Zeeuwse bakkerszoon werd HOFNAR van cabaretgroep in Amsterdam Aanslag op Nelsonzuill inleiding van terreur? Eigen woning in België geliefd bezit Renaissance Gebrek aan vastheid kostte tafeltenniszege Joke PIERROT WOENSDAG 9 MAART J966 DE LEÏDSE COURANT PAGINA T (Van een oneer verslaggevers) AMSTERDAM. Ontkennen baat toch niet: Zeeuws bakkerszoon Guus Vleugel is en blijft een mhnaar van gepeperd taalgebruik. Taboes zijn vow hem schadelijk wild, dat dient te worden afgescloten, heilige huisjes in de vaderlandse dreven licht hij moeiteloos van hun fundamenten met d< cirkelzaag van zijn kritiek. „Een kwestie van gezonde reactie", zegt hij zelf vergoeilijkend, „als j( bent opgegroeid in een streng calvinistische omgeiing, sla je des te gemakkelijker door naar „Md slapen verdien je liks, maar het is zo geweldig'' Ovf zijn jeugd in Goes en zijn gym- j: naiJmjaren in Middelburg rappor teer. Vleugel verder mondjesmaat. Zijn eicuus? „Het is allemaal te lang geledei, het is niet interessant". Op school goot hij zijn onbehagen in doodseieuze verzen. Het zij zo. Hij probeet de dichter in zijn binnenste nog te edden door met dunne stem op t« merlen, dat er in zijn sonnetten af en toe >ok een Piet Paaltjes-tik zat. maar let is slechts een verzachtende omstaniigheid. Zijn eigen herinne ring heft de puber Vleugel al lang ge leden tit de strop veroordeeld. Met Zeiand worstelt hij voorlopig ook en ech boven water is hij tot nog toe niet gkomen. Hij heeft de provincie het grjze etiket van de zwaarmoedig heid ipgeplakt, maar haast zich toch om tezeggen, dat het „verrekte goeie mensa zijn". Hij kijkt zorgelijk in zijn gas chocomel en fluistert: „Wat ik in Zeeuwen waardeer is hun een voud. Se houden niet van flauwekul, ze gaai langs de kortste weg naar de kern. lat merk je ook in mijn teksten. Ik vertfschuw elke vorm van exhibi tionism, ik voel niks voor een caba ret me hoge intellectuele standing. 't Is tegenwoordig de grote mode om op het toneel met dikke woorden te schermn, om quasi-arrogant te doen. Je kun met Intellectuele prietpraat ie mand -genschijnlijk dood slaan, maar ik heb het niet nodig. Dat deed ik, toen il achttien was. Als je piepjong bent \41 je laten zien, dat je niet van gistera bent, dat je voor 1000 procent meetel. Je grijpt dan naar dikke woordn, omdat je niks anders in je bagagi hebt. En daarmee probeer je dan vanhopig Je onvolwassenheid te camotfleren". SCHAAMROOD Wat s dan wel een goede cabaret tekst Zuinig via de mondhoeken ac teren» ventileert Vleugel zijn ant- woorc „Ik weiger om een definitie van abaret te geven, want dat lijkt toch lergens op. Ik heb me al laten verlelien tot een uitspraak, maar als ik aclteraf las, wat voor onzin ik weer had itaan debiteren, dan Bteeg het schaanrood naar mijn Weaken. Ik kan alltei zeggen, hoe ik het doe, hoe ik he: sie. Je moet er van uitgaan, dat er niks nieuws meer onder de zon is, dit alles gedaan is door anderen. Het tornt dus alleen op de vorm aan, op de oiginaliteit van de uitwerking. Je pakt een oud gegeven, een alle- dagse situatie en herleidt die tot zijn smpelste vorm. Eenvoud is het voor- namste kenmerk van een goeie caba- rttekst; je moet durven hakken in je egen vlees, je moet je eigen geestes- knderen kunnen uitkleden. Het is ook iet waar, dat een schrijver van ca- hretteksten de leuke situatie als uit gangspunt neemt. Dat is misschien een "ruikbaar procédé voor een maker van evueschet8en, van de bekende dijen- iletsers. Die begint met een dolkomi- iche frappe en bakt er dan een half- ;are plumpudding van. Maar als je /oor cabaret werkt, begin je zo nuch- er mogelijk. Met een huis-, tuin- en teukenonderwerp. Onder het schrijven tornt de kortsluiting dan vanzelf, je set opeens de komische kant, het ab- girde van de situatie. Dat is dan het bigin van je tekst. ftrsoonlijk kost het me niet eens veel noeite om nuchter te zijn, want een Jfeeuw is toch al geen lacher van huis- ilt. Het moet al heel leuk zijn, wil ik fl>n glimlach kunnen produceren en cat is voor dit werk een groot winst- junt. Het is overigens merkwaardig, «at er zoveel Zeeuwen zijn, die zich de andere kant. Mijn ouders zijn nog nooit naar een voorstelling geweest, waarin cabaretteksten van mij werden gespeeld. Ze vinden het afschuwelijk wat ik doe, maar ze praten er niet over, als ik thuis ben. Soms zien ze mijn naam op de televisie, als Lurelei optreedt. Ook daar wordt niet over gepraat. Ze willen gewoon geen moeilijkheden. Ze weten alles en ze verfoeien het, maar zc hebben het liever over de buurman of over Ihet weer. Het zijn schatten." Guus Vleugel, tot het cabaret voelen aangetrokken en er nog wat in bereiken ook. „Neem alleen Annie Schmidt. Die heeft precies dezelfde nuchterheid, dat doe maar gewoon, dan doe je al gek genoeg". Ik. voel me sterk tot haar werk aangetrokken en héb dan ook prompt een hele tijd onder haar invloed gestaan. Er was voor mij maar één idool: Annie Schmidt en mijn eer ste teksten waren compleet in haar stijl geschreven. Achteraf zijn pas de verschillen gekomen. Annie Schmidt werkt graag vanuit een huiselijke si tuatie, zij observeert de Nederlander in zijn kamer, in de keuken. Ik daar entegen neem graag een extreme si tuatie bij de kop, ik voel me aange trokken tot het groteske, tot het ab surde. Dat neemt overigens niet weg, dat Annie Schmidt voor mij nog steeds het grootste cabarettalent in Neder- ROOKGORDIJN Over zichzelf is hij trouwens ook niet ontevreden. Hij neemt eerst nog eens een lekkere slok chocomel en bekent dan, dat zijn studie in de Franse lette ren indertijd een bedriegelijk rookgor dijn is geweest om zijn vlucht naar Amsterdam te camoufleren. Hij heeft nog wel de moeite genomen om aan te schuiven in de collegebanken van de Amsterdamse universiteit, maar veel verder is hij niet gekomen. Oké, het hoge woord moet er dan maar gelijk uit. „Het was inderdaad een excuus. Ik heb me altijd een stadsmens ge voeld, ook in Zeeland. Ik droomde van een leven in de stad, van vrijheid in de gebondenheid van steen. Voor de natuur kon ik nooit interesse opbren gen. Als ik in het buitenland een mooi landschap zag, een berg, waar ieder een tegen op keek, dan betrapte ik mezelf erop, dat ik aan een café op 't Leidseplein dacht. Of aan mijn kamer aan de gracht. Je krijgt me ook nu met geen stok de natuur in en wat dat betreft zal ik in de ogen van Gart- hoff wel een lelijke dwarsligger zijn. Bulten de stad houd ik eigenlijk alleen van het strand, maar dat niet eens gepeperd taalgebruik. vanwege de branding of de zeesterren. Ik vind het alleen zalig om lui in de zon te liggen. Dan houd ik uren, dagen vol en het kan me niet lang genoeg duren. Mijn grootste hobby is dan ook slapen". Speelt diezelfde luiheid hem wellicht nog parten in zijn werk? „Ja, waar achtig wel. Ik ben helaas geen man, die 's morgens om 8 uur achter zijn typmachine gaat zitten en dan wacht op de goddelijke vonk. Ik werk bij im pulsen, meestal 'a nachts en op de nipper. Ik hol al jaren achter de feiten aan en leef in een constante zenuw kramp. Dat nummer over de „Call- girl", waar Jasperina de Jong haar nationale succes aan te danken heeft, leverde ik twee dagen vóór de premiè re in. Eric Herfst had het idee weken tevoren met me doorgepraat, maar ik kreeg het niet uit mijn vingers. Ik zag het domweg niet. Toen het eigenlijk al te laat was, schreef ik het achter me kaar op. Jasperina kreeg het op een zondag, ik vergeet die dag nooit. Ze heeft bloed gezweten, want op de pre mière zou Wim lbo komen kijken of Lurelei wat was. Achteraf lukte het allemaal, maar afschuwelijk blijft 't. Ik vind die werkwijze gewoon niet vol wassen, niet professioneel. Je leest wel eens over Amerikaanse tekstschrij vers, die rustig op tijd naar bed gaan en de volgende dag uitgeslapen hun kostelijke vondsten noteren. Dan be reik ik nooit, maar het zou wel gewel dig zijn". (Voetnoot van Vleugel: „Hoe langer je dit werk doet, de» to moeilijker wordt het. In het begin schreef ik maar raak, ik was overmoedig en dacht: „Wat Annie Schmidt doet, kan ik ook". Het had natuurlijk maar wei nig eigen gezicht, maar niemand trok zich daar wat van aan. Als ik die teks ten nou nog eens nalees, denk ik al leen: „Hoe heb je die rommel ooit kunnen schrijven. D'r zit zo goed als niks fijns tussen"). TEKSTGROSSIER Het onalledaags talent van Vleugel (schuchter, onzeker en voortdurend relativerend) is indertijd voor het eerst geënterd door Wim Sonneveld, die zeven teksten kocht voor zijn pro gramma „Waar de blanke top". Dus toch een wonderkind uit Zeeland? Vleugel: „Ik was op dat moment ver rukt, wat begrijpelijk was, maar ach teraf had ik het toch liever wat gelei delijker aan gedaan. Je kunt in dit vak niet langzaam genoeg opklimmen. Ik kreeg in diezelfde tijd een uitnodiging om in de redactie van het studenten blad Propria Cures te komen. Ik wei gerde, omdat ik me al een hele Piet voelde. Misschien vond ik mezelf te goed voor zo*n blaadje. Ik heb er nog spijt van. Door die zeven teksten voor Sonneveld ben ik in feite alleen maar achterop geraakt. Ik begon professio neel te denken, ik voelde me de tekst grossier en besloot maar gelijk van mijn pen te gaan leven. Ik maakte ra dioprogrammaatjes, werkte voor de televisie, maar ik voelde goed, dat 't allemaal niet best was". Toch schrijft Vleugel in diezelfde pe riode zijn kraker „diep in mijn hart ben ik een lellebel", die hij vedette Conny Stuart in de gretige mond schuift. De cabaretière laveert hij daarmee in een storm van succes, maar zelf blijft hij liever in de luwte van de anonimiteit. Waaromf „Ge woon een kwestie van lijfsbehoud. Ik had net de saltomortale gemaakt van provinciaal naar stadsmens. Ik vond het welletjes"). ONBENULLIG In 1960 werd Vleugel door Karin Lar- sen uitgenodig- om een musical te schrijven. Het werd „Oh Venus", die „Ja", meent Vleugel, „het was onbe nullig kinde/achtig. Er zaten natuur lijk wel een paar leuke liedjes tussen, maar die konden de vertoning toch niet redden. Als ze me op dit moment zouden vragen om diezelfde musical nog eens terug te halen, dan zou ik weigeren. Ik wil hem niet meer zien. Dat is, ik herhaal het, ook het geval met de meeste liedjes uit mijn begin jaren. De pest van cabaret is nu een maal, dat het zo modieus is". Zijn grote slag sloeg Vleugel bij ca baret Lurelei, de aggressieve Amster damse groep, die hem als bezoldigd hofnar in dienst nam. „Jasperina de Jong had gevraagd, of ik wat voor de groep wilde doen en toen gaf ik twee van mijn oude radioliedjes. Dat was natuurlijk fout, want het waren luister liedjes, die het op een toneel niet de den. Daarom besloot ik om iets origi neels te maken. Het werd „De meiden van Henk van der Meyden" en daar na „tragisch menuet", waarin Ik het Nationaal Ballet op de hak nam". Met die twee pijlen schoot hij gelijk in de roos. Lurelei kreeg mede door de zilte Zeeuwse teksten nationale faam (en beruchtheid) en het logisch gevolg was, dat in de volgende programma's Doe het zelf, Wij Lurelei en Wie is bang voor Lurelei de signatuur van Vleugel steeds krachtiger werd. „Lu relei is voor mij de lift naar het suc ces geweest", zegt hij zelf, „toen ik nog voor Sonneveld en Conny Stuart schreef, praatte ik ze naar de mond. Ik maakte, wat zij graag wilden. Nu kan ik mijn eigen ideeën spuien. Lure lei bestaat uit mensen van mijn eigen leeftijd, die dezelfde mentaliteit heb ben als ik. Samen met de groep be paal ik nu het karakter van het caba ret en dat is voor een schrijver de ide ale samenwerking. Lurelei is gek, niet helemaal serieus, maar meestal wel origineel. Voor het programma, dat nu loopt heb ik 18 teksten gemaakt van de 22 en ik had er mijn handen aan vol. Ik heb ook weinig zin om voor anderen te werken. Voor de televisie bijvoor beeld. Dat vliegt in één keer over de buis en dan is het weg. Daar heb je je dan weken rot op gewerkt. Geluk kig heb ik geen geldverslindende am bities, die me noodzaken om voor Jan en Alleman te werken. Ik ben te ver strooid voor een auto en te slordig voor een mooi huis. Laat mij nou maar zit ten in mijn kamer op de gracht, met mijn boeken en platen en mijn ouwe stoelen. Met slapen verdien je welis waar niks, maar de mensen moesten eens weten, hoe heerlijk het ia". DE STUNT Voor de toekomst heeft Vleugel overi gens nog enige fraaie hoogstanden in het vet. Voor de nabije: een nieuwe musical „De Stunt", gesitueerd in Am sterdam, gespeeld door een kleine cast, waarin in elk geval Jasperina de Jong is opgenomen. Première okto ber 1966. Daarnaast blijft het cabaret Lurelei ook bestaan, onder leiding van Eric Herfst. De première van het nieuwe programma wordt alleen ver schoven naar december 1966. Voor de verre toekomst mikt Vleugel op een cabaret, waarin Jasperina de Jong en Ramses Shaffy naast elkaar optreden. Zij alleen. „Dat lijkt me het einde", zegt Vleugel, „dat moet nog fijner zijn dan slapen". Stroom anonieme bedreigingen DUBLIN (DPI) De politie van Dublin heeft de politiebewaking op ve le punten van de stad verscherpt en de gebouwen waarin de Britse ambassade zetelt en Britse onderdanen wonen, on der bewaking gesteld, omdat men vreest dat de aanslag van dinsdag op het Nelsonmonument een compagne van gewelddadigheden heeft Ingeluid. Rechercheurs zijn nog steeds op zoek naar extremisten. Zes mannen hebben de nacht doorgebracht in de Bridewell- gevangenis. Men verwacht dat ze be- BEURSO VERZICHT Goed weerstand internationals AMSTERDAM, dinsdag Hoewel de internationale waarden vanmiddag bene den het slotniveau van maandag noteer den, kan toch worden gezegd, dat de markt goed weerstand bood. Ten opzichte van het laagste niveau van gisteravond gaven de hoofdfondsen zelfs een flink koersherstel te zien. Philips was zestig cent lager op 119.30. Dit concern gaat in Zwitserland een ondershandse lening aan groot ca. 50 miljoen gulden a pari. Dit voor uitbreidingen in het buitenland. In Engeland kan binnen niet al te lange tijd kleurentelevisie worden verwacht. Hierin zal Philips, via een dochteronder neming, een flinke vinger in de pap krij gen, aldus de beurs. Kon. Olie en Uni lever waren iets lager op reep. 149 en 108.70. AKU daalde een half puntje tot 358. Hoogovens werd twee punten lager op 440 geadviseerd. De 6^ pet. obligatie lening Hoogovens groot 100 miljoen gul den, waarop gisteren tegen 99 pet. werd ingeschreven, is een succes geworden. De reële inschrijvingen op deze lening hebben de verwachtingen overtroffen. De Nederlandse hoofdfondsen sloten gisteren in New-York lager. De ongeani meerde stemming in Amsterdam werd me - de veroorzaakt door het feit, dat Wall Street maandag de grootste koersdaling sedert de moord op president Kennedy heeft te zien gegeven. De verkoopgolf was een gevolg van de vrees dat de belasting zal worden verhoogd, anti-inflatiemaat regelen die door de regering mogelijk zul len worden ondernomen, alsmede een eventuele verhoging van het dekkingsper centage bij aankoop van effecten. S Ontdek uw reis Ronde 1 Opgave 7 UITKNIPPEN! OPLOSSEN! BEWAREN! Zij, die de huis-aan-huiskrant op nieuw hebben aangevraagd, krij gen die een dezer dagen per post toegezonden. (Van i verslaggevers) DEN HAAG Evenals in Luzemburg staat in België het eigen woningbezit bijzonder hoog aangeschreven. Van de agrariërs Is 74 pet. buiseigenaar, van de ambtenaren en employé'» 50 pet. en van de arbeiders 5S pet., waarvan de meesten een buis met zes kamers heb ben. België ontloopt Luxemburg in dit geval niet veel, wat blijkt uit de tweede publikatie van het bureau voor de sta tistiek van de Europese gemeenschap pen. Hoewel zeer vele Belgen een eigen huis hebben, is het comfort soms nogal bescheiden. Nauwelijks één op de tien boerengezinnen beschikt over een dou che of bad. Een kwart van de agrariërs heeft echter wel een televisietoestel. Uit de EEG-onderzoekingen blijkt ver der. dat twee van de drie Belgische ge zinnen een wasmachine hebben, maar dat koelkasten lang geen algemeen goed zijn. Wel zijn de meeste Belgische ge zinnen gemotoriseerd. Bij 58 procent van de administratieve Belgen en bij 26 procent van de arbeiders is dit een auto. Vergeleken met de resultaten van de onderzoekingen ln Luxemburg ontlo pen de Belgen en Luxemburgers elkaar niet zoveel. schuldigd zullen worden van het plegen van de aanslag op de Nelsonzuil. Minister van Justitie Brian Lenihan heeft „het roekeloze optreden" van de extremisten veroordeeld. Hij zei dat het was 'beraamd en uitgevoerd „zonder enige consideratie voor de levens van burgers." Kranten in Dublin en radiostations zfln overstroomd met anonieme tele foontjes waarin bedreigingen werden geuit. Een krant kreeg te horen dat Lelnster House, zetel van het Ierse par lement, „volgende op de lijst" was. Een tweede anonieme telefonist waar schuwde dat het Wellingtonmonument in het Phoenix park zou worden opge blazen, een derde deelde mee de rest van de (Nelson) zuil voor zijn rekening te nemen. Het onderste stuk van de eens 40 me ter hoge Nelsonzuil staat temidden van tonnen puin en beton. Het zal zo spoe dig mogeiyk worden opgeruimd. Kardinaal Suenens Huwelijksethiek is veranderlijk PARUS. (U.P.L). Kardinaal L. J Suenens van Mechelen-Brussel heeft gis teren op een vergadering van katholieke intellectuelen in Parijs gesproken over het thema „Verandert de moraliteit?" Kardi naal Suenens, lid van de nieuw Ingestelde commissie voor geboortecontrole in Rome, zei dat „morele opvattingen herzien moe ten worden om. in het licht van nieuw verworven kennis, de onveranderlijke waarden van het leven, de liefde en de plicht van verantwoorde voortplanting, beter te waarborgen". Kardinaal Suenens gaf zichzelf ant woord op de retorische vraag, welke waarden de Kerk tegen elke prijs wenste veilig te stellen: „Eerbied voor de verhe ven waarde van het leven van geboorte tot dood. Geen abortie, geen euthanasie. Eerbied voor de verheven waarde van de echtelijke liefde, die een onontbindbare vereniging van ziel en geest, van hart en lichaam, ontdaan van alle egoisme en hedonisme, is". Op een eveneens gisteren gehouden persconferentie te Rome heeft de Zwitserse dominicaan. Henri de Riedmatten, secre taris van de commissie voor geboorterege ling. gezegd, dat hij de benoeming .van zestien bisschoppen, onder wie zeven kar dinalen. beschouwt als een „rijpingspro ces". De commissie heeft hierdoor meer gezag gekregen en kan haar werk effi ciënter verrichten. Het ligt in de bedoe ling subcommissies ln het leven te roepen, die zich resp. bezig zullen houden met de leerstellige, de wetenschappelijke en de sociaal -economische aspecten van het vraagstuk. Pater Riedmatten deelde ten slotte mee. dat van verschillende zijden, progressief zowel als conservatief, druk op de commissieleden is uitgeoefend. „Elk lid is echter vastbesloten, zijn taak zon der v<x>ringenomenheid te vervullen". COOP. VELÜWSE KIER VEILING - EDE Aanvoer MO107 stuks, handel vlot. Prijzen p 100 eieren van 42tm49 gram SQO 1075. 51tm56 gram 1124—12309, 56tm0O gram 12241280. 60tm65 gr 1251—1&0. 65tm70 gr Mennen Williams. Dq Afrikadeskun- dige op het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, onderminister Men- nx Williams, heeft zijn ontslag aangebo den. Hij zal deelnemen aan de Senaats verkiezingen in zijn geboortestaat Michi gan in november as. Een koninklijk bestek Klassiek geschenk voör mo derne mensen, een werkelijk koninklijk bestek met blijven de schoonheid. In zilver en juwelierspleet verkrijgbaar bij de juwelier. (TTD Toch goede prestatie tegen Engeland (4-5 ASSEN Het Nederlandse tafeltennis- team heeft zich gisteravond in het magnifieke Wilcoccntrum van Assen plotseling uit de malaisestemming ge werkt. waarin het sinds de zouteloze ont moetingen tegen de Belgen verkeerde. Tegen het Britse team, in volle voorbe reiding voor de Europese kampioenschap pen in eigen land. speelde het sinds enige maanden intensief door Ton Hoefnagel- getrainde trio Frans en Bert Schools en de weer in de nationale geledenen terug gekeerde Gé Bakker bijzonder attrac tieve partijen. Nederland verloor met 54 na met 42 de leiding te hebben Bij de Britten was de nationale num mer één een serieuze gegadigde voor de Europese titel. Chester Barnes een klasse apart. Nonchalant spelend als Bert On nes in diens beste dagen won hij drie par tijen. waarbij hij Bert en Frans Schoofs meer punten toestond dan nodig was. De overige twee Britten, Stuart Gibbs en Tony Plddock, de nummers zes en zeven op de Britse ranglijst, waren in genen- dele superieur aan de hard vechtende Nederlanders. Frans Schoofs. beter ge concentreerd dan de laatste tijd het ge val was. versloeg hen alle twee. Hij maak te ln de derde single tegen Glbbs regel matig een achterstand goed en won ten slotte met 22—20, 21—23, 21—16. Twee de Groot schrijft aan vele jonge meisjes in deze om geving een brief over modern tafelbestek. is te z!en en verktijgbsat bij uw juwelier JUWELIER HORLOGER MAARSMANSTEBG 21 LEIDEN TE3L. 20778 part (jen later bracht hij tegen Plddook. met eveneens een zwaarbevochten over winning (18—21. 21—14, 21—16) de stand op 3—2. Bert Schoofs vergrootte vervol gens tegen de achttienjarige Gibbs met goede loopings (21—18, 19—21, 21—15) de voorsprong tot 42. Na de verwachte nederlaag van Frans Schoofs tegen Barnes kwamen Bakker en Bert Schoofs net de nodige vastheid tekort om ln de beslissende feze van de strijd de overwinning te bevechten. Belde spelers verloren in drie games. Bakker, die in de openingspartij met grandioos afstoppen en snelle tegenaanvallen had gewonnen van Plddock verloor met 18—21. 21—19, 17—21 van Gibbs en Bert Schoofs had na een gewonnen eerste game weinig vat op het spel van Tony Plddock, die met zijn 27 jaar de oudste van het Britse team was. De uitslagen waren: Gé Bakker (N.)— Tony Plddock (E.) 21—15, 21—19; Bert Schoofs (N.)Chester Barnes (E.) 21 19. 18—21 .13—21: Frans Schoofs (N.)— Stuart Gibbs (E.) 22—20, 21—23, 21—16: Bakker—Barnes 13—21. 9—21; Frans Schoofs—Plddock 18—21.- 21—14, 21—16; Bert Schoofs—Gibbs 21—18, 19—21. 21—15; Frans Schoofs—Barnes 16—21. 20—22; Bakker—Glbbs 18—21, 21—19, 17—21: Bert Schoofs—Plddock 21—14, 11—21, 14—21. Pele en bruid bij Paus Paulus ROME. De Braziliaanse voetballer Pele en zijn bruid Rosemary zijn gis teren door Paus Paulus in particuliere audiëntie ontvangen. Het jonge echt paar, dat op de huwelijksreis is, kwam speciaal uit Wenen over voor de audiën tie. Zij werden door de Paus ontvangen in diens particuliere bibliotheek. Beatrixmedailles AMSTERDAM Voor de deelne mers aan de door Olympia georgani seerde jeugdwlelerwedstr(jden, die don derdag in het Vondelpark te Amster dam worden gehouden, heeft prinses Beatrix twee bronzen medailles be schikbaar gesteld, één voor de winnaar in de groep van 12- en I3-jarigen en één voor de winnaar in de groep van 14- en 15-jarigen. LONDEN Voor de eerste divisie van de Engelse league werden gisteren twee inhaalwedstrijden gespeeld. De re- resultaten waren: Arsenal—Tottenham 1It NottinghamBurnley 10.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 7