NIEUW BRÜNHILDE VERRASTE MET DUIDELIJKE 3-1 ZEGE Toekomst van Leidse Universiteit ligt aan de Wassenaarseweg DONDERDAG 27 JANUARI 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Grote ravage op Hoge Rijndijk VRACHTAUTO VAN DE „GASKON" RAAKTE BETROKKEN BIJ BOTSING Een zeer spectaculaire botsing, met veel materiële schade, maar geen persoon lijk letsel, deed zich gistermiddag om twee uur voor op de Hoge Rijndijk. Een kettingbotsing ontstond toen een „Gaskon"-vrachtauto op de Hoge Rijndijk links naast een personenauto stil ging staan. Voor de personenauto stond rechts van de weg een bestelauto. Toen een andere vrachtwagen door wilde rijden, werd de weg grotendeels versperd door de Gaskon-wagen, terwijl er van tegen gestelde richting verkeer naderde. Gedeukte fornuizen en auto's De bestuuurder van de vrachtwagen, die moeilijkheden voorzag, wilde zijn wagen tot stilstand brengen, maar hij gleed door en raakte de Gaskon-auto, die op zijn beurt tegen de personenauto reed. Laatstgenoemde auto botste tegen een metalen papierbak aan en raakte de stilstaande bestelauto Alle auto's kwamen zeer gedeukt, met grote vernielingen uit deze kettingbotsing; boven dien werden vijftien gasfornuizen, die de Gaskon-vrachtwagen vervoerde, ernstig beschadigd. Sommige vielen zelfs op het wegdek. Het verkeer had enige tijd stagnatie. Grote groei van aantal leden Veel belangstelling voor jaarvergadering Leidse Ver. van Postzegelverzamelaars Hoewel jaarvergaderingen van ver enigingen vaak minimaal bezocht wor den, boekte de Leidse Vereniging van Postzegelverzamelaars gisteren in het „Gebouw" aan de Steenschuur een re cord aantal bezoekers, nl. 120, hetgeen neerkomt op meer dan een kwart van de leden. Voorzitter A. de Best opende de ver gadering met het treurige bericht van het overlijden van de mede-oprichter en oud-secretaris G. H. Minnema, die ge durende 25 jaar secretaris was geweest en op die plaats steeds de grote stuwer van de vereniging. In enige ogenblikken diepe stilte herdacht de vergadering de overledene. De notulen van de vorige vergadering werden na voorlezing door mevr. mr. Klasens-van der Loo onder dankzegging goedgekeurd. In een keurig jaarverslag verhaalde de secretaris, H. Gaykema, het wel en wee van het afgelopen jaar, waarin de grote momenten, het 25-jarig bestaan, de nationale tentoonstelling in de Laken hal en de grote groei van de vereniging wel overheersten. De heer J. Spijker gaf als administra teur een gedetailleerd overzicht van de rondzenddienst. Enkele getallen: 1488 boekjes met een totaal waarde van ruim 66.000, 390 rondzendingen voor totaal van 250.000. De aantallen zegels zijn niet te schatten, maar liepen zeker in de honderdduizenden. Het plezier en het genoegen, die al deze zegels aan de leden hebben bezorgd, moet naar onze mening wel de grootste bekroning zijn voor de heer Spijker en zijn staf. Toekomst van vereniging Ook veilingmeester A. Ouwehand kwam met een goed verzorgd verslag,, indrukwekkend ook wat de cijfers be treft: 11 veilingen met in totaal 395 ka vels. Daar er dikwijls kavels bij zijn van honderd of meer zegels is ook hier het aantal zegels moeilijk te schatten. Afgezien nog van het dikwijls moeizame veilen, vergt de voorbereiding veel tijd en veel zorg en ook voor de veiling meester en zijn staf zal het genoegen der leden de grootste beloning moeten zijn. Tenslotte bracht de heer J. P. van Kampenhout verslag uit van z\jn afde ling: de jeugd, de toekomst van de ver eniging, waaruit per jaar steeds een Burgerlijke stand Gehuwd: E. Overbeek en L. Mole- Geboren: Haartje Anna d.v. P. W. Taal en J. P. F. M. Buitelaar; Dirk Cornelis z.v. C. M. de Monyé en A. Dondorp; Jan Arnoldus z.v. P. Peper en C. J. Severeien; Joyce d.v. G. J. Vrage en M. Hoogesteger; Jacomina Anna d.v. P. Ravensbergen en G. Boesaard; Peter George z.v. R. J. Claasen en M. C. H. Tuinenburg. Overleden: J. D. Bendien 80 jaar, wed. van H. J. ten Bruggencate; A. Klomp 71 jaar, echtgenote van C. Rhijnsburger; A. A. Hovius 72 jaar, vrouw; P. H. Zwanenburg 83 jaar, man; F. C. C. Koot 10 jaar, zoon; A. A. Owel 71 jaar, man; P. Jong 64 jaar, man; G. Brouwer 76 jaar, wed. van J. T. Corba; J. Lardée 66 jaar, Wijziging op Leidse gemeentesecretarie De organisatorische indeling der ge meentesecretarie wordt in dier voege gewijzigd, dat met ingang van 1 fe bruari a.s. de afdeling Sociale- en Per soneelszaken wordt opgeheven en ver vangen door 2 afzonderlijke afdelingen te weten: de afdeling Personeelszaken en de afdeling Maatschappelijke Aan gelegenheden en Volksgezondheid. goede versterking van het seniorencon vent voort komt en die steeds dankbaar is voor de steun in zegels en subsidie die door de ouderen worden verstrekt. Het hartelijk woord van dank van de voor zitter aan al deze functionarissen werd nog benadrukt door een luid applaus der leden. Bestuursverkiezing Zoals telkenjare leverde de bestuurs verkiezing geen enkele moeilijkheid op door het zichzelf herkiesbaar stellen van alle bestuursleden en bij het ontbre ken van elke kandidaatstelling, was de luide acclamatie niet alleen een blijk van vertrouwen, maar ook de dank aan het gehele bestuur voor het vele belang loze werk voor deze leden. Velling Nadat de heer De Best 7 nieuwe le den had verwelkomd, deelde hij mede dat weer 21 nieuwe namen op de ballo- tagelijst stonden, waaruit de grote groei der vereniging duidelijk bleek. Met een dergelijk groot aantal aanwezigen had de heer Ouwehand een zware taak om de ruim 60 kavels te veilen. Vele leden beseffen nog steeds niet, dat zij door onderling te ruilen en te praten eigen lijk het genoegen der andere leden, die wel interesse hebben voor de te veilen zegels schaden. Ondanks dat wist de veilingmeester op aantrekkelijke wijze de belangsteling te wekken en in een vlot tempo de zegels onder de hamer te doen doorgaan en voor goede prijzen, die echter voor de liefhebbers meestal belangrijk onder de catalogusprijs lagen. LEIDSE BRANDSTICHTER AANGEHOUDEN Vannacht om kwart voor één brak er brand uit in een aan een loswal bij de Lage Rijndijk gelegen platte dek schuit. De brand ontstond door een leren jekker, die vlam had gevat. De brandweer bluste het vuur en na een onderzoek bleek er sprake te zijn van brandstichting. In verband hiermee heeft de Leidse politie een 21-jarige loswerkman uit Leiden aangehouden. VOORSCHOTEN NA DE EXPLOSIE DE VERNIEUWING Heeft vorige week zaterdag een ex plosie plaats gehad in het compressor- gebouw, tevens regulatiestation van het gemeentelijk gasbedrijf, nog deze week willen b. en w. de nodige credieten van de gemeenteraad voor het herstel. Door de explosie werd het gebouw vernield, terwijl bovendien aan de zich daarin bevindende apparatuur schade werd toegebracht. Voorts werd glasschade aangericht aan de nabij gelegen opstal len. Ter voorkoming van stagnatie zijn reeds de noodzakelijkste voorzieningen getroffen en is met de reparatie van de apparatuur een begin gemaakt. Voor bouwkundige voorzieningen wordt een bedrag geraamd van 9.200.en voor reparatie van de apparatuur wordt een bedrag van 8.500.nodig geacht. Het herstel van het bestaande gebouw in de oorspronkelijke toestand zou een hoger bedrag vergen, doch in verband met de op handen zijnde overschakeling op aard gas wordt het beter geacht voorshands met een tijdelijke oplossing te volstaan. Toneel. Donderdag om 8 uur is er voor de toneelliefhebbers een toneel avond in het Cultureel Centrum. De to neelgroep Voorschoten voert op de de tective thriller ,,'s Avonds kwart over elf" van Falkland L. Cary. Beiaardbespeling. Vrijdag van 16.0017.00 uur zal beiaardier de heer J. v. d. Ende een concert geven op het carillon van Voorschoten. Geboren: Peter Herman, zoon van Gessel, Johannes Cornelis Antonius en de Boer, Hermanns Johanna. Onno Ja cobus Adrianus, zoon van Wasser, Ge- rardus Maria en Baselmans, Arnoldina Paula Maria. Eduard Frederik, zoon v. van Dalen, Arie en van der Molen, An toinette Adèle Hermine. Joannes Pau- lus Joachim zoon van Schrama, Johan- nes Andreas en de Moei. Catharina Ma ria. Anne Nanette dochter van Avis. Paul Rudolf en van 't Hoff, Albertine Wesselina. Lamberft Henri, zoon van Avis, Paul Rudolf en van 't Hoff, Al- berine Wesselina. Nicolette Jacobs Eli sabeth dochter van Herder, Theodorus en van Orsouw, Gerarda Maria. Ondertrouwd: van den Heuvel, Jan en van Beek, Jacoba Hendrika. Buis, Harm en Duinker, Jacoba Henrietta. Overleden: Koole, Francina Carolina 20 jaar. T entoonstellingen "De Ruif", Jan Vossensteeg 59. Agua- rellen en pentekeningen van Hans Ducro. Tot 11 februari. Academiegebouw, Rapenburg 73 schilderijn van Arthur Eduard van 21 januari tot half februari. Dagelyks 9—18 uur. Galerie Cartouche, Langebrug 67 - Charles Donker exposeert van 7 tot 31 januari. Dagelijks van 25 en 79 uur, zaterdags 2—5 uur. „Pardoeza", Doezastraat. Tekeningen cn schilderijen van Bert Jonk. Tot 24 februari. LEIDSE AGENDA DONDERDAG 27 JANUARI L.K.K. „Voor Allen" Concert met medewerking van Jeanina Dacosta, pia no. Stadsgehoorzaal, aanvang 20.00 uur. K. en O. - Nieuw Rotterdams To neel „Een jaar voor iedere roos" en „Ach, arme Fred". Schouwburg, aan vang 20.00 u. Leidse Assurantieclub lezing over levensverzekering en geldontwaarding door de heer J. R. A. Baars. Rest. Van der Heijden, aanvang 20.00 u. VRIJDAG 28 JANUARI Leidse Smalfilm Liga. Bezoek van smalfilmclub „Saenden" uit Zaandam. Hoogl. Kerkgracht 28, aanvang 20.00 u. Cafélcliantant „De Ruif". Cabaret Wiegewaai met „Ie-Wie-Waai-Weg", Jan Vossensteeg 57. aanvang 20.00 uur. en O. Nieuw Rotterdams To neel speelt „Een jaar vöor iedere roos" „Ach, arme Fred". Schouwburg, aan vang 20.00 uur. Leidsch Politie Muziek Gezelschap. concert (cabaret). Stadsgehoorzaal, aan vang 20.00 uur. ZATERDAG 1 iJANUARI Jazzsociety Folk Beat 14. Optreden in het Carl Schulze trio en jam-ses- ons. Hockey-kantine Sportpark Room burg, ingang einde Asserstraat, aan vang 20.00 uur. Finale Elmior-concours 1966. Stads gehoorzaal, aanvang 20.00 uur. Café-chantant „De Ruif". Cabaret Wiegewaai met „Ie-Wie-Waai-Weg". Jan Vossensteeg 57, aanvang 20.00 uur. ZONDAG 20 JANUARI Kynologenver. „Rijnland". Jaar lijkse clubmatch. Stadsgehoorzaal, aan vang 11.00 uur. Nieuwe vestiging Firma Van Zijp in winkelcentrum aan de Brahmslaan LEIDSE UNIVERSITEIT STUDENTEN PERSBUREAU EN STUDENTENRAAD VERHUIZEN In het nieuwe winkelcentrum aan de Brahmslaan in Leiden Zuid-West is gistermiddag het zesde winkelpand ge opend van de fa. J. van Zijp en Zonen. De opening werd verricht door wet houder S. Menken, die benadrukte, dat het belangrijk is, dat Leiden een koopcentrum kan blijven. Met de groei immers van het inwonertal groeit ook het zakenleven. Het bedrijfsleven zal er volgens hem goed aan doen door actief te zorgen, dat Leiden zijn be langrijke plaats in de agglomeratie kan handhaven. In dit verband wees spr. op de gewenstheid van een koop avond. Een woord van welkom was gespro ken door de heer J. van Zijp jr., die getuigde van de dankbaarheid, dat door de samenwerking van zovelen dit nieuwe pand gerealiseerd kon wor- Namens de Kamer van Koophandel sprak de heer C. J. Meerpoel, vice- voorzitter van de Kamer. „Ook in tij den van voorspoed ziet de Kamer met argusogen naar wat de middenstand doet. Men dient altijd waakzaam te blijven". De voorzitter van de NRKM, de heer J. C. J. Lambermont, sprak van een nieuwe loot aan de stam van de centrumwinkels. Deze nieuwe ves tiging noemde hij een voorbeeld voor de middenstand. Het nieuwe winkel centrum heeft overigens prima pers pectieven, aldus de heer Lambermont, nog maar twee winkeleenheden hier hebben nog geen huurder. De nieuwe zaak, die o.a. een keur aan fietsen, bromfietsen en verpakte ijzerwaren bevat, ziet er zeer over zichtelijk uit. Een ware aanwinst voor Zuid-West, die in een behoefte zal voorzien. Het Algemeen Studenten Persbureau is van de Boommarkt 4A verhuisd j naar de Y'üfde Binnenvestgracht 20. Ook j de Nederlandse Studenten Raad zal bin nenkort van de Boommarkt vertrekken naar de Binnenvestgracht, waar Cura toren van de Leidse universiteit een mo dern geoutilleerd kantoor voor de NSR heeft ingericht. In de Centrale Redactie van het ASF hebben enkele mutaties plaatsgehad. De heer F. C. J. Ketelaar, totnogtoe hoofd redacteur Extern, zal zich in het vervolg alleen nog maar bezighouden met de afdeling Documentatie. Naar men mag aannemen staat een en ander in verband met de verkiezing van de heer Ketelaar tot ab-actis collegii van het Leidsch Studenten Corps. Het hoofd van de afdeling Auditieve en Visuele Media (AVM), de Amster damse student P. T. J. van Bueren, heeft om persoonlijke redenen zijn ontslag in gediend. In zijn opvolging is nog niet voorzien. AVM verzorgt o.m. het veer tiendaagse radioprogramma "Almanak". De Centrale Redactie van het ASP ziet er nu als volgt uit: D. W. F. Verkade, algemeen hoofdredacteur; W. J. Koning, hoofdredacteur "Student"; P. J. Kuyper, hoofdredacteur Extern; F. C. J. Kete laar, hoofd Documentatie; G. in't Veld, directeur. PROMOTIES De heer J. v. d. Linden, geboren te Vlaardingen in 1935, en thans wonen de te Leiden, is gepromoveerd tot doc tor in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen op proefschrift, getiteld ,,On the foundations of classi cal statistical physics". De promotor was prof. dr. P. Mazur. De promotie geschiedde cum laude. De heer B A Wittieh, geboren te Balik Papan in 1934, en thans wonen de te Leiden, is gepromoveerd tot doc tor in de faculteit der geneeskunde op proefschrift, getiteld „Experimental studies on auditory adaptation". De promotor was prof. dr. H. E. H. v. Dis- 130 rashonden in de Stadsgehoorzaal De Kynologenvereniging „Rijnland" organiseert a.s. zondag haar jaarlijkse Clubmatch in de Stadsgehoorzaal. Voor liefhebbers van honden is dit een goe de gelegenheid om kennis te maken met de grote variatie in honderassen; rassen in alle maten, vormen, kleuren en karakters. Vooral ook voor hen, die plannen hebben om een hond te gaan houden als huisgenoot is het een pracht kans om de mogelijkheden eens te verkennen en de juiste keuze te maken. Een groot aantal rassen zal door ervaren keurmeesters via de mikro- foon worden besproken en men kan bovendien persoonlijk contact opnemen met de eigenaars of fokkers, die be reid zullen zijn om alle gewenste in lichtingen te verschaffen. Bij de grote rassen zullen er naast de bekende Sint Bernardshonden en de New Foundlander ook de impo sante Leonbergse honden in de ring komen. Een mooie collectie Boxers en Collies zullen de „non-stop-show" om half twaalf openen. Een unicum, zelfs voor grote internationale tentoonstel lingen, is het feit, dat een voltallig nest van 9 honden plus de beide ouder- dieren acte de présence zullen geven. Honden van een ras, dat in ons land nog maar korte tijd aanwezig is, n.l. de Curley Coated Retrievers. Verder zal er een grote verscheidenheid van Jachthonden en Teriers voorgeleid worden, terwijl bij de Dameshondjes de Dwergpoedel (in zwart, bruin, wit en zilver-grijs) sterk vertegenwoor digd is. Een attractie voor de bezoekers was steeds de „Parade der Kampioenen". Top-honden. nationaal en internatio naal, zullen hun beste beentjes vóór SURREALISTISCHE TEKENINGEN IN „DE RUIF" Hans Ducro, een ongeveer 40-jarige Haarlemse tekenaar, exposeert tot 11 februari een aantal aquarellen en pen seeltekeningen in „De Ruif' aan de Jan Vossensteeg. Ducro ontpopt zich in zijn daar tentoongestelde werk als een surrealist. Ander werk van deze tekenaar heb ben w(j nimmer gezien, we weten dus niet of hij ook andere pijlen op zijn artistieke boog heeft. Mocht dat niet zo zijn, dan vrezen we, dat Ducro zich heeft verstrikt in een bepaalde uitings vorm' in uit den treure herhaalde ma niertjes van steeds dezelfde gezichten, steeds dezelfde handen-met-kikker vingers. de steeds terugkerende inge snoerde tailles boven tot in het ab surde uitgedijde ledematen. Een paard komt uit zijn tekenstift als een wanstaltig monster, de mens beeldt hij af met vleugelarmen of met wanstaltig-sinistere bloemen als hoofd De gezichten kijken de beschouwer aan met opengesperde amfibie-ogen. Soms zijn de figuren half mens, half vogel. Het zijn gestalten uit een on wezenlijk lugubere wereld, welks uit beelding Ducro welhaast tot een ob sessie moet zijn geworden. Desondanks weet hy prenten te maken (waarin hij het menselijke niet al te veel geweld aandoet), die zeker niet onaantrekkelijk zijn. We noteer den o.a. „Lea en de zwaan", dat met zijn vloeiende en beeldritmische lij nen een prachtig blad is, „Circusdan seres met clown", „De drie Gratiën" en „Acrobaten". Maar over het algemeen is het geen aantrekkelijk beeld, dat Ducro van de mens geeft. Nog minder aantrekkelijk een wereld, die hij achter en rond die mens suggereert. Wpr. Musea De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zondag* 1-4 uur. Rijksmuseum van Oudbeden: Dage lijks van 10-5 uur, zondags 1-5 uur. Legermuseum (Pesthuislaan)Met uit zondering van zaterdag van 10-4 uur (zondags 1-4 uur). SASSENHEIM AUTOBOTSING Gisteravond 5 uur had er weer een autobotsing plaats waarbij een personen- agen van een inwoner uit Ruinen (Dr.) 3 een bestelwagen uit Sassenheim be trokken waren. De personenwagen reed op de Rijksstraatweg, ter hoogte van „De Uiver" in een file, die verlaten werd deze in te halen. Hiertoe begaf hij zich op de middenbaan, waar hij in bot sing kwam met de bestelwagen. Beide wagens werden aan de zijkant, waar zij elkaar raakten, zo zwaar beschadigd, dat ze afgeschreven kunnen worden. Het natte wegdek en de mist zullen bij dit ongeval ook wel een rol hebben gespeeld. Persoonlijke ongelukken deden zich niet OOGSTDANKDAG VAN L.T.B. De L.T.B. - afdelingen Warmond, Oegstgeest en Sassenheim vierden gis teren gezamenlijk hun Oogstdankdag. Hiervoor was men bijeengekomen in de St. Pancratiuskerk te Sassenheim, r door pastoor C. Bakker een H. Mis werd opgedragen uit dankbaarheid. Na de kerkelijke viering togen de be sturen met de leden en hun dames naar de grote zaal van het K.S.A.- gebouw. om zich aan te zetten aan de koffietafel. Hier was het dat de voor zitter van de afdeling Sassenheim, de heer Th. van der Plas. die deze avond als gastheer optrad, de talrijke aan wezigen, onder wie pastoor Bakker, welkom heette. Overgangsklasse volleybal dames Het damesteam van Nieuw Brunhilde haalde gisteravond in een thuiswedstrijd tegen IIBC eindelijk de eerste winst binnen. De vaak uitstekende aanvallende Leidse ploeg was duidelijk beter dan de ploeg uit Heemstede en vooral doordat Nieuw Brunhilde ook iu moeilijke momenten het hoofd koel hield werd het met 15-9, 15-11, 10-15 en zelfs 15-0 een prachtige 3-1 overwinning voor Annelie van Venetiën c.s. De danies van Argos hebben het in hun thuiswedstrijd tegen Zaanstreek '65 niet zo best gedaan. Na 1-1 scheen Argos regelrecht op een grote setzege van de 3e set af te stevenen, 12-2, maar bij deze stand zakten Klazien Jonker c.s. ver weg. Zaanstreek '65 kreeg weer moed, nam het initiatief over, won de 3e set met 13-15 en kwam in de 4e set eigenlijk niet meer in gevaar. NIEUW BRUNHILDE—HBC Het Heemsteedse HBC, dat met vier winstpunten tot de zwakke zusjes mag worden gerekend, heeft van het goed spelende Nieuw Brunhilde eigenlijk geen kans gekregen gevaarlijk te wor den. In de aanval faalde HBC keer op keer en juist de aanval was bij Nw. Brunhilde gisteravond het sterkste wapen. Tineke Eybergen, Netty Stolp. Ada Hogendoorn en Corry Planje be- COLLEGIUM MUSICUM JUDAICUM GETUIGDE LEVENDIG GODSGELOOF samenwerking met het Lelds Acade misch Kunstcentrum, het Collegium Mu- sicum Judaicum op. Dit Nederlands en semble, onder leiding van zijn oprichter cantor Chaim Storosum, is de enige groep ter wereld die uitsluitend Joodse muziek vocaal en instrumentaal ten ge hore brengt. In de Marekerk werd voor een vrij talrijk gehoor een uitgebreid programma uitgevoerd van liederen, dansen en gebeden die het innerlijk van het Joodse volk duidelijk weerspiegelen. Het ensemble wijkt in zijn optreden wel af van het gebruikelijke patroon. Het brengt niet plechtstatig een kunst, maar men ondergaat een ware be leving van de inhoud der liederen. De bewerkte psalmen, bijbelzangen, volks liederen en liturgische melodieën uit de Joodse eredienst worden in hun vreug de en droefheid, in hun verlangen of in het beschouwen bewogen uitgebeeld zodat deze interpretatie sterk doet den ken aan de spirituals en gospelsongs van de Amerikaanse negers. Het is als of de solisten elkaar vertellen over het- Dl LIEDEREN getuigen van oortdurende verbondenheid van de Jood met God en het land Israel. Zo be zong het ensemble de woestijn als hel symbool van het worden van de mens en als de plaats, waar de Torah werd ge geven en waar Israel gelouterd werd. In de woestijn, zo zegt de Jood, ls Inmid dels de profetie vervuld: "In vreugde zult gij water scheppen uit de bronnen der verlossing", immers het jonge Israel heeft de Negeb vruchtbaar gemaakt. Dat hun geestelijk perspectief toch verschilt van het onze maakte het en semble manifest ln een chassidisch Mes- siaslied. In de bijbel, zo legde Chaim Storosóm ons uit, staat nergens, dat ge dacht wordt aan de Messias als één mens. De Messiasverwachting is vervuld, als van ieder mens de vrede tot de ander uitgaat en de vrede echt is, geen schijnvrede. Het optreden, dat veel indruk maakte, werd besloten met het vrolijke en aanstekelijke Hawa nagila. T. P. In de vakschool voor meisjes aan de Toussaintkade gleed de dertien jarige Leidse A. Kroesmeijer tijdens de lessen zo ongelukkig uit in de keuken, dat haar elleboog uit de kom schoot. De E.H.D. bracht haar naar 't Academisch Ziekenhuis ter verdere behandeling. nutten elke hen door Anneke van Ve netiën en Bep Klinkhamer geboden kans uitstekend en door setzeges van 15-9 en 15-11 nam Nw. Brunhilde een 2-0 voorsprong. In de 3e set vervielen de Leidse dames weer in een wat rom melig spel en hoewel zij zich tegen het einde van de set prachtig herstelden, kwamen zij net iets te kort om HBC van een 10-15 setzege te kunnen af houden. Gelukkig zette dit herstel zich in de 4e set voort en nu kwam Nw. Brunhilde tot zeer aanvaardbaar spel. HBC kon, ondanks het goede spel van aanvoerster mej. R. Jansen, geen ope ningen maken in de hechte Nw. Brun- hilde-defensie en zo kwamen de Leid se dames door een aan duidelijkheid niets te wensen over latende 15-0 set zege tot hun eerste overwinning. ARGOS—ZAANSTREEK '65 De beslissing in deze wedstrijd viel in feite toen Argos de 3e set verloor, na een voorsprong van 12-2. In de le en 2e set wogen beide teams goed tegen elkaar op, hetgeen ook bleek uit de setstanden, resp. 8-15 voor Zaanstreek '65 en 15-9 voor Argos. Aanvankelijk had Argos in de 4e set vooral aanval lend de sterkste troeven in handen, maar toen de Leidse aanval domme fouten ging maken, nam Zaanstreek '65 hel initiatief over. Rustig werd elke kans door de Zaanse dames uitgebuit en tenslotte ging deze set met 13-15 naar Zaanstreek '65. Even leek het er op of Argos zich in de 4e set zou we ten te herstellen toen vooral Tineke v. d. Have en Joke Kleingeld weer in de aanval gingen, maar Zaanstreek '65 wist het gevaar te keren en door te drukken naar een 10-15 setzege. JEUGDIGE LEIDENAARS (9 EN 11 JAAR) REDEN OP GESTOLEN BROMFIETS Twee jeugdige Leidenaars werden gistermiddag doof de politie voor controle aangehouden. Zij reden n.l. samen op één bromfiets en bleken nog te jong te zijn voor dit „brommen" want de één was negen, de ander elf jaar. zij die van een jongen hadden „die thuis nog meer bromfietsen had staan". Gezien de leeftijd van de jongen zestien jaar was dat een opmerke lijk feit en toen de politie eens een kijkje ging nemen, bleek de brom- fietsvoorraad afkomstig te zijn van diefstal. De 16-jarige Leidenaar had .de diefstal gepleegd met zijn even oude vriend. Leids Politie-Muziek-Gezelschap concerteerde onder nieuwe dirigent Na 13 jaar onder leiding gestaan te hebben van de zeer muzikale en inspire rende dirigent Dick Anderson, die om gezondheidsredenen moest bedanken, hebben wij gisteravond het eerste con cert onder de nieuwe directie kunnen Het is mogelijk nog te vroeg om ver gelijkingen te trekken - men moet nog op elkaar ingespeeld raken - maar we misten iets van het élan van de vorige dirigent, echter met mogelijke winst aan de technische en muzikale kant. Want Albert Hllkhuijzen is een door en door muziekkenner, die ln staat is een koor of een muziekkorps muzikaal en technisch tot grote hoogte te brengen. Uit de resultaten van de uitvoering van Colonel Bogey on Parade" en „The Dam Busters" bleek al een groot ver schil ln de opvatting van een Mars. Hilkhuijzen maakt er een concertstuk van, zonder verwaarlozing van een con certritme, maar de mars zelf wordt daardoor minder militant, minder le vendig. Het verplichte Concoursnummer „Re- aurgam" had mogelijk meer nuancering gevraagd, maar dit moeilijke werk van Eric Ball werd feilloos geblazen, ook van de Rule Brittannia-ouverture kan hetzelfde worden gezegd. Maar gezien de grootte van dit fan farekorps - er moeten minstens 10 leden bij komen - kan alles toch onze be wondering hebben voor hetgeen is be reikt, en omdat men ook dit jaar in de hoogste (vaandel)-afdeling is kunnen blijven. Het overige van het programma bleef in der meer populaire sector, waarin de jazz-ouverture „Chicaco" uitstak door compositie en uitvoering. Als gebruikelijk dirigeerde de 2e diri gent R. Voerman de laatste mars „He rauten-mars" van Joh. Wlchers met medewerking van de tamboers. Hoewel traditioneel van opzet, kreeg deze mars een vlotte vertolking. De oud-burgemeester Jhr. F. van Kin schot, enkele wethouders, de commissa ris van politie J. Dreeuws, de kolonel hoofd van de koksschool, en de oud- dirigent Dick Andersen, behoorden tot de aanwezigen. Na afloop was er een zeer goed en gevarieerd variété-programma te ge nieten. De feestavond werd besloten met een geanimeerd bal. THEO TEN HOOVEN DE Leidse universiteit gaat zich dras tisch uitbreiden. Hoewel voor en kele miljoenenprojecten de Rijksgoed keuring nog niet binnen is en zij voor lopig nog plannen, misschien zelfs „droomkastelen" zullen zijn, is het thans in ieder geval zeker, dat aan de Wassenaarseweg de „universitaire toe komst" zal zijn. Daar zal een concen tratie van nieuwe laboratoria en col- IN de toekomst zal de Wassenaarse weg slechts als universitaire ver keersweg dienst gaan doen. Zij is daar uitermate voor geschikt, omdat de Leidse burgerij van deze weg geen gebruik zal maken; meestal heeft men in deze buurt niets te zoeken. Het dood lopende gedeelte van de Wassenaarse weg, thans voor het gemak maar „Ver lengde Wassenaarseweg" genoemd, zal worden doorgetrokken en als hoofdweg gaan fungeren voor het nieuwe college zalencomplex, dat men in 1967 hoopt te gaan bouwen en voor de chemie-ge- bouwen, die men vanaf Rijksweg 4 kan zien en die ook via de Wassenaarseweg te bereiken zullen zijn. OP het „buitenterrein", een stuk grond op de grens van Leiden en in de wandeling wel „Leeuwenhoek" genoemd, zullen voor de B-faculteiten (o.in. wis-, natuur- en scheikunde) vier collegezalen worden gebouwd, waar 1300 studenten 'n plaatsje kunnen vin den. Twee collegezalen hebben de mo gelijkheid om samengevoegd te worden, zodat z(j een capaciteit krijgen van 700 plaatsen. Ook zal er een kantine ko men voor 500 gelijktijdige bezoekers. Niet alleen voor studenten, maar ook voor deelnemers aan congressen zullen deze zalen een uitkomst zijn. Voor het collegejaar 19691970 hoopt men ze in gebruik te kunnen nemen. De foto geeft een beeld van de thans in aanbouw zjjnde „ohemle-gebouwen", te zien vanaf Rijksweg 4.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3