Jo de Roo deed het Belgische wielerkeizerrijk wankelen Vliegende brigade van de Pel in actie LIVERPOOL VERWACHT NU WEER VEEL VAN EVERTON rik van looy door jury veroordeeld AAD KOREN WERD NODE IN ZWAK OPTREDEND UVS GEMIST SPORTBIJLAGE VAN „DE LEIDSE COURANT" MAANDAG 1 MAART 1966 LONDEN De meeete aandacht ging zaterdag op de Britse eilanden oit naar de achtste finales van het toernooi om de F.A.-Cup. De grootste eer komt het uit de derde divisie afkomstige Hall City toe, dat zich door overwinning van 3—0 op FC Sonthport een plaats bij de laatste acht veroverde. Ook Shrewsbury Town, dat eveneens in de derde divisie speelt, kan terugzien op een geslaagd bekeravontuur. Weliswaar verloor het met 82 van Chelsea, maar de manier waarop Shrewsbury tegenstand bood, ontlokte aan de 50.000 op Stamford Bridge aanwezige toeschouwers menig maal applaus. De „darlings van Londen" hadden kennelijk de zware beslissings wedstrijd tegen AC Milan in het toer nooi om de Europese beker voor jaar beurssteden nog in de benen. De enige speler, die niveau bereikte was binnen- speler Barry Bridges, die tweemaal scoorde. Peter Broadbent maakte even- zovele malen gelijk, alvorens George Graham eindelijk de winnende treffer Uet aantekenen. In Liverpool blijft de belangstelling voor voetbal enorm Nu leider Liverpool voor de Engelse Cup is uitgeschakeld, verwacht de Beatles-stad heldhaftige daden van zijn andere topclub: Everton. Welnu, het op bezoek zijnde Coventry City, derde in de tweede divisie, kreeg geen enkele kans: Temple, Scott en Pickering zorgden voor een 3O-eind stand. Niet minder dan 60.000 toeschou wers waren daarvan in het Goodison Park getuigen. Tottenham Hotspur ia duidelijk de glans van enkele Jaren terug kwijt. Tegen de finalist van 1964, Preston North End, werden de eens zo roem ruchte Spurs met 21 uitgeschakeld. Bartjes pappa door Maarn in zonnetje gezet (Van onze sportredacti MAARN „Waar is de pappa van Bartje nou". Deze spontane kreet uit de mond van een vierjarig jon getje uit Maam op de dag dat hij met tienduizenden Nederlanders de geweldige prestaties van onze schaatsers volgde, is er oorzaak van geweest, dat zaterdagmiddag in Maarn een huldiging op touw was gezet voor onze schaatscoach Anton Hulskes. Want Kees Verkerk, Ard Schenk en al die andere Nederland se troeven had men wel op de t.v. gezien, maar in de woonplaats van Anton Huiskes voelde men het al tijd nog als een gemis dat him dorpsgenoot op die .hoogtijdagen niet zo in het zonnetje was komen te staan. Dat wilde men zaterdag middag eens goed maken en daar om organiseerde het .amboers- en pijperkorps „Klein maar Dapper" uit Maarn een speciale huldiging voor Anton Huiskes. Uit geheel Nederland was men naar dit anders zr rustige dorp gekomen. Voor het raadhuis was het dan ook geruime tijd een drukte van belang. Alle sportverenigingen hadden zich achter „Klein maar Dapper" ge schaard en op de trottoirs stonden duizenden mensen het gezin Huis kes, dat in een open calèche in de stoet een plaats had gevonden, har telijk toe te Juichen. Natuurlijk was er voor de ijsclub „De Kom" uit Maarsbergen, waarvan Huiskes la ter op de dag tot erevoorzitter werd benoemd, een speciaal plaatsje ach ter Anton Huiskes vrijgehouden. Op het bordes van het raadhuis vond mede dank zij het heerlijke lenteweer een spontane huldiging plaats. De voorzitter van het tam boer- en pijperkorps, de heer W. M. Bouman, bood namens alle sport verenigingen en de organisatoren Anton Huiskes een autoradio aan, terwijl burgemeester mr. G. A. W. O. baron van Hemert tot Dingshof niet met iets stoffelijks de waarde ring van het college voor het werk van Anton Huiskes wilde kenbaar maken. Hij bood de familie Huiskes een receptie op het raadhuis aan, waar iedereen van harte welkom Maar voordat deze ongedwongen receptie, de drukst bezochte die ooit op het raadhuis te Maam is ge houden, begon, bedankte Anton Huiskes zijn dorpsgenoten voor deze spontane huldiging: „Ik zal het kort houden, want mijn woorden worden meestal toch verkeerd uitgelegd. In ieder geval bedankt voor alles", zei de zaterdag ook jarige Anton Huis kes. En toen de jeugd van Maam nog gehoord had dat mevrouw Huiskes komende week op de scho len zal trakteren, klonk voordat „Klein maar Dapper" het sein gaf om af te marcheren, enthousiast uit honderden kelen het .Lang zal hij ran een langdurige ziekte langza merhand herstellende Jimmy Greaves de voor Tottenham de score, maar Dawson en Hannington velden het von nis over de zwartwitte Londenee for- Wolverhampton Wanderers, onder de bijnaam „Wolves" een vijftal jaren ge leden tot schitterende prestaties in staat, wilde tegen het op bezoek zijnde Man chester United kennelijk nog eens tonen wat het waard is. Binnen twintig minu ten had Peter Knowles met twee tref fers de kampioenen op een 20-achter- stand gezet. De Mancunians bewezen, vier dagen voor het belangrijke Europa- Cupduel tegen Benfica in Lissabon, dat de vorm er wel degelijk Is Twee goals de Schotse meester Denis Law, en van David Herd en George Best brachten Manchester de verdiende 42- Stadgenoot Manchester City zal het niet tot de laatste acht brengen. Welis waar werd op eigen terrein een op zich verdienstelijk gelijkspel (22) tegen het sterke Leicester City bevochten, de kansen van Manchester City voor de replay worden bijzonder gering aangeslagen. De 55.000 toeschouwers zagen Houng tweemaal voor de City scoren, maar Sinclair en Gibson even- zovele malen gelijkmaken. Hoe groot de belangstelling voor de acht cupwedstrij den wel was bleek uit het aantal toe schouwers: 377.000. De uitslagen lulden; Chelsea—Shrewsbury 3—2. Everton—Co ventry C 3—0. Huddersfleld T—Sheffield W 1—2. Hull C—Southport 2—0, Manches ter CBlackburn R 2—2. Preston NE Tottenham H 21 Wolverhampton W Manchester U 21 Eerste divisie: ArsenalBlackpool 00. Newcastle USunderland 20. Northamp ton T—Leeds Un 2—1. West Ham U—Aston Beigie Anderlecht leidt met 39 punten uit 23 wedstrijden, op de tweede plaats ge volgd door Standard en Beerschot met elk 32 punten uit eveneens 23 wedstrij den; St.-Truiden is vierde met 30 uit 22. De laatste twee plaatsen worden inge nomen door Berchem Sport en CS Brug ge met resp. 13 en 12 punten uit 21 en 23 wedstrijden. De uitslagen van de wedstrijden ge speeld in de eerste divisie van de Bel gische competitie luiden: La GantoiseAnderlecht 2—2. Daring Raching White 00, AntwerpBerchem 30, BeerschotPC Luik 32, CS Brugge FC Mechelen 0n Beeringen 40 Ko Prins (links) in een stug duel met Sloenen (Van onze sportredacteur) GENT. In het zonovergoten Gentse Zuiderpark vloekten dui zenden Belgen om wat ze zelf „een smadelijke nederlaag" noemden. Verpletterend was het. Bijna niet te verteren. Een serie nationale vedetten had zich in de openings koers, die „Omloop van Het Volk" heette, laten wegzetten als kleine jongens door Jo de Roo, snel en sluw als geen ander, één van de vrijbuiters uit Pellenaars' vliegen de brigade. Zelfs hij die als wielerkeizer door het leven gaat, moest deze afstraffing onder gaan. En dat vonden de Belgen toch wel al te bar. Hun achting voor Jo de Roo steeg er overigens door en dat deed Kees Pellenaars zichtbaar sier. Enkele minuten na het verwerken van de enor me teleurstelling, schakelden die duizen den mopperende mensen over op het ju belen van de de winnaar, Jo de Roo. Zij gilden van plezier toen Pellenaars in een gekke bui de enorme bloemenhul de in „v"-vorm om zijn nek hing en als een sandwichman over het parcours pa radeerde. De ellende bleek voor een groot deel verdwenen enkwam in al le hevigheid terug bij het bekendmaken van de jilry-uitslag: Rik van Looy ge declasseerd wegens onregelmatighe den in de sprint. Hij. de grote Rik, had met zijn ellebogen Joske Spruyt alle kans ontnomen hem te kloppen. Zenuw achtige Belgen spraken over de „on dergang van het keizerrijk" en „de troon wankelt". Ze concludeerden uit de nederlaag van hun top-remmer een na derende einde en gaven met indianen- kreten uiting aan hun gevoelens. Boven al het kabaal brulde Huub Zil verberg zijn vreugde uit. Het is gelukt!.. Het is gelukt!. Hij was wat trots op de perfecte wijze waarop hij de strategie die de „Pel" hem ingefluisterd had. had uitgewerkt. Bij de terugkomst in Munks- wal, viel Jo de Roo uit de kop groep van 20 door een lekke band. Het wiel was gauw gestoken en Pelle naars wilde een actie ondernemen om Zilverberg te laten wachten. „Nee", schudde de donkere Zeeuw toen zijn ploegleider hem van zijn plan in kennis stelde (en dat leverde 500 francs boete op) Lee Roo ging er alleen vandoor. Pellenaars jakkerde naar voren en maakte Zilverberg duidelijk dat de vaart geremd diende te worden. Ook straks, op 't beslissende moment. En krachtpatser Zilverberg die zich in z'n nieuwe pak opperbest voelde, kweet zich voortreffelijk van z'n taak. 't Ge zelschap maakte zich op voor 'n grootse finale. Ook het publiek, want met cracks als Van Coningsloo, De Roo, Merckx, Bocklant, Godefroot en Van Looy viel een sensationele eindsprint te beleven. Jo de Roo liet het niet zover komen. Hij kwam van achteren oprukken, passeer- Oerard Désar poogt met zonder succes. Aanval krachteloos door traag en slordig combineren de alle rivalen en kon dertig meter voor de streep zijn handen al triomferend om hoog steken. Niemand bleek in staat de ze rush naar de overwinning te stuiten. 1. Jo de Roo de 213 kilometer in 5 ir en 10 minuten; 2. Walter Gode froot (Bel.); 3. Eddy Merckx (Bel.) 4. Jos Spruyt (Bel.); 5. Willy Plankaert (Belg); 6. Herman van Springel (Belg); 7. Frans Verbeeck (Belg) 8. André Plan kaert (Belg); 9. Noel Foré (Belg); 10. Willy Blocklandt (Belg); 11. Huub Zil verberg (Ned.); 20. Rik van Looy (Belg) allen in dezelfde tijd als De Roo; 26. Rik Wouters (Ned.) op 5.40; 32. Jos van der Vleuten (Ned.); 33. Gerben Kars tens (Ned.) beiden in dezelfde tijd als Wouters; 35. Jan Hugens (Ned.) op 9.15; Bart Zoet ('Nèd.') z.t.; 38. Leo Knopp (Ned.) op 9,30; 42. Kees van Espèn (Ned), z.t.;' Pfet "Rentmeester (Ned.) z.t.; 78. Henk Nijdam (Ned.) op 9.52. JO DE ROO Prachtige start in nieuw Met lege handen is UVS gisteren uit Gouda in de Sleutelstad teruggekeerd. Gouda, de club men zal het zich stellig her inneren die UVS in het begin van de competitie na een serie indrukwekkende overwinningen met beide benen op de grond zette middels een 40 overwinning, heeft het dus weer gepresteerd. Het door de Leidenaars gevreesde speltype, de lange trappen door het centrum hebben hun waarde weer bewezen, hoewel gezegd mag worden, dat het de blauwwitten bepaald niet heeft meegezeten. Het vooral voor deze wedstrijd zo psychologisch kwetsbare UVS kreeg vrijdag de onheilstijding, dat Aad Koren aan zijn militaire brits gekluisterd was wegens griep. Dat was een tegenvaller van formaat, wellicht zelfs van funeste invloed, want de opname van Rol in het elftal en het plaatsen van Lardé op de halfplaats bleek een aanzienlijke verzwakking. Vooral waar het de opbouw van de aanvallen betrof. Rol een talentrijke speler, die enige maanden geleden nog als rechtsbuiten in het vierde elftal speelde deed hard zijn best op de spilplaats, maar door zijn geringe routine moest Lardé zoveel bijspringen, dat het ten koste ging van zijn taak als verbin dingsman. En een goed schakelspeler was hard nodig, omdat Kante been wegens militaire dienst eveneens niet beschikbaar was. Aanval krachteloos door traag en slordig combineren Voor UVS zijn deze absenties fnui kend geweest, want Désar, goed door Witteman, maar zwak door Teske ge steund, kon het onmogelijk alleen af tegen de robuuste en resoluut ingrij pende Goudse verdediging. Ronduit teleurstellend speelden de beide Leid- se vleugelspelers. Thoeng had een off-day en was zelden in staat Désar van een voorzet te bedienen en Van Schooten had zijn meester gevonden in De Vries. Voeg daarbij dat oi wegend te traag, dikwijls slordig omslachtig gecombineerd werd, dan is daarmee goeddeels verklaard om UVS gisteren niet in staat doelpunten te maken. Gouds initiatief De overwinning kwam Gouda ten volle toe. De gevaarlijkste' momenten waren ook overwegend voor het doel van Vermeer. Het grootste gedeelte van de eerste helft was het initiatief aan de Goudenaars, die met harde, doch niet altijd goed gerichte schoten de Leidse veste onder vuur namen. Nadat Willemse met een keihard schot Vermeer tot een prachtige redding had gedwongen deed UVS iets terug in de vorm van een misser van Thoeng. De donkere rechtsbuiten kreeg van Désar een uitstekende kans, doch zijn schot afgevuurd van 2 meter voor het doel kwam halverwege de cor- nervlag terecht. Beter deed even later Beter spel Gevaarloze Feijenoord bleef uit Spartanen tegen muur De wijzigingen in de voor- De 58e minuut is Sparta in 'n uitverkocht Go Ahead- hoede van DWS hebben wel tegen Willem n noodlottig stadion heeft Feijenoord zijn Carlos had tot meer doelpunten geleid geworden. Op dat moment hoge plaats op de ranglijst stelde de defensie dan de Amsterdammers de mengde Lazeroms zich in niet waar kunnen maken. een duel tussen Eykenbroek Wei won het met 21, maar Mettes op een manier, vooral na rust toen Carlos had Geen geluk Rommelige Heracles er zin in voor PSV wedstrijd in de lift De Braziliaanse Telstarspeler PSV heeft tegen Ajax wei- DOS en MVV bewezen dui- Het streekduel tussen He in- Hij nig geluk gehad. De Eind- delijk dat zij een elftal be- ractes en FC Twente heeft Elink- hovenaren demonstreerden zitten dat hard tegen de vrijwel voortdurend op een laatste tijd gewend maar beter spel is ei' tegen GVAV niet uitgekomen. Vooral Lenz was als rechts buiten bepaald zwak. Overigens werden de aan vallen van de stadionbewo ners wel aardig opgezet, maar vooral in de eerste helft ontbraken de afmakers. De openingstreffer kwam van de voet van Boogaard, maar tegen de verhouding In de' yoordAlregërtoJé- - GVAV speelde te traag f want kon Kooistra dank zij een in het bezjt verdedigingsfout de stand bleven gelijk maken. de heer Dorpmans Feijenoord met 10 de lei had in de derde treffer voerders, maar desondanks kennelijk met de gedachte komen verdiend groot aandeel. Telstar te ding had dank zij een ver heeft met volle inzet voor de Amsterdammers ge- verontwaardiging bij Spar- bijna mis met de Rotter- Utrechters tanen en toeschouwei's, die dammers. Slechs ten koste hun optreden. Luyten ging het de zege gespeeld. De flatteerde uitslag kon voor- zonder steunpilaar Haenen de juiste beloning mat in al tot stand komen, omdat aantreden onder deze vrije trap voor de thuis club hadden verwacht, om dat Mettes juist veel vrije trappen kon- veel getwijfeld den zij toen stand houden, hoede had Piet Kruiver speelde grotere geestdrift waarmee gunstig de Almeloërs speelden en van hun toch i overtreding had be- goede partij op het midden veld. standigheden HIVHI resultaat was. De Limbur o. onvoldoende wijl de gasten de twee doel- gers speelden vanaf de af- inhoudende aanvalsspel, rijpe kansen die zij kregen trap sterk defensief, waarbij dat zij zich als geen rtipB| capt door gebrek aan steun. Ofschoon de voorhoede ibmek was der de maat bleef de bal ge- desondanks twintig minuten na rust 0—2 De Deventer Dat de door Brooymans be- doelman Van Zoghei werd gehandi- snapte het doel van Elink- lende Ajax-doelman Bals Van der Linden afweek, 2 de hervatting kre- nutte kans tenslotte de zege zelde met uitlopen. doorboring, kreeg enkele malen assisten toen Van Wijk tegen de paal he van paal en lat. waar 'd Pet schoot. Een minuut later door aan zijn zijde treffers ging. was het toch raak: Carlos uitbleven kopte op fraaie wijze in Tegen de (1—0). Telstar toonde ech- kon Cruyff in de Jbe ter teveel vreugde, want vijf- nuut Ajax gemakkelijk steld. 1 zwak begin hadden her voorhoede weinig kracht de Utrechtse Er werd dermate slordig ge- ongeïn teresseerd zich MVV moest het rhouding in uitvallen hebben dankbaar gebruik plaatst gevoetbald, 1 snelle afvroeg of hier twee clubs maakte u't de hoogste afdeling aar het werk waren. Het over- gen de Groningers, bij wie bêtekende maakte dit geval door rechtbuiten Weering de tig seConden later was het voorsprong bezorgen, toen in de verdediging Koeman nog vervelender. Bovendien bal vanuit een „onmoge- 1 prachtige kans beging hierna Timmermans lijke" hoek in kon schieten. Willem II twee grove De totaal verdwenen rust de bal l!et"vallen. :ot tweemaal toe 1 ,r_ de pauze door en leidde toen maar Bosschieter kon Jong- overtredingen, hetgeen bloed niet omspelen. De be^ leiding was voor een offici- süssing viel daarna in drie ele waarschuwing. minuten tijd. Eerst scoorde Van der Loop en vervolgens ^2?® bracht Rensenbrlnk met een 1" Jtlifde diagonaal schot de thuisclub Jf *°J*"d°?? definitief op winti: 3-1. omdat met de Sebleseeerde DWS—GVAV 3—1 (1—1): keerde met deze treffer weer ooi-zaak in de Feijenoordploeg. Pas kon scol minuten voor tijd Elinkwijk wat meer kwam de spanning nog even en kansen. maar er terug, toen Van Zoghei uit wag weinig stootkracht. Drie een strafschop collega Pie- minuten voor het einde be- dat rechtsbuiten Swart met Graafland naar de ver- sliste Carlos de wedstrijd een tweede treffer alle illu sprong veroverde Het werd tot twee doelpunten, kort - de Halverwege de tweede helft de MVV-defensie bij deze achter elkaar gescoord door PSV keerde hoek liet uitvallen 1—2. Go Ahead—FeUenoord 1—?, Telstar—Elinkwijk 3-1 (2-1) doen opgaan 0—2 overrompelende taktiek gemakkelijk gemaakt Morslnk met een kopbal en de Amsterdam- door het tempoloze voetbal door Stapper. FC Twente mers zoveel verwarring in van de DOS-ploeg Het har- probeerde daama vergeefs de Eindhovense achterhoede, de spel van beide teams enige lijn ln het spel te maakte de wedstrijd er niet brengen, teneinde de achter- aantrekkelijker op en voor al In de tweede helft werd stand weg te werken, maar van de voorhoede waarin stopper De Vries opnieuw linksbinnen was ging DOSMVV 22 (12). 6. nauwelijks enig gevaar uit. rook kon het een rommelig geheel. 27 Boogaard 1—9, 38 Kooi- Sparta—Willem 2 0—1 (0—0) (0—1), 10. Luyten 0—1, 65. 5_ Carlc* 1—0, 6. Karhof PSV—Ajax 02 (0—1), 38 Brinkhuls 0—1, 11. Achter- HeraelesFC Twente 2—0 stra 1-1. 70 Van icr Loop u Bwoymans lstMscbop, JtlF ,Va? 1-1. 13. Geel» 3-1. 87. Car- Cruyff 0-1 70 Swart 0-2. I_1- ^f?ère '~3' 53 MOTStalt >-°- 86 0-1. Schcidsrc^ter Dorp- K£»S?S3 W. MM. Bo- Schater Aalbrrcht: SSSrXt yTd^™ 2—1, 73 Rensenbrink 3—1. Scheidsrechter G. van Oos- trom. 11000 toeschouwers. mans; toeschouwers 14.000. toeschouwers. gaerta? 6500 toeschouwer». toeschouwers 18.000. schouwers: 9000. schouwers 10.000 Teske het, toen hij een voorzet uit een corner omhaalde en over de lat prikte. UVS had hiermee in de eerste helft vrijwel alle kansen verbruikt, want tot kort voor de rust, toen Wit teman een verzuimde scoringskans, geboden door Désar, uit te buiten, zette Gouda de Leidse defensie onder zware druk. Overigens zonder doel punten te maken. Open i ngstref f er De doelpunten kwamen pas na de hervatting. Nadat Groenewoud in de eerste minuten Vermeer de bal ont futseld had, maar langs het verlaten doel had geschoten, kwam enige mi nuten later de openingstreffer. Van Schaik plaatste vanaf de zijlijn een vrije trap in de doelmond waar Luxen klaar stond en met zijn hoofd de bal richting net boog. De tegenactie van UVS na deze uit stekende treffer was weinig overtui gend. De Leidse voorwaartsen kwa men doorgaans niet tot het strafschop gebied, want spil De Gruil en de zijnen kregen zonder veel inspanning altijd wel tijdig een voet tussen de slordige en zenuwachtige combinaties. Al met al overtuigend was ook Gouda niet in haar aanvalsacties, maar het grote verschil met het Leidse offen sief was er in gelegen, dat geschoten werd als men een kansje kreeg. Een kansje kreeg bijvoorbeeld linkshalf Van der Werf. toen hij een van de hak van spil Rol afspringende bal kreeg. De Goudse half knalde ineens en van flinke afstand keihard in en trof het, dat doelman Vermeer, totaal verrast, geen actie meer kon nemen. 20 dus en het zou wellicht nog 30 geworden zijn als niet Vermeer goed gereageerd zou hebben op een kogel van De Bruin, die hij waarlijk keurig over de lat werkte. Slotoffensief Het tegenoffensief, dat UVS hierna ontwikkelde leverde helaas geen doel punten op de tijd ontbrak daarvoor ook maar het heeft wellicht toch bij de Leidse aanhang een sprankje hoop voor de toekomst doen leven, want toen de nederlaag eenmaal vast stond begon het wat beter te lopen in het Leidse team. Men toonde strijdlust en een behoorlijke conditie en dat wettigt de hoop, dat spoedig weer de oude vorm hervonden zal zijn. ADO VERKNOEIDE KANS OP GELIJKMAKER Fortuna '54 ADO 2-1 (2-0) 38 Breikers 1-0. 42 Ton Golsteijn 2-0, 53 Van Miert 2-1. Scheidsrechter: Van Gemert. Toeschouwers: 4000. De veteranen Cor van der Hart en André Piters hebben hun comeback in de Fortuna-ploeg gevierd met een 2-1 zege op ADO. Zowel Van der Hart (verdedigend) als Piters (aanvallend) hadden een groot aandeel in de kleine overwinning. Nadat Fortuna bij de rust door doelpunten van Breikers en Ton Golsteijn met 2-0 leidde, scoorde Van Miert in de achtste minuut van de tweede helft uit een dieptepass van Jochems tegen. Dit doelpunt zorgde voor een spannend slot, waarin For tune's back Harry Bruels nog 'n straf schop miste en Heijnen, Mansveld en Van Miert niet in staat bleken te zijn een van de waarlijk uitstekende kan sen op de gelijkmaker te benutten, waardoor het gehavende Limburgse team voor deze verrassende zege op de Hagenaars kon zorgen.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 9