SPECULATIES OVER „AANVOERDER" SPAANSE HUWELIJKSDELEGATIE Eerste Kamer voor wet arbeidsongeschikten Franco stuurt waarschijnlijk zijn knappe dochter Carmen Schade door brommers 25 min p. jaar ra FINANCIEEL EXPERT —NA VRIJSPRAAK— VOOR RECHTBANK Ruimtevaarder Jeilgdstdtuut regelt Dave Scott zal vorm\ng van jongeren Gemini-8 verlaten VOLLEDIG AKKOORD IN TEXTIEL-CAO Schart volgt Dibelius op PAGINA 6 DE LETPSE COURANT WOENSDAG 16 FEBRUARI 1966 MADRID. In Spaanse adel Ij ke kringen wordt druk gespeculeerd over de vraag wie de Spaanse afvaardiging naar het huwelijk van prinses Beatrix en de heer Claus van Amsberg zal preside ren? Naar alle waarschijnlijk heid komt Franco met een ver rassing op de proppen in de vorm van de door hem uitverkoren kroonprins Juan-Carlos met zijn echtgenote Sofia van Grieken land. Als dat zo is. zal hij daar mee de Indruk willen wekken, dat het Spaanse volk deze prins, die moet strijden tegen de pre tenties van Hugo Charles, de man van prinses Irene, aan vaard heeft als de toekomstige monarch. In dat geval wordt het niet onmogelijk geacht, dat prinses Irene alleen naar het huwelijksfeest van haar zuster Men kan gerust aannemen dat Franco niet zelf naar Amster dam zal reizen. Hij kan het land niet verlaten, uit vrees dat er een aanslag op hem wordt ge pleegd door de honderdduizenden politieke emigranten, die nog steeds ln andere Europese lan den leven. Nadat hij ln 1936 door zeventien generaals tot Caudillo van Spanje werd verkozen. Is hij nooit meer 's lande grenzen over gestoken. Meestal stuurt Franco een buitengewoon ambassadeur en enige generaals van het leger. Prinses Sofia meestal kameraden van hem tij dens de burgeroorlog Naar de bruiloft van Fabiola en Boudewijn echter zond generaal Franco als bijzondere afgevaar digde zijn enige dochter Carmen- clta (36) en zijn schoonzoon de markies van Villaverde. Donna Carmen is een knappe, elegante vrouw, die ondanks haar zes kin deren ..er zijn mag". Haar echt genoot ls doctor in de medicij nen. Beiden reizen veel. vooral buiten Spanje, en zullen stellig graag de bruiloft van de Neder landse kroonprinses bijwonen. Toiletten De groep Spaanse bruiloftsgas ten zal bestaan uit een buiten gewone ambassadeur, een gene raal met veel medailles, ver scheidene hidalgos met hun senoras. alsmede een minister. Waarschijnlijk zal dit Fraga- Iribarne zijn (44). die als de meest democratische en Euro- pa-minded bewindsman van de Franooregering beschouwd wordt Hij is hoogleraar, een goed spreker en beheerst tegaz. Bastida en Vargas-Ocha- gaivia hebben van verscheidene Spaanse adellijke senoras be stellingen ontvangen voor groot- galatoiletten. Wij "tWijfelen er niet aan. dat. evenals dat het geval was op Fabiola's huwelijks feest, de Spaanse schonen in Amsterdam zullen opvallen door haar eenvoudige élegance. De modistos weten hun cliënten heel goed te kleden, zodat de bruiloft in Amsterdam de beste publiciteit zal vormen voor de verfijnde smaak en de uitsteken de vakkennis van de Spaanse couturiers. Yé-yé-hertogin Hoewel zij Spanje niet vertegen woordigt wordt algemeen aange nomen dat in Amsterdam ook van de partij zal zijn de in Ma drid als de „yé-yé '-hertogin be kend staande jeugdige hertogin van Alva, een directe afstamme linge van de uit de 80-jarige oorlog wel bekende hertog. Zij is de aanvoerster van de monar chisten voor Juan-Carlos. Zij is de vrouw met de meeste adellijke titels ter wereld: 63. nó de koningin van Engeland, aan wie zij tevens verwant ia Zij is ge huwd met se nor Martinez, heeft vijf kinderen, en ls zeer popu lair. Daar zij dolgraag in het middelpunt van de belangstel ling staat, verschijnt zij bijna wekelijks op de voorpagina van de damestijdschriften en vormt dagelijks nieuws op de pagina van de Madrileense high society. De bekende Italiaanse journa liste Oriana Fallaci. noemde haar na een interview ..de meest, onsympathieke vrouw, die zij ooit ontmoet had". Sofia Loren daar entegen dineerde eens met de hertogin in haar paleis de Liria, en verklaarde daarna: „Mijn goede vriendin Cayetana de Alba ls heel intelligent en vrouwelijk". Model-vorstin Wat vinden de Spanjaarden van Claus von Amsberg? De Spaan se pers heeft de moeilijkheden en bezwaren tegen huwelijk met deze DEN HAAG (ANP) Het bureau Voorlichting van het Schadeverzeke ringsbedrijf deelt mede, dat een globa le berekening uitwijst dat per Jaar aan derden toegebrachte schade, waarvoor bromfietsers aansprakelijk zijn ligt tus sen de 20 en 25 miljoen gulden. Verklaring van De Gaulle over zaak-Ben Barka 1 PARIJS (UPI) In Parijs ls van daag meegedeeld dat president De Gaulle aanstaande maandag een per soonlijke verklaring over het Ben Bar- kaschandaal zal afleggen. De president, zo verluidt, zal het onderwerp ter spra ke brengen op de halfjaarlijkse pers conferentie die hij die dag geeft. Officieel is het bericht niet bevestigd, maar wel is opgemerkt dat De Gaulle gisteren voor het eerst sinds een maand audiëntie heeft verleend aan Jean-Marie Robert, 's lands eerste aanklager, om van hem een rapport te krijgen. Hoe belangrijk de Franse president de affaire-Ben Barka vindt, wordt be wezen door het feit dat hij er op een persconferentie waarvan hij er maar twee per jaar houdt, over wil spreken. De Gaulle maakt er geen geheim van dat hij de zaak opgehelderd wil zien, on geacht wie daardoor getroffen wordt. Een bewijs hiervoor is, dat hij heeft goed gevonden dat minister Frey giste ren werd verhoord door de rechter van instructie, Louis Zollinger. Deze heeft daarbij ontkend dat zijn departement heeft geprobeerd de ontvoeringszaak ln de doofpot te stoppen. Regeling voor zelfstandigen al in de maak (Van onze parlementaire redactie DEN HAAG Minister Veldkamp (Soc. Zaken en Volksgezondheid) heeft in de Eerste Kamer meegedeeld dat hij met kracht zal gaan werken aan de voorbereiding van een arbeidsonge schiktheidsverzekering voor zelfstandi gen (de niet-loontrekkenden). Hij heeft zich nog geen definitief oordeel ge vormd over de vraag of die arbeidsonge schiktheidsverzekering de vorm moet kragen van een aparte zelfstandigen- verzekering dan wel van een volksver zekering. De minister herinnerde er echter wel aan, dat zijn voorkeur altijd sterk ls uitgegaan naar een volksver zekering. De minister deelde een en ander mede tijdens de behandeling van de wet op de arbeidsongeschiktheidsverzekering voor loontrekkenden, die door de senaat met algemene stemmen werd aanvaard. Mi nister Veldkamp heeft gezegd „alles op alles te zullen zetten om deze wet per 1 januari 1967 te laten ingaan". De gisteren aangenomen wet in de wandeling afgekort tot W.A.O. komt in de plaats van de invaliditeitswet en de mijnarbeidersinvaliditeitswet, alsmede VOOR BABY'S HUIDJE niet. Over de Nederlandse ko- Carmen Franco Beatrix ninklijke familie daarentegen uiteen- wordt altijd met veel genegen- „modern, eenvoudig, populair e Eigenaar van NV scheidene talen. Hij zwaait de gezet. Steeds echter bewondert heid geschreven. Juliana wordt de Hollandse koningstroon waar- scepter over Voorlichting er J1•- J - Tberisme. De grote Spaanse mode-ontwer Juan Carlos pers, als Pedro Rodriguez Per i de wilskracht van Beatrix die de „ware liefde" voorop heeft gesteld. Over Claus heeft men geen mening: men kent hem beschouwd als een „model- dig". Ongetwijfeld zal menige vorstin", die de Spanjaarden senora op 10 maart een traantj^ maar al te graag de hünne zou- laten, als zij Beatrix op de t.v. den noemen! Beatrix noemt men het „ja ik wil" hoort fluisteren. Speciaal voor jeugd tussen 14 en 18 jaar WASHINGTON (AFP) Tijdens de vlucht van de Amerikaanse Gemlnl-8, die 15 maart begint, zal de ruimtevaar der Dave Scott zijn cabine verlaten en drie uur lang ln de ruimte zweven. De Gemlni-8 met de ruimtevaarders Nell I Engelbertink heeft in de Tweede Ka- Armstrong en Dave Scott zal drie da- mer «*n dringend beroep op de rege- on, do arde draden. I ?«e om sPoe<Ng to komen tot j het opstellen van een jeugdstatuut. Honderdduizenden jongeren tussen 14 en 18 Jaar, die reeds In het bedrijfsle ven werkzaam zijn, worden voor hun vorming geheel aan hun lot overgela ten, aldus de heer Engelbertink. Hjj vroeg daarom aan staatssecretaris mr. Grosheide deze belangrijke zaak op te nemen met de minister van Sociale De KVP'er maakte zijn opmerkin gen tijdens de behandeling van het wets ontwerp tot regeling vein het leerlingwe zen, dat door staatssecretaris Groshei de „een volkomen volwaardige vorm Tijdens de vijfde omwenteling zal men trachten een rendez-vous met een Ag erna te bewerkstelligen. Scott zal tijdens de dertiende omwenteling zijn cabine verlaten, waarmee hij aanvanke lijk met een draad van 7,5 meter ver bonden blijft. De kabine zal dan aan de Agena worden vastgemaakt. Neil Arm strong moet daarna weer losmaken ter wijl Scott zich aan de achterkant van de Gemlni-8 vasthoudt. Armstrong zal dan de Gemini op 15 meter afstand van de Agenaraket brengen, waarbij Scott zijn dr$ad tot 22,5 meter zal afrollen. Hij verplaatst zich dan met zijn stuw- plstool in de richting van de Agena voordat hij naar de Gemini-8 terug keert. Scott zal aan de buitenkant van de Gemlnl-8 een bout vast- en losschroe ven met een speciaal instrument, waar mee gewerkt kan worden bij afwezig heid van de zwaartekracht. In deze om standigheden zou een monteur met 'n ge wone Engelse sleutel zichzelf rond de bout draaien. Advertentie PIANOHANDEl VAM 1140 Verhuren Repareren Inruilen ^^A^^Stemmen C. F. van der DOES van beroepsonderwijs" werd genoemd. Het is speciaal bedoeld voor jongeren van 14 tot 18 jaar, maar het wetsont werp maakt het mogelijk, dat ook ou deren, zelfs tot 27 jaar, van deze nieu we mogelijkheden gaan profiteren. De wens van de KVP om tot een jeugdstatuut te komen vloeit voort uit het feit, dat de jongeren, die niet van de mogelijkheden tot scholing en vor ming van het leerlingwezen profiteren, minder ontvangen dan de anderen. En toch dragen zjj in niet onbelangrijke mate bjj aan het produktieproces. De ze jongeren, aldus de lieer Engelber tink. dreigen een vergeten groep in het bedrijfsleven te worden. Het oorspronkelijk onder het kabinet De Quay ingediende wetsontwerp, is door staatssecretaris Grosheide op en kele punten veranderd. De Kamer had wel bedenkingen tegen het afnemen van een examen aan het eind van de oplei ding. Wie slaagt krijgt een diploma. Zij, die slechts het praktijkgedeelte met goed gevolg hebben afgelegd, ontvan gen een apart getuigschrift. Dr. Van Dfjk (WD) en drs. Vis (PvdA), vrees den, dat de opleiding hierdoor zou kun nen ontaarden in het „africhten" op de exameneisen. Staatssecretaris Grosheide zegde de heer Engelbertink (KVP) toe contact met de minister van Sociale Zaken op te nemen over een betere bescherming van de jeugd in de bedrijven. Ook de bewindsman meende, dat het resultaat van de te nemen maatregelen zal moe ten zijn de vaststelling van zodanige werktijden, dat het mogelijk wordt deze jeugd ook onderwijs te geven. AFRONDING SOCIALE WETGEVING e redactie) BERLIJN (UPI) Oostduits verzet ten spjjt. heeft de synode van de Evan gelische Kerk deken Kurt Scharf ge kozen tot bisschop van Berlijn. 'Scharf, die door de communisten onaanvaard baar is genoemd, zal de 85-jarige Otto Dibelius opvolgen. Scharf (63) was als enige kandidaat ge steld. Hij kreeg 195 van de 235 stemmen die werden uitgebracht door gedelegeer den uit West- en Oost-Berlijn en de oude Duitse provincie Brandenburg. In ver band met de muur vergaderden en stem den de delegaties uit Oost en West af zonderlijk. De Oostduitsers zijn tegen Scharf om dat hij ln West-Berlyn woont. Neues Deutschland. het blad van de Oostduitse communistische partij, heeft Scharf een „vijand van Oost-Duitsland" genoemd. geruïneerd AMSTERDAM (ANP) De recht bank te Amsterdam heeft zich bezig ge houden met de financiële manipulaties van de 52-Jarige Teunig H., de ex-onder directeur van de Amsterdamse Bank, die ln december 1961 ln hoger beroep werd vrijgesproken van verduistering ln de beruchte Socratesaffaire. Dit keer werd hem ten laste gelegd dat hij als directeur-bestuurder van de NV confec- tle-industrie Sluizer in strijd met de sta tuten transacties had verricht, waaraan de verliezen (rond 430.000 gulden) van het failliet gegane bedrijf grotendeels te wijten zouden zijn. H. had zijn toestemming gegeven tot het afsluiten van geldleningsovereen komsten met de firma Amstelpost. Op grond van deze transacties werden de aan de firma Amstelpost door derden gedane leveranties van autodumpgoe- deren en tafelbestekken gefinancierd tot bedragen van resp. 55.000 gulden en 160.000 gulden, terwijl de NV Sluizer volgens haar statuten uitsluitend de fa bricage van en de handel in damescon- fectieartikelen ten doel had. De raadsman, mr. J. A. van Waar den, deelde de rechtbank mee, dat hij in zijn pleidooi zou betogen, dat de transacties niet in strijd zijn geschied met de statuten. De officier van justi tie, mr. H. G. van Everdingen, merk te op dat dit z.i. bij de behandeling voor de rechtercommissaris toch door hemzelf en zijn cliënt was toegegeven. Standpunten over uitkering liggen uiteen UTRECHT (ANP) Werkgei korting. Bovendien zijn beide partijen overeengekomen. dat geleidelijk de loonlijn zal worden gecorrigeerd, waardoor de bestaande achterstand in i de textielindustrie in drie fazen zal wor- i j den ingehaald. Per 1 januari 1966 wordt werknemers hebben ln hun vijfde ge- daarvoor vier procent beschikbaar ge sprek volledige overeenstemming be reikt over de nieuwe driejarige collec tieve arbeidsovereenkomst voor de tex tielindustrie. Ook ten aanzien van de fondsvorming werd overeenstemming bereikt. De werkgevers in de textielin dustrie zullen tot- en met 1968 elk jaar 300.000 gulden beschikbaar stellen voor het algemene vormlngs- en schollngs- werk van de vakverenigingen. Aan de kosten voor de vakraad In de textielin dustrie en de bedrijfscommlssles zullen de werkgevers zelf blijven betalen. In het driejarige contract dat op l januari jongstleden Ingaat, is voor dit jaar een loonsverhoging overeengeko men van gemiddeld 6,5 procent. In 1967 (Van ome parit i DEN HAAG. Minister Veldkamp en 1968 zal de loonsverhoging elk jaar heeft de Eerste Kamer geschetst hoe hij vijf procent bedragen. In 1967 is daar- zich de afronding der sociale verzeke- bij de huurcompensatie inbegrepen en rings wetgeving voorstelt. Daarbij bleek, in 1968 de kosten van de arbeidstijdver- I dat hü in de thans nog resterende kahl- steld, per 1 september 1966 drie pro cent en per 1 september 1967 twee pro cent van de basisuurlonen. De werkne mers hadden een loonkostenstijging van respectievelijk 8. 6 en 6 procent ge vraagd. Wat betreft de kwestie van de (on georganiseerden hebben de werkge versverbonden nu NKV en NW zich hebben teruggetrokken gezegd geen bezwaar te hebben tegen bedrijfstak- of ondernemingsgewijze overeen te komen voorzieningen voor concreet omschre ven doeleinden, die niet leiden tot indi viduele beoordeling. Bij de AKU verschilt men op dit punt nog van mening, zowel wat de hoogte van de uitkering als het doel betreft. periode (tot treding van de wet heidsverzekering voo dige risico's en van schik theldsverzekering (niet-loontrekkenden I 19671 de inwerking rbeidsongeschikt- loontrekkenden ware geneeskun- en arbeidsonge »or zelfstandigen islreeft. Van Waarden ech- vas volgens r ter niet het geval. Volgens H., die zich evenals in de Socratesaffaire, een meester toonde in het beantwoorden van vragen, waren de geleden verliezen niet aan hem maai de curator, mr. C. D. van Vliet, te wij ten. De oorzaak van de financiële strop moest volgens hem gezocht worden in Vliets ondeskundige manipulaties, mede ten aanzien van de verkoop tegen te lage prijs van de dumpgoederen het bestek tijdens het faillissement. De curatpr verblijft enige, tijd in het buitenland, zodat hij zich vandaag ter zitting niet tegen deze beschuldiging kon verdedigen. De eigenaar (enige aandeelhouder) in de ex-NV, de heer G. E. Sluizer, die als getuige was verschenen, volgens H. van al zijn transacties op de hoogte geweest. De heer Sluizer heeft dit echter vanaf het eerste politie verhoor steeds ontkend. De heer Sluizer verklaarde tegenover de rechtbank dat hij een onbeperkt trouwen in H. had gesteld. Hij had hem ?en zeer deskundig financieel advi- leren kennen. Als een soort water dichte referentie zou volgens de getui ge H. hem een brief van de president het gerechtshof hebben voorgele- waarin deze zich verheugde, dat hij H. in de Socratesaffaire kon vrij spreken. De geldleningsovereenkomsten de financiering der dumpgoederen en tafelbestekken zou hij pas hebben ont dekt, toen het te laat was. Zowel de verdachte als de heer Slui zer bevestigden, dat de NV een potje met 130.000 gulden had gevormd om de inkomstenbelasting te drukken. Volgens H. was het plan dit geld buiten de tex tielsector te besteden. Volgens de heer Sluizer was dit beslist niet het geval. Ik ben helemaal geruïneerd, verklaar de de heer Sluizer. Volgens hem had hij H. het beheer gegeven over een saldo ad 300.000 gulden bij de Amsterdamse Bank en het genoemde potje. Van deze bedragen is thans niets meer over. in de plaats van de bestaande ongevallen wetten. De wet geldt dus alleen voor loontrekkenden. Het overheidspersoneel er echter buiten. Het verzekerd zijn iet aan een loongrens gebonden. Recht op een uitkering bestaat, wanneer de arbeidsongeschiktheid onafgebroken 52 weken heeft geduurd, al dan niet ten gevolge van een bedrijfsongeval. (Ge durende de eerste 52 weken van arbeids ongeschiktheid als gevolg van een be drijfsongeval zal ziekengeld krachtens de i eken geld verzekering worden verleend). Nieuwe structuur personeelsraad Ned. Spoorwegen (Van onze correspondent UTRECHT De thans voorgestelde wijziging ln de overlegstructuur bij de Ned. Spoorwegen, waarover een rapport bij de directie en bij de vervoersbonden in studie is. beoogt de spoorman zelf meer te betrekken bij besluiten van sociale aard en betreffende zijn werk. Alt de voorstel len gerealiseerd worden dan kan het plaatselijk overleg, dat tot nu toe een nogal noodlijdend bestaan heieft geleden een vastere vorm krijgen. Aldus de mening van het dagelijks be stuur van de personeelsraad van E.N.S., een Instelling die donderdag a.s. ln Utrecht haar 40-jarig bestaan viert. Vele jaren lang is de personeelsraad als over legorgaan een fysieke Instelling geweest en het pielt voor de visie van de oprichters, dat de grondslagen ervan in 40 jaar niet gewijzigd behoefden te worden, aldus de voorzitter G. J. H. A link gisteren ln een persconferentie. Dit laatste betekent ech ter niet, dat de tijd voor de personeels raad heeft stilgestaan. Integendeel, de raad heeft steeds vastere grond onder de voeten gekregen. Was er oorspronkelijk sprake van contact met de directie, waar bij wederzijdse wensen en klachten wer den geuit, in de naoorlogse Jaren is de raad steeds nauwer bij het directiebeleid betrokken geraakt. Werden besluiten over zaken die het personeel direct raken eeret nog genomen „na" overleg met de perso neelsraad. thans geldt voor de directie de verplichting besluiten te nemen in overleg met de personeelsraad. IN WASSENAAR Ei ïdirecteur PTT dr.ir. M. H. Damme overleden (Van een onzer verslaggevers WASSENAAR. De oud-directeur-ge- neraal van de P.T.T., dr. Ir. M. H. Damma, is gistermiddag op 89-jarige leeftijd ln Wassenaar overleden. Bij de P.T.T. heeft hij vooral zeer veel gedaan voor de Inter nationale ontwikkeling van het luchtpost- vèrvoer. In dienst bij de Staatsspoorwegen in het toenmalige Nederlandsch-Indië werd ir. Damme voorzitter van de commissie voor de luchtvaartdienst, met als resul taat, dat sinds 1930 de geregelde 14-daagse dienst Amsterdam-Batavia werd ingesteld. In 1925 ging ir. Damme met pensioen, doch in juni van dat jaar werd hij aan gesteld lot directeur van de P.T.T. in Ne derland. In 7939 was hij minister van So- Gemengd huwelijk geldig Melkieten hakken knoop zelf door BEIROET (KNP) Kardinaal-pa triarch Maximos Iv Saigh van het Mei ciale Zaken ln het vijfde kabinet Colijn. chlttseh patriarchaat van Antiochlë heeft Ir Damme was onder andere regerings met zijn synodale raad van priesters gedelegeerde, later voorzitter van de cen- en leken besloten over een aantal concre- trale commissie voor georganiseerd over- te kwesties overleg te plegen met de leg in ambtszaken, was lid van de ver- hoofden der andere katholieke ritussen keerscommissie. van de economische raad der Orthodoxe Kerken. De kwesties Sinds 1945 was hij voorzitter van de raatf zijn met name genoemd: het vasten, de vastlegging van de paastijd, de deelne ming van katholieken aan niet-katholie- ke godsdienstoefeningen en het ontvan- der sacramenten uit handen van nlet-katholieke priesters. Eigener beweging heeft de synodale raad onder voorzitterschap van de pa triarch besloten alle huwelijken tussen gelovige van de Melchitische ritus >en'gedoopte als wettig en geldig te erkennen, wanneer het huwelijk maar gesloten wordt voor een priester, onge acht of deze priester van een andere ri tus of orthodox is. Op langere termijn denkt de minister aan het totstandbrengen van verdere unificatie van volksverzekeringswetge ving enerzijds en werknemersverzeke rlngswetgeving anderzijds Op zeer lange termijn tenslotte moet gestreefd worden naar de totstandkoming van een sociaal wetboek, waarin de dan bestaande wet geving moet worden ingepast. De totstandkoming van de algemene wet zware geneeskundige risico's brengt tevens de totstandkoming van een wijzi ging van de ziekenfondswet met zioh mee - Dit culinaire bloementuintje is een heuse taart. Wel Daarbij zal dan beslist moeten worden I AAK I I UIN I Jt een feesttaart, want prinses Beatrix en Claus eon of de verpdiohte verzekering voor werk- Amsberg krijgen hem aangeboden. De hyacintentaart nemers moet worden uitgebreid tot een itwee meter hoog) is te zien op de bloemententoonstelling „Westfriese Flora" in beperkte volksverzekering. Bovenkarspel, die helemaal is geïnspireerd op 't aanstaande huwelijk van de prinses. 14 miljoen belasting ontdoken: eis 7 mnd. ARNHEM (ANP) De officier van justitie bij de rechtbank te Arnhem heeft tegen de 37-jarige handelaar A. W. H. V. te Lienden zeven maanden gevangenisstraf geëist, waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar en 25.000 gulden boe te wegens ontduiking van omzetbelas ting, inkomstenbelasting en accijns op suiker in de jaren 1961, 1962 en 1963. Volgens de officier heeft de man 258.000 gulden te weinig belasting betaald. Hij betaalt het nu af met honderd gulden per week. Het zal dus een vijftigtal ja ren duren, eer de fiscus aan zijn trek ken komt. an beheer van het pensioenfonds i K.L.M. en sedert 1946 voorzitter van de raad van beheer van het Nederlands Ver- keersinstituut. Hij was ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw, commandeur in de orde van Oranje Nassau en drager van verscheidene buitenlandse onderschei - dingen Geen vergunning voor carlisten MADRID (UPI) Hel nationaal car listisch congres, dat zich kritisch heeft opgesteld tegenover uitlatingen van re geringszijde als zou het zeker zijn dat generaal Franco als staatshoofd van Spanje te zijner tijd wordt opgevolgd door Juan Carlos van Bourbon, is zon dag door de politie gestaakt omdat de congresgangers niet over een behoorlijke vergunning voor een vergadering be schikten. Het congres was zaterdag bijeenge komen op instignatie van Xavier de Bourbon Parma. de vader van prins Carlos Hugo van Bourbon en de schoon vader van prinses Irene. Prins Carlos en prinses Irene waren niet aanwezig bij de conferentie die werd gehouden om de houding van de cariis- ten ten aanzien van de opvolgingskwestie te bepalen.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 6