K Milly Scott won MOEITELOOS S)a Ceidóe Somant Te Luxemburg in elk geval „apart BINNENHOF Immmm Vanavond in «le ether RADIO TELEVISIE moord aan de bron PAGINA 2 DE LEtDSE COURANT MAANDAG 7 FEBRUARI 1966 Priesterschap en celibaat gang zijn geweest, toen hij gisteren naar Eindhoven is gereisd, om zijn gelo vigen mee te delendat een pastoor en eer. kapelaan hun ambt hadden neergelegd en dispensatie in hun celibaatsgeloften hadden gevraagd. Hij heeft daar naar onze mening goed aan gedaan. Ten eerste omdat de gelovigen nu zeker weten, dat zij niet alleen object van zielzorg zijn maar dat zij als partners bij de vervul ling van een gezamenlijke opdracht vol ledig serieus worden genomen. Ten twee de. omdat hij door zijn persoonlij^ woord de slag enigszins heeft kunnen verzach ten. En ten derde, omdat hij eerlijk ge sproken heeft over een zaak. die een eerlijke bespreking verdient. Het kan niet langer worden ontkend: wij zijn ten opzichte van het priesterlijk celibaat in een crisis terecht gekomen. Dit geldt niet alleen voor de jongelui, die nog moeten kiezen en die met het priesterschap ook het celibaat hebben te aanvaarden, het geldt ook en misschien nog meer voor de priesters van middel bare leeftijd Een groot tekort aan roe pingen aan de ene kant vindt zijn tegen hanger in een reeks van uittredingen aan de andere kant. Het zou dwaas zijn. De ogen voor deze feiten te sluiten. Niet. dat Nederland in dit opzicht een uitzondering zou vormen; het tegendeel is het geval. Voor Italië en voor som mige Latijns-Amerikaanse landen worden cijfers genoemd, waar de onze nog altijd niet mee vergeleken kunnen worden. Wat misschien typisch zou kunnen zijn voor de situatie ten onzent is, dat de priester die het betreft meestal open kaart speelt ten opzichte van hun bisschop en dat de uittreding in overleg met hem zo goed mogelijk wordt geregeld. Is dit van de ene kant een bemoedi gend verschijnsel, van de andere kant onderstreept het wel de tragiek van de zaak. De priesters waarom het gaat, zijn meestal goede zielzorgers, goede dienaren van de Kerk. die met echt idealisme aan hun dienst zijn begonnen. Alleen kun nen zij op den duur niet meer uit de weg met hun celibaat. En aangezien onze Latijnse Kerk dit onverbrekelijk met het priesterschap blijft verbinden, komen zij voor de keus te staan: en blijven en in hun persoonlijk leven verkommeren of het celibaat vaarwel zeggen en gaan. Wij hebben alle respect voor degenen die blijven. Maar wie zal ons het recht geven, om te oordelen over hen die capituleren en gaan? Zeker, wanneer zij ten opzichte van hun overheid open kaart spelen en hun zaak langs wettige weg geregeld proberen te krijgen. Wij kunnen alleen maar betreuren, dat door deze wonden zoveel echt priester schap en zoveel echt idealisme voor de Kerk verloren gaat. En mogen wij asje blieft vragen of zij, die in zaken van kerkelijke wetgeving iets te zeggen heb ben, nog eens heel goed willen over wegen. of er nu echt geen mogelijkheden zijn, om aan dit verlies te ontkomen. Niet alleen terwille van de mensen die het betreft. Maar ook terwille van de Kerk. die dienaren nodig heeft. Ook in dit opzicht zou het betere wel eens de vijand kunnen zijn van het goede. fILLT Scott zal dus. zoals we al min verwachtten, op 5 maart land vertegenwoordigen op het Eurovisie Song Festival in Luxemburg. De uitspraak van de jury was ondubbel zinnig: 52 stemmen voor haar tegen 15 voor de Luckberrles. 3 voor Heien Shepherd en Bob Bouber en slechts 2 voor Plet Sybrandy. Over de vijf liedjes van deze finale hoeven we niet meer te schrijven, daar we ons oordeel reeds bij de voorronden gaven. De uitslag heeft onze volle Instemming, ook al omdat we er vrijwel zeker van kunnen zijn dat ..Fernando en Filippo" (tekst van Gerrit Braber. muziek van Mllly's vaste arrangeur Kees Bruin) in elk geval een „apartje" wordt in Luxem burg. omdat we niet aannemen, dat er nóg een Caraïblsch-getint liedje gezon gen zal worden. En „apart" levert meestal extra voordeel op. Dat zegt overigens weinig over Mllly's kansen op de Grote Prijs. We weten vrijwel niets van de andere mededin gers. en als het onzinnige jurering systeem van het festival zoals dat tot nog toe gehanteerd werd, ook dit jaar geldt, is weer de meest grillige uitslag mogelijk. Wel geloven we dat Milly Scott haar kansen aanmerkelijk kan vergro ten door een rustiger presentatie. Als zij in Luxemburg net zo springerig zingt als j.l. zaterdag kan dat voor haar fa taal worden, tenzij de cameraregie daar helemaal op Ingespeeld zou zijn. Iets wat op voorhand niet verwacht mag worden. Meer wedstrijden Het was al met al een tv.-weekeinde waarin het wedstrijdelement de boven toon voerde. Behalve het Songfestival was er zaterdag weer een ongemeen- rommelige „Interland" die hoe langer hoe minder afgestemd schijnt te worden op de kijkers thuis, die het verloop vrij wel alleen via een omroeper kunnen volgen. Voorts zagen we de laatste I Samen naar de maan BRITSE geleerden hebben het nieuwste Russische ruimtesucces onvergelijk baar groter genoemd dan de ontmoeting tussen de beide Gemini's, waarmee de Amerikanen enkele maanden geleden de wereld verbaasd hebben doen staan. De prestatie mag er dan ook zqn: door een volledige controle over een ruimtereis van vel© honderdduizenden mijlen, heb ben de Russen zachtjes een voet gezet op de maansikkel. De afstand is niet alleen meer overbrugbaar, de maan' heeft zich voor een Loena toegankelijk getoond. De Amerikanen, die zich ook graag In de ruimte met de Rossen meten, lijken hun voorsprong van kortgeleden nu in één klap te hebben verloren. Maar evenals die voorsprong is ook nu een achterstand niet zo vaststaand. Hebben de Russen hun successen ver weg ge zocht, direct bij het doel, de Amerikanen daarentegen hebben met hun ruimte ontmoetingen de basis gelegd voor de terugreis die iedere ma&nreiziger óók hoopt te maken. Samen zjjn Russen en Amerikanen dus al een heel eind op weg: het eerste maanretourtje begint zich langzamer hand af te tekenen. Ook deze droom van Jules Verne zal over niet al te lange tijd geen bedrog meer zyn. Die tijd kan ver kort worden wanneer beide „ruimte naties" ertoe kunnen komen hun onder linge wedijver te bundelen, wanneer de kracht van de Russische raketten de pre cisie van de Amerikaanse communicatie gaat aanvullen en omgekeerd. Maar dit is een beslissing, die op deze planeet moet worden genomen. En dat is jui6t de moeilijkheid. M°ST anttekeningen rond het Er zijn tn Nederland drie miljoen huis vrouwen, die rond 60 procent van het inkomen der mannen besteden. Die huisvrouwen hebben met 't prijsbeleid van de regering elke dag te maken. Daarom, zo vertelde het socialistische Tweede-Kamerlid mevr. Brautigam. moeten deze huisvrouwen weten waar ze aan toe zijn. Hoewel waarschijnlijk niet met opzet, krijgen zij toch bij her haling foutieve inlichtingen van de winkeliers. Bij de aankoop van enkele koppen en schotels, die per stuk plotse ling 20 cent duurder waren dan een week tevoren, kreeg een huisvrouw te horen, dat deze stijging werd veroor zaak t door een verhoging van de om zetbelasting. De arme huisvrouw ge loofde het verhaal. Maar het was niet waar, want die belasting is niet omhoog gegaan. Een tweede huisvrouw schreef naar een Kamerlid, dat de prijs een rookworst met een dubbeltje gestegen door de mond- en klauwzeer. Eve beitje, omdat 't ef fect van deze ziek te. in eerst aanleg althans, juist prijs- verlagend heeft ge werkt. De buiten landse markten Met lepel afgraven Rome talmt nog met diakonaa! voor gehuwden CHICAGO. (K.N.P.). De H. Stoel heeft nog geen toestemming verleend, dat gehuwde mannen tot diaken worden ge wijd. Dit heeft kardinaal Rossi van Sao Paolo meegedeeld op het congres van het Katholiek Inter-Amerikaanse Hulppro gramma te Chicago. De kardinaal dacht hierbij speciaal aan de verzoeken, die de H. Stoel vanuit Chili en Brazilië hébben bereikt. Hoewel toestemming van Rome uitblijft, gaat de voorbereiding van gehuwde man nen voor het diakonaat door, zo deelde de kardinaal mee. Naar een andere bis schop. mgr. Mender van Arecibo in Puerto Rico meedeelde, zullen er spoedig nog meer verzoeken in Rome worden in gediend. De bisschop is in zijn land hoofd van de St. Stephanus-societelt. welke de opleiding tot gehuwde diakent verzorgt Vooral in Latijns Amerika is de behoefte aan diakens, die de priesters in allerlei taken kunnen vervangen, zeer groot In Brazilië heeft men bijvoorbeeldw ai zus ters aangesteld voor de zielzorg Een zuster uit Rlo de Janeiro, zuster Irany, deelde op het congres in Chicago mee. dat deze parochiezuster begrafenis sen verzorgen en met speciale toestem ming van de H. Stoel de oommunie uit reiken als de parochiepriester langer dan acht dagen wegblijft. Verder leiden zustere gebedsdiensten, dopen in noodgevallen en doen ander paroohiewerk. Zij verklaarde, dat vijf parochies in Brazilië bij wijze van experiment door zusters worden geleid. Van de ruim 4500 parochies in het land zijn er 524 zonder priesters, terwijl sommige parochies waar wel priesters zijn even gioot zijn als heel Nederland. Een glorievolle Milly Scott, geëerd met bloemen en bekroond met hat I***.********#*****.***.******* Liturgische kalender DINSDAG.8 februari: Heilige Jo hannes van Matha. Mis: Os Justi. Wit. vlees ge sloten, zodat er meer in het buitenland beschikbaar kwam dan de Nederlander kon consu meren. Mej. Kessel van de KVP noem de prijsontwikkeling door de gevreesde veeziekte met een nieuw tuoord „virus- druk". Het pleidooi van mevrouw Brautigam kwam er echter op neer, dat minister Den Uyl meer en betere voorlichting aan de huisvrouw, maar ook aan de slager moet geven over de manier, waarop de prijzen tot stand komen en hoe de prijscontrole wordt uitgeoefend. Men begrijpt het allemaal niet, ver zuchtte zij. De macht van een Kamerlid wordt overschat: sommige kiezers den ken dat je zo maar kunt ingrijpen als een bepaalde prijs omhoog gaat. Het Iijkt wel of de minister met z\jn po gingen om het allemaal duidelijk te maken, bezig is een berg af te grav met een theelepeltje. Hoewel minister Den Uyl erkende, dat de voorlichting over de prijzen best uiat beter kunnen, hoe moeilijk de zaak ook is, hij was niet zo somber gestemd als vrouw Brautigam: „Het is nu juist de opzet van het prijsbeleid, dat drie mil joen lepeltjes beschikbaar komen de berg af te graven", zei hij. Voor de huisvrouwen geldt dus: dat een goede verstaander hier slechts een half woord nodig moet hebben. fraaie reportage van de Europese kam pioenschappen kunstrijden uit Bratisla va en gisteravond was er weer een. zij het matte, wedstrijdsfeer in AVROs Danstest. Tevens leverden de camera's daarin strijd tegen de te grote ruimte van de Haagse Dierentuinzaal. De ca mera's verloren. Herschreven thriller Philip Mackie's thriller „De waarheid en niets dan de waarheid" bleek gister avond door AVRO-regisseur Walter van der Kamp'nagenoeg geheel herschreven te zijn. Hij had het spel sterk bekort, maar het tevens een „filmische" opzet gegeven die het met tal van flash backs op het scherm bepaald wel deed. Er werd behoorlijk geacteerd, met name door Trins Snijders. Lies Fran ken, Carl v. d. Plas en gouden toneel man Joh&n Kaart. Van de rol van de eigenlijke sleutelfiguur Peter Carliss was wel erg veel onder V. d. Kamps rode potlood gevallen. Joop Admiraal, die deze rol te spelen kreeg, was trou wens maar een flauwe afspiegeling van wat Eric van Ingen een jaar of tien geleden bij het Rotterdams Toneel met het volledige materiaal deed. Bijzonder aardig, cabaretière Sylvia de Leur als de eigenwijze Duitse dienstbode Van der Kamp heeft al eerder kleine-k- mensen een rol in een t.v.-spel bezorgd. Zeiden heeft hij zó raak getast. Vg. Scene uit ,Jn regisseur Wolfgan „In naam van het onrecht satire van Wolf gang Staudte i de oorlog Met „De moordenaars zfln onder ons" en „Der Untertan" bewees Wolf gang Staudte reeds niet te willen zwijgen over het Duitsland uit de n over degenen, die toen een vooraanstaande rol speelden. Met „In naam van het onrecht" stelt hij de krijgsmacht aan de kaak. De officier van justitie Schramm (Martin Held) laat een korporaal (Walter Giller) ter dood veroordelen, omdat hij twee dozen chocolade heeft gestolen, i De korporaal ontkomt aan het vonnis en ontmoet de officier, dan een aan- zienlijke notabel, weer na de oorlog. Om de zaak op te rakelen, pleegt hij hetzelfde „misdrijf", maar de officier verdonkeremaant het belangrijkste bewijsstuk. Hierdoor gaat Schramm vrijuit, totdat hij, gefrusteerd door het gebeurde om hem heen. zich verspreektIn naam van het onrecht" werd een moedige film, ondanks het soms té sterke karikaturale karakter, waar- door de grimmigheid van de waarheid, die hij uitbeeldt, verloren gaat. Staudts J spelregie, vooral bij Martin Held. Walter Giller en de profiteur van Werner Petera, is magistraal. Hij laat zijn figuren soms op de rand van de komedie balanceren, maar ziet er dan streng op toe. dat ze niet hun evenwicht ver- liezen. „In naam van het onrecht", misschien niet in alle fragmenten even sterk, is een film om met aandacht naar te kijken. (Nederland I, 21.05). Hullabaloo met „The Hollies'' treden beschaafder is e De Engelse beatgroep „The Hollies" heeft In Nederland nooit grote belangstelling gewekt. Slechts met hun „Look through any window" kwamen zij even in de pu blieke belangstelling. Onlange waren zij in Nederland en toen bleek, dat hun op- 1 hoger peil staat dan van menige Nederlandse beatgroep. Vanavond zijn zfl te gaat in het tienerprogramma „Hullabaloo" samen met onder anderen Wayne Fontana and the Mlndbendera. Brenda Lee. The Impressions en Noël Harrison, zoon van Rex, die onlangs in Engeland een hit had met ..A girl of sixteen", waarmee thans Boudewijn de Groot op de Nederlandse hitparade vertoeft. (Nederland II, 20.45). t Catherina Cornaro", i luisterspel „Catherina Cornaro", een hoorspel van Marie Lulse Kaschnitz, is eigen lijk opgebouwd uit parallel lopende handelingen. Tijdens een party voert een meisje een toneelstuk op. dat geschreven werd door haar geliefde, die door haar oudera de deur werd gewezen. Het stuk symboliseert deze houding, waardoor schijn en werkelijkheid met moeite uit elkaar zijn te houden. Op het eind leidt het optreden van een gemaskerde de katastrofale oplossing in, hetgeen echter voor het meisje de oplossing forceert. In de hoofdrollen spreken Frans Somera en Paul van der Lek. (Hilversum I, 20.20). Hedenavond HILVERSUM I (402 m) NCRV: 18.00 Kerkorgelconcert. 18.20 Uitzen ding ARP. 18 30 Lichte gr. 1858 Nws Marathon. 19 00 Nws 19.10 Radio krant. 1930 Amusementsmuziek (gr.). 19.55 Op de man af. 20.00 Lichte muz. (gr 20.20 Hoorspel. 21.10 Klassieke gr. 21.50 Vioolrecital. 22.15 Avondover denking. 22.30 Nws. 22.40 Boekbespr. 22.50 Lichte gr. 23.10 Signaal. 23.40 Het Evang. in Esperanto 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II (298 ml AVRO: 18 00 Nws. 18 15 Actualiteiten. 18.25 Lichte orkestmuz. 18.50 Openbaar Kunstbezit. 19.00 Voor de jeugd. 19.30 Lichte muz. (gr.). 19.45 Overheids- voorl. 20.00 Nws. 20.05 Weet ik veel. 20.30 Zingen geblazen. 20.55 Toeris tische rubr.. 21.35 Radar, 22.05 Muzi kale lezing. 22.20 Mod. accord .muz. (gr). 22.30 Nws. 22.40 Actualiteiten. 23 00 Licht instr. ensemble (opn). 23.15 Almanak. 23.30 Mod. kamermuz. (gr.). 23.55—24.00 Nws. RADIO VERONICA (192 m) Van 18.00 tot 20 00 uur. vlak voor het hele uur nieuwsberichten - 18 00 Veronica's Jukebox. 19.00 Rolllng-Stonesshow. 1915 Wereld Hitparade, 20.00 Gram. met o.a. Indonesian Teenagercorner, 21.00 Rock. Beat en Boogie, 21.30 Veronica's Rhythm and Blues Hop, 22.30 tot 1.00 Ge var. gram. muziek. DRAADOMROEP (4e Htn) IS—30 uur: 1 Milv Balakirev: Svmphonie nr. 1 lh t (Kon Philharm Orkest): 2 Symphonie ïke) b. Concert Hedenavond NEDERLAND I NTS: 19.00 Nws. 19 01 Klaas Vaak. 19.05 Comedy Caper 19.20 Openbaar Kunstbezit. 19.35 Flipper. 20.00 Journaal. 20.20 ARP. 20.30 Deltawerken 3. 21.05 Film. 22.40 Socutera. 22.4522.50 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nws. NCRV: 20.01 De Antwoordman. 20.20 Filmserie. NTS: 20.45 Licht muziek- progr. NCRV: 21.25 Pop wetensch progr. 2150 Attentie 22.05 Dagslui ting. NTS: 22.10—22.15 Journaal. Dinsdag I NTS: MAANDAG 7 FEBRUARI 1966 571ste STAATSLOTERIJ DERDE KLASSE Prijzen van: f. 15 zijn gevallen op nummert eindigende op: 9 f. 50 zijn gevallen op nummers eindigende op: 490 f. 100 zijn gevallen op nummers eindigende op: 965 f. 200 zijn gevallen op nummert eindigende op: 897 f. 400 zijn gevallen op nummert eindigende op: 610 f. 1000 zijn gevallen op nummers eindigende op: 5554 Een prijs van f.2000 is gevallen op het nummer: 011332 Een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer: 038601 Een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer: 026538 Een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer: 047103 Een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer: 014989 Een prijt van f. 5000 is gevallen op het nummer: 023945 De prijs van f. 30000 is gevallen op het nummer: 061395 Let wel: Op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. BU Van Marie en Blgnell. Lange Voorhout 58 Den Haag. wordt van dinsdag 22 februari af een grote veiling gehouden van schilderijen, aquarellen, kunstvoor werpen en meubelen uit om. de nala tenschappen van douairriére W. J. Laman Trip-Nolen te s Gravenhage en mevr. M. Struycken-Bogers te Breda De catalogus vermeldt o.m. de namen Bakhuvsen, Blldera. TTi. de Bock. Du- jardin. De Heem. I Israels. J. Marie. Jan Steen, Tenlers en Van Ravensteyn. 4 door ngalo marsh 51 „Slap en zonder melk." Alleyn keek naar Wally wiens gezicht al helemaal vol roomijs zat. Hij at gulzig, had voor niets anders aandacht en trilde bijna van opwinding. .Vanmorgen regende het. weet je wel, Wally?" Hij knikte even. .Was jo buiten in de regen?" Wally lachte en blies het roomijs over de tafel. „Niet doen, Wally", zei Jenny. „Je moet netjes eten. Je was toch buiten in de regen, hè. Je schoe nen zitten nog vol modder." „Nou ja. wat kan mij die regen schelen." „Niets natuurlijk,,' zei Jenny. „Je bent nu een grote jongen." „Er zal wel niemand anders ln die bui geweest zijn. of wel?" vroeg Alleyn, „want het onweerde erg Ik wed dat er niemand was." „Was er iemand, Wally? Buiten in de regen?" „O Ja! O Ja!" schreeuwde hij en sloeg op de tafel. „Goed. Goed. Wie was het?" Wally stak zijn tong ln zijn ijaje. „Er was iemand". Jenny stelde dezelfde vraag en Wally zei onmid dellijk: „Ik zag haar. Ik zag die ouwe heks, Ja!" „Wie bedoel je? Wie heb je gezien?" H11 zwaaide met zijn rechterarm. Het gebaar was zo onbeheerst als dat van een marionet, maar het was onmiskenbaar duidelijk. Hij deed alsof hij met iets gooide. Jenny onderdrukte een kreet. „Wie zag je? Was het..." Jenny keek naar Alleyn die knikte „Was het mlsa Pride?" „Luid de klok, blm-bam gaat de bel Sla haar dood, «tuur haar naar de hel." „Wally! Wie heeft je dat geleerd?!" „De jongens", zei hij onmiddellijk en begon op- „Luld de klok..." „Hou je mond! Stil, Wally. Te gen Alleyn zei ze: „Het is waar, ik hoorde ze dat gisteravond zingen." Wally atopte de reat van zijn Ijsje ln zijn mond. „Ik wil er nog een," zei hij met volle mond. Coombe was vanuit de zitkamer binnengekomen. Wally zat met de rug naar hem toe. Alleyn gaf hem een waarachuwende blik en Coombe bleef waar hij was. Trehern dook achter hem op. grijn zend en nieuwsgierig. Coombe draaide zich om en maakte een gebaar dat hij verdwijnen moest. Tre hern draalde en Coombe deed de deur voor zijn neus dicht. „Meer.' zei Wally. „Misschien krijg je er nog een," zei Alleyn voor dat Jenny kon protesteren. „Vertel me eens wat er gebeurde toen je vammorgen buiten in de regen Hij boog het hoofd, zijn ogen gloeiden. „Nog een. Meer", zei hij. „Waar was miss Pride?" „Daar boven." „Bij het hek van de omheining?" „Bij het hek!" herhaalde hij als een echo. „Heb je haar zien weggaan?" „Ze kwam terug." Jenny sloeg een hand voor haar mond. Alleyn zei: „Kwam miss Pride terug?" Hij knikte. „Over het pad? Wanneer?" ,.e kwam terug", schreeuwde Wally geërgerd. „Terug". „Lange tijd daarna?" „Een lange tijd." „En liep ie naar da bron? Ging se door het hek naar de bron? Ja?" „Het is mijn bron!. Ze mag niet maar mijn bron." Hij maakte weer dat wild woeste gebaar alsof hij met iets gooide. „Weg!" brulde hij. „Gooide jiij met een steen naar Miss Pride?" Wally draalde met zijn hoofd van links naar rechts „U weet toch niet wat ik gedaan heb," zei hij. „Dat vertel ik toch niet." „Vertel het dan miss Williams." „Nee, dat doe ik niet." „Gooide Je met stenen Wally?" vroeg Jenny. „Op een avond Ja?" Aarzelend keek hij haar aan en zie toen: „Waar is mijn vader?" „Daar binnen. Vertel het me Wally." Hij wendde zijn besmeurd gezicht naar haar toe en zij boog haar hoofd. Alleyn hoorde hem fluisteren: „Het is een geheim." „Wat is een geheim?" Hij schoof abrupt van haar weg. „Ik weet niets van een grote steen." zei hij met een leeg starenóè blik. „Ik wil er nog een." „Was miss Cost bij die bron?" vroeg Alleyn. Wally keek hem van terzijde aan. „Wally." zei Jenny en nam zijn hand, „zag Je miss Cost? In de regen? Vanmorgen? Was miss Cost bij de bron?" „Op het Jaarfeest". „Ja op het Jaarfeest. Maar was ze vanmorgen ook1 bij de bron? In de regen?" „Het begint op een Fuga van Bach te lijken," fluis terde Alleyn „Vanmorgen," herhaalde Jenny. „Niet vanmorgen, op het Jaarfeest," zei Wally. „Ik wil er nog een." „Dadelijk," zei Alleyn. „Heel gauw Zag Je vanmorgen een man in een motor boot?' En onwillekeurig voegde hij eraan toe: „In de regen?" (Wordt veryo' op. 55 (Samson F re 'J. tó -npa (Ph 11 harmonisch BRUSSEL Nederl. (324 m) 18.00 Nws ""O Licht. Cellie^W Volksmuziek Operamuziek. 3>j00 BRUSSEL Frans (484 m) 22.15 Jazz. NDR-WDR (309 m) 19.30 Klass. en ENGELAND BBC (1500 iek. 21.40 Lichte muziek. t HILVERSUM I (402) m KRO: 7.00 Nws. 710 Meditatie. 7.15 Lichte gr. T.30—7.32 Nws. 7.45 KNAC/ANWB. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.10 Lichte gr 8.30—8 32 Nws 8.40 Voor de huis- vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 School- radio. 10.00 Lichte gr. 10.50 Licht- J baken (herh v. zaterd. jl.). 11.00 Voor de huisvrouw 11.30 Lichte gr. 11.50 Lezing. 12.00 Angelus. 12.03 Stereo: Licht, ensemble. 12.20 Voor de boeren. 12.27 Land- en tuinb.meded. J 12.30 Nws. 12.40 Actualiteiten of gr. 12.50 Lichte gr. 13.35 Voor de platte- landsvr. 13.45 Amusementsmuz. (opn.). 14.45 Cursus (herh. van dinsdag Jl.). 15 00 Licht orkest (herh. van zaterd.). 16.00 Voor de zieken. 16.40 Onderweg. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Kinder- J boekenbus. 17.50 Vraaggespek. HILVERSUM II (298 m) AVRO: 7 00 Nws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Lichte gr VPRO: 7.50 Dagope- ning. AVRO: 8 00 Nws. 8.10 Lichte gr. k 8.25 De groenteman. 8.45 Morgenwij- ding. 9.00 Voor de zieken. 10.00 Voor J de kleuters. 10 10 Arbeidsvitaminen (gr 11.00 Nws. 12.00 Lichte orkest je muz (opn). 12.27 Meded. land- en tuinbouw 12.30 Voor de landbouw. 12.40 Orgelspel 13.00 Nws. 13.10 Jour- naai en beursber. 13.30 't Muzikanten- uur. 14.40 Schoolradio. 15.00 Voor de J vrouw. 15.40 Weens Filharm. orkest (opn.). 16.00 Nws. 16.20 Musetteorkest J (gr 16.15 Voor de jeugd. 17.15 Praat- je. 17.20 Lichte gr. v. d. tieners. 17.58 Nws Marathon. J HILVERSUM Hl (240 m en FM- kanalen) NRU/NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Instrumentaal allerlei (gr.). 10.00 Nws. 10 02 Licht platenprgr. 11.00 J Nws 12 00 Nws. 12 02 Volksmuz. (gr 12 30 De Top Tien (gr.). 13.00 Nws. 13.02 Elektr. pianospel met ritm. beg. (opn.). 13.30 Klanken van eigen bodem (gr 14 00 Nws. 14.02 Lichte voc. muz. (gr.) 15.00 Nws. 15.02 Licht platenpr. 16.00 Nws. 16.02 Platenshow v. d. J tieners. RADIO VERONICA (192 m) Van 8 00 tot 20 00 uur. vlak voor het hele uur: Nieuwsberichten 7.00 Ook goeiemorgen. 9 00 Muziek terwijl u werkt, verzoekplatenprogramma. 10 00 Koffietijd. 1100 Verzoekplatenprogr. v d. huisvrouw 1200 Lunchmuziek. J 14 00 Populair klassieke muziek. 15 00 Gram.. 16 00 Dinsdagmiddag-speciaal (gram.), 17.00 Ge var. programma. Schoolradio. 17.15 Bandmuziek.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2