Woning- NOOD Stikker voor laatste keer in contact met journalisten „POLITIE HANDELDE ZEER ONMENSELIJK" Lichte straf en vrijspraak voor broers die vochten Koning Hassan staat voor groot dilemma VLASVELD Oe Thant: Vietkong moet meepraten Volgend EEG-beraad zal beslissend zijn Stakingsgolf in DXJET Chefarine 4 Kunststof en aluminium in Limburg fRUDAG 21 JANUARI 1966 DB LEIDSE COURANT VAGINA 5 DE GAULLE IS 1NA CHURCHILL DE GROOTSTE Me. Dirk U. Stikker heeft gisteren heel zijn villa aan het Comomeer. waar ij, hoewel emiritus. nog ettelijke ge- irekken voert met zyn vriend Adenauer, erlaten om in Amsterdam een toelich- geven by zyn zojuist verschenen lemoires. „Het is voor het laatst, dat ik het openbaar verschijn", zei deze ouil- ïlnister van Buitenlandse Zaken en oml- ;cretaris-generaal van de NAVO duat-by. i'anaf nu geef ik nooit persconferenties iter". De antwoorden, die hy op de vra- f. waren dan ook tevens een soort «Utlek testament, een laatste afscheids- roord van de man. die eindelijk, on 68- irige leeftijd, het wereldtoneel verlaat zich in Menaggio in alle stilte aan jn levensavond te wijden. Onder meer sprak hij over de Stichting de Arbeid, die. door hem en idealis- ische vrienden opgericht, thans een risis doormaakt. „Het instituut is een voor het land geweest", zei hij. Vergeet niet. dat het eerste na-oorlogse onbeleid van de Stichting van de Ar- rid is uitgegaan. Er zijn jaren geweest, lat wij in Nederland maar twintigdui- nanuren door stakingen verloren, lat is uniek in de wereld. Ook de po- ingen, om inflatie tegen te gaan. zijn arenlang gelukt. Maar nu liggen de za- heel anders. De band tussen werk- ever en werknemer is verloren gegaan. deze tijd van gespannen arbeidsmarkt >aat het alleen om de beloning. Ik heb rienden. die naar gevangenisdirecteuren ichrijven: laat me alsjeblieft weten, als Iemand vrijkomt, want ik heb ze no- ig. Ik vind dit een buitengewoon gevaar- ijke situatie. We gaan te ver. We lopen tooruit op wat in ons land economisch mogelijk is. Wie probeert nu nog meer n zijn loonzakje te krijgen, zal merken, dat hij in wezen minder krijgt. Ik hoop dat men erg voorzichtig zal zijn" Ook over de Franse houding inzake de {uropese integratie gaf mr. Stikker zijn mening te kennen „Ik geloof nog Afr. Stikker met zijn Memoi steeds", zei hij. „dat de meerderheid van de Fransen iedere federatieve gedachte verfoeit. Pas dan. wanneer de E.E.G. politieke repercusies krijgt op de econo mie van Frankrijk, wordt het gevaarlijk voor De Gaulle. Daarom moet Nederland zijn been ook stijf houden. Overigens blijf ik De Gaulle om wat hij in de oorlog en in 1958 heeft gedaan, de grootste contem poraine staatsman na Churchill vinden". Over Duitsland en de NAVO-politiek verklaarde hij: „De koers van premier Erhard en defensie-minister Schroder vind ik erg verstandig en hij past ook geheel in het kader van de NAVO. Maar vanwege de tegenstellingen ln de Duitse politiek valt het moeilijk te voorspellen, of zij de lijn door zullen kunnen trekken. Het is dan ook zaak voor de NAVO- partners. om steun te geven aan diege nen in Duitsland, die op de huidige voet. door willen gaan". Op een punt was hij. de immer wik kende. bijzonder duidelijk. „Toen de atoombom op Hiroshima viel", zei hij. „heb ik me al afgevraagd, of het wel juist was. dit wapen in tie strijd te wer pen. Rusland en China moesten immers, toen de bom gevallen was, wel mee gaan doen. wilden het geen vijfderangs naties worden. Daarmee werd het hele gezicht van de wereldpoltiek onherkenbaar ver anderd. Maar toen kenden we die uit werking nog niet. Later, toen sommige Amerikanen de 'oom wilden gebruiken in de Koreaanse oorlog, ben ik verder ge gaan en heb ik gezegd: dit. is onjuist. En sindsdien ben ik een tegenstander van iedere verdere verspreiding van de kernwapens. Dit punt vervult mij met grote zorg". Beschuldigingen Auswitzproces FRANKFORT DPA) De Tsjechi sche redactrice Valerie Glezakova heeft gisteren, tijdens het zogenaamde twee de Auschwitzproces dat in Frankfurt wordt gevoerd, de voormalige „Ober- scharführer" van de SS Jozef Erber er van beschuldigd weerloze gevangen de nek te hebben gebroken „omdat hij geen munitie meer had". De 68-jarige Erber staat sedert half december vorig jaar samen met de voormalige „Sturmbannführer" van de SS Wilhelm Burger (61) en de „Ober- scharführer" Gerard Neubert (56) te recht wegens tijdens de oorlog in het Poolse strafkamp gepleegde misdaden. De Britse „piratenzender" Caroline is gisteren door de storm losgeslagen van zijn ankers en op een zandbank voor de Britse badplaats Frinton-on. Sae vastgeraakt. Zeven man zijn door een reddingsboot van boord gehaald. De kapitein en vijf anderen zijn aan boord gebleven, in afwach ting van pogingen het schip los te trekken. De sleepboten wachten op Nieuwe gezichten in Indisch kabinet NEW-DELHI (UPI) De nieuwe Indische premier. mevrouw Indira Gandhi, werkt aan een nieuw kabinet dat een „nieuw gezicht" zal krijgen, aldus zegslieden in New-Delhi. Verwacht wordt dat de portefeuilles van Binnenlandse Zaken, Defensie en Financiën niet in andere handen zullen overgaan, maar dat mevrouw Gandhi voor de andere posten jongere personen zal zoeken die de urgentievraagstuk ken van het land moeten aanpakken. Advocaat bij politierechter: Arrestatiebevel tegen Oefkir Betrekkingen met Frankrijk staan op het spel RABAT (UPI) Koning Hassan II an Marokko staat ten gevolge van de affaire-Ben Barka voor een groot dilem- aldus waarnemers in Rabat. De koning staat volgens hen voor de keuze minister van Binnenlandse Zaken generaal Mohammed Oefkir in zijn ka binet te handhaven en het risico te lopen dat Frankrijk de betrekkingen met zijn land verbreekt, of gevolg te geven aan het gisteren door de Franse autoriteiten tegen Oefkir uitgevaardigde internatio nale arrestatiebevel en de generaal uit leveren om de Franse politieke en economische steun voor zijn land te be houden. Volgens de Franse justitie is generaal Oefkir ten nauwste betrokken bij de ont voering van en de vermoedelijke moord op Ben Barka, de linkse Marokkaanse oppositieleider. In officiële kringen in Rabat is niet onmiddellijk gereageerd op het Franse arrestatiebevel, maar volgens de waar- A dvertenii RIJSCHOOL VOOR.ALLE RIJBEWIJZEN ROOSEVELtSTRAAT 13-15 LEIDEN TEL. 30704 VER. NATIES (AFP) De secreta- is-generaal van de Verenigde Naties. Oe Thant, heeft verklaard dat de partij en in het Vietnamese conflict zouden moeten laten weten, aan wat voor re gering in Zuid-Vietnam zij het organi seren van verkiezingen na beëindiging der vijandelijkheden wilden overlaten. „Als deze kwestie is opgelost zal een weigering tot onderhandelen moeilijk te verdedigen zijn", zo zei Oe Thant. Hij sprak zich uit voor deelname van de Vietkong aan eventuele vredesbespre kingen. Wilde er sprake zijn van werkelijke onderhandelingen dan was het noodza kelijk, zo vond hij, dat alle strijdende partijen eraan deelnamen. De Verenigde Naties konden in het huidige stadium niet tussenbeide komen in de kwestie-Vletnam, zo zei de secre taris-generaal. Het feit dat de Chinese volksrepubliek geen lid was van de Volkerenorganisa tie vormde het voornaamste obstakel. nemers was een zekere spanning te be merken. Het nieuws werd niet gebracht door de Marokkaanse radiostations en de pers. maar vele Marokkanen hadden het vernomen van de Franse nieuws dienst. De Marokkaanse regering heeft steeds ontkend dat Oefkir iets te maken heeft met de verdwijning van Ben Barka. Nieuwe chel-kok voor Witte Huis WASHINGTON (UPI) De in Zwit serland geboren chef-kok van het Shera- ton-Easthotel in New-York City, Henry Haller, is benoemd tot chef-kok van het Witte Huis in Washington, als opvolger van de Fransman René Verdon, die op 1 januari opzegde als gevolg van een verschil van mening over culinaire smaak. Haller. die een deskundige op het ge bied van de internationale keuken wordt genoemd, zal op 1 februari de leiding over de Witte Huiskeuken over nemen. De nieuwe chef-kok van 't Wit te Huis is 43'jaar en vader van vier kinderen. Zoals zijn voorganger die de smaak van de Johnsons „ruig" noem de in vergelijking met de verfijnde van de Kennedy's zal Haller zijn intrek nemen in de personeelsvleugel van het Witte Huis. AMSTERDAM. (A.N.P.). „Een raenselyk. ontactisch en in strijd met haar plicht optreden van de politie", zo kwali ficeerde de Amsterdamse advocaat, mr E. L. Bakhuijs, de op 16 oktober vorig jaar zo tragisch geëindigde vechtpartij in de Jordaan waarbij de 34-jarige dakbedekker Joop H. by zijn verzet tegen de politie met zyn ontblote bovenlijf op een politle- sabel was ingelopen en aan de ven dingen was bezweken. Mr. Bakhujjs liet direct op zijn scherpe opmerking volgen: „Het spijt me dat ik het zeggen moet". De twee broers van het slachtoffer, de 21-jarige Jacobus J. H., en de 29-jarige Antonius Th H.. beiden schilder van roep. stonden gisteren voor de politierech ter terecht wegens openlijk geweld en tegen de agenten, die hen hadden ge arresteerd. De politierechter, mr. F. H. J. ten Kroode. sprak de oudste broer over eenkomstig de eis vrij. De officier van justitie, mr J. H. Bergsma, vorderde tegen Jocobus wegens verzet tegen de politie één maand gevangenisstraf De politierechter, die releveerde dat Jocobus al eens eerder wegens wederspannigheid is veroordeeld, legde één maand voorwaardelijk op. Jaco bus deed ter zitting reeds afstand van hoger beroep, de officier echter niet. Destijds werd terstond na de vechtpar tij een onderzoek door de rijksrecherche ingesteld. Dit wees uit dat de hoofdagent F de Groot, op wiens sabel het slacht offer was ingelopen, geen enkele schuld had. zo werd toen door het hoofd van het arrondissementsparket, de officier van Justitie, mr. J. F Hartsuiker, medege deeld. Aanvankelijk hadden alleen de broers ruzie. Toen de politie verscheen, keerden zij zich tegen de politie. Het slachtoffer was toegelopen op de hoofdagent, die zijn sabel voor zich uithield. Er ontstond een borstwond van 16 cm. diep in de hart streek. De hoofdagent, die onschuldig is verklaard, zei: "Het ging allemaal razend snel". Advertentie Mr. Luns in Straatsburg Enige hoop op tussentijds overleg STRAATSBURG (ANP) Minister Luns heeft gisteren in het Europese par lement in Straatsburg verklaard, dat de conferentie van de Zes E.E.G.-landen de volgende week n {Luxemburg beslissend zal zijn. „Ik hen weing optmistisch na de eerste Luxemburgse besprekingen van deze weck naar Straatsburg gekomen", •zo verklaarde hij, omdat er eigenlijk nauwelijks vorderingen zyn gemaakt. Doch het feit dat men heeft besloten de volgende weck verder te gaan. terwijl men weet hoe dc poistics Iggeni, is reden voor enige hoop. Minister Luns verklaarde dit in het jaarlijkse politieke debat van het Euro pese parlement met de ministerraad van de gemeenschap, nadat woordvperders van de christen-democratische, socialis tische en liberale fractie zich duidelijk hadden uitgesproken voor volledige handhaving van het E.E.G.-verdrag en de onafhankelijke politie van de E.E.G.- commissie. „Men behoeft ons in deze crisis geen Bataafse stroefheid te verwijten", zo verklaarde minister Luns. Wij staan geheel achter handhaving van het E.E.G.- verdrag naar de letter en de geest. Daarom is het voor de Nederlandse Mevr. Berge Farwick, ontwerpster van de trouwjapon voor prinses Beatrix, staat voor de zware taak om niets over „de japon" te laten uitlekken vóór de grote dag. Jour nalisten worden aan haar deur geweerd, fotografen schuwt zij helemaal. Haar personeel heeft zij de strengste geheimhouding opgelegd. De couturière moest gisteren naar Soestdijk om aan de andere toiletten van de koninklijke familie te werken. Met zonnebril en de kraag hoog op verliet zij modehuis Linette i» s-Hertogenbosch en stapte snel in een gereedstaande auto. regering praktisch onaanvaardbaar in een situatei te komen waarin door afspraken van de zes regeringen het beginsel van de meerderheidsbesluiten in de Europese ministerraad wordt uit geschakeld als een van de zse landen dat verlangt. Anderzijds is het niet de be doeling, aldus minister Luns, „om ir een democratische gemeenschap bi. voortduring een partner te overstemmen als deze verklaart, dat zijn vitale belan- i gen in het geding zijn Maar de moge lijkheid moet blijven bestaan dat het gemeenschapsbelang boven de belangen van een partner prevaleert" Wat de Franse eisen ten aanzien van de betrekkingen tussen minstelrs en E.E.G-commissie betreft, sprak minister Luns de hoop uit. dat het tussentijdse overleg van de ambassadeurs van de zes landen bij de gemeenschap, deze week, tot gevolg zal hebben dat er volgende week in Luxemburg een stuk op tafel komt met „betere vorm en inhoud" dan het memorandum dat de Fransen deze week aan hun partners hebben voor gelegd Hij sloot niet helemaal de moge lijkheid uit. dat de Zes het eens zullen worden op dit punt. doch daarna zal men toch ook nog met de E.E.G.-commissie besprekingen moeten ij voeren. Het Orkestenverbond organiseert zondag 27 februari in Krasnapoleky, Amster dam voor haar leden een congres, waar referaten worden gehouden door de componist Jaap Geraerds en de heer Jan Kassies, secretaris van de Raad voor de Kunst. ROME (UPI) Italië staat voor een reeks slakingen die zich uitstrekken van I de staalindustrie via «le spoorwegen tot ziekenhuizen en universiteiten. Vandaag zouden student-en. docenten en lectors aan universiteiten een driedaagse landelijke staking aanvangen om meei onderwijskrachten en ruimere studiebeur zen ar te dwingen. De studenten in Rome zijn onder de weinigen die weigeren zich aan te sluiten. De 1.200.000 werknemers in de staal- en aanverwante industrie gaan op 1 februari voor 24 uur in staking Hun onderhande lingen over een nieuw contract zijn vast gelopen. Ook de staatsindustrie wordt ge troffen. De 250.000 werknemers hiervan hebben dinsdag ai gestaakt Spoorwegbeambten hebben de waar schuwing laten horen dat ze in februari een staking zullen overwegen tenzij de regering voor het einde van deze maand afkomt met de voorgestelde hervorming van de dienst. Die hervorming voor hun branche eisen ook de ziekenhuisartsen. Zij gaan maan dag voor zes dagen in staking. Alleen spoedgevallen zullen ze behandelen. Vijf Russen bij spionage gesnapt in Duitsland BONN t UPIIn het Roergebied I zijn drie functionarissen van de Russi sche handelsmissie in Keulen en twee Russische journalisten gesnapt bij in dustriële spionage, zo is uit welingelich te bron vernomen. De Westduitse geheime politie had de Russen al enige tijd geschaduwd. De politie had ook foto's genomen van ont moetingen tussen enkele van deze Rus sen en hun Duitse contactmensen of van het in bezit nemen van boodschap pen die in geheime schuilplaatsen wa ren gedeponeerd. Geen van de vijf Russen is tot dusver re gearresteerd. De journalisten genie ten geen diplomatieke immuniteit en 't is niet waarschijnlijk dat de functiona rissen van de handelsmissie die immu niteit wel hebben. Maar omdat de vei ligheid van de staat niet in gevaar is gekomen, kan geen aanklacht worden opgesteld. Bedrijfsleider lichtte zaak op ROTTERDAM (A.N.P.' De recher che in Rotterdam heeft de 40-jarige be drijfsleider L. J. van R. uit de Maasstad gearresteerd in verband met een serie verduisteringen ten nadele van zijn werk gever, een ln Rotterdam gevestigde super markt. De man gaf toe een bedrag van 7000 gulden aan het bedrijf te hebben onttrokken. Hij pleegde de verduisterin gen door te knoeien en met zegels die de klanten bij de supermarkt verzilverden. Voorts stak de bedrijfsleider een bedrag van 500 gulden in eigen zak. bestemd voor enige personeelsleden. Voor Van R. werd aangehouden had de directie van de supermarkt aangifte ge daan van verduistering van een bedrag van 45.000 gulden. spaar plezierigmet NYLONS met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. vraag vooral om d© DUET-spaarkaart EDERLAND telt op dit moment X een kleine eov.oou woningzoekenden Voorwaar ren mooi. rond getal, waar mee de statistici dan ook danig in hun iizersterke noppen zijn. Met zo n cijfer kun je immers wat doen. daar kun je alle kanten mee uit. Je kunt het bij voorbeeld in een leer .ante grafiek gie ten voor de halfjaarlijkse persconfe rentie van de wethouder. In I960 wa ren er zoveel huizen tekort e»i n» het dubbele. Dat is curieus. Let vooral op de scherpe piek in 1965. Toen spoelde de geboortegolf vun na de oorlog de trouwzaal binnen. Op een enkele slecht gewassen nozem na. fris goedje, rond de ambtenaar van de Burgerlijke Stand. Die 00.000 zijn uiteraard ook onder verdeeld. Op gezette tijden worden ze door meneer Jansen uit de karthoteek getild en die maakt er dan keurige sta peltjes van. Hij is altijd al sterk ge weest in het dominospel. De krepeer- gevdtten komen bij elkaar, alle semi- urgente vragen ook en de overblijven de kneusjes worden in de onderste la geschoven bij de sappige appel van het twaalfuurtje. Dat zijn de mensen met vier kinderen, die pas achttien jaar op een huis wachten. Zeg nou zelf: je kunt ook te hard van stapel lopen. Alle gevallen krijgen vervolgens een codenummer, dat weer correspondeert met een cijfer op de handige plastic opbergmappen. Alle krepeergevallen zitten in een map met een blauwe kaft, de semi-urgente daarentegen in een rode. Niet te rood natuurlijk. Een tik je roze, hele onrijpe tomaten; die kleur, zou ik bijna zeggen. 4LS u nu vraagt, waarom juist de krepeergevallen in een blauwe map i zitten, dan kan meneer Biezemaker u 1 dat wel zeggen. Meneer, Biezemaker, 1 waarom zitten de krepeergevallen in een blauwe map en de semi-urgente in een rodef Wat zegt uf Dat u zelf ook i nu pas hoort van het verschil. Ach, u bent kleurenblind. Maar hoe weet u 1 dan, waar een krepeergeval ligt en waar een semi-urgentf Ah, juist, dat weet u ook niet. Maar i wat heeft u dan al die jaren gedaan. Wat zegt ut Wilt u misschien wat dui- delijker articuleren, meneer Bieze- maker. Ah, juist, u heeft elke morgen l de map. die bovenop lag, onderop ge- I legd. Waarom meneer Biezemaker, als ik niet onbescheiden ben.'. Omdat u iedereen gelijke kansen wil de geven. Kijk eens aan. dat is een heel mooi streven, waarvoor kantine juffrouw Dora u best een kop sterke koffie extra mag geven. Juffrouw Do- ra, wilt u meneer gelijk vragen, of hij er op mijn kosten een brosse sprits Griep? Chefarine „4"doet wonderen! Vier middelen in één tablet helpen elkaar endoen wonderen! De vier middelen, verenigd in één tablet Chefarine „4", ieder afzonder lijk al beroemd, werken tezamen nóg beter en helpen vaak dan, wanneer andere middelen falen. Eén der bestanddelen is het betrouwbare maagmiddel Chefarox. Wanneer er teveel maagzuur ontstaat, wordt dit door Chefarox geneutraliseerd. HEERLEN (ANP) Staatsmijnen DSM) en Koninklijke Zout-Ketjen N V. (KZK) zijn voornemens voor gezamen lijke rekening de produktie van de kunststof polyvinylchlorlde ter hand te ?n. Daartoe zal binnen korte tijd 'n begin worden gemaakt met de bouw van installaties <-n fabrieken voor de vervaardiging van dichloorethaan en vinylchloride en voor de omzetting van dit laatste produkt in polyvinylchloride. Staatsmijnen en Koninklijke Zout-Ket- jen zijn voornemens een dochteronder neming op te richten, waarin ieder voor de helft zal deelnemen. Dit nieuwe chemische bedrijf zal een produktieca- paciteit krijgen van 100.000 ton vinyl chloride per jaar. Met de investeringen ten behoeve van dit project is een be drag gemoeid van ca. 80 miljoen gulden. Er bestaan voorts ernstige en verge vorderde plannen tot oprichting van een aluminiumproducerende fabriek in Lim burg. Dit zou de tweede aluminiumpro ducerende fabriek in Nederland worden. Bovendien zal aardgas voor Limburg de hulp bij uitstek moeten worden bij de vestiging van nieuwe industrieën en in het bijzonder, elektro-chemische en elektro-metallurigische industrieën. De ze zouden gaan produceren magnesium, fosfor, natrium, calcium, lood, nikkel enzovoort. Journalistieke prijs LEIDEN (A.N.P.) - Curatoren en senaat van de Leidse universiteit hebben „ter verbetering en stimulering van de voorlichting inzake universiteit, hoge school en wetenschap, waarvoor het Nederlandse volk zich grote offers ge troost, tevens als een erkenning van wat de periodieke pers op het terrein van deze voorlichting al heeft gedaan", een Journalistieke jaarprijs ingesteld. Aan deze prijs, die zal bestaan uit een penning en 1000 gulden, is met toestemming van zijn kinderen de naam van dr. M. van Blankenstein (1880—1964) verbonden. Wij len dr. Van Blankenstein, zo wordt in de mededeling hierover van de Leidse univer siteit gezegd, was een eminent journalist van geheel eigen signatuur en genoot internationaal gezag. bij ii nst. Gelijke kansen dus, meneer Bieze maker. Wat houdt dat int Neen, eet ii eerst rustig uw sprits op. U moet sprits eten als ie nog bros is. Ldte.ii. we evan .samenvatten-.ami- neer Biezemaker. Er ligt op 'n geae- -ren-moment een- vtap bovenop. 1fa tin we voor het gemak nu eens aannemen dat het krepeergevallen zijn. Krijgen die nu van u een huis Oh, krijgen die geen huis. Dat is weer een hele andere benadering. En waarom niet, als ik vragen magf Als ik te ver ga moet u het zeggen hoor. Neen nu begrijp ik het. Die krijgen geen huis, omdat u de anderen ook 'n kans wil geven. Nu is het me meteen duidelijk, waarom u die mappen steeds tveer onderop legt. Ik kan niet anders zeggen meneer Biezemaker, dan dat dit cru bijzonder democratische aanpak is. Maar één iling: loopt u niet het gevaar, dat op die manier niemand een huis krijgt f Waarom antwoord u niet, meneer Bie zemaker f Toe, vooruit. Maak van uw hart geen moordkuil. Kom voor de draad. Oli is het dat. U heeft helemaal geen huizen te verdelen. Al jaren niet En die flats dan, aan de kust, die al maanden leeg staan, omdat er te xvei- nig mensen zijn, die de huurprijs van 535 gulden kunnen opbrengen. Wat ge beurt daar mee f dat ik daar niet •dacht heb. Natuurlijk, die zijn bestemd voor mensen die niet in de map zitten en daar heeft u niets mee tc maken. Dat zijn niet eens kneusjes, maar gewoon mensen, die aan de kust willen wonen. Lekker dicht bij de zee. Geef ze eens onge lijk. Hoe kwam ik in hemelsnaam op (lat krankzinnige idee dat er in ons land alleen woningen gebouwd wer den voor mensen, die in woningnood Neen, het is dóódsimpel meneer Bie- nmaker. Natuurlijk gaan da nanaan, die 535 gulden kunnen betalen vóór. Die paar honderd lege flats zijn dat dubbel en dwars waard. Net wat u zegt, laten die krepeerge vallen blij zijn, dat ze in zo'n mooie plastic blauwe map zitten. Dat is ook wel eens anders geweest. Juffrouw Do- ra van de kantine zei het net vanmid- dag nog bij het serverén van de thee. Blauw kleedt geweldig af. Eric Soret. Boosheid over Duits optreden aan de grens DEN HAAG ANP i Het Tweede- Kamerlid Tans i PvdAheeft de minis ters van Buitenlandse Zaken en van Justitie gevraagd wat zij zich voorstel len te doen tegen het rigoureuze optre den van Duitse autoriteiten tegen Neder landers, die per vergissing de Duitse grens overschrijden, zelfs als die over schrijding slechts enkele meters be draagt. De heer Tans vraagt of het juist is. «lat gedupeerde automobilis ten, die de vaak zeer hoge boete niet aanstonds kunnen voldoen, meer dan eens gedwongen worden te voet of op andere wijze naar huis terug te keren. Voorts vraagt hij of deze grensover schrijdingen met name in Limburg niet veelal worden veroorzaakt doordat op tal van plaatsen de grensmarkering gebrekkig of slecht is en hier en daar zelfs geheel ontbreekt. De heer Tans acht dit alles een ongewenste toestand, die terecht kwaad bloed zet onder de bevolking.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 5