DOODSERIEUZE LANGHARIGEN NEMEN 'T NIET LANGER MEER AGGLOMERATIEAKKOORD 4 VERYOERSB EDRIJYEN Een biljet voor streek en stad Wijziging verbinding Rijswijk-Den Haag Gevolgen voor het Westland EINDPUNT LIJN 4 WORDT VERLEGD Verrekening financiën Twekas badpakken voor 66 progressief Jongens, die nagels bijten of in neus peuteren worden toch ook niet van school gestuurd Hebt u een rijbewijs? Dan hebben wij voor u •dicht bij huis* een goede baan! Ermelo krijgt naam Sp oor WOENSDAG 16 FEBRUARI 1966 DE T.F.TDSE COURANT PAGINA 5 Tien maanden beraad tussen de gemeenten Den Haag. Wassenaar. Rijswijk. Voorburg. Leidschendam en Zoetermeer «n de N.S.. de de N.Z.H.V.M.. de W.S.M. en de Citosa middels de Commissie Vervoervergunningen heeft tot het aanvaarde beginsel geleid te komen tot een geconcentreerd vervoersysteem in de Haagse agglomeratie (waaronder nu ook Wassenaar). Hierdoor zal het mogelijk moeten zijn om vanuit elk deel van Den Haag respectievelijk van de omlig gende gemeenten zonder overstappen de city te bereiken. Voorts om zo mogelijk met slechts cén overstap elk ander deel van Den Haag of de randgemeenten viee versa te kunnen bereiken. DU deelde mr. J. van Andel. voorzitter van bovengenoemde oommissie, mede. die voorts aankondigde tot welke wijzigin gen dit jaar naast die van het gelijkschakelen van de tarieven van de W.S.M.. de N.Z.H.V.M. en de Citosa aan het tariefstelsel van de H.T.M. gekomen zal worden. Zo zullen de vervoerverboden in de gemeenten Den Haag. Voorburg en Rijswijk worden opgeheven, zodat aldaar zowel van het lokale als van het Interlokale vervoer op dezelfde biljetten gebruik kan worden gemaakt. De 6000 bijna dagelijks te rijden ritten door de H.T.M. binnen haar vervoersgebied zal met duizend ritten door de drie streek vervoersbedrijven worden uitgebreid. Bovengenoemde resultaten vloeien voort uit een verleden jaar gedaan verzoek van de gemeente Den Haag om tot 'n zo doelmatig mogelijk openbaar vervoer te komen.Door "n optimale openbare vervoersvoorziening in de „éénheid Haagse agglome ratie" zal mogelijk het gebruik van de eigen vervoermiddelen afgeremd worden. Getracht zal daarbij worden om de ader latingen van de openbare kas zo laag mogelijk te houden. Door de (binnen korte tijd) bereikte resulaten zal het lijnen - net aan de nieuwe situatie moeten worden aangepast. Daarbij zullen met name voor Voorburg en Rijswijk naast verbeterde ook enkele nieuwe vervoermogelijkheden in het bijzonder in relatie tot Den Haag ontstaan. Naar voor zitter Van Andel mededeelde betekent één tarief op alle lijnen (voor zover sprake is van een aaneengesloten bebou wing) een betere service. Op een uniform tarief met de overstapbevoegdheden kan men binnen het gebied van alle stads- en streekvervoer lijnen gebruik maken. De opheffing van de vervoerverboden en de aanpassing van het lijnennet zullen geschieden in twee fazen. Op 22 mei worden de maatregelen ten aanzien van de verbindingen van Marlot. Bezuidenhout en Benoordenhout met Staatsspoor en Hollandse Spoor en de lijnen van en naar Rijswijk of Wate ringen van kracht. Medio oktober zijn de overige verbindingen (ten aanzien van Voorburg en Loosduinen) aan de beurt. Het verleden jaar geopende beraad is niet tijdelijk maar permanent. Steeds zullen de gemeentebesturen en de vervoerondernemingen daarin nieuwe wensen naar voren kunnen brengen. Te ver wachten is. dat ook het beraad met de Nederlandse Spoor wegen aan intensiteit zal toenemen. Binnen een jaar loopt namelijk de concessie af van de busdienst (over Wassenaar) AmsterdamDen Haag (ter ontlasting van het railverkeer). De kwestie van de Schiphollijn zal bij het komende overleg over verlenging ook ongetwijfeld ter sprake komen. Voorals nog wordt genoemde busdienst geen lokaal vervoersmiddel. Voorts komt ook het rechtstreekse vervoer tussen Den Haag en Zoetermeer nog nader aan de orde. De bereikte samenwerking tussen de l>etrokken streekvervoerbedrijven in de Haagse agglomeratie zal voor liet plaatselijke vervoer te Rijswijk en de verbindingen tussen Rijswijk en Den Haag belangrijke wijzigingen te vens aanmerkelijke verbeteringen niet zich brengen. Het nieuwe lljnenpatroon zal er als volgt gaan uitzien per 22 mei aan staande 1. de tramlijn 37 Delft-Rijswijk-Den Haag blijft ongewijzigd. 2. de tramlijn 36 nieuwe numme ring 10 wordt gekoppeld met lijn 10 naar het Statenkwartier. 3. de WSM-lijnen over Rijswijk naar Den Haag HS zullen in plaats van langs de Haagweg via Steenlaan-Ou- demanstraat-Van Mussenbroekstraat naar de Rijswijkseweg rijden. Zij ne men op dit traject de functie van lijn 18 (zie hieronder) over. 4. de HTM-lijn 18 van station Rijswijk zal een meer westelijke route krijgen vla de Genestetlaan, Calandpleln en Parallelweg. 5. de WSM-lijn v'ari Dèlft via' station Rijswijk naar het Monnikendamplein wordt verléngd ïufót**Bet W3M-bussta- tlon aan de Varkenmarkt vla Loos- dulnseweg of een andere roifie. 6. de HTM-lijn 24 Kijkduin-Cannen- burglaan wordt verlengd via Steen voorde, station Rijswijk en Karei Doormanlaan naar de Haagweg-He- renstraat. Deze zal de functie overne men van de lokale busdienst in Rijs wijk, die eerder door de WSM van de „Hofstad" werd overgenomen. Even als overdag zal lijn 24 ook in de avond uren om het half uur worden gereden. De huidige WSM-lijn tussen Cannen- burglaan en station HS wordt inge kort tot het traject Steenvoorde-station HS. HTM-lijn 24 en de WSM-lijnen door Rijswijk zullen in de toekomst tezamen het lokale vervoer ln Rijswijk verzorgen. Dank zij deze combinatie van HTM en WSM-lijnen blijven tus sen Steenvoorde en Rijswijk centrum zes (6) verbindingen per uur gehand haafd. Bij wijze van proef zal HTM- lijn 24 doorrijden tot station Voorburg. Andere route in Voorburg De Ingeslagen politiek van de ver voersbedrijven in de Haagse agglo meratie heeft ook zijn consequenties voor Voorburg. De NZHVM-lijnen uit de richtig Leidschendam zullen hier volgens dezelfde route en samen met da HTM-lijn 40 het plaatselijke ver voer en dat tussen Voorburg en Den Haag gaan bedienen. De NZHVM zal haar route in Voorburg gedeeltelijk verleggen van de Koningin Wilhelmi- nalaan naar de Laan van N. O.-Ein- de. waar de HTM al rijdt. Medio ok tober zijn deze aanwijzingen te ver wachtingen. De Citosa zal komende van Zoeter meer de Koningin Wilhelminalaan blijven volgen. Zij zal haar halte plaatsen daar met één of twee uitbrei den. De HTM zal voorts haar lijn 23 - komende van Scheveningen door trekken naar het station Voorburg via de Rozen boom laan en de Parkweg Deze doortrekking heeft ook als voor deel, dat er een rechtstreekse verbin ding met Scheveningen ontstaat voor treinreizigers komende uit de richting Utrecht. In afwijking van het plan Lehner zal bij de HTM-lijn 26, lijn 40 worden gekoppeld. Resultaten zijn primeur voor Nederland Het overleg over een geconcentreerd vervoer in de Haagse agglomeratie kan als een primeur in de Nederland se verhoudingen beschouwd worden wanneer men let op de nu reeds be haalde resultaten. Aldus mr. Van Andel van de Commissie Vervoerver gunningen, die hieraan toevoegde, dat men voor wat de Rijnmond betreft ook aardig „op dreef" is. Andere ag glomeraties zullen op den duur niet achter blijven. In de mijnstreek is ook al iets gaande in deze richting. Er wordt onder meer naar gestreefd om ln het gebied van Heerlen en Kerkra- de tot een uitgebreid lokaal vervoer te komen in nauwe samenwerking met de bestaande vervoerondernemingen. (Advertentie) Ook voor het Westland en het Wstlandse gedeelte van Den Haag heeft de bereikte samenwerking tussen de vervoerondernemingen gevolgen. Op de route Haagweg- Loosduinseweg zal de W.S.M. mede stadsvervoer gaan verrichten, waardoor de totale frequentie van de bediening over deze route wordt verhoogd. Evenals in Voor burg zullen de bsusen van HTM en WSM dezelfde haltes aan doen. Voor Waldeck komt nog een nadere voorziening. Zoals be kend verzorgt de W.S.M. ook het vervoer van Wateringen-Morgen stond-Varkenmarkt en van Wa teringen-Loosduinen-Soes td ij kse- kade. Deze lijnen zullen voor zover zij niet samenvallen met HTM-lijnen ook met ingang van 22 mei aanstaande voor het lokale vervoer worden opengesteld. JONG EN OUD kiezen VENCO Door de zó-open zó-dicht Venco- zakjes blijft de inhoud stof- an vocht- vrij, hóe vaak U ook presenteert I Er is volop keus in allerlei heerlijke drop soorten. En alles verpakt in die handige zakjes vóór 50 cent. Voor het gebied van Waldeck te Den Haag is nog. geen definitief plan voor het °Penbare vervoer opgesteld. De ^1 J HTM studeert nog op een plan. Vóór oktober hoopt men tot een oplossing gekomen te zijn, die zou bestaan in doortrekking van lijn 19. Ingaande 22 mei zal het de N.Z.H.V.M. toegestaan zfjn om reizigers op te nemen uit Wassenaar, het Benoordenhout. het Bezuidenhout en uit Marlot. Daardoor wordt aan een groot verlangen in de afgelopen jaren meermalen naar voren gebracht tegemoet gekomen. Het eindpunt van de H.T.M.-lijn 4 (die in afwij king van het plan-Lehner gekoppeld gaat worden aan Lijn 21) zal van Marlot- Zijdelaan worden verlegd naar station Mariahoeve via Suzannaland en Isabella- land. De reizigers uit Wassenaar, die van het station Mariahoeve gebruik willen maken, zullen bij Suzannaland overstapgelegenheld vinden. De Marlotbewoners kunnen met de N.Z.H.V.M.-lijnen 20 21 22 en 43 rechtstreeks de stations S.S. en H.S. bereiken. Zodra de Zuid-Hollandlaan weer voor het verkeer zal zijn open gesteld, zal de route van de N.Z.H.V.M.-lijnen 20, 21 en 22 daarover worden gelegd. Behalve nabij het hoekpunt Zuid-Hollandlaan/Koningskade zal ook een halteplaats worden gevestigd op genoemde kade nabij de Herengrachtbrug ten behoeve van de reizigers naar en van het centrum (parkeerplaats Malieveld?). Welke financiële gevolgen zal de bereikte samenwerking voor de 1 H.T.M. (in feite voor de gemeen- 1 te Den Haag) en de drie streek- vervoersbedrijven hebben nu zij elkanders vervoer gaan behar tigen? Deze vraag houdt de betrokkenen nog ernstig bezig. Ze zijn er nog niet uit. Een soort gentleman's agreement be- paalt, dat er te zijner tijd een verre kening zal plaatsvinden maar nie mand kan bij benadering voorspellen in hoeverre en in welke mate het pu bliek gebruik gaat maken van de nieuwe mogelijkheden. Het is voor hands een moeilijke zaak, waarvan 't beste gehoopt wordt. Men neemt (enig) risico ten behoeve van het algemeen belang. Voor wat de kostenbepaling voor 't publiek betreft wil men er van uit gaan, een politiek te voeren van self supporting; dus exploitaite op com merciële basis. Spreekt men over rijkssubsidie voor het openbaar ver voer. dan verstaat ir. Bilderbeek van de HTM daar als eerste onder: het treffen van dure verkeersvoorzienin- gen zoals het (beruchte) Rijswijkse- plein, dat ongelijkvloers moet worden maar dat naar schatting zeker dertig miljoen gulden zal gaan kosten. Deze verbetering zou het openbaar vervoer onschatbare diensten verlenen. Ir. Bilderbeek verduidelijkte één de zer dagen, dat het HTM-biljet rech ten gaat geven op andere openbare vervoersmiddelen en omgekeerd. Ook de vóórverkoopbll jetten zijn daarop geldig. Het streekvervoer gaat binnen het rayon van de HTM ook HTM-bil- jetten verkopen. De nieuwe wijken Ie Leidschendam zullen geenszins vergeten worden In I het openbare vervoer. Naar ons werd medegedeeld zal In de toekomst ook naar en van de Prinsenhof gereden 1 worden, waarschijnlijk door het teriaal van lijn 48. Aan weerszijden is dit supermoderne badpak open. Over het voorpand lopen twee gekruiste banen in contrasterende kleuren, zodat drie unikleuren ontstaan. Het kostuum heeft een lage rug en een S-bra met smalle maagband. Verschuiving in het modevlak (Van onze moderedactie) AMSTERDAM, 15 februari. Wie had nu gedacht, dat de Neder landse vrouw zo bijzonder progres sief is als zij zich een badpak aan schaft... Uit de gegevens die Tweka bij gelegenheid van de gouden jubileumshow in het Am sterdamse Hiltonhotel verstrekte blijkt, dat Engeland de meest ge durfde smaak heeft, daarna Neder land, vervolgens Duitsland, dan het heus niet zo vooruitstrevende Frankrijk en tenslotte België. Wel is België driemaal zo verzot op op-art als wij in Nederland. Tweka's badpakken voor '66 zijn pro gressief, zowel wat model als wat on verwachte kleurstelling aangaat: de col lectie is dan ook een compliment waard Wat anderhalf jaar geleden nog experi menteel was is nu algemeen; er heeft een snelle verschuiving van opvatting plaats. Het deel van de nieuwe collectie dat locomotion-modern age heet, ia thans hypermodern met vloeiende lijnen optische effecten, beweeglijke dessins en uitsnijdingen, die in de wandeling al de naam Tweka-Zadkine hebben gekregen. Maar de Jongste collectie omvat nteer dan 250 modellen ln vijf maten, twee dessins en minstens vijf kleuren af kleurstellingen, tezamen een keuzemoge lijkheid uit 10.000. Ook romantisch Kant en crochet (eventueel met vlees kleurig materiaal gevoerd), streep- en ruiteffecten, op-art dessins, maar ook romantische badmode zullen onze stran den in het komend seizoen spectaculair maken. De Nautic look waarin altijd lets van een matroosje steekt, blijft hiernaast geliefd, ook in badaccessoires als jasjes en poncho's. Smalle schouderbandjes De gebreide stoffen uit helanca met lycra lenen zich o.a. voor het no-bra badpak, dat een veel mooiere en natuur, lijkere lijn geeft dan de al te gepronon ceerde voorgevormde modellen waarop vele schone baadsters echter gesteld blijven. Hclanca-mylast levert de stoffen met vele soorten reliëf op. Als geweven ma terialen zien we voile, piqué, popeline, gabardine en frotté, alle van katoen, voorts nylon en terylene. De dessinering mag met recht kalel- doscopisch genoemd worden. De nieuwe kleuren en melanges verrassen in pastel en in fonkelende tinten. De modellen hebben meestal zeer smalle schoudertaandjes, brede en vooral ln de rug diepe vierkante décolletés. Op de populaire bikini's werden enkele luchtige jasjes en kielen getoond, waar bij een wit kanten kiel met lange mou wen veel succes oogstte. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. In Amster dam is gistermiddag de oprichting wereldkundig gemaakt van de Stichting Pro-Lang Haar. De doop geschiedde in Artis, „maar dat", zei initiatiefnemer Peter J. Muller (19) haastig, „heeft niets met de zaak te maken". Het genootschap dient volgens hem doodserieus ge nomen te wordenhet'gaat immers om niets meer of minder dan het verzet van de l.h.'s langharigen tegen de onduldbare discrimi natie door de k.h.'s kortharigen) Peter, die bijbelse lokken paart aan apostolisch vuur, is, voordat hi| tot tegenactie overging, enkele maanden door het land getrokken. Het werd de gang van een martelaar. Werkgevers weigerden hem, restaurants wilden hem niet bedienen en dancings gooiden de deur voor zijn neus dicht. Voorts had hij gesprekken met geest verwanten, die al evenzeer lijden onder de vervolging door de k.h.'s. Sterkste verhaal; in de maatschappijschool, Da Costastraat te Amsterdam worden leer lingen onder valse voorwendsels de gym nastiekzaal binnengelokt, en nadat de deur achter hun rug op slot is gedraaid, moeten zij kiezen: zich laten mishande len door de ter plaatste aanwezige kap per, ofwel voorgoed het gebouw uit. Maar ook in Rotterdam kunnen ze er wat van. Daar heeft een aantal leraren een langharige pupil bij zijn pruik door de aula heen gesleurd, geslagen en ver volgens letterlijk van school geschopt althans, wanneer we Peter J. Muller mogen geloven. Verschrikkelijke feiten In het algemeen leverde Peters splon- nagereis achter het ijzeren gordijn der k.h.'s de volgende verschrikkelijke fei- l.h.'s worden op middelbare- en ande re scholen niet meer toegelaten en, ln- Lang haar is voor een man niet onzedelijk of abnormaal en het heeft niets te maken met rebellie, aggressivitett of oriminaliteit. Het zit gewoon lekker. Dat is alles. MUM dien zij op school zitten uitgewezen en toegelaten op geen andere grond dan hun haardracht., l.h.'s mogen restaurants, dancings, dansscholen en andere horecabedrijven niet bezoeken, op geen andere grond dan hun haardracht., l-h.'s worden niet aangenomen bij kan toren, fabrieken en andere bedrijfsinstel- lingen, op geen andere grond dan hun haardracht., IJl.'e worden door herenkappers niet geholpen als het haar niet mag worden gekortwiekt., De kappersbond staat hier achter. 'Dit Is erger dan men wel denkt", zegt Peter, zijn manen schuddend, „hon derden klachten ook van ouders en neu tralen, bewijzen dat de l.h.-discrlminatte ons land dezelfde vormen aanneemt de discriminatie In Amerika en Zuld- Afrika om dq huidskleur. De emotione le achtergronden verschillen, maar de toepassing van de discriminerende maat delen is dezelfde". Wat wil de stichting pro lang haar nu bereiken? „Wij willen", aldus Peter, „scholen, bedrijven en personen, die ge kant zijn tegen verzorgd lang haar, be naderen en hen van hun ongelijk trach ten te overtuigen". Alle onderwijsinstel lingen zullen binnenkort een schrijven ontvangen, waarin zij itot een gesprek worden uitgenodigd. Ook tracht de stich ting te bemiddelen bij het verzorgen van ;n werkkring voor l.h.'s. Zij geeft adviezen voor de verzor ging van lang haar en heeft daartoe de beschikking over een medisch haarspe cialist. Een juridisch adviseur is aan getrokken om, indien nodig een kort ge ding aan te spannen tegen discrimina- tiebedrijvende scholen en Instellingen en in het hele dand worden lezingen over l-h.'s gehouden. Zwarte lijst En dan heeft men nog een geheim wa pen in petto ook. Een zwarte lijst van alle discriminerende bedrijvem, instel lingen en personen, wekelijks te publice ren in het blad „Hitweek" (30 cent). Dat gaat dan zo: „Toppunt van huichelarij. Het zgn. reisbureau voor jongeren ROY weigert jongens met lang haar. Weigert Roy eveneens kleurlingen en jongens met baarden?" De lijst van 18 februari slingert on der meer banvloeken naar vier middel bare scholen en een kapper ln Den Haag, naar het stedelijk gymnasium en een restaurant in Utreoht en naar een vijftal broeders van een pensionaat te Weert. Opgepast k.h.'s, de l.h.'s zien u. Ook kapper Schroder verscheen in Artis op het podium om 'n duit in 't haarzakje te doen. „Lange lokken hoeven niet vies te zijn", betoogde hij, „mits ze maar goed verzorgd worden. Er moet een kap- droging plaatsvinden en de dragers moe ten het eens per week laten wassen en modelzetten. Er zijn helaas nauwe lijks herenkappers te vinden, die daar de investering en de moeite voor over hebben. Zij punten maar wat bij. Dat la haarsadiame en moest strafbaar zijn. Het werk van een buschauf feur heeft vele aantrekkelijke kanten. Wij zullen u gaarne in lichten over onze opleidings- mogelijkheden,overonzeloon- en arbeidsvoorwaarden (waar onder vijfdaagse werkweek, twee weken vakantie, vrij ver voer en uitstekende sociale voorzieningen). Standplaatsen: LEIDEN, VOORBURG en HAARLEM. Minimum leeftijd: 21 jaar. Loopt u eens binnen op onze wekelijkse contactavonden: DEN HAAG: Elke dinsdag en vrijdagavond in café-res taurant „Paviljoen", Rijswijk- seplein 39. LEIDEN: Elke donderdag avond in het N.Z.H.-haltekan toor, Stationsplein. Telkens van half acht tot half negen. Of vul onderstaande coupon in: Noord-Zuid-Hollandse Vervoermaatschappij N.V. Leidsevaart 396 Haarlem Tel. (02500) 18460 KIES EEN BOEIENDE BAAN BIJ EEN STERK BEDRIJF, KIES DE Een kapper, die van de pijpekrullen van de douarière een polkakopje maakt, krijgt toch ook n' proces aan zijn broek? Laat de technische clubs zich voor het lange haar inspannen als de herenkap pers het model niet beheersen. Ik zie dit een sociale taak. Wanneer we de jongens nu niet proper houden, lopen ze straks met roo6 eczeem en luis". Kosten vein een wekelijkse behandeling 5,50 gulden, per maand dus zo'n 22 gulden, maar dat vindt kapper Schröder helemaal niet veel. Over de techniek en de toekomstige ontwikkeling nog dit citaat uit zijn mond: „De kunst is, om het model naar onderen toe stomp te laten aflopen, want anders gaan ze op straat roepen: dag Marlet je en dat 19 de bedoeling niet. (Van onze parlementaire redactie DEN HAAG - Binnenkort zal de na; van generaal S. H. Spoor gegeven worden aan de legerplaats Ermelo. Dit heeft minister De Jong (Defensie) medegedeeld ln antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid P. Voogd (Boeren partij). Deze had bij de minister aange drongen op het verlenen van de naam van generaal Spoor aan een kazerne. Generaal Spoor was zoals bekend destijds bevelhebber der Nederlandse strijdkrach ten in Indonesië. Op 17 Juni 1949. drie weken na zijn overlijden werd hij be noemd tot commandeur in de militaire Willemsorde. Lang haar kan. zo bewijst de historie goed mannelijk zijn. Er zijn ook jongens die vragen: kun je er geen strik je indoen van achteren. Dan zeg lk: nee, dat kan pas als je zo'n staartje laat groeien, net als Mozart had. En waarom niet? Het is nog niet zo ver, maar Ik zie het ervan komen". Wij bevelen De stichting pro lang haar. heeft on der zijn banier, waarop de leuze „beter langharig dan kortzichtig" staat gebor duurd, al 500 sympathisanten verzameld. Het aantal groeit nog, dagelijks blijken 10 tot 15 langharigen bereid de rijks daalder te storten, die gevraagd wordt ter financiering van de te ondernemen acties. Peter: „De ouderen zijn zich doodge- schrokken. Ze krijgen langzamerhand ln de gaten, dat er een beat-generatle ls, die beveelt en dat de industrie maar heeft te volgen. We zien al een kente ring. Er is een technische school in Ne derland, die voor zijn leerlingen haar netjes ter beschikking stelt. Zoiets vinden wij prachtig. Iedereen, die voor ons Is, krijgt straks een vignet om op zijn raam te plakken. Het moet eindelijk maar eens uit zijn. Jongens die nagels bijten of in hun neus peuteren, worden toch ook niet van school ge stuurd? Gas aangeboord. Dooi' de Nederland se aardollemaatschappij ls ln Ureterp (Prieeland) op een diepte van circa 2600 meter aardgas aangeboord. Over de hoe veelheid valt nog niets met zekerheid te zeggen Binnenkort zal de N A.M. een produktieborlng verrichten ter bevesti ging van de eerste waarneming. Het perceel waarop de boring ls verricht, is eigendom van de stichting beheer land bouwgronden.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 5