Leidens grenzen liggen thans definitief vast OOK EERSTE KAMER STEUNT „BEDREIGDE" RANDGEMEENTEN „Geen alcohol bij snelverkeer" nog dikwijls holle leuze Gerben Karstens in wielerwedstrijden te Oegstgeest ATLETIEKAGENDA KNAU - AFD. LEIDEN Loting tiende ronde LSB-kampioenschap Dl LÜTDSÏ COTTRAIfT WOENSDAG 9 MAART 1966 De laatste hindernis voor het wetsontwerp tot wij ziging van de grenzen der gemeente Leiden en van een aantal, omliggende gemeenten is weggenomen. De Eerste Kamer nam het voorstel gistermiddag zonder hoofdelijke stemming aan, nadat als enige afgevaardigde de heer Niers van de KVP-fractie het standpunt van Leiden had verdedigd. De grenzen liggen nu vast, ofschoon", zo zei staatssecretaris Westerhout in zijn verdediging van het wetsont werp, „zeker in de Leidse agglomeratie (brandpunt in de randstad Holland) in absolute zin de zaken SENAAT ACHTER WETSONTWERP ZONDER HOOFDELIJKE STEMMING De socialistische afgevaardigde De Loor onderschreef namens zijn fractie de argumenten van de heer Wester hout, ook die ten opzichte van Leider dorp als opvanger van de Haagse „overloop". Hij noemde het wetsont werp ronduit „een stap in de richting van een oplossing". De heer Niers (KVP) dacht er geheel anders over. „Het wetsontwerp steunde de bedreig de randgemeenten door Leiden min der gebied toe te wijzen dan was voor zien. Voor Leiden is het nu: beter een half ei dan een lege dop. De afgevaar digde stelde zich achter de brief van b. en w. van Leiden aan de Eerste Kamerleden betreffende de teleurstel lende gang van zaken. Het toekomstige grensverloop noem de de heer Niers verre van ideaal. Het wetsontwerp is tweeslachtig van ka rakter: het wil Leiden helpen en te gelijk de belangen van de randgebteen- ten niet aantasten. Hierdoor wordt deze wet weinig doelmatig van opzet. De heer Niers sprak voorts van een „wonderlijke houding" van de staats secretaris. Volgens diens memorie van antwoord schijnt de bewindsman steeds meer overtuigd te zijn geraakt van de voortreffelijkheid van het wetsont werp. Enkele maanden geleden was dit nog niet zo duidelijk. niet onveranderlijk gebonden zijn". De bewindsman zal evenwel het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland verzoeken het probleem van de gemeentelijke indeling in de betrokken streek op nieuw in studie te nemen. Leiden behoeft van deze studie echter geen uitbreiding meer te verwachten, want de studie zal op de agglomeratie betrekking hebben, „immers", aldus de staatssecretaris, „ook in de omliggende gemeenten heerst ruimtenood, die niet wordt opgelost door grenswijzigingen. Dit zal in ruimer verband moeten worden gezien". LEIDERDORPS „VERDIENSTEN" Spreker vroeg zich ook af om welke belangen het gaat wat betreft de „ver diensten van Leiderdorp voor de wo ningbouw". Deze gemeente had z.i. niet buiten de grenswijziging moeten worden gelaten; geografisch vormt het een onderdeel van de Leidse agglo meratie. De heer Tjalma (AR) onderstreep te evenals de heer De Loor de memo rie van antwoord van de staatssecre taris. „De studie die G.S. gaan maken dient te gaan over agglomeratiezaken, niet meer over grenswijzigingen, om dat de grenzen nu wel vastliggen", zei hij. Voor de Leidse kantonrechter De categorie van weggebruikers voor wie: „Geen alcohol bü snelverkeer" nog steeds een holle leuze is, werd ditmaal vertegenwoordigd door een 31-jarige metselaar uit Noordwjjk. Na de inhoud van vyf flessen bier tot zich te hebben genomen reed liy in de avond van de 31e december met zyn bestelauto huiswaarts. Alles ging goed tot op de Gooweg te Noordw|jk. Toen schoot de bestelwagen rechts de berm in en tegen een boom op en nam vervolgens al kantelende een verkeerspaal mee. De metselaar liep geen ernstige verwondingen op; de to tale schade was echter niet gering. „Het waaide nogal en door een onver wachte hevige rukwind raakte ik even uit de koers", verklaarde verdachte zijn schadelijke capriolen. „U had vijf flessen bier gedronken en dat zal uw koerswijziging waarschijn lijk wel beïnvloed hebben", meende de kantonrechter, mr. W. de Koning de ware oorzaak van een en ander te onder kennen. De metselaar ontkende dit uiter aard ten stelligte. ,,Ik had nergens last van", verzekerde hij. De officier, mr. J. A. J. v. d. Bruggen, trok dit echter in twijfel. „Er stond die avond wel een krachtige wind, maar die kon uw zwenking hlet veroorzaken. Die hoeveelheid bier zal hoogstwaarschijnlijk wel van invloed zijn geweest op uw rijbekwaamheid". luidde diens conclusie. Gezien de strafbezwa- rende omstandigheid hiervan eiste hij een geldboete van 75. subs. 15 da gen en de voorwaardelijke ontzegging van verdachtes rijbevoegdheid weg worden gedrukt", hield verdachte Waarom wilde u geen bloedproef on dergaan als u zo zeker van uw onschuld was, informeerde de kantonrechter nog. „Omdat ik van mening was, dat ze op net politiebureau toch wel konden zien of ik dronken was of niet", ver klaarde verdachte zijn weigering. Al met al vond de kantonrechter blijkbaar, dat er een bezwarend „luchtje" aan de zaak zat want hij vonniste conform. DE GOEDE BEDOELING Met „ik heb m'n schuld direct vol mondig toegegeven en mij bereid ver klaard de schade geheel te zullen ver goeden", gaf een 20-jarige student uit Leiden te kennen, dat hij ook nu niet om de zaak heen wilde draaien. Hij stond voor de balie omdat hjj met zyn auto op de Oranje Nassaulaan te War mond by een Inhaalmanoeuvre op het linkenveggedeele reed en aldaar met een tegenligger in botsing was gekomen. Omdat de benadeelde partij twijfelde aan de honorering van de schade was verdachte min of meer kwaad geworden. „Ik trok daarom m'n overjas en trui uit en wilde deze bij hem als onderpand achterlaten", gaf hij ook tegenover de kantonrechter blijk van zyn goede be doeling, hetgeen overigens van de no dige hilariteit op de publieke tribune vergezeld i ging. De officier zag in een en ander geen verzachtende omstandigheid en eiste een ma van 6 maanden met een proeftfld lboftj van /?5_ mb> ]5 da van 2 jaar Omdat verdachte nog geen Ik heb de <chade later hee, bs_ strafblad had. stelde hij genoemde intrek- taa,den overtreding zal ik niet king ditmaal nog voorwaardelijk begaan", pleitte verdachte voor een „M'n bestelauto was leeg en kon dus ta„ere boete gemakkelijk door een rukwind van de j Dat strekt u alIemaal tot eel. lnaar 75.is nu eenmaal de gebruikelijke overtreding", repliceer- en vonniste vervolgens ZOETERWOUDE Onze afdeling zal dit jaar weer geza menlijk met Stompwijk in de nacht van 19 op 20 maart per bus naar Amsterdam gaan voor het houden van de jaarlijks® Stille Omgang. De intentie luidt: Dat het geloof levend moge blijven d,oor en ondanks menselijk handelen. Op zater dagavond houden wij een kort lof in do Aloysiuskapel. Daarna vertrekken wij gezamenlijk per bus naar Amsterdam. Om 1.15 wonen wij de H. Mis bij in de St. Hubertuskapel Stadhouderskade waarna gelegenheid is tot ontbijt. Hier i na houden wij de Stille Omgang, zodat wij 3.45 weer naar Zoeterwoude kunnen j vertrekken. Om vooral de jongeren te stimuleren e^aan deel te nemen, heelt het bestuur besloten dat jongens van 12- 16 jaar voor 0,50 lid kunnen worden en j wat betreft de reiskosten voor de halve prijs meekunnen ionder geleide). Het lidmaatschap kost 1,- boven rie< 16 jaar) het bedevaartsboekje 0,25, het vervoer per bus 3,50, het ontbijt 3,50 (enkel 2 kopjes koffie ƒ1,-). Kaartver koop is er op zondag 13 maart a.s. aan het Kruisherenklooster vanaf 9 uur tot im de H. Mis van 11.15. En ook op de jongensschool aan de Schenkelweg na de H. Mis van 8 uur tot na de H. Mis van half 12. (nadien zijn er ook nog kaarten verkrijgbaar bij de heer W. Belt, Schen kelweg 17 op donderdagavond van 8-9 uur, na 17 maart zijn geen kaarten meer verkrijgbaar). Er staat een bus zaterdag avond 19 maart om half 11 bij de fa. v.d. Poel in de Weipoort en een andere bus bij de Lammebrug om ongeveer half 11. GEMEENTE REINIGING Het huisvuil zal deze week Snplaats van donderdag, vrijdag worden opge- BIBLIOTHEEK De gebruikelijke openingstijden van de r.k. bibliotheek aan de Noordbuurtse- weg, op donderdag komen deze week te vervallen. Staatssecretaris Westerhout zei in zijn verdediging van het wetsontwerp dankbaar te zijn voor de positieve be nadering door sommige Kamerleden, „al was die vanzelfsprekend niet zon der kritiek". Hij had het wetsontwerp moeten afwegen naar verdiensten en zwak heden; „de voordelen acht ik nog steeds groter dan de nadelen. De ac- cute ruimtenood van Leiden vergde voortgang van dit wetsontwerp. De ruimtenood in de Leidse agglomeratie is alleen op te lossen, als we kijken over de grenzen van de betreffende gemeenten heen." De staatssecretaris wees erop, dat bij de studie door G.S. de plaats van Leiderdorp en van Zoeterwoude in het geheel van de Leidse agglomeratie be keken dient te worden. Smallenbroeks „grote dag De heer Smallenbroek, minis ter van binnenlandse zaken, was gistermiddag met het verdedi gen van gemeentelijke herinde ling op Walcheren minder ge lukkig dan. zijn staatssecretaris Westerhout. Er was nogal wat tegenstand. Men had er hier en daar zelfs wel een jaar of vier voor over om tot een nieuw wets ontwerp te komen. Niettemin vond de minister het gisteren in de Eerste Ka mér „een grote dag", welhaast een „historisch moment" in de ontwikkeling van de gedachtenj gang van vele Kamerleden ten opzichte van grenswijzigingen. Dit valt volgens hem toe te jui chen. Blijkbaar doelde de heer Smallenbroek op de brede kijk over de enge grenzen heen. Om trent Leiden liggen helaas de horizonten niet zo wijd. De mi nister zou, naar onze smaak, hier weinig, redenen tot juichen heb ben. Maar over deze smaak valt te twisten. RECTIFICATIE In het artikel over de Peugeot ln de Leidse Courant van jl. maandag werd abusievelijk vermeld dat de prijs is 8 580,00. Dit moet zijn 8 180,-. HANDJEVOL SENATOREN Tegenover een volle publieke tribune, waarop zich o.m. burgemeester Van der Willigen, de secretaris en enkele wethouders van Leiden, alsmede bur gemeester Gallas van Leiderdorp en leden van het gemeentebestuur bevon den. stond een handjevol senatoren, die voor dit omstreden wetsontwerp geen hoofdelijke stemming" nodig acht ten. Om half zes werd een einde ge maakt aan eventuele verdere Leidse perspectieven. VERDACHTE WILDE ONSCHULD BEWIJZEN In tegenstelling tot voornoemde stu dent gaf een 27-jarige gezinsverzorgsfer uit Voorschoten te kennen, dat ze on schuldig was aan het haar ten laste ge- Ipgde feit, Zy gaf toe, dat zy destijds inderdaad mei haar auto op de Leidse- ueg schuinslinks was weggereden om vervolgens te gaan keren met als ge volg, dat een achteropkomende auto te gen de hare opbotste, maar de botsing j was niet haar schuld. „Hij kwam met i grote snelheid uit de verderop gelegen bocht en als iiij mpt normale snelheid had gereden zou ik tijdig genoeg ge keerd zijn en was er dus niets gebeurd", legde zij de kantonrechter als bewijs van haar onschuld voor. „Zy ging draaien toen die auto nog maar ongeveer 10 meter van haar van daan was en een botsing dus door de be stuurder niet meer voorkomen kon wor den?". vertelden de getuigen onder meer. Zij vonden, dat de snelheid van die an dere auto niet abnormaal hoog was ge weest. „En de door verdachte bedoelde bocht ligt bovendien ruim 100 meter vanaf het punt waar zij ging keren en zij had die auto dus tijdig kunnen zien aankomen", kon de rechter hier nog aan toevoegen. Verdachtes raadsman weet de schuld eveneens aan de tegen partij omdat die z.i. inderdaad te hard had gereden, „Mijn cliënte werd hierdoor volkomen verrast en treft dus geen schuld" vond hij en onthulde nog. qat de l^estuurder van de andere auto al enige malen veroordeeld was wegens te hard ryden. De officier vond, dat de snelheid van de ander er weinig toe deed een laakte verdachtes onvoorzichtige keernjanoeu- vre op zo'n vrij drukke weg. Hij eiste ter correctie 75.boete subs. 15 dagen. Na enige repliek bleek de kantonrech ter bereid te zijn er rekening mee te houden, dat de ander mogelijk te hard had gereden en vonniste hij de gezins verzorgster daarom met 60.subs. 12 dagen. DE LEIDSE KOUS IS NU AF OOR LEIDEN i benauwend keurs- ontplooiing m de kous af. Tien jaar geleden, in mei 1956. begon i de grenswijzigingen en sindsdien koesterde Leiden de ijdele hoop, dat, een rechtvaardige strijd voor eigen mogelijkheden in de toekomst navenante vruchten zou dragen. De volksvertegenwoordi gers hebben begrip voor de redelijke verlangens van Leiden gehad, de gevoelige randgemeenten die de Sleutelstad in e< lijf persen hebben het pleit gewonnen. Een gezont mag immers niet ten koste gaan van stukjes fiere zelfstandigheid. Staatssecretaris Westerhout heeft het spel prima gespeeld. Sedert het aannemen van het wetsontwerp door de Tweede Kamer is hij er heiliger van overtuigd geraakt, dat niet van de ingeslagen weg moest worden afgeweken. De grenzen zijn nu definitief en vooral Leiderdorp is geheel buiten schot gebleven; vooralsnog kan Lei derdorp niet worden gemist voor het opvangen van de Haagse „overloop". Erg plezierig voor Lei derdorp, dat bovendien geen „verboden gebied" voor de Leidenaars is die in eigen stad geen huis kunnen krijgen en (door woningnood gedwongen) Leiderdorps trots en inkomsten vergroten. Zou Leiderdorp (om maar eens iets te noemen) op zijn beurt genegen zijn, bij te spijkeren in de kos ten voor een nieuwe Leidse schouwburg, pers gaan profiteren? DE ZAAK is beklonken, de grenzen liggen vast. Senator Niers brak gistermiddag nog een laatste lans vóór Leidens belangen. Het was inderdaad een laatste lans. Na het wederwoord van de staatssecretaris was ook deze kampioen op hoger niveau verslagen. Hij diende de be windsman niet meer van repliek. Terwijl de hamerslag van Kamervoor zitter Jonkman Leiden opnieuw tot een benarde veste maakte, pakte ook de heer Niers toch nog bedankt voor de genomen moeite zijn tas en biezen. Leiden is nu aan zijn eigen lot overgelaten, maar we mogen geen ogenblik kniezen: er valt aan de eigen boontjes nog ontzet tend veel te doppen voordat de ontwikkeling is stopgezet. En dan zijn er altijd nog intergemeentelijke samenwerking en streekplannen. Wat wil Leiden nog meer! eveneens Leiderdor- In het feestprogramma van de Oegst- geester Oranjevereniging staat een be langrijke wielerwedstrijd vermeld tussen de Leidse Swift Combinatie en de Haag se wielerclub "De Spartaan". Hieraan zullen mper dan 100 renners deelnemen. Het parcours ls gelegen nabij de Lange Voort en biedt door zijn genuanceerd heid alle waarborgen voor een spannend evenement. Bij de profs en amateurs starten te circa 16.00 uur voor de Leidse Swift Combinatie: Gerben Karstens (winnaar Parijs-Tours '65 en etappe-winnaar Tour de France): Plet Bregman (kampioen Nederland nieuwelingen '65): Jac. Beun (kamp. nieuweling '65 Zeeland) Nol Kloosterman: Jan van Amsterdam e.a. Bart Zoet kan helaas niet deelhemen, daar hij uitkomt in de ploeg Pellenaars in de wedstrijd Parijs-Nice. Voor de Haagse club Spartaan rijden o.a. professionals als Jac. Mesters en Henny van Gent en Gijs van Noort (win naar van de ronde van Leiderdorp). De strijd gaat over 30 ronden (60 km.) en wordt vooraf gegaan door coursen voor nieuwelingen en adspiranten. Ook veteranen o.a. de bekende renner Berend Kruit (41 jaar) van L. S. C. zul len een kansje wagen. Standen amateurs eerste klassen Door een misverstand zijn maandag in de Sportbijlage de stanrienlljsten van de eerste klasse A en B niet gepubli ceerd. Omdat vooral de ranglijst van de eerste klasse B. door het verlies van UVS, een flinke wijziging onderging, geven~w(j hier alsnog de standen: EERSTE KLAS A Spartaan DCG JOS WB AFC Purmersteijn Zilvermeeuwer Hillegom HRC Alkm, Boys OSV UW 5 11 11— 6 8 14—18 7 5 11—22 11 2 939 EERSTE KLAS B svw Neptunus UVS Vlisslngen cw DCV Gouda De Musschen Unitas Overmaas Papendrecht VUC 10 2 4 4 10 2 1 7 5 14—16 15—17 13—24 10—16 17—25 10 1 3 6 5 8—17 Forensentreinen rijden morgen niet Door het nagenoeg wegvallen van toegevoegde treinen in de spitsuren zullen morgen in de ochtend- en na- middagspits een aantal reizigerstreinen worden opgeheven, Omdat niet alle werknemers morgen vrij zullen zijn en gebruik zullen moeten maken van de trein om hun werk te bereiken, volgt hier een overzicht van die trei nen. die vervallen. Niet zullen rijden de treinen, die op werkdagen uit Leiden vertrekken in de richting Den Haag om 6.01, 6.54, 7.40, 9.11, 17.10 en 18.00 uur. Vanuit Den Haag richting Leiden komen te vervallen de treinen van 16.45, 17.20 (vertr. te Rotterdam 16.53) en 18.19 uur (vertr. te Rotterdam 17.54 uur). Van de treinen, die uit Leiden rich ting Alphen aan den Rijn vertrekken komen te vervallen de treinen van 16.43 en 18.11 uur, terwijl vanuit Al phen geen treinen om 9.35 17.38 uur zullen vertrekken naar Leiden. Ook een groot aantal treinen van en naar Alphen aan den Rijn op de «lijn Alphen aan den Rijn - Gouda komt te vervallen. Niet zullen rijden de forensentreinen uit Alphen aan den Rijn van 7.02, 8.06, 8.58, 14.02, 16.02, 16.58, 18.09 en 19.02 uur. Vanuit Gouda gaan geen treinen in de richting Alphen om 6.39, 7.33, 8.33, 13.33, 16.33, 17.22, 17.44 en 18.33 uur. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Anna Petronella d.v. H. W. Kortekaas en A. M. van Diemen; Michel z.v. M. Ciere en H. G. de Boer; Marco Wilhelmus Antonius z.v. W. A. Copier en C. J. den Hartog; Astrid d.v. F. v. Eist en H. C. van der Spek; Sandra d.v. R. Teeuwen en A. H. Lubbers. Gehuwd: W. Boonekamp met J. Mole naar: F. H. Olthuis met J. W. van Baar- le. 0 Overleden: A. Bakker 73 jaar, man; A. Gerritsen 88 jaar, man; J. J. v.d. Pot 84 jaar, man; H. Valk 32 jaar man; H. C. M. Schrijver 54 jaar. man; J. H. Doorn 55 jaar, wed. van K. Hoogendljk; R. A. Skibinsky 39 jaar, zoon; J. A. Bouwman 72 jaar. man, C. J. van Doorn 72 jaar, man; H. P. C. Pieterse 28 jaar, zoon; C. Wassenaar 62 jaar, man; E. I. D. Bakker 3 weken, dochter. Musea De Lakenhal: Dag. 10-4 uur: zondags 1-4 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks van 10-5 uur, zondags 1-5 uur. Legermuseum (Pesthuislaan): Met uit zondering van zaterdag van 9-5 uur (zondags 1-5 uur). Tentoonstellingen Galerie Cartouche, Lange Brug 67 Expositie Rein Dool en Thom Ge- raedts. Gedurende maart. Dag. 2-5 uur, wo. en vr. ook 7-9 uur. De Lakenhal, Oude Singel 28 Ten toonstelling litho's van Kokoschka. Tot 18 april. Open 10-16 uur, znd. 13-16 uur. Restaurant „De Ruif" Jan Vossen- steeg 59. Tot 12 maart: May Hobijn- Roth exposeert poppen en wandkleden. Open: dag. 10-20 uur, vrij-za-zo: 20-24 Zangkoor St. Lodewijk viert koperen feest I Twaalfeneenhalf jaar geleden b«- sloot pastoor-deken M. A. Jansen thans bisschop van Rotterdam tot de oprichting van een zangkoor aan de St. Lodewijkparochie. De kerke lijke plechtigheden waren tot dan toe van muzikale opluistering verstoken gebleven en de deken vond, dat daarin verandering moest komen. Met het Petruskoor werd een gentleman* agreement gesloten en een stuk of elf zangers vonden de weg naar de Lode wijk om er een koor te beginnen. Onder hen bevond zich ook de heer A. J. van Mil, die thans zijn koperen feest als vice-voorzitter van het koor Het koor. dat sinds Pinksteren 1965 bij feestelijkheden wordt geassisteerd door dames-sopranen en -alten, gaat het koperen feest op zondag 13 maart a.s. vieren. Om half negen des och tends draagt de voorzitter van het koor, deken W. P. M. Haring, tot in tentie van de leden van het zangkoor J een plechtige H. Mis op. Het koor zingt dan de Missa Brevis van Jan j Nieland voor mannenkoor. Na de H. Mis speelt de organist een Bourrée I j uit een orgelconcert van G. F. Han- 1 del. Men verwacht ook in de loop van i de morgen de komst van de oprichter van het koor, mgr. M. A. Jansen. PAUZE APPELTJE VAN ORANJE De sinaasappel, in het Frans „orange" genaamd, is het die kleur en smaak geeft aan ons Nederlands volksbestaan. Geen ander volk ter wereld heeft een eigen kleur, en dan nog wel zo'n fleu rige en geurige kleur als het oranje van de Spaanse zuidvrucht die Piet i Hein buit maakte als „appeltjes van oranje". René van Chalon heeft in 1544, toen hij het prinsdom Orange in Zuid- Frankrijk vermaakte aan zijn neef Willem van Nassau, er niet van ge droomd, dat zijn erfenis de nationale erfenis van Nederland zou worden. „Het is Oranje, het blijf Oranje". Mor- gen bloost het land feestelijk in oran- j je, nu een van Piet Heins „appeltjes" in bruidstooi is. Ons koningschap is er een „bij de gratie Gods". Vijfmaal hebben wij het een tijdje zonder Oranje moeten doen. Dat waren waarachtig niet de beste tijden voor Nederland! Verheugen we ons in die „gratie Gods", die ook onze gracieuze Beatrix en haar man wordt toegebeden. LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Les enfants du Paradis, (verhoogde prijzen), (volw.) Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur. Zondag: 2.30 en 8.00 uur. Lido: De onsterfelijke vrouw (She) (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Shenandoa, (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4,45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Huwelijk in Italiaanse stijl (geprol.), 18 jaar. Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: The Sound of Music, (geprol.). Alle leeftijden. Dagelijks: 2,00 en 8.00 uur. Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uur. Rex: Jamês Bond contra dr. No. (geprol.) volw. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Datum - Plaats - Organisator Maart 12 - Wassenaar - Raket '65 Maart 20 - Lisse - Spartaan Maart 26 - Leiderdorp - Bataven April 16 - Den Haag - Olympia '48 April - 23 - Rotterdam - Hollandia M^i 7 - Den Haag - L.D.A. Mei 7 - Lisse - Spartaan De lieer M. Zonderop - oud-s por tred. L.C. - krijgt Dr. Coopsbeker De oud-sportredacteur van De Leidse Courant, de heer M. Zonderop, die vijf jaar geleden wegens het bereiken van de j pensioengerechtigde leeftijd gepensio neerd werd, doch tot heden een sterke relatie met ons blad behield als zeilme- dewerker, zal dinsdag 29 maart op de jaarvergadering van de kon. watersport vereniging "De Kaag" voor een jaar in bezit komen van de Dr. Cooperbelcer. Het bestuur van "De Kaag" heeft daartoe besloten vanwege de grote ver-1 diensten van de heer Zonderop voor de i vereniging. Niet alleen verzorgde hij ge durende vele jaren tot volle tevreden heid de verslaggeving bij iedere wed strijd, weer of geen weer was hij aan wezig doch hij was ook steeds een ui terst waardevolle hulp'voor het wed strijdcomité. De jaarvergadering, waarop ook het insigne voor 25-jarig lidmaatschap zal worden uitgereikt aan 22 leden, wordt gehouden in café-rest. "Boslust" te Den Haag. TAFELTENNIS COMPETITIE TAFELTENNIS VOOR BEDRIJVEN De standen in de bedrijfscompetitie tafeltennis zijn per 1 maart: le klasse: 1. Stadhuis 1069 pnt; 2. GGV 1066; 3. F. 188 10—64; 4 A.B.N. 10—62; 5. R.T.C. 10—38; 6. Rota 10— 27; 7. Mebo 10—24. 2e klasse: 1. Durisol 12—92; 2. GGV 2 12—82; 3. F. 188 3 11—67; 4. Stad huis 2 12—60; 5. A.B.N. 2 12—55; 6. F. 188 2 11—48; 7. GGV 3 12—37; 8. Zaalberg 1226. 3e klasse: 1. RTC 2 12—92; 2. Rota 2 11—70; 3. Mebo 2 11—66; 4. Duriaol 2 12—65; 5. GGV 4 12—55; 6. F 188 4 12—40; 7. Stadhuis 3 12—36; 8. Zaal berg 2 12—36. 4e klasse: 1. F. 188 5 14—107; 2. ABN 3 14—92; 3. Mebo 3 14—86; 4. GGV 5 12—80: 5. F. 188 6 14—68; 6. Zaalberg 3 1359; 7. Mebo 4 1346; 8. Durisol 3 1335; 9. Zaalberg 4 12 9. Totale stand voor wisselbokaal: 1. ABN. 69.6 pnt; 2. F. 188 65.6; 3. RTC 65; 4. Durisol 64;' 5. GGV 64; 6. Mebo 55.5; 7. Stadhuis 55; 8. Rota 48.5; 9. Zaalberg 32.5. Voor de tiende en tevens voorlaat ste ronde van het LSB-kampioenschap heeft de loting de volgende combina ties opgeleverd: Groep I; C. C. BergJ. J. Piket; R. A. G. de GraaftP. de Jong; Ch. v. d. BoschJ. v. Harten; A. v. d. Berg— S. A. v. Gemeren; W. de HaasW. Donker; H. Verbergmr. ir. J. Wes- tra; A. SmitG. W. de Jeu. De stand in deze groep luidt in de hoogste regionen als volgt: 1. J. J. Piket 7' 2. R. A. G. de Graaff 7; 3. Ch. v. d. Bosch 6' 4. t.m. 6. C. C. Berg, A, v. d. Berg en P. de Jong 6. Groep II: A. KohlbeckH. Kooy; P. LodderA. A. Schuering; A. Mün- ninghoffW. Rosdorff; A. Bonefaas C. Barendse; Th. P. v. d. Berg—F. Te- leng. De starid aan de kop; 1. H. Kooy 6; 2. t.m. 4. P. Lodder, A. A. Schuering, A. Kohlbeck 5; 5. A: Münninghoff 4' 2. Groep III: P. J. PiketA. Geyer; Drs. B. H. GerritsenD. Meiboom; D. J. de LaafC. J. Verbiest; L. F. Meyer K. W. v. d. Willik; L. KarssenA. J. v. Velzen; F. SchmidtR. M. Duin. De stand aan de kop: 1. t.m. 3. A. Geyer, D. Meiboom, P. J. Piket 4Vi. Mei 7 - Lisse - Spartaan Mei 8 - Leiden - Bataven Mei 19 - Leiden - Holland Mei 21 - Leiden - Nieuw Brunhilde Mei 21 - Leiden - Nieuw Brunhilde Mei 30 - Leiden - Sportief Mei 30 - Leiden - Holland Juni 4 - Den Haag - Celebes Juni 4 - Den Haag - Celebes Juni 11 - Lisse - Spartaan Juni 11 - Lisse - Spartaan Juni 19 - Leiden - Sportief Juni 25 - Lisse - Spartaan Juni 25 - Den Haag - Sparta Juni 26 - Lisse - Spartaan Juni 26 -^Rotterdam - ALO Juli 2 - Rotterdam - ALO Juli 3 - Leiden - Holland Augustus 20 - Rijswijk - Trekvogels Augustus 20 - Rijswijk - Trekvogels Augustus 21 - Den Haag - V L Augustus 27 - Rijswijk - Meeuwen Augustus 27 - Rijswijk - Meeuwen September 3 - Leiden - Holland September 3 - Rotterdam - Minerva September 4 - Leiden - Bataven September 10 - Delft - A.V. '40 September 10 - Delft - A.V. '40 September 18 - Lisse - Spartaan September 24 - Den Haag - Olympia '48 September 24 - Den Haag - Olympia '48 TOELICHTING: Jeugdc. jeugdcompetitie MCD meisjes C ?n D MAB -- T" Zuid-Hollandse veldloopkampioensch. Keukenhofcross 20 km. wegwedstrijd Jeugdc. MCD Sios-Bataven Jeugdc. MAB Sportief Jeugdc. JCD Sios Jeugd JCD Spart. I en II, Hollland I en II, Bataven Jeugdc. MCD Spartaan I en II, Raket I en II, Sportief Jubileum trialmeet Om de goude spike" Jeugdc. MAB Nw. Brunh.. Raket Jeugdc. MCD N. Brunh.. Raket, Fataven Jeugdc. MAB Sportief, Bat. Spart., Sios Jeugdc. JHK1. Holland, Spartaan Jeugdc. MAB Raket Jeugdc. JCD Bataven, Sios. Jeugdc. JAB Spartaan, Holland. Bataven Jeugdc. JCD Spartaan, Holland Baanwedstrijden Jeugdc. JCD Spart., Sport., «Bat., Nw. Br. Jeugdc. MCD Sportief, Sios," Spartaan Nat. Invitatiewedstrijden Jeugdc. JHK1. Spartaan, Holland Jeugdc. MCD Raket, Nw. Brunhilde Z.-Hseniorenkampioenschappen Jeugdc. JAB Bataven, Spartaan Jeugdc. JCD Bataven, Spartaan, Holland Jeugdc. JHK1. Spartaan. Holland Jeugdc. MAB Raket. Nw. Brunhilde Jeugdc. MCD Raket. Sportief, Nw. Brunh Meerkampen Senioren Jeugdc. MAB Sios Jeugdc. JAB Bataven, Holland Jeugdc. JAB Holland, Spartaan Jeugdc. JCD Sios Meerkampen Jeugdc. MAB Bataven, Sios, Spartaan Jeugdc. MCD Spartaan, Sios, Bataven PUNT JAB JCD JHK1. - meisjes A jongens A jongens C jongens Hoofdklasse Aan elke jeugdcompetitiewedstrijd ne men 6 verenigingen deel. In bovenstaand overzicht zijn echter alleen de betrokken verenigingen van de afdeling Leiden vermeld. Betaling Abonnementsgeld P E R GIR 0 Abonnees die het abonnementsgeld per giro wensen te betalen, svorden verzocht dit vóór de aanvang van het betreffende kwartaal te doen op onze postrekening no. 1 0 3 0 0 3. De abonnementsprijzen zijn vanaf 1 januari 1966: per maand 3.75 per kwartaal 11.30 per kwartaal per post 11.80 AUTOMATISCHE GIRERING Het bespaart U tijd en moeite indien U automatisch de betaling van uw abonnementsgeld door de Girodienst laat overschrijven. Op aanvraag zen den wij U gaarne een 0 f 'rachtformulier toe." De Leidse Courant - Abonnementen Administratie U had het me wel onmiddellijk kun nen zeggen, dat het om overwerk ging, toen u me vroeg of ik vanavond KORRELTJE Gij wilt meer schijnen dan ge zijt? 't Zal op den duur niet gaan? Geen mens toch kan 'n lapge tijd Steeds op z'n tenen staan! MARKTBERICHTEN ROELOFARENDSVEEN, 8 maart. Bloemen Anemonen 51-75, Freesia's 6D-1.25, Irissen: Wedgewood 1.40-1.90, Blauwe druifjes 26-36, Narcissen: For- tuna 47-51, Carlton 52-63, L. Koster 49-52, Wrestler 50-63, King Alfred 52- 70, Pionier 46-47, Narcissen koude bak 30-45, id. natuur '23-34, Tulpen: Lustige Witwe 47-87, Br. Star 28-42, Purperen Copland 70-79, Preludium 46-65, Apel doorn 89-1.25. Rose Copland 70-96, Golden Eddy 74-96, White Sail 60-85, Gudosnick 71-98, Sulphur Cloud 66- 83, Roland 70-75. v.d. Eerden 60-90. Beatrix 1.03-1.05, Golden Harvest 67- 82, Prominence 1.24-1.28, Bellona 63- 77, Edith Eddy 58-70, Bruno Walter 1.05-1.11. Carara 88-1.12, Karei Door man 74-1, Queen Elisabeth 90-1.01, Olaf 80-1.02, Emmy Peek 94-1.21, Gen de Wet 69-71. Prunus 77-95, China Pink 77-91, Beauty of Volendam 90- 1.15, Paris 88-92, dubbele tulpen 60- 93, tulpen gemengd 80-91 p. bos, Am. anjers 15-38 p. st. SCHEEPSBERICHTEN Grote vaart: ACTEON 12 maart te Leaxjt verwacht 8 maart 30 Z Minde- nao naar Lea; AEGIS 7 maart van Nassau naar Houston; ALAMAK 7 maart 420 zzw Kaap Race naar Bey routh; ALCHIBA 8 maart 203 nw Aden naar Kuwait; ANDA 28 maart van Aheim naar Duisburg; CALAMA- RES 7 maart 60 z Miami naar Charles ton; HEEMSKERK 6 maart te Bom bay; ORANJE NASSAU 8 maart van Kingston naar Cowes Roads; VITREA 8 maart te Porto Miranda verwacht; WILLEMSTAD 7 maart 160 nno Ma deira naar Southampton.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4