De Leidse Courant AKTIEVE BEZORGERS Tweede wedstrijd weer voor Zijderlaan Cycle cross te Elslo bracht tweede plaats Geen voetbal Niet veel successen voor PIT '54 Zoeterwoude BEDRIJFSAUTO'S 3 l/m 13 februari MAANDAG 7 FEBRUARI 1966 DE LEIDSE COURANT Leiden en randgemeenten Geslaagde receptie van jubilerend DSB Een druk bezochte receptie vormde de officiële viering van het 25-jarig jubi leum van de personeelsvereniging van de Nederlandse Electrolas Maatschappij, „De Stalen Band". Zaterdagmiddag half drie vormde de mooie cantine in het bedrjjf aan de Zoeterwoudseweg het de cor voor een rij van sprekers en andere belangstellenden, die het bestuur, trots en verheugd achter de groene tafel voor een podium, dat één groot bloemstuk was, nun gelukwensen aan kwamen bie den. De voorzitter van de jubileum-com missie, de heer D. Bontje, electrolasser, kweet zich op voortreffelijke wyze van sjjn taak. Alles verliep bijzonder vlot. Als eerste in de rij sprekers bood wet houder van sociale zaken, de heer S. Menken, namens het college van B. en W. zijn gelukwensen aan. Wat hem ten zeerste getroffen had was, dat de ver eniging nooit de gehandicapten vergeten had, een feit, dat D.S.B. stempelde tot een heel bijzondere personeelsvereniging. „Ik hoop niet, dat het gezelschap ach ter de tafel er op loert, dat ik een zak met koninklijke onderscheidingen bij me heb, want 25 jaar is daarvoor te kort", zo merkte hij op, hetgeen enige hilari teit verwekte. „Troost U, dat ge nog jong zijt. Gij hebt in die korte tijd enörm veel bereikt. Proficiat voor alles wat gij gedaan hebt". De heer C. W. Pouw, voorzitter van de grootste afdeling, de Bectie klaver jas, merkte op, dat de personeelsvereni ging een sociale taak vervulde. Ontspan ning werkt gunstig voor het gezinsle ven. Bovendien wordt het hele gezin min of meer bij het bedrijf betrokken. De heer N. Dool bood namens de ge pensioneerden 200 glazen aan. De directeur van het bedrijf, lr. Bon- gaardts, bood de toneelvereniging twee schijnwerpers met bijbehorende kleuren- draalschijf aan. Dé belangrijke functie van de personeelsvereniging achtte hij BoveiiNtaande foto geeft de drukte weer op de D.S.B.-receptie. Achter de tafel vierde van links, de voorzitter van het bestuur, de heer J. de Graaf. de zelfwerkzaamheid. Hij feliciteerde het bestuur met het feit, dat het ondanks de concurrentie van radio t.v., in geslaagd was de vereniging tief te houden. Verder voerden nog het woord de president-commissaris, de heer dr. M. Jansen, de voorzitter van LFC, de heer Van Waveren, de heren Meertens. Joos- ten, Van Dijk, Jaspers en Byleveld, resp. namens de personeelsvereniging va beambten „Geklonken Vriendschap", de D.S.B. afd. Sittard, De Leidse Aqua riumvrienden, G.G.V. volleybal en de federatie klaverjas. Voorzitter J. de Graaf nam alle ge lukwensen en geschenken dankbaar in ontvangst. Zaterdag wordt het jubileum gevierd met een feestavond in de Stadsgehoor zaal met bal na. Hans Tiemeyer bij K. 0. Oegstgeest over „Aspecten van het moderne toneel" Hans Tiemeyer, acteur en regisseur bij de toneelgroep „Theater" te Arnhem was gisteravond mét de leden van dc tweede klasse der Arnhemse toneel school de gast van K. en O. afdeling Oegstgeest. De belangstelling was bijzonder groot, gebouw Irene was tot in alle hoeken be zet, „ondanks het slechte weer", zoals de Inleider mr. H. Evelein constateerde. De heer Tiemeyer npemde in zyn voordracht de verschillende wijzen waar op toneel wordt gespeeld; nu en dan was het een enigermate historisch over zicht. „Wat men thans doet is een zoe ken naar het oerbeeld en de oorsprong Yan het gebeuren, hetgeen wij dan to nen tn de vormen, die bij onze tijd be horen. Het toneel moet een spiegel zijn ^owetér Zaterdag om tien voor half elf ln de ochtend rukte de brandweer uit voor een schoorsteenbrandje ln de Korevaar- straat. Ook de vloer raakte ln brand. De brandweer heeft het vuur geblust en heeft tevens een stookverbod opgelegd. Om tien voor half vijf reden de yuur- bestrijders weer uit. ditmaal naar "de Musschenbroekstraat, waar onbekend gebleven jongens een vuurtje gestookt hadden ln een van de onbewoonbaar verklaarde en voor de sloop bestemde panden. De brandweer heeft het vuur geblust. Tussen kwart voor vijf en kwart voor zeven ls bij het St. Elisabeth Ziekenhuis de auto van dokter Ferguson gestolen. Het is een Opel Kapitan, kleur zwart met wit dak, bekleding grijs, bouwjaar 1963, kenteken MR 27-52 Op de grill bevindt zich een aesculaap- teken. Vanaf een blinde muur aan de Ooeterdwarsstraat zijn tussen 20.00 en 20.30 uur vier kauwgum- en drop-auto maten vernield. De frontstukken wer den 100 meter verderop teruggevonden. Een bedrog van dertig gulden, alsmede «en hoeveelheid drop en kauwgum ver wisselde van eigenaar. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Adriana Margretha dr van M. van Vulpen en W. A. van der Plas; Max. zn v. R. de la Court en N. G. van der Voet; Alexander zn v. A. Spek en J. P. Staffeleu; Johannes Franciscus Maria zn v. L. C. de Haas en M. C. van Vuuren; Frederik Wouter zn v. F. O. van der Dussen en S. S. Vinke; Alwyn Levien zn v. A. J. G. Huigens en H. M. Harms; Freddy zn v. W. van Vliet en G. Filippo; Edwin zn v. B. Sythoff en A. C. Heesakkers: Jacob zn v. A. Ouwe hand en K. C. Ouwehand; Louis Martl- nus zn v. H. M. Tolhuisen en J. H. Prins. Gehuwd: T. P. Hofstee en L. Korthals. Overleden: J. M. den Blaauwen, 90 jaar, man; C. G. van Wingen, 75 jaar, man; S. H. van Iterson, 76 jaar, man; M. E. Hoogstraten, 82 jaar, wed. van C. van der Weijden. EXAMENS UNIVERSITEIT Geslaagd voor het kans.-ex. Franse taal en letterkunde mej. M. Rodrigo (Den Haag), mej. A. W. G. Eljgendaal (Rijs wijk), mej. M. T. van Bergen v. d. Grijp (Den Haag). Semie-artsex. mej. A. J. H. Matze (Boskoop), mevr. E. v d VeldeWeber iDen Haag), mej. J. Wielaard (Munten dam) en de heer A. V. M. Perquin (Voorschoten). Arts-ex. de heren J. A. C. van Hpeve (Den Haag), R. G. Louwa (Leiden), J. Thomee (Leiden). van wat ln de mensen leeft, men kan er door geschokt worden wanneer er men zichzelf in herkent. We moeten het spel met elkander ondergaan, het moet kun nen zyn als een ontbolsteren uit het hokje* waarin de mens eenzaam zit op gesloten", aldus de heer Tiemeyer. Toneel dient gespeeld te worden te midden van het publiek, dat er emotio neel bij betrokken raakt, bijv. by de Pa poea's of Indianen aan de Amezoneri- vier, die een kring vormen waaruit plot seling twee mensen naar voren stappen, de vriend en de vijnd, die volkoomen ge ïnspireerd een woordenwisseling begin nen waar allen aan mee doen als toe schouwer en er ook inderdaad by be trokken raken. Het kan beklemmend werken, maar door die beklemming kan men tot een relativering komen van het Vier leerlingen van de toneelschool voerden het stuk „De verhuizing" op van Lodewyk de Boer, een musicus, die met dit gegeven zijn debuut maakte op het gebied,van toneelschrijven. Het heeft geen duidelijke structuur er het kan op verschillende manieren ge speeld worden naar inzicht van de to nelisten. Het verplaatste de toeschouwer gister avond in een surrealistische Kafka-ach- tige sfeer, volkomen irrieel met dito fi- Een duidelijke breuk met het confor misme. Het is meer een verbeelden var menselijke emoties en men ziet dan op het toneel mensen, die psychologisch „niet verantwoord" zijn, de personen zijn eerder begrippen voor wat zich in iedereen schuil houdt. Achtereenvolgens worden een jonge dame, een spasticus, een ontvluchte ge vangene en een jongeman ten tonele ge voerd die zich bevinden in een huis, dat nog geen interieur heeft. Niets staat op zijn plaats, de mens is zfln „cocon" kwqt. Het geheel werd sterk- emotioneel gespeeld, waarbij de figuren elkaar gebruiken en misbruiken. Het was over het algemeen een inte ressante ervaring en de aanwezigen zul len ieder voor zich conclusies hebben kunnen trekken uit deze mengeling lrrealisme en zelfs absurditeit. Algemene Nederlandse Metaalbedrijfsbond vierde zestig-jarig bestaan De Algemene Nederlandse Metaal bedrijfshond, afdeling Leiden, vierde za terdagmiddag haar 60-jarig bestaan met een druk bezochte receptie in het ge bouw het Centrum aan de Hooigracht. Het spreekt vanzelf dat men die middag veel achterom heeft gekeken. De con clusie is dan dat er veel bereikt is maar de Bond ziet nog vele taken voor haar weggelegd. Zaken, als gelijkstel ling van hoofd- en handarbeiders, gro tere bevoegdheden voor de onderne mingsraden en verdere democratisering van het bedrijfsleven, vragen de aan dacht van het bestuur. Vele zusterorganisaties maakten za terdagmiddag gebruik van de gelegen heid het bestuur te complimenteren. Namens het gemeentebestuur was aan wezig wethouder C. J. Piena. De heer J. Kapper tekende namens het hoofd bestuur in het gastenboek. De heer P. J. de Raad kaderlid van de Bond trad op als ceremoniemeester. Met hem ont- LEIDSE AGENDA MAANDAG 7 FEBRUARI Katli. Middenstandshond „Sempre Avanti" Opvoering toneelstuk „Blijf zitten waar je zit". Antonius Clubhuis, aanvang 19.45 uur. Bijbelcursus O.l.v. pater Terstroet. Romanuszaal, aanvang 20 uur. DINSDAG 8 FEBRUARI „De Natuurvriend" Ledenvergade ring. Petruszaaltje, aanvang 20 uur. Gespreksavond St. Jozef-parochie Onderwerp: „Toekomst van het jeugd werk". Bij de fam. Mathot, Oosterstraat 46. Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Lei den Aanvangcursus, 20 uur. Gebouw G.G. en G.D., Roodenburgerstraat. Cursus Pro Mundi Vita St. Lidwi- nahuis, Zoeterwoudsesingel. aanvang 20 uur. Bybelcu - O.l.v. pater Terstroet. Romanuszaal, aanvang 20 i WOENSDAG 9 FEBRUARI Bijbelcursus O.l.v. pater Terstroet. Romanuszaal, aanvang 20 uur. Tentoonstelling Wedgwood-prys 1966 Opening. Lakenhal, aanvang 20 uur. Museum voor Volkenkunde Lezing over „Religie en politiek in een bosne germaatschappij". Aanvang 20 uur. K. en O.-cursus „Welk perspectief voor onze jeugd?" o.l.v. prof. dr. N. Beets. Rapenburg 61, aanvang 20 uur. Museum voor Volkenkunde Film „Griekenland traditie en toerisme". Aan vang 8.30 uur n.m. (Kinderen onder 12 jaar hebben slechts toegang met gelei de). Spreekuur sociale raadsvrouw Stadhuis, trouwkamer, 46 uur. Stichting Hulsh. en Gezinsvoorlich ting, afd. Oegstgeest 'Aanvang oursus poppenmaken. Zaal van het Fatnonaats- gebouw, 7.45 uur. ving het bestuur de serenade die de muziekvereniging „Nieuw Leven" kwam aanbieden. Verder waren er vertegen woordigers van de P.v.d.A.-Leiden aan wezig, van het NW-bestuur en de Co- op Vooruit. Het huidige bestuur bestaat uit da heer A. Verboom voorzitter en verder de heren A. Frèrejan, A. Ser- dijn, H. Slijkhuis, D. de Haan, E. Oppe- laar, H. Montagne en L. van Meershoek. Dit bestuur dat zaterdagmiddag een stroom van bloemen en fruit mocht ont vangen biedt haar leden op vrydag 11 februari in de Stadsgehoorzaal een variété-avond aan. Donderdagavond wordt in de Socië teit Horus aan het Rapenburg 127 een tentoonstelling geopend van grafiek en tekeningen door Geert Voskamp. GESLAAGDEN IN DELFT Aan de Technische Hogeschool te Delft zijn geslaagd voor het examen prop. werktuigk. ingenieur de heren R. J. Arkeveld, H. J. Nortier, J. J. van der Pot, A. C. van Rhee en J. van 't Zand, allen te Leiden. Tentoonstell in gen Academiegebouw, Rapenburg 73, van 26 jan. tot 26 febr.: Schilderijen van Arthur Edouart. Open: 9-18 u., zf. gesl. Genu Museum „De Lakenhal", Oude Singel 28. van 10 febr. tot 1 maart: Wedgwood: schilderijententoonstelling. Open: 10-16 u., zf. 13-16 u. Restaurant „De Ruif", Jan Vossen- steeg 59, 12 febr. tot 1 maart: May Roath-Hobijn exposeert poppen en wandkleden. Open: dag. 10-20 u., vrij- za-zon: 20-24 u. Taveerne Tastevin, Beestenmarkt 14, 22 jan. tot 22 febr.: Gouaches en teke ningen van Loek Straman. Open: dag. 16.30-24.00 u. Boerhaavezalen, Vrouwenkerkkoor- steeg, Gehele maand: Beroepskeuze voorlichting door het Gewestelijk Ar beidsbureau. Galerie Cartouche, Langebrug 67, Moderne schilderkunst. Ma.-vrij.: 2-5, 7-9 u.. za. en zo.: 2-5 u. „Pardoeza", Doezastraat. Tekeningen en schilderijen van Bert Jonk. Tot 24 februari. Musea De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zondags 1-4 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dage- ïyks van 10-5 uur, zondags 1-5 uur. Legermuseum (Pesthuislaan): Met uit zondering van zaterdag van 10-4 uur (zondags 1-4 uur). Hoge honorering. Aardige Job voor intelligente scholleren. Sollicitaties: bureaus Papengracht 32. Leiden, tel. 20935 Crosscompetitie Rondom de terreinen van de vereni ging Olympia in Gouda werd de tweede wedstrijd in de crosscompetitie van de afdeling Gouda verwerkt. Jan Zijder. laan van de vereniging Gouda liet ook ditmaal geen twijfel over bestaan, wie op dit moment de beste crossei de afdeling is, want met ruim tien conden voorsprong ging hij als door de finale, voor zijn clubgenoot Boere en de Alphense atleten Rein Ver kade en Gé Mulders. JUNIOREN Ongeveer twaalf honderd meter was er te lopen voor de twintig C-jongens. Gerry van de Bogaarde (Gouda) nam opnieuw de leiding zonder die meer af te staan, vóór D. v. Gemeren van AV '47 Boskoop. Ook de dames liepen deze af stand, en hier werd mevr. v. d. Bunt- Heemskerk winnares, voor Toos van Rooyen en Lineke Mourits van SSS Woerden, Gerda van Veen van AAV'36c won bq de A-meisjes. Van zeer goed gehalte bleken de jongens te zyn. Niemeyer finishte met enkele meters voorsprong, terwijl Wim Sprey en Jos Goedhart, beiden AAV'36c Alphen, de vierde en vijfde plaats be zetten. De A-jongens liepen ongeveer twee kilometer. T. Stuurman werd ste voor zyn broer G. Stuurman. Ton Rozeboom (AAV'36c) bezette de vijfde plaats. De ruim drie kilometer leverde een overwinning op voor Jan Zijderlaan. De uitslagen: Heren: 1 J. Zijderlaan. Gouda, 11.27.2; 2 T. Boere, Gouda, 11.38; 3 R. W. Ver kade, AAV'36c, 11.42.8; 4 G. Mulders, AAV'36c, 11.50; 5 F. Verdouw, Gouda, 11.52.6. Jongens B: IJ. Niemeyer, AAV'36, 5.37.6; 2 J. v. Ryn, AV'47, 5.39.2; 3 H. Bontekoe. AV'47, 5.50. Dames: 1 E. v. d. Bunt-Heemskerk, Reeuwijk, 4.15.2; 2 T. v. Rooyen, SSS Woerden, 4.18.4; 3 L. Mourits, Woerden, 4.18.0. Jongens C: 1 G. v. d. Bogaerde, Gouda, 3.52.4; 2 D. v. Gemeren, Boskoop, 3.56; 3 K. v. Reul, Schoonhoven, 3.56.8. Jongens A: 1 T. Stuurman, ASV, 8.08.4; 2 G. Stuurman, ASV, 8.10. Zondag waren de leden van de Al phense Ren- en Tourclub „Avanti" pre sent in Elslo om deel te nemen aan de aldaar gehouden wielercycle-cross. Bij de nieuwelingen had Jos. v. d. Weijden (Nieuwkoop) aanvankelijk de beste winstkansen. Na een val ver speelde hij de kans op een overwinning. Hij werd vierde. Fr. v. d. Werf finishte als achtste. Winnaar werd Jan Harings. Bij de profs en de amateurs, waar Jan Harings zegevierde vocht Cor van Tol (Alphen a. d. Rijn) zich met succes naar een plaats in de voorste rijen en na felle gevechten met de Belg Julien v. d. Bossche finishte hy als tweede. Vierde werd Jos v. d. Vleuten (Mierlo- hout); vijfde Jan van Dyk (Lisse). Nlc. Hoogeveen, Aarlanderveen, werd der tiende. Aanstaande zondag gaan de Avanti- nners naar Markelo, waar Jos v. d. Weijden bij de nieuwelingen en Cor van Tol bij de profs en amateurs zeker geen slecht" figuur zullen slaan. Verwacht wordt dat „Avanti" wel bij de eersten zal eindigen. HAZERSWOUDE RIJNSTREEK—HAZ. BOYS Ha zerswoudse Boys heeft zaterdag een las tige klip omzeild, door Rijnstreek op eigen veld een nederlaag toe te brengen. De omstandigheden waaronder dit ge schiedde had echter met voetbal weinig te maken. De overlangs op het veld staande storm maakt voetbal eenvoudig onmogelyk. Van balcontrole was hele maal geen sprake meer. Rijnstreek dat voor de rust de storm in de rug had, heeft gedurende drie kwartier de Boys onder hevige druk gezet. Onbesuisde balbehandeling was oorzaak dat men weinig kansen kreeg. Had men meer geschoten, dan zou men ongetwyfqld tot doelpunten zijn geko men. De Boys verdedigden met man en macht en hielden voor rust de stand dubbelblank wat al een winstpunt be tekende. Toch zijn de Bovs voc tweemaal toe al dicht bij een doelpunt geweest, doch de moedig verdedigende goalie der gasten wist onheil nog juist te voorkomen. Na de thee waren de rollen omge draaid en was het Haz. Boys. dat fel ir de aanval kwam. Dit leverde al na vyi minuten sukses op toen rechtsbuiten de Ruiter de bal voor zijn voeten kreeg stand: 01. Toch kwamen de gasthe en met een beheerste schuiver was de ren met de felle wind tegen tot beter spel dan de Boys voor de rust. Zo wis ten zij zelfs somstijds de strijd nog naar de Boys-helft te verplaatsen. Twaalf minuten voor het einde was het Pos die een kans benutte en de stand op 02 bracht. Een minuut later liet de keeper der gastheren een tam schot van Raap horst glippen. Er bestond twijfel of de bal de doellijn was gepasseerd, maar de uitstekend leidende arbiter liet daar over geen twijfel bestaan. Bly met het eindsignaal verlieten de elftallen het veld. De tweede helft is gestart. Nu waren de successen niet zo daverend, maar ziek te is een lastige tegenstander. Dit dervond het eerste herenteam. P. a Raadt kon niet meespelen, wat helaas van invloed was op het spel van twee andere spelers. Het ging stroef zonder zelfvertrouwen. Wel wist H. i Teijlingen 2x te scoren en G. v. Velzen lx. ma"3r doordat invaller C. v. Teylin- gen net niet tot winst kon komen, werd het een 7—3 nederlaag. Beter ving het tweede team de re- turnwedstrljd aan. Phoenix werd met 82 het slachtoffer. Hier wist C. Teylingen ongeslagen te biyven, terwijl H. Starrenburg en C. Koemans ieder 2 partyen in winst omzetten. Het vierde speelde de zeer belangrijke wedstrijd tegen koploper Durisol. Zij vochten zich naar een 73 zege en kwamen zo naast Durisol. Het vijfde ging op bezoek bij de Val ken met een invaller. Hier wist alleen W. Hogeveen 2 tegenpunten te behalen. C, v. Klink bracht 't. evenals J. v. d. Ak ker, niet verder dan 3 nederlagen. De dames lieten zich geen enkele maal verrassen. Zo won het eerste team met 64 van Te Werve, dat slechts met 2 speelsters uitkwam. A. Beereboom nam 2 punten voor haar rekening eD A. BootKraan 1 puntje. Het tweede team bond de stryd aan tegen BVO 2. Met 91 werd de buit Het derde team gaat nog steeds op de goede weg voort. Dit ondervond Ba le. C. v. Teylingen ven R. v. Leeu- i lieten zich 2x feliciteren, terwijl R. v. d. Salm het winnende punt binnen haalde. De junioren zijn de tweede helft be ter begonnen dan de eerste. Zo behaal de het eerste jongensteam een verdien stelijke remise tegen Play Fair. Dit vooral dank zij 3 overwinningen van v. d. Hoeven, waaraan W. v. d. Wiel L. Mooyman ieder 1 punt bijdroegen. Eveneens tegen Play Fair speelde het tweede team en kwam ook met een geUjk spel thuis. Het eerste meisjesteam gaf DHC slechts de kans de eer te redden. T. van Veen struikelde dus éénmaal, terwijl A. Koek en M. v. d. Helm zich 3x staande hielden. Ook het tweede meisjesteam zegevier- en wel met 73 over Slagvaardig. Programma: Dames: PIT '54 3De- tas 4. Heren: PIT '54 42Gossima 2. Excel sior 5—PIT '54 2. PIT '54 3—Rehoboth 1. ATTC 4—PIT '54 4. Jun. meisjes: Play Fair 1PIT '54 1. ingens; PIT '54De Treffers 4; NSSS 2—PIT '54 2. Voor de Haagse politierechter BEJAARDE VOORKWAM MOORD, MAAR BRAK „HUISVREDE" „Moet ik dan uit het buis gaan, eer myn dochter zal worden loord?", vroeg een 73-jarige ii in Rijnsburg aan de Haagse politie rechter, voor wie hy zich had te verant- oorden voor huisvredebreuk. „Als de bewoner van het huls u zegt, diens woning te verlaten, dan moet u zulks doen", aldus de rechter en hij eroordeelde de verdachten en ook diens 70-jarige echtgenote ieder tot 10. boete wegens huisvredebreuk. Geregeld waren er moeilijkheden tus- n de te Naaldwijk woonachtige doch- r van het echtpaar en de schoonzoon i dan werden de bejaarde ouders opge beld om naar Naaldwijk te komen, ten einde de vrede te herstellen. Dit gebeurde ook op 3 oktober en de ouders van de vrouw kwamen uit Ryns- burg te hulp. r was ons gezegd, dat onze- doch- ou worden vermoord", zo verklaarde de verdachte voor de rechter. Toen de ouders in de woning arriveer- dep, gelastte de schoonzoon hen die le verlaten, aan welk bevel niet dadelijk werd voldaan. „Gooi mij er maar uit. maar van myn dochter blijf je af", had de bejaarde man gezegd. t was later allemaal weer bijge draaid, er werd zelfs een kopje koffie aangeboden, doch de inmiddels gewaar schuwde politie had proces-verbaal op gemaakt wegens huisvredebreuk. ,Moet ik dan mijn dochter laten ver moorden?", stelde de vader het pro bleem, waar de rechter het antwoord op schuldig bleef. En ook de officier van Justitie consta teerde, dat feitelijke huisvredebreuk was gepleegd. Doch gezien de omstandighe den en het feit, dat het echtpaar nog nimmer met de rechter in aanraking was geweest, wilde hij volstaan met een geldboete van 10. „Het zal niet meer gebeuren, over een paar dagen zijn ze gescheiden", aldus verdachte. De politierechter, mr. Portheine, ver oordeelde de beide verdachten ieder tot ƒ10— boete. DE TIK De chauffeur uit Noordwyk, die te rechtstond omdat hy na een aanrijding met zijn auto was doorgereden, zei wel iswaar een tik te hebben gehoord, doch in de mening te hebben verkeerd, dat de aanrijding met de geparkeerde auto in de Prins Bernhardstraat te Voorhout Nu was dit ook wel zo, doch de Haagse politierechter constateerde, dat na iedere aanryding, groot of klein dc verplichting bestaat om te stoppen en naam en adres achter te laten, hetgeen verdachte dan niet had gedaan. Goed, verdachte erkende dan wel dat hij fout was geweest maar „het was echt niet de bedoeling om zich te ont trekken aan de schadeevrgoeding". „Dat is maar goed ook. anders zou de straf heel anders uitpakken", zo waar schuwde de officier, die in dit geval nog wilde volstaan met 100 boete bene vens voorwaardelijke ontzegging der rybevoegdheid gedurende zes maanden met een proeftijd van twee jaar. De rechter veroordeelde tot 80, boets en da zes maanden voorwaardeiyk ontzegging der rybevoegdheid. Collegium Musicum geeft uitvoering van „Dido and Aeneas" Het Leids Studenten Koor en Orkest „Collegium Musicum" zal onder lei ding van zijn vaste dirigent, de heer André Kaart, op woensdag 16 februari een concert geven in de Zuiderkerk aan de Lammenschansweg (aanvang 20.00 u.). Op het programma vóór de pauze staan twee werken van Nederlandse componisten, nl. „Het Derde Land", voor koor en orkest, op gedichten van Martinus Nijhoff en „Kleine Haagsche Suite", voor orkest, naar aanleiding van citaten van Couperus, van de Haagse componist Alexander Voor- Na de pauze volgt „Dido and Aeneas" van Henry Purcell (1658 - 1695). Solisten hierbij zullen zijn: Di do: Sophia van Santé (die deze rol ook al eens met het Concertgebouworkest onder Eduard van Beinum heeft ge zongen); Aeneas: Meinard Kraak; Be linda: Leny Stevens-Ridderhof; Sor ceress: Nel Wisse; Women Witches: Vera Verzijden en Wendela van Ditz- huyzen:; Spirit: Paula de Groot; Sai lor: Bart Nieuwenhuis; continuo: Ever dien van der Vegt-Daanje (klav.) en Rob Jonquière (cello). Deze door Purcell oorspronkelijk voor een meisjeskostschool gecompo neerde opera zal in concertuitvoering ten gehore worden gebracht. Jongetje verdronk in Rijn bij Katwijk Toen zaterdagmiddag, omstreeks half vyf, vijf jongens aan de Binnen- watering te Katwyk aan Zee langs de waterkant speelden, raakte een van hen, de 10-jarige Leendert Plug, ge woond hebbende Ligusterstraat 23, te water, en verdronk. Geruime tijd heeft men ter plaatse gedregd, tot nu toe echter zonder resultaat, waarschijnlijk omdat de sterke stroming er werd door de sluizen gespuid het lijkje naar zee heeft gevoerd. Gewonde na ongeval in Leidschendam overleden Op de Veurse straatweg te Leidschen dam is, zoals w(j zaterdag reeds bericht ten zaterdagmorgen omstreeks kwart een personenauto vermoedelijk als gevolg van de enigszins natte weg, geslipt en tegen een boom gebotst. De naast de bestuurder gezeten 18- jarige zeeman C. M. van Aartsen uit Voorschoten werd door de botsing uit de wagen geslingerd en overleed later ln het ziekenhuis Antoniushove te Voor burg aan zyn verwondingen. De bestuurder, de 18-jarlge kantoor bediende N. Noord, eveneens uit Voor schoten. die nog slechts kort over rijbewys beschikte, werd levensgevaar lijk gewond. ZOETERWOUDE Belangrijke agenda K.V.P.-vergadering De leden van de Zoeterwoudse K. V. P. zijn uitgenodigd voor een belangrijke vergadering a.s. woensdag 9 februari in het Don Boscohuis. Aan de orde komen o.a. besprekingen 'er de verkiezing voor de Provinciale Staten en de gemeenteraadsverkiezingen. Er moet ook een nieuwe voorzitter ge kozen worden wegens het aftreden van de heer A. J. v.d. Poel. Tevens dient het bestuur aangevuld te worden wegens het aftreden van mevrouw A. J. C. van Diemen-Paardekoper. Tot 25 februari bestaat er gelegenheid n voorlopige kandidaten aan te wyzen oor de gemeenteraad. Kandidaatstel ling dient te geschieden door minstens 5 leden terwijl ook een bereidverklaring van de kandidaat moet worden over gelegd. BILJARTEN IN DISTRICT GOUDA De competitie van de KNBB district Gouda had de afgelopen week een nor maal verloop. De sterker geachte teams wonnen, zij het vaak op het nippertje van de als zwakker gekenmerkte teams. Wanneer de kopspeler van Driesprong CA weer geheel hersteld zal zijn gaat dit team hoge ogen gooien in klasse CA. In klasse C B zyn twee koplopers, nl KOT en Centrum met Driesprong C B als gevaariyke outsider. In klasse D is het Groene Laken dat „de lakens uit deelt", alleen het Boskoopse Watertoren en KOT D B kunnen nog gevaarlijk wor den. In de E-klasse gaat Sport aan het hoofd van de rangiyst en voorlopig kan alleen Hotel Vos nog een bedreiging genoemd worden. In klasse F zyn de meeste achterstal lige wedstrijden gespeeld waardoor nu een beter overzicht kaïi worden ver kregen. In F 1 staat Sport F B met 74 uit 12 aan het hoofd gevolgd door Cen trum met 74 uit 13, Gouwe Vrienden FA met 66 uit 12 en Watertoren FB met 63 uit 12. Het kan hier dus nog gaan spannen. In klasse F B is Drie sprong F uit de competitie teruggeno men. De door dit' team gespeelde wed strijden komen te vervallen. De rang lijst met Gouwe Vrienden FB en Spil B aan het hoofd kan hierdoor wel eens n verrassende wyziging ondergaan. De uitslagen: Klasse C: Marktzicht Excelsior 5—2; Klasse D: KOT DB KOT DC 7—2, KOT DA—KOT DB 4—5. Klasse E: TunnelSport 27, Centrum - - Thalia Vrienden 4—5; Klasse F: TOG ACentrum A 45; TOG BCentrum C 45, Thalia Vrienden—Cosy Place 45. Gouwe Vrienden aSpil a 90, Sport AWatertoren 54; Hotel Vos)a Gouda 45; Gouwe Vrienden bNieu- werker 63. Gouda a—Sport a 54; Sport b—TOG a 72; Centrum aCen trum b 27; ExcelsiorSpil b 27; ExcelsiorSpil b 27; Centrum c Welgelegen 54, Groene LakenGou we Vrienden b 09, Cosy PlaceTunnel 45, Watertoren aThalia Vrienden 27, Watertoren bCentrum b 54, Watertoren cExcelsior 87{ Nieuwer- kerkSport C72. van licht bestel tot zwaar transport. bedrijfsautomobielen chassis aanhangwagens|opleggers|autobussen| touringcars|t>estelwagens|microbussenj combinatiewagens Iziekenauto's en auto's voor brandweer, reinigings- en andere bijzondere doeleinden! accessoires! onderdelen! gereedschappen) garage-uitrustingen geopend van 10-17 uur en van 19-22 uur. Zaterdag en zondag van 10-17 uur. PAUZE LOSGEBROKEN LEEUW Wat er met de leeuwen in het Was- senaarse dierenpark aan de hand was? Het doffe gebrul van de roofdieren was ver over de weilanden heen te horen en vermengde zich met het vre dige klokgelui van de zondagmorgen. Het regende „oude wijven" en er was niemand anders in het bos. Troostrijk was de gedachte, dat er heel wat schapen in het land kuierden. Als er een leeuw was uitgebroken, zou hij aan hun malse vlees de voorkeur ge ven boven het onze. Leeuwen hebben op dat gebied evenveel kennis van zaken als de slagers. Ook de mensen zijn roofdieren. De prachtigst opge maakte film-diva verslindt koeien en kalveren als Holle-bolle-Gijs. Maar te genover leeuwen leggen we 't glans loos af. Bij gebrek aan leeuwen weet de natuur andere middelen te ver zinnen. De natuurlijke orde blyft een strijd óp leven en dood tussen leven en dood. Troostrijker nog dan de scha pen was het klokgelui, verkondigend dat het Leven zelf de Dood had over wonnen, terwijl het als een lam ge slacht werd. Maar als er een leeuw was komen opdoemen, zouden we voor die troost geen tijd gehad hebben! LEIDSE BIOSCOPEN Camera: De vrouw in het zand (18 jaar). Geprolongeerd. Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.16 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: O.O.S. - Furie in Bahia (14 jaar). Geprolongeerd. Dageiyks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: De man van Istanboel (14 jaar) Dageiyks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: De 1'Amour (strikt volw.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Hoe vermoord is myn vrouw? (14 jaar) Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: 1001 vrouw (strikt volw.) Dagelyks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. PUNT „Als het je niet bevalt, kun je ook aard appelen schillen, groente schoonmaken en vlees braden, dan zal ik met de kleine gaan wandelen". KORRELTJE Men kan zijn medemens niet voor lichten door gebruik te maken van leugens. MARKTBERICHTEN RIJNSBURG. 4 febr. - Bloemen Tulpen lang Cordell Huil 300-330. Pru nus 325, Pr. Charles 200-240, Apeldoorn 150-200. Copland 150-170, Karei Door man 150-160, Paul Richter 140-160, v.d. Eerde 140-150. White Sail 135-150. Pre ludium 125-135, Lustige Witwe 120-130, Krelage 120-130, Narcissen: Golden Harvest 100-115, Carlton 100-110. Call- fornië 85-110, Flower Record 80-90, al les per bos. GEWICHTHEFFEN NEDERLAAG VAN L.A.C. DE SPARTAAN De LAC „De Spartaan" heeft in de competitiewedstrijd tegen een op volle sterkte uitkomend Simson (Den Haag) een nederlaag geleden. De prestaties die er geleverd zijn waren bijzonder goed. Vooral de Leidse gewichtheffers hebben onder aanvoering van de heer Th. Brandt zeer bijzondere prestaties geleverd. Zij verbeterden allen hun persoonlijke prestaties. De uitslagen in: Simson 1 1213 kg, 2. Spartaan 1 1108 kg, 3. Spartaan 2 991 kg.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3