Feestprogramma bij viering huwelijk Beatrix en Claus VOLLEYBAL-DERBY WERD DUIDELIJKE OVERWINNING VOOR KANGEROES Vrouwenogen en glinsterende messen PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 22 FEBRUARI 1966 MUSICAL, TRACT ATIES, BAL VUURWERK EN MUZIKALE MARSEN HILLEGOM SCHELDPARTIJ KOSTTE f 100.- a. Babyjasjes van b. Kleuterjurkjes met prachtige, zuivere snoezig gesmockt wol. Kleurtjes: wit, bovenstukje - hand- rose of bleu. 2.45 werkl Prime kwaliteit Slobbroeken in de zelfde goede kwali teit, eveneens in wit, rose of bleu 4.75 c. Kleutervestjes orlon.crylor of zuiver wol - heerlijk warm. Tot 3 jaar 6.95 popeline in echte Kleuterbroekjes in babykleurtjes: wit, mooie, zuivere wol... rose en geel. Voor schattig! Vele kleu- 6.95 ren. Tot 3 jaar 5.95 1-3 jat d. Tinneroy jurkjes voor baby... met bij passend broekje: wat staat dat snoezigl Sterk en wasbaar, in diverse frisse kleur tjes. Twee maten tot 11/2 jaar 8.95 e. Boxpakjes in He- lanca frotté - in vier lieve kleurtjes 8.95 f. Babyjasjes - fijne zachte wol 4.95 Badstof slipjes handig en wasbaar per 3 stuks 2.95 uw Modehuls Leiden, door de eeuwen heen met speciale banden verbonden aan het Huis, zijn. De prijs bedraagt f2.50 per per van Oranje, tal de 10e maart, de huwelijksdag van prinses Beatrix en (dan) soon, doch het bijzondere is. dat de prins Claus (door de proclamatie van de Koningin op 9 maart) niet onge- kaarten onbeperkt geldig zijn voor merkt voorbij laten gaan. Het „Comité Viering 10 maart", vorige maand door beide gelegenheden. Het dansfeest.dat burgemeester Van der Willigen geïnstalleerd, sprak bij het bekendmaken van om 8 uur geopend wordt, zal duren tot het feestprogramma van een Leidse erezaak, temeer daar het hier prinses 2 uur "s nachts. Beatrix betreft, die nog maar enkele jaren geleden als studente Leidse met de Leidenaren was en hier in de Sleutelstad een verblijf genoot waaraan zij nog dagelijks met genoegen terug denkt. Gezien de korte tijd van voorbereiding vorige week maandag konden ook pas de benodigde gelden door de gemeen teraad gevoteerd worden heeft het Comité, samengesteld uit vertegen woordigers van de Vereeniging Koninginnedag, de Leidse Christelijke Oranje vereniging, studentenverenigingen, de LJA, K. O., het Comité Bevrijdings dag en de in Leiden gelegerde militairen onder voorzitterschap van mr. Ph. de Ruyter de Wildt, nog een alleszins aantrekkelijk feestprogramma kunnen samenstellen. ..Ja", sprak de officier van Justitie bij de Haagse politierechter, „ik ken dat soort van optreden door sommige vrachtautochauffeurs". De verdachte die dit beroep uitoefende, had zo juist uitvoerig staan vertellen dat hij „ge woon" aan de getuige had gevraagd wat er aan de hand was, toen zij geclaxon neerd had bij het passeren van genoem de chauffeur. „Ik zei, dat wanneer ik niet had gewaarschuwd, hij mij zou heb ben aangereden", zo vertelde de auto bestuurster uit Hillegom. De vrachtauto was nl. in de -Concordiastraat wat ach teruit gereden en toen had de getuige geclaxonneerd". ..Hij kwam scheldend GESCHENK SCHOOLKINDEREN °P me af en sPuu8de teSen het portier- TONEELAVOND 16.30 i werk De feestelijkheden beginnen in Leiden al dinsdag 8 maart met een toneel- J ORANJEBAL de Leidse schouwburg onder Voor een' vrolijk muziekje in de bin- Christehjke nenstad zorgen van 3 tot 4 uur viei muziekkorpsen, die, vertrekkend auspiciën van de Leids Oranjevereniging. Opgevoerd wordt de musical „Je zit er maar mee", door de toneelgroep „Podium 1953". De tekst en muziek van dit vrolijke spel zijn van Flip Poort. Deze avond is ook toegankelijk voor niet-leden van de L. Chr.. Or. Ver. Kaarten kopen en plaatsen bespreken voor dit evene kan men vanaf morgen bij de Kaasmarkt, elk een eigen route door de stad zullen lopen. Voor de oudere tieners, de twens en de oudere dans- lustige Oranjeklanten is er tenslotte in twee zalen van de Stadsgehoorzaal en twee zalen van Sociëteit Minerva een groot Oranjebal. Maar liefst vijf orkesten, waaronder het orkest Kandidatenlijst KVP voor de gemeenteraad Door 't afdelingsbestuur gestelde kan didaten voor de gemeenteraad, in alfa betische volgorde, zijn. Mevr. M. C. van Akkeren-Straathof, C. H. Balleur, K. F. de Bree, mej. M. C. J. van Buel, J. Castelein, mr. H. E. A. Driessen, M. G. J. Ham, M. B. v. d. Klugt, J. C. J. Lambermont, J. Lijten, mr. dr. N. P. A. van Maarle, S. Menken, mr. H. M. de Munk, J. H. A. M. Peek, J. M. Silvester, mevr. C. Uphoff-Vlsser. Th. H. de Wilde. Voor de adviescommissie stelt het af delingsbestuur de volgende kandidaten: H. Buis. J. H. Hogeling. mr. J. O. de Lange, Th. Pley, P. W. de la Rivière, Tj. Wiersma. Als leden van de adviescommissie zijn door het afdelingsbestuur aangewezen: C. P. Bergers, J. P. v. d. Kamp. B. C. Klein. prof. mr. W. L. G. Lemaire, mevr. A. de Wit-Kraakman. Tijdens de ledenvergadering wordt een adviescommissie samengesteld ten ge tale van 11 leden (artikel 8 van het re glement). Vqf leden van deze commissie worden door het afdelingsbestuur aangewezen. De overige zes leden van het adviescol lege worden in de ledenvergadering ge- Zowel het afdelingsbestuur als de le- rji 11 denvergadering moeten voorts 1 entoonstellnigen plaatsveiwangend lid aanwijzen. Academiegebouw, Rapenburg 73, van H AO BIICIIIAIC 26 jan. tot 26 febr.: Schilderijen van Uil0"illILW wlO Arthur Edouart. Open: 9-18 u., zf. gesl. Gem. Museum „De Lakenhal", Oude Singel 28. van 10 febr. tot 1 maart: Wedgwood: schilderijententoonstelling. Berge Henegouwen 60 (77—21); Eich- Open: 10-16 u„ zf. 13-16 u. horn—De Jong 42 (60—48); Kuilman Restaurant „De Ruif". Jan Vossen- Visser 3—3 ,57—54)- steeg 59. Tot 12 maart: May Hobijn- Totaalstand: 1. Plouvier (4) 19... 2. Roth exposeert poppen en wandkleden. Eichhorn (4) 14: 3. v. d. Meer <3i 12; Open: dag. 10-20 uur. vrij-za-zo: 20-24 4. Kuilman (4) 12: 5. Seis (3) 10; 6. uur. Visser (4) 10; 7. Van Berge Henegou- 8. De Jong (4) 6.. Boerhaavezalen, Vrouwenkerkkoor- steeg. Gehele maand: Beroepskeuze-1 voorlichting door het Gewestelijk Ar- beidsbureau. Galerie Cartouche, Langebrug 67. Moderne schilderkunst. Ma.-vrij.: 2-5. 7-9 i 2-5 i „Pardoeza", Doezastraat. Tekeningen dal RECTIFICATIE „LITTERIS" Door een spijtige miszetting ver meldde ons verslag over de opvoering van „Reiziger zonder bagage" op za terdagavond door „Litteris Sacrum Val van vijf meter Gistermorgen liep een val in de fabriek voor cosmetische artikelen Shulton nog bromfietswedstrijden zal organiseren, vrij goed af. Om 11 uur was de 36-jarige Materiaal en benzine worden door monteur W. Degeling bezig met het deze maatschappij ter beschikking ge- errichten van werkzaamheden op een steld aan de jongelui, die zich 't eerst ziekhandel Servias. Koornbrugsteeg Dol, Deiprado en het Catena Dixie- De feesten op de huwelijksdag be- land en Beatorkest zullen voor de ginnen om half negen op het Stadhuis- goede noot zorgen in de zalen, welke plein, waar herauten te paard, onder- door de leden van de WSL versierd steund door K G. na een feestelijke mars vanaf de Doelenkazerne, 'n hu welijksproclamatie zullen voorlezen. De proclamatie wordt gevolgd door 't hijsen van de vlag en 'n toespraak door de burgemeester. De plechtige afkon diging door de herauten zal eveneens plaats vinden bij het Van der Werff- park. de Gedempte Mare (nabij de Hartebrugkerk) en de molen De Valk. Hoewel men zich ook tijdens de ochtenduren zal kunnen vermaken met kermisattracties op Pieterskerkhof (van 9 uur 's morgens tot midder nacht) heeft het Comité gemeend er goed aan te doen in de morgenuren geen bijzondere festiviteiten te orga niseren, omdat immers de grootste be langstelling tijdens de morgenuren zal uitgaan naar de tv-reportages van de huwelijksplechtigheden in de Wester- kerk. 's Middags daarentegen kan de jeugd terecht op het Schuttersveld, bekende oliemaatsschappij ertelde getuige c klaringen werden ondersteund door ei andere inzittende van haar auto. „1 ging over alles te keer en ik kon niet door. omdat hij zijn wagen ve keerd had neergezet", aldus getuige. Maar de 22-jarige chauffeur uit Hille gom betoogde, dat hij alleen maar had gevraagd wat er aan de hand was en De kinderen van de lagere scholen, de BLO-scholen. de Mytielschool en de kleuterscholen zullen op de 9e maart een herinneringsgeschenk van blijv de waarde of een traclatie ontvangen. Leerlingen van de laagste twee klas sen van de lagere scholen krijgen een oranjeschrift met daarop de beeldte- nissen van prinses Beatrix en Claus d t daarop de autobestuurster hem had von Amsberg^ Volgeplakt met kran- hol5en. tenknipsels, beschreven en betekend met opstellen en tekeningen, zal dit schrift in later jaren zeker waardevolle herinnering uitgaan. De tijd met het drukke verkeer komen meisjes van de hogere klassen krijgen wei meer moeilijkheden op de weg voor een handwerkpatroon in grof linnen. en dan zijn er lieden die er meteen maar dat in de handwerklessen tot n smaak- 0p ios schelden. Dat soort optreden hin- vol wandkleedje gemaakt kan worden, i dert my als automobilist ook zo vaak". De jongens van de hogere klassen ont- ajdus de officier, die 100,- boete eiste vangen n blijvende herinnering in de benevens twee weken gevangenisstraf vorm van een oranje ballpoint met in- voorwaardelijk met aftrek van het scriptie. De hoofden van BLO-scho- voorarrest. De rechter wilde alleen met len. de Mytielschool en de hoofdleid- f 100,- boete volstaan, sters van de kleuterscholen wordt een bedrag ter hand gesteld, waarvoor naar keuze en eigen inzicht getrac- teerd kan worden. Ondanks Bovenkarspel VEEL BLOEMEN OP HAARLEMSE KEURING opmerkelijk rustig hebben keuringszaal. Waarom? Omdat zo juist de Westfriese Flora de deuren op slot had gedaan. Dat bolbloemenevene- ment, zo zei men, is een te grote krachttoer geweest om ook nog veel bolbloemen op de wekelijkse keuring in het Krelagehuis te mogen verwach ten. Het liep allemaal anders. Het is stellig niet overdreven te zeggen, dat drijf uit Hillegom bracht dit seizoen nog niet zo veel tulpen en narcissen in de keuringszaal zijn Natuurlijk: Zanten uit Hillegom. Verder wa ren er nog tal van andere tulpen die we hier al meerdere malen naar vo ren hebben gehaald. NARCISSEN liefst - belangrijk deel ladder. Deze ladder gleed onderuit, i melden voor deelname. Dit evenement bekende, om niet te zeggen: overbe- waardoor de man van vijf meter hoogte is ongeveer gelijk aan hel kartfestijn, Ikende gezichten, maar daarnaast toch op de betonnen vloer viel. Hij liep een dat zich al enkele jaren heeft afge-1 ook enkele opvallende andere varië- het Bevrijdingsplein. De teiten. Onder meer de 14.30 Ziekenhuis vervoerd. Examens Leidse Universiteit Geslaagd voor het doct.ex. Ned. Recht, de heer H. P. G. v. Tongeren (Scheveningen) en mej. J. W, Th. M. Snieders (Reusel); doct.ex. Notariaat, de heren: P. C. T. Hengeveld (Willi- gen-Langerak). W. A. Kahlman ('s-Gra- venzande) en R. A. Pinckaers (Maas tricht). j ginnen. Op het Schuttersveld zal Leidse katholieken gaan Concilie bespreken be" Favorite Berkel uit Vo- MARKTBERICHTEN TER AAR. 21 febr., GROENTE Witlof I 94-1.01, idem II 88-97, idem stek 25-47, spruiten export 64-1.00, spruiten binnenland 42-81 alles per kg. Radijs 34, selderij 12, peterselie 10 alles per bos. R.A.VEEN, 21 febr. Bloemen Ane monen 80-85. Freesia s 1.00-1.80, Blau we druifjes 26-35. Narcissen: Early Glorie 50-75, Carlton 60-75, Fortuna 47-65, King Alfred 70-75, Rembrand 60-75, Tulpen: Apeldoorn 1.10-1.40, Wintergold 60-95, Lustige Witwe 80, Rose Copland 65-1.10, Edith Eddy 70-85, Korniforus 1.15-1.25, Ralph 70- 95. Br. Star 45-65, Preludium 70-85, White Sail 65-85, Reforma 75-80, Athleet 1.30. Krelage 75-85, Paul Rich ter 70-1.00, Karei Doorman 1.05-1.15, China Pink 90-1.05, Beauty of Volen- dam 95-1.05, Bellona 80-1.05, Paris 1.30-1.45. Golden Eddy 1.25-1.30, Dub bele tulpen 85-1.05 p. bos, Am. An jers: Sim rose 20-29, Sim rood 11-18, Farah Diba 27, G.J. Sim 26 p. st. RIJNSBURG 21 febr. Bloemen Am. Pink Attraction 170-180; Prominence 180- Anjers diverse 3000-4000 per 100. di- Hyacinten 30-40 per stuk Tulpen: In een apostolische constitutie van Paus Paulus, daterend van eind vorig jaar, werd de wens te kennen gege- Boete-vieringen in Dekenaat Leiden Op vrijdag 4 maart a in alle parochiekerken naat Leiden een boeteviering gehouden Tijdens alle Missen op dag 27 februari zal de preek bollenexporteurs in Amerika zorgde) werd door J. C. Nieuwenhuis X,u WC„, 'e Lisse te «k gezll Fen der mooiste de kathedrale kerken 'n reeks ^'Pen die hel kenl 15 conferenties te laten houden over de 0rat!'e He>aas wilde' resultaten tan het Concilie. Omdat de «roeier, want anders zou het areaal stof vrij uitgebreid is. heeft de bis- w«l groter zijn De N.V L Stassen ,r schop van Rotterdam naar aanleiding u'« Hillegom toonde er beste exem- van het verzoek van de paus be- Plara" «an Een juweel van een tulp. sloten, eerst de Constitutie over de L" alle npzichten! Deze Hülegomse Kerk aan de orde te stellen. Vanwege f"™a exposeerde ook de baby-insjes de afstanden in het bisdom zullen de Reticulata o.a. de vartete.l Joyce, conferenties niet alleen in de kathe- grafhtIg b'auw ««<*1 vlekje op 's avonds drale, maar ook in de dekenale ker- °e '!PP™. Stripes Apeldoorn, een bon. het dek" gehouden. twee lange tafels vol. Uit die veelheid sprong o.m. de gele trompet Explorer van J. Rijkelijkhuizen uit Hillegom sterk naar voren, evenals de gele trompet Royal Gold die door dezelfde firma was ingezonden. Uit dezelfde plaats kwam de fa. M. Kruyff met de fraaie grootkronige Barret Browning terwijl J. Schoorl uit Lisse de elegan te Bridal Crown voor het voetlicht bracht. Een heel aparte narcis Garden Princess van H. W. Hulse- Prunus 270-280: Red Champion 230-240: Jonkheer uit Hillegom prijkte. De fa bosch uit Hillegom, een cyclamineus- 185: Apeldoorn 135-160: Prince Char- H. J. Ruigrok uit Hillegom liet de type, dat het heel goed deed. De fa. les 140-150: Madame Spoor 140-150: Hi- slanke leliebloemige May time zien en Helmus uit Lisse etaleerde de mooie bernia 135-140; Copland 130-150; Paul de fa. Verdegaal uit Hillegom etaleer- Norway en P. Beelen uit Lisse was Richter 120-130; Edith Eddv 100-110; de de parkieten Cornet en James Fo- present met de goede gele trompet White Saul 100-110. Preludium 90-100; restall. Een rode sport uit de bekende King Albert. Uit Hillegom kwam D Lustige witwe 80-90, Narcissen: Unsur- i triumftulp Bandoeng bracht de fa. J. van Egmond met de gele trompet passeble 110-115; Rembrandt 75-80; v. d. Wiel uit Lisse en de fraaie rode j Galway en de stijlvolle Oaklahoma, Dutch Master 70-80; Carlton 70-80; Ca- Margeret Herbst (genoemd naar de j terwijl van de fa. Ruigrok uit Hille- j lifornia 70-75; Flowfir Record 60 alles dame die destijds met zo veel zwier gom de fraai gevormde bicolor Go-j per bos. de reclame voor de Hollandse bloem- j biet in het oog sprong. Bert Jonk. Tot 24 LEIDSE AGENDA Dinsdag 22 februari. K. en O. filmclub 16 Bijeenkomst. Den Burcht, aanvang 20.00 inir. Rijksmuseum voor Oudheden Spr. dr. W. C. Braat over "De opgravingen van Bellalis Maior (Tunesië). Aanvang 20.00 Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O.-afd. Lei den aanvangscursus Gebouw G.G. en G.D., aanvang 20.00 uur. Bijbelcursus dr. Visser In parochie zaaltje naast de St. Petruskerk, aanvang Co Hageman-Verhagen onderwerp gewijd worden. 40 jaar lang lid van de vereniging was. Ze is het echter bijna een halve eeuw. Verder zou aan Bob Hageman een gang zijn aangeboden. De heer Hageman beschikt reeds over een gang, maar een gong ontbrak hem nog en dat voorwerp werd in de recensie be- SF WOENSDAG 25 FEBRUARI K. en O.-flIm van de maand "Une coeur gros comnve qa". Cameratheater aanvang 19.00 en 21.15 uur. Ron. Ver. "Litteris Sacrum" speelt "Reiziger zonder bagage". Schouwburg, aanvang 20.00 uur. Sociale Raadsvrouw spreekuur. Stad huis. 4 tot 6 uur n.m. De Bijbelcursus van pater Terstroet Ned. Maatschappij voor Njjverlieid en zal niet plaats vinden in de Bernardus- handel lunchbijeenkomst over de toe- zaal. zoals we gisteren meldden, doch komst van de middenstand in Nederland. In de Romanuszaal De trainingen van Koffiekamer Stadhuis aanvang 20.30 uur. Crescendo zijn deze week op dezelfde Leidsehe Vereeniging van postzegelver- plaats en op dezelfde tijd. zamelaars vergadering. gebouw Steenschuur 6, aanvang 20.00 uur. Gisteren veroorzaakte een betrekke- Gespreksavond St. Jozerpardchie Bij- lijk onbeduidend voorval nogal op eenkomst van gespreksgroep bij fani. schudding in 't warenhuis Smeding. Oude Herengracht 12. over "De toekomst van het jeugdwerk." Aan vang 20.00 uur. Bijbelcursus conferenties worden gehouden op 1, 15 en 29 maart in de Lodewijkskerk. Deze eerste bespreking van het Con- Dit alles gebeurde voor het eerst "lie zal verwerkt kunnen worden in tijdens de voorbije Advent en heeft preken en gespreksgroepen. Professor als bedoeling om de privé-biecht, die JJ-M. Stieger van het Filosoficum te vooral in het zicht op de hoogfeesten. Warmond zal de drie conferenties lei- Kerstmis en Pasen, door velen wordt den- waarbij alle katholieken van het gevierd, zo goed mogelijk voor te be- j dekenaat (leken, religieuzen en pries- reiden. ters) zeer welkom zijn. Bijzonder wor- den deze drie dinsdagavonden aanbe- Het is niet de bedoeling, dat deze volen aan leden van gespreksgroepen, boetevieringen de plaats van de Biecht P.O.'s apostolaatsgroepen etc. Op een innemen maar een eigen plaats krij- dezer avonden zal de bisschop zelf de gen naast de biecht. dienst leiden. te Apeldoornverloping werd door P. Hermans uit Voorhout ten tonele ge- In het dekenaat Leiden zullen deze voerd en de gele Beauty of -Oxford Een met inzet van alle krachten spelend Nieuw Brunhilde heeft het gister avond in de strijd tegen Kangeroes niet kunnen klaren. Wel hebben Anneke van Venetien en haar medespeelsters menig benauwd ogenblikje bezorgd, maar Kangeroes was en bleef de betere ploeg en drukte dit uit in een 30 zege. De gehandicapte reserve herenploeg van Kangeroes, zonder Jaap v. d. Sande, Bas van Gellecum en Kees de Root. heeft het A'damse U.S. 2 gister avond goed partij gegeven, maar moest zich tenslotte toch met 23 gewon- i gevi Krachtsverschil Gehandicapt Romanu: o.l.v Voor Kangeroes is deze wedstrijd be- KANGEROES 2—U.S. 2. slist geen walk-over geweest. Nieuw De reserves van Kangeroes troffen het Brunhilde had zich kennelijk voorgeno- gisteravond wel bijzonder slecht dal het men In deze plaatselijke ontmoeting goed eerste team later in de avond In Haar- to weren en eerst na 50 minuten wist lem moest aantreden voor de helang- Kaïigeroes de strjjd te beslissen. UI tor- rijke wedstrijd tegen HVS. Drie van hun Dreesman op de Aalmarkt. De ge- aard was er een duidelijk krachtsverschil beste aanvallers moesten Wjjhe Pera vel vertoonde een wonderlijke aan- tussen beide ploegen, vooral aanvallend, c.s. nu missen en dit heeft hen onge- blik. Over vijf etages hingen hoofden hoewel Tineke Eybergen, Netty Stolp twIJfeld de zege gekost, pater Terstroel, uit de ramen om te zien wat er aan en Ada Hi Interkerkelijke bijbeltentoonstelliiig in de Bollenstreek In de grote Bloemlusthal van de Veiling HBG te Lisse zal van 21/31 maart as. de Interkerkelijke Bijbel- tentoonstelling ..Het Levende Woord" worden gehouden. Deze tentoonstel ling is het resultaat van de samen werking tussen de afdelingen van het Ned. Bijbelgenootschap in de Bloem bollenstreek en de Parochieraad van de St. Agathaparochie te Lisse. Zondag 27 maart is de tentoonstel ling gesloten. ivang 20.00 uur. hand was. Een 16-jarige scholiere was hilde met hu in een trapportaal onwel .geworden en icn de Kang< DONDERDAG 25 FEBRUARI viel daarna door een glazen vitrine, doorhoren, n O.-concert Residentie-orkest Zij liep enige snijwonden op. Door dc Willem van Otterloo m.m.v. Robert E.H.D. werd zij naar het Academisch Inbrekers namen in Boskoop brandkast mee Maandagmorgen kwam men tot de ontdekking dat uit het kantoor op de kwekerij van de fa. N. Fase en Zonen aan het Rijneveld, was ingebroken en de brandkast, wegende plm. 300 kg. was medegenomen. Het zal voor de inbrekers, die dit zware karwei heb- Casadesus, piano. Stadsgehoorzaal vang 20.00 uur. Com. Ethische vorming v.d. schooljeugd jeugdconcert. Stadsgehoorzaal, aan vang 14.30 en 16.00 uur. Ned. Ver. van Suikerzieken jaarver gadering. Leidse volkshuis. Apothekers- dijk 33. aanvang 19.30 uur. Gespreksavond St. Jozephparochie bjj- i- Ziekenhuis vervoerd. Gedurende de hele vastentijd zal er in de Hartebrugkerk op dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag 's morgens om kwart over 12 een misoffer opgedragen Aangezien Willem Het aanvalswerk van Kangero< Otterloo nog eenkomst van gespreksgroep bij fani niet geheel genezen is van zijn griep, Elfering. Kooilaan 29 (Galerij flat) over zullen de concerten van het Residentie- de "Toekomst van het jeugdwerk". Aan- orkest van 23 februari serie D Kur- vang 20.00 uur. zaal) en 24 febr. (Leiden K. O. 2) smashes van Adry v. rt Rath. Nat. Bond voor E.H.B.O.-afd. gedirigeerd worden door Paul Hupperts. Verhoex werd het door Leidei en G.D., In de le set moest Kangeroes 2 wennen aan de gewijzigde opstelling, ben opgeknapt, wel een teleurstelling waardoor het US 2 weinig moeite kostte geweest zijn, dat de inhoud van de tot een 915 setzege te komen. brandkast aan geld slechts ongeveer Maar in de volgende sets waren bij j 100,- bedroeg en er overigens slechts Truus Verhoekx, Adry v. d. Plas, Fran- Kangeroes de moeilijkheden overwon- j de orders voor de voorjaarsexport in ny v. d. Horst en Rieneke Schutte (in-jnen en door prachtig aanvalswerk van waren opgeborgen. Uil de gevonden valster voor Ilonka Kruts), had echter Pera, Kwestroo en Selier kwam Kan- 1 sporen wordt afgeleid, dat de daders meer Inhoud. Door setzeges van 158 geroes tweemaal tot setwinst: 1511 de brandkast al kantelende naar de en 159 nam Kangeroes een 20 en 156. slootkant hebben gebracht en aldaar voorsprong om in de 3e set nog bijna te een noodbrug hebben gemaakt waar- struikelen. Via 60 en 106 kwam Tot 50 liep Kangeroes 2 in de 4e voor het materiaal op de naastgelegen Kangeroes op 14—10. Nieuw-Brunhilde set uit. maar toen ging de vermoeidheid kwekerij van de fa. Tijsterman voor wilde zich echter niet gewonnen geven een woordje meespelen. De aanval mistte het grijpen lag. De aldaar slaande mo- en nam verrassend een 1415 voor- de nodige kracht en zodoende kon US 2 torcarriër van de fa, Heijmans en sprong. Kangeroes zette toen even dei waar ruimer ademhalen. De Amster- Jongenburger bleek toen een uitste- tanden op elkaar en door prachtige j dammers lieten de kans niet ongebruikt 1 kend vervoermiddel. Deze motorcar- Plas en Suus'en sloten de 4e set met 1115 win- iiër werd later op de dag door de po- ien 1715 set- j nend af om daarmee in de 5e aet door te' 1 itie teruggevonden langs de parallel- Terwijl een metselaar de fraaie tegels aanbracht, die nu nog de schouw in het gebouw van DE LEIDSE COURANT sieren, lag De Ruyter met zijn vloot in Del Mina. Drie van zijn passagierende matrozen kregen in een havenkroeg ruzie over een van Del Mina s mooie vrouwen. De lamp werd uitgeslagen, de caféhouder, die trachtte de vechtenden te scheiden, kreeg een messteek en werd in dit hete oord dezelfde dag begraven. Doodsbleek en stotterend stonden zij voor de krijgsraad: zij weten zelf niet wie het gedaan heeft. Wel weten zij, dat manslag met (ie dood gestraft wordt. Op de Spiegel maakt de bootsman de galg klaar en het lot wijst de Hollandse dorpsjongen aan, om de reis naar de eeuwigheid te beginnen. Als men het touw afsnijdt, om hem een Christelijke begrafenis te geven, blijkt hij nog te leven. Hij komt zelfs bij. Generaal Valkenburg, de bestuur der van Del Mina, zegt: opnieuw hangen, in het vonnis staat, dat hij met de dood gestraft zal worden. De Ruyter is een andere mening toegedaan. Hij zegt. dat niet gebleken is. dat de veroordeelde de werkelijke dader is; men heeft hem veroordeeld door het lot. dat geen bewijs van schuld mee bracht. Hij vraagt en krijgt genade voor de man. die hem zijn leven lang dankbaar blijft. De man, die de tegels in de schouw zette, kon niet vermoeden, dat precies 300 jaar later in dit gebouw de mooiste courant van Leiden en verre om geving vervaardigd zou worden en het verhaal van de drie matrozen zou dienen om Uw aandacht te trekken, om een nieuwe abonnee op onze cou rant aan te brengen. VERNIEUWD, VERGROOT en VERBETERD is en daardoor een courant van landelijke allure geworden is. Voor iedere abonnee, die U aanbrengt, ontvangt U ons Jubileum schrijfblok en het fraaie Leidse Courant-speldje. Ondergetekende «w_ geeft als abonnee van De Leidse Courant op: Betaling zai geschieden per: week wordt verlangd. Deze advertentie na Invulling opzenden COURANT, sfd Abonnementen, Papengracht 32. Leiden. BUREAU DE LEIDSE

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4