zeer hoge bevrspr-yzen. Af gehaald en contant betaald. METAALHANDEL NIEUWENBURG Kantoor: Lage Morsweg 5, tel. 24662; magazyn Zyistr. 6, tel. 34083 (by de Zyi- poort), b.g.g. 01717—3165. Gevraagd: Wy zoeken voor directe indiensttreding: voor enige ochtenden of enige uren ln de Goed salaris met goede sociale voorzie- LEIDEN KATWIJK RIJNSBURG Aluminium en plastic proflellijsten Telefoon 30553 Voor uw vereiiigingsdrukwerk PROGRAMMA'S BILJETTEN REGLEMENTEN CCNVOCATEN. etc. DE LEIDSE COURANT Papengracht 32 Leiden Telef. 30935

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4