Zoeterwoudse raad hield algehele beschouwingen over de begroting Excelsior en DOS in Ned. titelstrijd VAN OTTERLOO VERRASTE MET MAHLERS EERSTE SYMFONIE KVP-leden wezen kandidaten aan voor raadsverkiezingen KIEZEN OF DELEN thans de beste en meest uitgebreide krant PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 3 MAART 1966' VOLKSHUISVESTING BLIJFT DE MEESTE ZORGEN BAREN Ondanks het feit dat reeds den van 1966 zjjn verstreken prykte de. I de hand behandeling van de Zoeterwoudse be- te komen, grotingen voor dit jaar pa-s gisteravond op de agenda. Een viertal raadsledei nam de gelegenheid te baat om by di algemene beschouwingen te gaan op diverse zaken, Het verwonderde de heer v.d. Ploeg dat by de ingekomen stukken een twee tal brieven ontbrak waarvan de K.V.P. afschriften had ontvangen. Een hiervan handelde over een aanvraag van de heel den Eisen van de Weipoortseweg, de ander was een verzoek van het Kerk bestuur van de St. Jans Onthoofding parochie om de volledige vergunning voor het Don Boscohuis. De voorzitter zei dat deze pas kort binnen waren en de raad in een volgende vergadering deze tegemoet kan zien. De heer v.d. Ploeg liet duidelijk uitkomen dat zijn fractie het zeer op prijs zou stellen als b. en w. deze zaak met grootst mogelyke welwillendheid zouden behan delen. Zijn fractiegenoten onderstreep ten dit nog eens en drs. Westerman en VERGUNNING In de drankwet is bepaald dat dieper in meente beneden de 10 000 vergunning uit mag- geven per 250 ■s. De voorzitter stelde daar tegen- Spr. dat de raad op verzoek van de reid ringen. Alleen de toestand voor de voet gangers aan de Hoge Rijndijk blijft vooral in de zomermaanden levensge vaarlijk. Spr. dacht daarbij aan een voetgangerstunnel of een luchtbrug. Verder gaat het parkeerprobleem hoe langer hoe nijpender worden. Bij nieuw te bouwen projecten zal daar terdege rekening mee moeten worden gehouden. Hij kwam nogmaals terug op de sugges tie van vorig jaar om in overleg met de bewoners en eigenaren parkeerruimte te scheppen tussen de Zwetkade en de Schenkelweg. s verheugd, dat het college be- het schoolzwemmen, \'oor wat R0EL0FARENDSVEEN FLORAWEG 64 Advertenties, drukwerk en abonnementen voor DE LEIDSE-GOURANT worden aangenomen door: van klink, TELEFOON 01713—759 het verleden heeft bepaald op 10. Slechts is. komen, waarbij de mogelijkheid den onaerzocht of op grond van nood zaak voor maatschappelijk verkeer er nog een kans inzit. De raad ging conform het voorstel van b. en w. accoord met -het te verlenen voorschot aan de bijzondere scholen. De St. Bernardus-kleuterschool kreeg de middelen ter beschikking om te ko men tot de realisering van het derde werklokaal. Zonder op- of aanmerking werd vast gesteld een .Verordening", houdende algemene bepalingen met betrekking tot de subsidiëring van instellingen uit de gemeentekas. Gewyzigd werden de verordening op h'et"ïnd™trie.êtap". de keuring van waren en die tot de 1 - - - - - Raad van Europese gemeenten, j Aan de heer W. H. Th. Vink werd een Onder de titel „Groot Tienerconcours perceeltje grond verhuurd aan de Bonl- faciusstraat. Nu de gemeente zich per 1 januari I g'traaT verbonden heeft aan het Waterleiding-I rloolwatïrzuivertng', toUHaÜë Tienerconcours in Sassenheim ningwetwoningen in het plan Westeinde Icon worden begonnen, omdat de curve- prijs niet haalbaar was. Hij wilde nog eens Informeren naar de mogelijkheid van overname van woning wetwoningen door de huidige bewoners, indien zy dit zouden wensen. Jammer genoeg moet de aanleg der sportvelden naar 1967 verschoven wor den, maar de omvangrijke kapitaalsin vesteringen in 1966 zullen dit wel nood- zakeiyk gemaakt hebben. De heer Wes ten nan zou het zeer op prys stellen te 'eten hoe de stand van zaken Is t.a.v. Sassenheim", organiseert de drumband „Adest Muslca" in samenwerking met de Sas.senbeimse Instuif „De Stomp" op zaterdagavond 12 maart a.s. boven genoemd evenement voor amateurbands en solisten, in het K.S.A.-gebouw. Op deze avond zullen door op 19 maart d.a.v. zullen stryden om de hoogste plaatsen, die gehonoreerd wor den met 3 bekers en andere prijzen. Een unieke kans voor de amateurbands om hun krachten te meten. Extra aan- trekkeiyk, omdat in de jury o.a. zitting heeft.de heer Hans Blomsma, van een platenmaatschappy uit Haarlem. De winnende band zal tevens het op 19 maart te houden finale-bal mogen op luisteren. Het inleggeld voor deelname aan het concours is gesteld op 2.50 per band. Men kan zich wenden tot: ..Tienercon cours Sassenheim", p.a. Gladiolenstraat 29B of tel. 02532—7897. De heer G. P. Koek (K. V. P.) vroeg de aandacht van b. en w. voor demping- van de Rijnegommersloot. De omwonen den zouden dan van de stank bevrijd worden. De woningen in de Bonifacius- omgeving zouden dan op de aange- 2ÜLÏ. sloten kunnen worden. Het schoolzwem- in Wassenaar is voor de gemeente administrateur en kassier j waterleidingbedrijf overbodig geworden. Aan de heren H. J. M. Siëverdlng en W. door de gemeente Verlaatweg ning was voor de heren A. Paardekooper en C. Straver, aanleiding tot het stellen van vragen. De heer Paardekooper vroeg de voor zitter te willen bevorderen dat bij de Verlaatweg wat meer grond wordt over genomen van de provincie waardoor straks de mogelykheid aanwezig is ter plaatse tot aanleg van een troittoir over te gaan. Dit zal de veiligheid van de be jaarden na realisering van het nieuwe „Huize Emmaus" ten goede komen. Op zyn vraag aangaande de Vrouwen brug antwoordde de voorzitter dat de ;en kostbare zaak efi bewijst nog ■ens hoe belangrijk het is om zelf over ■en instructiebad te kunnen beschikken. De beide sportverenigingen Meerburg SJZ. zijn dringend verlegen trum is na onderhandse aanbesteding j de Meerburgerwatering, door het architectenbureau Tijen-Boom en Posno te Rotterdam gegund aan Aann.bedrijf B. van der Plas te Katwijk voor het bedrag van 1.184.100.in clusief schilders- en loodgieterswerk Het adviesbureau Van den Boogaard te Rotterdam heeft na onderhandse aan- ,-!?* o™ breidin£ van het aantal speelvelden. Hij bestreed mening dat beide verenigin gen zelf niet genoeg doen. Men heeft hier zelf veel voor over. Bijna 400 jon gelui vinden hier actieve ontspanning. Dit is belangrijk jeugdwerk. B. en W. antwoorden schriftelijk Daarna werd de vergadering geschorst om B. en W. de gelegenheid te geven zich te beraden. Na de heropening deed de voorzit ter het voorstel om op de gemaakte opmerkingen schriftelijk te antwoor den, waarna de raad de gelegenheid krijgt op 24 maart om hierover terug te komen. Hier was geen bezwaar te gen. besteding de electrische installatie van deze nieuwbouw gegund aan de fa. IJaselmuiden en Zn. te Sassenheim voor 169.275.en het installeren van de liften aan de fa. Van Stralen te 's-Gra- venhage verwarming werd gegund 38.000.—. De centrale sektor-woningen BESCHOUWINGEN Als eerste spreker bij de behandeling van de begroting verkreeg de heer v.d. Ploeg (K.V.P.) het woord: Hij sprak er zyn vreugde over uit, dat de bouw van ''Huize Errfmaus" een feit is geworden. „Het bouwen van woningen met alles daar omheen biyft een moeiza me zaak, terwijl we zonder meer kunnen stellen, dat het bouwen van woningwet- ingen zonder koppeling met vrije onmogelijkheid is de fa. geworden. Ondanks de hardnekkige po- Rondvraag Op zijn vraag kreeg de heer Koek ten antwoord, dat er inderdaad stappen zijn ondernomen om een geldlening aan te trekken voor het voetpad aan de Hoge Rijndijk. Burgemeester Det- mer. vond het wel twijfelachtig of uit voering van het werk nog voor de vakantietijd mogelijk- zal zijn. De heer v. d. Ploeg drong nogmaals aan op een openbare noodverlichting voor Zonnegaarde. INDELING HONKBALCOMPETITIE Treffers' organiseert Brasem-concours Reeda enkele jaren heeft de ta feltennisvereniging „De- Treffers" met groot succes het z.g. Brasem-concours waaraan alle muziekbeoefenaars in het populaire genre alsook zangers!essen) van bands als solist kunnen deelnemen, georganiseerd. Dit jaar zal dit muzikaal evenement plaats hebben op de zater dagen 16, 23 en 30 april, inmid- I Minister ten aanzien van grondkosten en curveprys cyfers hanteren, welke ver i beneden de reële kosten liggen. Men han teert normen, die op geen enkele wijze beantwoorden aan de werkelijkheid, ter wijl die normen voor de 'gemeentes lang niet altijd de zelfde zijn. Wij ontdekten dit, toen dezelfde keuzeplanwoningen in een andere gemeente gebouwd mochten worden voor 23 000,- maar in Zoeter- woude het bedrag van 19 000,- niet mocht worden overschreden, zodat als gevolg hiervan geen enkele aannemer voor de laatstgenoemde prijs wil en kan bouwen. Hier ligt een onmogelijke zaak zonder uitzicht op een aanvaardbare op lossing!" De heer v.d. Ploeg stak een pluim op In het kader De indeling voor de honkbalcompetitie 1966 is bekend. De enige Leidse honkbal vereniging, SVL, is in de derde klasse A ingede,eld. De Leidenaars treden daar in aan tegen SRA (Rotterdam), VUC (Den Haag), Bloemendaal, The Hawks (Dordrecht), Libanon (Rotterdam), THB (Haarlem) en Neptunus (Rotterdam). leidên De jongensploegen van Excelsior er DOS (beide Leiden) en het junior team van DOS kunnen zondag in Rot terdam de eerste stap doen op de weg die leidt naar de Nederlandse (club)ti tel turnen. Deze Leidse ploegen ko men uit in de voorronde voor dit kam pioenschap en kunnen zich met de beste teams uit vier andere districts-voorron- den plaatsen voor de finale. Van de strijd in Rotterdam gaan er zowel by de jongens (1215 jaar) als bij de ju nioren (16—17 jaari twee verenigingen naar de eindstrijd over. Naast de team wedstrijden wordt er tevens een indi vidueel klassement opgemaakt. Behal ve turners uit de ploegen, die zich voor de eindstryd plaatsen, gaan ook de drie best geklasseerde individuelen over. De finale om het Nederlands kam pioenschap wordt zondag 27 maart in de Leidse Stadsgehoorzaal (aanvang 11 uur) gehouden. LEIDSE AGENDA DONDERDAG 3 MAART Leids Toonkunstorkest Concert o.l.v. Henk Brier. Lakenhal, aan vang 20.00 uur. Jeugdvoorstelling Opv. Romulus de Grote" door Nieuwe' Komedie. Schouwburg, aanvang 20.00 uur. Modeshow Margriet Stadsgehoor zaal, aanvang 2.30 uur. Hollandse kath. werkgevers Bijeen komst voor kring Leiden. Pater drs. S. van Gelderen spreekt over „Nieu we theologie". Rest. v. d. Heijden, aanvang 16.30 uur. Kunstveiling t.b.v. „Eten voor In dia". Bezichtiging in de Waag vanaf 18.30 uur. Veiling om 20.30 uur. VRIJDAG 4 MAART Toonkunstkoor Concert o.l.v. Iskar Aribo m.m.v. Amsterdams Kunst- maandorkest. Zuiderkerk, aanvang 20.00 uur. Café-chantant „De Ruif" Optreden van duo Donald en Peter. Jan Vos- sensteeg 57, aanvang 20.30 uur. V.V.S.L.-toneel Opv. van „Pas goed op Amalie". Schouwburg, aanvang 14.00 uur n.m. ZATERDAG 5 MAART Toneelver. „Tot ieders genoegen" Opv. van „Angst om de liefde". Schouwburg, aanvang 20.00 uur. Café-chantant „De Ruif" Gastop treden Henri Goemans. Jan Vossen- steeg 57, aanvang 20.00 uur. ZONDAG 6 MAART Ned. kath. kapperspatróonsbond, afd. Leiden Jaarlijkse sociale avond. Voorafgegaan met een mis bij de zusters Oude Vest 45 om 18.00 uur. Stadsgehoorzaal aanvang 19.00 uur. Fiesta-gitana Optreden Spaanse dansgroep. Stadsgehoorzaal, aanvang 20.00 uur. Café-chantant „De Ruif" Gastop treden Henri Goemans. Jan Vossen- steeg, aanvang 20.00 uur. Brahm's tweede pianoconcert monumentaal vertolkt door Eduardo del Pueyo Gehele week: Geopend voof spoed eisende gevallen: Zuider Apotheek. Lammenschansweg 7, tel. 23553. Recital Robert Majek ten bate van actie „Broodnodig" Willem van Otterloo na een wekenlange afwezigheid weer voor het Residentie Orkest stond om het op een na laatste abonnementsconcert in Leiden te diri geren. Het programma was door het weer optreden van Van Otterloo die voor dit concert slechts een zeer korte tijd van voorbereiding had sterk ge wijzigd, voor velen misschien in teleur stellende zin. Voor anderen dat zullen er zeker niet weinigen zijn geweest) en ons kwam het slechts twee werken tel lende programma voor als een keus die niet beter had kunnen zijn. Na Brahms' tweede pianoconcert werd de eerste symfonie van Gustav Mahler uitgevoerd. Het werd een bijzondere schone vertol king: een indringende, bewogen inter pretatie, waarvoor wij Van Otterloo en zijn volgzaam ensemble byzonder dank baar zyn. Erg jammer overigens, dat deze prachtige abonnementsconcerten WASSENAAR UIT DE RAAD B. en w. delen de Wasenaarse raads leden mede, dat de importeur van stern- machines de gemeente in staat wil stel len kosteloos een proef te nemen met deze machines bij de verkiezingen voor de provinciale staten op 23 maart a.s. Er zullen twee machines beschikbaar zijn. wellicht ook voor de gemeente raadsverkiezingen op 1 juni. Aan de raad wordt voorgesteld b. en w. te machtige^ twee stembureaus aan te wy- zen, waar in plaats van met stembiljet ten met stemmachines zal worden ge werkt. Het college heeft onlangs de raad medegedeeld de aanschaf van stern- machines vooralsnog niet te zullen be vorderen. De overwegingen van b. en w. waren daarby van financiële aard. In september 1965 heeft de raad be sloten van de heren G. J. A. en J. A. Knijnenburg een stuk grond ten zuid oost van de Oostdorperweg aan te ko pen voor een bedrag van 537.000. G. S. hebben dit raadsbesluit niet goedge keurd omdat de gemeente bij het. be rekenen van de schadeloosstelling .uit gegaan was van de liquidatie van het bedrijf van de heren Knijnenburg. G. S. achten een redelijke kans aanwezig dat bij onteigening van deze grond de scha deloosstelling zal worden vastgesteld op basis van verplaatsing van het be drijf. Dit zou voor de gemeente een be langrijk financieel voordeel opleveren. Omdat de hier bedoelde gronden begre pen zijn in een op 3 mei 1965 genomen onteigeningsbeSluit, waarop intussen Koninklijke goedkeuring is verkregen achten b. en w. geen termen aanwezig* om van de beslissing van' G. sJ| voorzie ning te vragen t>ij de Kroon. jAai) de raacj. wordt dan ooi/vooV^estemae beslissing van G. S. voor kennisgeving aan te ne- niet meer publiek trekken; onbegrijpe lijk ook. Wat uit „de keuken" vsfn het Residentie Orkest wordt opgedist, is be paald exquisiet. Het Residentie Orkest verkeert de laatste tijd wel in uitstekend solistisch gezelschap: vorige week speelde voor K O Robert Casadesus op onverge lijkbare wijze Beethovens vierde piano concert en nóg onder de indruk daarvan konden wy dinsdagavond intense bewon dering hebben voor een andere groot meester aan bet klavier, de Spaanse 60-jarige pianist Eduardo del Pueyo, die met orkestrale medewerking het tweede pianoconcert van Brahms monu mentaal en toch blij van karakter re produceerde. Het orkest kon zich aan. vankelijk met moeite ontworstelen aan de nasleep van de dirigentenwisseling; het speelde wat traag achter de solist aan en scheen niet steeds geïnspireerd. In de middendelen was een duidelijke Spanning tussen de piano en de wal hoger gestemde strijkers. Het spel van Del Pueyo echter dreef later het orkest weer tot meer bezieling. Voor de nau welijks herstelde dirigent M* AHLERS EERSTE SYMFONIE aan- 1 gekondigd te zien op een bord was voor ons een volkomen verrassing. De uitvoering evenzeer. Het Residentie- Orkest toonde In de weergave van deze boeiende en wondermooie muziek niets meer van enige malaise. Ofschoon en kele oneffenheden nog niet weggewerkt konden worden werd de symfonie im posant en geestvervoerend verklankt. De typische Mahler-vondsten kwamen zeer goed tot hun recht. Evenals Bruckner dit weet te doen, kan ook Mahler betoveren, al voeren hier persiflages soms de boventoon, maar hoe geniaal! Hij kan de strikers rustig in een prachtig cantabile laten zingen; maar ook drijft hij de spot met sentimentele wysjes. De contrabas zet wat gekscherend Vader Jacob („Bru- der Jacob" heet dat in hét Duits) in en de dansmelodietjes vertonen Russi sche en Hongaarse elementen, uitlopend in Duits-Oostenrijkse hoempa- en pa- gode-muziek. Mahler geeft hier wel by zonder gestalte aan gesublimeerde en gedramatiseerde folklore. Tenslotte voert de componist zijn mu. ziek „uit de hel naar het paradijs" en overwint al het helse dat hy heeft op- j geroepen jnet een massieve, heldere fan- KABO TE VOORHOUT BEZORGD OVER NKV Aankoop 1 Aan de raad wordt voorgesteld van mevr. Gorsira-Gussekloo te Leiden een stuk tuingrond van ongeveer 1090 m2 gelegen ten zuidoosten van de Oostdor perweg aan te kopen voor een bedrag van 4360.Aan de heer J. F. Gusse- kloo, die de grond in gebruik heeft als volkstuin zal een vergoeding van 500 gulden betaald moeten worden. B. en w. achten beide bedragen redelijk en stellen voor tot aankoop over te gaan. M usea de hoed van de stichting r.k. scholen in no(ilg" ten bate winnaars van de drie voorronden elkaar Seven de uiteindelijke erepalm betwisten. Dit £en- concours wordt wederom gehouden ln de Pancratluszaal, waar het op de ge- noemde zaterdagen na afloop dansen i: tot 24.00 uur. De organisath aktivitelt zal bren- :u OU aum, waoiuo. uC - t o - - hongerlijdend India finale gehouden zal worden op zondag Zoeterwoude-Dorp dat met voortvarend- 7al de 24-jarige Weense pianist Robert 15 mei Aanvang te 15 uur. Des avonds held heeft gewerkt aan het nieuwe gym- Majek een recital geven In de Stads- i 8 tot 11 uur wordt dit besloten met nastleklokaal. Hij zei voorts te hopen, gehoorzaal op dinsdag 8 maart. a.s. mUgg Aanvang 20.00 uur. Robert Majek werd in 1941 te Wenen geboren. Zyn muzikale loopbaan begon hy aan de Weense Academie voor mu ziek en toneelkunst. In 1962 behaalde hij zijn eerste succes door de eerste prijs voor pianisten in de internationale „meestercategorie" te behalen. Dat was in Wenen; twee jaar later won hij in Genève de eerste prys voor piano op het de Leidse actie „Brood-Concours Internationaal el' Exécution POPULAIRE FOLDER Spr. vroeg of er al een concept is op gesteld van een "populaire folder" over 'door'"dë" tafeltennisvereniging toepassing van de exploltatieveror- „De Treffers" geschiedt in king met Negram-Delta grammofoon- i ^oeterwoncie. Ow platenmaatschappij. Teen-beat, het be- *,a" kende muziekblad, de AVRO-televisie alsmede radio Veronica. Dit houdt o.a. ook in dat Negra-Delta de finalisten 'n auditie en proefopnamen voor 'n gram mofoonplaat aanbiedt, alsook dat radio Veronica het Brasem-concours in de ether brengt. Het muziekblad Teen-beat zal aan dit concours de ruimste aandacht besteden, terwijl finalisten ook kans maken op een auditie voor de AVRO te levisie. De wisselprijs is thans nog In baar is? handen van „The Portland Singers". Wanneer De jury is zeer deskundig samenge- j we met het realiseren de onlangs verschenen Gids het korte overzicht de geschiedenis had hy zich ge-1 schaamd en "als er kaartjes in moeten, dan K raag duidelyk", want er zjjn in de gemeente maar weinig mensen die over een microscoop beschikken, dening. Niet zo goed te spreken was hij Nog enkele vragen van de heer v.d. j Wat gaat er gebeuren met het oefen- j terrein, dat gemaakt is langs de Nieuwe j Weg en bij de huidige toestand onbrulk- Conservatorium in die plaats. Na aantal succesvolle toerné's in Engeland en Polen, zal hij nu voor het eerst in Nederland spelen, zodat Leiden de pri meur heeft. Het programma vermeldt werken van Beethoven, Schumannn en Moussorgsskij. Gezien het karakter van deze voorstelling is de prys per plaats minimaal 2,50. Kaarten zijn verkrijg baar aan de kagsa van de Stadsgehoor zaal. studenten kunnen bovendien te recht op de diverse clubgebouwen. De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zondags -4 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks van 10-5 uur, zondags 1-5 uur. Legermuseum (Pesthuislaan): Met uit- T entoonstellinaen Restaurant „De Ruif", Jan Vossen- steeg 59. Tot 12 maart: May Hobijn- Roth exposeert poppen en' wandkleden. Open: dag. 10-20 uur, vrij-za-zo: 20-24 uur. De Lakenhal, Oude Singel 28 -Ten toonstelling' litho's van Kokoschka. Tót 18 april. Open 10-16 uur, znd. 13-16 uur. Vakafdelingen werken onvoldoende mee Voorzitter Vroonhof toonde zich gif teravond op de jaarvergadering van <i Katholieke Bond voor Overheidsperso neel te Voorhout uiterst bezorgd het plaatselijke Nederlandse Katholieke Vakverbond. De nieuwe structuurwijzi ging heeft het N.K.V. nog steeds geen bevrediging geschonken. Dit bleek uit een schrijven van liet NKV-bestuur aan de K.A.B.O., waarin dit bestuur mededeelde, dat het op de komende jaarvergadering en bloc zou aftreden. Met de beperkte financiële middelen, een gevolg van de structuurwijziging, kon men niet meer werken, te meer niet, omdat vrywel alle vakafdelingen niet bereid waren bet NKV geldelijk le steunen. Een uitzondering hierop vorm de de KABO, die een bedrag van f 30,- per jaar had toegezegd. Het ging de heer Vroonhof danig aan 't hart, dat de zaak zich zo toegespitst had, dat het bestuur van het NKV meende te moeten bedanken. Toegevend dat ook hij op de laatste kadervergade- Vtng'"1Van'" het "NK^T" gerebelleerd had. meende hij tóch, dat men aan het eind ïfiSWafr' W'èer tóU'elkaar' gekomen 'Was.' De afgevaardigde van de KABO in het NKV-bestuur, de heer G. Zwetsloot, legde, uit waarom dit bestuur tot deze stap gekomen was. Hierbij viel vooral de nadruk op de halsstarrige houding van de overige vakafdelingen, die niet of nauwelijks bereid waren hun steun aan het NKV te verlenen. De heer Vroonhof voelde het echter als een morele plicht om dit NKV-be stuur straks op de jaarvergadering weer nieuw leven in te blazen. De ver gadering besloot dan ook om de heer Vroonhof kandidaat te stellen voor het nieuw, te vormen NKV-bestuur, waarbij deze wel als eis stelde, dat hem een vrijbrief zou worden gegeven om morele en zonodig geldelijke steun aan het NKV te kunnen toezeggen. Na enig heen en weer gepraat besloot men hier mee akkoord te gaan. AFSCHEID Na bijna 19 jaar penningmeester van de KABO té zijn geweest, achtte de heer P. v. d. Werf het gewenst, dat zijn werk door een jongere kracht zou wor den overgenomen. Voorzitter Vroonhof betreurde het, dat een zo goede werker als v. d. Werf dit tc kennen moest ge ven. Hy had hem leren waarderen als een man, die hart voor de zaak had. De dankwoorden van de KABO-voorz. gingen dan. ook gepaard met het aan bieden van een boekenbon, waaraan spreker echter toevoegde, dat daarmee niet alle werk betaald was, dat v. d. Werf voor zijn bond had gedaan. Ook de aanwezige districtbestuurder, de heer Alfrink, dankte v. d. Werf voor het vele werk, dat hij voor de bond had ver- Met het doel antwoord te geven op de vele vragen, die er op dat ogenblik in de KABO leefden, richtte de heer Alfrink zich vervolgens tot de vergade ring. Een spervuur van vragen beant woordde hy naar tevrédenheid: MARKTBERICHTEN TER AAR, 2 maart, Groenten Witlof 1 80-97, idem 2 61-79, idem stek 8-44, uien 11-15, radijs 37, rabarber 34, spruiten 20-94, alles per kilo. Raap stelen 11-12, selderij 23, peterselie 19 alles per bosje. Ekport veiling: sprui ten 115-116, rabarber 1.00, per kilo. Radijs 52 per bosje. LEIDSCHENDAM, 2 maart. Eieren Aangevoerd waren 59560 kippe-eie- ren. De prijzen waren voor: 2300 eie ren no. 0 f 14.55-f 15.65, 12500 no. 1 12.80-13.95, 22100 no. 2 1205-1250, 13700 no. 3 11.05-11.65, 5900 no. 4 10-15-10.90, 2100 no. 5 5.40-9,90, 800 no. 6 8.40-8.60, 600 kneus I 9.00-9.30, 60 II 10.00, 11 at eld met Cees Mentink. hoofdre- langs de Nieuwe Weg Hoe staat het met de realisatie i daktle Teen-Beat, Hans Blomsr ducer Negram-Delta, Cor de Zeeuw, rioolwaterzuiveringsinstallatie musicoloog, Hein van Berkel, compo- dacht u dat te kunnen financieren, nlst-musicus, de heer' Joosten, o.a. ma- Hoe staat het met het dempen van de Rijnegommersloot Ten aanzien van de begroting nodigde hij het college uit,-om in samenwerking met de commissie voor de financien op korte termijn met voorstellen te komen, welke zullen leiden tot vermeerdering van de inkomsten voor de gemeente. De heer Joh. v. Vliet sprak namens de Mil*»V wellelden* vÓOTkomVn' dal P™<- dir.-fr.ctte maar aangezien later ren autobezitter, die op enkele meters bleek dat wethouder M Kraan niet op zijn auto staat le pralen, deze de hoogte a a,.. .inok niet t Auto gestolen onder toeziend oog eigenaar door een onbevoegde laat wegrijden. Dit overkwam de heer W. te Boskoop, bcschouwingpgr toen hij even in het bejaardentehuis h Irene was geweest en met de direc- kwi trice voor de uitgang nog De leden van de afdeling Leiden van op welke wijze beginnen de KVP zijn gisteravond in rest. Van het sportpark r]er Heijden tydens een rustige, niet druk bezochte, doch wel vrij langdurige i de j vergadering accoord gegaan met de hoe door het afdelingsbestuur gestelde kan didaten voor de gemeenteraadsverkie zingen, welke in juni gehouden zullen worden. In de lijst van kandidaten, zoals wij die onlangs publiceerden, zal men de naam missen van de heer C. H! Bal- leur, doch dit is een gevolg van het feit, dat de heer Balleur kort voor de ver gadering medegedeeld heeft, dat hij wegens persoonlyke omstandigheden zijn kandidatuur moest intrekken. In de plaats van de heer Balleur werd nu op voorstel van enkele leden de heer H. A. Claproth, ook een NKV-man, voorge dragen, met welke voordracht ook het bestuur zich kan verenigen. algemene terugblik over 1965 hij nog terug op de exploitatie erordening. Hij zag de noodzaak rarek was Hij zag hoe de 'auto netjes gemene voorzieningen die de gemeente werd gekeerd om vervolgens het hek 1<;;''!nd,,™oeten ?™de" Da.a- uit te rjlden. De eigenaar verkeerde in de veron derstelling dat zijn zoon, die hij zou ophalen, reeds was gekomen en de auto alvast wilde keren. Deze mening bleek onjuist want de auto verdween met grote spoed in tegenovergestelde richting. Toen de man zijn vergissing bemerkte werd terstond de politie ge waarschuwd die het bericht via de mobilofoon uitzond, naar de omliggen de gemeenten. Tot nu toe ontbreekt elk spoor van de Citroen ID. alle 6800 inwoners aan meebetalen niet enkele. Hij vroeg b. en w. studie te willen maken van de belastingher ziening die mogelijk tot een betere ver deling van de lasten kan bijdragen. De bouw van woningwetwoningen kost veel geld en de animo voor de vrije bouw ls niet groot. Drs. Westerman vertolkte de mening van de "Vrije Lijst": Na enkele inleidende opmerkingen over het late tydstip der begrotingsbehande ling en het niet sluitend zyn van deze be groting sprak hy over verkeeraverbete- De lyst van kandidaten, die heden avond door de adviescommissie in ver kiesbare volgorde geplaatst zullen wor den, ziet er dus thans als volgt uit (alfabetisch): mevr. M. C. van Akke ren-Straathof, de heer K. F. de Bree, mej. M. C. J. van Buel, de heren J. Cas- telein, H. A. Claproth, mr. H. E. A. Driessen, M. G. J. Ham, M. B. van der Klugt, J. C. J. Lambermont, J. Lijten, mr. drs. N. P. A. van Maarle, S. Men. ken, mr. A. M. de Munk, J. H. A. M. Peek, J. M. Silvester, mevr. C. Uphoff- Vlsser en de heer Th. H. de Wilde. Na het bepalen van de verkiesbare volgorde door de adviescommissie zul len de leden van de KVP zondag 3 april der traditiegetrouw na de missen door middel va: kandidaten plaatsen, ADVIESCOMMISSIE De onder leiding van voorzitter prof. mr. W. L. G. Lemaire vergaderende leden gingen ook accoord met de door het bestuur gestelde kandidaten voor de adviescommissie. Gekozen werden derhalve: de heren J. H. Hogeling, mr. J. O. de Lange. Th. Plev, P. W. de la Rivière, Tj. Wiersma en W. v .d. Holst. De heer W. van der Holst was in de plaats gesteld van de oorspronkelyk kandidaat gestelde heer H. Buis, die wegens verhuizing naar Leiderdorp moest bedanken voor zijn lidmaatschap van de afdeling Leiden. Ter vergadering werden ook nog kandidaat gesteld de heren W. F. Schinck, G. J. Neuteboom, J. A. F'. Doove en C. H. Balleur, doch van deze kandidaten haalde alleen de heer Balleur het reserve-lidmaatschap van de commissie, nadat de heer Schinck die door de stemming als reserve was aangewezen, bedankt had. Deze geko zen leden komen in de adviescommissie naast de leden, die door het afdelings bestuur waren aangewezen. Dat waren A. de Wit-Kraakman en de heren C. P. Bergers, J. P. van der Kamp, - C. Klein en prof. mr. W. L. G. Le- De kascommissie, die dit jaar de boe- m van de penningmeester zal moeten controleren, werd als volgt samenge steld: de heren Rancuret, Schinck en Wiersma. de groslijststemming de Langdurig is na de stemmingen nog l tde definitieve volgorde gediscussieerd over het punt contributie- I verhoging. De afdeling heeft van v het hoofdbestuur] het dringende en niet te negeren verzoek omdat anders het partijbureau in ernstige moeilijkheden komt gekregen voortaan 5,25 per lid af te dragen. Gezien de huidige con tributiebedragen is dit echter onmoge- lyk. Voorgesteld werd nu de contributie te stellen op minimaal 7,50 en voor echtgenotes van leden en bejaarden op 5,-. Prof. Lemaire gaf toe, dat dit bedrag voor bejaarden wellicht wat te hoog kan zijn en stelde de mogelykheid open bejaarden eventueel te adviseren donateur te 'worden. Zij behoeven dan maar 2,50 te betalen. Mevr. Gardeniers betoogde hierop, dat de bejaarden dan evenwel hun stem recht kwijtraken, hetgeen zij geen pret tige zaak vindt daar het hier om een groep mensen gaat, die zich voor de KVP bijzonder verdienstelijk gemaakt heeft, Zij stelde het bestuur voor met klem in Den Haag .te bepleiten, dat de bejaarden .ook by betaling van minder dan 5,- hun stemrecht behouden. Met dit voorstel konden de vergadering en het bestuur zich verenigen, hoewel sterk in twyfel getrokken wordt of het hoofd bestuur er een gunstig oor voor zal hebben. Overtuigd door de penningmeester, die zorgeiyk had verklaard, dat het met 500,- in kas moeilijk wordt be- hooriyk propaganda te gaan voeren in twee verkiezingen, keurde tenslotte de vergadering da contributieverhoging goed. In de tyd dat het gebouwy van De Leidse Courant werd gesticht, bestond de rechtsregel: Kiezen of Delen. Bij een boedelscheiding of andere verde ling, mocht de oudste van de twee rechthebbenden de boedel ln geiy'ke delen verdelen. De jongste mocht dan kiezen. Daarmede stond een eeriyke verdeling reeds bij voorbaat vast. In deze tyd zal men ook eerlyk verdelen en vanzelf het beste kiezen. Uit de regionale dagbladen kiest men dan ook DE LEIDSE COURANT omdat deze Maakt familie, vrienden en kennissen hierop attent en breng een niéuwe abonnee aan. Voor iedere nieuwe abonnee, die U aanbrengt, ontvangt U ons JUBILEUM SCHRIJFBLOK met afbeelding van ons gebouw uit de Gouden Eeuw en het unieke Leidse Courant-speldje. Zend ondersta-ande bon in: Ondergetekende: geeft ala abonnee van De Leldae Courant op Betaling zal geschieden per: maand x kwartaal x Doorhalen wat niet wordt verlangd, beze advertentie na invulling opzenden aan: BUREAU DE LEIDSE COURANT, afd. Abonnementen, Papengracht 32, Leiden.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4