Keukenhof boekte in 1965 ruim 740.000 bezoekers Bondsbestuurders niet erg voor amateur-hoofdklasse Leidsche Schouwburg Vereeniging viert 18 maart eeuwfeest RUIME ZEGE VOOR ARGOS IN RUSTIGE DERBY TEGEN KVC DONDERDAG 3 MAART 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA S Stichting vroeg en kreeg nimmer subsidie Op 31 maart a.s. gaat de nationale bloemententoonstelling „Keukenhof" te Llsse voor de zeventiende maal open. Boekte men het eerste jaar van haar bestaan een aantal van 250 duizend be zoekers, dat aantal groeide van jaar tot jaar totdat in 1965 een reeord aan tal van niet minder dan 741.833 werd bereikt. De officiële opening zal dit jaar op 30 maart geschieden door mi nister Vroljjk, en daags daarop gaat de tentoonstelling open voor het bloe- menmlnnend publiek. ZORGEN Niettegenstaande deze steeds weer gunstige resultaten, is het stichtings bestuur toch ieder jaar weer bang bij het vaststellen van de begroting, aldus de voorzitter van het stichtingsbestuur, mr. Th. M. J. de Graaf, burgemeester van Li8se. het dorp tot wiens domein de Keukenhof behoort. De stijging van de lonen en de prijzen, de steeds weer om een oplossing vragende groeiende parkeermoeilijkheden, vormen fantas tisch belastende bedragen. Zo zelfs, dat de tentoonstelling vorig jaar bij een be zoekersaantal van 600 duidend pas wat men noemt kon gaan draaien. Toch heeft men het weer gered en dat niettegenstaande het feit dat het stich tingsbestuur nimmer enige subsidie van welke instantie ook heeft gevraagd noch gekregen. Men blijft echter opti mistisch en daarom zullen voor het ko mende tentoonstellingsseizoen de entree prijzen die sinds 1961 onveranderd gelden niet worden verhoogd. HOTELBEDDEN Mr. De Graaf wees op het schreeu wend tekort aan hotelbedden, welk te kort vooral in de keukenhoftijd wordt gedemonstreerd. Dat kan een rem be tekenen op een belangrijk stuk buiten lands toerisme. Immers, in het voorjaar zal dit toerisme zich richten voorname lijk op de bloembollenstreek een be trekkelijk kleine oppervlakte dus en men moet dan dikwijls in bijzondere mate alle mogelijke en onmogelijke zeilen bijzetten om onderdak te creëren. Spr. maakte in dit verband dankbaar gewag van de moeite, die vorig jaar verschillende instanties te Amsterdam zich hebben getroost om in dat euvel te voorzien en een zeer groot aantal bezoekers onder te brengen in de RAI- gebouwen aldaar. PARKEERTERREINEN Verkeerstechnisch kan een uitbreiding van het parkeerterrein langs zijn dermate succesvol geweest, dat tot herhaling is besloten. Er zijn nu kleine tentoonstellingen opgezet in München, Stuttgart, Nürnberg, Wiesbaden, Bre men en Essen in de periode van 10 fe bruari tot 21 maart. De resultaten van de shows, welke reeds gehouden zijn, zijn zeer goed en zullen er zeker toe bijdragen het bezoek aan Holland te vergroten. TULIPSAIULN GS Ook in 1966 zullen er weer Tulip- sailings zijn; Holland-Amerika Lijn en Keukenhof zullen in nauwe samenwer king het hunne bijdragen om de reizi gers bloembollen- en Keukenhofmlnded te maken, daarbij in belangrijke mate geassisteerd door enkele hofdames van Jacoba. Op het vlaggeschip van de Holland-Amerika Lijn, de „Rotterdam zal Gravin Jacoba van Beieren zelf met haar gemaal Frank van Borselen de honneurs BEELDENEXPOSITIE Er is flit jaar een collectie beelden van Belgische en Nederlandse beeldhou wers. Er werd dit jaar besloten niet tot uitgave van een speciale beelden catalogus over te gaan, doch alle van belang zijnde gegevens op te nemen ln het Keiïkenhofboekje. Mogelijkerwijs zal hierdoor de belangstelling voor de moderne beeldhouwkunst een belang, rijke stimulans krijgen. LAATSTE JUBILEUM VOOR EERBIEDWAARDIG MUZEHUIS De Leidsche Schouwburg Vereeniging, zetelend in het geenszins mooie, doch wel merkwaardige en uiterst gezellige theater aan de Oude Vest. viert dit jaar haar honderdjarig bestaan. De geschiedenis van de honderd jarige loopt geheel parallel met de geschiedenis van het gebouw eigen dom van de vereniging want tegelijk met haar eigenaars, die op 18 maart met een receptie en een besloten toneelvoorstelling het eeuwfeest vieren, jubileert het gebouw, waarin alle Nederlandse toneel groten met veel enthousiasme optraden en optreden omdat van de weelde rige entourage een onmiskenbare inspiratie uitgaat. Het zal naar alle waar schijnlijkheid voor het eerbiedwaardige muzehuis het laatste jubileum zijn wellicht ook voor de Schouwburg Vereeniging want binnen afzien bare tijd zal het oude gebouw een moderne vervanger krijgen in de vorm van een glas-en-betop-tempel op het Schuttersveld. Daarom en om de grote rol, die de Schouwburg Vereeniging en het theater een eeuw lang gespeeld hebben in de Leidse samenleving is het, dat wij hier nog eens „aan de hand" van het bestuurslid ir. A. Sitsen, die waardevol historisch speurwerk verrichtte, terug blikken naar de dagen, waarin de Vereeniging haar intree deed in de Leidse samenleving. in ons bestuur bekleedden, waaronder prof. mr. E. M. Meyers, die meer dan 25 jaren deze funktie vervulde. De relatie met de studentenwereld en meer speciaal die met het Leids Studentencorps is van nog oudere datum. Immers reeds in 1839 bij de oprichting van het corps zijn in de schouwburg de studentenbanken in gesteld. Dit instituut bestaat nog steeds. Ook voor leden van de V.V.S.L. zijn tegenwoordig speciale plaatsen gere serveerd. BELANGRIJKE ROL PAUZE „ALTIJD-WAT" In Kattenbroek ia alttjd wat. We heb ben er al heel wat kattenbakverhaaltje* opgedaan. Daarom zal een van die kloeke boerderijen „AlttJd-wat" ln de geveltop dragen. Te onzen pleztere. niet ten pleziere van de bouwer. Het moet een zeurderige man zjjn geweest. Onder ln de gevel is nog een steen gemetseld: Gelegd door Pieter Spruyt oud 12 jaar den 24aten Mei 1862 Voor vader Spruyt-altijd-wat zal er ook die dag het een en ander geweest zijn, dat ergernla of ontevredenheid gaande maakte. De kaasprlja b.v. Of een ziek® koe. Bolblozende Pietje Spruyt metaelda de eerste steen, precies verkeerd. „AI- tljd-wat" mopperde zijn vader. „Het la altijd wélt", glunderde zijn zoon. Tweeërlei uitleg. Kies zelf de wtyste. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 39 maart i heugen, getuige de vele voorstellingen zijn door de Katholieke Film Centrale die er door de meest uiteenlopende a's volgt gekeurd; verenigingen en gezelschappen werden Camera; Les enfants du Paradis. gegeven. In de laatste 20 jaar speelt! (verhoogde prijzen), (volw.) de Volksuniversiteit K. (X een be- j Dagelijks^ 2.00 en 8.00 REEDS IN 1705 Wij weten, dat reeds in 1705 op de plaats waar het tegenwoordige gebouw staat een schouwburg werd geopend. Omtrent de exploitatievorm in die tijd zijn geen bijonderheden bekend, doch zeker is, dat begin 1864 de schouw burg in handen was van drie particu lieren, de heren Bronkhuizen, Hartrop en Van Staveren. Toen eerstgenoem de gestorven was, werd ln 1864 in het Logement De Burg te koop gepresen teerd en in bod gebracht op 2.200,- (Een derde aandeel in de schouwburg). ANDER PLAN In diezelfde tijd was er echter ook een ander plan aan de orde, want in 1864 vatten enige aanzienlijke inge zetenen het plan op een nieuwe con cert- en schouwburgzaal te stichten op de „ruïne", het tegenwoordige Van der Werffpark. Het plan Ruïne heeft het nog gebracht tot een adres aan de gemeenteraad van april 1864, doch kon niet verwezenlijkt worden, omdat de ruïne dan zou worden onttrokken aan de publieke dienst en niet langer zou kunnen blijven „de excercitie- plaats van het garnizoen, zowel voor de artillerie als voor de infanterie". INITIATIEFNEMERS De geschiedenis van de Leidsche Schouwburg Vereeniging begint in feite met een circulaire gedateerd 24 november 1864 van de hand van een vijftal initiatiefnemers van het plan Ruïne, te weten de heren C. W. Hu- brecht, H. J. Halbertsma, B. F. Krantz, D. A. Schretlen en L. Driessen. In deze circulaire wordt het plan ont wikkeld om over te gaan tot de aan- VEEL BEZWAREN AANGEVOERD Of het een toevallige dan wel een bewuste samenloop van omstandigheden ls, kan door ons niet worden nagegaan, maar in de Sportkroniek van deze week, enige dagen na het verschijnen van het UVS-clubblad, waarin gepleit wordt voor de instelling van een ereklasse voor amateurs, wordt aan vijf in voetbal kringen bekende persoonlijkheden de mogelijkheid geboden hun gedachten over de eventuele instelling van een hoofdklasse voor amateurs kenbaar te maken. Vier van de vijf geïnterviewde personen, t.w. de heren K. van Rijs wijk, D. Nijs, J. Egberts en E. Wijdicks, gaven te kennen, dat zij tegen de invoering van een hoofdklasse zijn. Alleen de heer J. Jaspers, voorzitter van de afdeling Amsterdam, verklaarde zich een voorstander van een topafdeling voor amateurs. SEMI-AMATEURS? De heer Van Rysnyk meent, dat de instelling van een hoofdklasse zwaar dere eisen zal gaan stellen aan de spe lers. Er zal niet alleen meer gereisd moeten worden, maar de spelers zullen ook waar moeten maken, dat zjj ln een topafdeling uitkomen. Het gevaar, aldus de heer Van Rijswijk, is niet denkbeel dig, dat het amateurisme zal verwate ren en dat de hoofdklasse zal gaan be staan uit een groep van „onafhankelij- Het komt de heer Van Ryswijk _.J J allerminst gewenst voor aan het nog bestuurder steeds te grote aantal noodlijdende Een oplossing hoofdklasse ls alleen de heer J. Jas pers, voorzitter van de afdeling Am sterdam. De heer Jaspers is altijd een voorstander geweest, want het aantal eersteklassers in het kleine land als het onze is naar zijn oordeel veel te groot. Het argument van de anderen, dat de afstanden, die door de hoofdklasseclubs overbrugd moeten worden, te groot zijn bestrijdt de heer Jaspers met de stellihg, dat in een afdeling van twaalf clubs slechts door een stuk of vier clubs werkelijk grote reizen gemaakt moeten worden. langrijke rol in de stimulering van de belangstelling voor het toneel onder alle lagen van de bevolking. SUBSIDIES Tot voor enkele jaren heeft de Leid sche Schouwburg Vereeniging kans ge zien de exploitatie sluitend te houden. In 1953 moesten als gevolg van ver zwaarde eisen van de brandveiligheid van het gebouw kostbare voorzienin gen getroffen worden. Het is toen, dat voor de eerste maal de Gemeente Leiden te hulp kwam met een subsidie. Toen in 1958 bleek, dat bij de uitvoe ring van de plannen voor de nieuwe schouwburg met een aanzienlijke ver traging gerekend moest worden, kreeg de vereniging andermaal een subsidie van de Gemeente voor het uitvoeren van verbeteringen in gebouw en outil lage. De steeds stijgende kosrten zowel van de uitkoopsommen van de gezelschappen als personeels- en on derhoudskosten maakten in de laat ste jaren een sluitende exploitatie onmogelijk, doch tot vreugde van het Schouwburgbestuur heeft de gemeen te in het belang van het Leidse wtoneelleven besloten de vereniging goedkeuring op de ontworpen Naam- regelmatig te subsidiëren, loze Vennootschap afgewezen, omdat De Leidsche Schouwburg Vereeni- het doel van de vennootschap niet I ging, die tot de opening van de nieuwe handelsonderneming als be- gemeentelijke schouwburg op 't Schut- "}C W.IhnsL- r W, koop van de schouwburg, teneinde deze te veranderen en te verbeteren. De initiatiefnemers „verwachten goed keuring en belangstelling van de in gezetenen, daar hun streven is de Leidse schouwburg te maken tot een plaats waar Leidens ingezetenen ge noeglijk kunnen komen om goede stuk ken te zien opvoeren." Ter financiering van een en ander werden aandelen in een op te richten N.V. Leidsche Schouwburg Maatschap pij uitgegeven tot een totaal van 55.000.-. De aandelen waren groot nominaal 250.- en 125.- Nadat de oorspronkelijke eigenaars uitgekocht waren voor een totaalbe drag van 21.000.-, begon het tijde lijke bestuur van de op te richten Schouwburg Maatschappij aan de ver bouwing en werd besloten en aange kondigd, dat de opening van de schouwburg zou plaats hebben op dins dag 28 november 1865. GEEN GOEDKEURING (Sh®) kunnen gaan werd op dezelfde voor- volle bijdragen waarden de Leidsche Schouwburg Ver- van de Sleutel: eeniging opgericht. Hierdoor is de juridisch merkwaardige figuur van een vereniging op aandelen ontstaan. Bij Koninklijk Besluit van 18 mei 1866 no. 49 werden toen de statuten „Leidsche Schouwburg Vereeniging" goedgekeurd. Het eerste bestuur be stond uit de reeds eerder geno'emde 5 initiatiefnemers. De daarop volgende besturen hebben tot heden toe. be houdens enkele kleine wijzigingen, het culturele leven Sleutelstad, zal het eeuwfeest vrijdag 18 maart gaan vieren met een besloten receptie gevolgd, door een alleen voor de leden toegankelijke ju bileum voorstelling door de Ned. Co- medie. Opgevoerd zal worden „Hedda Gabler" van Hendrik Ibsen. BUSDIENSTEN OP 10 MAART. Zondag: 2.30 en 8.00 Lido: De onsterfelijke (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Shenandoa, (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Huwelijk in Italiaanse stijl (geprol.), 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: The Sound of Music, (geprol.), Alle leeftijden. Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur. Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uur. Rex: James Bond contra dr. No. (geprol.) volw. Dagelijks: 2.30, 7.13 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.13 en 9.15 uur. PUNT eniging met de Universiteit blijkt onder andere uit het feit, dat verscheidene hoogleraren de funktie van voorzitter Terwijl uw vrouw boven is, kunnen vij ondertussen de huurovereenkomst vel opmaken! KORRELTJE het Frederik Hendrikplantsoen. trekken. Verbetering van het spelpeil ziet de heer Nljs ook niet direct. „Een vooruitgang moet uit de clubs zelf ko men door een goede organisatie van de training". De bezwaren van de heer J. Egberts zijn voor een groot deel gelijk aan die van de heren Nijs en Van Rijswijk. Ook de heer Egberts voorziet, dat de clubs een belangrijke financiële aderla ting zullen ondergaan door het gemis aan streekderbies. Automatische degra datie van alle niet in de hoofdklasse geplaatste clubs, verre reizen en dien tengevolge hoge kosten ziet deze bonds- als grote nadelen. supporters „Een hoofdklasse zal wellicht ook een snellere sanering van het betaalde voet bal kunnen bevorderen, want bet is voor mij in het geheel geen uitgemaakte zaak, dat een vereniging, die uit het betaalde voetbal terugkeert, weer in de vierde klas moet beginnen", zo zegt de heer Jaspers. ZOETERWOUDE- LEIDERDORP het promotie- uitbreiding te ge- degradatievraagstuk. dat door de de Stationsweg gememoreerd worden. Het hier reeds bestaande terrein kon met ruim 2 ha uitgebreid worden, het geen ook van belang is voor de ver keersgeleiding. De totale capaciteit werd hiermede uitgebreid tot ruim 16 ha, hetgeen betekent dat op één en het zelfde moment 5000 auto's geparkeerd kunnen worden. Het jaarlijks toenemend aantal luxe auto's dwingt het bestuur Keukenhof attent te blijven tot vergroting var benutten. clubs". Spelpeilverbetering verwacht de heer Van Rijswijk niet door de Instel ling van een hoofdklasse, omdat men het als een realiteit kan zien, dat de beste spelers, uitkomend ln een hoofdklas naar het betaald voetbal zullen over stappen. „Een hoofdklas betekent degradatie voor andere eersteklassers", betoogt 'deze"steëds heer D NUS' J5# he' ^tellen van een topklasse bestaat ook het gevaar, dat er in zwakkere districten in de toe-i komst geen top-amateurvoetbal stelling van een hoofdklasse wordt op- j geroepen. kan onmogelijk gegeven i worden, aldus de heer Egberts, omdat het practisch niet uitvoerbaar is zes kampioenen uit de eerste klassen te la ten promoveren en tegelijk zes hoofd klassers te laten degraderen. Prijsklaverjassen bij Meerburg A.s. rijdag is er voor leden, donateurs en eer een prijsklaverjas- avond. Aanvang 8 uur des avonds in de kantine van het clubgebouw. WINST-VERLIES zien zal zijn. Thans heeft elk district den De LBA-voorzitter komt m, dat verbetering van ui de top een winstpunt zyu, maar de vraag kan gesteld zfln eersteklas. Dat moge dan niet ideaal zijn wensen blijven er altijd er heerst in ieder geval rust en het gaat de eersteklassers goed", aldus de heer Nijs, die bovendien stelt, dat de clubs, die aan een hoofdklasse gaan deelne men op hoge reiskosten gejaagd worden, terwijl er minder toeschouwers zullen komen. Daar staat tegenover, dat de 'dient het huidige derbies wel het nodige publiek Wat verder het reizen naar en van Keukenhof betreft: ook in 1966 zullen er weer stoptreinen in de weekends zyn, Vanaf 9 april t/m 15 mei zullen alle zaterdagen en zondagen 12 &13 treinen, zowel uit richting Amsterdam als uil Rotterdam, in Lissc stoppen. Deze rege ling geldt tevens voor Goede Vrydag Bevrijdingsdag en Hemelvaartsdag. Ten aanzien van 14, 15 en 19 voorbehoud gemaakt te worden, dat Keukenhof dan nog geopend zal zyn. Vele Nederlanders. die hun auto graag eens een dag thuis willen laten of tijdens topdagen op een rustige ma nier Keukenhof willen bereiken, zullen zeker graag van deze gelegenheid ge bruik willen maken. De stations der N.S. lichten gaarne in omtrent vertrek uren en speciale plaatsbewijzen. Op de gewone weekdagen blijft de regeling van kracht, dat men per trein tot Lei den of Haarlem reist en vandaar per bus verder gaat. ACTIES BUITENLAND Na de grote manifestatie van 2 jaar geleden in München is ditmaal Zweden aan bod met een Holland-week in Stockholm, welke gehouden zal worden van 4 tot 13 maart. Keukenhof zal een zeer belangrijke plaats innemen bij deze actie, welke onder auspiciën van de A.N.V.V. staat. De shows welke vorig jaar in een aantal Duitse stations "werden gehouden, ninklijke Zout-Ketjen. Nieuw bedrijf in Sikkensgroep De Sikkensgroep, waarvan het hoofd kantoor zich te Sassenheim bevindt, heeft in Wapenveld een nieuw bedrijf opgericht onder de naam „Wapex", als dochterbedrijf van Sikkens-èmits, dat de voormalige afdeling Wapex-kunst- stoffen zelfstandig zal voortzetten. Wa pex houdt zich bezig met de fabricage en verkoop van bouwmaterialen. Daar toe zal een nieuwe productiehal voor Sikkens-Wapex worden gebouwd op de terreinen van Sikkens-Smits. Tot zo lang zal de productie van het nieuwe bedrjjf bij Sikkens-Smits, die onder meer is gespecialiseerd in scheeps- en constructie-verven, plaatsvinden. Zoals bekend is de Sikkensgroep deel hebber aan de grote combinatie Ko- welke tot het verlies In het gymnasium beeft het team Zowel Nieuw Brunhilde als Boeme- van Argos gisteravond niet al te veel rang 2 moesten gisteravond met inval- tot de slot- moeite gehad de zege te behalen op sters aantreden Bij onze stadgenoten het spelpeil KVC. Alleen in de 3e set Heten Kl&sien moesten Corrie Planje en Tineke van zou kunnen Jonker c.s. zich verrassen en ging de Eijbergen verstek laten gaan. Het Am- 13-8 voorsprong met 13-15 sterdamse Boemerang 2, dat een plaats 'rhouding winst „Zyn de eersteklassers wel werkelijk geïnteresseerd in zo'n hoofdklas", vraagt de heer E. Wijdicks zich af. „Wanneer het gros er voor zou voelen, zou er over te praten zijn, doch wanneer er slechts een kleine meerderheid is, dan is het eigenlijk nutteloos om er woorden over vuil te maken, temeer daar de alge- indruk bestaat, dat de verenigin gen met de huidige gang verloren. De betere afwerking van de aanval betekende een duidelijk overwicht van Argos in de strijd tegen KVC. Goed gerichte passes en dito set-ups van Luus en Hennie v. d. Peet brachten de Argos-aanvalsters Joke Kleingeld, Alice Rijsbergen en Klasien Jonker steeds weer in slag-positie en deze kan sen lieten de Argos-dames niet onbenut. Met tweemaal 15-8 schreef Argos zowel In de tevreden zijn", aldus deze bondsbestuur- Voorstander zaken c,e le als de 2e aet °P haar 1 in de middenmoot van de overgangs klasse bezet, bleek door de invalsters danig verzwakt, zodat de twee teams nu aardig tegen elkaar opwogen. Vier sets lang golfde de strijd op en neer, waarbij Boemerang 2 tweemaal een voorsprong wist te nemen: 0—1 en 12. De setcijfers waren 9-15, 15-8 en 5-15. In de 4e set brandde de strijd pas goed los. Netty Stolp, Ada Hoogendoorn en Nel Weyermans hadden na de stand 6-6 met hun smashes een groot aandeel in de 11-6 voorsprong van Nieuw Brun hilde. De A'damse dames gaven de moed echter niet op en kwamen van 11-11 en 13-13 toch nog op setpoint: 13-14. Een lastige plaatsbal van Ada Hoogendoorn bracht de service weer bij Nieuw Brunhilde. Dezelfde speelster serveerde haar team naar een 15-14 voorsprong, waarna aanvoerster Anne van Venetiën met een verre plaatsbal het winnende punt wist te scoren: 16-14. Gesteund door dit succes trokken de Leidse dames in de 5e set wederom ten aanval. Boemerang 2 kwam nu duidelijk wat adem te kort en van 6-3 en 10-4 schreef Nieuw Brunhilde deze set met 15-8 op haar naam. Een verrassende, maar zeker verdiende zege van Nieuw Brunhilde. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Norbert zn v. C. T. Ruijgrok en P. H. Witte; Christiaan ?n v. W. Heemskerk en J. van der Marei; Mari- nus Johannes Bastiaan zn v. G. van Kalkeren en E. M. Smits; Jacob Rober zn v. J. van Haastrecht en A. C. M. Oomen; Theodatus Dominicus Gerardus zn v. W, C. Kraan en C. A. M. Kievits; Martinus Johannes Emanuel zn v. J. E. Kok en J. A. Otten; Allaart zn v. M. v. Blankenstein en H. R. Welbergen. Overleden: A. J. van der Heijden, 3 jaar, zoon; J. van Emmerik, 71 Jaar, man; J. Sijs, 53 jaar, man; L. A. Over- devest, 51 jaar, man; H. van der Steen, 85 jaar, man. 3e set leek de strijd bij de stand 13-8 beslist, maar van een te vroeg stoom afblazen van Argos maakte KVC han- dig gebruik om door goede smashes van Krijna Ravenabergen-Schaap en Nel van Duyvenbode verrassend naar een 13-15 setzege door te drukken. Argos nam ln de 4e set geen enkel risico meer. Onafgebroken rolde een reeks van aanvallen op de KVC-defensie af en tegen dit geweld bleken de Kat wykse dames niet opgewassen. Met ruim verschil, 15-5, eiste Argos de zege van de» 4e set op. zodat de eindstand 31 werd in het voordeel van Argos. De dames van Nw. Brunhilde bleven gisteravond in het Gymnasium ook aan de goede kant van de score. Het A'damse Boemerang 2 werd met een 32 nederlaag naar huis gestuurd. Door dese zege heeft Nieuw Brunhilde de kans om de degradatie te ontlopen weer volledig in eigen handen. ST. JANSPAROCHIE ZOETERWOUDE NAM AFSCHEID VAN KAPELAAN de organisatie Q dergelijk afscheid de taak van de bij de sport een goede tijd heeft gehad LEIDSCHENDAM K.V.P. GROSLIJST Dc gemeentelijke centrale van de KVP (Leidschendam en Stompwijk) heeft de groslijst opgesteld voor de komende gemeenteraad. De lijst luidt als volgt: H. P. Greu- ter (aftr.drs. H Bakker aftr.C. N'. Boer (aftr. Stompwijk), L. P. Lear- buch (aftr.l, A.M. v.d Laan (aftr.), C. Hoogeveen (Stompwijk), J. C. Mo- lyn, mr. P.J. de Waard, H. T. G. Bruynzeels, mevr. M. A. Alma-Pieters, P. C. Beugelsdijk, C. A. v. Vliet (Stomp wijk), J A. Meeuwisse, C. R. de Vries, J. de Kier (Stompwijk), W. M. Zuid- wijk, J. v. Dijk, H. J. Bunnik, H. L. Hendriks, E. Lassche. propagandaclub, later verzorgde de Raad van overleg dit. Belde organisa ties zijn intussen geruisloos verdwenen. Juist op de dag van de benoeming van de kapelaan naar Rotterdam vergaderde het comité dat de eerste kerkeveillng voorbereidt. Spontaan besloot men het afscheid van de kapelaan te verzorgen. Dat er behoefte aan was bleek duide lijk uit de velen die waren gekomen. Zij werden welkom geheten door de heer J. J. Noordman. Deken A. v.d. Boog, katechese ln deze 3 jaren. Het was steeds feest. Toen er na 2 jaar kampioenschap degradatie volgde was er toch feest van wege het 20-jarig bestaan. HQ bood een couvert met inhoud aan. „Sancta Lucia" liet nog eens horen dat deze vereniging niet mag verdwijnen in Zoetenvoude. De heer Blok, hoofd van de H. Hi-t- school, bracht uit naam van het onder wijzend personeel dank voor alles wat kapelaan Roessen deed ln het belang aanbieding van een boekenbon. De leidsters van de jeugdbeweging beeldden met muziek uit dat God alles in Zijn hand heeft. Huib v.d. Krogt bood namens de K. P. J. e engrammofoonplaat De heer J. J. Noordman voorzitter van het comité, kwam toen als klap op de vuurpijl het cadeau van de parochianen aanbieden: een couvert Inhoudende 1100,--. Nadat „Sancta Lucia" op verdienste lijke wijze „Daar was een wijf die spon" van Herman Strategier had uitgevoerd was het laatste woord aan de scheldende kapelaan. Hij was dankbaar voor de prettige wijze waarop het mogelijk was in Zoeterwoude te werken. Daar hebben velen toe bijgedragen. Het contact met de Jeugd en de verenigingen was altijd bijzonder aangenaam. De aangeboden cadeaus werden zeer gewaardeerd voor al het zeer grote bedrag dat was Inge zameld. „Ik heb geprobeerd te werken zoals ik ben en hoop dat de parochie veel zegen van boven zal krijgen". Daarna was er gelegenheid om mek een handdruk afscheid te nemen van de kapelaan waarbij deze voor een leder onderstreept* dit met de nog een laatste persoonlijk woord had.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3