ZAALHANDBALPLOEG SCHROK VAN VOORSPRONG EN ZAKTE WEG ARD SCHENK NIET MEER TE STUITEN Schaatsende oranjebrigade zaait opnieuw paniek in de internationale hardrijwereld WEER TWEE RECORDS EN DRIE WEKEN GRATIS MET VAKANTIE Manager Choufoer en trainer Ernst Happel „bespioneerden" Sparta MAANDAG 31 JANUARI 186» SPORTBIJLAGE VAN „DE LEIDSE COURANT" I (Van 3 sportredactie) INZELL. De dienstplichtige met buitengewoon verlof zijnde Ard Schenk, beter bekend als de pas gekroonde Europese kampioen hardrijden, kan maar niet ophou den met het wegvagen van wereld records. Vier dagen geleden stelde hij in het wintersportparadijs Davos het wereldrecord op de 1500 meter scherper. Het bleek slechts een aanloop te zijn, want in het Zuidduitse in opkomst zijnde winteroord Inzeil nam zaterdag de stoere Noordhollander eerst het wereldrecord op de 3000 meter voor zijn rekening (4.26,2), dat hem een gratis vakantie van drie weken opleverde in dit pittoreske aan de voet van een bergwand neergezette stadje, om zondag middag het amper luttele dagen ln zijn bezit zijnde wereldrecord op de 1500 meter (2.06,3) op 2.05,3 te brengen. Het is bijna beangstigend de wijze, waarop deze Ard Schenk, door de bejaarde voorzitter van de Internationale Schaatsbond, Sven Laftman, reeds tot de meest begaafde hardrijder aller tijden verheven, paniek en onrust zaait in de internationale hardrijwereld. Ard Schenk werd (natuurlijk) van deze tweedaagse wedstrijd. Het wereldrecord op de 3000 meter betekende een onttroning van zijn ploegmakker Rudi Liebrechts. die vorig jaar record houder in Oslo was geworden met 4.26.8. Rudi reed ook heel verdienstelijk op die 3000 meter op de kunstijsbaan van Inzeil met 4.29.7. hetgeen een tweede plaats voor de Vlaardingse tuinder beduidde in het klassement van de 3000 meter. Men kan zelfs rustig zeggen dat de schaatsende oranjebrigade met aan het hoofd Ard Schenk in dit tweedaagse schaatsfestijn enorm op dreef was. Met engst en vreze zien de Noren. Russen en Première ven de armband Van onze sportredactie) DEN HAAG Als een toonbeeld van rust en ze kerheid stond de Deense scheidsrechter Aage Gud- nltz midden in de Hout- rusthal. Hij overzag gis teravond tegen tien uur met kennersblik het slag veld waar zojuist de zaal handbalinterland tussen Nederland en West-Duits- land ln de voorronden van het wereldkampioen schap door zyn laatste fluitsignaal tot een einde was gekomen. Aage Gud- nltz knikte even. Hij wist dat hy de interland op sublieme wjjze had geleid. Hy wist ook, dat de ploeg, die er het volste recht op had. de winst had be haald: West-Dultsland, met 178. En hy was zich er misschien even eens van bewust, dat het toch wel Iets anders had kunnen lopen als Oranje "ha het prille begin niet een inzinking van je welste had gehad. Waren de Nederlanders geschrokken van de euve le moed om tegen West- Dultsland een voorsprong van 32 te nemen? Of was het doelpunt van de razend-knappe scorer Herbert Lübking, ont staan uit verkeerd aange ven aan Nederlandse zij de, er de oorzaak van. De frisheid, de moed en de onbevangenheid waarmee Oranje de Duitsers tege moet was getreden, was er Ineens uit. En kwam er ook niet meer in. Zeker in het begin had er meer in gezeten, hoewel Oranje nooit tot een zege had kunnen komen. Daar voor waren de Duitsera in technisch en tactisch op zicht te veel beter, be schikten zij over een be tere conditie en hadden zij vooral schutters van groot formaat ln hun ploeg. Allereerst Herbert Lübking, 'n fenomeen dat Jinks en rechts kanons kogels afvuurde en doel man George van Noessel zeven maal vergeefs liet duiken. Dan was er Bernd Munck met zijn speciali teit, het boogschot, waar bij de bal, leek het, even ln de lucht bleef hangen vooraleer de doelman werd gepasseerd. En Herr Mühleisen met drie tref fers kon er ook iets van. Met hen konden Daan Gillissen met drie en Guus Cantelberg met twee doel punten zich enigszins me ten. Maar na dat sensa tionele begin met doel punten van Gillissen (2) en van Dick Veen. waar tegenover Munck en Lüb king er slechts twee kon den stellen, was het of Oranje geschrokken was van de moed om tegen het als winnaar gedoodverfde Duitsland de leiding te nemen. Toen de reus Rti- diger Schmacke met een daverend schot de gelijk maker had gescoord en Heger met een sprong- schot de Duitsers 'n voor sprong had gegeven, wer den de Oranjemannen eensklaps minder zeker van zichzelf. Er werd slor dig gespeeld en toen Lüb king een totaal verkeerd geplaatste bal onderschep te en in één rush heel Oranje, doelman Van Noessel incluis, passeerde (3—5) tekende de neder laag aich al af. Het was met de rust 38. Slimme Rösner Oranje kreeg nog eens een tik toen Gillissen-pal na de rust tegen de paal kanjerde. Er zat op 4—9 (uit een straf worp van Swart) nog een doelpunt in. Maar het was niet juist gezien om Swart ook de volgende strafworp de Duitsers verdedigden nog al zwaar te laten ne men. In het doel bij de Duitsers stond Wolf Die- ter Rösner, die al enige fenomenale staaltjes had ten toon gespreid. Hy had Swart door en stopte de strafworp. Toen zag Oran je kennelijk het nutteloze van de strijd in. De West duitsers scoorden er lus tig op los en voerden af en toe een stukje show op dat aan het wonder lijk stille publiek een kla terend applaus ontlokte. Eerst na 514 kon Neder land nog wat terugkomen: 814. Maar Duitsland speelde een gewonnen wedstrijd. Die mening was ook de constant schreeuwende coach Werner Vick toege daan want hij zag er geen been in om de geweldige doelman Rösner te ver vangen door Duell, die za terdag tegen Tsjecho-Slo- waktje in het doel had ge staan en zich zesentwintig maal gepasseerd zag. De Duitsers hadden die inter land in Essen met 26—20 verloren maar zij waren er helemaal niet van on der de indruk en drukten op de spekgladde vloer van de Houtrusthal- Ne derland rustig naar een nederlaag. Treffers De treffers voor Neder land kwamen op naam van Gillissen (4), Cantel berg (3), Swart en Veen. Voor Duitsland scoorden Lübking (7), Munck (4), De stand in groep B voor de voorronden van het wereldkampioenschap is: 1. West-Duitslafid 6 uit 3; 2. Zwitserland 4 uit 3: 3. Nederland 2 uit 3; 4. Bel gië 0 uit 3. In een voorwedstrijd won het Haagse team moeite loos met 159 van het Nederlands studenten- A Dames wonnen Dank zy een belangrijke verhoging van het tempo, daartoe door een prach tige conditie in staat, heeft 't Nederlands dames- handbalteam gisteren in de Utrechtse Beatrlxhal 'n duidelijke 114-zege op Frankryk behaald. De Frangaises speelden in het veld niet onaardig, maar misten behalve een schut ter van formaat ook con ditie. De prestatie van het Nederlandse zevental krygt nog meer reliëf als men bedenkt, dat het flink verjongd is. In Utrecht kwamen drie de butantes in het veld: de in het laatste kwartier voor Gien van Maanen (Atleta) ingezette Trees van Paassen (Velo), Car ry Piller (Niloc), die drie maal scoorde en Teuni Zwanenburg (Atleta), die voor eigen publiek tot een treffer kwam, speelden veelbelovend. Het zag er in de eerste helft niet naar uit dat de zege zo hoog zou uitvallen. Na 9 minuten had Frank rijk zelfs een voorsprong van 21. Maar door iets zuiverder schieten stond Oranje halverwege toch met 42 voor. De pauze had Nederland kennelijk goed gedaan. Er werd rus tiger en met meer overleg gespeeld, al werd daarby een behoorlijk tempo on derhouden, en dat resul teerde in eeq ^.Hollands kwartiertje" waarin de stand opliep tot 103. De eindstand werd tenslotte 114. De Nederlandse doelpunten kwamen op naam van May Thissen (Swift-Roermond) 2, Car ry Piller 3, Wil Gillissen (Niloc) 3, Teuni Zwanen burg en Lonnie Wessels Donar) Op deze laatste voetbaldag m januari zag het publiek op de voetbalvelden voor de eerste maal de aanvoerders van de semiprofclubs met een armband om. De bedoeling is alleen, dat de scheidsrechters meteen toefen by wie zij moeten zijn als er iets verkeerd mocht gaan. Ook is het gemakkelijk voor de toeschouwers, die nu direct weten wie een elftal aanvoert. Waarom deze maatregel niet bij de amateurs is ingevoerd, begrijpen wij niet. Er zijn veel en veel meer amateurclubs en voor een scheidsrechter in 't amateurvoetbal is het dan ook beslist heel wat moeilijker zo niet onmogelijk alle aanvoerders te kennen. Bovendien en dat is wel nodig zowel in het betaalde als in het amateurvoetbal geeft zo'n kenteken de aan voerders meer plichtsbesef en ver antwoordelijkheidsgevoel. Hier doel man Van Ledden van Velox op Houtrust, met armband als captain van de Utrechtse olub. Zweden dan ook het wereldtoernooi te gemoet. op 19 en 20 februari in Goten- burg. In het eindklassement te Inzeil Schenk eerste. Rudi Liebrechts derde. Kees Verkerk vijfde, benjamin Frits Bart- ling zesde. Peter Nottet elfde. Eddy Ver- heyen is weer teruggekeerd naar het vaderland en zit weer op de schoolbanken. De schaatsstrijd begon met de sprint over 500 meter. De prestaties waren niet Indrukwekkend, hetgeen de schuld was van de straffe wind. de zo gevreesde Föhn. Duitslands snelste sprinter Erhard Keiler bevestigde zyn reputatie met 41.8. waarmee hij winnaar werd vóór vier Noren. Van het elitekorps der Neder landse schaatsenryders was de jonge Frits Bartling de rapste met 43.5. Ard Schenk ploeterde naar een 44.5. Anton Huiskes. bedenkelijk kykend naar de sombere lucht, had al gezegd: „Ik hoop maar dat het slecht weer biyft De jon gens hebben het de afgelopen dagen al inspannend genoeg gehad. Laten ze het nu maar wat kalmpjes aan doen". Hy kreeg geen gelyk. Plotseling gingen de vlaggen slap i hangen. Fred Anton Maier had in de wind zijn 3000 meter nog gereden als een formaliteit Ook Tveter had de grootste j moeite gehad onder de 4 50 te komen Peter Nottet bleef er in zijn eenmansrit I nog 0.2 sec. boven. Toen kwamen Kees I Verkerk en Rudi Uster. de parmantige Twitser. op het ijs. En weg was de wind. I Fred Anton Maier had het al gezegd: „Het is slopend, maai" als de wind gaat lig- I t>enen veelbetekenend had hij 1 naar onze chronometer gewezen Verkerk begon al met een 4.35.2. Rudi Liebrechts rook als het ware het naderende gevaar voor zijn wereldrecord en reed als een duivel om zijn record (4.26.8) scherper te krijgen. Het lukte niet. al reed hij op een schema van 4.25. De chronometer stopte op 4.29.7. Ineens vleugels Then kwam Ard Schenk aan de start De al dagenlang door een hardnekkige hoest geplaagde Schenk had mmder hoge nspiraties en startte op een schema van 1.29.0. Na 1800 meter lag Ard nog 0.4 seconde boven de tijd van Liebrechts: 2.394 tegen 2.39.0. Maar toen kreeg de lange Noordhollnnder vleugels. In de volgende ronde boekte hij 0.6 seconde winst op Rudi en voort snelde hij. Toen hij de laatste keer in de slotronde langs Huiskes kwam schreeuwde deze hem toe- „Het kanen dat was niet aar dovemansoren gezegd. kaarten op tafel: 26.5 (tegen 27 in Davos). Luid aangemoedigd door de 2500 toe schouwers trok Schenk over de baan. Na 700 meter was de tyd 58.5 (Davos 59.0) geen duimbreed week hy van zijn lyn. De Zwitser Hans Widrner was in geen elden of wegen meer te zienMet nog één ronde te ryden was hij 0.4 sec. op zyn tyd van Davos: 1 31.6 tegen 1.32.0. Een nieuw wereldrecord lag in het verschiet. Met 2.05.3 werd dat 33.7 sec. later een feit. Het was ongelooflijk Wat een macht t een eveneens byzondere prestatie kwam Rudi Liebrechts, die in zijn strijd tegen het uurwerk uitkwam op 2.06.6. De Noren Stiansen en Tveter hield hy duidelijk achter zich. evenals de Duitse recordhouder Erhard Keller, die met 2.08 4 nieuw nationaal record vestigde. Peter Nottet was de derde Nederlander, ditmaal met 2.08.8. waarmee hij 0.1 sec. sneler was dan Kees Verkerk, die aan vankelijk mikte op een tyd van 2.05.0. Kees wilde toch ook een plaats op de wereldrecordlijst en na zijn mislukte Op een nog hogere versneling scha kelde Schenk over In een geweldige krachtsexplosie trok hij door de laatste bocht en op de finish af. De chronometers konden het nauwelijks volgen op 4.26.2 werden ze afgestopt. Tweevoudig wereldrecordhouder was Ard Schenk Anton Huiskes' wens ging ook op zon dag niet in vervulling: de temperatuur was ruim boven het vriespunt, de lucht droog engeen wind. Ideaal voor topprestaties! Ard Schenk kwam zondag middag in het eerste paar aan de start, voor de 1500 meter, waarop hij pas reldrecordhouder was geworden. Schenks krachtbron schijnt onuitputtelijk. Reeds p in de eerste 300 meter legde hy ayn fc i poging op de 1500 meter ging hij het proberen op de 5000 meter. Hij heeft die wensdroom echter niet kunnen reali seren. al was het verschil met Maiers wereldrecord van 7.28.2 minimaal „Had ik het nu maar op de 1500 meter wat kalmer aan gedaan", zei een enigszins teleurgestelde Kees na afloop. Enkele „schoon heidsfoutjes" in het zorgvuldig uitgestippelde tijdschema, waarbij zijn tijd opliep, deden hem finishen op 7.28,8. Maar in heel Inzeil zei men na afloop ronduit: „Die Hol lander haben's gemacht...". Cijfers van Inzeil 1. Erhard Keller (Did) 41.8 irtttna 43.5; 7. Arne Lier (N) 43,7, •ldrecord2. Jtudic Liebrechts 2.06,6; tiansen 2,07.3: 4. Tveter 2.07,9; 5. Kel- 2.U8.4 «n\v. Duits record); 6. Peter ,1 2.08.8; 7 Kees Verkerk 2.06.9; 8. sen 2.09,6; 9. Zimmermann 2 10.0; 10. liassen 2.10.3; 11. Maier 2 10.4; 12. Els- -elrec 2. Liebrechts 4.29.7; 3. T horna» - ,.35,2: 7. Bartung 9. Traub 4.37.2; ifaier (N) 4.48.6; 9. Burtling 7.57.9; 10. Traub 8.02,3; 11 Tve ter 8.03,0; 12. Sjoeberg 8.03,6: 13. Kaensche 8.06.1; 14 Lier en Braeuer 8 05.2. EinJuitslag: 1. Schenk 176.154; 2. Stian sen 176.816; 3. Liebrechts 178.340 4. Tho massen 178.916: 5. Verkerk 179.814; 6 Bart- ling 181.240 7. Tveter 181.283; 6. Zimmer- 9 Efskind 182.883; 10. Dalbv 183.6il3: 11. Nottet 1 13 Traub 184.463, 14. Keiler 184.573. -O-Mr-***-* OPENLIJK RECLAME VOOR SIGARETTENMERK (Van onze sportredactie ROTTERDAM Voor de televisie werd kortgeleden een vergelijking ge maakt lussen het voetbal van vroeger en nu. Enkele „oldtimers" gaven hun opinie of het moderne voetbzal van be tere kwaliteit is dan het „hol-maar- raak" van voorheen. Wat men er ook van wil denken, het duel tussen Sparta en Fortuna '54 was bepaald minder dan menige wedstrijd van de „oude glorie". Sparta kan Inderdaad beter en vandaar dat ADO's manager, Herman Choufoer en trainer Ernst Happel, die in het Rot terdamse Kasteel waren konten „spion neren", zich zeker met dit slappe onin teressante spelletje niet In een lekker slaapje hebben laten wiegen. ADO moet zondag In Rotterdam tegen Sparta in de arena. De Spartanen zullen dan heus wel anders voor de dag komen. Overigens was het naar ons weten de eerste wedstrijd tussen semlprofs waar in een speler openlijk reclame maak te voor een zeker sigarettenmerk. Doel man Vogels werd kort na de aftrap al vervangen door Jan Smit toen hij na 'n botsing met Charlie Boaveld z'n hand had bezeerd. De toeschouwers achter 't Limburgse doel konden daarna con stant tegen het in kapitale letters op de trainingsbloes van Jan Smit gedruk te rookartikel aankijken. Na de pauze had Smit een shirt met het heilige ge tal „7" aangetrokken. De eerste helft bestond uit een schot van Gerards, door doelman Pim Does burg knap gestopt, en een dito van de Sprataan Bosveld, niet minder knap gestopt. Voor het overige hielden de spe lers zich onledig met doelloos gedraaf en getrap, kortom erbarmelijk voetbal. Een tikje meer lijn en pit kreeg het spel na de rust. Toen slaagde de Rotterdam se rechtsbuiten Van de Kerkhof erin twee doelpunten te fabriceren. Z'n Lim burgse collega Golsteyn halveerde de Spartaanse voorsprong en daarmede moesten de 17.000 kijkers het doen. ADO zal er goed aan doen speciaal op de Deen Ole Madsen en Van de Kerkhof te letten. Veteraan Bart Carlier, (36), die elke week op kosten van Fortuna '54 een vliegretourtje Monaco-Nederland neemt, was bij de Limburgers nog de beste man. Hetgeen voor de toekomst van Egi- dius Joostens club een veeg teken is. Koninkrijk voor „kanon' de beschikking gehad over een goede afwerker. dan waren er waarschijnlijk enige treffers gevallen uit" de talloze Maas trichter aanvallen. Vooral kort na de rust ontstonden enkele hacheiyke situaties voor het Rotterdamse doel, maar men weigerde de kansen te benut ten. Een beter Feijenoord red de zich door een aantal hoek schoppen weg te geven en het moest hard werken om de ma gere voorsprong te behouden. Daarvoor mocht het de uitste kende Zweed Harry Bild dank baar zyn. Hy scoorde niet al leen de eerste treffer, maar stelde ook de eindstand vast. De elf Rotterdammers, bij wie voorts Kruiver zich onder scheidde, behielden de marge van twee treffers d x>r hard werken, waarmee zy zich de stormlopen van de Limburgers van het ïyf konden houden. M.V.V. speelde ln de tweede helft elgeniyk met tien man. Weigel raakte even voor rust by een goede kans geblesseerd en hij heeft na de hervatting slechts kunnen meehinken. M.V.V.Feijenoord 0—2 (0-1). 14. Bild 0—1. 63. Bild 0—2. Scheidsrechter: Bogaarts; toe schouwers. 13.000. Geestdrift Sportief duel Ajax kraakt Willem II was was zoek DOS-DWS fier Elinkwijk beweeglijker IIET voetballoze lijdpern heeft de spelers van Pó.V. en FC Twente kennelijk geen goed gedaan. Hun enthousiasme voor de competitiestryd was vrij ma tig en de prestaties in de on- lerlinge krachtmeting waren navenant. P.S.V. was weliswaar aanmerkelijk sterker dan FC Twente, doch de Eindhovena- ren konden het overwicht door nonchalant aanvalsspel pas ne gen minute^ na de rust tot uiting brengen in een doelpunt van Giessen. Het had er alle schyn van dat het bij deze ene treffer zou bliyven. Negen mi nuten voor het einde viel ech ter mede door een fout van doelman Strich de gehjkma ker. waarvoor Roordink zorgde. FC Twente nam zelfs door de zelfde speler nog de leiding. Een door Schryvers benutte strafschop maakte tenslotte dat P.S.V. een onverdiende neder laag Juist kon ontgaan. P.S.V.FC Twente 2—2 (0—0), 54. Giesen (1—0), 81. Roordink (1—1). 83. Roordink (1—2), 84. Schryvers (strafschop 2—2). Scheidsrechter: Brouwer; toe schouwers: 14.000. in de vorm speelt, die het al vanaf het begin van dit seizoen nastreeft. D OS. had zijn for matie vooral in de achterhoede en het middenveld gewijzigd, waarbij men de indruk kreeg dat er nogal op de fysieke kracht was gelet. De ontmoe ting had echter een sportief verloop. Als geheel was D.W.S, de tecri- nisch betere ploeg, müar het dankte de zege toch in hoold- zaak aan blunders ln de Utrechtse defensie, waardoor de hoofdstedelijke ploeg reeds na 13 minuten spelpn met 20 voorstond. Het pleit voor het moreel van D.O.S., dat die achterstand ln de tweede helft geheel werd Ingelopen. D.W.S. kwam zelfs onder zeer zware druk te staan, waarbij D.O.S evenwel niet fortuinlijk was. Temming scoorde tenslotte de winnende treffer, toen Steijn met een lichte blessure aan de kant stond en Loffeld even meehinkte. D.O.S.—D.W.S. 2—S (6—2), 8. Lenz 0—1, 13. Temming 0—2. 60. Van der Linden 12, 71. Van der Linden 22, 79. Tem ming 2—3. Scheidsrechter Hom, toeschouwer» 11.000. het feit dat zij ln de eerste helft praktisch alles hebben ge geven om lijstaanvoerder Ajax het hoofd te bieden. Ajax was sterker maar toch waren de uitvallen van Elinkwyk beslist niet ongevaarlijk. De ruststand 0—0 was daarom niet bemoedi gend voor de Ajacieden, die tegen een achtmansverdediging moesten optomen. Rinus Mi- chels had zijn ploeg in de twee de helft kennelijk de opdracht gegeven: „Probeer ze te laten komen". Toen Elinkwyk hierin „trapte" was het snel gebeurd. Co Prins schoot van de rand van het strafschopgebied langs de verbysterde De Bree, en even later bracht Swart de stand op 20. gevolgd door een treffer van Klaas Nuninga. Het betekende een definitieve ne derlaag van Elinkwijk. dat tegen dit geweld niets kon in brengen. Prins. Keizer (twee maal. waarvan een uit een strafschop) en nogmaals Prins brachten de eindstand op 70. Onder de toeschouwers bevond zich de burgemeester van Am sterdam. de heer Van Hall. Ajax—ElinkwtJk 7—0 (0—O, 51. Prins 1—0, 60. Swart 2—0. 62. Nuninga 3—0. 67. Prins 40, 67. Keizer (pen.) 5—0, 77 Kei zer 6—0. 89 Prins 7—0. Scheids rechter Schalks; toeschouwers 22.000. /OPNIEUW heeft het duo Sen- ders-Mettes van Willem II zyn kwaliteiten getoond. Door dit tweetal liep Telstar al na een kwartier een achterstand op. Deze werd in de tweede helft regelmatig vergroot. Het tegendoelpunt van Piet van der Kuil was een direct gevolg van het feit, dat de Tilburgers in de slotfaze Iets minder gecon centreerd speelden. Maai' dat was by deze vry grote voor sprong wel enigszins te be grijpen! Zonder tot een hoog tempo te komen heeft Willem 2 zyn tegenstander volkomen aan banden gelegd De Brabanders waren sneller en beweeglijker. Zij beheersten het middenveld en wanneer de ploeg iets nauw keuriger had geschoten zou de nederlaag van Telstar aanmer- kelyk groter zyn geweest Ove rigens een prachtige prestatie van Willem II om de Velsena- ren op eigen bodem te verslaan! Telstar—Willem 2 1—S (0—1). 15 Mettes (0—1), 48. Mettes (0—2). 73. Mettes (0—3), 80. Van der Kuil (1—3). Scheids rechter Bom, toeschouwers 6000. Treffers in tweede helft WAT voor rust niemand van de toeschouwers voor mo gelijk had gehouden, gebeurde na de hervatting. Elndelyk kon Go Ahead een licht veldover- wicht ln twee doelpunten uit drukken. G.V.A.V.. dat tn het begin duidelijk liet blijken alle hoop gevestigd te hebben op de Deen Ole Fritsen, bracht te weinig variatie in het spel. Tbch kwamen de Groningers om streeks de tiende minuut van de eerste helft dichtbij een doel punt, toen Koeman tot twee maal toe hard inschoot. In de vierde minuut na rust had doelman Van Leeuwen veel moeite met een vleugelschot van linksbuiten Adelaar. HU liet de bal los. en de goed mee gekomen Boekestein kon van de ongedachte kans profiteren: 10. In de achttiende minuut had Boekestein weer succes. Hy schudde met een schynbewe- ging Renders van zich af en schoot keihard ln de linker benedenhoek. G.V.A.V. pro beerde vooral via rechtsbuiten Hordijk tot afdoend tegenweer te komen, maar het lukte niet. Go Ahead—G.V.A.V. 2—0 (0-4») 49. Boekestein 1—0, 63. Boeke stein 2—0. Scheidsrechter J. v, Bijlevetd. Toeschouwers 124)00.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 9