rsrrm K. EN G. CONCERTEERDE VOOR OPGETOGEN SUPPORTERSSCHARE KIEZEN OF DELEN thans de beste en meest uitgebreide krant Driesprong handhaaft zich op eerste plaats PIT '54 leed verrassende nederlaag tegen Salamanders MAANDAG 28 FEBRUARI 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA l Huldiging van instructeur Schwedler K en G-supporters, die de Gehoor zaal tot de laatste plaats bezetten, luis- fterden opgetogen naar hun reeds in ternationaal befaamde jeugdkorps. Ook de verwenden kunnen bij G en G te- Irecht. Ze horen hier blaas- en trom- f melmuziek op amateurs-topniveau. Voorzitter IJzerman overzag 't af gelopen jaar K en G reisde naar Frankrijk en voor een défilé naarWa- LEIDSE AGENDA MAANDAG 28 FEBRUARI Leidse Kunstkring „Voor Allen" Vioolrecital door Carmencita Lozada. Stadsgehoorzaal, aanvang 20.00 uur. Kynologenvereniging „Rijnland" Bijeenkomst met lezing over „Hon den en mensen". Zomerzorg, aan vang 20.00 uur Abonnementsvoorstelling Schouwburg Opv. „Een jaar voor iedere roos", door het Nieuw Rotterdams Toneel, aanvang 20.00 uur. DINSDAG i MAART Opening tentoonstelling Litho's van Oskar Kokoschka met een recital en lezing, van Paul Citroen. Laken hal, aanvang 20.00 uur. Dekenale conferentie over de con stitutie van de kerk, door prof. J. J. M. Stieger. Lodewijkskerk, aan vang 19.30 uur. Abonnementsvoorstelling Nieuw - Rotterdams Toneel speelt „Ach arme Fred". Schouwburg, aanvang 20.00 u. Kath. Nat. Bond voor EHBO. afd Lei den Aanvangcursus. Gebouw GG en GD, 20.00 uur. WOENSDAG 2 MAART KWJ-bijeenkomst Eerste avond van de vijf bezinningsavonden over „Wat doet de mens leven?". Petruszaal, naast de Petruskerk, aanvang 20.00 KVP, kring Leiden Vergadering. Rest. Van der Heijden, aanvang 20.00 Gehele week: Geopend voor spoed eisende gevallen: Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 23553. LEIDERDORP Stemmen bij volmacht Het bestuur van de afdeling Leiderdorp van de KVP herinnert de leden aan de mogelijkheid om te stemmen bij volmacht. Degenen die door ziekte, uitstedigheid of om an dere redenen niet in staat zijn persoon lijk naar het stembureau te komen kun nen door een ander persoon laten stem men die dan door hen gemachtigd moet worden. Formulieren hiervoor zijn ver krijgbaar op het raadhuis en ook bij de secretaris, de heer Evers, Aoacialaan 56, tel. 34803. Deze formulieren moeten uiterlijk 9 maart op het raadhuis worden ingeleverd. Geboren: Kunette, dr van H. Bosman en K. Schouten; Alida, dr van J. van Winkel en M. J. Mensink. Ondertrouwd: Leendert van Vliet, 23 jaar en Janna Gijsbertha Baars, 19 jr. Getrouwd: B. Polen en J. K. Huizinga. Overleden: Johannes Gijsman, 24 jr. OEGSTGEEST LEZING OVER MOORSE KUNST De bekende kunsthistorica mevr. dr. H. E. 's Jacob uit Amersfaort hield voor K. en O. te Oegstgeest een lezing met kleurendia's over de Moorse kunst in Spanje. Het was een boeiende be levenis naar haar uiteenzetting te kun nen luisteren en er was veel belang stelling. De aula van het Rijnlands ly ceum was goed bezet. Dr. F. A. Ro- drigo heette de spreekster namens K. en O. en de aanwezigen welkom. Aan de hand van vele interessante lchtbeelden deed mevr. 's Jacob een verhelderend licht schijnen over 't ont staan van de Moorse kunst die als zuiver decoratief gezien moet worden. Van eenvoudige vormen, te beginnen in de 8e eeuw tot de verfijning en ten slotte het ietwat pompeuze van de kunst, die we tegenkomen in het Alham- bra te Granada. Spreekster greep terug naar het ont staan van de typische boogvormen in de moskee van Cordoba waaraan van de 8e tot de 10e eeuw gebouwd is. Ka- rel de Vliet in het hart van deze mos kee een kathedraal bouwen, hetgeen 'n onharmonisch geheel teweeg bracht. De Moren streefden immers niet naar hoogbouw! Er waren bijzonder fraaie dia's de een duidelijke vermenging van Moorse kunst in laat gothische en re naissance stijl te zien gaven. Spreek ster gaf aan de hand van de geprojec teerde voorbeelden duidelijk aan van waar dc bepaalde boogvormen af komstig waren. Na de pauze werd een aantal mina retten en typisch Moorse paleizen on der de loep genomen. De vierkante on derbouw en de trapsgewijze slanker wordende bovenbouw is waarschijnlijk afgekeken van de vuurtoren van Alex- andrië „Al Minar". die tot de 13e eeuw bestaan heeft. Ook de oppervlakte-kunst kwam ter sprake, de kunst van het versieren. Prachtige detail-opnamen van het Al cazar te Sevilla gaven een duidelijk beeld hoe het laat-gothische met het laat-Moors zeer goed samengevoegd kunnen worden in fraai decoratiewerk waarin ook geometrische lijnen zijn toe gepast. Vaak als in een droomwereld van 1001-nacht moet de toeschouwer van dit alles zich voelen. Dr. Rodrigo bedankte de spreekster In een gehouden bestuursvergadering van de Stille Omgang is besloten niet meer als zelfstandige afdeling te gaan, maar ons aan te sluiten bij de Leidse af deling. De afdeling Leiden gaat met bus sen van de firma Beuk in de nacht van 19 op 20 maart a.s.. Het bestuur zal als vanouds zitting houden op zondag 13 maart a.s. n, H.H. Missen van 9 uur, 10.30 en 12 ter uitreiking van de kaarten. De kosten van deelname bedragen, in clusief contributie 4.75. geningen, dat generaal Faulkes zélf afnam, ter gelegenheid van de wapen stilstandsherdenking. Voor de batige f 5000.- van een bazaar konden o.a. sousafoons worden gekocht. K en G heeft weer voor Kerkrade ingeschre ven en bericht ontvangen, dat het zon dag 14 augustus moet optreden. De man, die zo enorm veel voor K en G heeft gedaan, instructeur Schwed ler, vermaakte de zaal voor 't laatst met zijn oubollige conférence. Zijn plaats wordt ingenomen door de heer B. v. d. Pluym, tamboer-maitre van de Van Heutz-band. oorspronkelijk een klaroenblazer. De tweede funktie, die van tamboer-instructeur, is nog va- Schwedler, die nergens van wist. werd door de huldiging kennelijk over rompeld. Voorzitter IJzerman wijdde breed uit over de grote verdiensten van de scheidende instructeur, de kei harde marinier, die met amateur-ge- flodder geen genoegen nam. En al sloegen de jongens zich dikwijls lam, ze namen alles van Schwedler, die hen in vijftien jaar tot het hoogste niveau opjoeg en de glorie van Kerkrade deed beleven. Ze speelden en zongen hem toe en de voorzitter overhandigde, na mens allen, een prachtig polshorloge. De avond had verder het gewone vlotte briljante verloop. Op één uit zondering na: De „Lucky Gamblers", een blijmoedig, lenig, bewegelijk vier tal, zongen en dansten op z'n Noord en Zuidamerikaans, tot groot vermaak van het klapgrage publiek. De juniores bleken aanmerkelijk aan kwaliteit te hebben gewonnen. Over de voorbeeldige, niet falende disci pline spreek ik maar niet eens. Maar de klank, de toonvorming, de muzikale allure in alles wat ze deden, volkslied jes, pijpen, trommelen, hoornblazen: het was een lieve lust er naar te luis teren. Tenslotte zongen ze leuke lied jes onder aanvoering van instructeur Freysen, waardoor het publiek tot mee doen van de refreinen werd vervoerd. Een pijper-solistengroepje uit de se niores speelde, met Freysen aan de piano, heel verdienstelijk een suite van Joh. Kaspar Ferd. Fischer. Niet te vergeten is ook het aandeel, dat pia niste Ada v. d. Bent in een aantal be geleidingen had. Het grote evenement werd de non- stopmuziek-revue, een stroom van me lodieën, in allerlei blaas- en trommel combinaties weggegeven, met tot slot het nummer „Days of Glory", waar mee K en G in Kerkrade hoopt uit te komen Laat het een „day of glory" worden! JOH. VAN WOLFSWINKEL. Leden van dahliavereniging „Johan States" kwamen bijeen Vrijdagavond 25 februari hield de dahliavereniging „Johan Mater" een propaganda-avond in de Jacobazaal van „Den Burcht". De grote opkomst vormde het bewijs van de belangstel ling der Leidse volkstuinders. Het bestuurslid, de heer H. H. Don- gelmans, hield een interessante lezing over de behandeling en het kweken van dahlia- en chrysantenstekken. Met zijn rijke ervaring en fantasie heeft hij de volkstuinders geboeid door zijn mooie uiteenzetting over om in vak termen te spreken „het dieven en pluizen vanaf de stek tot bloem", zo wel voor chrysanten als dahlia's. Kleurenfilm en brochure De vragen, die hierna werden gesteld, werden door de spreker met plezier en tot veler genoegen beantwoord. Na de pauze werd de kleurenfilm „Keuze voor uw tuin" vertoond door de heer K. Jans, landbouwconsulent. Deze film, aangeboden door het mi nisterie van Landbouw en Visserij, gaf een reeks van prachtige gekleurde beelden te zien, waaruit een keuze aan boomkwekerijprodukten en andere planten voor de tuin gemaakt kan wor den. Teneinde de toeschouwers de ge legenheid te geven rustig thuis hun keuze te bepalen, werd er een prach tig en deskundig samengestelde bro chure als aanvulling op de film uit gereikt. De vereniging kon op een ge slaagde avond terugzien. Met oog op de naderende lente zijn de bankjes uit het Plantsoen wegge haald. Het staat wat kaal, maar na een opknapbeurtje zullen velen er on getwijfeld weer gebruik van kunnen maken. De medewerksters van de Ver. Sancta Veronica worden er aan herinnerd, dat a.s. dinsdagmiddag 1 maart weer een bijeenkomst is, op de zelfde plaats en dezelfde tijd. Daar er in de maand april geen zitting Wordt gehouden, rekent het bestuur op een grote opkomst. Gisteren werden een 16-jarige scheepsbouwer, een 11-jari- ge scholier en een 15-jarige loopjon gen uit Leiden aangehouden op ver denking van een poging tot inbraak in de vuurwerkfabriek aan de Stads- polderweg. Zaterdag te 19.45 kwam de 63-jarige mevr. E. Arts uit Leiden op de Zijlsingel met haar bromfiets in aanraking met een voor haar uit rij dende wielrijder, die vermoedelijk on der invloed van sterke drank verkeer de, toen ze deze links wilde passeren. Hierbij kwam zij ten val en liep zij een heupfractuur op. Door de E.H.D. werd zij naar het Academisch zieken huis vervoerd. DIPLOMA-ZWEMMEN IN DE LEIDSE OVERDEKTE Diploma A: Hendrik Kralt, Eelco Lee- ans, Egbert Boelens, Jeroen de Boer, René Regeer, Jacobus Marijt, Theodorus Schaik. Wilhelmus van Steenbergen, Robert Visser, Gerard Olden, Slmqn Heemskerk, Johan van Hose, Arie Dron- kert, Jaap Oudshoorn, Johannes van Stijn, Cornelis van Leeuwen, Peter Loos, Jack van Delft, Jan van Delft, Gradus Nas, Berend Croon, Johan Croon, Thea de Waal, Petra Frets, Heidi Glasbergen, Elsje Hogenboom Anna v.d. Pas, Har man v Meekeren. Lia Glasbergen, Car- la de Mooy, Petronella v.d. Sleet, An neke v.d. Vijver, Nelleke Mooten, Theo dora Dikkes. Annemarieke van Vliet, Marina Nieboer. René de Haas, Margriet Filippo. Diploma B: Elia Hogenboom. Abra ham Beun. Onno van Kuyk, Johannes Rozema. Geet v.d. Tang. Gijsbert Vro- mans, Johannes van Rijn. Michiel v.d. Plas, Inge Visser, Cornela v. Velzen, Jo hanna Kasteel, Walter Dietz, Alexan der van Vliet. BURGERLIJKE STAND Geboren: Margarethd Maria Enge- lina d.v. M G. Heemskerk en E. Waas dorp; Mieke d.v. A. v. Luijk en A. W. de Reuver; Cornelia Hendrika d.v. W. Schlagwein en G. P. Merbis; Catharina Elisabeth Adriana d.v A. C. H. Door akkers en A. C. A. Weijers; Maria Ali da Catharina d.v. J. W. P. Bader en J. v. Kampen; Yvonne Christine d.v. P. H. Roerade en E. Schaap; Johanna d.v. K. Duijverman en J. Kamphues. Gehuwd: J. C. H. Blom en A. Neute boom. Overleden: L. Noorduin 80 j., m.; T. v. Rooijen 74 j., m.; A, Ouwerkerk 67 j., m.; G. P. Overliet 69 j., m.; J. A. D. Bronsgeest 70 j., vr.; H. J. de Heiden 60j.,m.; B. Handels 59 j., e.v. W. C. Roks. H.V.S. - DAMES KAMPIOEN ZAALHANDBAL 4e kl. D De dames van de R.K. Handbalver eniging HVS uit Stompwijk hebben na twee prachtige overwinningen in dit weekeinde n.l. 152 (Elar.dia 2, Den Haag) en 8—1 (SEP, Delft) een kampioenschap veroverd. Neen. het ging beslist niet iedere week zo ge makkelijk. De zwaarste tegenstanders in deze zaalhandbalcompetitie waren ongetwijfeld LZC uit Leiden en MSV uit Noordwijk, waaraan onze dames dan ook punten verspeelden. Het team van HVS bestaande uit vrij jonge speelsters namen voor het eerst deel aan zaalhandbal. Hun eerste plaats hebben zij te danken in het bijzonder aan het enthousiasme waarmee zy iedere week opnieuw de strijd aan bonden. Toen de scheidsrechter zondag j.l. voor de laatste maal in de HVS- wedstrijd floot, konden de dames zich kampioen van de poule noemen. Een adspirantlid van HVS Nelly Ouds hoorn bood iedere speelster een bos bloemen aan vergezeld van haar felicitatie. Het bestuur van HVS over handigde de aanvordster een taart. Nu staan er voor de dames nog drie promotiewedstrijden op het program ma en wel: zaterdag a.s. 20.15: HVS HMS in de Houtrust; zondag a.s. 13.00 HVS—EDH (of Foreholte) in Wate ringen; zaterdag 13 maart 19.40 Elan- diaHVS in Houtrust. Twee ruiten sneuvelden bij relletje in Breestraat In de nacht van zaterdag op zondag speelde zich in de Breestraat 'n kleine strijd af tussen een Leids burger en een groep studenten. De eerste werd wakker door glasgerinkel, en in de veronderstelling dat een van zijn eta lageruiten was ingeslagen, spoedde hij zich naar beneden. Hij bemerkte niets van een ingeslagen ruit, wel echter zag hij enige studenten voor sociëteit Minerva, die nogal baldadige dingen uithaalden. Hierover maakte de win kelier zich zo kwaad, dat hij 'n verf- blikje naar de studenten wierp. Het blikje trof echter niet de studenten, wel een ruit van de sociëteit van 50 bij 80 cm. Op hun beurt maakten de studenten zich weer boos en wierpen het blikje terug, dat door de winkel ruit van een kapperszaak schoot, zodat de revanche eenzelfde tol eiste. De laatstgenoemde ruit was 2% bij 3 me ter groot. Nadat de rust was weergekeerd kwamen beide partijen overeen, dat de door hen veroorzaakte schade zou worden vergoed. 24 febr. t/i Hollands voorjaar i Ti 6 maart f zuidelijke zonnewarmte 1 TWEEWIELER RAI Internationale show van: fietsen, brommers, scooters, motoren, onderdelen en toebehoren CARAVAN RAI 66 Honderden kampeer en vouwwagens en toebehoren uit Nederland en ver daarbuiten. SHHHHBhH De Nederlandse Spoorw ervoer Itoegingsbewi/ren uit. advertentie Meester Jonker vijftig jaar bij het onderwijs in Ter Aar De bekende heer B. Jonker is op maart 50 jaar lang aan het onder wijs in ons dorp verbonden. Gekomen als hoofd van de openbare lagere school in 1916 staat hij nu nog dage lijks als leraar voor de klas in de la gere tuinbouwschool in onze gemeen te. Dit zeldzame feit mag niet aan de aandacht ontgaan aan allen, die van deze onderwijzer in een of andere vorm les hebben ontvangen en dat zijn elen. De heer Jonker heeft een werkzaam leven achter de rug en heeft door zijn onderwijs een groot vertrouwen gewonnen. Geboren op 11 juni 1887. dus nu 78 jaar, volgde Berend Jonker in Warf- fum na de lagere school de lessen van de normaalschool, wat hem het on derwijzersdiploma bezorgde. In 1912 behaalde deze onderwijzer zijn hoofd akte in Groningen. Aanstelling. De eerste plaats waar de heer Jon ker werd benoemd was Oterum, ge meente Delfzijl tegen een salaris van 525,- per jaar. Voor 5,- per week vond hij een kosthuis en begon hy aan zijn loopbaan bij het onderwijs. De mobilisatie riep hem onder de wapenen en alleen hoofden van scho len konden vrijstelling van dienst plicht krijgen. Daarom ging de mili tair aan het solliciteren, ook naar Ter Aar. Op de eerste voordracht van de gemeenteraad kwam zijn naam niet voor, omdat hij vanuit Millingen waar hij in dienst was, niet tijdig op de be spreking van de -sollicitatie aanwezig kon zijn. Toch benoemde de raad de heer Jonker later met ingang van 1 maart J 13.000,- ontvreemd uit supermarkt aan 5 Meiplein Het afgelopen weekend hebben in brekers hun slag geslagen in een supermarkt aan 't Vijf Meiplein. Door een tuimelraam verschaften zij zich toegang to-t het kantoortje van deze zaak, waarin zich een kluisje bevond, dat werd opengebroken. Vermist wordt een bedrag van 13.000- 1916 tot hoofd van de openbare lagere school. Intussen stond hij alweer voor de klas in Zandeweer. Uit een ijzeren kistje, waarin alle officiële stukken worden bewaard, haalt de heer Jonker nu nog zijn be noemingsbrief voor de dag, onderte kend door burgemeester de Muralt en gemeentesecretaris J. Hogenboom. Tuinbou wonder wijs. Na zijn komst in onze gemeente, een j dorp van land- en tuinbouwers, vond de heer Jonker spoedig gelegenheid om zijn akte tuinbouw in praktijk om te zetten, door het geven van tuin- bouwcursussen, die hem vrijwel elke avond in touw brachten. Ontwikke ling achtte de heer Jonker voor de tuinders een eerste vereiste. Aan zijn lessen hebben ontelbaren in onze ge meente en de omliggende plaatsen hun tuinbouwkennis te danken. Zo gaf hij les in Noorden, Nieuwveen, Roelofarendsveen, De Kwakel en in Ter Aar. Reeds in 1918 werd de eer ste tuinbouwcursus in Ter Aar ge geven. Na zijn pensionering in 1947 kreeg de heer Jonker nog meer tijd vry voor de tumbouwlessen. Na een half jaar in Abcoude aan de Landbouw school les te hebben gegeven en steeds een goede gezondheid genietend ging de heer Jonker in 1959 in vaste dienst van de lagere tuinbouwschool in Ter Aar. waar hij nog steeds vol waardig leraar is. De verhouding met de andere leerkrachten aan deze school is prima en nog altijd genieten de jongens van de lessen van de kra nige leraar. De heer Jonker heeft de ontwikke ling van de tuinbouw en de omscha keling van koude grondcultuur naar glascultuur en later het invoeren de bloementeelt aktief meegemaakt en daar een onderwijzend aandeel gegeven. Met plezier heeft de heer Jonker altijd in ons dorp gewerkt en gewoond zo verklaarde hij. „Als de mensen je eenmaal kennen, gaan ze je vertrou wen en dat maakt een goede samen leving mogelijk". Rustig elke dag zijn werk doend met smaak trekkend aan zijn sigaar vervolgt deze 78-jarige leraar zijn levensweg met vreugde en het zal zijn vele leerlingen goed doen om hem op deze heugelijke dag een blijk van waardering te tonen. MARKTBERICHTEN RIJNSBI'RG, 26 febr. - Bloemen Lelies 30-39 per kelk; diverse Am. An jers 18-25 p. stuk; eerste klas Anemonen 900-1200 per 100; Irissen Proff. Blauw 480. Wedgwood 300, Tulpen: Pink At traction 160-175, Apeldoorn 125-130, Guido Snick 120, Oxford 120, Eutopia 110, Bellona 100 Lustige Witwe 75-85, Preludium 60-80, Edith Eddy 70-80, Athleet 50-75, Roland 75-80, Brillant Star 54-60, Narcissen: Carlton 55-65, Rembrandt 55. Fortuna 50-55, Californië 50, alles per bos. AMSTERDAM. 28 februari. VEE Aanvoer runderen: 254 stuks, 3,35- J4.55. Handel kalm. In de tijd dat het gebouw van De Leidse Courant werd gesticht, bestond de rechtsregel: Kiezen of Delen. Bij een boedelscheiding of andere verde ling, mocht de oudste van de twee rechthebbenden de boedel in gelijke delen verdelen. De jongste mocht dan kiezen. Daarmede stond een eerlijke verdeling reeds bij voorbaat vast. In deze tijd zal men ook eerlijk verdelen en vanzelf het beste kiezen. Uit de regionale dagbladen kiest men dan ook DE LEIDSE COURANT omdat deze van Leiden en verre omstreken is. kennissen hierop attent en breng een nieuwe euwe abonnee, die U aanbrengt, ontvangt U ons JUBILEUM SCHRIJFBLOK met afbeelding gebouw uit de Gouden Eeuw en het unieke Leidse Courant-speldje. Zend onderstaande bon in Ondergetekende: „gaft?"*- geeft als abonnee van De Leidse Courant op Betaling zal geschieden per: niet wordt verlangd. Deze advertentie na invulling opzenden COURANT, afd. Abonnementen, Papengracht 32, Leiden. BUREAU DE LEIDSE BOSKOOP In klasse C A kan het Boskoopse Drie sprong zich nog steeds aan het hoofd van de ranglijst handhaven. De teams van Cosy Place en Marktzlcht blijven echter goed volgen. In klasse C B is het K. O. T. dat de toon aangeeft. Zelf kwam het tot winst terwijl de ernstigste concurent. Centrum, verloor. In de D.-klasse verliep een en ander zeer gunstig voor Groene Laken, dat zelf niet speelde maar praktisch alle concu- renten punten zag verspelen. De naaste belager is Watertoren, dat nu echter 7 punten achter staat en een wedstrijd méér speelde. Welgelegen is bijna hekke- sluiter geworden, op één na laatst. In de E.-klasse verkeert Sport in een gunstige situatie. Zelf winnen van Hotel Vos ter wijl dit team de achterstallige wedstrijd tegen Thalia Vr. verloor. Sport heeft nu zelf 11 punten voorsprong. De uitslagen: Klasse C: TOG-Tunnel 3-4; Tunnel-Zuid 4-3; KOT-TOG 5-2; Gouda-Centrum 5-2; Gr. Laken-Cosy Place 2-5; Gr. Laken- b-Anti Poedel 3-4; Welgelegen-Excelsior 5-2: DHL-Driesprong a 2-5. 1 Klasse D: KOT b-Watertoren 2-7; KOT e-Welgelegen 9-0; KOT a-Centrum 7-2; Nieuwerkerk-Gouwe Vr. 6-3: Waterto- I ren-KOT c 4-5. Klasse E: Gouda-Centrum 6-3; Markt- zicht-Zuid 7-2: Hotel Vos-Th. Vrienden 2-7; Tunnel-Gouda 7-2: Sport-Hotel Vos [5-4; Centrum-Anti Poedel 7-2; Drie- sprong-KOT 5-4. Klasse F: TOG b-KOT 7-2; Spil a-Sport a 5-4; Gouwe Vr. a-Tunnel 3-6; Thalia- Gouwe Vrienden a 0-9; Cosy Place a- Watertoren b 9-0; Sport c-Gouwe Vrien den b 5-4; Cosy Place 2-7; Watertiren c- Cosen Place b 5-4; Watertoren b-Sport b 7-2; Sport c-Spil 7-2; Watertoren a- Centrum b 7-2; Hotel Vos b-Watertoren c 7-2; Nieuwerkerk-Welgelegen 5-4. Geboren: Marco zn van D. S. Koster en E. J. van de Vlierd. Cornelis Pieter zn van J. van der Loo en W. van 't Riet. Marco zn van R. J. R. S. Moonen en C. G. van der Jagt. Getrouwd: Franciscus Paulus Maria van Nuland en Cornelia Johanna Geer- truida Schinkel. Jan Harkes en Trudy Nelly Christina Schaap. Teunis Burger en Lijsje van Doorn. Overleden: Lambertus Hendricus Vreeltng 67 jaar. Paulina Sterk, w. van P. van Buren 74 jaar. Zoeterwoude AFSCHEID KAPELAAN ROESSEN Er heeft zich een comité gevormd dat een passend afscheid voorbereidt van kapelaan M. E. A. Roessen, die op 4 maart a.s. naar Rotterdam (Hoogvliet) vertrekt. Woensdagavond 2 maart om 8 uur is er een afscheidsavond in het Don Boscohuis. Hierbij zal muzikale medewerking worden verleend o.m. door de gemengde r.k. zangvereniging „Sanc ta Lucia". De parochianen krijgen op deze avond de gelegenheid persoonlijk afscheid te nemen van kap. Roessen. Rectificatie In het bericht over kandidaat—raadsleden voor de KVP is de naam van een kandidaat niet juist weergegeven. Genoemd is mevr. M. G. J. M. Kortmann. Dit moet zijn mr. M. G. J. M. Kortmann. VOORSCHOTEN Er komt gang in de inzendingen voor de Fotowedstrijd „Voorschoten Nu". Het winterweer heeft kennelijk velen geïnspireerd tot het maken van echte Voorschotense foto's. Maar niet alleen winterse foto's zijn ontvangen. Ook foto's uit andere jaargetijden. Uit de ontvangen foto's en dia's blijkt nu al, dat Voorschoten vele verrassingen heeft te bieden. De jury zal bestaan uit medewer kers van de Stichting ter bevordering van de Amateurfotografie. Deze stich ting stelt ook enige plaquetten met inscriptie beschikbaar. U weet toch, dat u de wedstrijdvoorwaarden bij vele plaatselijke winkeliers gratis kunt krijgen? Ook de tweede afdeling der gemeentesecretarie heeft ze en stuurt u gaarne een exemplaar toe (telefoon 01717-2141, toestel 26). Foto's en dia's kunnen aan deze secretarie-afdeling worden gezonden. Foto's dienen het formaat 18 x 24 cm te hebben, terwijl dia's op alle gang bare formaten, ingeraamd. kunnen worden ingezonden. En wilt u duidelijk uw naam en adres vermel den? Het gemeentebestuur rekent op alle amateurfotografen, of zij nu een boxje of een dure reflexcamera heb- J. Velthuijs trekt zich terug De heer J. Velthuijs, uit Zwammerdgm, no. 1 op de voordracht voor de be noeming van hoofd voor de vierde openbare lagere school, heeft de ge meente bericht voor een eventuele benoeming niet in aanmerking te ko men. In verband hiermede heeft het college van B. en W. besloten het betreffende voorstel, dat hedenavond in de raad van de gemeente Voor schoten in behandeling zou komen, af "te voeren. Wim Kan komt naar Voorschoten De Maatschappen tot Nut van 1 Algemeen is erin geslaagd Wim Kan naar Voorschoten te laten komen. Het bestuur verwacht een grote opkomst van de leden en die krijgen dan ook voorrang De avond wordt gegeven in het Cultureel Centrum en begint om 20.15 uur. Gepresenteerd wordt het ABC-Cabaret met Wim Kan en Corrie Vonk. Verder werken mee René Frank. Ank Halsema. Frans Halsema. Sylvia de Leur. Celia Nufaar en Carry Tef- sen Aan de piano Ru van Veen. trom pet Kees Vlak. Vrijdag 11 maart. Europadag voor scholieren Woens dag 2 maart wordt in het Cultureel Centrum om 10 uur begonnen met de viering van de Europadag. Drs. Th. E. Westerterp, lid van de Tweede Ka mer voor de KVP, zal eer. lezing hou den. die gevolgd wordt door een film over Europa. Voor de viering van deze dag worden uitgenodigd de leer lingen van de 4e klasse van de plaat selijke ULO-scholen en de leerlingen van de 5e en 6e leerklas.se van het V.H.M.O. STOMPWIJK „Gyversto" Op vrijdagavond 4 maart zal de plaatselijke gymvereni ging „Gyversto" om 8 uur in het café van de heer J. v. Geylswijk een alge mene ledenvergadering houden. Een der belangrijkste punten, die op de agenda staan, is het al dan niet deel nemen van „Gyversto" aan het défilé op Koninginnedag voor het paleis te Soestdijk. PAUZE DE BOERENKOOL-MOTOR Geen last van lekke banden of mo- torpech, geen rijbewijs, geen auto belasting. geen omkijken naar ver keersborden. geen parkeerproblemen, geen aanrijdingen, geen geraas of ge ronk, geen uitgezakte zitbuikjes en niettemin met een snelheid van 114 meter per sekonde zich voortbewegen met een motor die kosteloos te ver krijgen is wie tekent daar niet voor Het was op deze geruisloze motor (oktrooi inmiddels aangevraagd) dat wij ons voortspoedden door Katten broek op weg naar Montfoort. Ons motortje spurtte genoeglijk tegen de harde wind op met een 10.000 reakties per uur, zonder dat we behoefden na te gaan of er voldoende benzine in de tank was. Het is namelijk een motor zonder benzine. Hij loopt op boeren kool met worst of iets van dien aard. Hij lóópt dat is het! Het systeem is zo oud als Adam en Eva. De moderne mensen zijn het vergeten ondanks de grote voordelen, hierboven opge somd. Het eigen motortje de ver vulde wens van iedereen! LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 24 febr.-2 mrt zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Gods Geuzen (14 j.). Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur Lldo: Ipress. Streng geheim (18 jaar). Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur Luxor: Op een mooie zomermorgen (18 jaar). Dagelijks: 2.80, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio: Huwelijk in Italiaanse stijl (18 jaar). Geprolongeerd. Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trianon: Sound of Music (a.l.). Dagelijks: 2 en 8 uur. Zondag: 2, 5 en 8 uur. Rex: James Bond 007 contra Dr. volw. Geprolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uu NO. PUNT KORRELTJE 'n Redenaar verveelt ons niet omdat hij te lang spreekt, maar hij spreekt ons te lang omdat hij ons verveelt. De afgelopen week bracht weinig schokkende uitslagen. Misschien was 't meest verrassende de 8-2 nederlaag van het eerste herenteam. Immers in de eer ste wedstrijd tegen Salamanders werd met dezelfde cijfers gewonnen. Een groot deel van deze teleurstelling ligt in 't feit, dat P. v.d. Raadt nu 4 weken afwezig heid, weer meespeelde, maar z'n vast heid totaal verloren had. Alleen H. v. Teylingen wist zich naar 2 overwinningen te vechten. Ook hier zou wat meer training beslist geen over bodige luxe zyn! Het tweede ging op bezoek bij de Baro nie en wist wederom 2 punten te be machtigen. Alleen H. Starrenburg en C. Koemans lieten het 1 keer afweten. Uit slag 8-2. Het derde gaat nog steeds goed door, ondanks de afwezigheid van J. v.d. Helm. C. v. Leeuwen nam nu de honneurs van de invaller waar en scoorde 2 keer even als G. v.d. Akker. G. y. Veen bleef onge slagen en zo kwam een 7-3 zege op 't scorebord te staan. Het vierde blijft goed slaan, wat Den Burcht 5 ondervond. Door één misslag van P. Opdam, maar 6 voltreffers van J. Koek en G. Verhagen werd de uit- Een remise tegen VSSS 5 was weg gelegd voor het vijfde team," dankzij 3 zeges van W. Hoogeveen en 1 van J. v. Teylingen en J v.d. Akker. De dames van het eerste team bonden de strijd aan met rivaal Docos. Hierbij was F. v.d. Geest-Schuur ouderwets in vorm en bracht 3 overwinningen op haar naam. Hieraan voegde A. Beerebooni 2 punten toe en A. Boot-Kraan 1 punt. Uitslag 6-4. Het tweede damesteam nam het op tegen Sportief en verdeelde de punten eerlijk, dankzij 2 overwinningen van zo wel R. Ammerlaan als L. Koek, terwijl C. v. Teylingen het vijfde puntje voor haar rekening' nam. Het tweede juniorenteam was in 't geheel niet opgewassen tegen Avanti en ging met 10-0 ten onder. Het tweede meisjesteam wist net de zege niet te pakken bij St. Z.H./T.S.A Via twee overwinningen van T. de Jong en A. v.d. Ploeg werd het resultaat een 6-4 nederlaag. Programma: Dames; PIT '54 1-Sala- manders 2; PIT '54 2-DHC 1; Gossima 3-PIT '54 3. Heren; PIT '54 2-SETT 2; PIT '54 4- De Valken 2. Meisjes; St. Vooruit 2-PIT '54 1- PIT '54 2-NSSS 2. Jongens: PIT '54 1-Slagvaardig 1; ATTC 2-PIT '54 2.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3