BETONSTORTEN MET STOOM SCHILDEREN IN VERWARMDE KEET Vrouwenogen en glinsterende messen MEDISCHE DIENSTEN PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 19 FEBRUARI 190» Waarschijnlijk tengevolge van een gladde plok In de weg voor het stations plein ramde een Taunus 17 M, gister avond om half tien een verkeersbord voor het station. De auto werd bestuurd door de 22-jarige B. K. die met drie vrienden een rit naar Noordwjjk had ge maakt. Doordat hy plotseling moest rem men raakte de auto in een slip met het op de foto zichtbare resultaat. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken Doorwerken bij vorst op bouwprojecten Op initiatief van de Stichting Ver- let bestrijding Bouwnijverheid (SVB) te Rotterdam hebben wij vrijdagmor gen een bezoek gebracht aan enkele bouwwerken in de Rijn- en Gouwe- streek, teneinde zich nader te oriën teren met betrekking tot de diverse systemen die men volgt om trots on werkbaar vorstweer de bouwproduk- tie onbelemmerd voortgang te doen vinden. Het gezelschap werd geleid door de heer L. S. Zuurmond, dis- tricts-inspecteur rayon D-noord van de S.V.B. De excursie begon te Gouda en eindigde te Alphen aan den Rijn. Te Alphen aan den Rijn werd het grootse woningbouwobject van de Al- phense Bouw Combinatie aldaar be zocht. Tot deze combinatie hebben enkele jaren geleden besloten de Al- phense aannemersbedrijven, de firma Barreveld, fa. Vonk, fa. Slingerland, fa. Joh. Westmaas jr., fa. Van Wierin- gen en de n.v. Vapada, voorheen te Amsterdam, thans sedert kort te Al phen aan den Rijn gevestigd. Deze aannemersbedrijven werken zowel in dividueel als gezamenlijk. In combi natie aanvaarden zij grote objecten. In uitvoering hebben ze momenteel o.a. 668 woningen in plan Noord te Alphen aan den Rijn, waar in de kort ste kere er circa 8000 zullen worden gerealiseerd. Of deze combinatie ze alle 8000 zal verwezenlijken is uiteraard nog niet te voorspellen, maar dat ze er een goede gooi naar zal doen, daarvoor staat de combinatie borg. Een van de belangrijkste pro motoren van de combinatie is de fir ma Van Wieringen, die in Alphen aan den Rijn al heel wat woningen heeft gebouwd. Tot 5 graden vorst kan men in vol doend tempo doorwerken, dank zij de nodige beschermende maatregelen die de onderneming treft. Dit woningbouwobject, waarvan uitvoerder is de heer Van Reenen en dat in opdracht van het gemeentebe stuur wordt gerealiseerd, is geheel in de ruwbouwfase. Het betonwerx wordt op verplichte doorwerkdagen voortge zet. Dagelijks worden vloeren en wan den „gestort". Dit is mogelijk gewor den door de toepassing van uitneem- bare „tafel"-bekisting voor de vloer- velden en stalen wandbekisting ener zijds en koudewering door middel van afdekmateriaal en kapconstructies an derzijds. Speciale wlnterkleding. Alle hulpconstructies voor de bouw en „vorstbestrijding" worden met be hulp van „Potain" bouwkranen snel verplaatst. Demontage is hierbij tot het uiterste beperkt. Het personeel draagt hier vrijwel zonder uitzondering winterkleding, speciaal vervaardigd voor de bouw sector en die onder subsidie is ver strekt via de S.V.B. Gestreefd wordt stoomapparaturen op het bedrijf in dienst te stellen. Hierdoor zal het mogelijk zijn de ge storte betonspecie, die voorverwarmd wordt aangevoerd uit de betonmortel, met behulp van stoomkappen binnen 8 uur een druksterkte te geven van 120 kg/cm2. Voor het ontkisten is een druksterkte van plm. 60 kg/cm2 ver- Terwijl een metselaar de fraaie tegels aanbracht, die nu nog de schouw in het gebouw van DE LEIDSE COURANT sieren, lag De Ruyter met zijn vloot in Del MLna. Drie van zijn passagierende matrozen kregen in een havenkroeg ruzie over een van Del Mina's mooie vrouwen. De lamp werd uitgeslagen, de caféhouder, die trachtte de vechtenden te scheiden, kreeg een messteek en werd in dit hete oord dezelfde dag begraven. Doodsbleek en stotterend stonden zij voor de krijgsraad: zij weten zelf niet wie het gedaan heeft. Wel weten zij, dat manslag met de dood gestraft wordt. Op de Spiegel maakt de bootsman de galg klaar en het lot wijst de Hollandse dorpsjongen aan, om de reis naar de eeuwigheid te beginnen. Als men het touw afsnijdt, om hem een Christelijke begrafenis te geven, blijkt hq nog te leven. HQ komt zelfs by. Generaal Valkenburg, de bestuur der van Del Mina, zegt: opnieuw hangen, in het vonnis staat, dat hij met de dood gestraft zal worden. De Ruyter is een andere mening toegedaan. Hij zegt, dat niet gebleken is, dat de veroordeelde de werkelijke dader is; men heeft hem veroordeeld door het lo.t, dat geen bewijs van schuld mee bracht. Hij vraagt en krijgt genade voor de man, die hem zijn leven lang dankbaar blijft. De man, die de tegels in de schouw zette, kon niet vermoeden, dat precies 300 jaar later in dit gebouw de mooiste courant van Leiden en verre om geving vervaardigd zou worden en het verhaal van de drie matrozen zou dienen om Uw aandacht te trekken, om een nieuwe abonnee op onze cou rant aan te brengen. Het is heus niet moeilijk: U behoeft er bij familie, vrienden en kennissen maar op te wijzen, dat DE LEIDSE COURANT VERNIEUWD, VERGROOT en VERBETERD is en daardoor een courant van landelijke allure geworden is. Voor iedere abonnee,die U aanbrengt, ontvangt U ons Jubileum schrijfblok en het fraaie Leidse Courant-speldje. Ondergetekende: datum: geeft als abonnee De Leidse Courant op: plaats: Betaling zal geschieden per: week maand x kwartaal x Doorhalen wat niet wordt verlangd. Deze advertentie na invulling opzenden aan: BUREAU DE LEIDSE COURANT, afd. Abonnementen, Papengracht 32. Leiden. eist. Het wegnemen van de tafelbe- kisting onder de vloervelden kan zon der bezwaar na 8.00 uur geschieden. De „bouwcyclus" wordt hierdoor sterk versneld en ingekrompen van circa 7 dagen tot 8 uur. Het systeem maakt deze gietbetonbouw vergelijk baar met de zgn. elementen montage- bouw. Door de voortzetting van de bouw op vorstdagen wordt stagnatie in de produktie zeer beperkt. Ook glas- en schilderwerk. Vermeldenswaard in deze onderne ming is de spectaculaire manier waar op het schilder- en glaswerk en masse wordt uitgevoerd. Het systeem dat de bouwcombinatie heeft uitgedacht door breekt alle tradities. Het schilderen en beglazing van ramen, dat men in vak termen „afgelakt met glas" noemt, ge beurt nu in een verwarmde loods van circa 30x12 m. Hierin bevindt zich een volautomatische spuitinstallatie en als dit werk is geschied en de ramen van glas zijn voorzien, worden ze door kranen op hun plaats van bestemming ingezet. Op deze wijze wordt tijd ge wonnen tijdens vorstdagen en bij het plaatsen van de vensters. Ook past deze onderneming de mogelijkheid toe om hele verdiepingen met losse wan den dicht te maken, hetgeen mogelijk maakt, dat alle overige werken, trots onwerkbaar weer volledig in uitvoe ring kunnen worden genomen. Op deze manier ziet men kans per week zeven woningen voor bewoning gereed te krijgen. Dit wordt als een revolu tionaire werkmethode beschouwd. Het is duidelijk dat veel van de door het vorstvraagstuk gepromoveer de versnellingsmethoden in de toe komst continu zal worden toegepast. In het postkantoor staat een bus op gesteld, waarin de geldelyke bedragen gedeponeerd kunnen worden voor het huwelijksgeschenk van Beatrix en Claus. De jongeman, die naast de bus heeft post gevat is een leerling van de Kokschool Lelden. Hjj is niet gekleed in het bekende groene uniform. De erva ring heeft geleerd, dat het miUtaire cos- tuum associaties oproept, die er niet zijn. Het leger heeft met dit huwelijk niets te maken. Boze brieven en reacties in andere plaatsen zijn aanleiding geweest om de bewaking op deze manier op te lossen. En het is inderdaad een feit, dat een militair naast de bus niet be vorderlijk zon werken voor de vrijgevig heid. LEIDSE AGENDA ZATERDAG 19 FEBRUARI Café-chantant „De Ruif" Gast optreden Johanniek v. d. Molen. Jan Vossensteeg 57, vanaf 20.30. Nut en Vermaak Carnaval. Den Burcht, aanvang 21.00 uur. Kon. Ver. „Litteris Sacrum" Op voering van „Reiziger zonder bagage". Schouwburg, aanvang 20.00 uur. Lakenhal Concert P. Dieleman, R. de Reede en Theo Bles, aanvang 20.15 uur. Jazz society „Folk Beat 14" Jazz avond met optreden van de „Stable- mate 5". Hockey-kantine sportpdrk Roomburg, aanvang 20.00 uur. Opening tentoonstelling in „De Ruif" Poppen en wandkleden May Ho- bijn-Roth. Jan Vossensteeg, 15.00 uur ZONDAG 20 FEBRUARI Afscheidstournee Amsterdams Volks toneel Laatste voorstelling toneel stuk „Rooie Sien". Schouwburg, aan vang 20.00 uur. T entoonstellingen Academiegebouw, Rapenburg 73, van 26 jan. tot 26 febr.: Schilderyen van Arthur Edouart. Open: 9-18 u., zf. gesL Gem. Museum „De Lakenhal", Oude Singel 28, van 10 febr. tot 1 maart: W edgwoodschilderij enten toonstelling. Open: 10-16 u., zf. 13-16 u. Restaurant „De Ruif", Jan Vossen steeg 59, 12 febr. tot 1 maart: May Rooth-Hobijn exposeert poppen en wandkleden. Open: dag. 10-20 u., vry- za-zon: 20-24 u. Taveerne Tastevin, Beestenmarkt 14, 22 jan. tot 22 febr.: Gouaches en teke ningen van Loek Straman. Open: dag. 16.30-24.00 u. Boerhaavezalen, Vrouwenkerkkoor- steeg, Gehele maand: Beroepskeuze voorlichting door het Gewestelijk Ar beidsbureau. Galerie Cartouche, Langebrug 67, Moderne schilderkunst. Ma.-vrij.: 2-5, 7-9 u., za. en zo.: 2-5 u. „Pardoeza", Doezastraat. Tekeningen en schilderijen van Bert Jonk. Tot 24 februari. B0SK00PSE RAAD WERKTE ZICH SNEL DOOR LANGE AGENDA Musea De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zondags Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks van 10-5 uur. zondags 1-5 uur. Legermuseum (Pesthuislaan): Met uit zondering van zaterdag van 10-4 uur (zondags 1-4 uur). DIPLOMA-UITREIKING GRAFISCHE BOND Gisteren werden de diploma's uitge reikt aan de jonggezelzetters, boekdruk kers en hen die het jonggezeldiploma kregen in het rasterdiepdrukpersbedryf. Velen waren in een der zalen van rest. Van der Heyden aanwezig bij deze fees telijke gebeurtenis. De voorzitter van Ge examencommis sie, de heer H. Schoonderwoerd, opende de avond met een toepasselijk woord. Hij heette eenieder welkom bij deze voor de betrokkenen bijzonder prettige ge beurtenis. Het woord was vérder aan de heer J. J. Sjardin, die de aangename taak had de diploma's uit te reiken. Hij liet deze daad vergezeld gaan van geluk wensen aan het adres van de zojuist ge diplomeerden. De geslaagden zijn: Zetters: H. H. Botermans. J. H. Lan- gezaal, F. Montanus, H. Nieuwenburg, W. den Os en L. Redel te Leiden; M. Bin nendijk te Valkenburg M. de Jeu te Oude Wetering, A. F. Jirka te Voorhout, B. A. M. van Mil te Hazerswoude, E. L. van Veen te Zoeterwoude, M. C. Wassenaar te Warmond en W. van der Werff te Zoeterwoude. Boekdrukkers: D. Faas en B. J. M. Vreeburg te Leiden, C. W. van Es te Leiderdorp, G. Visser te Noordwrjker- hout en M. van der Wolf te Lisse. Voor diverse branches in het raster- diepdrukbedrijf: L. H. van den Berg, F. G. Bok, C. A. M. Duivenvoorden, E. van der Hoeven, B. H. M. van der Kaay, G. H. Lankester, F. J. Roozendaal, J. Schoonheim, J. A. M. Schouten en A. F. Stiefelhagen te Leiden, J. J. W. de Goede te Beverwijk. B. van Keeken te Alphen a. d. Rijn. J. P. M. Smit te 's-Graven- hage. A. B. Smits te 's-Gravenhage en C. Zonneveld te Leiderdorp. Onder leiding van burgemeester van Dedem heeft Boskoops gemeenteraad zich gistermiddag in snel tempo door een 28 punten tellende agenda ge werkt. Ondanks dit wisten de raads leden bij diverse voorstellen toch nog wel hun mening te zeggen, zoals bij de aankoop van een stuk grond aan de Galerij. De provincie wilde dit ver kopen voor f 10.per m2, omdat het voor een parkeerterrein moet dienen, doch wanneer er later bouwterrein van komt dan moest de provincie meer hebben. Uiteindelijk ging de koop door, doch er zou dan toch naar de prijs worden geïnformeerd wanneer 't inderdaad bouwgrond wordt. De ver koop van grond in Snijdelwijk aan de fa. Verweij ondervond geen enkel be- In de Wilhelminalaan komt 'n wacht- verbod voor het gedeelte vanaf de Mendelweg en de Boezemlaan. Het kruispunt Nieuwstraat-Galerij blijft voorrangskruispunt voor verkeer van af de provinciale weg. Voor de ver brede gedeelten van de Tuinstraat komt een wachtverbod voor de oost zijde. De naamgeving aan nieuwe stra ten blijkt ook in Boskoop een moei lijke zaak. De raad kon akkoord gaan met de straat langs de nieuwe bejaar denwoningen Hamwijck te noemen, doch voor de twee andere straten werd het voorstel naar de commissie terug met de hoop dat er van de nog goede raad zal worden ontvangen. Ook het voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit werd aan genomen, zodat in geheel Boskoop on gewenste bebouwing kan worden voor komen. Extra krediet huwelijksviering Het extra krediet van f 1.577,64 voor aanvulling van de kosten van het a.s. huwelijk van onze kroonprinses werd zonder' meer verleend. Het parkeer terrein in het uitbreidingsplan Over slagplaats had meer moeilijkheden. Men wenste dit terrein groter en wan neer de grond op een andere wijze zou worden ingedeeld achtte men ruimte voor 150 auto's aanwezig. Na de discussie werd toch besloten dit deel al vast aan te leggen en nog eens te overwegen, wat later gedaan kan worden. De nieuwe veegmachine kan worden aangeschaft. Aanbrengen c.q. verbeteren van de verlichting op de kruispunten Zijde-Puttekade, Hooge- veenseweg-Roemer en een gedeelte van de Hoogeveenseweg voorbij de Roemer werd toegejuicht. Wel moet worden getracht de subsidie van de provincie wat hoger te doen worden. Het viel de raadsleden wel tegen dat de verbouwing van de woning voor de directeur van gemeentewerken bij na f 11.000 - boven de raming ging. Tenslotte bleek dat de zaak financiëel rond was. zodat ook dit voorstel zon der stemming werd aangenomen. De doortrekking van de A. P. van Nes laan werd eveneens vrijwel zonder op- of aanmerking aangenomen. Van de totale kosten f 246.460.- wordt terug ontvangen van de provincie f 100.000 en f 7.500 - van de stichting Beurshal, zodat uiteindelijk voor de gemeente overblijft f 138.960.-. Verbouwingen De verbouwnig van de conciërgewo ning in het raadhuis had weer voet angels en klemmen, doch na de uit voerige uiteenzetting van de burge meester ging de raad er toch mee ak koord. De verbeteringen, aan te bren gen in de kamer van de burgemeester en van de secretaris, achtte men wel nodig, doch men wilde weten of het uitgetrokken bedrag van f 20.000.- niet te hoog was. De raad wilde de verbe teringen ook in de stijl van het raad huis houden. Met een en ander zal rekening worden gehouden en ge noemde kamers zullen dus een beter aanzien krijgen. Tenslotte een vijftal voorstellen be treffende wijziging van bezoldigings besluiten, de rechtspositieregeling, spaarverordening en IZA - regeling, welke echter in de betreffende com missie zo goed waren voorbereid, dat nu de voorzitter met een hamertik kon volstaan. Tenslotte werd nog een woning ge kocht, nl. het pand Reijerskoop 83, voor de prijs van f 19.700.-. Door deze woning af te breken wordt een betere verkeerssituatie verkregen vanuit het uitbreidingsplan Overslagplaats. Bo vendien bestaat de mogelijkheid een gedeelte ervan te verkopen, zodat de opbrengst daarvan de kosten vermin dert. Bij de rondvraag bracht de heer Ver- beij dank aan het gemeentebestuur voor de keurige en vlotte wijze waar op de sneeuw is verwijderd. Bouw eengezins woningen (57) in Rhynenburch B. en W. zullen de raad voorstellen bouwgrond ter grootte van ongeveer 6900 vierkante meter te verkopen aan bouwbedrijf Plomp n.v. Genoemd be drijf gaat op deze grond, die is gelegen in Rhynenburch, twee-en-veertig een gezinswoningen met rijkspremie bou- 'wen. Als prijs voor de grond wordt een bedrag van 273.000.- genoemd. De gemeenteraad heeft deze grond overigens al eerder verkocht: op 6 december 1962 aan het Beverwijkse bouwbedrijf M. L. Evelein n.v. Om dat deze vennootschap de verplich tingen niet is nagekomen, heeft het gemeentebestuur de koopovereenkomst ontbonden en uitgezien naar 'n andere mogelijkheid om woningbouw met zo min mogelijk lasten voor de ge meente te realiseren. Resultaat is nu, dat bouwbedrijf Plomp uit Capelle aan de IJssel, dat reeds plannen koesterde vijftien eengezinswoningen met ryks- premie te bouwen, genoemd aantal woningen ook gaat bouwen. Overigens: vorige week is reeds op officiële wijze de eerste heipaal de grond ingeheid voor de bouw van de in totaal zevenenvijftig door genoemd bedrijf op te trekken eengezinswonin gen. Er wordt naar gestreefd deze woningen met augustus van dit jaar gereed te hebben. Burgemeester toch naar ambtswoning in Hazerswoude-Dorp? Zullen binnenkort de moeilijkheden, die er ryn gerezen omtrent de hulsves ting van burgemeester C. G. van Dobben de Bruyn en zyn gezin de wereld uit zyn? Op de agenda van de donderdag te houden openbare zitting van de gemeen teraad staat in elk geval weergegeven onder punt 20 (het laatste voor de rond vraag): voorzieningen ambtswoning bur gemeester. Nadere bijzonderheden zijn aan ge meenteraadsleden of pers nog niet be kend gemaakt, want, zoals op de agenda staat aangegeven: de nadere omschrij ving hieromtrent wordt nagezonden. In elk geval zal dit dan geschieden voor donderdagavond 24 febr. a.s. wan neer de gemeenteraad in het gemeente huis in openbare zitting bijeenkomt. Reeds eerder hebben de leden van de gemeenteraad, zoals bekend, te kennen gegeven een bedrag te willen voteren wat betreft het opknappen van de reeds veelbesproken ambtswoning van de bur gemeester van Hazerswoude die nu nog in Alphen woonachtig is, sinds' hij twee jaar geleden in Hazerswoude werd be noemd). RAADSAGENDA Donderdag 24 februari a.s. komt de gemeenteraad 's avonds om half acht ten gemeentehuize aan de Rijndijk in openbare zitting bijeen. Op de agenda staan o.m. de volgende onderwerpen: verkoop bouwgrond aan n.v. Plomp; in stelling wachtverbod Rembrandtlaan; wijziging keurlonen; overdracht grond aan stichting R.K. scholen; bouw van school voor R.K. lager onderwijs te Ha- zerswoude-Rljndijk; reconstructie Dorps straat; aanschaf brandweermateriaal; krediet ten behoeve van de viering van het huwelijk HKH prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg; bouw van zui veringsinstallatie; bouw gymnastieklo kaal: voorzieningen ambtswoning burge meester. WACHTVERBOD OP DE REMBRANDTLAAN B. en W. adviseren de gemeenteraad voor beide zijden van de Rembrandt laan een wachtverbod vast te stellen. Als reden noemen zij het feit, dat het ongewenst parkeren van wagens voor de brandweergarage dient te worden voorkomen. Voorts zien zy graag de vrijheid van verkeer en de veiligheid op de weg in de nabije toekomst ge waarborgd, vooral ook omdat de Rem brandtlaan binnen afzienbare tijd in tensief bereden zal worden. PAUZE Morgen: Zondag Quinquagesima. Mis» Wees voor mjj een goddelijke Bescher mer (uit psalm 30). NIET IN DE HAAK Mensen, mensen, mensen, indien jullie nu nog niet tevreden bent, in zulk een land, zulk een vrede, zulk een vrijheid, zulk een welvaart en (de meesten onzer) zulk een gezondheid Het hoeft niet'zo te zijn. Het kan anders en in vele landen is het anders. In Eliseviers Weekblad stond dezer dagen: „De grote mensen maatschappij wordt steeds kinderachti ger; zij groeit niet naar boven, maar naar beneden". Het is een door psycho logen vrij algemeen geconstasteerd ver schijnsel, dat de volwassenen onbenulli ger worden, zich beklagend over onbe nulligheden. terwijl zij O.L.Heer op hun blote knietjes moesten danken. De blinde bedelaar bij Jericho kreeg het licht van zijn ogen terug. „Hij volgde Hem en ver heerlijkte God". Normale en begrtjpeiyke dankbaarheid. Wanneer aan óns ge vraagd werd: „Wat wilt ge dat Ik voor u doen zal?", zouden wij antwoorden: „Heer, wij hebben u niet nodig en zijn u ook niet dankbaar". Dat is niet in de haak. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 17-23 febr. zijn door de KFC als volgt gekeurd: Camera: Kat op heet zinken dak (volw.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur Lido: Huwelijk in Italiaanse stijl (18 J.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Luxor: De man van Istanboel (14 j.) Geprolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio: De wereld wil bedrogen worden (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trianon: De eend en de Cadillac (alle leeft.) Geprolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: James Bond 007 contra dr. NO (volw.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur KORRELTJE Er is weinig dat de rede met zoveel zekerheid kan ontdekken als haar eigen ontoereikendheid. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 18 febr.. GROENTEN Kroten gekookt 55, prei 35-65, stoofsla 58-75, spruiten A 45-155, komkommers 120. uien 3-14, winterpeen 28, witlof 56-124 per 100 kg, komkommers A 48- 104, sla A 8-44 per 100 stuks. Uitslagen van de 7e ronde: v. d. Steen- Vrrjenhoek 06 (4983), De Vries-Van Weizen 06 (34—70), De Vrind-Bloem- hoff 51 (69—38), Klinkenberg-Harlof f 60 (99—66). v. d. Burg-Tan 24 (54 —59), Koornwinden-Derogee 06 (42 143), Foppe-Seller 0—6 (27—77), Ko- ningen-v. Kempen 33 (5551). Stand: grey A: 1 v. Weizen j'2. I Tan 31. 3 Klinkenberg 30. 4 De Vrind 28. 5 Vrijenhoek 20. 6 Harloff 18. 7 v. Steen 17, 3 v. a. Burg 14. 9 De Vries 10, 10 Bloemhoff 10. Groep B: 1 Sti er 32. 2 Derogee ztj, ;i v Kuuipeii z5, 4 Foppe 23. 5 Konlns,'*n 13, 6 Koornwinden 5 VOORSCHOTEN Geboren: Suzanna Antoinette, d.v. de Groot P. en van Ameron A. M. M.. Mo nica Gijsbertha Maria d.v. Zeeuw v.d. Laan V. A. M. en van Duijnstee J. M. M. Herman Lambert z.v. Boerrigter H. L. en de Wolf C. Th. Andreas Jozeef z.v. rus Franciscus z.v. Bakker Th. P. M. en van Os N. J. M. en Nagelkerke M. VV. A. van Duivenvoorden Fr. M.Esther Maria Johanna Catharina a.v. Ammerlaan P. d.v. Uljee J. C. en Klaassen M. W. Alwyn Levien z.v. Huigens A. J. G. en Harms j H. M.; Yvette Monique Yolanda d.v. Zuiderduin C. A. en Blok Y. M.; Marco j en de Bruyn J. A. M.; Eduardus Theodo- z.v. Simons J. en Pielanen M. E. Overleden: Hoek, Antonius A. 76 jaar; van Aartsen Cornells M. 18 jaar. LEIDEN EN OMGEVING Leiden Gedurende het komende weekeinde nemen waar de artsen (wij zigingen voorbehouden): zaterdag 19 februari in Leiden 's morgens van 8 •tot 12 uur, voor spoedeisende geval len geopend: apotheek Reijst, Steen straat 35, tel. 20136. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door apotheek Herdingh Blanken. De Oegstgeestse Apotheek is geopend. Apotheek Voorschoten is op zondag 20 februari gesloten van 's morgens 8 uur tot 's avonds 22 uur. Lelden Doktersdiensten; dr. Wij- dicks, Witte Singel 17 tel. 30177. dr. Jan- se, Rljnsburgerweg 298, tel. 53024, dr. van Alphen. Noordeindeplein 2A. tel. 22268, dr. Meel, Thorbeckestraat 5 tel. 22522; dr. van Gent, Plantage 14, tel. 22538; b.g.g. 22222. Alkemade en Leimuiden Dkt. Glansbeek, Beeklaan 22, Oude Wete ring, tel. 01713-611; dkt. v. d. Werf, Koppoellaan 1, Rijpwetering, tel. 01712- 202. Alphen aan den Rijn Zaterdag: dkt W. Cornet, Kievitstraat 48. tel. 3697. Apotheek Allart, Raadhuisstraat 206. tot 13 uur. daarna het gehele week end apotheek Somberg, Wilhelmina- laan 67. Zondag: dkt. H. v. Kooten. i Wilhelminalaan 36. tel. 2079. Bodegraven Dkt. D. Ragay, Noord-1 stfcaat, tel. 2030; zr. W Faber, Irene- straat. tel. 2599. Dierenarts: G. Hof- land. Vijverlaan. tel. 2136. Boskoop Dkt. Dé'Wilde. tel. 2740: wijkverpl. zr. Van Dam, tel. 2141. Hazerswoude Zie Leiderdorp. Hillegom Dkt. H J. Zimmerman, Hoofdstraat 142, tel. 5121. Apotheek Lisse. Vierkant 223. tel. 02530-3608. Tandarts J. Werkman, Sassenheim, Hoofdstraat 322, tel. 02532-7457. Katwijk aan den Rijn Dkt. J. Bergman, tel. 2921. Apotheek Princé- straat 3, tel. 2755. Katwijk aan Zee Dkt. J. C. J. Lod der, tel. 4600; apotheek: zie Katwijk aan den Rijn. Koudekerk aan den Rijn Wijk verpleegster: Zr. v. d. Holst, Rijndijk 200, Hazerswbude-Rijndijk, tel. 01714- 255. Ook voor Koudekerk a/d Rijn en Zoeterwoude (H.R.). Bij ongevallen aan Rijndijk: tel. 01714-278. Langeraar, Nieuwveen en Woubrug- ge Dkt. J. Nooter, Woubrugge, tel. 01729-104; Zr. Verhaar, tel. 01722-345. b.g.g. 02976-245. Leiderdorp Dkt. P. v. 't Wout, Hoofdstraat 40, Leiderdorp, 'tel. 30070. Leidschendam Dkt. J. J. Grobben. Patrijslaan 32, tel 4445. Tandarts voor spoedgevallen: 070-543035. Wijkdienst Groene Kruis. Bonifaciusstraat 2, tel. 3449. Apotheek: Heuvel, Reigerlaan 14 tel. 4121. Ziekenauto: tel. 3923. Lisse Apotheek en tandarts zie Hillegom. Dkt. N. Bet, Nassaupark 43, tel. 3996. Nieuwkoop en Noorden Dkt. M. Sanders, Nieuwkoop, tel. 01725-555. Noordwijk Dkt. Mulder, tel. 2230 W.it-Gele Kruis. tel. 2338. Groene Kruis tel. 2907. Alleen apotheek aan zee ge opend, zaterdag gewone dienst; 's zon dags van 12-13 uur en van 17-18 uur. Noordwijkerhout Dkt. van Praag, Herènweg 17, tel. 02533-2385. Tand arts: zie Hillegom. Wit-Gele Kruis: Rusthof 1. tel. 2468. Oegstgeest Dkt. D. Held, Mare- laan 36. tel. 52255: zaterdag Zr. van der Kiev. tel. 52426. b.g.g. 3373; zon dag: Zr. Jopine, tel. 01718-2815. Rijnsburg Zie Katwijk a/d Rijn. Sassenheim Tandarts Bollenstreek zie Hillegom. Dkt. H. Kwint, Hoofd straat 324, lel. 7253. Zr. Vriend. Frie senhorst 23. tel. 8022. Wijkverpleging Groene Kruis: Zr. Muhlhaus, Dr. Kuy- perlaan 3. Voorhout, tel. 8122. Apo theek: zie Hillegom. Valkenburg Zie Katwijk a/d Rijn. Voorschoten Medische dienst: Dit weekeinde; huisarts dokter J. Abarnel. Chopinlaan 32, tel. 3875, tandarts B. v. wyk Kon. Julianalaan 32, tel. 3667 (9.30 uur melden) Apotheek Blanken en Her dingh. Hoogewoerd 171, tel. 01710-20502. Voorhout dr. Bots. Prof. Aalberse- laan 2. tel. 7393. Wassenaar Dkt. J. A. J. Paulides. van Z. van Mijeveltstraat 42, tel. 4561 en M. H. van Tolingen, Wilhelmina- plein 1, tel. 8303. Apotheek Langstraat 86, tel. 2141. Storingsdienst: gas, wa ter en elektr. tel. 2248. Zwammerdam Dkt. P. K. v. d. Ent Braat, Aarlanderveen, tel. 01725-308.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4